Nefesten Solunuma

Eğitmen: Dr. Ömer Önder

 

Nefesten Solunuma / Filiz Erdinç / 25-26 Mayıs 2019 / Tatbiki Güzel Sanatlar (66 yaş) / İstanbul

Dr. Ömer Önder Beye, bilgisinden, eğitiminden ve yaşamı sağlıklı yaşadığı ve yaşattığı için hayranlık duyuyorum.

Nefesten Solunuma / Seda Kahvecioğlu / 25-26 Mayıs 2019 / Mimar (47 yaş) / İstanbul

Ömer Hoca ile yaptığımız nefes workshopı kelimenin tam anlamıyla muhteşemdi. Nefes’in bütünsel sağlık için neden organizmamızın en temel parçası olduğunu anlamak, doğru ve etkili teknikleri hayatıma katabilmek ve bedenimde kısa sürede sonuçlarını görmek çok büyük armağan oldu benim için.

Ayrıca Ömer Hocanın kitabıyla bütünleşen eğitim son derece bilimsel alt yapısı ve derinliği, kanıtları ve sonuçlarıyla çok önemli bir workshoptı.

Nefesten Solunuma / Figen Zekier / 25-26 Mayıs 2019 / Alya Gelişim (43 yaş) / İstanbul

Eğitimin her anından harika kazanımlar elde ettim. Çok keyifli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir eğitim. Daha önce farklı nefes koçlarıyla çalışmış ve alt yapısını bilmeden öğrettikleri ağızdan alınan, fazla havalanmaya sebep olan teknikler yüzünden hastalanmış biri olarak müteşekkirim. Bütünsel sağlık ve nefes eğitimini; bütünsel tıp bilen, tıp doktoru ve gerçekten tüm tekniklerin fizyolojisini basit bir dille anlatabilen birinden almak harika bir deneyim. Teşekkürler.

Nefesten Solunuma / Nevin Çalışkan / 25-26 Mayıs 2019 / Medipolün Öğretim Görevlisi (61 yaş) / İstanbul

Bu eğitimi çok faydalı buldum. Bilmediğim çok fazla eksiklerimi fark ettim. Nefes konusunda farkındalığım arttı. Kesinlikle, daha fazla kitlelerin yararlanması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bu konuda tanıtımların yaygınlaşmasının etkinleştirilmesi önerisindeyim.

Özellikle de Ömer Hocanın üstün gayreti ve sabrı da tartışılamaz. Kendisine sonsuz teşekkürlerimle; tüm Kuraldışı Ekibine kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Nefesten Solunuma / Leman Akpınar / 25-26 Mayıs 2019 / Sanatçı  (28 yaş) / İstanbul

Harika bir eğitimdi. Optimum sağlığına ulaşmak isteyen herkese öneririm. Nasıl evinizi, mutfağınızı düzenli olarak temizliyorsunuz, bu eğitim de her gün uygulayabileceğiniz, vücudunuzu sağlıklı tutacak teknikler öğretiyor.

Çok sevgili Ömer Önder Hocamızın varlığı zaten apayrı bir keyif ve ilham!

Teşekkür ederim! 🙂

Nefesten Solunuma / Arzu Çelik / 25-26 Mayıs 2019 / Trademind İş Geliştirme Müdürü (42 yaş) / İstanbul

Öyle teknik konularla nefesin abc’sini bilimsel açıdan öğrendim, öyle nefes teknikleri öğrendim ki, dönüştürücü etkisini hemen o dakika alabildiğim muhteşem bir eğitimdi. Teknikler öyle kolay ki, hemen hayata geçirebileceğin, etkilerinin çok büyük olacağı, bedenine, zihnine olan faydaları ile ters orantılı bir eğitimdi.

Nefesten Solunuma / Damla Tunca / 25-26 Mayıs 2019 / Satın Alma Müdürü (35 yaş) / İstanbul

Yolum sırasında birçok farklı bilgiyle karşılaştım. En net anladığım, en bilimsel, en faydalı olduğunu düşündüğüm eğitimdir. Ömer Hocamın güzel enerjisi, içtenliği içime işledi.

İyi ki gelmişim, çok güzel şeyler olacak biliyorum. Doğru nefes almayı öğrendiğim için çok mutluyum.

Nefesten Solunuma / Senem Özkan / 13-14 Nisan 2019 /  (43 yaş) / İstanbul

Çok faydalıydı, dopdolu bir eğitimdi. Çok teşekkürler. Sevgiler.

Nefesten Solunuma / Nurşen Öztekin / 13-14 Nisan 2019 / Emekli (50 yaş) / İstanbul

Nefesin ne kadar önemli olduğunu fark ettiğim hayatıma nefesi almamı sağlayacak çok güzel teknikler öğrendim. Gerçekten özenerek hazırlanan iki günlük dolu bir eğitimdi. Teşekkür ederim.

Nefesten Solunuma / Ebru Sözer / 13-14 Nisan 2019 / İktisatçı, Sanatçı (45 yaş) / İstanbul

Müthiş bir eğitimdi. Bütünsel Sağlık ile ilgili mutlaka öğrenilmesi gereken bilgileri edinme şansı yakaladık. Bu anlamda Ömer Önder’e sonsuz teşekkürler.

Aynı zamanda nefes çalışması yapmak şahane iyileştirici etkiye sahip, insanın enerjisini yükseliyor. Kendine değer verme yolunda ilerleyen herkesin bu eğitimi alıp uygulamaları hayatına geçirmesini diliyorum.

Bu bilgileri, her anlamda dolu olan işin duayeninden alın derim. Ve tabii bu kadar kadim bilgiyi bizimle paylaşan sevgili Ömer’e şükranlarımla.

