Derin Affediş (PİKİ)

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019

Derin Affediş / Berna Özkök (35 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Girişimci / İstanbul

Sevgili okuyucu ya da Kuraldışı öğrenci adayı, ben PiKi 1, 2, 3’ü tamamladıktan sonra “Derin Affediş” eğitimine geldim ve iyi ki de geldim. Buradaki paylaşımlar, deneyimler ve çalışmalar çok özeldi. Çok anlamlıydı. Değişimden dönüşüme geçtiğim bir eğitim oldu. Affetmek söylendiği kadar kolay değil. Günlük hayatımızda “affettim gitti” diyerek affedilmiyor. Hiç de kolay değil gerçekten affetmek ta ki bu programa gelene kadar. 7 günlük bu program su gibi aktı. Tüm tıkanıklar açıldı ve önüme çok daha mutlu güven dolu bakabiliyorum. Kuş misali, kelebek misali rengârenk bir yol var önümde özgür, umut dolu, gökkuşağının içinden geçiyorum sanki… Bu deneyimi bana yaşatan Kuraldışı Akademi ekibine çok teşekkürler. Buradaki farkındalığı ve fırsatı başka hiçbir yerde yakalayamayabilirsiniz. Tekrar tekrar teşekkürler tüm emeği geçen grup arkadaşlarıma, katılımcılara, eğitmenlerimize… Nil iyi ki varsın. Seni seviyorum.

Derin Affediş / Bircan Eser (38 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Memur / İstanbul

Öncelikle Nil Gün’e ve Saim Koç’a çok büyük şükranlarımı sunuyorum. Her bir parçamla tekrar barışmanın huzurun yaşıyorum. Tüm bilinç evrelerimin sağlıklı bir şekilde tekrar işlenmiş olmanın özgürleştirici etkisiyle kendime sahip çıkacağımı biliyorum. Beni bana kazandıran Kuraldışı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Lütfen kendinize bir hediye verin. Yaşamınızı geri alın ve eğitime gelin.

Derin Affediş / Nesrin Aydın (51 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Doktor / Ankara

Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Böyle bir eğitim, böyle bir deneyim, o kadar derinimize inen, o kadar özel anlarımıza gittiğimiz bir 7 gündü ki… Şu ana kadar olan yaşamımızda sanki zaman tüneline girdik, hayatımıza dışarıdan baktık, yaralarımızı sardık, şefkat gösterdik ve bunu hem kendimize hem birbirimize yaptık. Çok şifalandırıcı ve dönüştürücü olduğunu düşündüğüm çok özel bir deneyimdi, eğitimdi. Nil, Saim teşekkür ediyorum. Çok özelsiniz.

Derin Affediş / Selma Yakut (58 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Ankara

Kendimi kazandığım en önemli çalışmalardan biriydi. Nedenini defalarca sorduğum (sorguladığım) yaşamıma ait acılarımın sebeplerini hiç beklemediğim yerlerden çıktı. Kendim olma çabama büyük katkıları oldu. Doğumumdan bu zamana kadarki yaşam resmimin tümünü görebildim. Zihnime, bedenime, yüreğime yüklediğim bilgiler ve duygularıma büyük bir kitap birikiminde oluştu. Sayfa sayfa satır satır okuyacağım bilge kitap tadında. Hem ben dolu, mataram full, artık yola devam edebilirim. Saim, Nil dokunduğunuz her hücrem için teşekkürler.

Derin Affediş / Seyhan Aktaş Sarıoğlu (40 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Peyzaj Mimarı / İstanbul

Tıpkı bir kuş gibi, kelebek gibi kendimi özgür hissediyorum. Rüzgârı hissediyor, yüzümü okşayışını seviyorum. Güneşin aydınlatıcı, enerji veren gücünü içimde bedenimde, ruhumda tüm benliğimle hissediyorum. Özgürüm! Neşeliyim! Keyifliyim! Huzurluyum! Ne istediğimi ve ne istemediğimi biliyorum. Kendimi kazanma, özüme dönme yolunda yüklerimden özgürleştim. Yaşam enerjime katılan yeni gücü, ışıklı yıldızlar demetini kabul ediyor, sevgiyle kullanıyorum. Teşekkür ederim. Nil, Saim ve tüm eğitime katılan arkadaşlarımın varlığına, bana kattıklarına teşekkür ediyor ve şükürlerimi sunuyorum. Sevgiyle.

Derin Affediş / Safiye Savaş / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019

Affetmek söylemesi ne kadar kolay ama gerçekleştirmesi zor geliyordu. Ta ki bu Derin Affediş eğitimine kadar. Affederek özgürleşileceğini öğrendim ve affetmeyi seçtim. Merakla beklediğim bir eğitimdi gerçekten ama gerçekten kuşlar gibi özgürüm ve çok çok mutluyum. Kendime ve seçimlerime güvenim arttı. Bir kere daha Kuraldışı ailesine özellikle Nil ve Saim’e çok çok teşekkür ederim. Sizleri çok seviyorum.

Derin Affediş / Ayça Anbarpınar (46 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Planlama Müdürü / İstanbul

Bu eğitim bana kendimi kazandırdı. İçimdeki yaralı çocuğu her yaş dönemindeki yaralarını iyileştirerek yetişkin bene emanet etmek bende çok önemli bir sıçrama yarattı, olgunlaştığımı ve hayatımın sorumluluğunu daha net üzerime aldığımı hissediyorum. Başta Nil ve Saim olmak üzere tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Derin Affediş / İdil Kazandöğer (42 yaş) 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019// Yaşam Koçu

Bu eğitimin yeri benim için çok çok ayrı oldu. Kendimi bu kadar özgür, bu kadar huzurlu ve hatta bu kadar tam hissetmemiştim. Derin Affediş tam anlamıyla isminin hakkını veren bir eğitim. Kendim başta olmak üzere, tüm aile bireylerini affedip özgürleşmek tek kelimeyle muhteşemdi. İyi ki bu eşsiz eğitime katılmışım. Çok ama çok mutlu ve doyumlu bir birey olarak ayrılıyorum. Teşekkür ederim eğitmenlerime ve tüm sınıf arkadaşlarıma.

