Derin Affediş (PİKİ)

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019

Derin Affediş / Berna Özkök (35 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Girişimci / İstanbul

Sevgili okuyucu ya da Kuraldışı öğrenci adayı, ben PiKi 1, 2, 3’ü tamamladıktan sonra “Derin Affediş” eğitimine geldim ve iyi ki de geldim. Buradaki paylaşımlar, deneyimler ve çalışmalar çok özeldi. Çok anlamlıydı. Değişimden dönüşüme geçtiğim bir eğitim oldu. Affetmek söylendiği kadar kolay değil. Günlük hayatımızda “affettim gitti” diyerek affedilmiyor. Hiç de kolay değil gerçekten affetmek ta ki bu programa gelene kadar. 7 günlük bu program su gibi aktı. Tüm tıkanıklar açıldı ve önüme çok daha mutlu güven dolu bakabiliyorum. Kuş misali, kelebek misali rengârenk bir yol var önümde özgür, umut dolu, gökkuşağının içinden geçiyorum sanki… Bu deneyimi bana yaşatan Kuraldışı Akademi ekibine çok teşekkürler. Buradaki farkındalığı ve fırsatı başka hiçbir yerde yakalayamayabilirsiniz. Tekrar tekrar teşekkürler tüm emeği geçen grup arkadaşlarıma, katılımcılara, eğitmenlerimize… Nil iyi ki varsın. Seni seviyorum.

Derin Affediş / Bircan Eser (38 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Memur / İstanbul

Öncelikle Nil Gün’e ve Saim Koç’a çok büyük şükranlarımı sunuyorum. Her bir parçamla tekrar barışmanın huzurun yaşıyorum. Tüm bilinç evrelerimin sağlıklı bir şekilde tekrar işlenmiş olmanın özgürleştirici etkisiyle kendime sahip çıkacağımı biliyorum. Beni bana kazandıran Kuraldışı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Lütfen kendinize bir hediye verin. Yaşamınızı geri alın ve eğitime gelin.

Derin Affediş / Nesrin Aydın (51 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Doktor / Ankara

Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Böyle bir eğitim, böyle bir deneyim, o kadar derinimize inen, o kadar özel anlarımıza gittiğimiz bir 7 gündü ki… Şu ana kadar olan yaşamımızda sanki zaman tüneline girdik, hayatımıza dışarıdan baktık, yaralarımızı sardık, şefkat gösterdik ve bunu hem kendimize hem birbirimize yaptık. Çok şifalandırıcı ve dönüştürücü olduğunu düşündüğüm çok özel bir deneyimdi, eğitimdi. Nil, Saim teşekkür ediyorum. Çok özelsiniz.

Derin Affediş / Selma Yakut (58 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Ankara

Kendimi kazandığım en önemli çalışmalardan biriydi. Nedenini defalarca sorduğum (sorguladığım yaş) yaşamıma ait acılarımın sebeplerini hiç beklemediğim yerlerden çıktı. Kendim olma çabama büyük katkıları oldu. Doğumumdan bu zamana kadarki yaşam resmimin tümünü görebildim. Zihnime, bedenime, yüreğime yüklediğim bilgiler ve duygularıma büyük bir kitap birikiminde oluştu. Sayfa sayfa satır satır okuyacağım bilge kitap tadında. Hem ben dolu, mataram full, artık yola devam edebilirim. Saim, Nil dokunduğunuz her hücrem için teşekkürler.

Derin Affediş / Seyhan Aktaş Sarıoğlu (40 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Peyzaj Mimarı / İstanbul

Tıpkı bir kuş gibi, kelebek gibi kendimi özgür hissediyorum. Rüzgârı hissediyor, yüzümü okşayışını seviyorum. Güneşin aydınlatıcı, enerji veren gücünü içimde bedenimde, ruhumda tüm benliğimle hissediyorum. Özgürüm! Neşeliyim! Keyifliyim! Huzurluyum! Ne istediğimi ve ne istemediğimi biliyorum. Kendimi kazanma, özüme dönme yolunda yüklerimden özgürleştim. Yaşam enerjime katılan yeni gücü, ışıklı yıldızlar demetini kabul ediyor, sevgiyle kullanıyorum. Teşekkür ederim. Nil, Saim ve tüm eğitime katılan arkadaşlarımın varlığına, bana kattıklarına teşekkür ediyor ve şükürlerimi sunuyorum. Sevgiyle.

Derin Affediş / Safiye Savaş / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019

Affetmek söylemesi ne kadar kolay ama gerçekleştirmesi zor geliyordu. Ta ki bu Derin Affediş eğitimine kadar. Affederek özgürleşileceğini öğrendim ve affetmeyi seçtim. Merakla beklediğim bir eğitimdi gerçekten ama gerçekten kuşlar gibi özgürüm ve çok çok mutluyum. Kendime ve seçimlerime güvenim arttı. Bir kere daha Kuraldışı ailesine özellikle Nil ve Saim’e çok çok teşekkür ederim. Sizleri çok seviyorum.

Derin Affediş / Ayça Anbarpınar (46 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Planlama Müdürü / İstanbul

Bu eğitim bana kendimi kazandırdı. İçimdeki yaralı çocuğu her yaş dönemindeki yaralarını iyileştirerek yetişkin bene emanet etmek bende çok önemli bir sıçrama yarattı, olgunlaştığımı ve hayatımın sorumluluğunu daha net üzerime aldığımı hissediyorum. Başta Nil ve Saim olmak üzere tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Derin Affediş / İdil Kazandöğer (42 yaş) 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019// Yaşam Koçu

Bu eğitimin yeri benim için çok çok ayrı oldu. Kendimi bu kadar özgür, bu kadar huzurlu ve hatta bu kadar tam hissetmemiştim. Derin Affediş tam anlamıyla isminin hakkını veren bir eğitim. Kendim başta olmak üzere, tüm aile bireylerini affedip özgürleşmek tek kelimeyle muhteşemdi. İyi ki bu eşsiz eğitime katılmışım. Çok ama çok mutlu ve doyumlu bir birey olarak ayrılıyorum. Teşekkür ederim eğitmenlerime ve tüm sınıf arkadaşlarıma.

Derin Affediş / Hilal Şerifoğlu (35 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019 /Gayrimenkul Danışmanı / İstanbul

Bu harika bir yolculuktu ve gerçekleri objektif olarak görmeye başladım. Kendim için attığım en doğru adım oldu. Kendimi ve ailemi affettim ve kendimi kucakladım. Yeni bir hayata ilerliyorum tüm kalbimle teşekkür ederim. Kendimi de buraya gelme cesareti gösterdiğim için tebrik ediyorum. Kendimi tebrik ederken aynı zamanda kucakladım.

Derin Affediş / Aynur Bitiş (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Eğitmen / İstanbul

Derin Affediş eğitiminde Derinden Affetmeyi öğrendik. Ebeveynlerime bağımlı olduğumu fark ettim. Babamı olduğu gibi çok sevdiğimi, aslında ondan kopmak istemeyen küçük kız çocuğu gibi hissettiğimi anladım. Bu duygularımdan özgürleştim. Ben yeterliyim, ben özgürüm, ben başarılıyım. Kuraldışı bireysel gelişim eğitimlerini veren en iyi kurum. Teşekkür ediyorum.

Derin Affediş / Yağmur Akyıldız (26 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Öğretmen / İzmir

Şayet ki insanlar 40 yaşından sonra mutluluğu bulursa buna ikinci bahar diyorlar. Derin affediş eğitimi önce içimdeki çocuğun kışını bahara çevirdi sonra 26 yaşımda bana gerçek bir bahar verdi. İkinci bir bahara ihtiyacım olmadan kendi mevsimimi yaratabilecek özgürlükte ve güçte olduğumu biliyorum. Bebek adımlarla başladığım, kanatlanarak bitirdiğim bir eğitimdi. Beni içimdeki gökyüzünün görkemiyle ve güzelliği ile tanıştırdığınız, aynamın tozunu almama katalizör olduğunuz için şükran duyuyorum. Her saniyesi büyük bir özenle planlanmış, ilmek ilmek düşünülmüş dopdolu bir eğitimdi. Gösterdiğiniz özveri ve tüm emekleriniz için teşekkür ediyorum. Su gibi geçen zaman ile okyanus olmayı öğreten bilgeliğinizle iyi ki varsınız.

Derin Affediş / Uğur Bağcı (25 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Fizyoterapist / İstanbul

İçimdeki çocukla tanışmak, duygularımı hissetmek onunla bir olup onu büyütmek muhteşemdi. Uğurla tanıştım, onu dinledim ve özgürleştim. Şimdiye kadar aldığım en güzel hediye Derin Affediş eğitimi oldu. Her geçen eğitimde sırtımdaki yüklerden arınarak yoluma devam ettim ve bu eğitimde kuş gibi hafif ve özgürüm. İyi ki varsın Kuraldışı. Beni bana kazandırmaya vesile olduğunuz için size şükran duyuyorum.

Derin Affediş / Bengi Çağatay (37 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Makine Mühendisi / Eskişehir

Yaşam Okulu paketi alan tüm arkadaşlarıma bu eğitimi de almalarını şiddetle öneriyorum. Hani çocukluğumuzdan gelen tüm olumsuz davranış alışkanlıklarımıza veya verdiğimiz ani tepkilere anlam veremediğimizde ne yapacağımızı ve yaptığımızı bilemeyiz ya, paniğe kapılırız. Bunu neden yaptım, diye sorarız kendimize. Çıkış yolu ararız. Çaresiz kalırız. İşte bu eğitimde derinlere giderek hepsine cevap buluyoruz ve böyle bir rahatlama ve barışma yok!

Derin Affediş / Leman Akpınar (29 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Sanatçı / İstanbul

Derin Affediş anlatılmaz yaşanır. Yani burada yaşadığım deneyimlerin tarifi yok (kelimelerle yaş). Bundan neredeyse bir sene önce, kendimi yeniden büyütebilmeyi dileğimde, böyle bir eğitimin varlığından haberim bile yoktu. Ve işte buradayım. Kendi kendimin ebeveyni, özgür ve yaşam dolu bir kadınım. Kuraldışı’nın topluma sunduğu verimliliğin sınırı yok. “İnsan kurallara sığmaz!” Teşekkür ederim (tüm kalbimle yaş).

Derin Affediş / Reyhan Çabuker (44 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Koordinatör / İstanbul

Bebekliğimden bu yaşıma, hayatımın tüm evrelerine dokunan, içimdeki tüm yaralı çocukları saran sarmalayan, iyileştiren ve özgürleştiren bir eğitim oldu. İhtiyacım olan sevgi, ilgi, onayı vb. hepsinin bende olduğunu ve ancak kendime verebildiğim ölçüde gerçek anlamda bir yetişkin olabileceğimi kavradım. Affetmenin huzurunu, özgürleştirici gücünü anladım.

Derin Affediş / Sibel Erim (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Yoga Pilates Eğitmeni / İstanbul

Bunca yıldır geçmişimden getirdiğim ve kendi yarattığım duygusal yüklerimden bana acı veren suçluluk duygumdan kimsenin benden talep etmediği halde kendimi görünür kılabilmem adına aldığım rollerden ve sevgi dilenciliğimden özgürleşmeyi seçmemi sağladığınız ve aynı zamanda geçmişimi, annemi, babamı özellikle de kendimi affedebilmemi sağladığınız için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki hayatıma bir kelebek gibi dokundunuz iyi ki varsınız.

Derin Affediş / Gonca Çağlıer (46 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Mühendis / Eskişehir

Geçmişe dair fark ettiğiniz / fark etmediğiniz önemli olayları masaya yatırdığınız, bunların hayatınızdaki etkilerini fark ettiğiniz bir eğitim. Sonrasında ise bu etkilerden kurtulmak için çözüm yollarının öğretildiği, uygulamaların yapıldığı bir düzlüğe çıkış hikâyesi. Kendi hikâyenizi yazmak için gereken tüm gücün, sevginin, şefkatin aslında kendi içinizde olduğunu fark ettiğiniz mucizevî anlar yaşadığım bir eğitimdi. Kendimle barıştığım, kendimi sevdiğim, kendimi kuralların dışına çıkardığım çok değerli bir deneyimdi. Teşekkür ederim tüm içtenliğimle.

Derin Affediş / Enver Karaömer (39 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Denizci / Yalova

Bu eğitimden önce herkesi affettiğimi düşünüyordum. Eğitim sırasında en çok affetmem gereken kişinin kim olduğunu öğrendim yani bugüne kadar hiç tahmin edemediğim ve affetmediğim kişiyi. Bu farkındalığın beni ne kadar hafiflettiğini tarif edemem. Yedi günlük bu eğitimde gördüğümü, öğrendiğimi, hissettiğimi başka bir yerde görüp öğrenebileceğimi ve affederek bu kadar özgür hissedebileceğimi zannetmiyorum. Bu eğitime gelerek kendimi bu ayrıcalığı deneyimlemiş şanslı insanlardan biri olarak görüyorum.

Derin Affediş / Sevim Saral Kavruk (52 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Şirket Ortağı / İstanbul

Derin Affediş eğitiminde bilinçaltının en derinlerine ulaşıp bizi engelleyen inanç kalıpları, hayatımızda sürekli tekrar eden davranış modellerinin olayların kaynağına inip hakiki bir özgürleşme, hayatımızın sorumluluğunu alabilme iradesi ve kendini gerçekleştirme yolculuğunda güçlü bir içine kapanmayı deneyimlerken şok edici bir o kadar da özgürleştirip, bize kendimizi kazandıran deneyim. Sihir ve huzura yolculuk deneyimi. Gerçek aile tanımı, harika dostluklar ve paylaşımlar. Kendi kedimin en iyi dostu olmak, kendi gücünün rehberliğinde hayatının mutlak kaptanlığına hoş geldin…

Derin Affediş / İlbilge Cebeci Yılmaz (42 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Fizyoterapist-Osteopat

Bu eğitim verimli bir eğitim oldu. Önceleri içimizdeki çocuk gibi meditasyonları yapamıyordum. Kendi çocukluk hallerimden çok uzaktım, ötelemiştim, zihnimde canlandıramıyor ve vazgeçiyordum. İlk kez burada kendi çocukluk halimi hatırladım, yapılan uygulamalar ve teknikler çok yardımcı oldu. Bu konuda çok teşekkür ederim Nil’e, bu vizyonu Türkiye’ye getirdiği ve senelerdir bu ışıkla insanların yoluna ışık olduğu için. Gerçekten başka bir teknikle başka bir yerde yaşayamadığım içe dönüşü yaşadım ve özgürleştim. Annemle yaşadığım bağımdaş ilişkinin ve bunun hayatıma yansımalarını gördüm. Herkese bu eğitimlerin tamamını alarak fark etmelerini tavsiye ederim. Hayattaki duruşunuz, bağımlılıklarınız, duygusal partnerinize elinizde olmadan verdiğiniz reaksiyonların aslında geçmişten gelen bir takım kayıtlarımızdan kaynaklandığını görmenizi sağlıyor. Kendimize alacağınız en özel hediye bu eğitim serisine gelmek olacaktır. Sevgiyle kalın.

Derin Affediş / Birsen Kızıldaş (45 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Gayrimenkul Danışmanı / İstanbul

Başkalarını affetmenin yolu kendini affetmekten geçiyormuş. Yola çıktığımda yarımdım. Şu ana kadarki hayat yolculuğumu yarım tarafıma öfke duyarak geçirmişim. Sonra, sihirli, etkileyici, vurucu, rahatlatıcı, özgürleştirici ve dinginleştirici bir yolculukla tanıştım. Tamamen yanlış anlaşılma ve önyargılardan oluşturduğum zincirlerimin farkına vardım, kabul ettim. Derin bir rahatlama duygusu. Yeni ben’i sevgi ile yeni baştan tasarlama şansımı değerlendirdim. Yeni ben’e şefkat, güven ve gurur duydum. Ben yeni ben’i çok sevdim. Derin Affediş’e minnettarım.

Derin Affediş / Mürüvvet Manav (37 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Ticaret / İzmir

Affetmek özgürleşmektir. Size ait olmayan, bildiğiniz ve bilmediğiniz ne kadar çok yük taşıdığınızın farkında mısınız? Peki, bu yüklerle ne kadar ağırlaşıp yaşayamadığınızın farkında mısınız? Siz olamadığınızı peki? Kendinize ait bir hayatınızın bile olmadığını söylesem size. Muhtemelen bana şu anda gülüyorsunuz. Tüm bu soruların cevaplarını aldığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayatlarımızı bugüne kadar yaşamamış olabiliriz ancak şu andan sonrası tamamen bizlerin seçimleri o halde kendi hayatınızı mı yaşamayı seçiyorsunuz? Yoksa size ödünç verilen ancak kendi hayatınız olduğunu sandığınız hayatı mı yaşamayı seçiyorsunuz? Kuraldışı size hayatınızı kazandırır. Derin Affediş özgürleşmek için adım at.