Nefesten Solunuma / Penbegül Namazcı / 13-14 Nisan 2019 /  Üsküdar Devlet Hastanesi (47 yaş) / İstanbul

Verdiğiniz güzel enerji için, bilgi birikiminizi bizimle paylaştığınız için, kendi adıma farkındalık oluşturmamı sağladığınız için; bütün bu öğrendiklerimin hayatımda ve çevremdekilerin hayatında çok güzel geri dönüşümleri olacak, bunu hissedebiliyorum. Teşekkür ederim.

Nefesten Solunuma / Şiir Önen / 13-14 Nisan 2019 / Tasarımccı  (33 yaş) / İstanbul

Eğitimde hocamız çok değerli bilgileri bizimle paylaştığı ve bunları öğrenme fırsatı edindiğim için çok mutluyum. Ben, kendim de öğrendiğim bu bilgileri ihtiyacı olan diğer insanlarla paylaşmayı bir görev olarak görüyorum. Doğru nefes almak, diyaframı kullanarak performansımızı arttırmak, farklı nefes alma teknikleriyle bedenimin şifa bulacağını bilmek çok güzel. Nefes almaya tıbbi açıdan yaklaşmak, bilimsel olarak öğrenmek beni çok rahatlattı. Artık kendim için yararlı olan bilgiler üzerine çalışıp geliştirmeyi planlıyorum. Bunun için teşekkürler Ömer hocam.

Nefesten Solunuma / Resmigün Tritschler / 13-14 Nisan 2019 /  (55 yaş) / Ankara

Eğitim çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye edeceğim. Her şey için teşekkürler.

Nefesten Solunuma / Özlem Özmüş / 13-14 Nisan 2019 / Muhasebe, Finans (37 yaş) / İstanbul

Benim için çok değerli bilgilerin olduğu doyumlu bir eğitim gerçekleşti. Ömer hocanın anlatımı ve birçok konuda aktarmış olduğu bilgiler için teşekkür ederim. 2 günlük eğitim birçok eğitimlere istinaden verimli geçti.

Nefesten Solunuma / Bircan Eser / 13-14 Nisan 2019 /Memur  (37 yaş) / İstanbul

Hayatın başlangıcı ile başlayıp yaşam eğrisinin sonlanması ile biten nefes çok kıymetli. Gerçekten tüm bedenin üzerindeki etkiyi Ömer hocadan dinlemek, egzersizlerle deneyimlemek çok faydalı ve keyifliydi. Lütfen bu eğitimden yararlanın. Çok teşekkür ederim Önder hocam. Keyifle yüzümde gülümsemeyle ayrılıyorum. Değerli bilgiler ile ayrılıyorum.

Nefesten Solunuma / Enver Karaömer / 13-14 Nisan 2019 / Denizci (38 yaş) / İstanbul

Nefes almanın ne olduğunu, nasıl yapıldığını, değişik nefes türlerini uygulamanın ne kadar faydalı olduğunu, her gün uygulamam gereken nefes türlerini öğrendiğim çok güzel bir eğitim oldu. Her gün su içmenin ne kadar önemli olduğu üzerinde sürekli durulurken, her gün sağlıklı nefes alınması gerektiğini öğrenmek çok değerli ve tatmin edici oldu.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /İlknur Karaca Avcı/ 24-25 Mart 2018 /Emekli Bankacı (48 yaş)/ İstanbul

Nefes eğitiminde, solunumun tüm sistemimizi nasıl etkilediğini aşama aşama öğrendik. Doğru nefesin sağlığımıza olan olumlu, hastalıklarımıza olan iyileştirici etkisini öğrenmek ve bu işin tekniğini ve mantığını anlamak benim için çok heyecan verici ve ilgi çekiciydi. Tüm bunları Ömer’in o yumuşacık sesinden, tane tane dinlemek çok keyifliydi. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Olgu Baran Kubilay/24-25 Mart 2018 / Yönetmen-Oyuncu (32 yaş)/İstanbul

Herkesten adını çokça duyduğum Ömer’le sonunda tanışma mutluluğuna eriştim. Derin ve aydınlatıcı dolu bir workshop oldu. Daha önce deneyimlemediğim nefes workshopı ile tanıştıktan sonra Yaşam Okulu workshoplarına ek olarak alınması olmazsa olmaz olduğunu anladım. Bu tanışmadan sonra Ömer’in de sık sık kullandığı gibi gelecek yolculukları iple çekiyorum. Çok teşekkür ederim Ömer. Bana yepyeni kapılar açtığın için…

Bütünsel Sağlık ve Nefes/Zuhal Çetinkaya/24-25 Mart 2018 / (41 yaş)/istanbul

Workshopın konusu ile ilgili tüm bilgileri Ömer Bey’den detaylı, öğretici verimli bir şekilde öğrendim. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Fatoş Yelkenci /24-25 Mart 2018 / Satış Pazarlama Uzmanı (44 yaş)/İstanbul

Nefesi doğru kullanmanın, yaşamın temeli olduğunu anladım. Doğru bildiklerimin, yanlış olduğunu öğrendiğim güzel bir workshoptı. Tekrar görüşmek dileğiyle, teşekkürlerimle…

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Seçil Oprak Akalan /24-25 Mart 2018 / Orman Müh. (41 yaş)/İstanbul

Daha önceden bildiğim bilgiler pekişti ve yenileri eklendi. Pek çok pencerenin açıldığına inanıyorum. Teşekkürler. 