Derin Affediş / Hilal Şerifoğlu (35 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019 /Gayrimenkul Danışmanı / İstanbul

Bu harika bir yolculuktu ve gerçekleri objektif olarak görmeye başladım. Kendim için attığım en doğru adım oldu. Kendimi ve ailemi affettim ve kendimi kucakladım. Yeni bir hayata ilerliyorum tüm kalbimle teşekkür ederim. Kendimi de buraya gelme cesareti gösterdiğim için tebrik ediyorum. Kendimi tebrik ederken aynı zamanda kucakladım.

Derin Affediş / Aynur Bitiş (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Eğitmen / İstanbul

Derin Affediş eğitiminde Derinden Affetmeyi öğrendik. Ebeveynlerime bağımlı olduğumu fark ettim. Babamı olduğu gibi çok sevdiğimi, aslında ondan kopmak istemeyen küçük kız çocuğu gibi hissettiğimi anladım. Bu duygularımdan özgürleştim. Ben yeterliyim, ben özgürüm, ben başarılıyım. Kuraldışı bireysel gelişim eğitimlerini veren en iyi kurum. Teşekkür ediyorum.

Derin Affediş / Yağmur Akyıldız (26 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Öğretmen / İzmir

Şayet ki insanlar 40 yaşından sonra mutluluğu bulursa buna ikinci bahar diyorlar. Derin affediş eğitimi önce içimdeki çocuğun kışını bahara çevirdi sonra 26 yaşımda bana gerçek bir bahar verdi. İkinci bir bahara ihtiyacım olmadan kendi mevsimimi yaratabilecek özgürlükte ve güçte olduğumu biliyorum. Bebek adımlarla başladığım, kanatlanarak bitirdiğim bir eğitimdi. Beni içimdeki gökyüzünün görkemiyle ve güzelliği ile tanıştırdığınız, aynamın tozunu almama katalizör olduğunuz için şükran duyuyorum. Her saniyesi büyük bir özenle planlanmış, ilmek ilmek düşünülmüş dopdolu bir eğitimdi. Gösterdiğiniz özveri ve tüm emekleriniz için teşekkür ediyorum. Su gibi geçen zaman ile okyanus olmayı öğreten bilgeliğinizle iyi ki varsınız.

Derin Affediş / Uğur Bağcı (25 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Fizyoterapist / İstanbul

İçimdeki çocukla tanışmak, duygularımı hissetmek onunla bir olup onu büyütmek muhteşemdi. Uğurla tanıştım, onu dinledim ve özgürleştim. Şimdiye kadar aldığım en güzel hediye Derin Affediş eğitimi oldu. Her geçen eğitimde sırtımdaki yüklerden arınarak yoluma devam ettim ve bu eğitimde kuş gibi hafif ve özgürüm. İyi ki varsın Kuraldışı. Beni bana kazandırmaya vesile olduğunuz için size şükran duyuyorum.

Derin Affediş / Bengi Çağatay (37 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Makine Mühendisi / Eskişehir

Yaşam Okulu paketi alan tüm arkadaşlarıma bu eğitimi de almalarını şiddetle öneriyorum. Hani çocukluğumuzdan gelen tüm olumsuz davranış alışkanlıklarımıza veya verdiğimiz ani tepkilere anlam veremediğimizde ne yapacağımızı ve yaptığımızı bilemeyiz ya, paniğe kapılırız. Bunu neden yaptım, diye sorarız kendimize. Çıkış yolu ararız. Çaresiz kalırız. İşte bu eğitimde derinlere giderek hepsine cevap buluyoruz ve böyle bir rahatlama ve barışma yok!

Derin Affediş / Leman Akpınar (29 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Sanatçı / İstanbul

Derin Affediş anlatılmaz yaşanır. Yani burada yaşadığım deneyimlerin tarifi yok (kelimelerle yaş). Bundan neredeyse bir sene önce, kendimi yeniden büyütebilmeyi dileğimde, böyle bir eğitimin varlığından haberim bile yoktu. Ve işte buradayım. Kendi kendimin ebeveyni, özgür ve yaşam dolu bir kadınım. Kuraldışı’nın topluma sunduğu verimliliğin sınırı yok. “İnsan kurallara sığmaz!” Teşekkür ederim (tüm kalbimle yaş).

Derin Affediş / Reyhan Çabuker (44 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Koordinatör / İstanbul

Bebekliğimden bu yaşıma, hayatımın tüm evrelerine dokunan, içimdeki tüm yaralı çocukları saran sarmalayan, iyileştiren ve özgürleştiren bir eğitim oldu. İhtiyacım olan sevgi, ilgi, onayı vb. hepsinin bende olduğunu ve ancak kendime verebildiğim ölçüde gerçek anlamda bir yetişkin olabileceğimi kavradım. Affetmenin huzurunu, özgürleştirici gücünü anladım.

Derin Affediş / Sibel Erim (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Yoga Pilates Eğitmeni / İstanbul

Bunca yıldır geçmişimden getirdiğim ve kendi yarattığım duygusal yüklerimden bana acı veren suçluluk duygumdan kimsenin benden talep etmediği halde kendimi görünür kılabilmem adına aldığım rollerden ve sevgi dilenciliğimden özgürleşmeyi seçmemi sağladığınız ve aynı zamanda geçmişimi, annemi, babamı özellikle de kendimi affedebilmemi sağladığınız için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki hayatıma bir kelebek gibi dokundunuz iyi ki varsınız.

Derin Affediş / Gonca Çağlıer (46 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Mühendis / Eskişehir

Geçmişe dair fark ettiğiniz / fark etmediğiniz önemli olayları masaya yatırdığınız, bunların hayatınızdaki etkilerini fark ettiğiniz bir eğitim. Sonrasında ise bu etkilerden kurtulmak için çözüm yollarının öğretildiği, uygulamaların yapıldığı bir düzlüğe çıkış hikâyesi. Kendi hikâyenizi yazmak için gereken tüm gücün, sevginin, şefkatin aslında kendi içinizde olduğunu fark ettiğiniz mucizevî anlar yaşadığım bir eğitimdi. Kendimle barıştığım, kendimi sevdiğim, kendimi kuralların dışına çıkardığım çok değerli bir deneyimdi. Teşekkür ederim tüm içtenliğimle.

