Ömer Önder

omer-onder

 

 

 

 

 

1 Ekim 1961’ de Ankara’ da doğdu. Ankara Devlet Konservatuarı piyano bölümünden (ilkokul), TED Ankara Koleji’nden ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisasını ÖAD bursuyla Viyana Üniversitesi’nde yaptı ve Ankara Eğitim ve Araştırma hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı olarak çalıştı.

1983 yılında ‘’Stüdyo Pazar’’ adlı programla televizyon kariyeri başladı. Aralarında ‘’Kokteyl’’ ve ‘’Sayısal Gece’’ gibi ödüllü yapımların da yer aldığı onlarca programda yapımcı ve sunucu olarak görev aldı. ‘’Ah o yıllar’’ gibi radyo programları yaptı.

Aralarında ‘’Altın Kelebek’’ ve ‘’İstanbul Üniversitesi Yılın İletişimcisi’’ ödülleri de olmak üzere (2 kez) Yurtiçi ve dışında 15’ in üzerinde ödül aldı.

Zerrin Özer, Erdal Çelik, Sibel Egemen, Selen Servi gibi sanatçıların albümlerinde eserleri yer aldı.

Ankara Hastanesi, Hasvak Gün Hastanesi, Yunus Emre Hastanesi, Aktif Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi gibi sağlık kuruluşlarında Fizik Tedavi uzmanı olarak görev yaptı ve Di-Med Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni  kurdu ve aynı kuruluşta çalıştı. Siemens Akademi ‘’Hastane Yönetimi ve Yatırımı’’ sertifika programını bitirdi.

Viyana’ da Manuel Tıp, Projeksiyon Semptomları, Nöral Terapi gibi alanlarda eğitimler aldıktan sonra bu gibi komplementer alan çalışmaları ve eğitimi, Cheung’s Meridian Therapy (C.M.T.), Bütünsel Kinesiyoloji, Yaşam Okulu (Bireysel Gelişim), Pulsation Breath, Educational Kinesiology(Brain Gym) gibi alanlarda devam etti. Bu alanlarda bir yandan eğitimler verirken, çalışmalarını da sürdürmektedir.

Halen Esenyurt Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, bölüm başkanlığını, Andulasyon Terapi Sistemi Medikal Direktörlüğünü, Aktif Fizik Tedavi Hastanesi ve merkezlerinin danışmanlığını sürdürmektedir.