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Nurcan Akpınar /24-25 Mart 2018 / Mali Müşavir (44 yaş)/Ankara

Geldim, gördüm, gönül rahatlığı ile aldım. Nefesin, solunumun fizyolojisini öğrenmek bana iyi geldi. Gayet bilimsel, sistemli ayağı yere basan bilgilerle kendimi daha iyi hissediyorum. 2 gün boyunca doğru bir şekilde aldığım, verdiğim, tuttuğum nefeslerle bedenimde yeni farkındalıklar yaşadım. Ömer’e ve ekip arkadaşlarıma çok teşekkür derim. İyi ki vardım, iyi ki buradaydık.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Dilek Çıkrıkçıoğlu /24-25 Mart 2018 / İngilizce Öğretmeni (51 yaş)/İstanbul

Hayatımın bir döneminde kundalini yoga dersleri almış bir birey olarak, katıldığım Ömer Bey’in “Nefes” workshopı aslında tekniğin önemine, kutsiyetine, insan odaklı şifalanmaya ve kadim bir felsefesi olan bu bilginin hayatımızın üzerinde nasıl bir maksimum etki sağlayacağına dair birçok ipucu almama ve aslında daha önceki yoga derslerindeki ve aslından daha ezberleri bozmama bir ipucu oldu. Öğrenecek ve uygulayacak çok egzersiz olduğunu anladım. Dr. Ömer Bey’den bu dersi aldığım için şükrediyorum ve çok şanslı hissediyorum. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Seyhan Aktaş Sarıoğlu /24-25 Mart 2018 / Yüksek Peyzaj Mimarı(38 yaş)/İstanbul

Bu workshop nefes alıp vermenin hayatımdaki öneminin hiç ama hiç farkında olmadığımla yüzleşmemi sağladı. Aslında hayata bir nefesle başlayıp, bedenimdeki, ruhumdaki olumsuz değişmelerin yanlış nefes alıp vermekle oluştuğunu ve tedavinin doğru nefes alıp vermekle edildiğini deneyimledim. Birçok hastalığın kökeninin yanlış nefes alıp vermekten kaynaklandığını ve bunu kendimin düzletebileceğimi öğrenmek aslında eşsiz bir bilgi. İnsan kendi kendini tedavi edebilir. Ömer’in anlatımıyla konuya dikkatimizi çekmekte usta olduğunu düşünüyorum. İlgimizi konuya kolaylıkla çekebiliyor. Çok değerli bir insan. Kendisine verdiği bilgiler için buradan da ayrıca teşekkür ederim. Çok aydınlatıcıydı ve merak uyandırıcı.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Delal Yıldız /24-25 Mart 2018 / Mali Müşavir (47 yaş)/İstanbul

Sağlıklı yaşama hakkına sahip olduğumuz gerçeği ile buluştuğum bir workshop oldu. Bu workshopı 2. kez almış olmama rağmen yeni birçok bilgiye daha kavuştum. Her şeye rağmen bu bilgiler tekrar karşıma çıkıyorsa burada biraz durmam ve bu bilgileri özümsemem gerektiğinin bilgisi ve arzusu ile bu workshopın daha ileri seviyesinde buluşmak dileği ile ayrılıyorum. Ne kadar çok bilgi var birilerine ulaşmak isteyen. Ömer’in bu konudaki çalışmaları şifalanmak isteyen herkese şifa dağıtmak için acil çantamızda mutlaka olması gereken bilgileri içeriyor. Kendinize bir armağan verin ve nefes alın. Siz buna değersiniz. Teşekkür ediyorum. Sevgiyle kucaklıyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Mert Ülker /24-25 Mart 2018 / Finansal Analist (46 yaş)/İstanbul

Ömer Önder ile nefes workshopı, kendinizi yeniden keşfedip tanımanız için bulunmaz bir fırsat. Doğduğumuz günden bugüne bizi yaşama bağlayan bir mucize olan nefesi doğru almadığınızdan eminseniz, bu workshopla geliştirmek için büyük bir fırsat yakalıyorsunuz. Sağlıklı bir yaşama giden yolun nefes almaktan geçtiğini öğrenme yolunda solunumun fizyolojik altyapısından çeşitli geliştirici teknik egzersizlerine uzanan bu keyifli workshopla nefes mucizesinin ilk anahtarını elinize almış olacaksınız. Bir bebek gibi, doğal nefes almayı öğrenerek hayata da yeniden başlamış gibi oluyorsunuz. Sağlıklı bir bedene ve mutlu bir yaşama kavuşmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes/ Pınar Ketenci/20-21 Aralık 2017/ İnşaat Müh. (38 yaş)/İstanbul

Ömer’in yüksek enerjisiyle, hep birlikte keyifli, dolu dolu 2 gün geçirdik. Hem teorik, hem uygulamalı. Doğru nefes almanın yollarını, doğru nefesi alırken vücudumuzdaki etkilerini anlamaya ve öğrenmeye başladık. Fakat bütün Kuraldışı eğitimleri gibi bu eğitimde uzun bir yol, uzun bir süreç. Şimdi sıra uygulama ve hayatımıza geçirmekte. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Burcu Keskin/20-21 Aralık 2017/ Kimya Müh. (39 yaş)/İstanbul

Nefesi mekaniği ve fizyolojisi ile öğrenmek için büyük bir fırsat oldu. Farklı nefes tekniklerini mekanizması ile öğrenmek, bilinçli olarak neyi, neden yaptığımızı bilmek; metabolizmaya ağır gelebilecek farklı modellerden kendimizi korumamıza olanak sağlayacak, hem kendimize hem çevremize bilerek fayda sağlamamıza olanak verecek. Kuraldışı’nda olmak her zamanki gibi mutluluk verici; Ömer ise donanımı, uzmanlığı ile bizleri hem besledi hem de her zamanki gibi enerjisiyle rahatlattı. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Ali İpram/20-21 Aralık 2017/ (54 yaş)/Almanya

Bu eğitimde hayatın temel fonksiyonu olan nefesin ne kadar şifa verici olduğunu da öğrendim. Başlıca hayat kaynağının doğru ve bilinçli kullanımının yöntemlerini bizim bedenimizde nelere kadim olduğunu gördüm ve tanık oldum. Bu eğitime iyi ki katılmışım. Bu kadar güzel faydalı bilgiyi bize bu kadar kısa bir sürede bize bu kadar detaylı anlatımı için Ömer’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Didem Sınırdere/20-21 Aralık 2017/ Ev Kadını. (48yaş)/İstanbul

Doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanlarla olduğum bir eğitimdi benim için. Kabul kabımın genişlemesine yaptığın önderlik için, yaşamın başlangıcı Nefes’i bana başka, bilmediğim bir yönden gösterdiğin için minnettarlık duygularımı iletirim. Uygulamada yapılacak tekniklerin kolay olması da ayrıca güzeldi. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Gürsel Aral/20-21 Aralık 2017/ Ziraat Müh. (48 yaş)/İstanbul

Almayı bilmediğim nefesi öğrendim. Ne kadar geniş bir alan olduğunun farkına vardım. Hayatımın akışını değiştireceğini bilerek gelmiştim öyle de oldu. Spiritüellik içersinde asıl önemli olanın nasıl nefes aldığını bilmek olduğunu öğrendim. Ömer’in dediği gibi artık bu kendi içsel yolculuğum, bundan sonra, nefesle ilgili daha detaylı bilgi araştırıp farklı öğretilerin deneyimine varacağım(tabii bilinçle). 22’lik Ömer’e hayat amacına uygun olarak bana verdiği deneyimlerden dolayı teşekkür ederim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Aysu Durmaz / 20-21 Aralık 2017 /  Halkla İlişkiler (36 yaş)/İstanbul

Teorik bilgilerin fazlasıyla yer aldığı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Ama bunun dışında çok kıymetli bilgilerin paylaşıldığını düşünüyorum. Abartıdan uzak bir şekilde hayata dair güzel sırları öğrendiğime inanıyorum. Şimdiden kendimi çok iyi hissediyorum. Hayatıma dâhil etmek için çok heyecanlı ve istekliyim. Ömer çok tatlı ve inanılmaz paylaşımcı bir adam. Hem keyif hem de bilgi alabileceğimiz bir eğitim. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Alper Anbarpınar / 20-21 Aralık 2017 /  Pilot (45 yaş)/İstanbul

Ömer çok iyi bir öğretmen ve bu eğitimin hayatımın büyük bir eksiğini tamamladığını mutlulukla ifade etmek istiyorum. Kuraldışı sayesinde geliştirdiğim şahsi disiplinim sayesinde bu eğitimde öğrendiklerimi hayatıma entegre etmeye hemen bugün başladım. Ömer’in kitabını dört gözle bekliyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Şule Öztürk / 20-21 Aralık 2017 /  Eğitmen (47 yaş)/İstanbul

Hevesle beklediğim ve katıldığım bu eğitimde, beklentilerimin üstünde bilgi ve keyif alarak ayrılıyorum. Nefesin fizyolojik açıklamaları detaylı bilgilendirmeleri benim neyi neden yapmam gerektiği konusunda aydınlanmamı sağladı. Kolaydan derine doğru giden teknikler, uygulamalar, tavsiyelerin hayatıma, sağlığıma ciddi pozitif etki yapacağını düşünüyorum. Ömer’e detaylı ve ilgi çekici anlatımı, naif ve mütevazı yaklaşımı ayrıca kendimi şanslı hissetmemi sağladı. Bu 2 gün için şükran duyuyorum. Sevgilerimle.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Yeşim Ünüvar Temel / 20-21 Aralık 2017 /  Doktor (42yaş)/Antalya

Şimdiye kadar katıldığım en faydalı eğitimlerden biri. Tıp fakültesinde bile öğrenmediğim ventilasyon bilgisini aldım. Çok teşekkür ederim hocam.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Sezen Kırcan / 20-21 Aralık 2017 /  Ev Kadını (38yaş)/Gaziantep

Kuraldışı’nda yine harika bir eğitimdi. Doğru nefes almayı şimdiye kadar bilmiyormuşum. Hayatımı daha kaliteli hale getirmenin, anda kalmanın tekniklerini öğrendim. Teşekkürler Ömer.

Bütünsel Sağlık ve Nefes /Güler Şahin /  20-21 Aralık 2017 /Mali Müşavir(44yaş)/İstanbul

Sağlıklı olmayı tercih ediyorum ve nefesle sağlıklı olma yolculuğuma coşkuyla başladım, eğlenerek devam edeceğim. Bu konuda bana katkılarından dolayı Ömer’e sonsuz teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Delal Yıldız / 18-19 Şubat 2017 / Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul Sözün bittiği yerdeyim. Daha uzun bir süre olsa yine gelmek isterim. Her yerde, evde, işte, okulda, yolda, durakta nerede olursam orada kullanabileceğim bilgilerle doldum. Deneyimledim ve deneyimlemeye devam edeceğim. Kitabı bir an önce elime almak ve herkese göstermek istiyorum. Ve herkese anlatmak, tavsiye etmek hatta zorla bu vorkshopı almalarını sağlamak. Nasıl olacaksa? Ömer’e kocaman teşekkürler. İyi ki bu kadar meraklı, üretken ve paylaşımcısın. Günümüz bilim insanlarından çok önlerdesin. Enerjin, merakın, üretimin daim olsun. Sevgiler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Didem Ilgaz / 18-19 Şubat 2017 / Bankacı (45 yaş) /İstanbul

Bu vorkshopın sonunda 45 yaşıma kadar doğru nefes almadığımı öğrendim. Nefesin insan sağlığına kattığı önemi, bütün yaşanılan kronik hastalıkların ana nedeninin olduğunu öğrendim. Ömer bize bütün teknikleri gösterdi ve bizim bunlardan kendimize en uygun olanı bulup uygulamamız gerektiğini söyledi. Bu vorkshop sayesinde nefesin hayatıma katacakları için çok mutluyum. Bütünsel sağlığımı korumak adına kendine uygun nefes tekniklerini kullanarak daha sağlıklı bir hayatın kapılarını açtığı için Ömer hocaya çok teşekkür ederim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Duygu Chabra / 18-19 Şubat 2017 / Mühendis (40 yaş)/İstanbul

