Koçluk Formasyonu

Eğitmen: Berna Esin

24 Kasım 2019

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Mürüvvet Manav / Ticaret / İzmir

Koçluk hakkında çok bilgim olmadan katıldığım eğitimde sevgili Bernacığım hayatın ta kendisine ait sonsuz güzel ve değerli deneyim ve temel taşlarını bizlerle paylaştı. Aslında kendimizle başladığını ve hayatımızın her alanında doğru sorular sorarak yaptığımızı bizlere deneyimletti. Asil ve sevgi dolu duruşuyla kendini çok sevdirdi. Hayatıma kattığın çok değerli bilgiler ve ışıklar için sana sonsuz teşekkürler Bernacığım.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Seyhan Aktaş Sarıoğlu (40) / Takı Tasarımcısı / İstanbul

Berna’nın enerjisi ışığı çok güzeldi. Berna bize önce bugüne kadar bizi biz yapan motiflerimizi keşfetmemiz için kapıları açtı. Niyet etmenin önemini öğrendim. Yaşam koçluğunun özünü bize açıkladı. Verdikleri katkıları dolayısıyla teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Elif Hande Aktaş (37) / Pastacı / İstanbul

Koçluk Eğitimine bir beklenti ile gelmemiştim ama merak ettiğim bir konuydu. Kuraldışı’ndaki tüm eğitimler çok etkileyici geçtiği için Koçluk Eğitimine de katılmaya karar verdim. Gerçekten benim için etkileyici ve hayatımın bir noktasını değiştiren 4 gün geçirdim. Bunlar hem egzersizlerde hem de eğitim sırasındaki farkındalıklarla oluştu. Berna’yı tanıdığım için, ondan eğitim aldığım için özgüvenli hissettiğim için çok memnunum.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Bircan Eser (38) / Memur / İstanbul

Koçluğun temelini, özünü keyifli, akıcı, eğlenceli ve farklı bir şekilde aldığımız etkileyici bir eğitimdi. Berna eğlenceli, çok yönlü bir anlatıcı ve kendisine çok teşekkür ederim. Ben mutlu ve heyecanla ayrılıyorum.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Sibel Erim (42) / Yoga Pilates / İstanbul

Koçluk yolculuğumda bana doğru soruları sormaya öğreten ve bu soruların cevabının benim içimde olduğunu fark etmemizi sağlayan Berna’ya çok teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Derya Gönüllü (45) / Makine Mühendisi / İstanbul

Berna ile son derece zevkli ve daha çok hayata dair güzel bir eğitim süreciydi. Berna Kuraldışı yolculuğunun son noktasını koyan harmanlamamıza ve hayata dair içten, aklımıza katkı sağlayan 4 günlük güzel bir sunum yaptı. Fakat bunun sonucunda aslında başka bir kapı araladı. Bu kapı çok daha şefkat dolu ve yaşama dair geldi bana. Çok daha güven ve umut duygusunu geçirdi fakat sürenin kısa olduğu düşüncemi paylaşmak istiyorum.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Gül Naimoğlu (40) / Öğretmen / Kıbrıs

2009’da Nil’in CD’leri ile tanıştım ve yaşam kalitem arttı. Koçluk Eğitimi çok güzel çok esnek ve anlamlıydı. Berna’ya her baktığımda işte ben buyum dedim. Uzun zamandır karşıma çıkan en güzel aynalardan biriydi. Nil, Saim, Berna İyi ki varsınız. Sizi seviyorum

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Reyhan Çabuker (44) / Koordinatör / İstanbul

Berna’nın tavrı ve yaklaşımı çok pozitifti. Koçluk çalışmasının özünü ne olup olmaması gerektiğini senin bunu yapmak isteyip istemediğini anladığın bu yolda ilerlemek için sana gerekli done ve yöntemleri sunan bir eğitim oldu. En azından kendime nasıl koçluk yapabileceğimi, etrafımda yardım isteyen kişiler olduğunda onlara doğru sorular sormam, cevapları bulmalarına yardım edebileceğimi gösterdi. Hayat hiç bitmeyen bir yol, bir süreç ve o süreci nasıl keyifli alabileceğimize dair bir resmi ortaya koydu. Koçlukla ilgili bir fragman izlemek gibiydi. Belki de hayatınızın filmini çekmek fırsatını yakalayacaksınız. O yüzden bu fragmanı kaçırmayın.

Koçluk Formasyonu / 24 Kasım 2019/ Safiye Savaş

Berna’yı sadece ismen tanıyordum. 4 günlük Koçluk eğitimi nedeniyle Berna ile tanıştım, kendisinden çok faydalı farkındalıklar yaşadım. Berna’ya çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Hepinizi seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Sezen Kırcan / 20-21-27-28 Mart 2019/  Turizm (41 yaş) / Gaziantep

Dört gün boyunca her anını doya doya yaşadığım, doğru soru sormanın mucizesini gördüğüm, kendimi keşfettiğim harika bir yolculuktu.

Koçluk Formasyonu / Yasemin Yücel / 20-21-27-28 Mart 2019/  (37 yaş) / Eskişehir

Ben her eğitimden önce Kuraldışı’nın sitesindeki katılımcı yorumlarını okurum. Bu eğitimin çok sert geçeceğini düşünüyordum. Bu eğitime katıldığım için çok şanslıyım. Çünkü başta eğitmenimiz Berna’nın bakış açısı ve katılımcı arkadaşlarım samimiyetiyle çok güzel bir dört gün geçirdim. Kuraldışı iyileştirmez. Ben Kuraldışı’yla iyileşenlerdenim.

Egzersizler de çok mükemmeldi. Kendi kısmımızla başladı bütün konular ve kendimize koçlukla bitti. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Nurşen Öztekin / 20-21-27-28 Mart 2019/  Emekli (50 yaş) / İstanbul

Koçluk eğitimi bireysel gelişim yolculuğumda bana ışık oldu. Çok güzel, çok eğlenceli dört gün geçirdik. Çok derin farkındalıklar edindiğim koçluk eğitiminden huzurla ayrılıyorum. Teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu/İlknur Karaca Avcı/9-10-16-17 Aralık 2017/ Emekli (47 yaş)/İstanbul

Bu eğitim, Yaşam Okulu’nda öğrendiğimiz çoğu şeyi gözden geçirdiğimiz, hatırladığımız bir ortam oldu. Koçluğun ne olduğu konusunda yanlış fikirlere sahipmişim., doğrusunu öğrenmiş oldum. Berna, koçluk konusunda bizlere gayet güzel bir örnekti. Hükümde bulunmak yerine, soru sormak, farklı fikirlere ilgili yaklaşım, olumlu bakış açısı, akışı fark etmek ve ilerlemeye izin verme gibi bir koçta bulunması beklenen birçok güzel yönü, kendisinde barındırıyor. Çok faydalandım, teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu/Rezan Dönmez/9-10-16-17 Aralık 2017/ Medya(38 yaş)/İstanbul

Sorunlarımı nasıl keşfedebileceğimi, keşfettiğim sorunları çözmek için gerekli olan doğru soruları sorabilmek çözümün başlangıcıymış. Bu eğitimde kendimle ilgili birçok farkındalığa vardım. Berna harika, çok tatlı tokatlıyorJ. Beni hiç yönlendirmeden birçok şeyin farkına varmamı sağladı. Teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu/Delal Yıldız/9-10-16-17 Aralık 2017/ Muhasebe(46 yaş)/İstanbul

Hayat yolculuğunda yolda kolaylıkla yol almanın reçetesiydi bu eğitim. Çok kolay olan şeyleri nasıl zorlaştırdığımızın top yekün bir kolajını resmedip bunu dönüştürmenin, doğru soruları kendimize sormamızın yollarını, karikatür, video, özel sözlerle kısaca ve basitçe sunum çok keyifli ve eğlenceliydi. Hem kendi potansiyelimi keşfetmek, bunu kendi hayatımda deneyimleme örneği ile insanlara model olmak hem de bu insanların potansiyellerini açığa çıkarmak için doğru soruları basitçe sormak, sorudan doğruyu bulmalarına katalizör olmak yolunda keyifli eğlenceli ve verimli bir eğitim oldu. Enerjin, doğallığın, sevecenliğin kendimi rahat hissettirdi. Çok keyifli, çok verimli, çok değerli sorularla yolculuğum yeni başladı. Çok teşekkür ediyorum Sevgilerimle…

Koçluk Formasyonu/Naz Kılıç/9-10-16-17 Aralık 2017/ Öğrenci(21 yaş)/İstanbul

Kuraldışı’nın diğer eğitimlerinde öğrendiğimiz, yüzleştiğimiz şeylere daha farklı bir boyuttan bakmamı sağladı. Buraya gelmeden tam önce aradığım soruların cevabını bulmama yardım etti. Her şeyden güzeli bunu kendi kendime bulmamı sağladı. Aldığım diğer eğitimlerden bambaşka bir perspektif sundu. Alkış kavramı ilk defa kafamda oturdu. Kendimi güvende hissettim. Berna’ya çok teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu/Merve Aral/9-10-16-17 Aralık 2017/ Reklam(38 yaş)/İstanbul

Eğitimin başlığı ile ilk karşılaştığımda her önüne gelen yaşam koçu oluyor diye düşünüp, önyargılı düşünmüştüm. Eğitimin içeriğinde sorularla kendine yolculuk olduğunu gördüğümde çok etkilendim. Hayatın özüne ulaşmak için doğru sorulara ihtiyacım vardı. Doğru soruları sormanın ve sorularımızı doğru zamanda sormanın önemini ve farkındalığını yaşayarak ayrılıyorum. Teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu/Ceren Kubilay Papageorgiou/9-10-16-17 Aralık 2017/ Avukat(37 yaş)/İstanbul

İçten, doğal, geldiğim gibi, klasik dışı bir eğitimdi. Teşekkürler. 

Koçluk Formasyonu/Nurcan Akpınar/9-10-16-17 Aralık 2017/ Mali Müşavir(43 yaş)/Ankara

Gelişim yolculuğunun duraklarından birisindeyim. Soruların, daha doğrusu kendime sorduğum soruların hayatımı nasıl etkileyebileceğini gördüm. Kendi kendimizi büyülüyoruz, başkasına gerek yok ki, kendimizi suçlarken, kendimizi döverken ya da kendimizi severken hep kendi kendimizi büyülüyoruz kara büyü ya da ak büyü. Yaşam Okulunun sağlamasını yaptık iyi de oldu. Berna’ya ve ekip arkadaşlarıma derin şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk Formasyonu / Aynur Kılınç / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Doktor /İstanbul

Kuraldışı’nda aldığım en güzel workshoplardan biri oldu. Son derece net, anlaşılır, özümleyici, keyifli idi. Yaşam Okulu’nda aldığım workshoplarımı çok güzel harmanladığım, oturttuğum ve kullandığım bir workshop oldu. Karşılıklı fikir alış verişi ile beslendik. Berna’nın, Saim’in, Nil’in ve tüm Kuraldışı ekibinin emeğine sağlık. Çok teşekkürler. 

Koçluk Formasyonu / Özlem Karaarslan Cengiz / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Doktor (35 yaş) /Sivas

Koçluğun ne olup ne olmadığını, koçluk sisteminin özünü öyle güzel ve keyifli anlattın, bunu yaparken de enerjinle öyle şifalandırdın ki, anlatılmaz yaşanır cinsinden… Varlığına şükürler olsun.