Derin Affediş / Enver Karaömer (39 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Denizci / Yalova

Bu eğitimden önce herkesi affettiğimi düşünüyordum. Eğitim sırasında en çok affetmem gereken kişinin kim olduğunu öğrendim yani bugüne kadar hiç tahmin edemediğim ve affetmediğim kişiyi. Bu farkındalığın beni ne kadar hafiflettiğini tarif edemem. Yedi günlük bu eğitimde gördüğümü, öğrendiğimi, hissettiğimi başka bir yerde görüp öğrenebileceğimi ve affederek bu kadar özgür hissedebileceğimi zannetmiyorum. Bu eğitime gelerek kendimi bu ayrıcalığı deneyimlemiş şanslı insanlardan biri olarak görüyorum.

Derin Affediş / Sevim Saral Kavruk (52 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Şirket Ortağı / İstanbul

Derin Affediş eğitiminde bilinçaltının en derinlerine ulaşıp bizi engelleyen inanç kalıpları, hayatımızda sürekli tekrar eden davranış modellerinin olayların kaynağına inip hakiki bir özgürleşme, hayatımızın sorumluluğunu alabilme iradesi ve kendini gerçekleştirme yolculuğunda güçlü bir içine kapanmayı deneyimlerken şok edici bir o kadar da özgürleştirip, bize kendimizi kazandıran deneyim. Sihir ve huzura yolculuk deneyimi. Gerçek aile tanımı, harika dostluklar ve paylaşımlar. Kendi kedimin en iyi dostu olmak, kendi gücünün rehberliğinde hayatının mutlak kaptanlığına hoş geldin…

Derin Affediş / İlbilge Cebeci Yılmaz (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Fizyoterapist-Osteopat

Bu eğitim verimli bir eğitim oldu. Önceleri içimizdeki çocuk gibi meditasyonları yapamıyordum. Kendi çocukluk hallerimden çok uzaktım, ötelemiştim, zihnimde canlandıramıyor ve vazgeçiyordum. İlk kez burada kendi çocukluk halimi hatırladım, yapılan uygulamalar ve teknikler çok yardımcı oldu. Bu konuda çok teşekkür ederim Nil’e, bu vizyonu Türkiye’ye getirdiği ve senelerdir bu ışıkla insanların yoluna ışık olduğu için. Gerçekten başka bir teknikle başka bir yerde yaşayamadığım içe dönüşü yaşadım ve özgürleştim. Annemle yaşadığım bağımdaş ilişkinin ve bunun hayatıma yansımalarını gördüm. Herkese bu eğitimlerin tamamını alarak fark etmelerini tavsiye ederim. Hayattaki duruşunuz, bağımlılıklarınız, duygusal partnerinize elinizde olmadan verdiğiniz reaksiyonların aslında geçmişten gelen bir takım kayıtlarımızdan kaynaklandığını görmenizi sağlıyor. Kendimize alacağınız en özel hediye bu eğitim serisine gelmek olacaktır. Sevgiyle kalın.

Derin Affediş / Birsen Kızıldaş (45 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Gayrimenkul Danışmanı / İstanbul

Başkalarını affetmenin yolu kendini affetmekten geçiyormuş. Yola çıktığımda yarımdım. Şu ana kadarki hayat yolculuğumu yarım tarafıma öfke duyarak geçirmişim. Sonra, sihirli, etkileyici, vurucu, rahatlatıcı, özgürleştirici ve dinginleştirici bir yolculukla tanıştım. Tamamen yanlış anlaşılma ve önyargılardan oluşturduğum zincirlerimin farkına vardım, kabul ettim. Derin bir rahatlama duygusu. Yeni ben’i sevgi ile yeni baştan tasarlama şansımı değerlendirdim. Yeni ben’e şefkat, güven ve gurur duydum. Ben yeni ben’i çok sevdim. Derin Affediş’e minnettarım.

Derin Affediş / Mürüvvet Manav (37 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Ticaret / İzmir

Affetmek özgürleşmektir. Size ait olmayan, bildiğiniz ve bilmediğiniz ne kadar çok yük taşıdığınızın farkında mısınız? Peki, bu yüklerle ne kadar ağırlaşıp yaşayamadığınızın farkında mısınız? Siz olamadığınızı peki? Kendinize ait bir hayatınızın bile olmadığını söylesem size. Muhtemelen bana şu anda gülüyorsunuz. Tüm bu soruların cevaplarını aldığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayatlarımızı bugüne kadar yaşamamış olabiliriz ancak şu andan sonrası tamamen bizlerin seçimleri o halde kendi hayatınızı mı yaşamayı seçiyorsunuz? Yoksa size ödünç verilen ancak kendi hayatınız olduğunu sandığınız hayatı mı yaşamayı seçiyorsunuz? Kuraldışı size hayatınızı kazandırır. Derin Affediş özgürleşmek için adım at.

Derin Affediş / Arzu Çelik (43 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Satış Müdürü / İstanbul

7 gün boyunca her gün aynı merak duygusuyla Kuraldışı’na gelmek ve derin bir rahatlama ile eve dönmek. İşte tüm eğitimin özeti bunlardı. Yine yaratıcı, yine şaşırtıcı, içindeki çocuğu zorla, bile isteye dışarı çıkaran bir 7 gün geçirdim. En taş kalpli insanlara bile şifa getireceğine eminim. Buna vesile olan herkese sonsuz teşekkürler. Bana yeni hayatımı kazandırdınız. Yeni hayatıma hoş geldim, safa geldim. : yaş)

Derin Affediş / Derya Gönüllü (45 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Makine Mühendisi / İstanbul

Bize bağımlılıklarından dolayı şikayet ettiğimiz tüm dış etkenlerin (aile, iş, partner yaş) aslında bizim bağımlılıklarımız olduğunu, bizim korkularımızdan kaynaklı terk edemediğimiz mazeretlerimiz olduğunu öğrendiğim bir eğitimdi.