Yıllardır nefesle ilgili çeşitli arkadaşlarımdan değişik zamanlarda bilgiler duymuştum. Bu vorkshopı bir tıp hekiminin vermesi, gelmemdeki en önemli etken. Vorkshop beklentilerimin çok üstündeydi. Bilgi birikimi ve araştırma sonuçları, güncel bilgiler bana hem hemen kullanabileceğim pratik bilgiler sağladı, hem de yeni araştırma alanları açtı. Grup büyüklüğü çok idealdi. Vorkshop açık ve rahattı. İstediğimiz zaman sorular sorabildik. Ruhsal şifa ile ilgili yeterince bilgi verildi. Fazla ayrıntıya boğulmadığım için mutluyum. Çok zor ve karmaşık değildi, uygulamalı bir vorkshop akışı, ayrıca keyif verici oldu.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Sevgi Fatoş Özer / 18-19 Şubat 2017 / Serbest (50 yaş)/İstanbul

Nefesle ilgili bir sürü şey duyup deneyimlemiş biri olarak güvendiğim kişi ve kurumdan nefesin gerçekten faydalı olan şeklini öğrenmek üzere geldim. Şahane bir vorkshop. Şu ana kadar kendimi ne kadar tehlikeye attığımın hiç farkında değildim ve gerçekten öğrendiğimde hayrete düştüm. Çok ama çooook teşekkür ederim Ömer Önder’e ve Kuraldışı’na; bana gerçekleri öğrettiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Sizi seviyorum ve herkese öneriyorum. Özellikle nefesle ilgilenen herkes gelin ve bir de Ömer hocadan dinleyin ve öğrenin, kendi dengelerinizi ve doğrularınızı kendiniz bilin, bulun, uygulayın.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Ahmet İğdirligil / 18-19 Şubat 2017 / Mimar (62 yaş) / Muğla

Nefes konusunda merak ettiğim pek çok konuda doyurucu ve aydınlatıcı bilgi edindim. Nefes tekniklerini deneyimledim. Kitabını sabırsızlıkla bekliyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Akış Şahin / 18-19 Şubat 2017 / İnş. Müh./Ankara

Sadece yapılması gerekenleri değil, işin teorisini de öğrenebileceğiniz harika bir vorkshop. Keşke daha uzun sürseydi diyorum çünkü bu konuda öğrenilebilecek daha çok şey olduğunu öğrendim. Ömer hocanın enerjisi inanılmaz. İnsan yanında iyi hissediyor. Teşekkür ederim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Hüseyin Kucur / 18-19 Şubat 2017 / İş Güvenlik Uzmanı (50 yaş)/ İstanbul

Workshopı beklentilerimin üstünde buldum. Özellikle eğitmen çok yetkin bir insan. Aynı zamanda çok cana yakın. Sevgiler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Kübra Gökçay / 18-19 Şubat 2017 / Kimya Müh. (41 yaş) /İstanbul

Sevgili Ömer’in vorkshopı çok çok verimliydi. Tüm sorularıma cevap buldum, sabırla tekrarla her soruya cevap verdi. Workshopın içeriği son derece kapsamlıydı, donanımından bahsetmeye gerek yok sanırım. Bu çok önemli ve keyifli deneyimi hayatıma katmak en büyük temennim. Sevgi ve şükranla.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Bade Top / 18-19 Şubat 2017 / Halkla İlişkiler (44 yaş) /İstanbul

İnanılmaz güzel birçok bilgi aldım. Nefes almadığımı fark ettim. Şimdi nefes almaya hazırım.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Barış Şahin / 18-19 Şubat 2017 / Psikolog (23 yaş)/Ankara

Mükemmel bir vorkshop. Hayatımda sağlık alanında çektiğimiz her sorunun nefesle bir bağlantısı olduğunu öğrenmek ve doğru nefesle bunu iyileştireceğimizin bilincine varmak harika bir ödül. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak. Söylenilen her şeyin içi dolu ve dayanaklı. Workshoptan çıkışınızda kendinizi daha sağlıklı, daha güçlü, daha zeki hissedeceksiniz. Ömer çok içten, çok yardımsever , herkesle anlaşabilecek biri. Sevgisini gözlerinden, sesinden, gülüşünden yoğun bir şekilde hissediyorsunuz. Bir hocadan çok bir dost gibi ve herkesin tanıması gerektiğini düşünüyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Kamil Işık / 18-19 Şubat 2017 / Yönetici (44 yaş)/Almanya

Hayatımızın ve yaşamımızın ilk başlangıcı ve devamı olan nefesin ne kadar önemli ve şifalı olabileceğini öğrendik. Ömer’den çok güzel şifalandık. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Esin Uçar / 18-19 Şubat 2017 / Öğretmen (31yaş) / İstanbul