Koçluk Formasyonu / Demet Funda Işık / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Bankacı (39 yaş) / İstanbul

Koçluğun ne olup ne olmadığını, önce kendimize koçluk yaparak, artı yönlerimizi, eksi yönlerimizi ortaya çıkararak, geliştirmemiz gerekenleri testlerle, sorularla ortaya koymamıza vesile olan sevgili Berna’ya binlerce teşekkürler… Berna’nın enerjisiyle ve motivasyonuyla dünyayı turlayabilirim buradan çıkıp. Sonsuz teşekkürler. İyi ki varsın, iyi ki tanıdım.

Koçluk Formasyonu / Filiz Yılmaz / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Serbest (49 yaş) / İstanbul

Gerçekten, uzun yıllar sonra aldığım en zevkli, bilgilendirici, eğitici, aydınlatıcı ve profesyonelce hazırlanmış bir workshoptu. Katılmanın çok yararlı olduğu bir workshop. Yaşam Okulunun üzerine cila gibiydi.

Çok teşekkür ederim Berna. İyi ki varsın.

Koçluk Formasyonu / Azmi Delibalta / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Mimar (60 yaş)/İstanbul

Berna 4 günlük birlikteliğimizde daha önceki aldığım çeşitli workshopları pekiştiren ve de tamamlayan çok faydalı bilgi paylaşımlarında bulunduğu bir workshoptu. Tekrar bağlanma yolculuğumda iyi ki seninle karşılaştım. Sabrın, sevecenliğin, bilgi zenginliğin en önemlisi mütevazı halinle beni etkileyen önemli bir eğitmen oldun. Varlığını hissederek yaşamak daha da güzel, seni seviyorum, iyi ki varsın.

 

Koçluk Formasyonu / İsmail Kucur / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Tüccar( 43 yaş)/İstanbul

Dört günlük çalışmamız içerisinde çok keyif, haz aldım, zorlandım, sorular çok ağır geldi ama akışta kendiliğinden açılmaya, aydınlanmaya başladığımı bilinçlenme yolculuğumda ışık olduğunu hissediyorum. Bunu saymıyorum, kasedi tekrar başa alıp tekrar izlemek isterim, her şey için canı gönülden, yürekten kalpten tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Bugün Kuraldışı’ndan mezun olarak Koçluk Formasyonu ile taçlandırdım. Kendimi de kutluyorum, kendimi de olduğum gibi seviyorum. Sevgili Nil, güzel gözlü kadın sevgiyle, saygıyla teşekkür ederim bana kattıkların için. Yakışıklı genç delikanlı Saim, iyi ki varsın. Teşekkür ederim. Ayrıca Dila, Sema sizlere de teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Nebahat Soyugüzel / 21-22-28-29 Ocak 2017/ Bankacı (yaş)/Edirne

Bu workshopta öncelikli olanın kendimize koçluk yapmak olduğunu öğrendim. Kendimle ilgili birçok sorunun cevaplarını buldum. Çok geliştirici bir workshoptu. Paylaşımları, sunumu ve bize aktardığı müthiş enerjisi için sevgili Berna’ya çok teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Beytiye Beyazıt / 21-22-28-29 Ocak 2017/ İng. Öğretmeni. (52 yaş)/Bursa

Şu an hissettiğim duygularım, muradına ermekten dolayı mutluluk, doyum, huzur halinden ibaret karışık duygular yumağı. Klişe workshoplardan farklı, ezber bozan, tadı damağımda kalan bir workshoptu. Teşekkürler Berna. Seni seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Fatma Göktürk /2-3-9-10 Nisan 2016 / Ticaret (49 yaş) /Ankara

Bambaşka bir koçluk eğitimiydi. Hazineme değerli bir oluşum eklememe katalizör olan Berna Esin ve Kuraldışı Eğitim Danışmanlığa şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk Formasyonu / Seyhan Ergin Akar /2-3-9-10 Nisan 2016 / Diş Hekimi (46 yaş) / İstanbul

Koçluğun ne olup ne olmadığını anlamamı sağlarken kendimizi de silkeleyerek pek çok şeyimizin farkına varmamızı sağlayan müthiş bir eğitimi müthiş bir eğitmenden almış olmanın hafifliğini yaşıyorum. Teşekkürler Berna, teşekkürler Kuraldışı. İyi ki varsınız.

Koçluk Formasyonu / Demet Şenol / 2-3-9-10 Nisan 2016 / Eğitim Koordinatörü (44 yaş) / İstanbul

Gerçekten çok özel bir eğitimdi. Hem kendimize hem de diğer kişilere koçluğu öğrendik. Çok zengin içerikli, egzersizli, muhteşem bir dört gün geçirdik. Eğitmenimizin derin bilgi birikimiyle her an yeni bir şeyler hayatımıza kattık. Sadece yaşam koçu olmak isteyenlere değil herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim. Her şey için çok ama çok teşekkürler. Berna harikasın. Sevgilerimle.

Koçluk Formasyonu / Canan Borkenhagen / 14-15-21-22 Kasım 2015 / Doktor (41 yaş) / Tekirdağ

Kendi özüme yaptığım, yapmaya devam edeceğim içsel yolculuğumda, yolumun buradan geçmesi bir tesadüf değildi. Umarım benim gibi birçok insanın yolu buradan geçer. Biz birer damlayız, suyun içerdiği tüm moleküllere sahibiz. Yeter ki okyanusa ulaşmak için damla olmanın kıymetini bilelim.

Koçluk Formasyonu / Deniz Özgür Yalazan / 14-15-21-22 Kasım 2015 / Eğitimci ve Satış Yönetimi / İstanbul

Bu eğitime katıldığımda koçlukla ilgili savlarım vardı. 4 günlük eğitim boyunca savlarıma yanıtlar aldığım, her anını keyifle geçirdiğim bir zaman yaşadım. Öncelikli olanın kendimize koçluk yapmak olduğunu öğrendim. Kendi içimizdeki potansiyeli açığa çıkarmak için aldığım bu yolun sonunda koçluk eğitimiyle beraber kendi adıma yolculuğum başkalarının içindekileri de ortaya çıkarmayı öğrenerek devam ediyor. Çok teşekkürler sevgili Berna ve tabi ki Kuraldışı!

Koçluk Formasyonu / Neziha Kesmez / 14-15-21-22 Kasım 2015 / Mimar (48) / İstanbul

Sevgili Bernacım, kendimi tanımama “yapamam” kelimesini terk etmeme, konuşma becerisi kazanmama rehberlik ettiğin için, yaşamda yoluma fener olduğun için sonsuz teşekkür ederim. Işık ve sevgiyle.

Koçluk Formasyonu / Sultan Öztoprak / 14-15-21-22 Kasım 2015 / Koçluk / İK / Lojistik (28) / İzmir

Bu eğitimde kendinize, yaşamınıza bakış açınızı değiştirebilmenin aslında çok da zor olmadığını, sorgulamanın önemini ve kendin gibi yaşamanın keyfini çıkarmayı öğreniyorsun. Kendi kendinin koçu olmak, başka insanlara dokunmanın, faydalı olmanın en etkili tekniklerini öğreniyorsun. Benim için son derece faydalı olan bu keyifli eğitim için 45 ve Kuraldışı’na teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / A. Tuba Tonbul / 07-08-14-15 Mart 2015 / Dilara Eczanesi / Eczacı (27) / K.Maraş

Koçluk formasyonu eğitimi, Kuraldışı eğitimlerinden sonra muhteşem, bir genel gözden geçirme, hatırlatma, motivasyon oldu. Sevgili 45’in capcanlı, dolu dolu anlatımı, birikimi ve bildiklerini kendi yaşamına uygulayarak örnek olması ile harikaydı. Çok teşekkürler…

Koçluk Formasyonu / Burak Arı / 07-08-14-15 Mart 2015 / İthalat/Altron (31) / İstanbul

Kendime ve başkalarına koçluk yapmanın yöntemlerini öğendim. Önyargısız, nötr ve yapıcı davranışların; doğru anda doğru soruları sormanın önemini deneyimledim.
Koçluk sandığım bazı yöntemlerin koçluk olmadığını gördüm. Beni, besleyecek pek çok doküman ve kaynak edindim.
Berna, sen harika bir yaşam koçusun. Koçluk yöntemiyle eğitim vermek ne harika bir fikir.

Koçluk Formasyonu / Hülya Ata / 07-08-14-15 Mart 2015 / Koç Üniversitesi / Öğrenci (27) / İstanbul

Koçluk formasyonu öncelikle kendime koç olma yolunda, farkındalıklarımı artırıp, öğrenme heyecanıyla tamamladığım bir eğitim.
Eğitmenimizden aldığım duygu, net kararlı, pozitif ve nötr olmanın nasıl bir duygu olduğudur. Çok başarılı bir birey ve eğitmen. Sevgiler, Saygılar.

Koçluk Formasyonu / Murat Tonbul / 07-08-14-15 Mart 2015 / Elektronik Mühendisi (53) / İzmir

Yaşam okulu, Bütünsel Kinesiyoloji, Kuantum düşünce tekniğiyle, çekim yasası ve davranış Yönetiminden sonra tüm öğrendiklerimi adeta üstüme yapıştıran, sevgili Berna’nın muhteşem enerjisi ile apayrı bir eğlence olan Koçluk Formasyonu Eğitimini tamamlamış bulunmaktayım. Şükürler olsun.
Birey olma yolunda yolculuğum devam ediyor, edecek iyi ki carsın Berna. Eline, diline, yüreğine, enerjine sağlık.

Koçluk Formasyonu / Mustafa Aybakan / 07-08-14-15 Mart 2015 / Çevre Müh./Tandem Arıtma Ltd. Şti. (41) / Çorlu

Çok Etkileyici!!!

Koçluk Formasyonu / Sema Baykara / 07-08-14-15 Mart 2015 / Genel Müdür Yardımcısı (43) / İstanbul

Görsel işitsel araçlarla zenginleştirilmiş zevkli, eğlendirici bir o kadar da düşündürücü ve öğretici bir eğitimdi. Kendimizi farklı açılardan görme ve tanıma; olayları farklı açılardan yorumlama fırsatı buldum.
Sahip olduğun bilgileri tüm içtenliğinle paylaştığın için sonsuz teşekkürler Berna’cığım.

Koçluk Formasyonu / Serkan Çelik / 07-08-14-15 Mart 2015 / (41) / İstanbul

Sevgili Berna, çok teşekkür ederim çok öğretici ve geliştirici bir eğitimdi. Kendim olmamın ve paylaşmanın hazzını verdiğin için tüm paylaşımların için sonsuz şükran duyuyorum.

Koçluk Formasyonu / Sonya Saylan / 07-08-14-15 Mart 2015 / Mali Müşavir (40 yaş)/İstanbul

Yaşam stilimi Koçluk olarak belirlediğim bir eğitim oldu. Berna’nın enerjisi ile harika 4 gün geçirdim. Kendi kendinin koçu olmak istiyorsan doğru yer. Sevgiler…

Koçluk Formasyonu / Alev Yamacı Akgün / 23-24 -30 Kasım-1 Aralık 2013 / Bankacı (41) / İstanbul

Kuraldışı ile yolumun kesişmesine çok sevindim. Buradaki herkesten aldığım enerjiler harika. Koçluk formasyonu eğitimimden de çok memnunum. Berna’nın ve Dilek Ersu’nun bana kattıkları için çok teşekkür ederim. Bambaşka bir bakış açısı ile İzmir’e dönüyorum. Şimdilik hoşçakalın. Ocak’ta görüşmek üzere…

Koçluk Formasyonu / Dilek Ersu Kuyucuoğlu / 23-24 -30 Kasım-1 Aralık 2013 / Biyokimya Müh. (38) / İzmir

Aylardır içinden geçtiğim kendi sürecimin yanında işin mutfağına girmek gibiydi bu eğitim. Yaşam Okulu boyunca, öğrencilik sürecimizde birbirimize verdiğimiz geribildirimlerin, yaptığımız egzersizlerin, eğitmenlerde aldığımız geribildirimlerin arka plandaki mantığını, çalışma şeklini anladığım, sürecin güzelliğini ve bana kattıklarını başka bir pencereden değerlendirme fırsatı bulduğum, harika bir eğitimdi. Sağlıklı geribildirim verebilmek ve öğrencilik sürecinde de birbirimize daha faydalı olmak ve öğrendiklerimizi hayatımıza ve çevremize yansıtmak için yaşam okuluna destek olacak ayrılmaz bir modül.