Derin Affediş / Figen Davutoğlu (44 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Yönetici / İstanbul

PiKi eğitimlerine gelme amacım, bugüne kadarki tüm eğitimlerden yüksek yarar sağlamakla birlikte, Derin Affediş’le çözümlendi. Bu eğitimde keşfettiğim tek bir bilinçaltı kaydının hayatımı derinden dönüştüreceğine eminim. Daha uzun teşekkürümü, Şifalı Dokunuşlar’dan sonraya saklıyorum. Sevgilerimle.

Derin Affediş / Seda Kahvecioğlu (48 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Mimar / İstanbul

Hayatımın prangalarından özgürleştiğim ve kendime büyük güvenle çıktığım bir Workshop TV. Yaşamımın her anını etkilediğini gördüğüm inançlara bebekliğimden ergenliğe uzanan zaman dilimini büyük bir projektörün tutulduğu, aydınlanıp yıkandığı şifa bulduğu eğitimdi. Çok teşekkürler / artık özgürüm.

PİKİ Derin Affediş /Betül Varol / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Eğitim Danışmanı (24 yaş)/Eskişehir

Geçmişimin aslında bugünüm ve yarınım olduğunu öğrenmek şaşırtıcıydı. İçimdeki çocuğu keşfetmek ve hâlâ yaşadığını deneyimlemek inanılmazdı. Hayat güzel, yaşam bir hediye. Şükürler olsun.

 PİKİ Derin Affediş / Delal Yıldız/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Ne kadar yük ile yaşıyormuşum meğer. Ne kadar az dinleyerek ve bir o kadar az konuşarak anlaşılmak istiyormuşuz. Ne yazık ki bu mümkün olmuyor hayatta. Hal böyle olunca söylenmemiş sözler nasıl da hapsediyor bizi açık havada bir ağacın dalına asılmış olan kafes içine. Bir kuş ki kafes içinde sesi çıkmıyor. Sesinin çıkması için o kafesten dışarıya çıkması gerekiyor. İşte Derin Affediş workshopı benim için özgürlüğe kanat çırpmak oldu. Bir bebeğin doğumundan yetişkinliğine kadar olan bütün evrelerinin yeniden beslenmesi, yeni bir insanın da hayata doğmasına neden oluyor. Ben hayata yeniden başlıyorum. Ne olursa olsun yeniden başlamak her zaman mümkün ve buna herkesin hakkı var. Sen o hakkı kendine vermesen bile senin de buna hakkın var. Hadi gel, sen buna değersin. Sen değerlisin. Bana, bize bu armağanı sunan Nil ve Saim size çok teşekkür ediyorum.

 PİKİ Derin Affediş / Esin Aksin / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/ Ajans Sahibi (46 yaş)/İstanbul

 Anne ve babanızdan özgürleşmek, kendi kendinizin ebeveyni olmak, üstünüze yapışmış görev ve rollerden kurtulmak istiyorsanız, bu workshopı kaçırmayın. Hafifleyip hayata akın.

 PİKİ Derin Affediş / Berker Kaplaner/08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Öğrenci (24 yaş)/İstanbul

Şimdiye kadar aldığım en etkileyici ve eğlenceli workshoptı. Almayan çok şey kaybeder. Aslında kendi hayatının önemli parçasını kaybeder ve başka türlü bir hayatın mümkün olduğunu bilmeyeceğinden ne kaybedeceğini de asla bilemez.

 PİKİ Derin Affediş / Civa Mayi Oral/08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Mimar (46 yaş)/İstanbul

Sevgili Civa ile tanışmamda çok faydalı oldu, bebekliğimden beri bu yaşıma taşıdığım yüklerin farkına varmama ve bu yükleri artık taşımaktan kurtulmama vesile olduğu için çok mutluyum. Artık kim olduğumu biliyorum ve yeni yetişkin benle neler yapabileceğimi görmek için sabırsızlanıyorum. İyi ki varsınız dostlar. Teşekkürler.

 PİKİ Derin Affediş /Nurşen Öztekin / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Emekli (48 yaş)/İstanbul

Heyecanla beklediğim bu workshop beni çok etkiledi. Adım adım büyüdüğüm geçmişimden özgürleştiğim çok kıymetli bir workshop. Kendimi bulduğum, yeniden var olduğumu hissettiğim 7 gün benim için çok değerli. Emeği geçen herkese bütün kalbimle teşekkür ederim.

 PİKİ Derin Affediş / Tuğba Taşer Süer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Mimar (36 yaş)/İstanbul

Kuraldışı’nda geldiğim tüm workshoplarda içimde bir ben ile tanıştım. O benlerin yaralarına merhem olmayı, onları dinlemeyi öğrendim. Bu workshopta da onların hepsini tek tek kucakladım. Çünkü bildim ki kimse değil sadece benim sevgim, şefkatim iyi gelecek onlara. Ben de koşulsuz, sınırsız sevgim ve şefkatimle kucakladım onları. Şimdi daha umutlu, daha keyifli bir gelecek beni bekliyor. Çünkü içimdeki tüm benler bu amaç için hep birlikte çalışıyor. Bu süreçte bana destek olan eğitmenlerime ve arkadaşlarıma şükranlarımla. Hepinizi çok seviyorum.

 PİKİ Derin Affediş / Gülenay Ünlü / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Firma Sahibi (38 yaş)/Antalya

Gelmek istemediğim, fakat hiç bitsin istemediğim bir workshoptı. Acılarımın, kırgınlıklarımın, darılmalarımın, incinmişliklerimin azaldığı hafiflediği, yüklerimin azaldığı, yüreğimin hafiflediği bir workshoptı. Ne söylesem tarifi yok. Yaşamadan anlatılamayacak kadar özel bir workshop. Kendime yeniden bir çocukluk armağan ettiğim en güzel başlangıçlara evet dediğim bir hayat şimdi beni bekliyor. Sonsuz teşekkürler. Rabbim size uzun bir ömür versin sağlıkla. Sizi çok seviyorum.

PİKİ Derin Affediş /Selim Yalçın /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/Öğretmen (31 yaş)/ İstanbul

Derin Affediş herkesin ihtiyacı olan workshop. Hayatta yaşamdan haz almak için vazgeçilmez bir workshop. Kendini sevmek, sürekli hayatında olanları affetmek, özgürleşmek için derin affediş gerekliymiş. Kendimi yüklerimden kurtulmuş hissediyorum. Tekrar hayata dört elle sarsılmam, dolu dolu yaşamam için yüklerimden kurtulmam gerekiyormuş. Teşekkürler.