Derin Affediş / Arzu Çelik (43 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Satış Müdürü / İstanbul

7 gün boyunca her gün aynı merak duygusuyla Kuraldışı’na gelmek ve derin bir rahatlama ile eve dönmek. İşte tüm eğitimin özeti bunlardı. Yine yaratıcı, yine şaşırtıcı, içindeki çocuğu zorla, bile isteye dışarı çıkaran bir 7 gün geçirdim. En taş kalpli insanlara bile şifa getireceğine eminim. Buna vesile olan herkese sonsuz teşekkürler. Bana yeni hayatımı kazandırdınız. Yeni hayatıma hoş geldim, safa geldim. : yaş)

Derin Affediş / Derya Gönüllü (45 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Makine Mühendisi / İstanbul

Bize bağımlılıklarından dolayı şikayet ettiğimiz tüm dış etkenlerin (aile, iş, partner yaş) aslında bizim bağımlılıklarımız olduğunu, bizim korkularımızdan kaynaklı terk edemediğimiz mazeretlerimiz olduğunu öğrendiğim bir eğitimdi.

Derin Affediş / Figen Davutoğlu (44 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Yönetici / İstanbul

PiKi eğitimlerine gelme amacım, bugüne kadarki tüm eğitimlerden yüksek yarar sağlamakla birlikte, Derin Affediş’le çözümlendi. Bu eğitimde keşfettiğim tek bir bilinçaltı kaydının hayatımı derinden dönüştüreceğine eminim. Daha uzun teşekkürümü, Şifalı Dokunuşlar’dan sonraya saklıyorum. Sevgilerimle.

Derin Affediş / Seda Kahvecioğlu (48 yaş) / 1-2-3-4-6-7-8 Haziran 2019/ Mimar / İstanbul

Hayatımın prangalarından özgürleştiğim ve kendime büyük güvenle çıktığım bir Workshop TV. Yaşamımın her anını etkilediğini gördüğüm inançlara bebekliğimden ergenliğe uzanan zaman dilimini büyük bir projektörün tutulduğu, aydınlanıp yıkandığı şifa bulduğu eğitimdi. Çok teşekkürler / artık özgürüm.

PİKİ Derin Affediş /Betül Varol / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Eğitim Danışmanı (24 yaş)/Eskişehir

Geçmişimin aslında bugünüm ve yarınım olduğunu öğrenmek şaşırtıcıydı. İçimdeki çocuğu keşfetmek ve hâlâ yaşadığını deneyimlemek inanılmazdı. Hayat güzel, yaşam bir hediye. Şükürler olsun.

 PİKİ Derin Affediş / Delal Yıldız/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Ne kadar yük ile yaşıyormuşum meğer. Ne kadar az dinleyerek ve bir o kadar az konuşarak anlaşılmak istiyormuşuz. Ne yazık ki bu mümkün olmuyor hayatta. Hal böyle olunca söylenmemiş sözler nasıl da hapsediyor bizi açık havada bir ağacın dalına asılmış olan kafes içine. Bir kuş ki kafes içinde sesi çıkmıyor. Sesinin çıkması için o kafesten dışarıya çıkması gerekiyor. İşte Derin Affediş workshopı benim için özgürlüğe kanat çırpmak oldu. Bir bebeğin doğumundan yetişkinliğine kadar olan bütün evrelerinin yeniden beslenmesi, yeni bir insanın da hayata doğmasına neden oluyor. Ben hayata yeniden başlıyorum. Ne olursa olsun yeniden başlamak her zaman mümkün ve buna herkesin hakkı var. Sen o hakkı kendine vermesen bile senin de buna hakkın var. Hadi gel, sen buna değersin. Sen değerlisin. Bana, bize bu armağanı sunan Nil ve Saim size çok teşekkür ediyorum.

 PİKİ Derin Affediş / Esin Aksin / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/ Ajans Sahibi (46 yaş)/İstanbul

 Anne ve babanızdan özgürleşmek, kendi kendinizin ebeveyni olmak, üstünüze yapışmış görev ve rollerden kurtulmak istiyorsanız, bu workshopı kaçırmayın. Hafifleyip hayata akın.

 PİKİ Derin Affediş / Berker Kaplaner/08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Öğrenci (24 yaş)/İstanbul

Şimdiye kadar aldığım en etkileyici ve eğlenceli workshoptı. Almayan çok şey kaybeder. Aslında kendi hayatının önemli parçasını kaybeder ve başka türlü bir hayatın mümkün olduğunu bilmeyeceğinden ne kaybedeceğini de asla bilemez.

 PİKİ Derin Affediş / Civa Mayi Oral/08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Mimar (46 yaş)/İstanbul

Sevgili Civa ile tanışmamda çok faydalı oldu, bebekliğimden beri bu yaşıma taşıdığım yüklerin farkına varmama ve bu yükleri artık taşımaktan kurtulmama vesile olduğu için çok mutluyum. Artık kim olduğumu biliyorum ve yeni yetişkin benle neler yapabileceğimi görmek için sabırsızlanıyorum. İyi ki varsınız dostlar. Teşekkürler.

 PİKİ Derin Affediş /Nurşen Öztekin / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Emekli (48 yaş)/İstanbul

Heyecanla beklediğim bu workshop beni çok etkiledi. Adım adım büyüdüğüm geçmişimden özgürleştiğim çok kıymetli bir workshop. Kendimi bulduğum, yeniden var olduğumu hissettiğim 7 gün benim için çok değerli. Emeği geçen herkese bütün kalbimle teşekkür ederim.

 PİKİ Derin Affediş / Tuğba Taşer Süer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Mimar (36 yaş)/İstanbul

Kuraldışı’nda geldiğim tüm workshoplarda içimde bir ben ile tanıştım. O benlerin yaralarına merhem olmayı, onları dinlemeyi öğrendim. Bu workshopta da onların hepsini tek tek kucakladım. Çünkü bildim ki kimse değil sadece benim sevgim, şefkatim iyi gelecek onlara. Ben de koşulsuz, sınırsız sevgim ve şefkatimle kucakladım onları. Şimdi daha umutlu, daha keyifli bir gelecek beni bekliyor. Çünkü içimdeki tüm benler bu amaç için hep birlikte çalışıyor. Bu süreçte bana destek olan eğitmenlerime ve arkadaşlarıma şükranlarımla. Hepinizi çok seviyorum.

 PİKİ Derin Affediş / Gülenay Ünlü / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Firma Sahibi (38 yaş)/Antalya

Gelmek istemediğim, fakat hiç bitsin istemediğim bir workshoptı. Acılarımın, kırgınlıklarımın, darılmalarımın, incinmişliklerimin azaldığı hafiflediği, yüklerimin azaldığı, yüreğimin hafiflediği bir workshoptı. Ne söylesem tarifi yok. Yaşamadan anlatılamayacak kadar özel bir workshop. Kendime yeniden bir çocukluk armağan ettiğim en güzel başlangıçlara evet dediğim bir hayat şimdi beni bekliyor. Sonsuz teşekkürler. Rabbim size uzun bir ömür versin sağlıkla. Sizi çok seviyorum.

PİKİ Derin Affediş /Selim Yalçın /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/Öğretmen (31 yaş)/ İstanbul

Derin Affediş herkesin ihtiyacı olan workshop. Hayatta yaşamdan haz almak için vazgeçilmez bir workshop. Kendini sevmek, sürekli hayatında olanları affetmek, özgürleşmek için derin affediş gerekliymiş. Kendimi yüklerimden kurtulmuş hissediyorum. Tekrar hayata dört elle sarsılmam, dolu dolu yaşamam için yüklerimden kurtulmam gerekiyormuş. Teşekkürler.

PİKİ Derin Affediş /Pervin İvegen / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Mühendis/Ankara

Nasıl güzel, keyifli bir workshoptı. Ne kadar kendimle bütünleştim. Her bir parçamı toparladım içimde. Sevgi ve şefkatle sarmaladım kendimi. Meğer ne kadar özlemişim bu duyguları. Mutlu bir çocukluk için asla geç değildir. Ne anlamlı bir sözmüş anladım. Pervin’imi mutlu etmenin tadını çıkardım. Bazen ağlayarak bazen şaşırarak bazen de gülerek. Huzurla kendime gidiyorum. Dilerim herkesin yolu bir gün Kuraldışı ile bu workshopla kesişir. Sizi seviyorum.

PİKİ Derin Affediş /Yasemin Yücel / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Büro Elemanı (35 yaş)/Eskişehir

Kuraldışı’na gelmeden önce düz yolda yürüyemeyecek kadar kötüydüm. Baş dönmeleriyle geçen koca 2 yıl. Düz yolda yürürken, bisiklete binerken, görürken göremez, bisiklete binemez, yürüyemez olmuştum. Bu workshoptan sonra düz yolda yürüyebildiğimi gördüm baş dönmesiz. Bu workshopla hem düz yolda yürüyebildim, hem de koşabilme, bisiklete binme özgürlüğüm oldu. Nil ve Saim çok teşekkürler. Büyük emek var. Geç kalmadan gelmek önemli.

PİKİ Derin Affediş / Aykut Süer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Finans Koor. (36 yaş)/İstanbul

Bebeklikten, çocukluktan ve ergenlikten taşıdığım yüklerimle yüzleştiğim ve yüzleştikçe şifa bulduğum ve bu evrelerimin sağlıklı versiyonlarını yetişkinliğime katarak daha da ben olduğum bir workshoptı. Kendimi tamamlanmış ve özgür hissediyorum. Rehberliğiniz için teşekkürler…

PİKİ Derin Affediş / Ebru Sözer/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018/  Ekonomist (44 yaş)/İstanbul

Yine bir workshop, yıllar sonra ve çok keyifli. 7 günün nasıl geçtiğini anlamadım bile. Farkındalıklarla dolu da diyebilirim. En son bu salonda 8 sene önce bulunmuştum ama workshopın değerini bildiğim için farkındalıklarımla, öğrendiklerimi hayatıma katıp yol almıştım. Yolumun bu dönemecinde şimdi de “Derin Affediş” varmış. Ve iyi ki varmış, iyileşmeme çok faydası oldu. Ve hayatımın yeni döneminde bana yol gösterecek. Buraya tekrar gelirken yorgundum, enerjimi geri kazandım. Kırgındım, neşemi geri kazandım. Bitkindim, yaşamımı geri kazandım. Aslında ben ne kadar çok yol almışım dedim kendi kendime. Tepkisel değil, etkisel olmayı da öğrenmişim. Ne güzel bana, beraber olduklarıma. Bu workshopı beraber alma fırsatı yakaladığım tüm arkadaşlarıma teşekkürler, doyumlu yaşamak güzel. Nil ve Saim size de çok teşekkürler, Sema sana da. Sevgilerimle…

PİKİ Derin Affediş / Hilal Kesmez / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Ticaret (48 yaş)/İstanbul

İnanılmaz bir workshop. Hayata yeniden başlıyor ve başladığınız hayatın yazarı, başrol oyuncusu oluyorsunuz. Bu başrolü oynarken içinizdeki çocuk, ışığınız ve yaşam koçunuz. İçimizdeki yaşam koçu ile sağlıklı, bol ışıklı, sevgi, şefkat dolu ve yaşam amacıma uygun yaşamak için el ele verdim. Teşekkür ederim.

 PİKİ Derin Affediş / Elif Hande Aktaş / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Pastacı (34 yaş)/İstanbul

PİKİ workshoplarına başlarken soğanın katmanları örneğini verilmişti. Bu örneği hem anlamış, hem anlamamıştım. Ama şimdi soğanın cücük kısmına ulaştım ve ne demek istendiğini vücudumun her hücresi, en ufak parçası bile hissetti. Aslında PİKİ workshopları, sırasıyla oku ve yayı elimize alışımızdan başlayarak, ipin gerilmesi, okun yaydan çıkması ve derin affediş de aslında okun 12’den vurmasıdır. Benim için çok güzel bir süreç diyebilirim bu workshop için. Hayatımda unutamayacağım bir serüven olarak kalacak ve bugün bir milat diyebilirim kendi hayatımda. Gerçekten iyi ki varsınız, ne yol ve ne sebep olduysa buraya gelmemde her şeye teşekkür ve şükrediyorum.

 PİKİ Derin Affediş /Özge Pınar Terzioğlu/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Avukat (36 yaş)/Kırklareli

Derin Affediş workshopında bebekliğimizden, çocukluğumuza, çocukluktan ergenliğe, ergenlikten yetişkinliğe giden yolculukta, öfkeden, kızgınlıktan, yaşanmışlıktan affedişe giden derin bir çalışma oldu. Yaşamımızın röntgeni çekildi, o röntgende karanlık ve aydınlık taraflar vardı, karanlıktan aydınlığa dönüştürme yolculuğuydu bu. Bu yolculukta inişlerim ve çıkışlarım da oldu, denizin derinliklerinden tekrar sahile varmak gibi… Bu yolculukta benimle olduğunuz için teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum. Hep aşkla kalın…

 PİKİ Derin Affediş /Rezan Dönmez /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Reklamcı (39)/İstanbul

Her seferinde aynı şey söylenir mi? Bir insan için en zor şey… Bu sefer de ailesinden özgürleşmesi. Gerçekten de çok güç. Düşüncesi bile ödümü kopartıyordu. Ama sonuç? Kendimi hiç bu kadar özgür hissetmedim. Hayatımın ikinci yarısının başlangıç günü bugün. Şükran duyuyorum Nil ve Saim.

 PİKİ Derin Affediş /Renk Dığdığoğlu /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / İdari işler (32 yaş)/İstanbul

Efsane bir workshop… İlk kez bu kadar hissediyorum büyüdüğümü, yetişkin olduğumu… Anne ve babamla ilgili düşüncelerim, bakış açımın bu kadar değişebileceğini düşünemezdim. Taşların bu kadar yerine oturabileceğini. Ve onları affedebileceğimi. Bu yaşıma kadar tüm yaşadıklarımı iyisiyle, kötüsüyle şükranla kabul ediyorum. Daha da ben oldum, gerçekten özgür hissediyorum kendimi… Ve ihtiyacım olan her şeyi kendimde bulacağımı biliyorum ve kendimi çok seviyorum Onlarca şeyi söylemek istiyorum; ama kelimelerle ifade edebilecek gibi değil. Ne diyebilirim ki harika. Şükran doluyum.

 PİKİ Derin Affediş / Sezen Kırcan/ 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/Gaziantep

İnanılmaz bir workshoptı. Her gün kendimdeki değişiklikleri şaşkınlıkla izledim. Kendime ne kadar haksızlık ettiğimi gördüm. Çocukluğumla kucaklaştım, barıştım. Artık hayatımı ertelemeyeceğim harekete geçme zamanı.

 PİKİ Derin Affediş /Hande Nur Karavar /08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 /Doktor (33 yaş)/ İstanbul

Kendi içimde kendime karşı ördüğüm duvarların farkına vardığım, iç sesimi ilk defa anlamlı bir şekilde duyabildiğim bir workshop oldu. Hayatımda tıkanıklık yaşadığım şeylerin kaynağına inebildim. Hep çözümler, çıkış yolları arıyordum hayatımda ama sorunun ne olduğunu ya da nerede kaybolduğumu bilmiyordum. Şimdi sorunlarımın kaynağını biliyorum ve bu sorunları net olarak cümlelere dökebiliyorum ve ufak ufak çözüm yollarını da görebiliyorum. Bu bir süreç, heyecan ve umut dolu yolculuk. Kendimi akışa güvenle bırakıyorum artık. Soruların bana geldiği gibi cevaplar da oluşta kolayca geleceğini biliyorum. Kuraldışı bu yolculukta bana rehber, ışık… İçim umut dolu ve çok heyecanlıyım. Bundan sonraki workshoplarda bulmacanın diğer parçalarına ulaşacağım.

 PİKİ Derin Affediş / Burcu Uydan / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Yönetici Asistanı (36 yaş)/İstanbul

Özellikle PİKİ workshopları bir bütün olarak benim için ”sıçrama” olarak tabir edilebilecek bir farkındalıklar zinciri yaşamak demek. Hayatımın yarından itibaren daha farklı ve daha kaliteli olacağını biliyorum. Gerek paylaşımlar, gerek meditasyon ve egzersizler uzun süredir kabullendiğim suni bir konfor alanını kırmamı sağlayacak. Hayatınızla ilgili almanız gereken bir karar, atmanız gereken bir adım varsa ve bunu bilmenize rağmen aksiyona geçmiyorsanız hayatınızı kendiniz zorlaştırıyorsunuz demektir. Bu workshopın son iki gününde işte ben uyanışı bu konuda yaşadım. Kafam şu anda net; gariptir (aslında değil) ne zamandır bu konuda düşünsem kalbim sıkışıyordu ve çaresiz hissediyordum, bugünkü uyanışla bu histen arındım. Hayatımla ilgili ne adım atacağımı biliyorum ve evrenin benim yardımcım olacağına inancım tam. Teşekkür ederim Kuraldışı.

 PİKİ Derin Affediş / Mücella Kubilay / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 / Emekli Öğretmen (63 yaş)/İstanbul

Kendinizi merak ediyorsanız, içinizdeki çocukları ellerinden tutup kendinizle birlikte özgürleştirmek istiyorsanız, birlikte özgürleşmek istiyorsanız, onları her halleriyle yüreğinize alıp, kendinizi olgunlaştırıp, büyütürken onlarla uçurtma uçurmak istiyorsanız burada olmalısınız.