Koçluk Formasyonu / Atilla Jeffrey Aktürk / 05-06-12-13 Ekim 2013 / Eğitmen (39) / İstanbul

Koçluk formasyonu çok keyifli bir eğitim. Kuraldışında yaşam okulu eğitimlerine bambaşka bir bakış açısıyla yeniden irdelemeyi içeriyor. Berna harika bir eğitmen ve koç, enerjisi esprili ve yumuşak bir eğitim ortamı yaratıyor. Koçluk ile ilgili bilgi, örneklerle çok güzel bir şekilde örülmüş. Bu eğitim koçluğu yaşamının herhangi bir alanına katmak isteyen herkes için, içinde herkese çok güzel mesaj ve yaşanmışlıklar taşıyor. Berna’ya ve Kuraldışı ailesine şükran duyuyorum.

Koçluk Formasyonu / Bağnur Sağır / 05-06-12-13 Ekim 2013 / Resepsiyonist (43) / İstanbul

Şimdiye kadar Kuraldışı’ndan aldığım eğitimleri bütünleyen, hatırlatan, koçluk ile ilgili gerekli olan bütün dokümanların paylaşıldığı doyurucu bir eğitim aldım. Sevgili Berna emeğin ve samimiyetin için çok teşekkür ederim. Hayatın bütün renklerine kucak açan Berna, bakış açımın bu eğitimle genişlemesine vesile oldu. Kendime yapacağım koçluk adımlarını doğru bir kaynaktan almanın güveniyle bitiriyorum.

Koçluk Formasyonu / Burcu Oğuz / 05-06-12-13 Ekim 2013 / Akbank (29) / İstanbul

Bernam, enerjin, anlayışın, aydınlığın, güler yüzün, sempatikliğin, varlığın her şeyin için şükürler olsun. Kendime çok şey kattım eğitiminde. ‘‘Bir’’ olduğumuzu, hepimizin aynı zamanda özgün olduğunu, akışa kendimizi bıraktığımızda hayatın ne kadar keyifli olduğunu hatırlamama aracılık ettiğin için çok teşekkür ederim. Seni bütün kalbimle seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Şirin Tok / 05-06-12-13 Ekim 2013 / Turkent Gıda / İthalat Sorumlusu (30) / İstanbul

Yaşam Okulundan mezun olduktan sonra buraya dönmek için pek çok Limanlarda dolaştım. Artık çıkınımın epeyce dolduğunu düşündüğüm bu dönemimde içimde eksik kalan bir şeyin olduğu duygusunun, Berna’nın eğitimi ile oldukça tatmin olacağını hissettim. Şimdi bu hissimde yanılmadığımı artık biliyorum. Çok keyifli, eğlenceli, sanki oyun oynarken bilgilerin bana aktığını gördüm. Muhteşem bir sevgi ve güven ortamı içinde bilgilendiğim için kendimi çok şanslı sayıyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Koçluk Formasyonu / Arda Cezzar / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / Eğitim-Proje Uzmanı (30) / Ankara

Başkalarının hayatına dokunmak, önce kendi hayatımıza dokunmakla başlar. Koçluk Formasyonu Eğitimi Berna’nın muhteşem enerjisi ile bizlere kendi hayatımıza dokunmak için ilham oluyor. Eğitimin koşulsuz kabul eden formatı, aslında kendimize ve çevremize nasıl yaklaşacağımız konusunda bize ipucu veriyor. Hayat gibi, koçluk eğitimi de akıyor.

Koçluk Formasyonu / Batuhan Baysal / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / İç Mimar (42) / İstanbul

Sevgili Berna, harika bir duruşun ve senden öğrendiğim çok şey var. Bu 4 gün nasıl geçti; bu kadar hızlı, bir o kadar dingin, keyifli, hissettiğim ve hissettikçe açılımlar yaşadığım bir eğitimdi. Koçluğun bana göre tanımı spiritüel boyutta kendini bilmek, “ol”mak, yaşamak ve yaşatmak. Kendimizden başlıyoruz ve tüm varlığımızla karşımızdaki danışanımıza akıyoruz…

Koçluk Formasyonu / Nuran Kapucu / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / Havacılık / Antalya

Bu kadar kabulü barındıran bir eğitim. Kabul, olduğu gibi. Hatalarınla, sevaplarınla. Her şeyi olduğu gibi, özellikle de kendini. Hatasız olamam ki… Sadece hatalarımdan ders çıkarabilirim. Ne kadar az tekrarlarsam o kadar gelişiyorum. Bir tamamlanma eğitimi. Berna’nın dinginliği, sadeliği, yumuşaklığı ile akıp gitti 4 gün. Her şey için teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Pınar Akdeniz / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / Havacılık / Antalya

Bir kere daha merhaba…! Muhteşem, harika, olağanüstü mükemmel bir eğitim. Kendine koçluk yapabiliyorsam ki bu eğitimden sonra yapabiliyorum. Bu kadar zaman aldığım eğitimlerin yerli yerine oturması ve hayata daha hızlı akışı bu eğitim sağlıyor. En iyi öğrenme yolu öğretmekmiş. Bir kez daha öğrendim. Sevgiyle… Şükranla…

Koçluk Formasyonu / Saliha Erbağ / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / IK Uzmanı (33 yaş) / İstanbul

Kendinden başlayarak koçluk yapmayı her türlü detayıyla, keyifle öğrenmek istersen burası tam yeri. Eğlenceli, umut dolu, enerjik… Huzur ve doyum, işte hislerimin özeti… Çoook teşekkür ederim… Berna, iyi ki seni tanıdım.

Koçluk Formasyonu / Selime Sevinçli / 11-12-18-19 Mayıs 2013 / Trio Eğitim / Eğitmen (40) / İzmir

Koçluk güzel bir eğitim, balık tutmayı öğreniyorsun, potansiyeli ortaya çıkarıyorsun, gizli alanlardan temizlenip, kör alanları geliştirip içindeki gücü keşfediyorsun. Korkulardan arınarak evrenle ve onun hazzıyla bütünleşmek, onun hazzını yaşamak, büyük bir keyif. Her şey sevgide başlıyor. Sevgilerimle…

Koçluk Formasyonu / Algül Dilara Balcıoğlu / 16-17-23-24 Mart 2013 / Öğretim Terapisti (43 yaş)/İstanbul

Sevgili Berna, öylesine dopdolu, heyecanlı ve keyifli bir eğitimdi ki hep sürsün istedim! Paylaştığın, kattığın her şey için çoook teşekkürler… İyi ki varsın!

Koçluk Formasyonu / Duygu Pekbey / 16-17-23-24 Mart 2013 / Kuraldışı / Tango Eğitmeni (34) / Kocaeli

Kuraldışı’ndan en mutlu ayrıldığım eğitim. (çok eğlenceli bir şekilde) Hayattaki birçok şeyi, tekrar düşünmemi, hatırlamamı sağladı. Yargılamadan, rahat ve özgür baktığımızda, hissettiğimizde değişimin daha kolay olduğunu yaşatan, gösteren bir eğitim oldu. Teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Esra Paça / 16-17-23-24 Mart 2013 / Turizmci (42) / İstanbul

Berna’nın bu muhteşem enerjisiyle, sürprizleriyle, sürekli eğitimi ve egzersizleri güncel tutan hazırlıklarıyla Koçluk Formasyonu dolu dolu, deli dolu, keyifli bir 4 gün geçirmenizi sağlayan bir eğitim. Çok keyif aldım, çok güldüm, çok sordum, çok öğrendim, çok şey alıp, çok şey kattım. Berna muhteşem.

Koçluk Formasyonu / Gianna Yıldız / 16-17-23-24 Mart 2013 / Serbest Meslek Sahibi (51) / İstanbul

Nedenini bilmiyorum, ama çok teknik bir eğitim hayal etmiştim kaydımı yaptırdığımda. Yanılmışım. 4 günde koç olma yolculuğuma başladım, kendim ile barışma yolunda ilerledim, kendime güvenim arttı, bir sürü yeni bilgi edindim. Her gün, her an süprizlerle dolu, çok eğlenceliydi! Berna’nın enerjisi müthiş, ilk gördüğüm anda hayran kaldım, bana ilham olan tarzı ile harika bir eğitmen, Yaşam Koçu Berna’ya ve Kuraldışı ailesine tekrar teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Özgür Akkan / 16-17-23-24 Mart 2013 / Bankacı (40 yaş)/İstanbul

Hayatla bütünleşme, bütün olma eğitimine gelmiş gibi hissediyorum ben. Hayatın bize sunduğu hediyeleri netlikle görebilmeyi gösterdi, hayat yolculuklarına eşlik etmenin çok şık yöntemlerini verdi bize bu eğitim. Hem de yazılı, sözlü, hisli, duygulu pek çok detayla beraber. Hayatını izlemekten hoşlanan daha çok hoşlanmak isteyen herkes için çok çok değerli bir eğitim. Yaşamına ve koçluğuna sağlık sevgili Berna.

Koçluk Formasyonu / Sevin Zorlu / 16-17-23-24 Mart 2013 / Firma Sahibi / Serbest (34) / İstanbul

Sevgili Berna, bana ve etrafına verdiğin pozitif enerjinle verdiğin eğitimle bana çok farkındalıklar kattığına inanıyorum. Bana, olaylara değişik yönlerden bakmamı sağladın, hayatıma güzellikler kattın, bu eğitimlere iyiki seninle başladım bundan sonra alacağım eğitimlerde de seninle olduğu gibi olacağım için başlayacağım. O çocuksu maviş gözlerini özleyeceğim.

Koçluk Formasyonu / Dilâ Ertemli / 05-06-12-13 Ocak 2013 / Kimya Y. Mühendisi / Yaşam Koçu (33) / İstanbul

Bilgilerimi pekiştirdiğim, üzerine yeni bilgiler ve deneyimler eklediğim harika bir eğitimdi. İlk önce kendime koçluk sonra da aileme ve etrafımdaki diğer insanlara koçluk yapabileceğime inanıyorum. Doğru soru sorabilmeyi bu eğitimde öğrendim. Doğru sorular sorarak insanlara kendi yollarını bulabilmelerini sağlamak çok keyifli. Berna’nın enerjisi, dinginliği, bilgilerini bize sunuşu çok harikaydı. Sohbet ortamında eğitim görmek çok güzeldi. Sevgiyle…

Koçluk Formasyonu / Murat Ertemli / 05-06-12-13 Ocak 2013 / Tekstil (42) / İstanbul

Yaşam Okulu’nun eğitimlerinde kendimi tanıdım. Evrenin farkına vardım. Kendime doğru yaptığım yolculuklarda bir dolu keşiflerim oldu. Bu eğitim sayesinde keşiflerimi bütünün diğer parçaları ile paylaşabileceğim. Doğru sorular ile doğru yolu bulabileceğim, buldurabileceğim. Önce kendime koçluk yapıp yaşam kalitemi yükselteceğim, sonra da bana inanan ve güvenenlere… Teşekkürler…

Koçluk Formasyonu / Oya Doğan / 05-06-12-13 Ocak 2013 / Astrolog / Endüstri Mühendisi (34) / İstanbul

Sevgili Berna, yine 4 günlük bir eğitimin sonunda bitmeseydi dediğim bir eğitimdi. Kendime koçluk yapmayı, doğru soru sormayı, empati duygusunu daha da geliştirmemi sağlayan adı teknik kendisi duygu yüklü bir eğitimi senden almanın hazzını yaşıyorum. Ne çok farkındalık yaşadık. Güldük, eğlendik. Huzuruna sağlık.