PİKİ Derin Affediş /Pervin İvegen / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Mühendis/Ankara

Nasıl güzel, keyifli bir workshoptı. Ne kadar kendimle bütünleştim. Her bir parçamı toparladım içimde. Sevgi ve şefkatle sarmaladım kendimi. Meğer ne kadar özlemişim bu duyguları. Mutlu bir çocukluk için asla geç değildir. Ne anlamlı bir sözmüş anladım. Pervin’imi mutlu etmenin tadını çıkardım. Bazen ağlayarak bazen şaşırarak bazen de gülerek. Huzurla kendime gidiyorum. Dilerim herkesin yolu bir gün Kuraldışı ile bu workshopla kesişir. Sizi seviyorum.

PİKİ Derin Affediş /Yasemin Yücel / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Büro Elemanı (35 yaş)/Eskişehir

Kuraldışı’na gelmeden önce düz yolda yürüyemeyecek kadar kötüydüm. Baş dönmeleriyle geçen koca 2 yıl. Düz yolda yürürken, bisiklete binerken, görürken göremez, bisiklete binemez, yürüyemez olmuştum. Bu workshoptan sonra düz yolda yürüyebildiğimi gördüm baş dönmesiz. Bu workshopla hem düz yolda yürüyebildim, hem de koşabilme, bisiklete binme özgürlüğüm oldu. Nil ve Saim çok teşekkürler. Büyük emek var. Geç kalmadan gelmek önemli.

PİKİ Derin Affediş / Aykut Süer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Finans Koor. (36 yaş)/İstanbul

Bebeklikten, çocukluktan ve ergenlikten taşıdığım yüklerimle yüzleştiğim ve yüzleştikçe şifa bulduğum ve bu evrelerimin sağlıklı versiyonlarını yetişkinliğime katarak daha da ben olduğum bir workshoptı. Kendimi tamamlanmış ve özgür hissediyorum. Rehberliğiniz için teşekkürler…

PİKİ Derin Affediş / Ebru Sözer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Ekonomist (44 yaş)/İstanbul

Yine bir workshop, yıllar sonra ve çok keyifli. 7 günün nasıl geçtiğini anlamadım bile. Farkındalıklarla dolu da diyebilirim. En son bu salonda 8 sene önce bulunmuştum ama workshopın değerini bildiğim için farkındalıklarımla, öğrendiklerimi hayatıma katıp yol almıştım. Yolumun bu dönemecinde şimdi de “Derin Affediş” varmış. Ve iyi ki varmış, iyileşmeme çok faydası oldu. Ve hayatımın yeni döneminde bana yol gösterecek. Buraya tekrar gelirken yorgundum, enerjimi geri kazandım. Kırgındım, neşemi geri kazandım. Bitkindim, yaşamımı geri kazandım. Aslında ben ne kadar çok yol almışım dedim kendi kendime. Tepkisel değil, etkisel olmayı da öğrenmişim. Ne güzel bana, beraber olduklarıma. Bu workshopı beraber alma fırsatı yakaladığım tüm arkadaşlarıma teşekkürler, doyumlu yaşamak güzel. Nil ve Saim size de çok teşekkürler, Sema sana da. Sevgilerimle…

PİKİ Derin Affediş / Hilal Kesmez / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Ticaret (48 yaş)/İstanbul

İnanılmaz bir workshop. Hayata yeniden başlıyor ve başladığınız hayatın yazarı, başrol oyuncusu oluyorsunuz. Bu başrolü oynarken içinizdeki çocuk, ışığınız ve yaşam koçunuz. İçimizdeki yaşam koçu ile sağlıklı, bol ışıklı, sevgi, şefkat dolu ve yaşam amacıma uygun yaşamak için el ele verdim. Teşekkür ederim.

 PİKİ Derin Affediş / Elif Hande Aktaş / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Pastacı (34 yaş)/İstanbul

PİKİ workshoplarına başlarken soğanın katmanları örneğini verilmişti. Bu örneği hem anlamış, hem anlamamıştım. Ama şimdi soğanın cücük kısmına ulaştım ve ne demek istendiğini vücudumun her hücresi, en ufak parçası bile hissetti. Aslında PİKİ workshopları, sırasıyla oku ve yayı elimize alışımızdan başlayarak, ipin gerilmesi, okun yaydan çıkması ve derin affediş de aslında okun 12’den vurmasıdır. Benim için çok güzel bir süreç diyebilirim bu workshop için. Hayatımda unutamayacağım bir serüven olarak kalacak ve bugün bir milat diyebilirim kendi hayatımda. Gerçekten iyi ki varsınız, ne yol ve ne sebep olduysa buraya gelmemde her şeye teşekkür ve şükrediyorum.

 PİKİ Derin Affediş /Özge Pınar Terzioğlu/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Avukat (36 yaş)/Kırklareli

Derin Affediş workshopında bebekliğimizden, çocukluğumuza, çocukluktan ergenliğe, ergenlikten yetişkinliğe giden yolculukta, öfkeden, kızgınlıktan, yaşanmışlıktan affedişe giden derin bir çalışma oldu. Yaşamımızın röntgeni çekildi, o röntgende karanlık ve aydınlık taraflar vardı, karanlıktan aydınlığa dönüştürme yolculuğuydu bu. Bu yolculukta inişlerim ve çıkışlarım da oldu, denizin derinliklerinden tekrar sahile varmak gibi… Bu yolculukta benimle olduğunuz için teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum. Hep aşkla kalın…

 PİKİ Derin Affediş /Rezan Dönmez /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Reklamcı (39)/İstanbul

Her seferinde aynı şey söylenir mi? Bir insan için en zor şey… Bu sefer de ailesinden özgürleşmesi. Gerçekten de çok güç. Düşüncesi bile ödümü kopartıyordu. Ama sonuç? Kendimi hiç bu kadar özgür hissetmedim. Hayatımın ikinci yarısının başlangıç günü bugün. Şükran duyuyorum Nil ve Saim.