PİKİ Derin Affediş / Fatih Bay / 08-09-10- 14-15-16-17 Haziran 2018 (46 yaş)/İstanbul

Bu workshopı sözcüklerle anlatmak zor. Çok farklı ve çok özel. Geçmişin acıları, eksiklikleri ve kayıplarıyla yüzleşmek, kucaklaşmak ve özgürleştiğini en derinden hissetmek için inanılmaz bir fırsat. En derinden yaşamak, hissetmek, bilmek. İyi ki varsınız. İyi ki varım ve buradayım. Kendimi seviyorum. Herkesi seviyorum. Geleceğe umutla bakıyorum.

PİKİ-Derin Affediş / Elif Ülker/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / (32 yaş) / İstanbul

PİKİ 1-2-3 workshoplarında edindiğim farkındalıklardan sonra bu workshopı da tamamlayarak müthiş bir iyileşme sağladım kendimde. Kendimle barıştım, özgürleştim, adeta ruhum hafifledi. Burada edindiğimiz müthiş bilgi birikimi ile hayata bakış açımı genişlettim. Yeni yaşımda yeni bir başlangıç yapıyorum hayata ve kendimi önemsediğim için kendimle gurur duyuyorum. Tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim Nil ve Saim.

PİKİ-Derin Affediş /Şule Öztürk / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

Derin Affediş çalışması, açıkça söylemek gerekirse, hiç umduğum gibi geçmedi. Evet, önceden Nil’in CD sini dinledim, önerdiği kitabı okudum, 47 yaşındayım ve affetmenin ne olduğunu da bildiğimi düşünüyordum. Bu kadar yanılabilir insan… Zannettiğimden defalarca fazla kat derin, bir o kadar etkili, insanın sırtından tonlarca yükü alan, geleceğe çok daha güvenli ve güler yüzle bakmamı sağlayan bir deneyim yaşadım. Bunun için önce kendimi kutluyorum, burada olma kararı verdiğim için. Nil’in her kelimesi, programın dizaynı, egzersiz ve değerlendirmeleri, olağan üstü. Hayatım boyunca benimle olacak desteklerimi, yükleri bırakıp aldım ve mutlulukla kullanacağım. Şükran ve sevgilerimle. 

PİKİ-Derin Affediş /Nebahat Soyugüzel / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Bankacı (49 yaş)/Edirne

Kendimle ilgili birçok sorunun cevabını bulduğum bir workshoptı. Bu workshopta kendime daha çok yaklaştım. Yüklerimden kurtuldum, kendi içimdeki sevgiyi keşfettim. Workshopta çok ama çok büyük emeği olan Nil’e ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

PİKİ-Derin Affediş /Ceren Kubilay Papageorgiou / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017/ Avukat (36 yaş) /İstanbul

Temelde hayatımın tüm alanlarında farklı farklı zannettiğim sorunların aslında tek bir temel inanca dayandığını fark etmek, milyonları versem kazanamayacağım bir cevap=çözüm benim için. Derin Affediş çok yaşa. Teşekkürler Nil, Saim. Sizi seviyorum.

PİKİ-Derin Affediş /Filiz Yılmaz/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017/ Emekli Mat. Müh. (50 yaş) / İstanbul

Olağanüstü başarılı bir workshop. Hiç fark etmediğiniz, üstünde durmadığınız birçok farkındalık yaşanan bir workshop. Katıldığıma çok memnunum. Yaşam Okulu workshopları ne kadar anlamlı ise, PİKİ workshopları da asla kaçırılmaması gereken, kendinizi bulma yolunda inanılmaz yararlı. Sağ olun Nil, Saim. 

PİKİ-Derin Affediş / Kübra Gökçay / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Kimya Müh.(41 yaş) / İstanbul

Kuraldışı’nda katıldığım en etkili workshoptı. Workshopın tüm basamakları özenle hazırlanmış ve çok önemli bağlantılar kurdurur nitelikteydi. Yıllar içinde okuduğum pek çok şeyin içselleşmesini sağladı. Affetmeyi müthiş bir deneyimle yaşadım. Yaşam Okulunda edindiğim pek çok bilginin, deneyimini ve sağlamasını yaptım.   Öyle müthiş bir şey yapıyorsunuz ki, hep var olun ve geniş kitlelere yıllarca dokunun… İyi ki varsınız. Şükran ve sevgiyle… 

PİKİ-Derin Affediş / Kamil Işık / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Yönetici (43 yaş) /Almanya

Bu workshopta öğrendiğim en önemli şey Ben’i bulmaktı, çünkü yaşamın başlangıcıydı. Ben ve geçmişten gelen o ağır yüklerden kurtulup yeni bir geleceğe önce Ben’i bulmayı, affetmeyi ve sevmeyi öğrendim. Hayat yolunda evrenin her şeyinin ne kadar muhteşem ve sonsuz olduğunu aslında içimizde saklı olduğunu öğrendim. Bunun bu derin affedişle ortaya çıkmasını sağladığınız için çok teşekkür ederim. 

PİKİ-Derin Affediş / Mine Kırkağaçlı / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 /Üst Düzey Yönetici Asistanı&İç İletişim Uzmanı (39 yaş) / İstanbul

Yaşam Okulu modüllerini tamamladığımda hayatta izleyici değil, katılımcı olacağım demiştim. Kendimdeki farklı bakış açısını görmek mutlu ettiği halde biraz hüzün kaldığını fark etmiştim derinlerde bir yerde. Bugün bu workshopın tamamlandığı şu an hüzün gitti yerine umut doldu. Affetmenin bana nasıl bir güç verdiğini fark etmek bundan sonraki yolculuğa cesaretle devam etmemi sağlayacak. Tamamlanmamış, yarım kalmış, hayal kırıklıkları, bitmemiş her hikâye bugün tamamlandı, şifalandı. Şükran duyuyorum; “Bana kendimi kazandırdığınız “ için… Ben şahsen sevilmeye değerim.

PİKİ-Derin Affediş /Sezin Aksin Başkan / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Yönetici   (40 yaş) / İstanbul 

PİKİ ile bedenin bilgeliğini ve şifasını deneyimlediğim bir workshop oldu. Senelerce terapiler sonucu bir aşama kaydediliyor ama bir tetiklenme ile başa dönülüyor. Ben bunu bizzat yaşadım. Ama burada bu kadar kısa sürede bedenin direk cevabı yönlendirmesi ile şifalandırmak çok kıymetli. Herkesin faydalanmasını çok isterim.

PİKİ-Derin Affediş / Zeynep Kıvılcım Arslan / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / İngilizce Öğretmeni (34 yaş)/İstanbul 

PİKİ workshoplarını hiçbir şey ile kıyaslayamam. Birçok farklı ve değerli çalışmayı, öğretiyi içinde barındıran kapsayıcılık ve derinlikte. NLP, Reiki, EFT, Meridyen Terapisi ve benzer çalışmaların hepsini inanılmaz bir düzen ile birleştirip, son derece uyumlu geçişleri olan bir öğreti. En önemlisi de, zihin devreye girip manipüle etmesine fırsat tanımayan kas testi. Aynı kas testi sayesinde kontrolü yapılan hazır oluşluk, uygunluk ve izin gibi durumlar da bireylerin kendilerini güvende hissetmelerine sağlıyor. Ruhunun derinliklerine seyahat etmeyi seven herkese bu workshopları öneriyorum. Teşekkürler Kuraldışı.

PİKİ-Derin Affediş /Merve Aral / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Reklam, Satış (38 yaş) / İstanbul

Workshopın ilk günü workshoptan beklentilerimizi sayarken “mucize bekliyorum” dedi birisi. Çok büyük bir beklenti olarak gelmişti bu bana ve “ne saçma” demiştim. Ne bekliyordu ki altı üstü bir workshoptı, bu neyin mucizesi olabilirdi ki. Bugün workshopın son günü, hatta bugün şu ana kadarki hayatımın da son günü. Ne enteresan ki ilk başta çok büyük bir talep ve saçma gördüğüm “mucize” gerçekleşti. Geçmişte nasıl yas tutacağımı bilmediğim için saramadığım yaralarımı sarıyorum şimdi. Daha da güzeli bundan sonraki yaşamımda incindiğimde kendimi nasıl tedavi edeceğimi de öğrendiğimden işin içinden daha kolay ayağa kalkacağımı biliyorum. Kendi aydınlanmış tanığım olabilme ve bir araya gelebilme ihtimalim bu workshopın bana en güzel armağanı. Geçmişin yüklerinden arınmak, içimdeki yaralı çocuğumun yaralarını kabullenip, sarmam kadar büyük bir mucize olamaz. Benim mucizem gerçekleşti, darısı benim de mucizem gerçekleşsin diyenlere… Sevgiyle…

PİKİ-Derin Affediş / Belma Akbaş / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

Bu workshopta affetmenin bildiğimiz manasında bir anlamının hayatımızda işlerliğinin olmadığını öğrendim. Affetmek sadece benle ilgili özgürleştirici bir içsel gücün harekete geçmesiymiş. Derin derin öyle ağızda kalan bir sözcük değil. İnsanın bütün katlarına inmesi gereken bir duygu temizliğiymiş. Yıllardır farkına varmadan biriktirdiğim duygusal kirli yükleri tüm katlarımdan atabilmek iyi geldi. İyi ki Derin Affedişe geldim. Farkındalığımın artması ve gelecek günlere güzel yansımalarının olacağını bilmek ve deneyimlemek daha da iyi gelecek.

PİKİ-Derin Affediş /Dilek Çıkrıkçıoğlu / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / İngilizce Öğretmeni (50 yaş) / İstanbul

PİKİ workshopları bebeklikten yetişkinliğimize kadar uzun bir yolculuktu. Zihinsel, bilişsel, fiziksel, ruhsal ve duygusal açıdan. egzersizlerde hem eğlendik, hem bilgilendik. Kendimizle savaşımızı sona erdirdik, barıştık. Kendimize sözler verdik, sevdik, okşadık, havalara uçtuk. Rolden role girdik, çocuklaştık, unuttuğumuz birçok tatlı, acı anılarımızı tekrar hatırladık. Yavaş yavaş büyüdük, kendimizin ebeveyni olduk. Anne, babalarımızı ve bağımlılıklarımızı terk ettik, kutladık. Artık kendimizin en iyi dostuyuz. Enerjimiz süper, bu şansı bize veren eğitmenlerimize sonsuz teşekkürler.

PİKİ-Derin Affediş / Delal Yıldız/ 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Derin bir yolculuğu tek başınayken de herkesle birlikte yaşamak bu eğitimde mümkünmüş. Çelişki gibi görünse de benim için bu böyle oldu. Neden sorusunun cevabını aramaktan vazgeçip nasılın cevabını bularak, bunun keyfini çıkarmak çok değerli bir cevaptı benim için. Benim kendime hediye ettiğim en güzel hediye oldu. Sadece bana değil, benimle ilgili herkesin ve bütünün en yüksek hayrına faydalı olacak bilgileri kazandım. Bu büyük bir iyilik ve bunun çoğalarak dağılması için çalışmaya başlıyorum. Sevgiyle teşekkür ediyorum.

PİKİ-Derin Affediş / Esin Uçar / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Öğretmen (31 yaş) / İstanbul

Bu workshopta varlığımın derinliklerine yolculuk yaptım. Hiçbir yerde bulamayacağım değerli bilgiler ve eğitmenler aracılığıyla kendimi tanıma şansım oldu. Tabii ki bu bir süreç ve gelişim devam ediyor öğrenmeye ve yol almaya devam ettikçe gelişeceğim.

PİKİ-Derin Affediş /Sedef Özgüç / 16-17- 18-24- 25-26-27 Haziran 2017 / Ürün Yöneticisi (36 yaş)/İstanbul

Derin Affediş gerçekten çok derinden yaşanan ve anlatılması çok güç bir workshoptı. Yaşadıklarım ve sonucunda hissettiklerim, yalnız değilim, ben varım içimdeki beni koruyacak Küçük Sedef güvenebilecek ve onu kesinlikle kaybetmeyecek bir yetişkin buldu. Kendini güvende hissetmek, omuzlarımdaki yükü atmak ne kadar özgürleştiriciymiş. İç özgürlüğüme adım atacak rehberliği yapan Kuraldışı Ailesine çok teşekkür ederim.

Derin Affediş / Neziha Kesmez / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Emekli (48 yaş) / Adana

Yaşam yolculuğumda 2008 yılında yolun sonuna geldiğimi düşündüğüm bir sırada Nil Gün’ün bir TV konuşmasına tanık olmuştum. İşte bu dediğim çok özel bir andı. O günden sonra Nil ve Saim’in kitap ve CD’leri ile içime doğan umutla yeniden yaşamaya başladım. Fakat içimde cevap bulamadığım bir sürü sorularım vardı. Bir de bir bedende o kadar farklı hayatlar yaşadım ki, ruhumun parçalandığının farkına bu eğitimde vardım. Bütün sorularımın cevabını bulmak ve bütün parçaları birleştirip bir bütün olmanın keyfi ve hazzı anlatılmaz, yaşanır. Hayatımın 20 yılını ailemi parçalayarak geçirmiştim. Kuraldışı yayınlarıyla son 10 yıldır kendimi, kendimden doğurdum. Bu eğitimde içimdeki beni sevgiyle büyütme yolculuğuna başladım. Işık ve sevgiyle sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kuraldışı ailesi iyi ki varsınız. 

Derin Affediş / Birgül Sipahioğlu / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Hostes (44 yaş) / İstanbul

Bu eğitimle 0-6 yaş dönemimde aldığım kayıtların şimdiki yaşamıma nasıl sirayet ettiğinin farkına vardım. Duygularımı ve gerçek düşüncelerimi nasıl bastırdığımı, onları görmezden geldiğimi, ama aslında bunları yaşamanın ne kadar normal olduğunu ve düşündüğüm, hissettiğim duyguların utanılacak bir şey olmadığını öğrendim. 0-6 yaş

döneminde yaşadığım olumsuz deneyimlerin üzerini örterek unuttuğumu sandığım şeylerin, aslında ne kadar hayatımda karşılık bulduğunu görmek beni şaşırttı. Aslında anne ve babalarımızın da hata yapabileceklerini, onlara kızmanın, öfkelenmenin normal olduğunu, ama onları bütün bunlara rağmen sevebileceğimizi görmek beni ve onları özgürleştirdi. Tüm bunları görmemi sağlayan, hayatıma ışık olan, olayların görmediğim tarafını göstererek, bana yeni bakış açıları kazandıran Nil, Saim ve Kuraldışı ailesine sonsuz teşekkürler. 

Derin Affediş / Nurcan Akpınar / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Mali Müşavir (42 yaş) /Ankara

Kendinizi, isler içinde kalmış bir lamba gibi hissettiğiniz oldu mu? O halde burada OLUN: aşama aşama temizlenmek harikaydı. İçimde parlak bir ampul olduğunu görmek bana çok iyi geldi. Her şeyden sıyrıldığımızda ortaya çıkan gerçek ben ile tanışmaya değdi. Biliyorum bu bir başlangıç. İyi ki buradayım. Saim, Nil, stajyer arkadaşlarım Burak Dila, Sema her şey için çok sağ olun. Bir aferin de bana. 

Derin Affediş / Sultan Öztoprak / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Elektronik ve Haberleşme Müh. (37 yaş) / İstanbul

Bu eğitim hayatımda dönüm noktası niteliğinde bir eğitimdi. Öncelikle kendimle bağlantı kurabildim, tüm geçmişimi olduğu gibi kabul edip, kucaklamayı, duygularımı hissetmeyi öğrendim. Buraya ilk geldiğimde işi, gücü yerinde sorunsuz bir hayatım vardı. Ama içimde bir boşluk, hayatımda memnuniyetsizlik ve karamsarlık içindeydim. Bu eğitimle beraber tüm bu duygularımdan arındım, kendimi nasıl bu olumsuz durumlara fark etmeden ittiğimi anladım. Artık umutla, keyifle tüm ciğerlerimi doldurarak nefes alıyorum. Kendimi, duygu ve düşüncelerimi ifade edemezdim. Artık kendimi ifade edebiliyorum. Kendimi çok seviyorum. Yaşamımın her anı için şükran duyuyorum. Bu eğitim çok özenle ve çok çalışarak hazırlanmış. Her anı muhteşem heyecanlı ve öğretici, geliştirici. Tüm emekleri için Nil ve Saim başta olmak üzere tüm Kuraldışı ailesine teşekkür ederim.

 

Derin Affediş / Beytiye Beyazıt / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / İngilizce Öğretmeni (51 yaş) / Bursa

NLP ile başladığım Kuraldışı maceram hayatımda devrim etkisi yaptı. Kendimi buldum, kendimi sevdim, kendimle yüzleştim, hayatımı kontrol eden bilinçaltı kayıtlarını sildim. Hastalık haline dönüşmüş yaralarımdan özgürleştim. Şükran duymayı, sahip

olduklarımın değerini bilmeyi öğrendim. Bolluk bilicine kavuştum. Geçmiş yüklerimden, geleceğin kaygılarından arındım ve anda kalmayı öğrendim. Geçmişimle, annemle, babamla ve kendimle barıştım. Derin affediş bambaşka… Olmazsa olmaz. Affetmeden özgürleşemiyor insan, özgürleşmeden yaşayamıyor. ‘Kuraldışında eğitimler anlatılmaz yaşanır’ cümlesini tüm hücrelerimde hissediyorum. Çok emek harcanarak bize ulaşan bu değerli eğitimleri hazırlayıp bütüne katkı sağlayan iki güzel insan Nil ve Saim’e şükran duyuyorum. Sizi çok seviyorum. Çok uzun ve sağlıklı yaşayın. Ben burada sayenizde yeniden doğdum. Kendimi ve tüm evreni seviyorum.