Koçluk Formasyonu / Adnan Atalay / 29-30 Eylül 06-07 Ekim 2012 / Yaşam Koçu /Ankara (36)

Berna öncelikle hayatıma dokunduğun için sana çok teşekkür ediyorum. Yaşam Koçluğu Formasyonu eğitimini aslında alınan bir eğitim olmaktan çıkararak, hayatı paylaşmak gibi, paylaşılan bir zaman/süreç haline çevirerek bizlere ulaştıran başta yine Berna ve tüm Kuraldışı Ailesi’ne tekrar teşekkür ederim. Burada bulunduğum tüm süre içerisinde paylaşımları ve geribildirimleri ile bana katkılarını sunan Mukaddes ve Kezban’a da ayrıca teşekkür ederim. Harikaydı, kendi kendime birkaç gündür Koç’luk yaptığımı ve bu sayede aslında öğreniyor olduğumu şaşırarak izledim. Yüksek performasına ve Koçluk Hizmetim için kendime de teşekkür ediyorum. 

Koçluk Formasyonu / Kezban Bektaş / 29-30 Eylül 06-07 Ekim 2012 / Yaşam Koçu /Ankara (36)

Koçluk nedir, ne değildir, nasıl yapılır sorular, çözümler… Tüm bunların yanında son derece değerli paylaşımlar ve takım arkadaşlarımızla birbirimize koçluk yapmamız. “İLK DENEYİM” Hepsi hatırlanacak bilgiler ve anılar olarak yerini aldı. Sevgili Berna bu eğitimi senden aldığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Sevgiler.

Koçluk Formasyonu / Mukaddes Çalışır / 29-30 Eylül 06-07 Ekim 2012 / Eğitim Uzmanı /İstanbul (35)

Yaşamın her anında, ilişkilerde koçluk var. Ancak burada öğrendiklerimizle doğru koçluk yapmayı öğrendim. Sadece başkalarına değil kendimize, yaşamımıza, istediğimiz şekli verebilmeyi öğrendim. Teşekkürler 45. Teşekkürler 49,48 ve Kuraldışı Ailesi…

Koçluk Formasyonu / Ece Erkal / 04-05-11-12 Şubat 2012 / Eğitim Uzmanı /İstanbul (35)

Her anından keyif aldığım doya doya paylaştığım, beslendiğim, kendimi özgürce ifade ettiğim bir oyundu. Kendime rehberlik etmek için seçtiğim bu süreçte, başkalarını da kendimce, özgür bir şekilde katabileceğim yönler olduğunu keşfettim. Özsaygımı yükselten, hedeflerimi netleştiren, beni esneten, içtenlikle aldığım bir hediyeydi. Güzel insanlar her an her yerde karşılaşıyor.

Koçluk Formasyonu / Elvan Zihnioğlu / 04-05-11-12 Şubat 2012 / (37) / İstanbul

Yaşam Okulu ve PiKi’leri aldıktan sonra koçluk formasyonu almak hem diğer workshopların uygulanması hem de daha fazla içselleştirebilmesi için bana çok fayda sağladı. Eğitmen, konuya çok hâkim, dinamik ve dolu dolu dört günlük bir eğitim verdi bizlere… Başta kendi koçluğumu ardından da etrafımdaki öğrencilere, aileme ve benden koçluk talep edenlere çok fayda sağlayabileceğimi biliyorum. Katılımcılara verilen yazılı dokümanlar, destekleyici görseller, uygulamalar formasyon eğitimini Yaşam Okulu devamı olarak çok destekleyiciydi. Çok teşekkürler…

Koçluk Formasyonu / Gemma Kopri / 04-05-11-12 Şubat 2012 / Finans (30) / Bursa

Bu eğitim Kuraldışı’nda aldığım Yaşam Okulu eğitimlerini nasıl kullanabileceğimi bana gösterdi. Bu eğitimle hayatta önce kendime koçluk yapmam gerektiğini ve bunu nasıl yapabileceğimi öğrendim. Çok keyifli ve dolu dolu geçen dört günün sonunda bilgilerimi başkalarına yararlı bir şekilde kullanabileceğim güvenini kazandım. Bütün taşlar yerine oturdu. Bana rehber olacak kaynaklara sahip oldum. Çok güzel hazırlanmış, detaylara özen gösterilmiş, iyi dengelenmiş, harika bir eğitimdi. Koçluk yapmak istemeyenlere bile kendilerine koçluk yapabilmeleri için kuvvetle tavsiye ediyorum (öneriyorum). Teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Murat Onuk / 04-05-11-12 Şubat 2012 / Boğaziçi Üniv. Kaynak Geliştirme Koordinatörü-İşletmeci (39) / İstanbul

Başladığı ilk andan itibaren koçluğu uygulatarak öğreten, temel formasyon bilgilerini yaratıcı yöntemlerle uygulatarak aktaran, hatırlamamıza yardımcı olan, sadece iyi bir koç olmak adına değil, daha gelişkin bir birey olmaya pek çok çeşitli amaçla katkıda bulunan, kendi tarzımızı bulmamız yolunda mucizeyi açan, dolu dolu geçen bu dört günlük eğitim için sevgili Berna’ya çook teşekkürler. İyi ki varsın.

Koçluk Formasyonu / Nazlı Bıçak / 04-05-11-12 Şubat 2012 / Sigortacı/Asmina Sigorta (39) / İstanbul

Yaşam Okulu’nda aldığım çok değerli eğitimlerin üzerine, bilgilerin, farkındalıkların, yüzleşmelerin içinden çıkmaya çalıştığım bu süreçte, Berna’nın eğitimi bu bilgileri hayata nasıl geçireceğimiz konusunda bir ışık tuttu. Tüm eğitim süresince hazırladığı sürprizler, dokümanlar, hazırlıklar beni ayrıca çok etkiledi. Durumu anlatımı, keyifli eğitim ortamıyla çok eğlenceli ve bilgilendirici bir dört gün geçirdim… Teşekkür ederim Berna. Teşekkür ederim Kuraldışı. Sevgilerimle.

Koçluk Formasyonu / Seda Anıl / 04-05-11-12 Şubat 2012 / NC Tasarım ve Danışmanlık (32) / İzmir

İlk etapta sadece koçlukla ilgili temel bilgileri alacağım bir eğitim olacağını düşünmüştüm. Ama bu eğitimde tıpkı diğer Yaşam Okulu eğitimleri gibi yüzleştirici ve geliştirici bir eğitimdi. Berna’nın sıcaklığı, yaşama sevinci, bilgeliği bizi de donattı. Bilgiler sadece beynime değil kalbime de aktı. Hayatımdaki her karşılaştığım şeyi bir yaşam koçu gözüyle görüp, alıp hayatıma katıp daha da gelişeceğimi biliyorum. Bu yoğun emek ve sevgiyle hazırlanmış eğitimden, bilgelik, bilgi, yaşam sevinci ve güvenle çıkıyorum. Berna’ya ve grup arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki burdayım.

Koçluk Formasyonu / Şale Kutsal Yılmaz / 04-05-11-12 Şubat 2012 / Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (33) / İstanbul

Ben aldığım eğitimden çok şey kazandığımı düşünüyorum. Katıldığım için mutluyum.

Koçluk Formasyonu / Deniz Bülbül / 19-20-26-27 Kasım 2011 / Mühendis (40) / İstanbul

Öncelikle son derece yararlı bir eğitim olduğunu söylemeliyim. Dört gün boyunca hem çok keyif aldım hem de potansiyelimizi ortaya çıkarmanın sayısız yolunu hem teorik olarak öğrendim hem de bol bol pratik yapma imkânı buldum. Yaşam çok güzel, yeter ki kendi kendimize yolumuzu açmanın birçok yolunu hayatımıza (ve tabii danışanlarımızın hayatlarına) geçirmenin yollarını bilelim ve uygulayacak motivasyona sahip olalım. İşte bu eğitim bunu çok iyi başardı. Teşekkürler Kuraldışı. Teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu / Okan Özerdem / 19-20-26-27 Kasım 2011 / Öğretmen (36) / İstanbul

Bu eğitim özellikle kendini geliştirmeyi amaç edinen bireylerin önce kendisine sonra etrafındaki aynı inanca sahip kişilere ışık tutmasına imkan sağlıyor, motivasyon veriyor. İçeriği o kadar içten hazırlanmış ki eğlenceli bir havadan geçerken hem eğitiyor hem de önemli farkındalıklar yaşatıyor. Tabii buna bir de eğitmenin yüksek ve pozitif enerjisi eklenince tadına doyulmayan çok faydalı bir 4 gün göz açıp kapayana kadar geçmiş oluyor. En içten dileklerimle gelişimi amaç edinen sizlere bu eğitimi tavsiye ederim.

Koçluk Formasyonu / Ayşen Erküçük / 24-25 Eylül 01-02 Ekim 2011 / Yaşam Koçu/Kayseri (37)

Koçluk nedir? Bildiklerimiz danışmanlıkmış. Kendimize ve arkadaşlarımıza yaptığımız koçluklarda potansiyelimizi tanıma fırsatı bulduk. Ömür boyu kendimin koçu olabilecek donanımda olmak huzur verici. Çevremize de yardımcı olabiliriz artık. Berna bize bir kapı açtı, kendimizi geliştirmek için, iyi ki var. Her insan içindeki ışıkla koçluk yapabiliyor, diyor Berna. Özel bir şey gerekmiyor, hayatı ve insanları sev, güven yeter.

Koçluk Formasyonu / Mürüvvet Atahan / 24-25 Eylül 01-02 Ekim 2011 / Yaşam Koçu/Kayseri (37)

Kuraldışı’ndan daha önce “Yaşam Okulu” eğitimlerini almıştım. Daha sonraki günlerde yaşananlar, değişimlerin engellenemez akışıyla hiç yerinden kıpırdayamaz sandığım bütün “taşları” kaldırdı, kopardı, fırlattı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmazdı. Şükürler olsun! Kendime armağan ettiğim bu “Koçluk Formasyonu” eğitiminde ise bambaşka lezzetlerle beni donatan Berna’ya şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsın, iyi ki yollarımız kesişti Bernacığım. Teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Suna Fatma Çift / 24-25 Eylül 01-02 Ekim 2011 / Sigorta Brokeri (43) / İstanbul

Beklentimin ötesinde sevgi, eğlence, paylaşım ve sorgulamalarla harmanlamış harika bir eğitimdi. Sevgili Berna’ya Öz’ünün rehberliğinde yapmış olduğu bu çalışma için teşekkür ediyorum. Kendi içsel yolculuğumuzda bizlere tuttuğu ışıkla kendi yolumuzu bulmamıza katalizör oldu. Ayrılırken içsel ateşiyle, bizlerin içsel ateşini alevledi. Önce kendimiz için iyi bir koç olmamız gerektiğini, kendi modeliyle bizlere hissettirdi. Koçluğun gerçek tanımını yapma başarısını göstermemize ve kendi başarımızın doyumunu yaşamamıza vesile olduğu için teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu / Füsun Şahin / 14-15-21-22 Mayıs 2011 / (40) / İzmir

Hayatımızın her alanında sıklıkla yaptığımız koçluğun önemini ve sistematiğini öğrendiğimiz bu eğitim ile, bir şekilde yüreğine dokunduğu insanların kendi doğrularını bulmasında bir katalizör olmayı hedefliyorum. Beni hedefime giderken destekleyecek bu bilgileri derleyen ve sunan Berna’ya ve Kuraldışı ekibine çok teşekkür ediyorum.

