Ruhsal Denge (PİKİ)

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Bircan Eser (38) / Memur / İstanbul

Bu eğitim ile bedenimin bilgeliğine eğildim. Hayatın bir armağan olduğunu kendime hatırlattım. Korkularımla yüzleşmenin beni özgürleştirdiğini fark ettim. Çok şükür ki kendime verdiğim bu ödülün hayatıma kattığı olumlu etkiye. Nil, Saim iyi ki varsınız. Çok teşekkür ederim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Gül Naimoğlu (40) / Öğretmen / Kıbrıs

PİKİ 3 eğitimi çok etkileyici bir eğitimdi. İyi ki geldim dedim. Nil ve Saim’in bu hayatta biriktirdikleri bilgilere güvenim sonsuz. Onlardan öğrenmeyi seviyorum. Hayatı ne kadar ertelediğimi fark ettim. Kafamda yeni planlar, yaşamak istediğim yeni deneyimler, yeni fikirler oluştu. Ölüm korkusunun bende azaldığını, yaşama isteğinin arttığını hissettim. Beden garip bir huzur duygusu hissediyor. Huzur, dinginlik ve şükür kitap okumakla da birçok şey öğrenebiliriz fakat bir rehber eşliğinde öğrenmek farklı bir deneyim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Şeyda Yıldız (24) / Fizyoterapist- Araştırma Görevlisi / İstanbul

PİKİ 1 ve 2 de çok güzeldi ama 3 beni tam anlamıyla büyüledi. 6 gün olabileceği maksimum seviyede dolu dolu geçti. Yaşamın değerini daha iyi anladım. Küçük egzersizler ile nasıl bedenimizi şifalandırabileceğimizi fark ettim. Şükretmenin ve hayatın sorumluğunu almanın değerini keşfettim. Burada olduğum, bu eğitimleri aldığım için, Nil’i ve Saim’i tanıdığım için hayata şükran duyuyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/Aliye Gerzile (29) / Diş Hekimi / İzmir

Tek kelimeyle müthiş bir eğitimdi. Bu kadar dolu dolu geçeceğini ve bu kadar şey öğreneceğimi tahmin etmiyordum. Müthiş farkındalıklar, başka yerde kolay bulamayacağınız özel ve değerli bilgiler öğrendik. Hayatın bir hediye olduğunu ve aslında şükredecek ne kadar şey olduğunu fark etmemi sağladı. Tüm bu özel ve yararlı bilgiler için tüm bu emekler için ve buraya geldiğim için kendime Nil’e, Saim’e ve Kuraldışına şükran duyuyorum. İyi ki varsınız.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Nilgün Gürsoy (64) / Ev hanımı / İstanbul

PİKİ 1 ve 2 gibi 3 de beni derinden etkileyen bir eğitim oldu. Faydalı ve değişim dolu egzersizler yaşadım. Bundan sonra hayatıma bu değişimleri katarak devam edeceğim. Burada öğrendiğim bilgileri kendi yaşamımda uygulayarak hem kendimi hem de sevdiklerimi mutlu edeceğimi biliyorum. İyi ki buraya gelmişim. İyi ki sizleri tanımışım. Vesile olan kızım Elif’e şükran duyuyorum. Bana bu çok önemli bilgileri öğreten sevgili Nil ve Saim’e şükran duyuyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Berrin Karakaş (57) / Teknik Ressam / Ankara

Selam Berrin ben, PİKİ 1- 2- 3 Eğitimlerine katıldım. PİKİ 1-2 ne oluyor derken 3 ile muhteşem denge sağlandı. Bu hayata geliş amaçlarımızdan öfke, kızgınlık, mutluluk, aşk ve sevgiyi deneyimlerken ŞÜKRAN DUYMAYI hatırlamadığımı fark ettim. Her gün şükran duymak için, şükür etmek için kendime ve evrene söz veriyorum. Sevgili Saim’e Nil’e sonsuz ŞÜKRANLARIMI sunuyorum. Kabul görmesi dileğiyle… Sevgiler…

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Seçil Çelik (46) / Ev Hanımı / Manisa

Uzun süredir kendimle savaşım devam ediyordu. Son birkaç yıldır daha yoğun olarak yorgun düştüğümü hissediyordum. Kasım ayında Doğan Cüceloğlunun ‘ Dört Anlaşma’ kitabının tavsiyesi ile Kuraldışı ile tanışmış oldum. İlk gelişim Ocak ayındaydı. Buranın bana kattığı en büyük fark senelerdir kendimle yaptığım didişme sakinledi ve dört ay gibi kısa bir sürede kendimle gözlemlemem çok daha kolay ve eskisine göre daha fazla hata payı bırakarak, bunun olabilirliğini kabul ederek davranabiliyorum. 6 günlük eğitimin çok verimli ve iyi geçtiğini düşünüyorum. Eğitmenlere ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Safiye Savaş / Noter / İstanbul

PİKİ 3 bana son derece yararlı bir eğitim oldu. Uzun zamandır içtiğim ve bırakamadığım sigarayı bir çalışma esnasında bıraktım. İyi ki buradayım. İyi ki varsınız Nil ve Saim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ İdil Kazandöğer (42) / Yaşam ve Öğrenci Koçu / İstanbul

