Alper Rozanes

Alper’in sunumlara olan tutkusu Apple mağazasında çalıştığı yıllarda oluştu ve bu markanın tüm ürünlerine yansıttığı sadeliği sunumlarında da kullandığını fark etti. Daha sonra çalıştığı başka firmalarda ise, izlediği sunumlar karşısında yaşama arzusunu neredeyse tamamen kaybettiğini gördü. Bununla ilgili birinin bir şeyler yapması gerektiğini düşündü, ancak yapan kimse çıkmayınca da iş başa düştü dedi ve böylece Sunum Ofisi kuruldu.

Profesyonel iş hayatına Bilkom ile birlikte Türkiye’nin ilk Apple mağazasına neredeyse inşaattan girerek başladıktan sonra, Belçika’lı Brady firmasının Türkiye satış ekibinde yer aldı. 2008’de kendi firmasını kurdu ve Anadolu Efes, Anadolu Hayat, Birleşmiş Milletler, Eczacıbaşı, Samsung ve Turkcell gibi kurum ve firmaları referanslarına ekledi.

2009 yılından beri, dünyanın en büyük topluluk önünde konuşma ve liderlik derneği olan Toastmasters International’ın hem İstanbul’daki hem de Barselona’daki kulüplerinde aktif olarak görev almaktadır.

Üniversite öğrenimini New York Baruch College’da yönetim bilişim sistemleri üzerine yaptı. Yemek yapmaktan, özellikle de fırında bal ve hardal soslu cevizli somon pişirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında tenis, bowling ve 10.000 feet’te uçan uçaklardan paraşütle kendini boşluğa bırakmak var.