Minik Adımlar Büyük Kazanımlar

Eğitmen: Nil Gün

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Hande Nur Karavar / 27-28 Ekim 2018 / Hekim (34)

Alışkanlıklarımı değiştirmenin çok zor hatta imkansız olduğuna inanıyordum. Öyle ki 5 yıl önceki Hande’nin istekleri, hayattaki beklentileri ile 5 yıl sonraki Hande’nin istek ve beklentileri aynıydı. Güzel bir söz var. “Deliliğin tanımı; hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek.” İşte benim hayatımdaki dönüşümü sağlayan yola girmemi sağlayan kilit sözlerden biri de buydu. O zaman farklı şeyler yapmalıydım, biliyorum ama “NASIL?”

Kitaplarda yollar yazıyor ama ben idrak edemiyor, hayatıma katamıyordum. Kuraldışı eğitimlerine workshoplarına katıldıkça oradaki paylaşım ve egzersizlerle yolu öğrenmeye başladım. Bu seminer ise “ALTIN VURUŞ” oldu. “Minik Adımlar Büyük Kazanımlar” semineri sonunda yolumdaki en büyük engeli kaldırdım. Hayatımdaki isteğim davranış değişikliği için MOTİVASYON ve İRADE’ye gerek yoktu. İhtiyacım olan şey “Mini Alışkanlık” davranışların oluşma örüntüsünü öğrenip, anladıkça onu nasıl kendi yararım için değiştirebileceğimi öğrendim. Teşekkürler Kuraldışı ailesi…

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Emre Çağatay / 27-28 Ekim 2018 / Mühendis – Kahveci : (35)

Başarılı, samimiyetini hissedebileceğim bir seminerdi. Bu zamana kadar pek çok kişisel eğitim seminerine katılmış birisi olarak, burada geçirdiğimiz 2 günlük sürenin kendimi diğer eğitimlerden daha farklı bir yere koymama sebep olacak bir enerjisi olduğunu söyleyebilirim.

Eşimin aracılığı ile kitaplarınızla tanışmıştım. Ayrıca dönem dönem ses kayıtlarınızı da dinliyorum. Bazen kendimi özsaygı, öz sevgi, öz motivasyon, öz………, öz……., öz……. Şeklinde pek çok kavramın arasında kafam daha çok karışmış olarak bulduğumu itiraf etmeliyim.

Bu seminerdeyse daha dar bir kapsamda, daha spesifik bir kavram hakkında ve kesin bir pencereden bakabilme şansı yakaladığım için mutluyum. 

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Naime Şeker / 27-28 Ekim 2018 / Ev hanımı ()

Eğitimi çok faydalı buldum, çok yararlandım. Kendi kendime düşünüp de yapamadığım şeyleri yapmaya eğitim sayesinde karar verdim. Zaten Nil Gün Hanımı hep takip ediyorum. Seminere katılmakla çok iyi karar verdiğimiz için memnun olarak ayrılıyorum. İnşallah bir daha görüşmek üzere. Her şey 4/4lüktü. Sevgiler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Elif Ülker / 27-28 Ekim 2018 / Doğuma hazırlık eğitmeni (33)

Bugüne kadar kazanmak istediğim alışkanlıklarla ilgili koyduğum hedeflerin büyük olduğunu ve bunları rutine dönüştürmediğimde kendimi iradesiz ve başarısız olmakla suçlayarak kendime haksızlık ettiğimi fark ettim. Bundan sonra küçük adımlarla ilerlemeye karar verdim. Her günümü bir öncekinden güzel ve anlamlı kılmak adına atacağım bu küçük adımların kartopu etkisi yaratarak büyük değişimlere vesile olacağına eminim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Gökhan Gürdoğan /27-28 Ekim 2018 /  (44)

Off normalmiş. Her insan gibi iyi/kötü alışkanlıklarım varmış ve bunlar bilinçli olarak bana, çevreme ve bütüne katkı sağlayabilecek şekilde değişebilirmiş.

“Bu kadarcık mı?” şaşkınlığı ile başlayan ve “Demek bu kadar fark olabiliyormuş” şaşkınlığı ile biten bir seminer.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Serpil Oetti / 27-28 Ekim 2018 / (40)

Öncelikle ilk defa böyle bir eğitime katılıyor olmakla beraber, kendime kattığım en güzel değer olarak görüyorum. Gerçekte kendimi daha iyi tanımamı ve anlamamı sağladı. Hayatıma pozitif alışkanlıklar katmak ve kendimi dönüşüme sokmak için çok küçük, çok basit uygulamalar ile çok büyük değerler katabileceğimi ve yönetebileceğimi öğrendim.