Nefes konusunu hep duyardım ama hep yarım yamalak bilgilerle ve geri plana atardım. Ömer sana çok teşekkür ediyorum, nedenini faydalarını o kadar güzel anlattın ki, evet kendime söz veriyorum her gün güneş üzerime doğmadan kalkıp nefes egzersizlerimi ve beden egzersizlerimi yapacağım. Sonsuz sevgiler, seni çok seviyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Ruhşan Çağlar / 02-03 Kasım 2016 /Tekstil Tasarımcısı (46 yaş) / İstanbul
Nefes almak gibi çok doğal ve basit gördüğümüz hareketin aslında ne kadar önemli ve karmaşık olduğunu bu workshopta öğrendim. Bu doğal hareketin fizyolojisini öğrendiğimde kafamdaki birçok sorununda cevabını buldum. Doğru nefes almanın bedendeki etkilerini ayrıntılarıyla öğrendik. Bu bilgileri 2 gün gibi bir sürede bize aktaran Dr. Ömer Önder’e çok teşekkür ediyorum. Bu farkındalıkları yaşadıktan sonra aldığım her nefesin ne kadar değerli olduğunu artık çok daha iyi biliyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Seyhan Ergin / 02-03 Kasım 2016 /Diş Hekimi (47yaş) / İstanbul
Solunum ve nefes hep ilgimi çeken bir konuydu. Dr. Ömer Önder’den aldığım workshop hekim kimliği ve fizyolojik prensipleri de açıklamalarına katmasıyla oldukça doyurucuydu. Kendi adıma çalıştığım diş hekimliği alanında hastalarıma da faydalı olabilmek adına çok faydalı bulduğum bir workshop oldu. Organizasyon için teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Sezin Aksin / 02-03 Kasım 2016 / Yönetici/Ortak(40 yaş)/İstanbul
Merak ettiğim, hayatımızın kalitesini birebir yükseltecek nefes konusunda bu kadar literatüre dayalı bir konuyu bu kadar anlaşılır halde alabildiğim için çok mutluyum. Hayatıma birebir uygulayabileceğim egzersizleri de açık bir biçimde öğrendik.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Filiz Yılmaz / 02-03 Kasım 2016 /Matematik Müh. (49 yaş)/İstanbul
Çok teşekkür ederim tüm bilgiler ve uygulamalar için. Hayatıma fark katacağını biliyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Ebru Nur Çelebi / 02-03 Kasım 2016 /Tasarımcı (38 yaş) / İstanbul
Teorik açıdan önden bilgi verilmiş olması uygulamalarda çok faydalı oldu. Nefes konusunda çok yetersiz bilgilere sahip olduğumuzu fark ettim. Umarım daha fazla workshopla ve katılımcıyla bu bilgiler paylaşılır. Teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Neslihan Albayrak / 02-03 Kasım 2016 /Serbest Danışman (40 yaş)/İstanbul
Tavsiye ederim. Açıklayıcı bilgiler ve akılda kalıcı vurgular için teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Dila Ertemli / 02-03 Kasım 2016 / Eğitim Asistanı (37 yaş) /İstanbul
Sindirilmiş, hazmedilmiş ve süzülmüş harika bilgileri Ömer’in keyifli anlatımıyla öğrenmek harikaydı. Solunumun fizyolojisini öğrenmek, nefesin önemini anlamamda bana çok yardımcı oldu. Günlük hayatımızda uygulayabileceğimiz nefes egzersizleri uyguladık. Kısacası nefesi hayatıma katmanın önemini hücrelerime kadar sindirdim. Bu kadar derin bilgileri kolaylıkla öğrenebileceğimiz şekliyle bizlere sunduğun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Seda Kostik / 02-03 Kasım 2016 /Editör (34 yaş) / İstanbul
Solunumun, nefesin zihinsel, bedensel, ruhsal sağlığımız üzerindeki iyileştirici etkisini nedenleriyle anlamamızı sağlayan bir workshoptu. Yanlış nefesin hastalıklara etkisini ayrıntılarıyla öğrendik ve tabii bu yanlışı nasıl düzletebileceğimizi. Çok güzel, çözümün en sade biçimiyle anlatıldığı özel bir workshoptu. Dr. Ömer Önder’e bu bilgileri derleyip bizimle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Prof. Dr. Sema Baykara / 02-03 Kasım 2016 / 52 yaş / İstanbul
Bireysel gelişim yolculuğumuzun önemli parçalarından biri de bu workshopla tamamlandı. Çok değişik ve yararlı nefes teknikleri öğrendim ve bu bilgileri hayatıma katarak olacak değişiklikleri gözlemlemek için sabırsızlanıyorum. Bu workshopun en güzel yanlarından biri eğitmenin, hem hekim bakış açısı ile son derece geniş bir bilgi hazinesine sahip olması hem de nefes konusunu tüm kültürlere saygı göstererek bütünsel bakış açısı ile anlatması idi. Bu sayede neyi neden yaptığıma dair zihnimde netlik oluştu. Ve aklıma takılan her tür soruya yanıt bulabildim. Sevgili Ömer Önder’e sonsuz teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Demet Şenol / 02-03 Kasım 2016 /Eğitim Koordinatörü (45 yaş) /İstanbul
Sağlığımız için nefesin önemli olduğunu bilsem de bu workshopta olayın fizyolojik boyutunu ve faydalarını öğrenince çok daha net olarak kavradım. Birçok nefes tekniğini uygulamalı olarak öğrendik. Öğrendiklerimi hayatıma katmak için sabırsızlanıyorum. Herkese tavsiye ederim. Sevgili Ömer Önder’e çok teşekkürler.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Elvan Zihnioğlu / 46 yaş / İstanbul

Kuraldışı Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde verilen Bütünsel Sağlık ve Nefes adlı iki günlük eğitimin; içerik derinliği, anlatım bütünlüğü, üssel fayda açısından çok iyi bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Katılımcıların eğitime dahil olma seviyesi, Dr. Önder’in buna çok açık olması, eğitim akışı, bilginin verilme usulü açısından da kişisel olarak çok faydalandığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Kuraldışı Ailesine bir harika eğitim için daha teşekkürlerimle…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Nihal Serin Kocaboy / 05-06 Aralık 2015 / İstanbul

Eğitim müthişti. Ömer Hoca’nın enerjisi harikaydı. Eğitimden çok faydalandım. Eğitimde aldığım bilgileri günlük hayatıma taşımaya başladım.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Sultan Öztoprak / 05-06 Aralık 2015 / Mühendis (36 yaş) /İstanbul