 PİKİ Derin Affediş /Renk Dığdığoğlu /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / İdari işler (32 yaş)/İstanbul

Efsane bir workshop… İlk kez bu kadar hissediyorum büyüdüğümü, yetişkin olduğumu… Anne ve babamla ilgili düşüncelerim, bakış açımın bu kadar değişebileceğini düşünemezdim. Taşların bu kadar yerine oturabileceğini. Ve onları affedebileceğimi. Bu yaşıma kadar tüm yaşadıklarımı iyisiyle, kötüsüyle şükranla kabul ediyorum. Daha da ben oldum, gerçekten özgür hissediyorum kendimi… Ve ihtiyacım olan her şeyi kendimde bulacağımı biliyorum ve kendimi çok seviyorum Onlarca şeyi söylemek istiyorum; ama kelimelerle ifade edebilecek gibi değil. Ne diyebilirim ki harika. Şükran doluyum.

 PİKİ Derin Affediş / Sezen Kırcan/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/Gaziantep

İnanılmaz bir workshoptı. Her gün kendimdeki değişiklikleri şaşkınlıkla izledim. Kendime ne kadar haksızlık ettiğimi gördüm. Çocukluğumla kucaklaştım, barıştım. Artık hayatımı ertelemeyeceğim harekete geçme zamanı.

 PİKİ Derin Affediş /Hande Nur Karavar /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Doktor (33 yaş)/ İstanbul

Kendi içimde kendime karşı ördüğüm duvarların farkına vardığım, iç sesimi ilk defa anlamlı bir şekilde duyabildiğim bir workshop oldu. Hayatımda tıkanıklık yaşadığım şeylerin kaynağına inebildim. Hep çözümler, çıkış yolları arıyordum hayatımda ama sorunun ne olduğunu ya da nerede kaybolduğumu bilmiyordum. Şimdi sorunlarımın kaynağını biliyorum ve bu sorunları net olarak cümlelere dökebiliyorum ve ufak ufak çözüm yollarını da görebiliyorum. Bu bir süreç, heyecan ve umut dolu yolculuk. Kendimi akışa güvenle bırakıyorum artık. Soruların bana geldiği gibi cevaplar da oluşta kolayca geleceğini biliyorum. Kuraldışı bu yolculukta bana rehber, ışık… İçim umut dolu ve çok heyecanlıyım. Bundan sonraki workshoplarda bulmacanın diğer parçalarına ulaşacağım.

 PİKİ Derin Affediş / Burcu Uydan / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Yönetici Asistanı (36 yaş)/İstanbul

Özellikle PİKİ workshopları bir bütün olarak benim için ”sıçrama” olarak tabir edilebilecek bir farkındalıklar zinciri yaşamak demek. Hayatımın yarından itibaren daha farklı ve daha kaliteli olacağını biliyorum. Gerek paylaşımlar, gerek meditasyon ve egzersizler uzun süredir kabullendiğim suni bir konfor alanını kırmamı sağlayacak. Hayatınızla ilgili almanız gereken bir karar, atmanız gereken bir adım varsa ve bunu bilmenize rağmen aksiyona geçmiyorsanız hayatınızı kendiniz zorlaştırıyorsunuz demektir. Bu workshopın son iki gününde işte ben uyanışı bu konuda yaşadım. Kafam şu anda net; gariptir (aslında değil) ne zamandır bu konuda düşünsem kalbim sıkışıyordu ve çaresiz hissediyordum, bugünkü uyanışla bu histen arındım. Hayatımla ilgili ne adım atacağımı biliyorum ve evrenin benim yardımcım olacağına inancım tam. Teşekkür ederim Kuraldışı.

 PİKİ Derin Affediş / Mücella Kubilay / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Emekli Öğretmen (63 yaş)/İstanbul

Kendinizi merak ediyorsanız, içinizdeki çocukları ellerinden tutup kendinizle birlikte özgürleştirmek istiyorsanız, birlikte özgürleşmek istiyorsanız, onları her halleriyle yüreğinize alıp, kendinizi olgunlaştırıp, büyütürken onlarla uçurtma uçurmak istiyorsanız burada olmalısınız.

PİKİ Derin Affediş / Fatih Bay / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 (46 yaş)/İstanbul

Bu workshopı sözcüklerle anlatmak zor. Çok farklı ve çok özel. Geçmişin acıları, eksiklikleri ve kayıplarıyla yüzleşmek, kucaklaşmak ve özgürleştiğini en derinden hissetmek için inanılmaz bir fırsat. En derinden yaşamak, hissetmek, bilmek. İyi ki varsınız. İyi ki varım ve buradayım. Kendimi seviyorum. Herkesi seviyorum. Geleceğe umutla bakıyorum.

PİKİ-Derin Affediş / Elif Ülker/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / (32 yaş) / İstanbul

PİKİ 1-2-3 workshoplarında edindiğim farkındalıklardan sonra bu workshopı da tamamlayarak müthiş bir iyileşme sağladım kendimde. Kendimle barıştım, özgürleştim, adeta ruhum hafifledi. Burada edindiğimiz müthiş bilgi birikimi ile hayata bakış açımı genişlettim. Yeni yaşımda yeni bir başlangıç yapıyorum hayata ve kendimi önemsediğim için kendimle gurur duyuyorum. Tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim Nil ve Saim.

PİKİ-Derin Affediş /Şule Öztürk / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

Derin Affediş çalışması, açıkça söylemek gerekirse, hiç umduğum gibi geçmedi. Evet, önceden Nil’in CD sini dinledim, önerdiği kitabı okudum, 47 yaşındayım ve affetmenin ne olduğunu da bildiğimi düşünüyordum. Bu kadar yanılabilir insan… Zannettiğimden defalarca fazla kat derin, bir o kadar etkili, insanın sırtından tonlarca yükü alan, geleceğe çok daha güvenli ve güler yüzle bakmamı sağlayan bir deneyim yaşadım. Bunun için önce kendimi kutluyorum, burada olma kararı verdiğim için. Nil’in her kelimesi, programın dizaynı, egzersiz ve değerlendirmeleri, olağan üstü. Hayatım boyunca benimle olacak desteklerimi, yükleri bırakıp aldım ve mutlulukla kullanacağım. Şükran ve sevgilerimle. 