Sadece Piki 3 için yazabileceklerimi en kısa haliyle aktarmaya çalışayım. Tek kelime ile MÜTHİŞ bir deneyim. Hayata bakış açımı, ertelemelerimi, kendime neler yaptığımı gördüm, kendimi nasıl sabote ettiğimle yüzleşmek harikaydı. Bedenimin bilgeliği çok çok şaşırtıcıydı. Sol beyni ağır basan biri olarak bu yaşadıklarımı bana biri anlatsaydı inanın dalga geçerdim. Kesinlikle inanmazdım. Şimdi burada bu eğitimlerle şok üstüne şok yaşayarak, ağzım açık kalarak tamamladığım bu eğitime iyi ki katılmışım. Hararetle tavsiye ediyorum. Kendinize, ailenize yapacağınız en güzel iyilik olur inanın.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Nevin Çamur Uzuner (41) / Yaratıcı Drama Lideri / İstanbul

Bir adım daha kendime ilerlediğim bir eğitim oldu, hatta anne karnındaki Nevin’i fark ettiren. Bu güzel eğitim için teşekkürler. Piki ile fark ettiklerimizi iyileştirmenin yollarını bilmek bana güven ve huzur verdi. Sevgiler, teşekkürler.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Begüm Us (30) / Pazarlamacı / İstanbul

Her şeyi sorgulayan, mantık kalıplarına sokan bir sol beyin olarak PİKİ eğitimlerine katılmaya ikna olmak benim için kolay olmadı. 3 seneye yakın zamandır süregelen, kronikleşmiş rahatsızlığımı gidermek için modern tıp, alternatif tıp derken doktor doktor gezmek daha “mantıklı” gelmeye devam ediyordu. Hiçbiri işe yaramayıp ümitsizliğe kapılmaya başlamasam kendimi burada bulamayacak, aslında zihnimde oluşturduklarımı çözmeden hastalıkları şifalandıramayacağımı anlamayacaktım. Artık mantıkdışı da belli ölçüde aklıma yatıyor. Gelişime çok daha aç ve açığım.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Bengi Çağatay (37) / Mühendis/ Eskişehir

Kendi sağlığımı bugüne kadar başkalarına emanet ettiğimde bedenime yaptığım haksızlığı keşfetmiş olduğum eğitim serisinin üçüncüsünü tamamladım. Affediş, yaşam enerjisi, şükran konularının derinlemesine işlendiği bu eğitimden sonra daha da hafiflediğimi hissediyorum. Eğitimi düzenleyen, kurgulayan, bu bilgileri edinmek ve anlatmak için çaba gösteren tüm Kuraldışı ekibine teşekkür ediyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Arzu Çelik / İstanbul

Burada öğrendiklerim pratik, kolay ve etkili çalışmalarla hayatıma ve bütüne fayda sağlıyor. Şükredeceğim o kadar çok şey varmış. Burada öğrendiğim yüzlerce kıymetli bilgi için şükrediyorum. Sağlığıma, ruhuma çok iyi geldi bu eğitim. Sonsuz olsun…

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Seyhan Aktaş Sarıoğlu (40) / Peyzaj Mimarı / İstanbul

Nil eğitim başında ‘beklentinizin çok çok üzerinde bir eğitim olacak’ dedi. Saim de ‘ İnsanların beklentilerini yükseltme sonra beklentilerini karşılayamayız’ dedi. Nil az bile demiş. Tahmin edilemez. Yaşayınca, katılınca ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Ben bu eğitimde YENİDEN DOĞDUM. Kulağa çok uçuk geliyor biliyorum. Benim için olağanüstü bir deneyimdi. Hayat enerjimi geri kazandım. Küçük bir çocuğun enerjisini yüreğimde, tüm bedenimde hissediyorum. Rüzgârda savrulan yaprak gibi kendimi hayatın akışına bırakıyorum. Dolu dolu, olağanüstü bir eğitim. Kendini geri kazanmak istiyorsan harekete geç!

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Yalçın Aldemir (38) / Öğretmen / Sinop

Kendini arama yolculuğunda eşsiz bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Kendimizi keşfettikçe daha çok seviyoruz ve kendimizi sevdikçe daha çok keşfediyoruz. Korkularımdan sıyrılıp kendimize ve hayata bakabildiğimizde hayatın içinde çırpınıp acı çektiğimiz değil, birlikte ve keyifle aktığımız bir nehir olduğunu fark edebiliyoruz. Evren sınırsız ve biz izin verdiğimizde içimizden akıyor.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Mehmet Başkaya (54) / Emekli

Ruhsal Denge Eğitimi anı yaşamak isteyenlerin özgürleşmek istedikleri olayları, sorunları ve kişileri bırakabilmesi için bazı önemli imkânlar sunuyor. Özgürlük güzel. Olumlu olmak, olumlu kalmak güzel. Bu amaçla kendinle, hayatla, insanlarla barışmak, anlam ve değerlere odaklanmak güzel. Her şey için teşekkürler.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Berna Özkök (35) / İşletmeci / İstanbul