Koçluk Formasyonu / Sezai Şahin / 14-15-21-22 Mayıs 2011 / Bosch / Bilgi İşlem (43) / Bursa

Yaşam Okulu workshoplarını tamamladım. Öncelikle özümü keşfettim. Özünü bulmak isteyen diğer insanlara da ışık ve ilham olmak istedim. Koçluk Formasyonunu tamamlamam, benim artık; neyi, nasıl yapacağımı daha bir temele oturttu. Aldığım bu dört günlük eğitim boyunca, bolca prova yapma ve geri bildirimde bulunma fırsatı yakaladım. Şimdi artık insanlara Çoban Yıldızı olmak istiyorum. Amaç, hedef ve vizyonum daha da yerine oturdu. Kendime güveniyorum ve yaşamı seviyorum. Kendine veya diğer insanlara koçluk yapmak isteyen insanların bu eğitime katılmalarında büyük fayda var. Alıştırma yapma ve düzeltme fırsatı bulacaklar. Özyönetimimizi elinize almak istiyorsanız, bu eğitimden geçin. Güzellikle…

Koçluk Formasyonu / Adviye Akın / 12-13-19-20 Mart 2011 / (54) / İzmir

Berna ve diğer katılımcı arkadaşlar muhteşemdi. Eğitim istiap haddimi en azından bir süreliğine doldurduğumu sanıyordum. Ama bu dört gün bana bu konudaki aç gözlülüğümü gösterdi. Doymak bilmedik. Eğlendik, öğrendik ve gerçek koçluk hizmeti aldık. Şu sıra hayatımdan bir belirsizliği netleştirmiş olarak ayrılıyorum. Ve başkalarına da bir yardımım, hizmetim olabilir diyebiliyorum artık. Her şey çok güzel oluyor.

Koçluk Formasyonu / Celil Şengün / 12-13-19-20 Mart 2011 / Öğrenci / Grafiker / (26) / İstanbul

Beni bütünleştiren parçaları tanıyorum biliyorum. Şimdi anları her şekliyle kabul ediyorum. Ve büyük bir keyifle birleştiriyorum. Seni bütünleştiren parçaları dinliyor ve görüyorum. Sen hedefine giderken ben seninleyim. Bu yolculuğunda senin elinden tutuyorum bana güvenebilirsin. 20.03.2011’ bugün itibariyle kendimin ve danışanlarımın bütünsel yaşam koçu olmak için ilk adımlarımı atıyorum. Çok teşekkür ederim Berna, mükemmeldi.

Koçluk Formasyonu / Meryem Fırat / 12-13-19-20 Mart 2011 / Endüstri Müh. (40) / İstanbul

Berna, Berna, Berna… İçinde bugüne kadar büyüttüğün, geliştirdiğin, renklendirdiğin, çoğalttığın ne varsa, onları bizlere rehberlik edecek şekilde cömertçe paylaşan, harika bir eğitmen, yaşam koçu ve şeker gibi bir kadınsın. Verdiklerinin sana katlanarak geri dönmesini diliyorum. Yarattığın özgür ve verimli ortamda içinde ortaya çıkmaya hazır yaratıcı ve üretken öz’le çok kolay bir şekilde bağlantı kurdum. Bana ömür boyu eşlik edecek bilgi, duygu ve ilhamı verdin. Çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsın seni seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Özlem Tutkak / 12-13-19-20 Mart 2011 / /Halkla İlişkiler Uzmanı (34) / İstanbul

4 gün boyunca yaşamı deneyimledik hep birlikte, tüm anlamları boşaltıp kalıplardan sıyrılıp, yepyeni gözlerle baktık hayata. Kâh danışan, kâh koç olarak oturduğumuz sandalyelerden en sonunda yine yollarda olmak üzere kalktık. Bireysel gelişim yolculuğu devam ediyor, edecek hep. Şimdi bir diğer yol, Bütünsel yaşam Koçluğu yolu. İlk adımlarımızı attık, yolu aydınlatmak için birbirimize pusula, harita, fener olduk. Bütüne bir nebze katkıda bulunabilmek için, elimizden gelenin en iyisini yapmak üzere yoldayız şimdi.

Koçluk Formasyonu / Yiğit Şahin / 12-13-19-20 Mart 2011 / Öğretmen (45 yaş) / İstanbul

Hedefe gitmek önemlidir. Daha da önemlisi hedefe giderken keşfettiğin yolun bilincinde olmaktır. Kendinize şunu sorun? Yolu hissedebiliyor muyum? Yol kenarındaki ağaçların verdiği selamı alabiliyor muyum? Bana eşlik eden kuşların kanatlarına dokunabiliyor muyum? Parlayan güneşe selam gönderebiliyor muyum? Yağan yağmurun bana hayat verdiğini anlayabiliyor muyum? Otların arasından ürkek bakışlarla beni süzen tilkiye sevgimi gönderebiliyor muyum? Böceklerin bana ettiği teşekkürün farkına varabiliyor muyum? Bütün bunların bir parçası olduğumu anlayabiliyor muyum? Cevabınız ne? Gelin ve paylaşın. Sizi bekliyoruz. Hoşça olun.

Koçluk Formasyonu / Aydın Gör / 08-09-15-16 Ocak 2011 / Bilgisayar Müh. (41) / İstanbul

Öncelikle bu eğitimden çok keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Aldığım diğer eğitimler sonrası “Koçluk Formasyonu” eğitimi hepsini yerli yerinde nerde, nasıl, kim ile ne zaman vs… kullanacağımızı tamamlayan bir eğitim. Dört günüm dolu dolu ve zevkle geçti. Evet, ben yaşam koçu oluyorum. İyi ki varsın Berna… Sizleri seviyorum… Yaşasın Kuraldışı… Yaşıyalım…

Koçluk Formasyonu / Eylem Kahramanoğlu / 08-09-15-16 Ocak 2011 / Mimar (27) / İstanbul

Yaşam Okulu’nu bitirdikten sonra Koçluk Formasyonu puzzle’lı tamamlayan bir çalışma oldu. Kendimle ilgili kafamda varolan soru işaretleri, belirsizlik yerini netliğe bıraktı… Kendi kendimin koçu olabileceğimi biliyorum… Zor anlarımızda bize destek olacak insanların varlığı ve bütünlüğün birliğin gücünü hissetmek harikaydı!.. Berna’nın mavi gözlerinden yayılan huzuru, sevgiyi, güveni hissetmek çok güzeldi. Amaçlarım netleşti, umutlarım çoğaldı.

Koçluk Formasyonu / Kemal Başar Kazazoğlu / 08-09-15-16 Ocak 2011 / (44) / İstanbul

İnsanları dinleyip, ne istediklerini, ne hissettiklerini anlamamızda ve onlara yol göstermek için kullanabileceğimiz yöntemlerle ilgili çok keyifli bir formasyondu. Hedefler belirleyip bu hedeflere ulaşmak için nasıl yol göstereceği ile ilgili çok güzel bilgilerle dolu bir eğitimdi. Her şey için çok teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Aylin D. Özkil / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Teknik Satış Temsilcisi/Down Türkiye Kimya San. (34) / İstanbul

Çok güzel 4 gün geçirdim. Bilgiler çok faydalı, kendim olma yolunda gerekli ve olmazsa olmaz bilgileri aldım. Berna çok samimi, keyifli ve paylaşımlarla dolu vakitler geçirdik hep birlikte.

Koçluk Formasyonu / Oya Öztürk / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Sağlık Memuru (37) / İzmir

Çok keyifliydi. Ben, keyifle, çok güzel ve bize çok faydalı bilgiler edindim. Videolar, düşünür sözleri, müzik ve aktardıkların çok güzeldi Berna. Çok teşekkür ederim her şey için. Sonsuz sevgiler.

Koçluk Formasyonu / Öykü Yılmaz / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Kimya Mühendisi/İstanbul (44)

Koçluk temasının kafamızda belirginleşip, somut bir hale gelmesine yardımcı olan bir Workshop. Güvenilir ve huzurlu bir ortamda deneyim yaşamak cesareti arttırıcı bir faktör. Yönlendirici ve destekleyici bir çalışmaydı benim için. Teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Perihan Yavuz / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Kimya Mühendisi/İstanbul (44)

Gerçekten verimli açılımlar olduğu bir eğitimdi. Oldukça eğlenceli ve hoş bir eğitimdi. Teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu / Sebahat Aydemir / 06-07-13-14 Kasım 2010 / İşletmeci (39) / İstanbul

Hayatın içinde kendim olma yolunda devam ederken yolum bu eğitime Yaşam Koçluğuna, düştü. Keyifli, ufuk açıcı, öğretici bir eğitim oldu üstelik bu akış içinde gerçekleşti. Nefes alır kadar doğaldı her şey. Teşekkürler Berna sevgiyle hoşça kal.

Koçluk Formasyonu / Sema Alkan / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Tem Yönetim Danışmanlık (32) / İstanbul

Çok eğlendiğim, çok şey öğrendiğim, paylaşımlı renkli bir eğitimdi, Hem kendime hem başkalarına (kendimle birlikte) Koçluk yapmak artık içimde benimsediğim bir şey. Yapamam dediğim şeylerin de bana yakın olduğunu keşfetmek aslında kendi renklerimi keşfetmek, çok güzel. Koçluk el ele yürümek gibi doğal ve içten gelen bir eylem. Her gün bunu daha iyi, daha eğlenceli, daha enerjik, daha faydalı bir şekilde keşfedebilirim. Berna zaten insana kendisini çok rahat, çok dingin, enerjik, huzurlu, neşeli hissettiren bir Koç, ondan alınan eğitimde zevkli ve yol göstericidir. Berna benim hayatım da çok şey değiştirdi. Umarım ben de insanların hayatında küçük bir ışık yakabilir, bir fark yaratabilirim. Teşekkürler Bernacım.