PİKİ-Derin Affediş /Nebahat Soyugüzel / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Bankacı (49 yaş)/Edirne

Kendimle ilgili birçok sorunun cevabını bulduğum bir workshoptı. Bu workshopta kendime daha çok yaklaştım. Yüklerimden kurtuldum, kendi içimdeki sevgiyi keşfettim. Workshopta çok ama çok büyük emeği olan Nil’e ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

PİKİ-Derin Affediş /Ceren Kubilay Papageorgiou / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017/ Avukat (36 yaş) /İstanbul

Temelde hayatımın tüm alanlarında farklı farklı zannettiğim sorunların aslında tek bir temel inanca dayandığını fark etmek, milyonları versem kazanamayacağım bir cevap=çözüm benim için. Derin Affediş çok yaşa. Teşekkürler Nil, Saim. Sizi seviyorum.

PİKİ-Derin Affediş /Filiz Yılmaz/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017/ Emekli Mat. Müh. (50 yaş) / İstanbul

Olağanüstü başarılı bir workshop. Hiç fark etmediğiniz, üstünde durmadığınız birçok farkındalık yaşanan bir workshop. Katıldığıma çok memnunum. Yaşam Okulu workshopları ne kadar anlamlı ise, PİKİ workshopları da asla kaçırılmaması gereken, kendinizi bulma yolunda inanılmaz yararlı. Sağ olun Nil, Saim. 

PİKİ-Derin Affediş / Kübra Gökçay / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Kimya Müh.(41 yaş) / İstanbul

Kuraldışı’nda katıldığım en etkili workshoptı. Workshopın tüm basamakları özenle hazırlanmış ve çok önemli bağlantılar kurdurur nitelikteydi. Yıllar içinde okuduğum pek çok şeyin içselleşmesini sağladı. Affetmeyi müthiş bir deneyimle yaşadım. Yaşam Okulunda edindiğim pek çok bilginin, deneyimini ve sağlamasını yaptım.   Öyle müthiş bir şey yapıyorsunuz ki, hep var olun ve geniş kitlelere yıllarca dokunun… İyi ki varsınız. Şükran ve sevgiyle… 

PİKİ-Derin Affediş / Kamil Işık / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Yönetici (43 yaş) /Almanya

Bu workshopta öğrendiğim en önemli şey Ben’i bulmaktı, çünkü yaşamın başlangıcıydı. Ben ve geçmişten gelen o ağır yüklerden kurtulup yeni bir geleceğe önce Ben’i bulmayı, affetmeyi ve sevmeyi öğrendim. Hayat yolunda evrenin her şeyinin ne kadar muhteşem ve sonsuz olduğunu aslında içimizde saklı olduğunu öğrendim. Bunun bu derin affedişle ortaya çıkmasını sağladığınız için çok teşekkür ederim. 

PİKİ-Derin Affediş / Mine Kırkağaçlı / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 /Üst Düzey Yönetici Asistanı&İç İletişim Uzmanı (39 yaş) / İstanbul

Yaşam Okulu modüllerini tamamladığımda hayatta izleyici değil, katılımcı olacağım demiştim. Kendimdeki farklı bakış açısını görmek mutlu ettiği halde biraz hüzün kaldığını fark etmiştim derinlerde bir yerde. Bugün bu workshopın tamamlandığı şu an hüzün gitti yerine umut doldu. Affetmenin bana nasıl bir güç verdiğini fark etmek bundan sonraki yolculuğa cesaretle devam etmemi sağlayacak. Tamamlanmamış, yarım kalmış, hayal kırıklıkları, bitmemiş her hikâye bugün tamamlandı, şifalandı. Şükran duyuyorum; “Bana kendimi kazandırdığınız “ için… Ben şahsen sevilmeye değerim.

PİKİ-Derin Affediş /Sezin Aksin Başkan / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Yönetici   (40 yaş) / İstanbul 

PİKİ ile bedenin bilgeliğini ve şifasını deneyimlediğim bir workshop oldu. Senelerce terapiler sonucu bir aşama kaydediliyor ama bir tetiklenme ile başa dönülüyor. Ben bunu bizzat yaşadım. Ama burada bu kadar kısa sürede bedenin direk cevabı yönlendirmesi ile şifalandırmak çok kıymetli. Herkesin faydalanmasını çok isterim.

PİKİ-Derin Affediş / Zeynep Kıvılcım Arslan / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / İngilizce Öğretmeni (34 yaş)/İstanbul 

PİKİ workshoplarını hiçbir şey ile kıyaslayamam. Birçok farklı ve değerli çalışmayı, öğretiyi içinde barındıran kapsayıcılık ve derinlikte. NLP, Reiki, EFT, Meridyen Terapisi ve benzer çalışmaların hepsini inanılmaz bir düzen ile birleştirip, son derece uyumlu geçişleri olan bir öğreti. En önemlisi de, zihin devreye girip manipüle etmesine fırsat tanımayan kas testi. Aynı kas testi sayesinde kontrolü yapılan hazır oluşluk, uygunluk ve izin gibi durumlar da bireylerin kendilerini güvende hissetmelerine sağlıyor. Ruhunun derinliklerine seyahat etmeyi seven herkese bu workshopları öneriyorum. Teşekkürler Kuraldışı.

PİKİ-Derin Affediş /Merve Aral / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Reklam, Satış (38 yaş) / İstanbul

Workshopın ilk günü workshoptan beklentilerimizi sayarken “mucize bekliyorum” dedi birisi. Çok büyük bir beklenti olarak gelmişti bu bana ve “ne saçma” demiştim. Ne bekliyordu ki altı üstü bir workshoptı, bu neyin mucizesi olabilirdi ki. Bugün workshopın son günü, hatta bugün şu ana kadarki hayatımın da son günü. Ne enteresan ki ilk başta çok büyük bir talep ve saçma gördüğüm “mucize” gerçekleşti. Geçmişte nasıl yas tutacağımı bilmediğim için saramadığım yaralarımı sarıyorum şimdi. Daha da güzeli bundan sonraki yaşamımda incindiğimde kendimi nasıl tedavi edeceğimi de öğrendiğimden işin içinden daha kolay ayağa kalkacağımı biliyorum. Kendi aydınlanmış tanığım olabilme ve bir araya gelebilme ihtimalim bu workshopın bana en güzel armağanı. Geçmişin yüklerinden arınmak, içimdeki yaralı çocuğumun yaralarını kabullenip, sarmam kadar büyük bir mucize olamaz. Benim mucizem gerçekleşti, darısı benim de mucizem gerçekleşsin diyenlere… Sevgiyle…