Yeni alışkanlıklar edinmek, kendimize öz disiplin kazandırmak çok da zor değilmiş ve ne kadar çok kendimizi sabote ettiğimizi öğrenmiş oldum. Çok küçük de olsa her gün bir şey yapmak; küçük küçük sonra alışkanlık olacak hayat boyu öğretecekler. Bu anlamda burada olmaktan dolayı kendime şükran duyuyorum ve bizleri aydınlattığınız için sizlere de şükran duyuyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Gülşen Temurer / 27-28 Ekim 2018 / Banka Emeklisi (71)

Hayatım boyunca böyle bir eğitime ilk defa katıldım. Beni çok etkiledi. Birçok şeyin farkındalığını anladım. Bana çok şey kattığına şahit oldum. Mutlaka uygulamam gerekli olan şeyleri öğendim. Şahsıma katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Eğitmenlere çok teşekkür ederim. Son derece memnun olarak ayrılacağımı belirtmek isterim.

Saygılarımla.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Jale Gökoğlu / 27-28 Ekim 2018 / Emekli (58)

İlk defa katlıyorum böyle bir eğitime. Başlarda ne olduğunu anlamadım doğrusu ama sonraki gün ve özellikle son gün kendimi daha rahat hissediyor ve ne istediğimi biliyor, ne yapmam gerektiğini anlamış gibi hissediyorum kendimi, daha bir rahat ve huzurluyum.

Uzun zamandır eksikliğini hissettiğim belki küçük gibi görünen ama etkilerinin daha büyük olduğu minik alışkanlıkların öneminin farkında olmanın verdiği iç huzuru yaşıyorum.

Emekleriniz, çabanız ve bilgileri aktarırken duyduğunuz inancı ve pozitif ruhu bize geçirdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Selma Makineci / 27-28 Ekim 2018 / Evden Emekli (55)

Hep böyle bir eğitime katılmak istiyordum. Çok şükür eğitime katıldım. Kendimde olan eksik şeyleri buldum. Özsaygı, öz disiplinle bilmediklerimi öğrenmiş oldum.

Teşekkürler,

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Melek Yağız / 27-28 Ekim 2018 / Kimya Mühendisi (52)

Çok güzel bir eğitimdi. Öncelikle Nil’e, Saim’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu eğitimi Yaşam Okulu ve PiKi Eğitimleri alırken almış olsaydım, şu anda çok farklı olabilirdi. Hiçbir şey için geç değil. Hemen başlıyorum fark yaratmaya. Workshoplarda olduğu gibi bu eğitim hayatımda çok önemli adımlar atmamı sağlayacak.

Şükran duyuyorum,

Sevgiler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / İrem Yeniad / 27-28 Ekim 2018 / İnsan Kaynakları Danışmanı (43)

Açıkçası bu seminer beklentilerimin üzerinde bitti. Kısa ama öz, resmen hap gibi bilgilerle döneceğim.

Teşekkürler! J

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Nihan Usanmaz / 27-28 Ekim 2018 / Ceva Lojistik Yönetici (47)

Çok iyi kurgulanmış ve değerli bilgilerle bezeli bu eğitim gayet pratik ve pragmatik yöntemler sunarak yeni pozitif alışkanlıklar edinebilmek için bizlere yol gösteriyor. Ben şahsen çok faydalandım. Mutlaka uygulayacağım. Yüksek enerjisi, derin bilgisi ve güler yüzü ile Nil Hanım eğitime ayrı bir güzellik ve anlam katıyor. Saim Bey ile aralarındaki sözsüz paylaşma da çok hoş J

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Bilgin Tiryakioğlu / 27-28 Ekim 2018 / Akademisyen (57)

Son derece etkili ve anında değişimi başlatan muhteşem duygularla ayrılacağım bir eğitim oldu. Diğer eğitimlerden farkı, son derece pratik, minicik yöntemleri kullanarak yepyeni bir hayat ve gelecek yaratmanı kısa sürede sağlayacak olması. Buradan kesinlikle güçlenerek çıkıyorum. Kendime muhteşem bir armağan verdim.