Merhabalar, PİKİ 1-2-3 modüllerini bitiren bir katılımcı olarak yazıyorum. Ne mutlu bana kendime vakit ayırdığım ve buraya geldiğim için. Ne mutlu bana Nil ve Saim ile tanıştığım ve çalıştığım için. İyi ki varsınız. Bu eğitim hayatım boyunca bana ve benim enerjimle etrafıma, çevreme katkı sağlamış olacak. Önerilen kitaplar, müzikler de çok değerliydi. Bir sonraki eğitimi dört gözle bekliyorum. Bu eğitimde tüm katılımcıların birbirlerine çok katkı sağlayacağına da inanıyorum. Anlatılmaz, yaşanır. Ben bu eğitime geldiğim için çok şanslıyım. Umarım bu şansı siz de yakalayabilirsiniz. Bütünsel Kinesiyolojiyi umarım bir gün herkes öğrenir ve uygular. Umarım okullarda da ders olarak verilir. Sağlıklı kalın. Kinesiyoloji öğrenin…

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Birsen Kızıldaş (45) / Mimar – Garimenkul Danışmanı / İstanbul

Hayatımda sürekli karşılaştığım engellerden bıkıp usandığım için bilinçaltımı merak edip geldim, iyi ki geldim. Doğum öncesi etkilerin bile hayatıma nasıl etki ettiğinin farkına varmamı sağlayan bir eğitim oldu. Bu farkındalığım devamında bu bilinçaltı inançlarımı düzeltmeyi ve yeni inançlar edinmeyi başardım. Enerjinin, auranın hayatımızda ne kadar etkili olduğunu deneyimledim ve bunları güçlendirmeyi öğrendim. Bedenin madde halinden mana haline akışının mucizesi ile tanıştım. Sadece ve sadece kendime odaklanıp iyileşmeyi amaçladığımda eş zamanlı olarak tüm çevremin kendiliğinden iyileşmeye başladığını bir kez daha deneyimliyorum. Bu yolculuğu çok sevdim. İyi ki varsınız. İyi ki bu yola baş koymuşsunuz. Seviyorum sizi.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Sibel Erim (42) / Yoga Pilates Eğitmeni / İstanbul

Piki 1e başladığımda anlamaya çalışırken başta saçma sapan bulduğum, zaman zaman çalışmalarda acabalara düştüğüm. Bir iki derken üçün sonunda hissettiğim duygular şimdi bambaşka oldu. Gerçek anlamda hem bedensel hem zihinsel hem de ruhsal anlamda şifalandığım muhteşem bir eğitimdi. Diğer eğitimlerde olduğu gibi bu eğitimde de çok değerli deneyimler yaşadım. Burada olduğum için çok şanslıyım ve bunun için şükran duyuyorum. Emeği geçen herkese şükran…

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Enver Karaömer (39) / Denizci/ Yalova

Ruhsal Boyut, çakra, aura ve vücudumuzdaki meridyenler hakkında birçok bilgi aldığım dolu dolu 6 günlük bir eğitim oldu. Bu konuların benim hayatımı, çevremi, ilişkilerimi nasıl etkilediği ve bu olumsuz etkileri nasıl olumlu etkilere dönüştürebileceğimi öğrenmek çok mutlu edici ve bilgilendirici oldu. Dilerim herkes bu şifalandırıcı bilgilerden en kısa sürede faydalanmaya karar verir ve bu konu hakkında bir adım atar.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Gonca Çağlıer (46) / Makine Mühendis / Eskişehir

Vücudun bilgeliğini, gücünü öğrendiğim bir eğitimdi. Doğduğum günden bugüne vücudumda taşıdığım, oluşturduğum yanlışları düzeltmek için büyük bir fırsat oldu. İlk defa bu eğitimde duygu derinliğine ulaşabildim. Benim için farklı bir tecrübeydi. Sol beynimle anlamanın mümkün olmayacağı şeyleri dinlemek, uygulamak için beni çok cesaretlendirdiniz, ortam yarattınız. Bunları yaşama şansım oldu. Yeni tecrübeler edinmek için heyecanlıyım. Burada yaşadıklarım, tanıştığım insanlar benim için bir hediye. Bu hediyelerim için şükür ediyorum. Sağlığıma çok şey kattığıma inanıyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Nesrin Aydın (52) / Doktor / Ankara

PİKİ Eğitimlerinin muhteşemliği PİKİ 3 Eğitimi ile taçlandı. Hayatım boyunca tanıdığım bana yük olan kalın duvarlarımda derin yarıkların, kırılmaların, gediklerin oluştuğunu gördüm. Hissediyorum… Bu andan itibaren benim bir önceki günden daha yüksüz daha hafif, daha şeffaf, daha berrak, daha net olmak zorunda olduğum bu değişimin, dönüşümün geri dönülmez bir şekilde başladığını ivme kazanarak ilerlediğini mutlulukla görüyorum. Teşekkür ederim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Figen Davutoğlu (44) / Yönetici/ İstanbul

Tüm eğitimlerde edindiğim PİKİ bilgilerini harmanladığımız, şifalanma tekniklerini uyguladığımız Ruhsal Denge Eğitimi çok faydalı ve eşsiz bir deneyim. Hayatlarımdaki dönüşüm etkilerini paylaşmak ve birbirimizden öğrenmek ayrıca çok keyifliydi. Sonsuz teşekkürler…

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Leman Akpınar (29) / Sanatçı / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji, hayata şükran duymayı canlandıran, bana kendi bedenimi şifalandırmayı öğreten, hayatımın doyumunu müthiş derecede arttıran bir eğitim oldu. Bana ne kadar sihirli varlıklar olduğumuzu hatırlattı. Dönüştürücü ve inanılmaz keyifli bir eğitimdi. Çok teşekkür ederim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Sinem Hallı (33) / Tasarımcı / İstanbul