PİKİ-Derin Affediş / Belma Akbaş / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

Bu workshopta affetmenin bildiğimiz manasında bir anlamının hayatımızda işlerliğinin olmadığını öğrendim. Affetmek sadece benle ilgili özgürleştirici bir içsel gücün harekete geçmesiymiş. Derin derin öyle ağızda kalan bir sözcük değil. İnsanın bütün katlarına inmesi gereken bir duygu temizliğiymiş. Yıllardır farkına varmadan biriktirdiğim duygusal kirli yükleri tüm katlarımdan atabilmek iyi geldi. İyi ki Derin Affedişe geldim. Farkındalığımın artması ve gelecek günlere güzel yansımalarının olacağını bilmek ve deneyimlemek daha da iyi gelecek.

PİKİ-Derin Affediş /Dilek Çıkrıkçıoğlu / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / İngilizce Öğretmeni (50 yaş) / İstanbul

PİKİ workshopları bebeklikten yetişkinliğimize kadar uzun bir yolculuktu. Zihinsel, bilişsel, fiziksel, ruhsal ve duygusal açıdan. egzersizlerde hem eğlendik, hem bilgilendik. Kendimizle savaşımızı sona erdirdik, barıştık. Kendimize sözler verdik, sevdik, okşadık, havalara uçtuk. Rolden role girdik, çocuklaştık, unuttuğumuz birçok tatlı, acı anılarımızı tekrar hatırladık. Yavaş yavaş büyüdük, kendimizin ebeveyni olduk. Anne, babalarımızı ve bağımlılıklarımızı terk ettik, kutladık. Artık kendimizin en iyi dostuyuz. Enerjimiz süper, bu şansı bize veren eğitmenlerimize sonsuz teşekkürler.

PİKİ-Derin Affediş / Delal Yıldız/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Derin bir yolculuğu tek başınayken de herkesle birlikte yaşamak bu eğitimde mümkünmüş. Çelişki gibi görünse de benim için bu böyle oldu. Neden sorusunun cevabını aramaktan vazgeçip nasılın cevabını bularak, bunun keyfini çıkarmak çok değerli bir cevaptı benim için. Benim kendime hediye ettiğim en güzel hediye oldu. Sadece bana değil, benimle ilgili herkesin ve bütünün en yüksek hayrına faydalı olacak bilgileri kazandım. Bu büyük bir iyilik ve bunun çoğalarak dağılması için çalışmaya başlıyorum. Sevgiyle teşekkür ediyorum.

PİKİ-Derin Affediş / Esin Uçar / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Öğretmen (31 yaş) / İstanbul

Bu workshopta varlığımın derinliklerine yolculuk yaptım. Hiçbir yerde bulamayacağım değerli bilgiler ve eğitmenler aracılığıyla kendimi tanıma şansım oldu. Tabii ki bu bir süreç ve gelişim devam ediyor öğrenmeye ve yol almaya devam ettikçe gelişeceğim.

PİKİ-Derin Affediş /Sedef Özgüç / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Ürün Yöneticisi (36 yaş)/İstanbul

Derin Affediş gerçekten çok derinden yaşanan ve anlatılması çok güç bir workshoptı. Yaşadıklarım ve sonucunda hissettiklerim, yalnız değilim, ben varım içimdeki beni koruyacak Küçük Sedef güvenebilecek ve onu kesinlikle kaybetmeyecek bir yetişkin buldu. Kendini güvende hissetmek, omuzlarımdaki yükü atmak ne kadar özgürleştiriciymiş. İç özgürlüğüme adım atacak rehberliği yapan Kuraldışı Ailesine çok teşekkür ederim.

Derin Affediş / Neziha Kesmez / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Emekli (48 yaş) / Adana

Yaşam yolculuğumda 2008 yılında yolun sonuna geldiğimi düşündüğüm bir sırada Nil Gün’ün bir TV konuşmasına tanık olmuştum. İşte bu dediğim çok özel bir andı. O günden sonra Nil ve Saim’in kitap ve CD’leri ile içime doğan umutla yeniden yaşamaya başladım. Fakat içimde cevap bulamadığım bir sürü sorularım vardı. Bir de bir bedende o kadar farklı hayatlar yaşadım ki, ruhumun parçalandığının farkına bu eğitimde vardım. Bütün sorularımın cevabını bulmak ve bütün parçaları birleştirip bir bütün olmanın keyfi ve hazzı anlatılmaz, yaşanır. Hayatımın 20 yılını ailemi parçalayarak geçirmiştim. Kuraldışı yayınlarıyla son 10 yıldır kendimi, kendimden doğurdum. Bu eğitimde içimdeki beni sevgiyle büyütme yolculuğuna başladım. Işık ve sevgiyle sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kuraldışı ailesi iyi ki varsınız. 

Derin Affediş / Birgül Sipahioğlu / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Hostes (44 yaş) / İstanbul

Bu eğitimle 0-6 yaş dönemimde aldığım kayıtların şimdiki yaşamıma nasıl sirayet ettiğinin farkına vardım. Duygularımı ve gerçek düşüncelerimi nasıl bastırdığımı, onları görmezden geldiğimi, ama aslında bunları yaşamanın ne kadar normal olduğunu ve düşündüğüm, hissettiğim duyguların utanılacak bir şey olmadığını öğrendim. 0-6 yaş

döneminde yaşadığım olumsuz deneyimlerin üzerini örterek unuttuğumu sandığım şeylerin, aslında ne kadar hayatımda karşılık bulduğunu görmek beni şaşırttı. Aslında anne ve babalarımızın da hata yapabileceklerini, onlara kızmanın, öfkelenmenin normal olduğunu, ama onları bütün bunlara rağmen sevebileceğimizi görmek beni ve onları özgürleştirdi. Tüm bunları görmemi sağlayan, hayatıma