 

Derin Affediş / Demet Şenol / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Eğitim Koordinatörü (44 yaş) / İstanbul

Katman katman ruhumuzun temizlendiği, huzura, özgürlüğe doğru uçtuğumuz bir eğitimdi. Derin affetmenin şifalanmasıyla bundan sonraki hayatımda yaşayacaklarım için çok heyecanlanıyorum. Ben yeniden doğdum ve yeni Demet artık cesaretli, mutlu, özgüvenli, kendini seven bir insan. İçimdeki ışıkları anlatmam mümkün değil, içimdeki coşku kelimelere sığmaz. Bana, beni hediye ettiğiniz için Nil, Saim sizlere binlerce teşekkür ederim. Sizleri seviyorum.

 

Derin Affediş / Ebru Öner / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Grafiker (39 yaş) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi nasıl anlatılır bilemiyorum. Aslında anlatmak yetmez. Yaşamak gerekiyor. İçimdeki yaralı çocuğun yetişkin benle bir bütün olmasını sağladınız. Sandıkta gizlediğim, kendimi görmezden geldiğim, unuttuğum küçük yaralı çocuğu iyileştirdiniz. Onun ebeveyni oldum. Kendimi sevmeyi, aynada kendime bakabilmeyi ve kendimle yüzleşmeye başladım. İçimdeki duygusal yüklerimden özgürleştim. Geçmişte yaşadığım acılarımın benim için fırsatlar yarattığını ve beni olgunlaştırdığını, ayaklarımı yere daha sağlam basabileceğimi, güçlü adımlar atarak öğrendim. Kendimi keşfettikçe özgürleştim. Umarım herkes bu eğitimi alabilir. Kendini sevmek, kendine değer vermek, kendini keşfetmek isteyen cesur olan herkesi bu eğitime bekliyorum İyi ki varsınız Nil ve Saim, ,iyi ki hayatıma dokundunuz. Sizleri çok seviyorum.

 

Derin Affediş / Selva Damlacı / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Yönetici Asistanı (33 yaş) / İstanbul

Dolu dolu geçen yedi günün sonuna geldim. Yaşadığım deneyimler sonrasında kendimi yeniden buldum. Derinlerde sakladığım beni ortaya çıkardığı için bu değerli eğitimi hazırladıkları için Nil ve Saim’ e şükranlarımı sunuyorum. Tüm bu süreç boyunca desteğini esirgemeyen stajyerler Dila, Sema ve Burak’a, eğitimi birlikte aldığım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kendimi affetmenin sonsuz mutluluğunu yaşıyorum. Ben tünelin sonundaki ışığı gördüm, dilerim ışığı görmek isteyen herkesin yolu Kuraldışı’na düşsün.

 

Derin Affediş / Orçun Kuyucuoğlu / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Yönetici (34 yaş) / İstanbul

Bu eğitimi ben ‘Altın Vuruş’ olarak adlandırıyorum. Eğitim içerisinde (eğitim yerine deneyim demek daha doğru) bu deneyim içerisinde hayatınızdaki her insanın aslında içinde bir ‘yaralı çocuk’ barındırdığını ve o açıdan bakarak sevgiyi önce kendimize daha sonra da tüm yaralı çocuklara vermenin mutluluğunu yaşamayı öğrenebilirsiniz, deneyimleyebilirsiniz. Eşsiz bir deneyim, doruk bir deneyim… Emekleri için Nil ve Saim’e, tüm stajyer arkadaşlara ve bu deneyimi paylaştığım tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim.

 

Derin Affediş / Sibel Yılmazer / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Doktor (58 yaş) / Bursa

Beklenen eğitim DERİN AFFEDİŞ. Gerçekten bekleneni veriyor. Eğitici, düşündürücü, eğlendirici. Biraz daha devam etseydi ya. Zaten Kuraldışı benim ailem gibi, en yakınlarım, her şeyim. Yine görüşmek üzere, ayrılmıyorum, mola veriyorum.

 

Derin Affediş / Fikriye Günay / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Sigortacı (36 yaş) / İstanbul

Kendini, hayatını, anne babanı ve diğer etrafındaki tüm enerjiyi affetmenin hafifliği içerisindeyim. Hayatla ilgili çok önemli tüyolar aldım. Yaşamıma katacağım harika tecrübeler edindim. Kuraldışı ailesine ve tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

 

Derin Affediş / Dilek Palabıyık / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Emekli (46 yaş) / İstanbul

Benim için devam niteliğinde bir eğitimdi. İçimdeki beni anlama bulma yolculuğunda çok önemli keşiflerdi. Hayatımda yaptığım en doğru yol, Kuraldışı yolu oldu. Hem kendimle hem de kızımla hem de tüm hayatımla barışıp affetmeyi seçtim. Sonsuz teşekkürler her şey için.

Derin Affediş / İsmail Kucur / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Serbest Meslek (42 yaş) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi affetme ve esaretten kurtulma sürecinde bana gerçek özgürlük verdi. Kendi geçmiş yaşadığım deneyimleri sindirme, hazmetme, barışma benim için geçmişe takılı kalmaktan özgürleşmek oluyor. Teşekkür ederim.

 

 

Derin Affediş / Aynur Kılınç / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Operatör Doktor (46 yaş) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi benim için yeniden doğuş gibiydi. Yıllardır kendimi, yaşamımı sorgulamakta idim. İçimde adlandıramadığım bir boşluk ve hüzün vardı. Çoğu insana göre çok iyi bir hayatım vardı, buna şükran duyuyordum. Ama içimde bir boşluk sürekli büyüyordu ve bunun girdabında idim. Bu girdaba uygun olarak da hayatım dolambaçlı bir yola sürükleniyordu. Bu eğitimde kendi içime daldım, orada kaldım, hesaplaştım, yüzleştim, beni ve hayatımda affetmem gereken herkesi, her şeyi affetme sürecine girdim ve gözlerim tekrar parlayarak su yüzüne çıktım. Size minnettarım sevgili eğitmenlerim.

 

Derin Affediş / Ziynet Kavaklı / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Gıda Müh. Satış Direktörü (44 yaş) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi PİKİ eğitimleri içinde en etkilendiğim ve önceki PİKİ eğitimleri ile birlikte, bütünü tamamlayan en önemli eğitim. Genel olarak PİKİ eğitiminde bir ‘ruhum’ olduğunu, değerli olduğumu, çocukluğumun yasını tutarak hayatımı yaşadığımı, bu yüzden kendime acıyıp, içimdeki yaralı çocuğun yaralarını sarmak için yanlış deneyimler hayatıma çektiğimi fark ettim. ‘Neden bunları yaşıyorum’ sorusunun cevabı ortaya çıktı. Çocuklarımla olan ilişkim düzeldi, onları anlamaya, duygularını, neler hissettiklerini anlamaya başladım. Geçmişimle olan kavgamı, barışla sonuçlandırdım. Daha mutlu bir hayata, mutlu ve yetişkin Ziynet’le devam etmeye hazırım. Herkese sonsuz teşekkürler.

Derin Affediş / Deniz Özgür Yalazan / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Bankacı (40 yaş) / İstanbul

Eğitimlerin içinde bende bir numara olandı. Hayatımda olması mümkün olmayacak şeyleri, mucizeleri gerçekleştirebildiğim bir eğitimdi. Hazırlanışı, uygulanışı ve sonundaki kazanımları mükemmel bir eğitimdi. Yedi gün boyunca, bir kere bile geç kalmadan, kendimi hiç sabote etmeden keyifle ve zevkle geldiğim bir eğitim oldu. Hayatımdaki her şeyin, tüm kalıpların sebebini buldum ve tüm bağımlılıklarımdan özgürleştim. Her zamanki gibi burada olmaktan çok mutluyum. Hepinize gerçekten, yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

 

 

 

Derin Affediş / Ruhşan Çağlar / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 /Tekstil Tasarımcısı (46 yaş) / İstanbul

Bu eğitim Kuraldışı’ndaki eğitimlerin içindeki en özel eğitimdi. Burada hayatımızı bebeklik döneminden gençlik dönemine kadarki zamanda değerlendirdik ve şimdiki zamana olan yansımalarını keşfettik. Neleri yapmakta zorlanıyoruz hayatta bizi neler zorluyor bunların üzerine giderek çözümledik. PİKİ’ler bana göre insanın kendisiyle barışması aynı zamanda. Üzerinize yük olan duygulardan, rollerden özgürleşmek. Daha doyumlu bir hayatı geçmişe ve geleceğe bakmadan, anda kalabilerek sürdürebileceğini bilmek. Bu eğitimleri aldıktan sonra etrafımdan aldığım çok güzel geribildirimler beni çok mutlu ediyor. Bana yaşattığınız bu güzel duygular için Kuraldışı ailesine teşekkür ederim.

 

 

 

Derin Affediş / Özlem Karaaslan Cengiz / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Doktor (34 yaş) / Sivas

Zihnimde çeşitli yaşlardan çocuklarla beraber yaşadığımı, her birinin yaralı ve tamamlanmamış olduğunu, onların acılarının bugünkü mutluluk ve doyumumu nasıl etkilediğini; değiştiremediğin geçmişin yası tutulmadan büyüyemediğini; daha da önemlisi içimdeki yaralı çocukların yarasını ancak yetişkin benin sarabileceğini sayenizde öğrendim. Bunun getirdiği özgürlük ve sorumluluğu tattım. Yuvadan ayrılmayı deneyimledim. Artık daha güçlü, daha umutlu ve güvendeyim. Hepinize şükranla ve sevgiyle sarılıyorum.

 

Derin Affediş / Cansın Kardelen / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Tıp Öğrencisi (20 yaş) / İzmir

Derin Affediş eğitimi gerçekten derin bir eğitim. Önce insanın gelişmişliğiyle ilgili birçok değerli bilgi edindik. Bugün yaşadığımız olayların nasıl çocukluk dönemimizle bağlantılı olduğunu gördük. İnsanların bizi manipüle etmek için bastığı düğmelerimizi öğrendik ve bunlara basıldığında nasıl tepkisel değil etkisel olacağımızı. Sevme yeteneğimin arttığını ve duygularıma daha çok izin verdiğimi hissediyorum. Bu benim için çok değerli. Çok teşekkür ederim.

Derin Affediş / İmam Veli İzgi / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Aşçı (39 yaş) / İstanbul

Her şeyden önce sizlere teşekkür ederim. Bu eğitimde ruhsal, fiziksel, duygusal tüm rahatsızlıkların kök sorununa gidebildim. Sadece gitmedim temizlendi ve iyileşmeler başladı. Rahat nefes almak, duymak, görmek istemediğim tüm sıkıntılarımdan ve bastırmış olduğum her şeyden özgürleştim. Ruhuma kavuştum, içimdeki enerji açığa çıktı. Yaşadığım ağır travmalar sonucu içimde hapis etmiş olduğum negatif olan her şeyi attım. Hepsinden önemlisi kendim oldum ve unutulmuş kayıp bir çocuk vardı, adı Veli idi ve onu hatırlayıp, buldum. Bende buradan kazandıklarımı kendime ve bütüne katkı olarak vereceğime söz veriyorum. Sizi çok seviyorum… Bize bizi kazandırmakla kalmadınız, hayatımızı yeniden verdiniz.

 

Derin Affediş / Nigar Başaran / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Hemşire (31 yaş) / İstanbul

Bu eğitimde bugüne kadar yaşadıklarımın, aslında çocukluğumun neticesi olduğunu gördüm. Korkak terk edilen bir bebek ve yaşamdan korkan kendine güveni olamayan, tabii ki değersiz hisseden, kendini sevmeyen bunun sonucu olarak da sevilmeyen, kendini önemsemeyen, sonuçta önemsenmeyen biriydim. Artık kendimi seviyor, yaşamdan korkmuyorum. Tüm yaşanmışlıklarımı bir deneyim olarak kabul ediyorum. Olumsuz olaylara eskisi gibi tepkisel değilim. Yaşama umutla bakıyorum. Yaşam bir süreç ve anda kaldığım sürece mutlu olmayı öğrendim. Bundan sonra sonsuza kadar ben kendi kendimin en iyi dostuyum.

 

 

 

Derin Affediş / Canan Koç / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Öğretim Üyesi (47 yaş) / Sivas

Bu eğitimde doğumdan on sekiz yaşa kadar küçücük bebeğin, çocuğun ve ergenin yaşadıklarını, duygularını, korkularını gördüm, hissettim. Bazı farkındalıklar beni çok etkiledi, küçük çocuk benin yaşadığı duygular kimi zaman ürpertti. Şu anda günlük yaşamda ilişkilerimizde yaşadığım sıkıntıların kaynaklarını görme fırsatım oldu. Anne ve babalarımızı affederek özgürleştik. Bu eğitimde yaşadıklarım benim için çok etkileyici deneyimlerdi. Teşekkür ederim.

 

Derin Affediş / Metin Balcı / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Tekstil Firması Sahibi (51 yaş) / İstanbul

PİKİ eğitimlerinin tümü ayrı bir dünya, ayrı bir değişim, dönüşüm, yaşadığınızı sandığınız hayat sil baştan yeni baştan başlayış. Her günü ayrı bir heyecan, coşku ve bilgi içeren özel bir eğitim. Her bir modülde yılların emeği, araştırması ve bilgisi var. Bu bilgiler bize cömertçe sunuluyor ve biz hayata yeni baştan başlıyoruz. Herkesin bu bilgi dolu dünyadan bir an önce geçmelerini diliyorum.

Derin Affediş / Zehra Balcı / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Tasarımcı (47 yaş) / İstanbul

Bu Derin Affediş eğitiminde, yaşantımın tümünü gözden geçirme fırsatı buldum. Kendimi yeniden keşfetme yolculuğu gibiydi. Beni kendime ve özüme yaklaştıran bu eğitim, bana ne kadar değerli olduğumu hissettirdi. İnsanın yaşamında duygularını içine gömdüğünü, bu eğitimde ise tersine tamamen duygularımızla özgürleşilebileceğini öğrendim. Aslında kendime olan yolculuğun bu eğitimde başladığını ve devamında mutluluğun kapılarını açan, kendini kendine tanıtan çok güzel bir eğitim. Bence tüm herkesin böyle bir eğitimden geçerek kendini tanıyabileceğini ve yaşamını daha keyifli ve huzurlu hale getirebileceğini söyleyebilirim. Ben bu eğitimde yeniden doğdum. Burada öğrendiklerimiz anlatılmaz yaşanır. Tüm Kuraldışı ailesine sonsuz teşekkürler.