Bu eğitim sayesinde çok değerli ve önemli bilgiler edindim. Bütünsel sağlık sadece nefes değil, ancak nefes ile başlıyor. __
Çok ciddi anlamda farkındalıklarım oluştu. Kendimize değer veriyor isek işe doğru nefes almak ve bütünsel sağlığımızı korumakla başlamalıyız. __
Sevgili Kuraldışı Ailesine ve 46’e bu güzel ve önemli Nefes eğitimini hazırladığı için çok teşekkür ediyorum. Öğrendiğim birçok egzersizi hayatıma katıyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Başak Özkal / 27-28 Kasım 2013 / Garanti Filo /İK (38) / İstanbul

“Nefes”i bir doktordan, bir sanatçıdan, bir uzmandan dinlemek, deneyimlemek ve öğrenmek o nefesi aslında daha önce hiç almadığınızı gösteriyor ama en doğrusu da en sağlıklı şekilde öğretiyor… Pek çok kanaldan duyduğumuz, uyguladığımız nefes ve gevşeme tekniklerinin bu kadar soft anlatıldığını ancak bu eğitimini deneyimleyerek öğrenileceğini düşünüyorum. Nefes ve gevşeme tekniğine yönelik tüm önemli noktaları hem analitik hem de duygularla anlatabilmek eminim çok zordur ama sevgili Ömer’le bu hem mümkün hem de çok keyifli…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Çisem Erkan / 27-28 Kasım 2013 / Tamek / Marka Müdürü / Pazarlama (30) / İstanbul

Yaşamın ta kendisi olan nefes hakkında ne kadar çok bilmeye ihtiyacımız varsa; o kadar bilgi yoksunuyuz. Özellikle “nefes koçları”nın bu kadar arttığı bu günlerde, kullanılan tekniklerin ne olduğunu, ne olmadığını, neye hizmet ettiğini, nasıl hizmet ettiğini bilmek çok büyük ihtiyaç. Ne yazık ki pek çok terapi bu bilgileri bilmeyen kişiler tarafından içi boş bir şekilde gerçekleşiyor. Mucizenin ta kendisi olan nefesi bilimsel bir şekilde ele alan bu eğitim sayesinde çok basit teniklerle ve bilinçle keşfetmek muhteşem bir deneyimdi. Sevgili Ömer Önder’e süprizli, keyifli, daha da merak uyandıran bu eğitim için sonsuz teşekkürler! Hayatın mucizelerini her an içimize taşımak ne güzel.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Dilâ Ertemli / 27-28 Kasım 2013 / (34) / İstanbul

Nefesin ne kadar önemli olduğunu kavradığım bir eğitim oldu. Bedenimizin bütünselliğine bir kez daha hayran oldum. Nefes egzersizleri esnasında bedenimin ne kadar gergin olduğunu gördüm. Sürekli spor yapan bir insan olmama rağmen gergin bir beden beni şaşırttı. Günlük hayatın içinde yapabileceğimiz kolay ve pratik egzersizler çok hoşuma gitti. Sabah uyandığımda yaptığım 20 dakikalık nefes programı kendim ile başbaşa kalmak için çok iyi bir fırsat. İç sesimi duymak beni çok rahatlattı. Derin bilgini bize en pratik biçimde bize aktardığın için teşekkür ederim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Dilek Kökter / 27-28 Kasım 2013 / Eğitmen (46) / İstanbul

Ömercim, su gibi akan bir eğitimdi. Ellerine sağlık. Şaşırtıcı bir sürü bilgi edindim, sağlıklı nefes alışkanlığı nasıl geçileceğini, teknik nefes kalıplarına düşmeden bedenime nasıl izin vereceğimi, akılda kalıcı egzersizlerle gösterdiğin için çok teşekkür ederim. Karbondioksitin en az oksijen kadar gerekli olduğunu, nefesin bile fazlasının neden zararlı olduğunu harika bir dille anlattın. Verdiğin bilgilerden sonra, horlamanın altında yatanları anladım ve önerdiğin egzersizi hemen hayata geçireceğim.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Dolunay Kışlalı / 27-28 Kasım 2013 / Anadolu Ticaret / İşletmeci (39) / İstanbul

Hayat nefestir… daha ne?!

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Duygu Gümüşçağlayan / 27-28 Kasım 2013 / Psikolojik Danışman (29) / İstanbul

Hayata başlarken ve bitirirken bize eşlik eden tek şeyin değerini ne kadar biliyoruz? Ne kadar tanıyoruz? Bizi yaşama bağlayan nefesi gerçekten alıyor muyuz? Benim için bu eğitim önce nefes almayı bilmediğimi öğretti; çoğu zaman nefessiz kaldığımı… Eğitim devam ettikçe hem sağlıklı nefes almayı, hem kaliteli uykuyu hem de yaşamıma hemen kattığım çok değerli egzersizleri öğrendim. Değerli bilgilerini paylaştığı için Ömer’e sonsuz teşekkürler. Sürprizli finalle büyüleyen Seda’ya da teşekkürler… Bir kere daha iyi ki varsın Kuraldışı…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Elif Ekemen Akarsu / 27-28 Kasım 2013 / Çev. Yük. Müh. (42) / İstanbul

Nefes ile ilgili en temelden, en kompleks pek çok bilgiyi harmanlayan bir eğitim. Ömer Önder sadece bilgisiyle değil, pozitif enerjisi ile de şifa verdi. Teşekkürler…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Erdal Burak Kabaoğlu / 27-28 Kasım 2013 / Burak Boru / Makina Mühendisi (36) / İstanbul

Önemsiz gözüken ama hayatımıza bu kadar etkisi olan detayların, her ayrıntısına kadar verildiği çok keyifli bir eğitimdi. Birkez daha bedenime hakim olmanın ne kadar önemli olduğunu fark ettiğim için çok mutluyum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Gianna Yıldız / 27-28 Kasım 2013 / (27) / İstanbul