Bu eğitim için tüm kalbimle Nil’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir değişim yaratacak bir eğitimi bu kadar güzel ve etkili sunduğu için Nil’e bir kez daha hayran oldum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Baran Doğan / 27-28 Ekim 2018 / Öğrenci (22)

Kendimi yargılarken, kendimi takdir etmeyi unuttuğumun farkına vardım. Potansiyelimin ne kadar büyük olduğunu hep söylerdim kendime ama bunu hayal etmek ve aslında bana kalbim kadar yakın olduğunu anlamak çok başka bir duygu. Alışkanlıkların bu kadar basit şeylerle oluşabileceğini ya da değişebileceğini görmek gerçekten müthiş.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Mücella Kubilay / 27-28 Ekim 2018 / Emekli Öğretmen (63)

Çok keyifli ve etkin bir eğitimdi. Bu eğitimden edindiğim metotlarla hayatıma pek çok olumlu alışkanlıklarla devam edeceğimden eminim. Bu olumlu alışkanlıklarım beni mutlu ve keyifli kıldıkça, yeni yeni olumlu alışkanlıklar peş peşe gelecek.

Teşekkürler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Şule Öztürk / 27-28 Ekim 2018 / Metro Cash&Carry Liderlik ve Gelişim Uzmanı (48)

Burada olduğum için kendimi kutluyorum!

Sigarayı senin sesinle bırakmıştım Nilciğim ve başka pozitif alışkanlıkları da hayatıma eklememde büyük desteği oldu her paylaşımının.

Varlığınıza şükran duyuyorum. Her günümü olumlu yedi alışkanlık edinmiş şekilde açıyor olduğumu fark ettim, bunlara yenilerini ekleyerek çıkıyorum buradan.

Benimle burada olan arkadaşlarımın güzel gülücükleri ile hafızamda yer edecek bir seminer oldu.

Kitapçık hazırlamanız harika bir fikir olmuş, sürekli başucumda yerini alacak.

Sizleri seviyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Aykut Süer / 27-28 Ekim 2018 / Finans (36)

Hayatımda kötü alışkanlıklarımın farkında olmamı sağlayan, bunları pozitif olarak nasıl dönüştürebileceğim konusunda yol gösterici faydalı bir seminer oldu.

Yeni pozitif alışkanlıkları hayatıma nasıl katabileceğim konusunda daha bilinçliyim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Yasemin Coşgun / 27-28 Ekim 2018 / İmpladent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İnsan Kaynakları Yöneticisi  (32)

Öncelikle buraya gelirken nasıl bir eğitimle karşılaşacağımı bilmediğim için çok heyecanlı ve meraklıydım. Açıkçası bu kadar dolu bir eğitimin olacağını beklemiyordum. Bilmediğim birçok yeni bilgi öğrendim. Beynimi zorladım, kendimi tanımaya çalıştım. Hayatın koşuşturması içinde kendimizi tanımaya bile fırsat kalmamış olduğunu gördüm. Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız ve bize kattıklarınız için çok teşekkür ederim. 

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Gökçe Tuğba Kaya / 27-28 Ekim 2018 / Memur (26)

Bazı şeylerin farkına varıp harekete geçmek gerektiğini hissettiren bir farkındalık, arkadaşlık ve paylaşımın olduğu bir seminer. Tanışmaktan ve vakit geçirmekten keyif aldığım bir ortam.

Teşekkürler,

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Tuğçe Kaya / 27-28 Ekim 2018 / Devlet Memuru (32)

Eğitime katılmaktan çok mutluyum 🙂

Diğer eğitimlerinize de geliyorum! Bize saçtığınız enerji ve güler yüz için ayrıca teşekkür ederim…

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Bengi Çağatay / 27-28 Ekim 2018 / Makine Mühendisi (35)

Yine kendim için, sevdiklerim için faydalı bir hediyeyi aldım, çıkıyorum. Hayatımda beni baltalayan, yerimde saymama sebep olan birçok davranışı mini alışkanlıklarla olumlu bir davranışa dönüştürebileceğimin farkındayım.