 

Derin Affediş / Seda Kostik / 28-29-30-31 Mayıs -03-04-05 Haziran 2016 / Editör (33 yaş) / İstanbul

Eğitimin ilk günü okuduğumuz ‘Mutlu bir çocukluk için asla geç değildir’ cümlesi beni derinden etkilemişti. Çok büyük bir dönüşümün, değişimin bizi beklediğini hissetmiştim. Yaşadığım tam da böyle bir şey oldu. Yeniden doğduğumu biliyorum, endişe, korku, suçluluk gibi yaşamımızı yaşanılmaz kılan duygularımın yoğunluğunun kaynağını deneyimleyerek öğrendim. Kendimi, ailemi, arkadaşlarımı, geçmişimi, yaşanmışlıklarımı suçlamaktan özgürleştim. Bu hem büyük bir özgürlük hem de gerçek sorumluluk duygusunu kazanmamı sağladı. Yeterli ve değerli olduğumu, seven sevilen olduğumu biliyorum ve bu büyük hediyenin biliciyle öz sorumluluğumu alarak yaşamıma keyifle devam ediyorum. Bu eğitimi hazırlayan Nil ve Saim aklınıza, yüreğinize, ruhunuza, emeğinize sağlık. Kuraldışı fırsat vermeyi gönülden isteyen güzel insanların yeri.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ali İpram / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Almanya

Bu eğitim sözle ifade edilemez yaşanır denilen bir eğitim. Bu eğitimde kendimin o kadar derinliğine indim ki doğumdan bugünüme geldim. Bu eğitimde duygularımı en yoğun hissettim kendimi tüm varlığımla sevdiğim bunu tam anlamıyla yaşadığım bir eğitim oldu. Buradan MUTLU ve istediğini bilen SEVGİ dolu kuşlar gibi özgürce uçarak ayrılıyorum. Böyle muhteşem SUPER bir eğitim hazırlayıp sundukları için bu eğitimin mimarı Nil’e ve Saim’e bize sundukları destek için Dila ve Murat’a ve tüm katılımcıların katkılarından dolayı en içten ŞÜKRANLARIMI sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ayfer Gültekin / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Ev Hanımı (46 yaş) İstanbul

Kaçıncı eğitimim olduğu sayısını bilmiyorum. Çünkü saymayı bıraktım. Hepsi ayrı ayrı güzel her biri farklı anlamlar içeriyordu benim hayatımda. Derin Affediş bu eğitim ise, yıllardır tek başıma yüklendiğim yüklerimi boşaltıp kendi hayatımın sorumluluğunu alma kararı verdim ve uyguladım. Kendimi sevdim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Burak Arı / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / İK Uzmanı (33 yaş) / İstanbul

“Geçmişin farklı olmuş olmasını dilemekten vazgeçmek” cümlesini ilk okuduğum anda hissettim. Derin Affediş’in bana harikulade bir hediye sunacağını; yanılmışım…_x000D_
Meğer birçok hediye sunacakmış bana, içimdeki o küçük çocuğun ihtiyacı olan şey yetişkin benim ellerinden tutmakmış meğer. Benim dokunuşum, benim sevgim, benim sıcaklığımmış meğer ihtiyacım olan…_x000D_
“Mutlu bir çocukluk için asla geç değil” R. Benner

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Canan Özalp / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Firma Sahibi (43 yaş) İstanbul

Sirklerde Fil, Ayı gibi koca koca hayvanların nasıl o ufacık, minicik zincirlerden neden kaçmadıklarını merak etmişimdir. Ufaklıkta o sopa ve incecik zinciri denemelerine rağmen koparamamış ve bir müddet sonra vazgeçmişlerdir. Büyüyünce de yerleşmiş bu düşünce ile kırabilip koparabilecekleri halde bağlı kalırlar ve kıpırdayamazlar._x000D_
Ben bu Derin Affedişde CESUR olmayı zincirlerimden kopmayı kendi iç sesime kulak vermeyi el ele yürümeyi öğrendim._x000D_
Her kafesin bir kapısı var yeter ki açıldığında o anı fırsat bil ve özgürleş

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Cenk Dıgdıgoğlu / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / İnşaat Mühendisi (44 yaş) / İstanbul

Yaşam Okulu serüveni harikaydı. PiKi maceralarım da başka bir harika. Derin Affediş ise hayatımdaki en harika insanın kendim olduğunu gösteren, tarifsiz bir eğitimdi. Kendimin en iyi ebeveyni yine BEN’im. Derin geçmişimden derin geleceğime hayat yolculuğum heyecanla devam ediyor. Dila ve Murat, size şükranla kucaklıyorum. Nil ve Saim, beni size, sizi bana kavuşturan Evren’e sonsuz şükranlarımla…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Çağla Demirbağ / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Ev hanımı (36 yaş) / Samsun

Gerçekten özgür olmak ve gerçekten yaşadığını hissetmek için içimdeki çocukla tanışmak ve barışmak gerektiğini anladım, bu eğitime anne ve baba olmaya karar veren insanların önce bu eğitimden geçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Hem kendinize hem de çocuklarınıza en güzel, en değerli hediye bu olacaktır, emin olabilirsiniz.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Deniz Irmak / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Yönetici Asistanı (42) / İstanbul

Ben bu eğitimle derine aldım. Diplerden kendimi çıkardım, keşfettim. İçimdeki çocukla kenetlendim. Ben ne kadar donanımlıymışım, ne kadar özelmişim. Ben varım. Buradayım. Herkese tavsiye ederim, içimde kelebekler uçuşuyor, yüreğim pır pır…_x000D_
Var olmanın dayanılmaz hafifliği işte buymuş…_x000D_
Sizi seviyorum. İyi ki varsınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Eda Yılmaz / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / İnsan Kaynakları Uzmanı (33 yaş) / İstanbul

Yaşam okulunda gerçek ben ile bu eğitim sonunda ise içimdeki çocuk ile tanıştım. Kendimi ve içimdeki çocuğu tanımaya devam edeceğim. Bu keyif aldığım bir serüven bir yolculuk._x000D_
Kendinize bu hayatta bir iyilik yapın ve lütfen buraya adım atın. Zaten kopamayacaksınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Fatma Göktürk / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / (48 yaş) / Ankara

Duygularımdan kaçmak yerine bu eğitim sayesinde onları hissetmeye başladım. _x000D_
Yaşadığım olayların hâkimi benim, beni manipüle edenlere etkisel davranışlarda bulunarak enerjimi tüketmelerine izin vermiyorum._x000D_
İyi ki varsınız iyi ki varım. Kendimi çok seviyorum Oleeey:)

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Hilal Şerifoğlu / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Grafik Tasarımcısı (26 yaş) İstanbul

Bu eğitim benim hayatımın dönüm noktası oldu. Beni engelleyen sırtımda, bedenimde, ruhumda taşıdığım yüklerden özgürleştim. Yıllar sonra ilk defa kendimi kendime bu kadar yakın hissettim. Zihnim beni ben olduğum yıllara götürüyor. Sevgiyi hissediyorum. Acıyı hissediyorum. Kendi varlığımı seviyorum. Düğmelerim, kasetlerim artık sizi kabul ediyorum ve bunlardan çıkabilecek benim seçimim. _x000D_
Kendi kendimi kucakladım. İçimdeki minik Hilal’i aldım. Onu evlat edindim. Onu Çok seviyorum. Kendimi çok seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Hümeyra Tümer / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Emekli (58 yaş) Samsun

Derin Affediş Ruhun Özgürleşmesi eğitiminin beni bu kadar değiştirip gelişimime yol açacağını bilmeden katılan ben, gerçek hayatta içimdeki korkuyu yok edişine şahit oldum. Allahım bu ne güzel bir özgürlüktü, içimdeki çocuğu büyüterek kendimi büyütüp etrafıma ve çevreme bakıp da görmediklerimi gördüğümü, neşemin ve sevgimin arttığını farkındalıklarımın çoğaldığını fark etmiştim._x000D_
Aslında karşımdakiler aynıydı, onlarda bir değişme yoktu onları ben daha güzel, daha sevecen, daha tatlı görüyordum. Evet, ben büyümüşüm.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Jeyan Venedikli / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / İstanbul

Sevgili Kuraldışı,_x000D_
İçimizdeki matruşkalar, bu en sevdiğim benzetme… o çocuklar kırılmış ve yalnız orada bekliyordu; birbirimizi sevgiyle kucaklayıp yalnız olmadığımızı fısıldadık kulaklarımıza; ne çok ihtiyacımız varmış…_x000D_
Uyguladığımız teknikler çok etkileyiciydi. Meditasyonlardan kalkmak istemedim. Çocukluğumda çilek topladığım tarlalara dönmek istedim._x000D_
Zamanda yolculuk yaptık… Tekrar görmekte zorlandığımız sahnelerde yıllardır taşıdığımız gözyaşlarımızı bıraktık._x000D_
Kelebek olduk, uçtuk, konduk… Çok keyifliydi. Herkesin mümkün olan en erken zamanda bu yolculuğu yapmasını dilerim._x000D_
En şahane sürpriz de “Pembe Panter”im oldu.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Lidya Hülya Ata / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Öğretmen (45 yaş) / İstanbul

Bu eğitimle birlikte; büyümenin sancılı fakat bir o kadar da doyumlu olduğunu anladım._x000D_
Kendimi onaylıyor, seviyor ve gerçekleştiriyorum. İçimdeki küçük kızın ellerinden tuttum ve birlikte özgürlüğü seçtik işte kehanet bu olmalı._x000D_
Etrafımda sakinlik, dinginlik var artık. Ben beni çok seviyorum. Hayat benimle yeniden başlıyor._x000D_
Katılımcı arkadaşlara ve eğitimlere gönülden teşekkür ediyorum. Eğitimde geçen her an ve her deneyim kelimelerle anlatılamaz, sadece yaşanır. Lütfen kendinize bu deneyimi yaşatın:)

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Özlem Güven / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / İstanbul

“Derin Affediş’ eğitimi, affetmeyi derinden yaşatan bir eğitim. Kimi, neyi affedeyim, hangi birini affedeyim bana yapılanları nasıl affedeyim diye düşünerek gelmiştim. Affetmem gerekenin kendim olduğunu yaşayarak öğrendim. Geçmişe ancak bu kadar güzel bir yolculuk yapılabilirdi. Bebek oldum kendimi gördüm, sevdim sarıldım, minik oldum, ufaklık oldum, çocuk oldum, ergen oldum kendimi gördüm, tanıdım ve sevdim. Her birine tek tek sarıldım. Kim olmayı, nasıl olmayı seçtiğimi çevremin, anne babamın bu seçimimdeki rollerini gördüm. Yavaş yavaş büyüttüm kendimi. Bana yapılanları bana yaptıklarımı daha iyi anladım. Bundan daha güzel bir farkındalık daha olamaz diye düşünüyorum. Yolculuğumun en güzel yerindeyim. Kendimi buldum, artık bırakmam. Kendimle daha çok vakit geçireceğim, onun istediğini yapacağım. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sadiye Ateş / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Avukat (44 yaş) / İstanbul

Derin affediş benim için kendimi tanıma ve kendimle yüzleşme yolculuğu oldu. Bu eğitim ile hayata bir sis perdesinin arkasından baktığımı fark ettim._x000D_
Yine hayatımda kızgın, öfkeli olduğum insanların öfkemi bu derece hak etmediklerini, hiç aklımda olmayan insanların ise öfkeye daha çok değer olduğunu fark ettim._x000D_
En önemlisi içimde sürekli zıp zıp zıplayan ve çok sevdiğim veledin (çocuğun) büyüyebileceği, olgunlaşabileceği, bunun sakıncası olmadığı fikri içimde baş verdi, tomurcuklandı. Yol beni nereye götürür, bende merak ediyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sema Baykara / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Doktor (53 yaş) / Bursa

Kuraldışına adımımı ilk attığım zamanlarda hayatımda hiçbir şey istediğim gibi gitmiyordu. Kendimi mutsuz ve güvensiz hissediyor, bir şeylerin değişmesini istiyor ama nereden başlayacağımı bilemiyordum. O zaman attığım bu adımın giderek bana heyecan veren bir serüvene keyifli bir yaşam yolculuğuna ve hayatımda mucizevi etkilere yol açacağını tahmin edemezdim._x000D_
Derin Affediş eğitimini bitirdiğim şu anda kendimi tamamlanmış hissediyorum. İçimdeki çocuk neşe içinde kuşlar gibi özgürüm._x000D_
Hayat artık benim için çok daha keyif dolu ve daha kolay._x000D_
Böyle bir eğitim şansını elde edebildiğim, hele ki bunu Nil ve Saim gibi bilge insanlardan alabildiğim için şükran duyuyorum ve kendime de bu fırsatı vermenin hayatımda verdiğim en önemli kararlardan biri olduğunu inanıyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sonya Saylan / 16-17-18-19-22-23-24 Mayıs 2015 / Stilist (32) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi içimdeki çocukla barışmama vesile oldu. Yaşadığımı derinden hissederek hayatıma devam ediyorum. Yaşamımdaki güzellikleri net olarak görmek heyecan verici. Nil ve Saim iyi ki varsınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Banu Kunovaç / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Garanti Sağlık / Doktor (41) / İstanbul

Adım adım unuttuğum beni bulmak, kendini affetmek, geçmişinden özgürleşebilmek hafifleticiydi. Yeniden doğmak gibi. Emek harcayan Nil, Saim, Dila, Murat ve tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Berkay Yılmaz / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Bilgin Yacht / Proje Müdürü (29) / İstanbul

İnsanların hayatlarına dokunabilmek müthiş bir şey. Buraya gelip birçok ruhu yaralı insana dokunup, kendi yaralı çocuğumu kendi gücümle tedavi ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bütün geçmişim, çocukluğum, kızgınlıklarım, nefretim bütün her şey karmakarışıktı. Kademe kademe bütün hayatımızın dönemlerini yaşayıp bütün travmalarımızdan özgürleşme şansı bulduğumuz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. hatırlayın, hayatta her şeyin çaresi var, umudunuzu da canlı tutun.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Çisem Erkan / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Tamek / Ürün Müdürü (31) / İstanbul

Yaralı bir geçmişle, bu geçmişin bugüne taşıdığı hastalıklı ruhla nasıl sağlıklı bir gelecek kurulur? Bu eğitimde doğumdan itibaren, kendi çocukluğumun yaralarını görüp onları kendi ellerimle sarmaya başladım. Geçmişe duyduğum, geçmişte yaşadıklarımdan sorumlu tuttuğum insanlara karşı öfke ve kızgınlıkla yüzleştim. Bu duyguların bugünümü nasıl etkilediğini çok net bir tabloda görebildim. Adı üstünde Derin Affediş. Derinlere daldım, derinlerdeki saklı kalmış, bastırılmış duygu ve kalıplardan özgürleşmek için onlarla kucaklaştım. Anladım ki kendime hak ettiğim değeri ancak ben verebilirim. Bu değeri geçmişe de geleceğe de vermek sadece benim elimde. Şimdi yepyeni bir süreç başlıyor. Geçmişimi affederek geleceğe ışık tutmaya başlıyorum. Kuraldışı ailesine, Nil’e, Saim’e, Dila’ya, Murat’a ve eğitimdeki tüm arkadaşlarıma derinden şükranlarımla.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Didem Süne / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / ING Bank / İnsan Kaynakları Uzmanı (36) / İstanbul

İçimdeki huzur hissi muhteşem. Adım adım gelen içime yerleşen huzuru devam ettiriyorum. Sorumlulukla, sevgiyle, anda kalıp, doğallıkla yeni adımlar atmak çok keyifli. Çok teşekkür ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ece Benligiray / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Gıda Yüksek Mühendisi (36) / İstanbul

Aslında yaşadığımız 7 güne eğitim demek biraz eksik kalıyor. Öyle bir deneyim bu 7 günlük süreç, bir dönüşüm yolculuğu. Bir dönüşüm sürecinin ilk basamağı belki kimileri için. Hem kendimdeki hem de arkadaşlarımdaki değişime tanık olmak o kadar keyifli ve özel ki kelimelere sığmıyor şu an. Soğanın özüne indikçe güzellik açığa çıkıyor işte. Kalanı teferruat. Affediyorum… Bundan böyle aşkla yaşıyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Emre Germeyanoğlu / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Reklamcı (34) / İstanbul

Ailenizle ilgili bugüne kadar tutmadığınız yasları, kızgınlıkları yaşamak, o enerjiyi boşaltmak ilişkinizde gerçek boyuta ulaşmanızı sağlar. Şu anda kendimi çok daha özgür hissediyorum. Oğlumla ilişkimde harika gelişmeler kaydettim. Neler hissettiğini anlayabiliyor ve empati yapabiliyorum. Aynı şekilde aileme de bakışımı pozitif yönde değiştirmeme sebep olduğunuz için teşekkür ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ercan Bal / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Prodem Teknik / Firma Sahibi (37) / İstanbul

Bu eğitime gelene kadar yeterlilik duygusu ile hayatımı idame ediyormuşum. Değerlilik kavramının ne olduğunu ilk defa burada anladım. Buraya gelene kadar benim çocukluğumda ne var ki, süper bir çocukluğum vardı diyordum. Oysa gördüm ki hiç değer görmemişim. Bu değersizlik bugüne kadar hayatımdaki eksik olan şeyi tam olarak tanımladı. Bu tamamlanmışlık duyguları ile, sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Eylül Temiz / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Avukat (44) / İstanbul

Bir dönemin bitişi, yeni bir dönemin başlangıcı arzusu taşıyorsanız, bu eğitim tam da yardımcı kaynak. Doğup büyüdüğü bu yaşa getirdiğim ‘‘Ben’’i filme alsaydım 7 günlük bu eğitimde yaşadıklarımın her biri film karelerini oluştururdu. Kendime sevgim arttı, yüreğim coşkuyla doldu. Geçmişten bugüne keyifle yapılan bu yolculuğu herkese öneririm. Teşekkürler.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ferhan Erden / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Öğretmen (46) / İstanbul

Çocukluğumda yaşayamadığım coşkumu bana tekrar hediye olarak veren bir eğitimdi.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Feriha Temizel / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Anestezi Doktoru (49) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi benim için bir derin değişimin başlangıcı oldu. Yaşadığım bir egzersizden sonra rüyalarımı hatırlar oldum. Yaşadığımı gerçekten hissettim. Ayrıca insanları suçlayarak kendi nevroz egomu beslediğimin farkına vardım. Artık çevremdeki insanları suçlamayı değil kendi hayatımın her alanında seçimlerimin sorumluluğunu almak için kendime bu eğitimi çapa olarak kullanmayı seçtim. Bu eğitime emek veren Nil ve Saim’e ayrıca Dila ve Murat’a ve grup arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Fuat Mert / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Özel Yunus Emre Hastanesi / Yönetici (26) / İstanbul

Doğadaki diğer canlılar gibi yaşam fonksiyonlarının büyük bir kısmını yerine getiremeden bu dünyaya gelmemizin bir nedeni var. Ana rahmine düştüğümüz andan itibaren gelişiyoruz, öğreniyoruz. Bu eğitimde hayatımın uzunca bir dönemini 0-13 yaş arasını öldürerek yaşadığımı fark ettim. İçimdeki o çocuğun benim gerçek yetişkin olmak için var olması gerektiğini burada öğrendim. Kendimi Kuraldışı’nda aldığım her eğitimden sonra daha şanslı hissediyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Hale Büyükbozkurt / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Avukat (32) / İstanbul

Yeniden doğmak, bebeklikten ergenliğe sonrasında yetişkinliğe giden basamakları tekrar yaşamak, o duyguları hatırlamaya çalışmak çok ilginç bir deneyimdi. Hiç ışık tutulmayan, tutmadığım dönemlere dönerek özüme ulaşma yolunda çok önemli bir adım daha attığımın bilincindeyim. Şükranlarımı sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Lale Karauğuz / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / İş Geliştirme Müdürü (62) / İstanbul