Hayatın anlamını, yaşama sevincini, hayatın değerini anlamak için en kıymetli hediye. Yaşadığın her saniye için şükran duymana, anı yaşamak, sevdiklerini kucaklamak için büyük bir fırsat. Karşıdakinin hislerini anlayabilmek, onunla gerçekten konuşabilmek için bir nimet. Kendine dönüp enerjini yükseltebilmek, sağlığını en yüksek seviyeye getirebilmek için harika egzersizlerle dolu büyük bir macera. Bu yolculuk bana dizimin geçmeyen ağrısının en büyük hediyesi oldu. Bu rahatsızlığa insan şükür eder mi diye düşünürken fark ettim ki mümkünmüş. Sizleri tanıdığım, bilinç ve bilinçaltının farklı boyutlarının farklı noktalarına ulaşmama fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ İlbilge Cebeci Yılmaz (42) / Fizyoterapist / İstanbul

Merhaba, bu eğitime gelerek Ruhsal Denge nedir, ben bunun neresindeyim derken iyi bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Kendini tanımak, vücudunda, davranışlarında ve huylarında var olan nedenlerini bilmediğim, rahatsız olsam da değiştiremediğim birçok parametrenin nedenleriyle yüzleştim. Ama demeler geride kaldı. Güçsüz hissettiğim konuların temelleri nerelerde atılmış, bu farkındalığa ulaştım ve bu günümü aydınlattı. Ruh, beden, zihin birlikteliğim için neler yapmam gerektiğinin ayrımına vardım. Umarım bu eğitimler daha fazla kişiye ulaşır. Onların bireysel gelişim yolculuğunda aydınlatıcı olur. Tüm toplum olarak içsel gücümüzün böylece farkına varırız. Kaçırmamamız gereken, sizi bütünüyle değiştirecek bir eğitim serisi PİKİ eğitimleri.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Aynur Bitiş (42) / Eğitmen / İstanbul

PİKİ 3 eğitiminde, kaygılarımdan, korkularımdan ve bağımlı ilişkilerimden özgürleştim. Buradaki şifalandırma çalışmaları hem ruhsal hem fiziksel hem de duygusal olarak güçlenmemi sağladı. Kör noktalarımı görmemi sağladı. Değerlilik duygum arttı. Her an bu dünyadan ayrılmanın korkusunu yenip huzura ermemi sağladı. Akışta olmayı, kalmayı öğretti. Hayata teslim olmayı… Biz burada olmasak da her şey yolunda ilerleyecek bunu idrak ettim. Her zaman bardağın dolu tarafını görmemizi ve elimizdekiler için şükran duymamız gerektiğini, verdiğimiz sözleri tutmamızı öz disipline sahip olarak, iyi bir insan olarak bu yolda ilerlememiz gerektiğini gösterdi. Nil’e çok teşekkür ediyorum, bana kattıklarından dolayı.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Mürüvet Manav (35 yaş) / Ticaret / İzmir

Hayatımdaki en korktuğum ve en derine attığım korkumla yüzleştim. PİKİ 3’te bu korkunun beni bu kadar tutsak ederek beni baskıladığını ve tuttuğunu bilmiyordum. Yüzleşmek ve arınmak benim için inanılmaz bir deneyimdi. Yıllarca gittiğim psikolog ve psikiyatrlardan aldığım kazanımlardan burada çok çok daha fazlasını alarak hayatıma geçirebiliyorum. Sadece bir fırsat yaratmak hayatınızın en önemli armağanı olabiliyor. Ben kendime bu şansı tanıdım ve kendime teşekkür ediyorum.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Seda Kahvecioğlu (48) / Mimar / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji Eğitiminin sonuncusu olan PİKİ 3 workshopu bedensel ve ruhsal bütünlüğe giden yolda bana büyük bir adım attırdı. Artık bedenimin, duygularımın daha çok farkındayım. Hayatın kıymetini daha çok biliyorum ve bunun için şükür ediyorum. Bundan sonra yaşayacağım günlerimi daha doyumlu, sağlıklı ve bütüne katkı sunacak amaçlar doğrultusunda yaşamamın gerektiği inancım var. Şükürler olsun.

Piki 3 / 20-23-27-28 Nisan 2019/ Reyhan Çabuker (44)/ Koordinatör / İstanbul

Bu eğitimde çok kolay ve hızlı yöntemlerle bedensel ve ruhsal sağlığımı nasıl koruyabileceğimi öğrendim. Beni engelleyen korku ve inançlarımın kaynağını bulup bunları dönüştürmemi sağlayan bu eğitimde inanılmaz deneyimler, uygulamalar ile kendimi nasıl şifalandırabileceğimi öğrendim. Yaşam enerjimi arttıran, yeniden doğmamı sağlayan bir eğitim oldu. Teşekkürler.

PİKİ Ruhsal Denge /Betül Varol / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Eğitim Danışmanı (24 yaş)/Eskişehir

Nereden başlayayım ki? Hayat amacımı bulmamdan mı, yaşamın bir hediye olduğunu keşfetmemden mi? Hiçbir şeyin rastlantı olmamasından mı? Bedenin bilgeliğine olan hayranlığımdan mı? Sağlığın bir lütuf olduğunun ve onu korumanın elimde olduğunun farkındalığı mı? Bu bir “ idrak” sürecidir. Burada bulunduğum için ve yaşadığım farkındalıklar için şükran duyuyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Sezen Kırcan/ 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/Gaziantep

Kendimle yüzleştiğim, duygularımın kontrolünü bıraktığım, hayattaki hedeflerim için bu sefer ertelemeden başlayacağım harika bir yola çıkıyorum harika bir workshoptı. Nil ve Saim binlerce teşekkür.