Teşekkürler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Betül Varol / 27-28 Ekim 2018 / Eğitim Danışmanı (47)

Hayatımın, edindiğim farkındalıkla bugün itibariyle değiştiğini biliyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / İlknur Terzioğlu / 27-28 Ekim 2018 / A.Ü. Antalya Devlet Konservatuvarı (36)

Eğitiminizden diğer bütün eğitimlerinizde olduğu gibi hayatımla ilgili önemli kararlarla ayrılıyorum. Sizden öğrendiklerim sayesinde anda kalabilmek, sevgiyi hissetmek, şükran duyabilmek ve birçok mucizeyi çektim hayatıma. Sonsuz teşekkürler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Özlem Aktaş Yokuş / 27-28 Ekim 2018 / Akademisyen (38)

Şu an eğitim bitti. Tanımlanamaz, mutlu, sevinçli ve huzurlu hissediyorum kendimi. Fırsatı olan herkes deneyimlemeli bence.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Öykü Koloğlu / 27-28 Ekim 2018 / Diş Hekimi İmpladent Diş Polikliniği (51)

Şimdiye kadar hakikat ve sır olan şeyleri merak ettim. Olağandışı, olağanüstü, sıra dışı vs… Çelişkilerim daha da arttı. Burada çok önemli hakikatlere giden yolun bu çok küçük adımlarla başladığını (sadece düşünmek, fark etmek değil, yapmak) öğrendim. Bu adımları atabilirsem yaşadım diyebileceğimi hissediyorum yolun sonunda. Her şey için teşekkür ederim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Nilgün U. Oktürk / 27-28 Ekim 2018 / Yoga ve Pilates Eğitmeni (52)

Eğitim çok güzeldi. Nil Hanım’a katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Teşekkürler.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Cemre Nazlı Kökver / 27-28 Ekim 2018 / Öğrenci (19)

Bu eğitime geldiğim, katıldığım için öncelikle çok ama çok mutluyum. Bana yeni bir bakış açısı sağladı. Minik alışkanlıklar edinmeyi öğrendim. Çok sevgi dolu karşılandım. Nil Gün Hanım ve Kuraldışı ailesine çok teşekkür ediyorum.

Bir sonraki eğitime katılmak, yeniden bir araya gelmek dileği ile sizi öpüyor kucaklıyorum. Tek taraflı sarılıyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Gülenay Yılmaz / 27-28 Ekim 2018 / GAKADEMİ (38)

Yine yeniden sanki ilk defa başlıyormuş gibiyim hayata. Her eğitimde olduğu gibi şimdi de alışkanlıklardan öte yine kendimi kazandım sayende. İyi ki seni tanıdım, iyi ki varsın. Bebeğim de seninle tanıştı, en çok da bunun için şükran duyuyorum. Evet, şimdi hemen burada. Başla!!!! Aferin bana!! JJJJJJJ diyerek inandığım ve zor olduğunu düşündüğüm her şeyi değiştirmeye MERHABA J Seni seviyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Kaan Şahin / 27-28 Ekim 2018 / Şah Makina Ltd. Şti. (51)

Tam olarak ihtiyaç duyduğum bir zamanda; bu seminere katıldığım için çok mutlu ve huzurluyum. Negatif alışkanlıklarımı, pozitif olanlarıyla doldurmak konusunda son derece önemli bir anahtara sahip oldum. Negatif olan alışkanlıklarımı fark ettim; pozitif olabilecek alışkanlıklarımı düşündüm ve erteleme huyumu bırakmak konusunda bir başlangıç fikrim oluştu. Öz disiplin kazanmak konusunda şimdi önümü daha net görüyorum. Her şey için teşekkür ederim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Rezan Dönmez / 27-28 Ekim 2018 / Turkuvaz Medya (39)

Alışkanlık kazanmak istediğim birçok konu vardı ama nedense bir türlü oturtamıyordum. Sonra da bende öz disiplin sıfır diye her seferinde vazgeçiyordum. Şimdi önüme ne kadar zor hedefler koyduğumu ve dolayısıyla sıkılıp vazgeçtiğimi fark ettim. Aynı zamanda edinmek istediğim alışkanlıklarımla, gerekli olan motivasyonumun örtüşmediğini de fark ettim. Zaten kendimi disipline etmek için ufak adımlarla başlamaya karar verdim ve bunun için motivasyona ihtiyacım yok.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Abdullah Makineci / 27-28 Ekim 2018 / (57)

