Minik Adımlar Büyük Kazanımlar (Online)

Eğitmen: Nil Gün

Eğitim Tarihi 19 Ocak  -19 Şubat 2021

 • ELVAN IŞIK GEZMİŞ -Giresun-

Online ortamında beklediğimin çok çok üstünde bir eğitimdi… Nil her zamanki müthiş enerjisiyle verilen programdan da fazla sayıda eğitim verdi. Meditasyonlar, haftalık görüşmek müthiş bir özveri vardı, çok teşekkürler, iyi ki varsınız. 

Artık hayatımda sabah rutinleri vazgeçilmez. En önemlisi yeni alışkanlık kazanmanın yollarını öğrendim bu bana hep yol gösterecek. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Bu eğitimi alan herkes çok şanslı. Nil ve Saim hayat yolculuğunda öyle güzel şeyler öğretiyorlar ki… Dokundukları yeri ışıldatıyorlar; farkındalıklarımın artmasına katkıları çok büyük… Çok teşekkürler, iyi ki varsınız. 

 

 • MELTEM ÇELİKKOL 

Her zamanki gibi birçok yönden desteklenerek, sevgiyle, keyifle öğrenerek, yeni alışkanlıklar kazanarak çıktık, en sondaki paylaşımlarda herkesin dolu dolu yorumlarını duymak da bir motivasyon ve kalp açmaya birebir ilaç gibi, çok çok teşekkürler emeklerinize deydi, kucaklaşamamanın hüznüyle öpüyorum.

Ni’limiz Saim’imiz çok çok sevildiklerini bu atölyede de yaşamak büyük mutluluk benim için sonsuz minnetim ve sevgimle teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız, iyi ki ışığınızı yaymaya devam ediyorsunuz. 

 

 • AYÇA ANBARPINAR -İstanbul-

Eğitim kesinlikle beklediğimin de ötesine geçti, 32 gün boyunca sürekli videolarla ve dokümanla desteklenmiş olması da pekiştirdi, Hem yeni alışkanlık kazanma, hem sağlıksız alışkanlıklardan özgürleşme ile ilgili çok önemli farkındalıklar yaşamanın ötesinde, kendimin daha iyi versiyonunu yaratma, kimliğime sahip çıkma, kimliğimin dışına saparak hissettiğim olumsuzlukları da dönüştürme yolunda büyük adım kaydedeceğime inancımı kazandırdı. Bu 32 gün boyunca Nil’i hep yanımda hissettim, zaten her cümlesi ilham veren ve harekete geçiren bir insan. Çok sevgili Nil, bana kendimi kazanmamda bir aşama daha kaydettirdi, seni çok seviyorum, iyi ki varsın.

 • DELAL YILDIZ -İstanbul-

Eğitimde merakım büyük ölçüde giderildi. Kafamda alışkanlıklarımla ilgili neden, neden, neden diye uçuşan sorular yere döküldü. Şimdi onları küçük küçük  süpürme zamanı.

Şimdilik program dahilinde dört alışkanlıkla devam ediyorum. Egzersiz, yazı yazma, kitap okuma (yazı yazma ve kitap okuma daha önce de vardı, bunları planlı bir şekle sokarak ilerledim) ve olmazsa olmazımız şükür etmek. Şükretmenin hazzına, olana da olmayana da izin vermeyi deneyimleyerek varmak ve bunu her gün kayıt altına alarak farkındalığını yaşamak, oooohh bugün de yaptım duygusu çok keyifli. Bugüne kadar atlamadan geldiğim için kendimi takdir duygusu da bonusu oldu.

Eğitimde edindiğim bilgileri sadece yeni alışkanlıklar edinmek için değil, ilişkilerde bile kullanabilirim ya da ihtiyaç duyabileceğim başka alanlarda da olabilir. Çok kıymetli bilgilerin konsantre halde sunulduğu bir eğitim oldu, Eğitimi herkese tavsiye ediyorum.