 

PİKİ Ruhsal Denge /İrem İvegen/21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Öğrenci (18 yaş)/Ankara

PKİ 1 ve PİKİ 2 güzeldi ama PİKİ 3 bir başkaydı. Çok etkilendiğim bir workshop oldu. Egzersizler, farkındalıklar yarattı. Yaşamımın daha daha farkında olmanın mutluluğu ve daha bir sürü şeyin farkında olmanın bilinci ile bu cümleyi yazıyorum. Çok şey öğrendim, başka bakış açıları kattı hayatıma. İyi ki düşmüş yolum Kuraldışına. Nil, Saim her şey için çok teşekkürler Hayatımın değişmesinde katalizörsünüz.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Baran Doğan / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Saha Temsilcisi (22 yaş)/İstanbul

Bu workshopa kadar yaşadığımı ve yaşama şükran duyduğumu sanırdım. Ama asıl bu workshopta yaşamanın nasıl bir şey olduğunu ve yaşamın değerini anladım. Sanki gözlerim yerinden çıkartılıp yerine yeni gözler takıldı. Geceleri uykumu kaçıran ölüm korkusundan bu eğitim sayesinde özgürleştim. Bazı sağlık sorunlarının nelerden kaynaklandığını ve onları nasıl engelleyebileceğimi gördüm. Sözcüklerle anlatamayacağım inanılmaz şeyleri tecrübe ettim. Kendimi ve başkalarını tanıma yolunda koca koca adımlar attım. Yaşamayı hissettim. İdeallere sahip oldum. Gerçekten isteyince her şeyin mümkün olduğunu öğrendim. Özgürleşmeyi ve yaşamı hissettim. Bu workshop hakkından size söyleyeceğim son şey, yaşadıklarınıza inanamayacaksınız.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Elif Hande Aktaş / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/Pastacı (34 yaş)/İstanbul

Her Piki workshopı beni daha da heyecanlandırıyor. İçimde cevap bulamadığım durumların sebebini bu workshopta farkına varmaya başladım. İyi ki zamanında Çekim Yasası kitabına takılıp bu workshopları almaya başladım. Olağanüstü deneyimleri mantıklı boyutta (aklıma yatan şekilde yaşamak) inanılmaz bir deneyim. İyi ki varsınız. Hayatıma bir yol ile girdiğiniz için evrene teşekkür ediyorum ve şükran duyuyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Mert Ülker  /21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/ Finansal Analist (46 yaş)/İstanbul

Doğanın, evrenin ve bedenimin sırlarını öğrenme, yaşamımın her boyutunun sorumluluğunu alma yolunda çıktığım PİKİ yolculuğunun temel workshopları olan PİKİ 1-2-3’ü tamamlamış bulunuyorum. Bedenimin bilgeliğine güvenerek ve onun dilini öğrenerek, hayatımın kalitesini, sağlığımı ve öğrenme kapasitemi geliştiriyorum. Ruhsal Denge workshopıyla pekişen PİKİ workshopları ile sorunlarımın altında yatan nedenlerin enerjimin dengesinin bozulması ya da tıkanmasıyla ilgili olabileceğini fark ettim. Enerjimi yeniden dengeleyip güçlendirerek ve doğal akışını sağlayarak, fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığıma kavuşabileceğimi anlıyorum. Enerji dengesizliğinin olduğu yerde dengenin yeniden oluşturulması ve enerji akışının sağlanması ile bedenimizin evrensel enerji ile de tekrar uyumlu hale geldiğini görmek, sahip olduğumuz bedenin sandığımızdan çok daha bilge olduğuna işaret ediyor. Bu bedene ve fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığım başta olmak üzere sahip olduğum her şeye şükran duyuyorum. PİKİ paketinin daha ileriki safhalarını merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Enerjimizin ve potansiyelimizin farkındalığını arttırmamıza katalizör olan tüm Kuraldışı ekibine ve sınıf arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. Sevgilerimle…

 

PİKİ Ruhsal Denge /Selim Yalçın / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/Öğretmen (31 yaş)/ İstanbul

Ertelemenin hayatımı zehirlediğini fark ettim. Yeni farkındalıklarla ertelemeyi minimuma indirmeyi planlıyorum. Benim için workshopın can alıcı noktası ayrımcılığın farkına varmam. Ayrımcılık hayatta en çok sevdiğim insandan ayırmış; ama bunu fark etmemişim bile, bununla yaşamaya devam etmişim. Kendim olabilme yolunda yeni yollar keşfettim. Kendim olursam her şeyi başaracağımdan eminim. Yeni seçimler yapmam gerekiyor ve bu seçimler bundan sonraki hayatımın temel taşı olacağından eminim. Fark ettiğim diğer şey hayatın ancak gerçekle yaşanabileceğidir. Hayat nazlı davranmıyor sana, gerçekleri göğüslemen gerekiyor ki daha doyumlu bir hayat gelsin sana. Farkındalıklarımın hepsini yazmaya ne satırlar, ne kâğıtlar yeter. Yaşamak lazım. Yaşamak istiyorsanız Kuraldışı her zaman yanınızda.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Özge Pınar Terzioğlu/21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Avukat (36 yaş)/Kırklareli