Koçluk Formasyonu / Yıldız Topçu / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Editör (35) / İstanbul

Bernacığım seninle çalışmak harikaydı. Benimle burada sevgiyle paylaştığın her şey için sana teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk Formasyonu / Serap Zerener / 18-19-25-26 Eylül 2010 / Eczacı (45) / İstanbul

Yaşam Koçluğu, kendime rehberlik etmemde çok değerli bir metot. Sevgili Berna’nın yönettiği bu eğitimde bana yaşam boyu yardımcı olacak bir sistemi tanımış oldum. Kendimi keşfetme ve yaşamımı en iyi şekilde değerlendirme yönünde çok güzel adım attım. Diğer katılımcı arkadaşlarla birlikte, insan olmanın güzelliği ve biricikliğini daha da yakından tattım. Yaşama izleyici kalmaktan vazgeçmek, ideallerimiz yolunda ilerlerken geri attığımız adımları bertaraf etmek için çok etkili bir yol. Yaşama katılın, hedefleriniz için doğru adımları atarak zamandan ve emeğinizden katın. Ben kendim için bunu yaptım, artık daha geniş bir bakış açısı, daha derin bir anlayış ve cesaretle ilerliyorum. Bu yolculuğu paylaşacağım ve gelişip, geliştireceğim danışanlar (yol arkadaşlarım) için heyecan duyuyorum. En genel hediye insanı tanımak, insanı sevmek ve paylaşmak. Kuraldışı’nın eğitimleri sizin bilinç seviyenizi yükseltmenizi sağlayarak koçluk yapmanıza olanak tanıyor. Sevgilerimle, aksiyon dolu bir yaşam diliyorum.

Koçluk Formasyonu / Sevgi Fatoş Özer / 18-19-25-26 Eylül 2010 / Remax Center (45) / İstanbul

Bu eğitime yazılmadan empati yeteneğimi arttırmak, yargılamadan özgürleşmek ve olanı olduğu gibi kabul edebilecek bir bakış açısı kazanmayı çok istiyordum. Hem Bernacığımı modelleyerek hem de eğitimler esnası ve boş zamanlarda yaşadığım farkındalıklar sebebiyle istediğim özellikler yaşamıma geçti. Elbette bu bir süreç ve sürecin içinde bana bağlı olarak gelişecek. Evrende işleyen sistemin mükemmel olduğunu, bu eğitim esnasında yaşadığım tesadüf diyeceğim ama tesadüf olmadığını bildiğim deneyimlerle bir kez daha anladım ve kabul ettim. Çok teşekkür ederim Bernacığım, iyi ki varsın.

Koçluk Formasyonu / Yasemin Gündoğdu / 18-19-25-26 Eylül 2010 / Elek. Y. Müh. / Yönetici (43) / İstanbul

Canım Hayat Koç’um Bernacığıma; dolu, dolu dört güne seneler sığdı. Esnekliğine, duyarlılığına, sevgine, yüreğine, paylaşımcılığına hayranım. Bir güneşim vardı, sende benim yıldızım oldun. Gökyüzünde çok yıldız vardır ama senin gibi parlayanı yoktur. İyi ki varsın. Eğitimdeki arkadaşlarım Serapçığıma ve Sevgime de sonsuz teşekkürler. Bernacığım, yıldızım seni çok seviyorum. Ben Kuraldışında damlaydım çay oldum, çaydım göl oldum, göldüm ırmak oldum, ırmaktım deniz oldum, denizdim okyanus oldun. Her şey için teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Beyhan Ülgen / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Doktor (41 yaş) / Tekirdağ

“Hayatta cevaplardan ziyade sorular önemlidir” sözünün ne kadar önemli bir gerçeğin altını çizdiğini bu eğitimle tam anlamı ile öğrenmiş oldum. Soruların nasıl da farkındalılıklara, yaratıcılığa ve seçeneklere kapı açtığını birebir deneyimledim. Bir hafta içinde bu kadar çok zenginleşmeme aracı olduğunuz için teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Beyhan Ülgen / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Kuyumcu (40 yaş) İzmir

“Hayatta cevaplardan ziyade sorular önemlidir” sözünün ne kadar önemli bir gerçeğin altını çizdiğini bu eğitimle tam anlamı ile öğrenmiş oldum. Soruların nasıl da farkındalılıklara, yaratıcılığa ve seçeneklere kapı açtığını birebir deneyimledim. Bir hafta içinde bu kadar çok zenginleşmeme aracı olduğunuz için teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Ebru Sözer / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Sanatçı (58) / İstanbul

Berna muhteşemsin. Her şekilde doyum aldığım bir eğitimci. Birçok yönden kafamdaki sorularıma cevap buldum. Cevaplarımıza soru bularak nasıl koçluk yapabileceğimi öğrendim. Bilgimi aldım, eğlendim, motivasyonum arttı. İşin formasyonunu öğrendim. Paylaştım, kendimi ifade ettiğimi fark ettim. Geri bildirimler evrenin hediyeleri olarak geldi. Ve ben hemen aksiyona geçiyorum. Çok şey kattı bu eğitim bana. Ferahlık, huzur, bilgelik, rahatlama, özgüven, doğallık, coşku ve etkileyebilme yeteneğimin farkındalığı ile bu eğitimi tamamlıyorum. Şükran duygularımı gönderiyorum evrene.

Koçluk Formasyonu / Ebru Sözer / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Remax-İnci (37) / İstanbul

Berna muhteşemsin. Her şekilde doyum aldığım bir eğitimci. Birçok yönden kafamdaki sorularıma cevap buldum. Cevaplarımıza soru bularak nasıl koçluk yapabileceğimi öğrendim. Bilgimi aldım, eğlendim, motivasyonum arttı. İşin formasyonunu öğrendim. Paylaştım, kendimi ifade ettiğimi fark ettim. Geri bildirimler evrenin hediyeleri olarak geldi. Ve ben hemen aksiyona geçiyorum. Çok şey kattı bu eğitim bana. Ferahlık, huzur, bilgelik, rahatlama, özgüven, doğallık, coşku ve etkileyebilme yeteneğimin farkındalığı ile bu eğitimi tamamlıyorum. Şükran duygularımı gönderiyorum evrene.

Koçluk Formasyonu / Ece Batuk / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Emekli (48 yaş) / Adana

Yaşam Koçluğu eğitimi, adı üstünde yaşamla ilgili çok fazla şeyi içeren eğlenceli, yaratıcı ve bireysel gelişimime de büyük katkısı olan bir eğitimdi. Bana bu güzellikleri yaşatan eğitmenimiz Berna’ya şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk Formasyonu / Ece Batuk / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / (47) / Bursa

Yaşam Koçluğu eğitimi, adı üstünde yaşamla ilgili çok fazla şeyi içeren eğlenceli, yaratıcı ve bireysel gelişimime de büyük katkısı olan bir eğitimdi. Bana bu güzellikleri yaşatan eğitmenimiz Berna’ya şükranlarımı sunuyorum.

Koçluk Formasyonu / Fatma Karabıyık / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Psikolog (49) / İstanbul

Kesinlikle herkese tavsiye edeceğim süper bir eğitimdi. Dört gün boyunca özgürlük, eğlence ve uyumla birlikte gelen özgünlüğümüzü nasıl ortaya çıkarabileceğimizin tüyolarını zorlanmadan öğrendiğimiz su gibi güzel, akış içinde vaktimizi değerlendirdik. Soruların çözüm için anahtar olduğunu öğrendim. Öncelikle kendi hayatımda kullanacağım, bütünleşeceğim, adının hakkını veren bir eğitim. Berna süper zaten, canım benim rol modellerimdensin. Enerjin, yaratıcılığın ve güzelliğin daim olsun, her gün artsın. Hepinizi seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Fatma Karabıyık / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Petromat (36) / İstanbul

Kesinlikle herkese tavsiye edeceğim süper bir eğitimdi. Dört gün boyunca özgürlük, eğlence ve uyumla birlikte gelen özgünlüğümüzü nasıl ortaya çıkarabileceğimizin tüyolarını zorlanmadan öğrendiğimiz su gibi güzel, akış içinde vaktimizi değerlendirdik. Soruların çözüm için anahtar olduğunu öğrendim. Öncelikle kendi hayatımda kullanacağım, bütünleşeceğim, adının hakkını veren bir eğitim. Berna süper zaten, canım benim rol modellerimdensin. Enerjin, yaratıcılığın ve güzelliğin daim olsun, her gün artsın. Hepinizi seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Melek Yağız / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

Koçluk neymiş, ne değilmiş diye başladığım bu eğitimde her günüm dolu ve keyifli geçti. Benim gibi herkese danışmanlık yapıp, akıl vermeye kalkan bir insan için bu eğitim ne kadar farklı ve algılanması zordu. Bu eğitim ancak bu kadar güzel verilir. Ve benim gibi bir insan ancak bu kadar güzel 180 derece değiştirilir. Başlarken tek amacım kendimin koçu olabilmek ve çevremdeki yakınlarıma yardımcı olmaktı. Eğitim bittiğinde ise bu benim de mesleğim olabilir diye düşünmeye başladım. Koçluk ne güzel bir eğitim. Teşekkürler Berna, yapamayacağımı düşündüğüm şeyleri görmemi sağladığın için.

Koçluk Formasyonu / Melek Yağız / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / PR İletişim (30) / İstanbul

Koçluk neymiş, ne değilmiş diye başladığım bu eğitimde her günüm dolu ve keyifli geçti. Benim gibi herkese danışmanlık yapıp, akıl vermeye kalkan bir insan için bu eğitim ne kadar farklı ve algılanması zordu. Bu eğitim ancak bu kadar güzel verilir. Ve benim gibi bir insan ancak bu kadar güzel 180 derece değiştirilir. Başlarken tek amacım kendimin koçu olabilmek ve çevremdeki yakınlarıma yardımcı olmaktı. Eğitim bittiğinde ise bu benim de mesleğim olabilir diye düşünmeye başladım. Koçluk ne güzel bir eğitim. Teşekkürler Berna, yapamayacağımı düşündüğüm şeyleri görmemi sağladığın için.

Koçluk Formasyonu / Songül Öztürkcan / 29-30 Mayıs 05-06 Haziran 2010 / Edebiyat Öğretmeni / İstanbul

Dolu dolu, etkin ve eğlenceli bir eğitim. Berna’nın sağladığı bütüncül yaklaşım, doyurucu içerik beni çok mutlu etti. Teşekkür ederim. İyi ki varsın.

Koçluk Formasyonu / Evren Şahinoğlu / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Lojistik Uzmanı (30) / İstanbul

Yaşam Okulu eğitimlerinden edindiğim bilgi ile kendi mutlu evimi yarattım. Bütünsel Yaşam Koçluğu ile bu evin temelini ve çatısını sağlamlaştırdım. Her anı sürprizlerle dolu, akıllıca görsel ve işitsel materyallerle desteklenmiş çok akıcı ve öğretici bir eğitimdi.

Koçluk Formasyonu / Funda Erdemir / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

Yaşam okulunda ve bireysel gelişim ile ilgili edindiğim tüm bilgi ve uygulamaları öncelikle kendime koçluk yapacak şekilde nasıl kullanabileceğimi öğrendim. Son derece yaratıcı, renkli, eğlenceli, kesinlikle keyifli bir eğitimdi… Kendime ve çevremdeki insanlara ilham veren bir rehberim. Yaşamda daha cesaretli adımlarla gelişiyor ve ilerliyorum. Her şey için çok teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Gurbet Candan / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Avukat (36) / İstanbul

Dört günün nasıl geçtiğini anlamadım. Çok akıcı, çok dolu, sürprizli, meditasyonlu bir eğitimdi. Berna’ya çok teşekkür ediyorum.

Koçluk Formasyonu / Hande Candan / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Sigortacı (41) / İstanbul

Kendi versiyonumun en iyisine yol almamda, doğru soruların nasıl olduğunu ve nasıl sormam gerektiğini öğrendim. Bütüne de katkısı olacak keyif ve kazanım dolu aynı zamanda yaratıcı bir eğitimdi. Kendime, Berna’ya ve Kuraldışı’na çok teşekkürler.