Emekleriniz için, salgın döneminde bile öğretmenin, öğrenmenin hazzını yaşattığınız, ışığımı parlattığınız için teşekkür ediyorum. Yüz yüze eğitimlerde buluşmayı diliyorum, özlemişim… Sevgiler.

 • SİNEM YILMAZ -Ankara-

Eğitim beklentimin üzerinde verimli geçti benim için. Başta Nil olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Sabah 6 da kalkmak ve günü daha verimli kullanmak gibi bir amacım vardı. Bunu gerçekleştirmiş oldum. Her gün İngilizce çalışıyorum ve mesleki bir makale okuyorum. Her sabah güne proaktif sabah rutini ile başlıyorum. Yıllardır kullanmadığım şeyleri içine koyduğum bir çekmecem vardı. İçinden her gün kullanmadığım bir eşyayı atarak çekmecemi boşaltmaya başladım. Şükran duyma alışkanlığı kazandım.

Bu eğitim sayesinde yeni bir alışkanlık kazanma yollarını ve kötü bir alışkanlıktan özgürleşme yollarını öğrenmiş oldum. Atacağım adımları öğrenmek bana çok iyi bir rehber oldu.

Eğitimi kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Bu eğitim insanın hayatında yeni bir pencere açıyor. Yılların kötü alışkanlıklarını değiştirebilmek ve yeni bir pozitif alışkanlık kazanabilmiş olmanın yarattığı başarı duygusu muazzam. Nil için ne söylesem az kalır. Bana kattığın her şey için çok teşekkür ederim. Nil. Seni çok seviyorum iyi ki varsın 

 • NURCAN ŞAHİN -Ankara-

Eğitimden beklediğimden fazlasını elde ettim.

Yeni alışkanlıklar kazandım, eğitime gelirken üç alışkanlık edinmek hedefim vardı. Bunlara bir tane daha ekledim. Bugün hayatıma girdiklerini hissediyorum. Yazmak, edinmek istediğim bir alışkanlık değildi, önemini bilmeme rağmen ihtiyaç hissetmiyordum.  Bir anda karar verdim Aksatacağımı düşünüyordum ama istikrarlı bir şekilde devam ediyorum. Bana en önemli katkısı içsel konuşmalarımı azaltması oldu. Kafamın içinde bir sürü konuda kendimi didikliyorum ve bu beni çok yoruyor.  Şimdi kendimi didiklerken yakaladığımda; susmayı seçiyorum ve defterime yazıyorum. Ruhen kendimi iyi hissediyorum. Ben beni mutlu ediyorum…

Eğitimde edindiğim bilgi, yöntem ve meditasyonları tekrar tekrar kullanarak, yeni alışkanlıklar edinebileceğimi var olan ve değiştirmeye ihtiyaç duyduğum alışkanlıklarımı değiştirebileceğimi biliyorum.  Burada edindiğim içgörünün kendime yaptığım çetin yolculukta diğer Kuraldışı workshoplarında olduğu gibi elimi tutacağının derin idraki içindeyim.

Eğitimi hararetle yakın çevreme, arkadaşlarıma, herkese tavsiye ederim.

Nil yine yapacağını yaptı.  Hem canlı yayınlar,  hem meditasyon hem de motivasyon videoları ile olayı köpürttü. İyi de yaptı. Aynen dediği gibi ” Kendime Hoş geldim”

 

 • SELÇUK YILMAZ 

Eğitimden beklentim fazlasıyla karşılandı. Teşekkür ederim.

Nasıl alışkanlık edinebileceğimin yolunu öğrendim, bu da özgüvenimi arttırdı…

Eğitimi şimdiden arkadaşlarıma tavsiye etmeye başladım.

Eğitim harikaydı, Nil daha da harika. Saim’e ve tüm ekibe de çok teşekkür ederim. Başka eğitimlerde görüşebilmek ümidi ile. Hoşça kalın..

 

 • CİGDEM TURKYİLMAZ -Giresun_

Eğitiminde beklediğimden çok daha fazlasını buldum. Hayatıma geçirebildim. İstanbul dışında olduğum için online eğitim benim için çok büyük bir armağan oldu. Online eğitimlerin devamının gelmesini tüm kalbimle diliyorum. Elbette yüz yüze eğitimlerin yapılacağı günlerin bir an önce gelmesi en büyük dileklerimden.