Aradığımı bulduğuma inanıyorum. Kendimce hatalı olduğum bazı davranışlarımın da özeleştirisini yapabildim. Yanlış yaptığım bazı alışkanlıklarımın da burada öğrendiğim mini alışkanlıklar ile üstesinden gelebileceğim. Toplantıların zamanında başlaması güzeldi. İnsan hayatında en önemli şeyin ZAMAN olduğunun bilincinde olunması güzeldi. Teşekkürler,

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Levent Türkedar / 27-28 Ekim 2018 / Doktor Dermamed Med. Est. Polikliniği (57)

Yine bam telimize dokunan, deneyim ve tecrübeleriniz ve birikimlerinize dayanan nefis bir eğitimdi. Bizler de “bambu” gibi iyi alışkanlıklarımızı kökleştirerek birçok sorunumuzdan, baştan kurtulmanın yolunu öğrendik. Kendimize ve çevremize hem düzgün davranışlar geliştireceğiz hem de onlara da öğretmen olabileceğiz. 

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Gönül Sevindir / 27-28 Ekim 2018 / Muhasebeci (58)

Zararlı olduğunu ve değiştirmek istediğim alışkanlığımı irade kullanarak, zorlanarak değiştireceğimi düşünüyordum. Nasıl yapacağımı bilemiyordum. Bunu çok güzel anladım ve uygulayacağım. Sabır ve öz disiplinin önemini anladım. Sadece seminer şeklinde değil, duygu ve farkındalığın da olduğu verimli bir çalışma oldu. Teşekkürlerimle. Hayatımda olduğunuz için şükran duyuyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Deniz Eylem Asal / 27-28 Ekim 2018 / Yaşam Koçu (44)

İki gün süren harika bir eğitim-tatil serüveni. Gözümüzde büyüyen, her seferinde vazgeçtiğimiz, yolda kaldığımız durumların sebeplerini ve nasıl değiştireceğimizi öğrendik. Küçük gibi görünen etkisi büyük mini alışkanlıkların dönüşüm için önemini fark ettik. Öz disiplinin değişimin nasıl olmazsa olmazı olduğunu bir kez daha vurguladık. Hemen her yaştan herkesin, her değişiklik için kullanabileceği bu eğitimin okullarda olmasını ümit ediyorum. Çok net, kolay anlaşılır bir sunumdu. Emeğinize teşekkürler ve şükran!

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / Özge Pınar Terzioğlu / 27-28 Ekim 2018 / Avukat (37)

Alışkanlıklarımızın nasıl değiştirilebilir ve hatta dönüştürülebilir olduğunun ipuçları vardı bu seminerde. Küçük adımların nasıl hayatımızın yönünü değiştirebildiğini, kendimizi şekillendirmenin bizim elimizde olduğunun eğitimiydi. O güzel gülüşünle, güzel gözlerinle hayatını nasıl dönüştürdüğünün resmini gördüm seni izlerken, iyi ki varsın Nil, seni çok seviyorum. Sevgiyle kal.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar / İlknur Karaca Avcı / 27-28 Ekim 2018 /  (48)

Eğitimi elbette faydalı buldum. Kuraldışı eğitimlerini tamamlayalı nerdeyse 1 sene olacak. Bu eğitimlerde öğrendiğim şeylerin bazılarını hayatıma uygularken bazılarını ihmal ettiğimi fark ettim. Bu eğitim bana ihmal ettiğim faydalı uygulamaları, faydalı bakış açısını yeniden hatırlattı. Bunları yeniden hayatıma uygulama kararlılığıyla buradan ayrılıyorum. Ve tabii belirlediğim pozitif mini alışkanlıkları uygulama kararlılığıyla.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Renk Dığdığoğlu / 27-28 Ekim 2018 / İdari İşler (33)

Bu zamana kadar yapmaya karar verdiğim ve tamamlayamadığım kararlarımın nedeninin iradesizliğimden ve motivasyon eksikliğimden olduğunu düşünüyordum. Karar verip de yapamadığım, tamamlayamadığım ne varsa kendimi suçluyordum. Bu tekrar adım atmamı da engelliyordu tabii. Bunun özdisiplin kazanmamış olmaktan kaynaklandığını hiç düşünmemiştim. Önüme kocaman hedefler koyarak ne kadar yormuşum ve ne kadar da zorlaştırmışım hedefime ulaşmayı şimdi biliyorum tüm yolları. Mini alışkanlıklar kazanarak hedefime ulaşacağımdan eminim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Alper Anbarpınar / 27-28 Ekim 2018 / Pilot (46)