Çok özenli hazırlanmış bir eğitimden faydalandığım için mutluyum. Kendimin bebekliğinden itibaren büyüyüşümü ve kendimi affedişimi izledim. Çok eğlendim. Kendimle yüzleştim. Kendimi çok sevdim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Leyla Gelecek / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / THY / Sorumlu Kabin Amiri (43) / İstanbul

İnsanın içindeki Ben’le tanışıp kucaklaşmasını ve barışmasını sağlayan yoğun ve derin bir eğitim oldu. Tanışma sözcüğü garip gelebilir ama cidden hepimizin içinde ya unutulmuş ya da öldürülmüş, hırpalanmış yaralı bir çocuk var. Onu sevgiyle kucaklamak çok iyi geldi. Çok emek verilerek hazırlanmış bir eğitim. O yüzden sizin de ciddi emek vermeniz gerekiyor ama sonunda paha biçilmez bir ödül var: Kendinizle, ailenizi, eşinizi, dostunuzu affedip, onlarla sevgiyle yeniden kucaklaşmak. Koşulsuz sevmeyi öğrenmek için burada olmalısınız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Melda Çınar / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Yeniköy Bayos Pilates / Pilates Eğitmeni (37) / İstanbul

Hep asi, hep hasta, hep didikliyor, hep mutsuz, hep huzursuz, hep şikayet ediyordum. Bunların hepsi idim. Derin Affediş eğitiminde yaptığımız egzersizlerle içimde olan unuttuğum küçük Melda’yı tekrar tanıdım. Küçük Melda ile ilgilenerek, onu keşfederek son 15 gündür yalnızlık duygusunu hissetmemeye başladım. Asiliğimi olumlu şekilde doğru bulduğum insan, doğa ve hayvan hakları ile ilgili doğru protesto imza kampanyalarını ve projelerini destekleyerek yönlendiriyorum. 10 Ocak 2014’te 10 günlük bir sürede NLP eğitimi sırasında oluşan ağrılarımı Piki teknikleriyle iyileştirmeyi seçtim. O zamandan beri hasta olmuyorum. Didiklemeyi bıraktım, sorguluyorum, dersimi alıyorum. Mutluluğu seçtim didiklemeyi bırakınca, içimdeki çocukla ilgilenince asiliğim dinginleşti. Dinginleşince mutlulukla huzur da geldi. Yalnızlığın yerini merak, heyecan ve keşfetme aldı. Şikayet etmek için de bir neden kalmadı. Derin Affedişle yeni bir serüvene başlıyorum. Bu sefer gerçek bir serüvene! Emeğinize, yüreğinize teşekkür ederim. İyi ki varsınız! Sevgiler.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Meral Aslan / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Avukat (44) / İstanbul

Hayatımda aldığım en anlamlı, en güzel hediye için teşekkür ederim. Beni benimle tekrar bir araya getirdiğiniz bu eğitimde edindiklerim dünyanın en değerli mücevherlerinden daha kıymetli. Sizi seviyorum Nil, Saim, Dila, Murat.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Meral Oğuz / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Emekli (62) / İstanbul

Bu eğitimle 62 yaşından, terk edilme duygumun 20 günlük bebekliğime gittim. Birçok yaralarımın, utançlarımın yok olmasına vesile olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu eğitime takı bozdurarak geldim. Bu takıları yaralarımın iyileşmesine taktım. Çok huzurluyum. Doğal orta yaşımda içimdeki sevgi dolu çocukla yürüyorum. Nil’e, Saim’e emeklerinden ve bize aktardıklarından dolayı sonsuz teşekkürler. Lütfen bu eğitimlere katılın.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Mesude Subaşı / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Emekli (62) / İstanbul

Derin Affediş adından da anlaşılacağı gibi kendini affedip yetişkin olmak. Ben kendimi, eksiklerimi, duygularımı bu programla keşfettim. Artık attığım adımın farkındayım. Sadece kendimi değiştirip BEN olduğumda ailemin, çevremin de nasıl değiştiğini fark ettim. Evet, yeni bir umut, yeni bir ufuk. İşte şimdi geçmişi temizlemiş olarak geleceğe yelken açma zamanı…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Miray Saygı / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / (33) / İstanbul

Yeniden doğmak için herkes buraya gelmeli!

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Murat Tonbul / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Özel Reyap Hastanesi / Ortopedi Doktoru (40) / İstanbul

Kendimi sevmeyi hatırladığım ve öncelikle kendimi affetmeye başladığım Derin Affediş Mucizesi için emeğini, gönlünü, ruhunu, her şeyini ortaya koyduğunuz için Nil, Saim, Murat ve Dila hepinize şükran doluyum. Başta sizler olmak üzere tüm katılımcı arkadaşlarımı çok seviyorum. Her şey affetmekle başlayacak. Her şey sevmekle sürecek!

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nadir Çınar / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Pazar İstihbarat Müdürü (38) / İstanbul

İçimdeki çocuğun sesini duyup onun çağrılarını dikkate aldığım ve onun yaralarını sarmaya başladığım bir eğitimdi Derin Affediş. Geçmişte yaptığım ve bana yapılan hatalar ile yüzleştiğim ve olanları, yaşanmışlıkları kabul ettiğim bir deneyim oldu. Affetme yolunun sağlıklı bir şekilde yapılması için yapmam gerekenleri ve donanımları kazandım. Yaraları iyileştirme sürecinin harika dönüm noktası Derin Affediş’in kattıkları tarif edilemez, yaşanır. Özellikle anne ve babasının çocuğun gelişimi yönündeki yaraları sarmak isteyenlere hararetle tavsiye ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nilüfer Günergin / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / VKV Koç Özel Ortaokulu / Öğretmen (46) / İstanbul

Ana rahmine düştüğüm andan şu ana kadar olan yolculuğumun en kıymetli molasını verdim bu eğitimde. Öncelikle yorgun bedenimi, zihnimi ve ruhumu dinlendirdim bu molada. Sonra “peeling” ve “detoks” ile arındım. Egzersizlerle güçlendim, şifalandım. Dönüşüyorum, özgürleşiyorum, bütünleşiyorum ve sizi seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ozan Kuyucuoğlu / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Satış Yöneticisi (36) / İstanbul

Derin Affediş eğitimi tamamlamadığım babamın yasını tamamlamamda ve onunla barışmamda yardımcı oldu. Doğumumdan şu ana kadarki tüm evrelerle yarım kalan bütün duygularımın tamamlanmasını sağladı.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Refik Yıldırım / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Bilgisayar Mühendisi (41) / İstanbul

Eskiden affetmek kelimesini bir başkasını, yaptığı bir davranıştan dolayı affetmek olarak algılardım. Oysa ki diğer insanları affedecek kadar yüce değiliz. Affetmek meğer kişinin kendini affetmesi olduğunu bu eğitim sürecinde anladım. Yaşayamadığımız çocukluğumuzun acıları, duyguları, etkileri bu eğitim ile aydınlanmaya başladı bende. Farkına varmak, yüzleşmek, kucaklaşmak ve sonunda özgürleşmek, işte BEN olmaya İNSAN olmaya giden yol. Ben bu yolda kendi hayatımın direksiyonuna geçmiş, kucaklaşarak özgürleşmeyi seçiyorum. Hayat yaşamaya, eğlenmeye değer ve ben bu hayatı yaşanılır kılmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazır ve istekliyim. Yaşam cesurları sever, cesurlar da yaşamayı ve ben cesur bir İNSAN’ım. Sevgiler Kuraldışı ailem, sizi seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Serap Saylan / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Bankacı (51) / İstanbul

Hayatımın dönüm noktası 01.06.2014. Annemi anlamaya, babamı anlamaya başladım. Sevmeyi öğrendim. Anlamayı öğrendim. Cesaret neymiş bildim. Anlatamıyorum. Bu özgürlüğü yaşıyorum sadece. Özgürüm, seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Serkan Çelik / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Serbest Meslek (39) / İzmir

Her şeyi dolu dolu yaşamak her duyguyu, her anı, artı veya eksi iyileştiren, yaralarıma merhem olan bir eğitimdi. Ertelememek sadece ve sadece çabalamak ve bunu olduğu gibi açmak benim için, kendim için en faydalısı doğal olmak, rahat olmak, burada olmak. Sonsuz teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sibel Sanlı / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / RE/MAX / Gayrimenkul Danışmanı (39) / İstanbul

Hayat bazen gerçekten bir savaş alanı gibi. Bazen değil çoğu zaman da yarış pisti. Bir başlangıç noktasındayız, biri arkamızdan itse yarış başlayacak. Belki kazanacağız, büyük bir ihtimalle kaybedeceğiz ama. Neden mi? Yetişkin biz, tek başımıza başladığımız her şeyde olumsuz sonuçlar alacağız veya ‘‘eh işte idare eder’’ diyeceğiz. Bizi bu noktaya taşıyan bebek, kreş çocuğu, okul çağı, ergenlik çağı biz, yolda bir yerlerde kaldık. Yetişkin biz ancak sağlıklı bebek, çocuk, ergenle bütün. Tüm bayraklar gelmeden yarışa başlayamayacağız. İşte bu eğitimle bayrak devri gerçekleşti. Her birimiz sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde bir sonramıza devretti bayrağı. Şimdi başlıyor eğlence.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Solmaz Hisar / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / İç Mimar / (33) / İstanbul

Kendime en güzel hediyemi bu eğitimle verdim. Kendime yeni bir bebeklik, çocukluk, ergenlik hediye ettim. Bağımlılıklarım, zihnimde kendime yaptığım engeller, kısıtlamalarım, hayatımı nasıl yaşamamışım bunu fark ettim. Şimdi yeniden yeni bir benle yeni bir hayat…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Tolga Mertcan / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / PTZ A.Ş. / Firma Sahibi (38) / İstanbul

Derin Affediş, kendi “şeytanlarımla” barış yaptığım ve affediş sürecini başlattığım bir eğitim oldu. İçimdeki bir yerlerdeki boşlukları ve eksiklikleri tamamlayabilme eğitimi oldu. Derin, gerçekten derinden başlayan bir yolculuk oldu benim için.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Tuba Bal / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Arel Yangın / Firma Sahibi (34) / İstanbul

Eğitimin ismi bu ne ki dedirtmişti ilk duyduğumda. Derin derin affedeceğiz diye şakalaşıyorduk aramızda. Neyi affedecektik bilmeden, yorumluyorduk. Kimi affedecektik ki. Bu soruları sorduğunuzu duyar gibiyim. Öğrendim ben de, derinlik içimizde, taa içimizde kalan minik bizde. Miniğe ulaşmadan hayat yaşamak değilmiş. Sevgi miniğin duygusu ile olmalıymış. Kendini sevmeden mutluluk olmaz. Mutluluğu yakalamanız dileği ile…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Tuba Tonbul / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Çorlu Devlet Hastanesi / Doktor – Nükleer Tıp (39) / Tekirdağ

Kuraldışı’nda aldığım tüm eğitimler gibi Derin Affediş eğitimi de çok özeldi. Hayatımla ilgili birçok kuytuda kalmış nokta da aydınlandı. Ve en önemlisi kendimi sevmek ve kendime hak ettiğim saygıyı ve değeri göstermek konusunda önemli bir yolculuğa başladığımı biliyorum. Çünkü ancak kendimi seversem diğer herkesi de gerçekten sevebileceğimi biliyorum. Artık değişimden korkmuyorum. Eleştiriden korkmuyorum. Hata yapmaktan korkmuyorum. Doğal olmaktan korkmuyorum. Başladığım bu yorucu ama son derece keyifli yolculukta son adımıma kadar hevesle yürüyeceğimi biliyorum. İçimdeki doğal Tuba’yı ortaya çıkarmamda rehberlik eden sevgili Nil’e, Sevgili Saim’e, Sevgili Murat’a, ve Sevgili Dila’ya ve tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hepinizi çok seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Yasemin Çorum / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Araştırma Uzmanı (34) / İstanbul

Devrik prenseslikten, hayatının sorumluluğunu alan yetişkinliğe dönüştüğüm bu eğitimde hayata geçiremediğim planlarımın, kaçırdığım fırsatların nedenlerine, acı çeken bedenimin şifasına kavuştum. Mucizelere tanık olmak, sevgiyle tanışmak, vermenin mutluluğuna erişmek, hayatın armağanlarını kabul edecek kalbe sahip olmak için tek yer. Artık yalnızlıklara son. İçimde çok zengin, eşsiz deneyimlerle ayrıldığım bu eğitim benim için yeni bir başlangıca açılan kapı… Hazır ol dünya, özgür YASMİN geliyor.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Zerrin Mertcan / 17-18-19-24-25-31 Mayıs 01 Haziran 2014 / Güngenci Saat / Firma Sahibi (35) / İstanbul

Duyguların ne kadar önemli olduğunu, kendini affettiğinde kendini ne kadar çok sevdiğini, hayata bakış açısının değiştiğini ve çok mutlu olduğumu söylemek isterim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ayça Kolukısa / 06-07-13-14-20-21 / Sabiha Gökçen Havalimanı / Planlama Şefi (33) / İstanbul

Kendinizle ve ebeveynlerinizle barışıp, onları affedip, yaşamınızı koşulsuz sevmenizi sağlayan muhteşem bir deneyim. Kendinize verebileceğiniz harika bir armağan.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Aydan Çerçiler / 06-07-13-14-20-21 / Terranova Eğitim Danışmanlık / Yaşam Koçu (44) / Antalya

Derin Affediş eğitiminde kendimize çekmiş olduğumuz sevgi “kendimizi sevme”… Özsaygı eğitimi ile peşpeşe gelmesi benim için bir tesadüf değildi. Var olan çocukluk yaralarımla yüzleşmek aynı zamanda kendi özümü sevmek ve sevebilmenin önemini deneyimleyerek hissetmek çok değerli bir deneyimdi. Hücrelerimizde kayıtlı olan deneyimlerimizi içselleştirmek, ne kadar mucizevi bir varlık olduğumu anlamamı sağladı. Ben çocukluğumda yaşadıklarımı her ne sebepten yaşadıysam bende yarattığı izlerin varlığının gerçeğini ortadan kaldırmıyor. İzlerimizi sarmak ise ancak yüzleş, kucaklaş ve özgürleş ile mümkün. Değerli eğitmenlerim bana çok ama çok şey kattınız. Çok teşekkürler.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ayşe Çamcı / 06-07-13-14-20-21 / Mimar (28) / İstanbul

Hayalleri kaybolmuş küçük bir kız çocuğu olarak geldim buraya. Sadece biraz umut bulmak istedim hayatın içinden. Eğitim o kadar gerçekti ki tüm hayatı baştan yaşattı her birimize, önce parmaklarımı oynatarak başladım yeni hayata. Sonra bedenimi keşfettim. Arkasından hareket edecek gücü buldum. Sonra bir bakmışım ki emekliyorum, yürüyorum. Dim dik ayaktayım. Ve bu sefer umut dolu, cesaret dolu. Hayalsiz ve amaçsız olmanın mutsuzluğuyla kendimi attığım bu yuvadan, hayallerime yaklaşarak ayrılıyorum. Ve bir sonraki eğitimi heyecanla bekliyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ayşe Subaşı / 06-07-13-14-20-21 / Dış İlişkiler (36) / İstanbul

Ben bu eğitime katılan birçok arkadaşımın geçmişlerini iyileştirmek istediklerini biliyordum. Kendim ise gelecek kaygılarımın sebebini çözmek için bütüne ait olduğumu bilmeme rağmen neden bu duygumu bir türlü dolduramadığımı bulmak için katıldım. Özetle sadece gelecek kaygılarım geçmedi, eğitimde gördüm ki geçmişi ziyaret etmeden güvenli bir gelecek kuramayız. Bilinçli seçimler yaptığımızı zannetsek de kalıpların tekrarını yaşar ve yaratırız. Realitenizi değiştirmek istiyorsanız, bugün yaşadığınız hayatın sizin seçiminiz olduğunu bilseniz bile bunu nasıl yaptığınızı bilmiyorsanız kendinizi bu eğitime getirin. İyileşmiş bir şekilde çıkacaksınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Bağnur Sağır / 06-07-13-14-20-21 / Resepsiyonist (43) / İstanbul

Birçok mucize yaşadım. Çok korktuğum ve gelmemek için bahaneler yarattığım bir eğitimdi. İyi ki gelmişim, diyorum. Çünkü o kadar güzel armağanlarla dönüyorum ki, yeniden doğdum. Geçmişte yaşayıp, unuttuğum ya da hatırladığımda öfkelendiğim yaralarımı sarıp sarmaladım. Şimdi bütün dönemlerimle birlikteyim. Ne desem anlatmak yetmez. Yaşa ve gör… Nil, Saim, Dila, Duygu ve bütün katılımcı arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Canay Atalay Türe / 06-07-13-14-20-21 / Fjord / İş Geliştirme Direktörü (32) / İstanbul