Koçluk Formasyonu / Meltem Şenkan / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Organizasyon Firması Sahibi / Genel Müdür (42) / İstanbul

Dolu dolu geçen çok yararlı bir eğitim, burada olduğum için çok memnunum. Önce kendime yaşam koçluğu yapmam gerektiğini anladım. Yaşam Okulu’nu bitirmiş olmam büyük şans. Buradan öğrendiğim teknikler de birleşince, hayatım daha da kolaylaştı.

Koçluk Formasyonu / Nilgün Saryal / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Bankacı (38) / İstanbul

Tam anlamıyla akışa girdim eğitimde, deniz kıyısında günbatımı izlerken aldığım keyfi aldım. Belli kalıplara değil, doğal, grubun gereksinimlerine göre akan dinamik içerik, her birimize olan yakınlığına hayran kaldım. Geliştiren, öğreten, güven veren ışığından aldık, yola devam. Çok çok teşekkürler. Sevgiyle.

Koçluk Formasyonu / Özdem Zaloğlu / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Üsküdar Halk Eğitim Merkezi / Öğretmen (31) / İstanbul

Dört günlük eğitimde zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Hayata bakışımı, insanlara durumlara, en ufak bir parçaya bakışımı değiştirdim. Görmek ile bakmanın arasındaki farkı, bütüne bakmayı, içimdeki çocuğu hissetmeyi öğrendim. Yüreğine sağlık Berna, senden eğitim almak o kadar keyifliydi ki. Işık, renk, mutluluk kattın hayatıma. Her şeyden önce kendime koçluk yapmanın değerini hissettim. İçimdeki gücü ve ışığı ortaya çıkarmama katalizör olduğun için teşekkür ederim. İyi ki varsın. İyi ki bizimlesin…

Koçluk Formasyonu / Pınar Şenoğlu / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Öğretmen (41) / Ankara

Yaşam amacının ve hedeflerin insanın yaşamında ne kadar çok önemli olduğunu bu eğitimde bir kez daha anladım. Yaşam amacımıza ve hedeflerimize ulaşırken geçtiğimiz yollar bize insan olmak, kendimizi gerçekleştirmek aynı zamanda kendimizi yaşamak için bir araç oluyor. İnsan olma yolunda hedeflerimizi gerçekleştirmek için koçluk çok özel bir araç. Berna sana çok teşekkür ediyorum. Çok keyifli bol farkındalıklı bir eğitim geçirdim. Sevgiler…

Koçluk Formasyonu / Yıldız Karacasoy / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Kalite Yönetim Sorumlusu (27) / İstanbul

Berna’cığım içindeki yaratıcılığı, renkleri, ışığı, bilgileri bize yansıttığın için teşekkürler. Sürprizlerin bu eğitimi çok eğlenceli yaptı. Sayende hem kendine hem de başkalarına rehber olabilecek koçlar doğdu. Sevgiler…

Koçluk Formasyonu / 51 / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Hemşire (47) / İstanbul

Üst düzeyde bütünleştirici, mutluluk verici, yükseltici bir eğitim deneyimi yaşadım. Berna’nın sevgili Berna’nın olağanüstü değreli eğitmenliği ile yaşam ve kariyer hedeflerimi netleştirme fırsatı buldum. Eğitimdeki koçum ile duygularımı anlama ve akışına izin verme fırsatı yaşadım. Herkese teşekkürler. Her şey çok güzel oluyor!

Koçluk Formasyonu / Funda Şimşek / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Bankacı (39) / İstanbul

Yaşam Koçluğu Formasyonu eğitimi gelişimime etki eden sıçrama noktalarından biri oldu. Bu eğitimde de farkındalıklar yaşadım. Önce kendi yaşam koçum olma sözünü kendime verdim. Yaşam koçluğunun ne olup ne olmadığını öğrendim. Kafamdaki soru işaretlerine yanıt buldum. Ve biliyorum ki her şey daha iyi oluyor. Teşekkür ederim Berna… Teşekkür ederim Kuraldışı…

Koçluk Formasyonu / Coşkun Özavnik / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Doktor (53 Yaş) Bursa

Yaşam yolculuğumda kendimize ve başkalarına koçluk yapmak için gerekli temel tekniklerin, kural ve prensiplerinin ve doğru yaklaşımların anlatıldığı harika dört gün geçirdik. Berna’nın sıradışı, ilham verici, şaşırtıcı ve hayran bırakan eğitimiyle sınırlarımı genişleten, gönül gözümü açan, farkındalığımı artıran bir eğitim yaşadım. Berna’ya varolduğu için teşekkür ediyorum. Sevgiler…

Koçluk Formasyonu / Besriye Güden / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Yaşam Koçu / Oyuncu

Kendime koçluk amacıyla başladığım bu eğitimde tamda bu olduğunu gördüm. Kendine koçluk yapamayan başkasına zaten yapamaz. Aslında hepimiz koçluk yapıyoruz, önemli olan doğru olanı yapmak, zarar vermeden. Kendi farkındalıklarımla gelişip hem kendime hem başkalarına koçluk yapmanın ne denli mutluluk verici olduğunu yaşadım. Çok keyifli, neşeli, enerjik bir eğitimciden aldığım bu eğitim için sana çok teşekkür Berna. İyi ki varsın.

Koçluk Formasyonu / Marife Kaya / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Serbest (40 yaş) İzmir

Dört gün boyunca çok keyif alarak uygulamalı bir eğitim aldım. Hayata dair ve bizzat içinden fışkıran tüm soruları oluşturup kendi içimizde her kesin kendi cevaplarını bulması mutluluk vericiydi. Eğitimin kendisi bizzat yaşam koçluğu olup, hem öğrenmeyi hem uygulamayı ve herkes herkes için var ve herkes herkesin yaşam koçu olduğu üç boyutlu bir eğitimdi. Yaşamımda keyif alarak hem kendime hem de çevremde bulunan insanlara, isteyen insanlara yapabileceğim yaşam koçluğuna adımımı atmış bulunuyorum. Katkılarından ve yaşam koçluğundan dolayı değerli bilgileri bize veren Berna’ya çok teşekkür ederim. Ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık Berna, iyi ki varsın!

Koçluk Formasyonu / Zeynep Köse / 05-06-12-13 Aralık 2009 / (54) / İstanbul

Daha önce benzer bir eğitime katıldım. Buradaki tüm arkadaşlar Kuraldışı’ndan farklı eğitimlere katılmış olsa da kendimi yabancı hissetmedim. Görsel materyalleri ve sunuları oldukça doyurucu buldum. Bilgi sahibi olmadan geldiğim bir eğitimden bir sürü şey öğrenerek ayrılıyorum. Herşeyden önemlisi kendimle ilgili bilmediklerim hakkında yolculuğum başlamış oldu. Teşekkürler…

Koçluk Formasyonu / Barış Bilen Vural / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Memur (49) / Kocaeli

Her gün, her dakika yaptığımız seçimlerimiz biri hedeflerimize taşıyor mu? Doğru hedefleri koyabiliyor muyuz? Koyduğumuz hedefler bize ait mi? Hedeflerimize yürürken belli bir planımız var mı? Soruları ne derece etkin kullanıyoruz? Sorduğumuz sorular hayatımızda ne derinlik yaratıyor? Sorulara verdiğimiz cevaplar ile “ben” olabiliyor muyuz? Bu soruları ve bunların cevaplarının tamamı “Koçluk” kavramının içine düşüyor. Eğer bu sorular içinizde bir kıpırtı yaratıyorsa bu sizin için doğru eğitim olabilir. Birde iyi haber, koçluğu sadece etrafımıza destek olmak için değil, kendimize doğru ilerlemek içinde harika bir araç olarak kullanabiliriz.

Koçluk Formasyonu / Şerife Dalcı / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Eğitimci / Mühendis (54) Bursa

Bütünsel Yaşam Koçluğu, kendini keşfetme yolculuğu. Kendini keşfettikçe özüne erişip, çevrendeki insanlara rehberlik etme yolculuğu. Cesur ve doğru sorular sorarak, cevapları kendi özünde bulma sanatı. Yaşamı değiştirenin cevaplar değil, doğru sorular olduğunu deneyimleme fırsatı elde ediyorsunuz. Potansiyel keşfetme, alternatif yolları farketme, değişimi ve dönüşümü tüm benliğinle yaşama yolu. Müthiş bir keyif. Özüne dönmek ve bütüne katkı sağlamak için herkese tavsiye ediyorum. Sevgilerimle…

Koçluk Formasyonu / Elif Vardar / 05-06-12-13 Aralık 2009 / B.Ü Okutman/Ankara (31)

Burada doğru soruları sormanın gücünü farkettim ve tabi soruların cevaplarının da bizde olduğunu. Çevreye koçluk yapmadan önce, kendimin bütün olmaya doğru yol almam gerektiğini… Gelişim yolculuğumun ne keyifli bir yolculuk olduğunu… İyi ki varsınız, iyi ki hayatıma değdiniz. Hem kendimi, hem sizi seviyorum. Teşekkürler Berna.

Koçluk Formasyonu / Mert Aksongur / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Stilist (32 yaş) / İstanbul

Canımız, Berna’mız… Aynen bana dediğin gibi oldu: “Bir materyal vardır ortada ama onu 10 kişi anlatır, birisi alır, uçurur seni”. Benim bu eğitimi özellikle senden almak istememin sebebi, tamamen sezgiseldi. Bu eğitim için doğru insan olduğunu hissettim. Zaten Kuraldışı’nın olayı da bu değil mi. Herkes düşünüyor ama herkes düşüncelerini hisleri ve duyguları ile birleştiremiyor. Sen böyle yapıyorsun ve o zaman; HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUYOR. Kalbine, ruhuna, beynine, diline, canına sağlık. Seni çok çoook seviyorum. Sevgiyle hoşça ol.

Koçluk Formasyonu / Dilek Kökter Taşçılar / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Mühendis(36 yaş) /İstanbul

Doğru soruların ne kadar önemli olduğunu, merak duygusunun ne kadar geliştirici olduğunu çok güzel egzersizlerle deneyimlediğim bu eğitim için Berna’ya çok teşekkürler. Eğitimin her bir dakikası koçluğun bir parçası olarak hazırlanmış. Videolar, slaytlar çok destekleyici. Koçluk partnerim Ayşen’e bana kattıkları için çok teşekkür ederim. Hayatımda eksikliğini hissettiğim ve kendime katmak istediğim, benim için şu an öncelikli olan çalışma konularımı bu eğitimde netleştirdim, hedeflerimi netleştirdim ve bu hedefe giden yolu şekillendirdim. Şu anda içimde müthiş bir aksiyon isteği ile dolup taşıyorum. Bu güzel eğitim PiKi hedeflerimi de besledi ve destekledi. Kuraldışı’nda katıldığım tüm eğitimlerin birbirini desteklemesi ve beslemesi ise benim için çok ayrı bir haz. Yaşamın kendisinin bize koçluk ettiğini bilmek ve öğrendiğimiz bilgilerle öncelikle kendimize doğru koçluk yapabileceğimizi bilmek çok çok güzel. Doğru eğitimi doğru eğitimciden almayı seçtiğim için kendime de teşekkür ediyorum.