PİKİ 3 büyüleyici, çarpıcı bir deneyimdi. Yaşarken batakta gibi hissedip, sonrasında denizin dinginliğini yaşatan, tokat gibi gerçekler gün yüzüne çıkaran harika bir deneyimdi. Kendime yolculuğun bazen inişli çıkışlı, bazen karanlık, bazen aydınlık, hayat gibi… Teşekkür ederim bu güzel yolculukta çarpıcı deneyimler yaşattığınız için…

 

PİKİ Ruhsal Denge / Berker Kaplaner/21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Öğrenci (24 yaş)/İstanbul

Her bir PİKİ workshopından sonra işte bu zirvesi diyorum ve bir sonraki PİKİ workshopında değişiyor. Bu seferde bir şey değişmedi. Bu ileri workshoplarda da böyle olacaktır. Çok şey denilebilir ama az ve öz söyleyeceğim. Eğer amacınız sadece hayatta kalmak değil gerçekten yaşamak ise bu workshop olmazsa olmazdır kesinlikle.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Fatoş Yelkenci /21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Satış Pazarlama Uzmanı/İstanbul

Hayatımın, kendimin değerini öğrenmenin bilmenin, bu yolda keyifle ilerlemenin hazzını yaşıyorum. Farkına vardıkça, kendimle yüzleştikçe her şey daha keyifli oluyor. Yaşamın, bedenimin kıymetini bilmenin huzuru ile ayrılıyorum bu workshoptan. Ertelemelerime son verme sözü ile. Herkese sevgi ve teşekkürlerimle…

 

PİKİ Ruhsal Denge /Rezan Dönmez /21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Reklamcı (39)/İstanbul

Hayatım boyunca hep mi kaçtım ben? Evet, sanırım öyle, hatta artık eminim. Hep bir sıkışıklık hissettim. Başka seçimim olmadığını. Aslında her zaman başka seçenekler vardı önümde ama kaçtığım için onu da göremedim ben. Kurban oldum ve suçlamayı tercih ettim. Bu workshopla bunları fark etmem hayatımı değiştirecek. Bu metotları uygulayarak, hayatımın sorumluluğunu alıyorum. Seçeneklerimi görüyorum ve kaçmamayı tercih ediyorum. Şimdiden kendimi daha güçlü hissediyorum ve yeni hayatıma hoş geldin diyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Hilal Kesmez / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Ticaret (48 yaş)/İstanbul

Her workshoptan çıktığımda bu muhteşemdi diyorum fakat bu workshop olağanüstü idi. Bundan sonraki alacağım workshopları düşünemiyorum bile. Beni kendime getirdi. Duygularımı ifade etmek için sayfalarca yazabilirim. Her workshop sonunda yazdığım tek cümleyi yine yazmak istedim, tüm insanlığın bu workshopların tamamını birkaç kez alması gerekir. Zorunlu ve mutlaka. Sonsuz teşekkür ederim ve sonsuz şükran duyuyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Renk Dığdığoğlu /21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / İdari işler (32 yaş)/İstanbul

Hayatımın değerini anlamamı sağlayan, üzerimdeki kiloların nedenlerinden birinin daha farkına varmamı sağlayan bu workshopa şükran duyuyorum. Ne çok şükredecek şey varmış hayatımda, farkına varmamı sağlayan bu workshopa … Hayatımın birçok yerine tekabül eden seçimsizlik ve içerlemişlik hissi bir kez daha karşıma çıktı. Bir çalışmayla biten ilişkim için eski nişanlıma hak vereceğim aklımın ucundan geçmezdi. “Bana güçlü bir kadın lazımdı ve sen o kadın değildin”i duymak, ilişki ve sevgi sandığım şeyin bağımlılık olduğunu ve sevgi dilenciliği yaptığımı bir kez daha hatırlattı. Artık o bilinçte olmasam da hem acıttı hem ders verdi. Harika bir workshoptı. Çok teşekkürler… Sizleri seviyor ve şükran duyuyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Fatma Özel/  21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Öğretmen (50 yaş)/ İstanbul

Tüm yardımlarınız için minnettarım.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Güler Şahin / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Mali Müşavir (44 yaş)/İstanbul

Her zaman doğru tepki veren, yanlışların karşısında tepkisini gösterebilen yahut yapabileceklerini farkına varmış bireyler olmak umuduyla çıktığım bu yolculukta Kuraldışı’nın bu desteğine şükranlarımı içtenlikle, sevgilerimle bilmelerini isterim.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Nurşen Öztekin / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Emekli (48 yaş)/İstanbul

Ruhsal Denge workshopı altı günlük yoğun fakat çok güzel bir workshop. Yeniden doğmak istiyorsan bu workshopa katılmalısın. Yaşadığım farkındalıklardan dolayı çok teşekkür ederim.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Yasemin Yücel / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Büro Elemanı (35 yaş)/Eskişehir

Bu workshop çok güzeldi. Bilinçaltınız öyle düşündünüz gibi değil. Bu egzersizlerle de en çok hayrete düştüğüm noktaydı. Burada kendini buluyorsun. Sandığın kendin değil, bilinçaltındaki kendin.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Delal Yıldız/ 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/  Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Doyamadığım workshoplardan biriydi yine. Piki workshoplarını anlatmak için kelime dağarcığı yetmiyor. Aşk gibi bir şey. Herkesin tarifi farklı. Zihinsel, duygusal derken, ruhsal bütünleşme için verilen bilgiler ve uygulanan egzersizler hedeflenen iyileşmeye, şifaya kısacık yoldan varabilmemiz için yürekten sunuldu bize.

