Sezai Değer Şahin

Yaşam Koçu , PiKi Zihinsel Denge Eğitmeni ve Danışmanı. 

ODTÜ mezunu, emekli Öğretim Görevlisi, Yüksek Mühendis ve Eğitim Bilimci. Pedagoji eğitimi aldı, eğitici eğitmenliği yaptı. ATAKULE, TEI, NATO ENF ve BTC gibi yurt içi yurt dışı prestij projelerin yapımı ve işletmeye alınmasında sorumluluk üstlendi. Eğitim birimlerinin, yetkinlik yönetimi ve değerlendirme sistemlerinin kurulmasında görev aldı. STK, Oda ve Derneklerde yöneticilik, komisyon başkanlığı yaptı. Mesleki ve Sosyal Sorumluluk Projelerinde görev üstlendi. Genç yaşından beri spor, müzik, felsefe, sanat, özellikle şiirle iç içe oldu.

Emekli olduktan sonra ötelediği hobilerine yoğunlaşırken;Yoga, İnziva, Çekim Yasası, Aile Dizimi, Nefes, Access Bars, NLP, Reiki, EFT, Theta Healing, Geştalt ve Davranış Terapisiile tanıştı. 2010 yılında Kuraldışı Akademi ile yolu kesişti. Burada verilen tüm eğitimleri aldı. Yaşamını insanların bedensel, zihinsel, duygusal, ruhsal gelişimi ve mutluluğuna adadı.

İstanbul  Kuraldışı Akademi’de eğitim asistanlığı yaparken, Ankara ofiste Yaşam Koçu, PiKi Zihinsel Denge Eğitmeni ve Danışmanı olarak; onların içindeki en iyiyi ortaya çıkarmak için katalizör olmaya devam ediyor. “Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır” yaşam mottosudur.