Yeni alışkanlıklar kazandım. Çok çok teşekkür ederim. 

İyi ki varsınız !!!

 

 • ÖZLEM HÜRSEVER -İstanbul-

Eğitimden beklentim KESİNLİKLE karşılandı.

Yeni 3 alışkanlık kazandım. Toparlamam gereken birikmiş bir iş listem vardı, artık hepsini yapmayı düşünmek uğraşmak yerine biriken işleri azaltmaya başladım ve vakit ayıramadığım kitap okuma alışkanlığıma geri dondum.

Eğitimde edindiğiniz bilgilerle daha sonra yeni alışkanlıklar kazanacağımı Kesinlikle düşünüyorum.

Şimdiden eğitimi arkadaşlarıma tavsiye ETMEYE BAŞLADIM…

32 gün boyunca her dersin gelmesini nasıl beklediğimi anlatamam. Zaten öncesinde de tanışmasam da Nilgün benim için çok özeldi, şu an çok ama çok daha fazla kıymetli, mükemmel bir insan…

 

 • FATMA GÜMÜŞ -Adana-

Üşengeçlik yaptığım birçok şeyi motivasyona ihtiyaç duymadan yapabildim. Özsaygım gelişti. İnsanlarla iletişim ağım arttı. Bu sistemi kitap okuma alışkanlığı için önümüzdeki ay da kullanmayı düşünüyorum.

Eğitimi arkadaşlarıma memnuniyetle tavsiye ederim.

Nil ve Saim’e emekleri için çok teşekkür ederim.

 

 • SEMA SAF -Hatay-

Bu eğitim beklentilerimi karşıladı, hatta ötesine geçti.

Eğitimdeki bilgiler farklı alışkanlıkları hayatıma kazandırmamda çok etkili olacak.

Nil ve Saim varlığınıza şükranlarımla. İyi ki varsınız. Sizi seviyorum.

 

 • DİLEK YARAS -İsviçre-

Eğitimden beklentim fazlasıyla karşılandı. Faydalı alışkanlıklar ve rutinlerle ilgili ufkum genişledi. Kötü alışkanlıkları iyiye dönüştürmek için çok değerli ve önemli bilgiler aldım; teknikler öğrendim.

Her gün açık havada yürüme alışkanlığını sistemime oturttum.. 

Günümü verimli bir şekilde planlama alışkanlığında ilerleme kaydettim.

Eğitimde edindiğim bilgileri, hem var olan iyi alışkanlıklarımı korumak, hem kötü alışkanlıklarımı iyi olanlarla değiştirmek, hem de yeni iyi alışkanlıklar için ömür boyu kullanacağıma eminim.

Bu eğitimi arkadaşlarıma hararetle tavsiye ederim ve ediyorum da.

Eğitim de eğitmen de çok başarılıydı. Hele eğitmen, mükemmel 🙂 Nil’in geniş ufku ve bakış açısı, engin bilgi ve birikimi, sıcaklığı, içtenlik ve samimiyeti, insanların hayatlarını daha iyiye doğru dönüştürmeleri için bilgilerini aktarmaktaki heves ve heyecanı servet değerinde. Çok teşekkürler.

 

 • ALİYE GERZİLE -İzmir-

Eğitimden beklentimi karşıladı. 32 gün sürmesi videolarla her gün buluşmak çok güzeldi. Yeni alışkanlıklar kazandım. Artık nasıl başlayabileceğimi biliyorum. Bu eğitim beni engelleyen nedenleri fark etmemi sağladı. Eğitimi herkese tavsiye ediyorum. Nil’e verdiği emekler, hazırladığı bu güzel program için, bu özveri için çok teşekkür ederim. Her gün seninle buluşmayı motivasyon videolarını özleyeceğim. 

 

 • LEYLA ATEŞ YILDIRIM -Hollanda-

Eğitim bilgi doluydu, güzeldi. 