Bilge insan, kadının ve erkeğin bir amaç için birlikte yol almanın, bunu keyifle yapmanın örneğini sundular. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendim için bir şeyler yapmaya başladığımda ihtiyaç duyduğum her şey bir şeklide yoluma çıktı. Yapmam gereken tek şey ona doğru yürümek ve onu hayatıma dâhil ederek, hayatıma anlam katmak oldu. Şimdi daha sakin, kendiyle barışık, dolayısıyla hayatla barışık, amacına yol almaya devam eden biri oldum. Çok zengin bilgi ve deneyimle dolu olarak, bir başka workshopa kadar hoşça gidiyorum buradan. Teşekkür ediyorum. Hoşça olun güzel insanlar. Seviyorum sizi çokkk…

 

PİKİ Ruhsal Denge / Aykut Süer/ 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/  Finans Koor. (36 yaş)/İstanbul

Hayat gayemi sorguladığım workshoplardan bir tanesiydi. Workshop sırasında yapılan egzersizlerden sonra daha mutlu, daha doyumlu, daha dopdolu bir hayat için atmam gereken adımları tekrar hatırladım. Hayatımda olduğu için kendimi şanslı hissettiğim unsurlar için şükran duymanın önemini anladım. Daha sağlıklı, daha enerjik bir yaşam için öğrenmiş olduğumuz teknikleri hayta geçireceğim. Teşekkürler…

 

PİKİ Ruhsal Denge / Tuğba Taşer Süer/ 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018/  Mimar (36 yaş)/İstanbul

Bu workshop ”hallettim” diye düşündüğüm konularda yeni kapılar açtı. Aslında tüm konularımızın katman katman olduğunu, her seferinde ne kadar hazırsak o kadarını görebildiğimizi, çözebildiğimizi tekrar öğretti bana. Şimdi daha özgür, daha huzurlu hissediyorum. Enerjimin kontrolünü öğrenmek kendimin ve hayatımın kontrolünde ne kadar önemli ve aslıda ne kadar kolaymış. Teşekkürler KURALDIŞI.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Pervin İvegen / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Mühendis/Ankara

Sevgili eğitmenlerim, yine çok güzel bir workshoptan büyülenmiş olarak çıkıyorum. Artık zamanı, yaşamı ve de ölümü bir başka gözle görüyorum. Her anımız çok kıymetli tabii ki hakkını verirsek. Çok vurucu bir workshoptı iyi ki varsınızı hep var olun.

 

PİKİ Ruhsal Denge /Hande Nur Karavar / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /Doktor (33 yaş)/ İstanbul

Burada olmak tarifsiz bir duygu. Her seferinde aynı heyecanı duymak, her workshop ayrı bir farkındalık kazandırıyor hayata karşı. Tamamlandığımı hissediyorum. Daha önce isim koyamadığım duygularım, bilinçaltımdan bilince çıkması ile anlam kazanıyor. PİKİ workshoplarını anlatacak kelime bulamıyorum. Ruhumla buluştuğum bir workshoptı. Her workshop kendimi tanımak adına büyük kazanımlar sağlıyor bana. Diğer workshopları dört gözle ve heyecanla bekliyorum. Teşekkürler Kuraldışı ailesi.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Burcu Uydan / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Yönetici Asistanı (36 yaş)/İstanbul

Bedenim ve hayattaki duruşum, farkında olmadan aldığım aksiyon verdiğim tepkilerin açıklamasını yapacağım ve kendimi tanımakta kullanabileceğim birçok yöntem öğrendim. Yaratılırken içime işlenmiş mucizeler hakkında gelecekte öğreneceğim pek çok şeye giriş yaptık ve çok heyecanlıyım. Kendimi şifalandırmak için bu yolculuğa devam edeceğim.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Mücella Kubilay / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Emekli Öğretmen(63 yaş)/İstanbul

Her workshopta kendimi, kendime şaşırırken buluyorum. Ardından bir adım daha kendime yol aldığımı hissediyorum. Ben, beni tanıdıkça, önce bana, sonra tüm insanlara, doğaya, var olan her şeye daha olumlu, daha dingin, daha daha sağlam adımlarla ilerliyorum.