Koçluk Formasyonu / Zeynep Çıtak / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Öğrenci (34) / İstanbul

Kuraldışındaki yolculuğuma başladığımdan bu yana yaklaşık 1 yıldır, bütün aldığım bilgiler, yaşadığım farkındalıklarla zihnimde her şey ayaklanmıştı. Evet, artık kendimi tanımaya başladım artık ne istediğimi öğrenmeye başladım fakat neyi nereye oturtacağımı bilemiyordum. Şu anda almış olduğum yaşam koçluğu eğitimiyle sevgi eğitmenim Berna ve tüm katılımcı arkadaşlarımın aracılığıyla, artık ayaklanan her düşüncenin nereye oturacağına karar verdim. Hedeflerim vardı fakat aksiyona geçemiyordum, yaşam koçluğu eğitimiyle aksiyona geçmeye ve hatta bunun zamanlamasına dahi karar verdim. Şimdi yaşam pencerem çok daha berrak, dışarıyı (geleceğimi) çok daha net görebiliyorum. Yaşam Koçluğu eğitimiyle kendimi daha çok güçlü, daha çok kararlı hissediyorum, çünkü beni mutlu doyumlu haz dolu ve bütüne katkılı bir yaşama hangi adımların götüreceğine eminim. Yaşam Koçluğu eğitimi benim için aksiyona geçme motivasyonu oldu. Hayallerimi gerçekleştirebileceğimin eminliğiyle bu eğitimi bitiriyorum bu çok kıymetli bir hediye öncelikle kendime, daha sonra Kuraldışı’na ve bu eğitimi veren Sevgili Berna’ya ve tüm katılımcı arkadaşlarıma sonsuz sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız iyi ki varız.

Koçluk Formasyonu / Atiye Erdem / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Doktor (41) / Ankara

🙂 Eğitime bu ifadeyle başladım. Bu ifadeyle bitiriyorum. Benim için çok doyurucu bir eğitimdi. Keyifli ve sıcaktı. Cebimde pek çok şeyle gidiyorum. Şimdi gidiyorum ama yine yine geleceğim. Berna, Saim ve tüm katılımcı arkadaşlarım. Teşekkürler ve iyi ki varsınız, iyi ki varız. Kendimi ve hepimizi çok seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Aysun Yenilmez / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Bilg. Müh. (31) / İstanbul

Berna’cım bu değerlendirmeyi samimi olarak yapmak istedim. İlk gün bendeki etki “Yaa! ben zaten bunları duymuştum, bilmediğim bir şey anlatılmadı ki?” şeklindeydi. Hatta ben! bizzat kendim ve Ceyda çıkışta bu tür bir paylaşımda bulunmuştuk (aslında dedikodu yapmıştık). Sonrasında her şey havalandı, ortalık toz duman oldu. Dün ve bugünse tamamen bir bonbardımana tutulduğumu fark ettim. Paylaştığım gibi “beyin fırtınası” yaptık. Şimdi ben bir sürü tat almış ama hangisini en çok sevdiğime karar verememiş haldeyim. Eve gidip, burdaki paylaşımlar ve dökümanlarla başbaşa kalmak istiyorum. Ne haldeyim pek anlamış değilim ama kafamı karıştırdın. Benim için koçlukla kendimle yüzleşmek içiçe geçti. Gelişimim açısından çok büyük katkın, katkınız (Saim, Atiye) olduğunu bilmenizi isterim. Dökümantasyon açısından çok doyurucuydu. Bunu özellikle belirtmek istedim. Kuraldışı’nda en başından itibaren beni etkileyen nokta “kullanılan dil” oldu. Gerçekten aynı dili konuştuğumuz için çok mutluyum. Aynı zamanda şanslı olduğumu düşünüyorum. Burdaki samimiyetin ve vücut dilin o kadar sıcak ki her şey için çok teşekkürler. Eline sağlık, diline sağlık, yüreğine sağlık.

Koçluk Formasyonu / Emine Arslan / 05-06-12-13 Aralık 2009 / Kimya Mühendisi (51) / İstanbul

Yaşam Okulu deneyiminden sonra bu eğitim yeni oluşan ve oluşmaya devam eden bireysel gelişim yolculuğumda, pek çok konunun hayatımdaki yeri ve açısından çok geliştirici idi. Bilmek ve olmak arasındaki geçişlerde yepyeni bir bakış açısı kazanmama, özüme doğru çıktığım yolda, bir adım daha atabilmenin hazzı ve coşkusunu yaşadım. Yaşamımın koçu olarak her gün gelişmeye, paylaşmaya ve hep beraberce çoğalmak adını yaşadığım harika bir dört gündü. Sevgili Berna harika bir eğitimdi iyi ki varsın. Çok teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Ayşen Üstünay / 05-06-12-13 Aralık 2009 / (55) / Yunanistan

Berna’nın hazırlamış olduğu bu eğitimi uzun zamandır almayı, arzu ettiğim bir eğitimdi ve kazanımlarım için değeri çok büyük oldu. Tüm Kuradışı eğitimlerinin özünü içinde taşıyan, bu tecrübe ve bilgilerimi hem daha çok içselleştirmem hem de yaşamıma farklı bakış açıları katmam için çok etkili 4 gün geçirdik. Koçluk çok heyecan verici bir araç ve sistem. Her inanın doğasında, sınır ve kalıplarından özgürleştikçe doğal olarak ortaya çıkan bir koçluk yetisi var. Dolayısıyla bu araçla kendi özümüze kavuşmak için adımlar atıyoruz. Kendimizi özgürleştikçe doğal olarak çevremize katkımız artıyor. Bu çok heyecan verici bir süreç. Berna, çok sayıda kitaptan alabileceğimiz bilgileri sentezleyerek, çok anlaşılır, sade ve öz bir şekilde bizlere aktardı. Yaşamda karşımıza çıkan her şeyin küçük ya da büyük, içinde değerli hediyeler taşıdığını ve bunu bakış açılarımızı genişleterek hayatlarımıza katabileceğimizi gösterdi. İçselleştirdiği bilgi ve tecrübelerini, bizleri zenginleştiren örneklerle bizlere kattı. Hedeflerimize yakınlaşırken, belki hayatta en zorlandığımız konuları kolaylıkla ve keyifle çözebileceğimizi deneyimledik. Yaşam bizim doğal koçumuz, bize doğru yolu ve kim olduğumuzu hatırlatıyor. Koçluk ile yaşamın mesajlarını kolaylıkla alabilirken, zaman zamanda bir adım ötesinde olma fırsatını yakalıyor olucaz. Olduğumuz kişi oluyoruz! Ve bu çok keyifli! Sevgili Berna’ya ve sevgili Kuraldışı ailesine, içimdeki Koça, sevgili Dostlarıma beni zenginleştirdikleri için çok teşekkür ederim. Kendimi ve yaşamı çok seviyorum.

Koçluk Formasyonu / Şule Sanlı / 2010 Öncesi / Kuaför Ustası / Eğitmen (40) / Almanya

Bu egitime katildigimda kavram kargasasi icindeydim. Egitmen, danisman, YK benim icin birbirinin icine giren calismalardi. Egitim sonrasinda cercevelerini cok rahat cizdim. Egitim cok iyi hazirlanmisti. Karikaturize etme, slâytlar, video gosterimleri konuya tam olarak uygun ve carpici orneklerdi. Gorsel malzemelerin kullanimi egitim sirasinda yeterli ve yerindeydi. Cerceve icinde sinirsiz seceneklerim oldugunu calismalarla daha iyi anladim. Yasamimda yeni bir pencere acildi diyebilirim. Keyifli yasam yolculuguma kuraldisi ailesinden berna dan bir donanim daha eklendi. Hersey icin tesekkurler. Ellerine ve yuregine saglik.

Koçluk Formasyonu / Esen Fakıoğlu / 2010 Öncesi / İngilizce Okutmanı (38) / İstanbul

Yaşamın içinden gelen bir eğitim bu. Keyifli bir şekilde kendimizi tanıma sürecine devam ettiğimiz, hayat amacımızı, işimizi, hayallerimizi, mutluluk odaklarımızı, beklentilerimizi ve daha birçok şeyi sorgulatan bir eğitim. Yeni bir sertifika ile yeni bir başlangıç yaşıyorum. Eğitimi hazırlayan Berna’ya, fiziksel olanakları sağlayan Kuraldışı’na, 4 günü birlikte dolu dolu yaşadığım arkadaşlarıma şükran duyuyorum.

Koçluk Formasyonu / Berna Turna / 2010 Öncesi / Güzellik Uzmanı (52) / İstanbul

Farkındalık geliştirmek ve gelişim açısından paylaşım çok olduğu keyif verici bir süreçti. Berna, konusuna hakim, pozitif enerji dolu, iyi bir eğitmen. İnteraktif bir eğitim olması, sürekli sunumlar yapmış olmak bu 4 günlük süreçte, benim kendimi ve eğitim sürecinde yaşadığım gelişimi paylaşmak anlamında çok etkili oldu. Grup arkadaşlarımla yaşadığımız sinerji de eğitimi daha keyifli bir şekile çevirdi. Kuraldışı’nda olmak güzel. Herşey için teşekkür ederim.

Koçluk Formasyonu / Alper Rozanes / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (38) / İstanbul

Ilka Chase zamanıda şu sözleri söylemiş. “Mutluluğun temel koşulları, yapacak bir şeye, sevecek bir şeye ve ümit edecek bir şeye sahip olmaktır.” 45’in veriyor olması nedeniyle büyük keyif ve heyecanla geldiğim bu eğitimde, yapmak istediğim şeye sevgi ve ümit sıfatlarını ekleme fırsatına ulaştım. Esas önemli olanın, varmak yerine sürecin tadını çıkartmak olduğunu giderek daha da fazla benimsediğim yaşamımın bu döneminde, bu çalışma grubunun bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Koçluk Formasyonu / İrfan Dürmüş / 2010 Öncesi / Kamu Çalışanı (34) / Ankara

Yaşam Koçluğu Formasyonu Eğitimi, koç, danışman, terapist vs. farklarını çok güzel anlamamı ve koçluğun aslında ne demek olduğunu tam olarak anlamamı sağladı. Bu işi bir meslek olarak yapmak seçilebileceği gibi, aslında hayatımızın her alanında, aile, iş, arkadaşlar gibi iletişim halinde olduğumuz ortamlarda kullanabileceğimiz yöntemleri içeriyor. YKF bu anlamda tam bir başlangıç anahtarı veriyor. Bütünsel Yaşam Koçluğu ise, gerçekten Kuraldışı’nda alınan tüm eğitimlerle birlikte YKF ile alındığında, bütünsellik hissediliyor. Diğer eğitimlerden sonra yaptığım tüm çalışmalarda hissettiğim bazı eksiklikleri bu eğitim ile tamamladığımı hissettim. Her şey yerine oturdu. Berna’nın çok yeterli, becerikli ve ustaca anlatımı sayesinde bu eğitimden tamamlanmışlık duygusuyla çıktım. Teşekkürler…

Koçluk Formasyonu / Levent Atmaca / 2010 Öncesi / İnsan Kaynakları Müdürü/Gezer Group (30) / Antalya

Yaşam Koçluğu Formasyon Eğitimi, gerçekten çok keyif aldığım, bireysel gelişim yolculuğundaki hedeflerim doğrultusunda zamanında aldığım bir eğitim oldu benim için. Kendi Yaşam Koçluğumu yapmak için bir eğitim almaya karar vermiştim. Gerçektende Yaşam Okulu’nu bitirdikten sonra bazı taşların yerine oturduğunu hissediyorum. Beni en etkileyen kısmı, değerlerimin farkındalığını yaşamak ve yaşam amacımın kariyer amacımdan farklı olduğunu fark etmem oldu. Şimdi her iki amacım için belirlediğim hedeflerim mevcut. Sevgiler…