Kuraldışı bana bir sihirli değnek daha vermiş gibi hissediyorum. Hayatımın kontrolünü tekrar elime almanın bir yolunu daha öğrendim. Müteşekkirim.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Neziha Kesmez / 27-28 Ekim 2018 / Peyzaj Mimarı (51)

Pozitif alışkanlık semineri çok kısa süreli olmasına rağmen etkisi çok büyüktü. Yapmadığım iyi alışkanlıkların farkına varmama vesile oldu ve şimdiden üç pozitif alışkanlık oluşturmaya başladım bile.Ayrıca çok güzel insanlarla tanışma fırsatı yakaladım. Pozitif paylaşımlarda bulunmak çok güzeldi. Kuraldışı eğitmenleriyle yolum iyi ki kesişti, şükürler olsun.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Özgün Tonbul / 27-28 Ekim 2018 / Öğrenci (16)

Faydalı alışkanlıklar edinmede destek amacıyla çok yararlı bir seminer. İnsanı oldukça güzel motive ediyor. Başta tamamen önyargı ile katıldığım bu seminerin bana pozitif düşünceler kattığını hissettim. Eğlenceliydi. Aslında ne kadar çok zaman kaybettiğimi fark ettirdi.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Nebahat Soyugüzel /27-28 Ekim 2018 / Bankacı (50)

Benim için çok faydalı bir seminerdi. İhtiyacım olan şeyleri hayata geçirme konusunda nasıl adım atacağımı öğrendim. Hemen uygulamaya geçeceğim dört alışkanlığımın farkına vardım. Artık yol haritam var. Nil’e çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Tuğba Taşer Süer/ 27-28 Ekim 2018 / Mimar (36)

Bu seminere gelirken ‘’egzersiz yapmak’’, ‘’düzenli kitap okumak’’ gibi alışkanlıkları hayatıma geçirmeyi amaçlamıştım. Ne kadar küçük düşünmüşüm meğer. Bunları nasıl hayatıma kolaylıkla katabileceğimi öğrenmenin yanında, hayatımda beni sabote eden ve kendi kendime oluşturup bir sarmala dönüştürdüğüm nasıl kötü alışkanlıklar geliştirdiğimi gördüm. Bu alışkanlıkların ben olma yolunda nasıl engel olduğuyla yüzleştim. Şimdi bunların hepsinden özgürleşmeyi seçiyorum. Ve bu seminer sayesinde o alışkanlıkların yerine güzel ve beni hayat amacıma götüren alışkanlıklar koyuyorum. Bu yolda bana destek olan tüm eğitmen ve katılımcı arkadaşlara şükranlarımla.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Mert Ülker/ 27-28 Ekim 2018 / Araştırma Analisti (45)

Bu seminerde beynin yapısının nasıl çalıştığı, irade ve özdisiplin kavramlarını, davranışın nasıl motivasyon, ustalık ve sinyal gerektirdiğini, etkili insanların yedi alışkanlığını, 5………..1 saniye kuralını öğrenmekten keyif aldım. Ayrıca, kötü alışkanlık döngüsünü kırma yolunda, 5…….1 saniye kuralını kullanarak yeni bir yönle birlikte farklı davranışa yönelme pratiğini uygulamaya koymaktan fayda göreceğim. Doyumlu hayatımdaki amaçlarımı, olumsuz alışkanlıklarımdan sıyrılıp pozitif alışkanlıklar geliştirmenin bana katacaklarını daha derinden hissederek hatırlama şansına sahip olmaktan mutluluk duydum.

Bugünden itibaren sinyal -> …….. ->ödül döngüsü içinde mini alışkanlıklardan başlayarak zararlı alışkanlıklarımdan kurtuluyor ve pozitif alışkanlıklarımın sayısını arttırıyorum. Yedi dakikalık proaktif sabahı rutini de çok keyifli! Teşekkürler. 