Günümüzde nefesle ilgili o kadar çok şey duyuyoruz ki, ben şahsen artık neyin doğru olup olmadığı konusunda aklım çok karışık geldim bu eğitime. Neyseki Ömer gibi bütünsel bir bakış açısına sahip doktorlar var. Ne kadar şanslıyız ki Ömer bizimle bilgilerini paylaşıyor. Bu eğitim nefes hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara bilimsel ve ruhsal yanıtlar getirecek. Sadece 2 günlük olmasına rağmen nefes alma alışkanlıklarımda değişimler olmaya başladı bile. Ve elimde hayata geçirebileceğim bir sürü egzersiz var.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Haluk Çerçiler / 27-28 Kasım 2013 / Kumaş Ticareti (49) / Antalya

Nefes öncelikli yaşamdan yana, tercihimi kullanırken, bunun yollarını bana öğrettiğin için sevgili Ömer sana sonsuz teşekkürler. Kendime verdiğim en güzel hediyeydi. Aslında tanrının bana verdiği bu hediyeyi yani diyaframımı artık tanıyorum. Nefes alırken duyduğum şükran, onu geri verirken de hissediyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Kezban Bektaş / 27-28 Kasım 2013 / Bütünsel Yaşam Koçu (45) / İstanbul

Yaşamın başlangıcı ve bitişi NEFES. Yemek ve sudan daha önemli, ne kadar önem veriyoruz? Gerçekten NEFES alıyor muyuz? Ömer, harika üslubuyla yaşamla bağlantımı yeniden düzenlememi sağladı. Nefesi, her boyutuyla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal olarak ele aldı. Tüm aldığım bilgilerle, aldığım ve alacağım her nefesin, başka bir farkındalıkla, değerini biliyor olacağım. An’da kalma sürecini uzatmak, her boyutta sağlığa kavuşmak istiyorsanız NEFES eğitiminizi deneyimlemenizi öneririm. Sevgilerimle.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Murat Ertemli / 27-28 Kasım 2013 / Remax Center (45) / İstanbul

Hayatın nefes ile başlayıp, nefes ile bittiğini biliyordum. Bununla beraber doğru nefesin nasıl alınacağını şu an öğrendim. Bu eğitim ile beraber, aldığım her nefesin kıymetini daha iyi biliyorum. Kuraldışı’nın eğitimleri, benim, bana yolculuğumda en büyük rehberim olmaya devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkürler…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Nurhan Kürkan / 27-28 Kasım 2013 / Muhasebe (51) / İzmir

Bir nefes şimdiki an; işte bu kadar önemli; “NEFES”. Bu dünyaya sayılı nefes almak için geldik. Bu nefese anlam ve keyif katmak bizim elimizde bunu bu iki günlük workshop’ta bize öğrettin Ömer sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Büyük keyif aldım. Gurubumuz ayrıca çok iyiydi. Sıcak, samimi, doğal bir çalışma oldu. Kapanış tek kelime MUHTEŞEM’di. Umarım devamı gelir. NEFES, hayata EVET demek! Yuppiiii…

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Pınar Engin / 27-28 Kasım 2013 / İngilizce Öğretmeni (48) / İstanbul

46’in Nefes Eğitimini bugün bitirdik. Bu eğitimin ne kadar gerekli olduğunu çok iyi biliyordum. Her yerde çoğunlukla nefes eğitimleri ve yararları hakkında çok şey duymuşuzdur. Ancak birçok konuda olduğu gibi bu konuda da büyük bir bilgi kirliliği var. Nefes gibi hayatımızı etkileyen çok önemli bir konuda doğru bilgilenmek çok önemli. Bu konuda Türkiye’deki en yetkin kişilerden biri olduğuna inandığım 46’den bu eğitimi almak muhteşemdi. Doğru bilgiler bir hekimden nefes eğitimini almak çok güzeldi. Çok değerliydi. Herkese hararetle tavsiye ediyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Selime Sevinçli / 27-28 Kasım 2013 / Hemşire (47) / İstanbul

Nefes tekniklerini, doğru nefes almayı öğrendim. Bizim bildiğimiz derin nefeslerin aslında doğru olmadığını gördüm. Hayatta en baştan nefes (doğru almayla) başlar, su sonra emekler gelir. Ve hayat nefesle biter ya, kendimde eksikleri gördüm. Yanlış nefes almalarla bir sürü toksin birikmiş vücudumda. Kramplar nefese odaklanmayla iyileşebilirmiş aslında. Bir sürü nefes egzersizleri öğrendim. Onları artık hayata geçirmeye karar verdim. Doğru nefes ne kadar çok önemliymiş meğer. Dr. Ömer’e çok teşekkür ederim. Değerli bilgiler için.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Selma Ataş / 27-28 Kasım 2013 / INGBANK / Uzman (40) / İstanbul

Son zamanlarda nefes almakta zorlandığımı hissediyordum. Eğitimde hiç alamadığımı ve nefes konusunda çok aşağılarda olduğumu gördüm. Ömer’in sayesinde doğru teknikleri öğrendik ve hemen hayatıma geçirmeye başlıyorum. Bedenimizle ilgili de hayati olan birçok egzersiz öğrendik. Her sabah bunları yapmaya başlıyorum. Önder’e eğitimde bize kattıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca eğitim sonundaki sürprizi de benim için çok değerliydi. Çok teşekkürler emeği geçen herkese, sizi seviyorum.

Bütünsel Sağlık ve Nefes / Serkan Çelik / 27-28 Kasım 2013 / Yönetici (38) / İzmir

Yazamıyorum çok güzel o olmadan hayata devam edemiyorum hiçbir şey bilmiyorum nefesi yanlış biliyormuşum. Sonsuz şükran duyuyorum verdiklerin ve paylaştıkların için sonsuz teşekkürler.