Eğitimde edindiğim bilgileri çocuklarla alışkanlık kazanmada kullanıyorum.

Eğitmen zaten kitaplarından da belli olduğu gibi derya deniz bir insan. Rabbim her iki cihanda da muvafık eylesin.

 • MERVE TAYMİS -İstanbul-

Eğitim beklentilerimi karşılamakla kalmadı, beklentilerimden fazlasını karşıladı. İçimdeki bambaşka dünyayı keşfetmemi sağladı. Sevgili Nil´in enerjisiyle süslendim. Kendimi gerçekten sevmeyi, hayatı gerçekten yaşamayı öğrendim. 32 gün olmasına rağmen tadı damağımda kaldı. Hayatımın en verimli ve en doyumlu dönemini yaşıyorum.

Yeni alışkanlıklar kazandım. Artık her gün ortalama 40 dakika  yürüyüş yapıyorum. Sağlıklı besleniyorum. Kitap okuyorum. Eğitim süresinde 4,5 kitap bitirdim. Her gün sabah uyandığımda ve yatmadan hemen önce meditasyon yapıyorum.. Daha rahat uyuyor gün içerisinde daha farkındalıkla yaşıyorum. Olayları stresle karşılamak yerine sakinlikle çözüm arıyorum. Zihnimi hissediyorum. Zihnimi susturabiliyorum. Mesleki olarak yazar olma yolunda ilerlerken gündelik hayatıma da yazarlığı kattım ve artık her şeyi yazıyorum. Sabahları proaktif sabah rutinimle uyanıyorum. Gün ister istemez güzel oluyor. Kendine zaman ayırmak ne kadar önemliymiş. Kendiyle insan ne kadar kalabalıkmış. Cilt problemlerim ve yüzümle oynama gibi kötü bir alışkanlığımdan çaba harcamadan özgürleştim. Sağlıklı beslenmeyle birlikte gelen su içme ve meşrubatlardan tamamen özgürleşme sonucunda diğer sağlıklı alışkanlıklarımla da kaçınılmaz bir sonuçtu zaten. Ama her şey bir yana kendime zaman ayırmak yani, kendimi sevmek, kendimle ilgilenmek alışkanlığı kazandım. Kendimi seviyorum. Bu benim gündelik alışkanlığım artık. Nil senin ve biraz da benim sayemde. Hem sana hem kendime teşekkür ederim.

Eğitimde edindiğim bilgilerle alışkanlıklarıma yenilerini eklemeye başladım bile. Bir reklamcı olarak biliyorum ki her zaman en etkili reklam kulaktan kulağa reklamdır. Hayatımda yaşadığım en iyi deneyimin reklamını yapmamak ayıp olurdu zaten. Herkesin ama herkesin Nil ile tanışması için elimden ve yüreğimden ne geliyorsa yapacağım. Hatta patronumla görüştüm ve bütün şirkete toplu bir eğitim verilmesi üzerine Nil ve Saim´i tavsiye ettim. Umarım olumlu geri dönüş alabilirim.

Nil, sevgiyle hep hayatımda ol.

      . GÜLNUR FATİMA -Nevşehir-

Eğitimden beklentim fazlasıyla karşılandı. 

Kitap okumak, meditasyon yapmak gibi yeni alışkanlıklar kazandım.

Nil, herkesin hayatına dokunan bir kadın. Onunla tanıştığım ve eğitimlerine, workshoplarına katıldığım için kendimi kutluyor ve çok şanslı hissediyorum.

Bu eğitimle alışkanlık kazanmanın aslında çok kolay olduğunu öğrendim. Farkındalığım arttı. Birey olma yolunda bir yaş daha aldım. Bir değil belki de on adım belki de 100 adım belki de 1000 adım …. İlerleme kaydettim. Çok teşekkürler Nil. Çok teşekkürler Saim. Çok teşekkürler Kuraldışı Eğitim Akademi Çalışanları. Ve çok ama çok teşekkürler Minik Adımlar Büyük Kazanımlar Grubu Sinerji Arkadaşlarım.