Tüm hayatımızı baştan yaşama şansı verilen bu eğitime şükran duyuyorum. Hayatı “yaşamak”, “ben”ime kavuşmak, sevmek, sevilmek, doyumla, coşkuyla adımlar atmak… Bir kitapta hikaye gibi okuyabileceğim bu masal artık benim gerçeğim. Kendime ne kadar özlem duyduğumu, kendime kavuşmanın özgürleştirici ve güçlendiriciliğini anladım. Her şey benle, kendimi affederek, başkalarını affederek özgürleşmekle başlıyormuş meğer. Hayatım boyunca attığım en güzel adımlardan biri “Derin Affediş” oldu. Keşfedenlere, bunu bir eğitime dönüştürenlere, katılımcı dostlarıma, eğitmenlerimiz, Nil’e, Evren, Saim’e Dila’ya, Duygu’ya, Murat’a sevgiler…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Demet Uncu / 06-07-13-14-20-21 / British Airways / Yolcu Hizmetleri Şefi (34) / İstanbul

Adı gibi derin bir eğitim Derin Affediş. Ruhumun katman katman derinliklerine inip kucaklaşmak, tamamlanmak, özgürleşmek o kadar büyüleyici ve etkileyici ki… Ruhu iyileştirmek, içimizde bir yerlerde hissedilen boşluğu tamamlamak kendi değerimizin, biricikliğimizin farkına varmak, bu eğitimde yaşanan tam anlamıyla bu. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler. Sizleri seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Deniz Bülbül / 06-07-13-14-20-21 / Serbest Meslek (51) / İstanbul

Yeni bir Nil klasiği daha… PiKi’nin sihri andıran gücü, bilgece hazırlanmış egzersizler ve meditasyonlarla harmanlanıp olağanüstü bir eğitim ortaya çıkmış. Bireysel gelişim yolculuğunda çok büyük bir adım attığıma inanıyorum. Ruhumda açılmış birçok yarayı bu eğitim sayesinde şifalandırdım. Kendimi daha çok seviyorum. Teşekkürler.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Deniz Temizkan / 06-07-13-14-20-21 / Terranova / Yaşam Koçu (39) / Antalya

Derin Affediş hayatın bir tiyatrosu. Geçmişimizde barışmadığımız tüm olay ve kişiler başta bizim sergilediğimiz bir tiyatro. Kendinizi yargıladığnız sürece başkalarını yargılamamak nasıl mümkün değilse, kendimizi affetmeden de başkalarını affedemiyoruz. Dünyada ve evrende nasıl eşsiz ve tek isek geçmişimiz, deneyimlerimiz hayatlarımız da tek ve benzersiz. Kendimize ilgi göstermeyi, anlayışla yaklaşmayı özenle bakmayı, sevmeyi, onaylamayı, desteklemeyi öğrendiğimizde bunu herkes için yapıyor olacağız. Derin affediş kendinizi affetmenin özgürlüğü hazzı, doyumu. Hayata başka açıdan bakış ve tüm yaşadıklarına şükran duymak. Hanginiz annenizi, babanızı ve geçmişinizi benimkiyle değiştirmek istersiniz? Geçmişle barışmanın en kolay ve eğlenceli, duygulu yolu olan bu eğitim sizi size yakınlaştırabilir.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Dilek Kuyucuoğlu / 06-07-13-14-20-21 / Kimya Yüksek Mühendisi (33) / İstanbul

Çoook sevgili Kuraldışı Ailesi, beni derinden salladınız, döktürdünüz, temizletip, özgürleştirdiniz. Buna aracı olduğunuz için kim bilir hayatımda aynı karmaşalarla sonuçsuz geçecek ne çok hesaplaşmayla kaybedeceğim vakti ve enerjiyi bana kazandırdınız. Buna aracı olduğunuz için çok şükran duyuyorum size ve bu özgürleşmeyi yaşamayı seçtiğim için kendime. Kuraldışı’nda 8. eğitimim, hepsi birbirinden kıymetliydi ve hepsi beni buna hazırladı. Derin affedişin yeri benim için tarifsiz ve apayrı olacak. İnsan hayatında böylesi mucizeleri çok ender yaşar. Derin affediş bir mucizeydi ve diğer yandan da hayatın kendisinin gerçek mucize olduğunu hücrelerime kazıyan bir eğitimdi. Alacak herkesi şimdiden tebrik ediyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Ece Kabaoğlu / 06-07-13-14-20-21 / (36) / İstanbul

Mutlu bir çocukluk için geç değil… Bu eğitimle bebekliğimin, çocukluğumun, ergenliğimin tüm yaralarını sarıp sarmaladım, iyileştirdim… Şimdiki “Ben”le bütünleştiler. Derin Affediş, müthiş bir deneyimdi, hayatıma dair kökten çözümler ürettim… Bu eğitimde çocukluğuma bakış açım değişti… Sevgiyle büyüdüm, kendi çocuklarım da sevgiyle büyürken onlarla olmaktan çok mutluyum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Işın Kalpakoğlu / 06-07-13-14-20-21 / Ekonomist (51) / İstanbul

Yaşam Okulu ve PiKi modüllerinin en sonu olan Derin Affediş, hakikaten yeniden doğduğum, tüm bu eğitimler sonunda içimdeki çocuğun ortaya çıkması, renkli, cıvıl cıvıl kendimi severken bulmamdan aldığım haz inanın kelimelerle anlatılamaz. Hiçbir şey için geç değildir, hele de bu kendimizi keşfetmekle ilgiliyse. Kendimizi ne kadar tanır, iç sesimizi duyar, kendimizi affeder ve sonunda sevebilirsek, o kadar sevgimizi paylaşabiliyoruz. Burada doğdum, emeklemeyi öğendim şimdi yavaş yavaş emin adımlarla istediğim bir hayata doğru adım atıyorum. İnsanın kendine yaptığı yolculuğun ve eğitimlerin sonu yok benim için artık. Öncelikle kendimi seviyor ve tüm evrene sonsuz sevgimi gönderiyorum. İyi ki varsınız, sonsuz teşekkürler… Umarım bu eğitimler bir gün hayatımızın temel eğitimleri olarak yerini bulur ve çok güzel bir dünya yaratırız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / İsmail Hakkı Sarı / 06-07-13-14-20-21 / Genel Müdür / Serbest Ticaret (44) / İstanbul

Çocukluğumla, annem ve babamla ilgili duygularımı o kadar bastırmışım ki o döneme, anneme ve babama ait duygum o dönemle ilgili hiçbir anımı hatırlamak istemiyordum. Hatırladığım anılarımda ise duygu yoktu. Bu eğitimden sonra anladım ki benim de duygularım var ben de sevgi duyabiliyorum ve geçmişe ait anılarımı hatırlarken artık duygusunu da hissedebiliyorum. Yok saydığım bir annem bir babam varmış, öfkelendiğim bir annem babam varmış. Eğitimin sonunda ne olduysa annemi ve babamı affettim ve onları sever hale geldim. Burada yaşadığım tüm deneyimlerle yeni bir hayatım, bu eğitim ise onların mihenk taşı oldu. Durmak yok eğitime devam.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Mehmet Aydın / 06-07-13-14-20-21 / Ortak / Fındık (53) / İstanbul

Geldim, ceketimi çıkardım, bir daha çıkardım, çıkardım çık… İşte benim, mutluyum. Kendimi seviyorum. Evrendeki tüm parçaları seviyorum. Bundan sonra, bir ben, bir de kendim birlikte çok uzun mutlu ve üretken yaşayacağız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Merve Uncu / 06-07-13-14-20-21 / Vodafone / Mağaza Sorumlusu (30) / İstanbul

Kendimi gördüm. Kendimle barışmayı seçtim. Hayata kendimizi kazandırdığınız için hepinize şükran duyuyorum. “İçsel gücün farkındalığı” bu kelimeyi burada öğrendim ve hayatıma geçiyorum. Hepinizi çok seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Mustafa Doğan / 06-07-13-14-20-21 / Direktör (40) / İstanbul

Derin affediş benim hayat hikayemi yeniden yazdıran, büyülü hediyeler sunan bir eğitim oldu. Kendimi kömür olmaya bırakmışken elmas olduğumu hatırlattı. Muhteşem bir maceraya kanat çırpacak özgür bir kartalım. Seviyorum bu eğitimi Kuraldışı’na şükranlarımla.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nihan Germanyanoğlu / 06-07-13-14-20-21 / My Gym / İşletmeci (38) / İstanbul

Derinlere gömdüğüm çocukla tanıştığıma şükran duyuyorum. Onunla kucaklaşmak, buluşmak onun ihtiyaçlarını dinlemek, anlamak onun hep yanında olacağına dair verdiğim sözü tüm vücudumda hissederek tekrar tekrar yaşamak ne yüce bir duygu. Potansiyelime inancım sonsuz. Sezgilerimi duymak, onları takip etmek çok keyifli. Yaralı çocuğumu şifalıyor olmak ona mutlu bir çocukluk armağan etmek ise gerçekleşen bir mucize benim için.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nilgün Ataman / 06-07-13-14-20-21 / Mali İşler / Emekli (49) / İstanbul

Derin affediş çok derin bir eğitim. Hayatımı adım adım açan, kendimi adım adım tanıdığım sevdiğim bir eğitim. Eğitimde her günün her saatin ayrı bir önemi var. Derslerin sıralanışı kurgulanışı muhteşem. Büyük bir bilgi birikiminin ve emeğin ortaya çıkardığı bir eğitim. Burada olmamı sağlayan tesadüf olmayan tüm tesadüflere bir kez daha şükran duyuyorum. Nil ve Saim iyi ki varsınız ve bu paylaştıklarınızın değeri paha biçilemez. Dila, Murat, Duygu destekleriniz için teşekkürler. Sizleri ve kendimi seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nurhan Kürkan / 06-07-13-14-20-21 / Muhasebeci (51) / İzmir

Ben Nurhan, Derin Affediş kendine ve yaşama EVET demek! Affedemediklerinden özgürleşmek demek! Maskelerden kurtulmak; yüzünle, gözlerinle hayata ve özüne MERHABA demek! Dokuz aydır İZMİR’den gelip gidiyorum. Her geçen gün özüme bir adım daha yaklaşıyorum. Yok olan BEN bugün akça pakça geleceğe güvenle ve SEVGİ ile yürüyor! İyi ki varsınız! İyi ki yolum buradan geçiyor! İyi ki varım! Şükran duyuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Pınar Engin / 06-07-13-14-20-21 / İngilizce Öğretmeni (47) / İstanbul

Derin Affediş eğitimini bugün bitirdik. Ben bu eğitime gelip gelmemeyi düşündüm. Sıralamada daha sonra mı alsam diye düşünüyordum. Ancak ertelemediğime çok mutluyum. Derin Affediş gerçekten çok derin. Müthiş duygular, farkındalıklar yaşıyorsunuz. Burada ifade etmeye çalıştığım bütün duygular yetersiz kalıyor. PiKi eğitimlerini tabii sonunda da derin affedişi herkesin almasını yürekten diliyorum. Nil’e böyle bir eğitimi hazırladığı için emekleri için ve emeği geçen bütün eğitmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bütün eğitmenlerimizi ve bütün arkadaşlarımı çok seviyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Selime Sevinçli / 06-07-13-14-20-21 / Hemşire (48) / İstanbul

5 yıl önce yerlerde sürünürken Nil’in Kendinle Yüzleş CD’si gözüme çarptı. Hayatımın dönüm noktası oldu, evren bana bu eğitimleri bitirmiş Nermin’i çıkarttı karşıma. Nil’in eğitimleriyle benim hayatım değişti, dedi bana. Ve ben 5 yıl sonra kendimi bu okulda buldum. Ve başlarken sadece 1500 liram vardı. Bir başladım evren öyle açtı ki kapılarını ard arda. Arkadaşlar önemli olan ilk adımı atmak, gerisini düşünmeyin evren destekliyor. iyi ki katıldım. Burada yaşadığım deneyimleri hayatım boyunca unutmayacağım, kendimi sevmeyi, affetmeyi öğrendim, kendimle yüzleştim. Burada herkese teşekkür ederim. Kendimi seviyorum evrene sevgi gönderiyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Semra Çalo Güller / 06-07-13-14-20-21 / Tui France / Turizm (41) / Antalya

Derin Affediş içimizdeki yaralı bebeği çocuğu alıp pamuklara sarıp iyileştirip tekrar değişen iyileşen özgürleşen özgüven özsaygı kazanan kendini sevmeyi öğrenmiş yeni senin içine koymayı öğrendiğim bu eğitimden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, sen, özseninle tanışacaksın. Onunla yeni bir hayata başlayacaksın. Derin Affediş eğitimini en büyük ikramiye çıkan piyango bileti gibi gör. Gelirsen o bilet senin.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Şule Aydın / 06-07-13-14-20-21 / ISG Uluslararası Havalimanı (39) / İstanbul

Gömdüğüm, gömdüğüm, taa derinlere gömdüğüm üzerine beton attığım, varlığını bile unuttuğum duygularımın varlığı ortaya çıktı. Affetmek! Affedilecek bir şeyler olduğunu bile düşünmüyordum. Yaşanmış ve bitmiş, olması gerekenler olmuştu. Kendime izin vermek… Hatırlamadığım çocukluğuma, annemin karnındayken duyduğum odanın kokusuyla dönmek ve şaşkınlığım. Ve hatırladıkça hatırlamak; giydiğim çorapların desenine kadar. Hissettiğim yalnızlık duygusunun bana ait olmadığını keşfetmek. Bütün bunların maddi bir bedeli olabilir mi? Ve affetmek… en önemlisi kendimi affetmek. Kendimi affediyor ve çok seviyorum. Kendi incinmiş çocukluğumu büyütmek, beslemek ve hep yanında olmak. Yalnız değilim ve hiç olmayacağım. Şükranla.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Tamer Çetiner / 06-07-13-14-20-21 / Veteriner Hekim (46) / İstanbul

Ne kadar okursan oku, ne kadar seminer-sempozyuma gidersen git yaşamadan olmuyor. Okumak/dinlemek farklı ama olayı yaşamak, hele hele yaşananları paylaşabilmek, paylaşılanı duyumsamak. Çocuklar gibi üzülmek, çocuklar gibi basit bir şeyle bile mutlu olmak. Kendi içindeki çocuğu yaşamak. Ne anlatabilirim, nasıl anlatabilirim ki. Nil, bu eğitimi iyi ki hazırlamışsın ve dostlar iyi ki varsınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Zeliha Yıldırım / 06-07-13-14-20-21 / İnsan Kaynakları (36) / İstanbul

”Ben kendimi ne kadar tanıyorum, ne kadar seviyorum, neleri yaptım, neler beni tutuyor”un cevabını buldum bu eğitimde. Hayatını en baştan bugüne gözden geçirmek, geçmişi geçmişte bırakıp yeni hayat yaratmak isteyen herkese bu eğitimi tüm kalbimle öneriyorum. Nil, Saim, Dila, Murat, Duygu bu eğitimde de bana tüm katkılarınız için size şükranlarımı sunuyorum. Sevgilerimle.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Zeynep Köroğlu Eren / 06-07-13-14-20-21 / Doktor / İstanbul

Çocukluğumdan itibaren hissettiğim zarlarımın bu eğitimle delinip açıldığını ve hafiflediğimi fark ediyorum. Sanki içimdeki kokuşmuş “ifade edilmemiş duygular” aktı, patlayarak aktı. Artık kendime yeni bir gelecek yaratıyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Belgin Yavuzlar Türbeder / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Dermamed / Yönetici Ortak (37) / İstanbul

Kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum. Evrenle dostluğumuz öyle kısa sürede gelişti ki Kuraldışı serüvenimin ilk günümden kısacık bir süre sonra bana bu muhteşem deneyimi sundu. Bir Ben var ben’den içeri sözünü idrak ettiğim, olağanüstü bir eğitimdi. İçimdeki çocukla tanıştım, onunla barıştım, kendimi sevmeyi öğrendim. Beni ben yapan geçmişimin kıymetini anladım. Affetmenin ruhun gıdası olduğunun bilincindeyim artık. Yaşam boyu bana eşlik edecek, bağımsızlık, cesaret, güven duygusu ve neşe ile yarılıyorum. Bu sürecin hissettirdiği her şey çok değerliydi. Yaşamımda yeni bir sayfa, benim istediğim şekilde yazılmak üzere karşımda duruyor. Gerçeklikle mutluyum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Burcu Oğuz / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Eğitmen (34) / İstanbul

Bebekliğimi, çocukluğumu, gençliğimi, bana beni hediye etme fırsatı verdiğiniz için hepinize şükran duyuyorum. Adının hakkını sonuna kadar veren bir eğitim. Hem derin hem de affederek özgürleştirdi. Bu bir süreç. Burada hap çözümler yok. Emek vermeye hazırsanız Nil, Saim ve Dilek de size sizin kadar emek verirler. Bu emeklerin sonu ne oluyor biliyor musunuz? Hani her şeyiniz olduğu halde içinizde bir boşluk var ya, ya da şu olursa mutlu olurum dediğiniz anların gelmesini beklediğiniz ve bir türlü gelmeyen gelse de içinizde hâlâ olan boşluk doluyor buraya gelince. Hem de huzur, neşe, keyif, mutluluk ve sevgi ile doluyor. Benim hayatımın kalitesi bu sayede arttı. Gönlüm ister ki içinizde minicik bir boşluk bile varsa gelin, siz arabadan da, evden de, evrendeki herkesten de değerlisiniz.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Dilâ Ertemli / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Eğitmen ve Danışman (34) / İstanbul