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Canan Koç/ 27-28 Ekim 2018 / Öğretmen (50)

Bu seminere özellikle bazı olumsuz alışkanlıklarımdan kurtulmak, daha iyi versiyonum olmak yolunda gerekli olan davranışları/ alışkanlıkları kazanabilmek için katıldım. Olumsuz alışkanlıkların nedenlerini daha iyi anlamamı ve olumu alışkanlıklar kazanmak için izleyeceğim adımları anlamam konusunda verimli bir seminer olduğunu söyleyebilirim. Hazırlanan kitapçığı oldukça yararlı buldum çünkü bu konuda, alışkanlıklar üzerinde sistemli çalışmamızı sağlayan uygulamalara yer verilmiş. Bu seminerin sonunda, olumsuz alışkanlıklardan özgürleşme, olumlu alışkanlıklar kazanma konusunda önemli kararlar aldım.

 

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Göktuğ Aydın/ 27-28 Ekim 2018 / Öğrenci (14)

Seminer çok iyi ve eğiticiydi, herkese öneririm. Hayatımdaki birçok şeyin değişmesine ve önceden aldığım kararları gerçekleştirmeye başlamamı sağladı.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Dolunay Ünlü/ 27-28 Ekim 2018 / Ölçme ve Değerlendirme Birimi (36)

Merhaba Nil,

Hayatımda ilk defa bana güzel şeyler katan bir seminere katıldım. Öncelikle seni tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Biliyorum ki, senin eğitimlerine çok ihtiyacım var. Bu üç gündür kendimi hiç iyi hissetmediğimi fark ettim. Hayatımda birçok konuda eksik olduğumu bildiğim şeylerin aslında yanlış olduğunu fark ettim. Burada tanıdığım insanlar için çok mutluyum. Seni tanıyorlar, harika hikâyelerden bahsediyorlar. Doğru yerde olduğuma kesinlikle eminim. Bugün bildiğim ve şükran duyduğum en önemli şeylerden bir tanesi de, sigara ve alkol bağımlısı olmamam. Eğitimlerde görüşmek üzere.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Nurcan Akpınar/ 27-28 Ekim 2018 / Mali Müşavir (44)

Yine yeni yeniden… Yaşamın interaktif bir süreç olduğunu tekrar tekrar hatırlatan bir seminerdeyim. Alışkanlıklarımızın oluşumu ile ilgili fizyolojik süreci öğrendik. Bebek adımları ile de epeyce yol alınabileceğini gördüm. Yeniden kendimi oluşturabileceğimi hissettim. Bana iyi geldi. Değiştirmek istediğim şeyler var yaşamımda ve bunu gerçekleştirebileceğim aletleri takım çantama koydum. Beni benden başka kim tutar, kim engeller. Ben istersem, harekete geçersem her şey olur. İyi ki buraya geldim, iyi ki öğrendim. Nil sana kocaman kocaman teşekkür ediyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Sema Baykara/ 27-28 Ekim 2018

Bu seminer alışkanlıklarıma bambaşka gözlerle bakmamı sağladı. Alışkanlık değiştirmenin zor olduğu inancı ile seminere başladım ve açıkçası bu seminerin bana en az bir bile olsa, bu kadar kısa sürede pozitif bir alışkanlık kazandırabileceği iddiasına şüphe ile bakıyordum. Bu seminerle ‘’alışkanlık değiştirmek zor’’ inancı, ‘’alışkanlık değiştirmek kolay’’a dönüştü. İrademle savaşarak ve genellikle başarısızlıklarla sonuçlanacak şekilde inanç değişikliği yapmaya çalışmak yerine, yeni alışkanlıklarımı bundan böyle kolaylıkla ve keyifle hayatıma katıyorum.

Minik Adımlar Büyük Kazanımlar /Aylin Kutay/ 27-28 Ekim 2018 / Turizm (41)

Nil Gün’ün verdiği ‘’Minik Adımlar Büyük Kazanımlar’’ semineri, pratik bilgilere dayalı, hayata uyarlanabilir yönüyle benim için çok faydalı oldu. Amaçlarımızı ‘Nasıl’ gerçekleştireceğimiz, alışkanlıklarımızı ‘Nasıl’ değiştirebileceğimiz ya da pozitif alışkanlıkları ‘nasıl’ kazanabileceğimiz yönünde verdiği teknikler benim için ışık oldu. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Umarım tüm workshopları alma ve hayatıma uyarlama konusunda niyetimi gerçekleştirebilirim. Hatta şöyle desem daha doğru olur; kişisel gelişimim yönünde Kuraldışı Eğitim’in tüm workshoplarından yararlanmayı ve hayatıma uyarlamayı niyet ediyorum.

Sizi seviyorum.