Adı kadar derin bir eğitimin nasıl oluyor da bu kadar keyifli ve eğlenceli olabileceğine inanamadım. İçimdeki cansızlaşmış çığlık atan çocuğu tekrar canlandırdım. Çocuklarımı daha iyi anlayabildiğimi gördüm. Canlı, keyifli, heyecanlıyım… Kendime bebekliğimi, çocukluğumu ve ergenliğimi hediye ettim. Artık hayatımı sağlam temeller üzerine atabilirim. Bunu biliyorum. Bunu bilmek bana güç ve enerji veriyor. Kendi düşünce bataklığımızdan kurtulup lotus çiçeği gibi açabiliriz. Sizi seviyorum Nil, Saim, Dilek.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Duygu Gümüşçağlayan / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Psikolojik Danışman (29) / İstanbul

Yaşam Okulu ve PiKi Eğitimlerinin çözüldüğü bir eğitim. Kapaklar açıldı ve duygular dışarı aktı. Bu eğitimle birlikte geçmişte yaptığım hatalardan özgürleştim. Kendimi affettim. Bana yapılan yanlışlardan, yaşadığım fiziksel ve duygusal açılardan özgürleştim. Geçmişimden gelenleri geçmişte bıraktım. Kendimi yeniden gördüm, duydum ve onunla bağ kurdum. Koşulsuz sevgiyi veren ve öğreten Nil, Saim, Dilek iyi ki varsınız…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Erdal Burak Kabaoğlu / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Burak Boru / Makina Mühendisi (36) / İstanbul

Kime sorsanız çocukluğu süper geçmiştir. Benimki de öyle geçmişti. Meğer öyle değilmiş. Bastırmışım kötü anıları. Sadece kırgınlığını bırakmışım, bu kırgınlığın nedenini bastırarak. Derin Affediş bana bunlarla yüzleşme, barışma ve vedalaşma şansı verdi. Kalmadı o kırgınlık ve yarattığı baskı. Sıfırdan bir çocukluk yarattım kendime, o çocuğa da sahip çıkarak. Artık daha çok kendimim. Teşekkür ederim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Esra Paça / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (32) / İstanbul

Ben buraya kadınlığını keşfetmeye çalışan, kadınlığıyla barışmaya çalışan bir kadın olarak geldim. Şimdi buradan “7 küçük kız evlat edinmiş” olarak gidiyorum. Ve bütün bu farklı versiyonlarımın rehberliğiyle, yeni bir hayata, özgürleşmiş olarak, kendim olarak, kadın olarak çıkıyorum buradan… Kuraldışı Eğitimleri katman katman kendinize dönmenizi, kendinizi, özünüzü bulmanızı, ona dokunmanızı sağlıyor ve Derin Affediş artık en içinize, en özünüze, en kendinize dokunduğunuz yer. Nil, Saim ve Dilek’e, bizimle bu 6 gün boyunca çocuk, anne, baba oldukları için sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Fuat Araz / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Taş Ofisi / Mücevher ve İnşaat (26) / İstanbul

Kendime anlayışım artıyor. Bu eğitimde yaşadığım sorunların nedeninin çocukluk deneyimimden kaynakladığını gördüm. Üzerinde çalıştık ruhumun iyileştiğini hissediyorum. Mutluluğum ve özgüvenim gittikçe artıyor. Ailedeki rollerimizin hayatımıza nasıl bulaştığına tanık olduk. Bireysel gelişim uzun bir süreç. Bu eğitim bu sürecin önemli mihenk taşlarından. Bilinçaltımızı temizledik. Geleceğe daha güvenli bakmamızı sağladı. Hayata güveniyorum. Bildiğimin en iyisini yapıyorum. Başıma gelen iyi şeylere teşekkür ediyorum. Kötü şeylerin de aslında geniş bir bakış açısıyla bakıldığında yararıma olduğunu biliyorum ve hepsine şükran duyuyorum. Bu okulda hayatın işleyiş şeklini öğrendik ve nasıl bakmamız gerektiğini. Hayattaki doyumumuz yaşatıklarımızla ilgili olmaktan ziyade onlara nasıl baktığımızla ilgili. Bana bu bakış açısını kazandırdığınız için teşekkür ediyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Gemma Kopri / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / (53) / İzmir

Hep affetmekten bahsederiz. Evet bilinçli zihnimizle affedebiliriz ama bilinçaltımızdaki kasetleri tam olarak fark edip en derinden affetmedikçe özgürleşemeyiz. Bu eğitimde en derinlere, doğum anımıza dek inip yaşamımızdaki bizi engelleyen tüm yaşanmışlıkları affetmeyi öğrendik. Biz kendimiz olmayı, kendimizi sevmeyi ve yaşam senaryomuzun yazarı olduğumuzu gördük, öğrendik, Ben 55 yaşındayım ve bundan sonraki yaşamım için içim umutla, heyecanla, beklentiyle, merakla, sevinçle dolu. Kendim olabileceğimi öğrendim. Hata yapma özgürlüğüm olduğunu ve herkes gibi çok değerli olduğumu. Herkese samimiyetle kinesiyolojiyi öneriyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Gianna Cana Yıldız / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Grafiker – Öğrenci (26) / İstanbul

Bu eğitim hayatımdaki tüm bahanelerden özgürleşmemi sağladı. Bugüne kadar, geçmişi suçlayarak geldim, ama bu eğitimde kendime yeniden bir geçmiş yaratmayı öğrendim, bir gelecek yaratmayı öğrendim, 6 günün sonunda yepyeni bir hayat hikayesi var elimde. Derin Affedişe gelerek hayalimdeki o harika yaşama doğru kocaman bir adım atmış oldum. Çok çok çoook teşekkür ediyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Hülya Çetiner / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Okul Müdürü / Çoc. Gel. ve Eğ. Öğr. (43) / İstanbul

İçimdeki çocuğu tekrar buldum. Aradığım her şeyin aslında kalbimde olduğunu gördüm. Başkalarını affetmenin daha kolay olduğunu, esas kendimizi affetmenin ise daha zor olduğunu deneyimledim. Her şeyi yeniden inşa etmenin mümkün olduğunu öğrendim ve deneyimledim. Kendi versiyonumun en iyisi olabileceğime inanıyor ve güveniyorum. Sizler de kendi yolculuğunuzu istediğiniz şekilde yazabilirsiniz. İsteyen herkeste bu güç zaten mevcut. Sadece cesaret. Hayat cesurları sever.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / M. Doğu Yeşilel / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / (26) / İstanbul

Adım adım PiKi temelden derin affedişe daldıkça, ilerledikçe merkezime daha da yaklaştıkça bulacağım benden nefret edeceğimi düşünürdüm. Ve adım adım kendime anlayışım arttıkça özgüvenim de, özsaygım da her adımda bir kocamanlığa geçtim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Murat Ertemli / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Remax Center (45) / İstanbul

Yarım kalan, tamamlanmamış, çocukluğumdan beri birikmiş tüm duygularımdan özgürleştim. Mükemmel bir evrenin, biricik ve bir daha tekrarlanmayacak bir parçası olduğumu anladım. Artık kendimi çok daha değerli hissediyorum. Bundan sonraki hayatımda bunu hatırlayarak, daha doyumlu bir yaşam süreceğim. Eğitmenlerime ve beraber vakit geçirdiğimiz tüm katılımcı arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Nuran Kapucu / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Psikolog (49) / İstanbul

Derin Affediş ve Özgürleşme; hadi affediyorum diye sadece istemekle olabilecek bir şey değil. O zaman da affettim deyip, aynı tekrarlara düşmenin önüne nasıl geçilir. İşte cevap bu eğitimde. Dünyaya geldiğimiz günden bugüne istemeden bize yapılanlardan dolayı acı çekmek, ne büyük haksızlık ve bu haksızlığı kendi kendimize yapıyor olmamız da daha bir garip. Orjinal (çocukluktaki) açıyı bul / iyileştir ki bugün aynı tekrarlara düşmeyesin. Allahım neden aynı hataya düşüyorum, biliyorum ama napayım elimde değil, durumlarının sıkıntısından kurtulup hayatına sahip çıkmanın yolunu açan eğitim.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Oya Doğan / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

Sevgili Nil, Saim, Dilek, bu eğitimde içimdeki yaralı çocuğu iyileştirmeyi, anne-babamı, eşimi anlamayı öğrendim. Geleceğimi yaratıyorum. Ağladım, eğlendim, hafifledim, büyüdüm. Bilinçli zihnimle içimdeki çocuğa ulaşmanın yollarını buldum. Ne kadar özel, biricik, eşsiz olduğumu deneyimlemenin hazzına şükran duyuyorum.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Özgür Akkan / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

İsteklerimize ve kendimize sahip çıkmanın mutluluk ve huzura giden yol olduğunu ve bunu nasıl yapabileceğimizi keyifle ve merakla deneyimledim. Yani ne diyebilirim? Hangi kelime hangi cümle bu deneyimi anlatabilir? Sanırım coşkuyla gülen bir göz ve huzurlu bir yüz. Ben ne olursa olsun bunları içimde hissediyorum.  Yuppiii.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Pınar Akdeniz / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Genel Müdür (42) / İstanbul

Merhaba sevgiyle, coşkuyla, Derin Affediş benim 42 yaşımda babamla barışmamı, babama sarılıp seni seviyorum demeyi öğretti. Bunu içimdeki 3-6 yaş arasındaki çocuk yaptı. İçimdeki çocuğu buldum. Kaybolmuş çocuğu sevmek tüm dünyamı değiştirecekmiş nerden bilebilirdim. Bu eğitim aldığım tüm eğitimlerin hayata geçiriş şekliydi. Aldığım tüm eğitimler bu eğitimle birlikte korkusuzca hayata geçiyordu, kendiliğinden, kolayca. Ben hayatımda kolayı görememiş bir insan olarak hayatın kolay olduğunu gördüm. Görmekle kalmadım. Hayata geçirdim, sevdim, sevilmeyi ve sevmeyi içimdeki kalbe dokunmayı öğrendim. Ve arada muazzam sevgi dolu bir BEN buldum. Sonunda Ben ile tanıştım ve onu çok sevdim. Her şey kendini sevmekle başladı şimdi yaşadığımı hissediyorum. Teşekkür ederim. Hayat bir mücadele alanı değil. Dans pisti ve ben çok iyi bir danscıyım.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Saliha Erbağ / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Üsküdar Halk Eğitim Merkezi / Öğretmen (30) / İstanbul

Kuraldışı, size kendinizi kazandırır sloganını anladım şimdi… Çocukluğumu bana hediye ettiniz… Kendim olmanın ne demek olduğunu; maskelerimden, rollerimden arınmış Ben’in neye benzediğini görmek önce beni şaşırttı… Garip, ama bu hem korktuğum, hem merak ettiğim bir şeymiş… Şimdi kendi gücümü geri alıyorum.  Anneme, babama abime öfkemin, kendime kızgınlığımın nedenlerini gördüm ve bunlardan özgürleşmenin huzurunu, doyumunu hissediyorum şu an. Artık, suçlamıyorum kimseyi, biliyorum ki geçmişimi yeniden yazdığım gibi geleceğimi de yazabilecek güçteyim. Hepinize çok teşekkür ederim… Kendimi seviyorum.  Yuppiiiii… 

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Selin Çınar / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / (33) / İstanbul

Affetmem gerektiğini bile hatırlamadığım ne çok şeyi hatırladım. İçimdeki yaralı çocuğu görme, ona dokunma, onu tanıma, anlama ve iyileştirip büyütmemde bana yol gösterdiniz. Yaşamadığım çocukluğumu hediye ettiniz. Artık bedenim daha hafif, zihnim daha berrak. Tarifi zor, müthiş bir deneyim yaşattınız. Yaşayın, var olun! Çok değerlisiniz, sizleri çook seviyorum! Kendimi de. 

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Serap Zerener / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Basın İlişkileri (32) / Ankara

“Ben zaten iyiyim. Affedişde iyi bir noktaya geldim. Eğer bu eğitime gelirsem bozulabilirim, çünkü zaten iyi yoldayım. Eğitim ücretini nasıl ödeyeceğim.” Bu sorular benim bahanelerimdi. Yaşayacaklarımdan korkuyordum. Ama 36 yaşındayım ve daha ne kadar aynı sıkıntıları, üzüntüleri tekrar tekrar kaç kez yaşayacaktım. Kendi hayatımı yaşamak için kaç ömür geçirecektim. Bu eğitime katılma cesaretini kendime ve korkularıma rağmen gösterdim. Canımın acıyacağını sanırken harika ve beni derinden hafifleştiren bir 6 gün yaşadım. Bütünsel kinesiyoloji, bireye saygı duyan, ihtiyacını belirleyerek o doğrultuda çalışma yapmaya yönelten harika bir teknikler sistemi. Bu eğitimi veren Nil, Saim ve Dilek hayatlarını insanın potansiyeline adamış insanlar. Özenli, biricik, bilinç seviyesi yüksek harika katılımcıların olduğu bu eğitim kendinize verebileceğiniz yeni hayatınızın anahtarını tasarlamanızı sağlıyor. Mutluluğun kapısını açmak çok kolay, tabii adım atarsanız; umarım atarsınız.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sezai Şahin / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Eğitimci / Mühendis (55) / Ankara

Gelişmemize engel olan; çocukluk, bebeklik, ergenlik ve geçmiş yaşamlarımızdan kaynaklanan kayıtların sanki bir sondajla inilip, bilinçli zihne çıkarılıp, düzeltilme fırsatının olduğu bir eğitim. Affedemediğimiz kişi ve davranışların aslında kendimizi affedememekten kaynaklandığını; “Ben buna nasıl izin verdim, nasıl sebep oldum!” diye kendimizi dövdüğümüz sürece ayak bağımızı kesmemiz ve özgürce adım atmamızın mümkün olmadığını gördüm. Derin affediş özellikle bize atanmış olan ve bizim gelişimimize engel olan rollerimizden özgürleşmemizin ve istediğimiz, seçtiğimiz rolleri yaşamamızın önünü açıyor.

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Sibel Koç / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Avukat (30) / İstanbul

Dünya dost bir yer, merhaba yeni hayatım, dedirten bir eğitimdi benim için. Eğer bir arayış içindeyseniz, neyi aradığınızı bilmiyor, ama kocaman bir boşluk hissediyorsanız, cevap çok basitmiş meğer. Aradığınız siz ve içinizdeki çocukmuş. İşte, bebeklikten-yetişkinliğe kadar olan döneminizde, sizi sizinle, yaşadıklarınızla yeniden buluşturan ve size yepyeni, sevgi dolu bir geçmiş bahşedebilen, inanılmaz bir eğitim. Yaşadıklarınıza, deneyimlerinize, duygularınıza inanamayacaksınız. Çünkü hem bebek, hem çocuk, hem ergen sizle yeniden buluştuğunuz birçok çalışmayla, deneyimleyeceğiniz harika bir eğitim. Artık özgürüm ve değerliyim, neyi aradığımı biliyorum demek istiyorsanız, yolunuz buraya düşsün. Çok ama çook teşekkürler. Kattıklarınız ve bana verdiğiniz yeni hayatım için. Sizleri ve kendimi çook seviyorum…

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Suat Şahin / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Remax Mega / Broker (42) / İstanbul

Bu eğitim süresince, üç haftaya yayılmış her iki günün sonrasında hafiflediğimi hissettim. Tıpkı bir sıcak hava balonunun yükselmek için ağırlık atması gibi. Her attığım ağırlıktan sonra daha hafiflediğimi göğe doğru yükseldiğimi hissettim. O kadar güzel bir duygu ki bu artık bulunduğum noktadan çok daha güzel bir manzara görünür oldu, ufuk çizgisini görebiliyorum, etrafımdaki coğrafyayı, yükseklikleri görebiliyorum. Artık nereye gitmek istersem, gidebileceğimi ve tayin edeceğim yönün neresi olacağına karar verecek kişinin ben olduğunu biliyorum. “Artık yaşamımın kaptanı benim.”

Derin Affediş ve Ruhu Özgürleştirmek / Şenay Sevim / 09-10-17-18-23-24 Nisan 2013 / Remax Mega / Gayrimenkul Danışmanı (30) / İstanbul

Size bir gün çocukluğunu armağan edicem deseler inanır mıydınız? Peki yaşamınızı yeniden yaratabilirsin, istediğin hayatı yaratabilirsin deseler? Tüm hayatım boyunca duygularını bastırmış, kendini ifade edemeyen, kendi hayatında silik bir insan olarak yaşadım şu ana kadar… Evet, işte bu eğitimle kendime yepyeni güzel bir çocukluk armağan ettim… Kendi hayatımı yaşama cesaretini kazandım… Kanatlarımın çıktığını hissediyorum… Özürlüğü tatmak, yaşamı hissetmek böyle bir şey olsa gerek… Artık kendi gökyüzümde uçma vakti… Okyanuslar, nehirler, ormanlar görmek istiyorum… Harika, olağanüstü bir yolculuktu… Yaşamda yolunu kaybetmiş tüm yaşam yolcularının, bir gün yolunun buraya düşmesi dileğiyle… Yaşam çok güzel… Yolumu aydınlattığınız için şükran duyuyorum. Sevgiler…