 

PİKİ Ruhsal Denge / Gülenay Ünlü / 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 / Firma Sahibi (38 yaş)/Antalya

NLP’ den sonra beni etkileyen ve çok şey katan bu workshop için çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha kendimi kendime getiren bir workshoptı. Her şey için teşekkür ederim. Ne yazarsam yazayım ne söylersem söyleyeyim ifade edemem yaşadıklarımı. İyi ki varsınız. İyi ki iyi ki iyi ki…

 

PİKİ Ruhsal Denge / Hasan Bozdemir/ 21-22-23-28-29-30 Nisan 2018 /İnşaat Müh.  (34 yaş)/Antalya

Bu workshop gerçekten muhteşemdi. Beni beden aldı. Her şey için teşekkürler…

 

Ruhsal Denge / Merve Aral / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Reklam, Satış (38 yaş) / İstanbul

Workshopın her günü o kadar doluydu ki şirazem kaymış gibi hissediyorum. Şifalandık. Hem kendimize hem de bizimle ilişkide olan herkese büyük iyilikler yaptığımız bir workshop programı daha geride kaldı. Yüksek benim ile yaptığımız buluşma ile ihtiyacı olan desteği şimdiden nasıl verebileceğimi görmek tarif edilemez bir deneyimdi. Teşekkürler Nil ve Saim.

 

Ruhsal Denge / Nebahat Soyugüzel / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Bankacı (49 yaş)/Edirne

Çok farklı deneyimler yaşadığım bir workshoptu. Öğrendiklerimizin ve yaptığımız çalışmaların sağlığımız üzerindeki etkileri beni çok heyecanlandırdı. Bundan sonra bana düşen bu değerli bilgilerin değerini bilerek ve hayatıma katarak yaşam kalitemi arttırmak. Nil, Saim, Sema, Dila ve Deniz’e sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 

Ruhsal Denge / Kübra Gökçay / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Kimya Müh. (41 yaş) /İstanbul

Bu workshopda kendimle yüzleşmelerim, bilinçaltım, yaşadığım tüm farkındalıklar çok muhteşemdi. İnanılmaz sarsıldım, ancak inanıyorum ki başlayan süreç zaman içerisinde çok daha fazla çözümlenmelere fırsat sunacak. Bu çalışmanın her aşamasının oluşması için yapılan titiz çalışma ve çok yoğun programın bizlerle buluşmasını sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürler.

 

Ruhsal Denge / Nur Filiz Erol / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Doktora Öğrencisi (31 yaş) /Ankara

Kuraldışı’nda büyülü bir workshopı daha bitirdik. O kadar büyülü ki bu workshoplar çevremdeki bütün insanları ve hayatımı değiştirdi. Size şükran duyuyorum Nil ve Saim.

 

Ruhsal Denge / Sedef Özgüç / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Ürün Yöneticisi (36 yaş)/İstanbul

Ruhsal PİKİ gerçekten bambaşka bir deneyim. Böylesine anlatılamaycak, ancak yaşanabilecek bir workshopta bulunmamıştım. Öylesine değerli ve birbirini tamamlayan bilgiler edindik ve mucizevî deneyimler yaşadık ki daha workshop bitmeden hayatıma olan etkisini çok hızlı gördüm. Bu etki beni derinen etkiledi. Workshoplara Nil’in, Saim’in bilgeliğine ve hızlıca hayatımda etkisini görmemi sağlayacak katkılarına şükran duyuyorum. Her geri bildirim ilk NLP workshopından itibaren gelişmemi sağladı. Çok teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge / Pelin Arat / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Mağaza Müdürü (45 yaş)/İstanbul

Kendimi arayış yolculuğumda Kuraldışı’ndan yolum geçtiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Nil ve Saim sizi iyi ki tanıdım. Nil ışıklı kadın çok güzelsin, Saim tanıdığım en güzel erkek. İyi ki varsınız. Artık hayat yolculuğumda bana ışıksınız. Teşekkür ederim.

Ruhsal Denge / Filiz Yılmaz / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Emekli Mat. Müh. (50 yaş) / İstanbul

Bu workshop ile kinesiyoloji sizi tam anlamıyla çarpıyor. Çok etkilendim. Yaşam Okulunu alan ya da almayan herkese tavsiye ederim. Çok değer katan, kendiniz hakkında yeniden keşifler yaptığınız bir workshop. Bu bilgelik dolu workshopa katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Nil ve Saim bu workshopı hazırladığınız için sağ olun.

 

Ruhsal Denge / Zeynep Kıvılcım Arslan / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / İngilizce Öğretmeni (34 yaş)/İstanbul

16 yıldan beri çok çeşitli çalışmalara, workshoplara katıldım, teknikler öğrendim. NLP, Reiki, EFT, Sistem Dizilimleri ve bunlar gibi çok değerli bilgiler, çalışmalar ufkumu açtı, çok yararlandım. Fakat her zaman bir şey eksik hissiyatını duyuyordum. PİKİ ile tanışınca bu duygu kayboldu, yerini “İşte bu” hissiyatı kapladı. PİKİ kadar kapsamlı güvenli, çok yönlü, derin başka bir teknik bilmiyorum. Her PİKİ workshopında, kinesiyolojiye, Kuraldışı’nın Bütünsel Kinesiyoloji kavramına, öğretisine hayranlığım artıyor. İlerleyen workshopları iple çekiyorum. Tüm insanların bu workshop ile tanışmasını diliyorum. Kuraldışına sonsuz teşekkürler.

Ruhsal Denge / Ceren Kubilay Papageorgiou / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Avukat (36 yaş) /İstanbul

PİKİ workshoplarına başladığımı bu workshop ile anladım. Kinesiyolojiye inancım tamamen bu workshop sonlandığında pekişti. Çok büyük emekler verilerek hazırlanmış bir workshop olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki worksopları heyecanla bekliyorum.

 

Ruhsal Denge / Esin Uçar / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Öğretmen (31yaş) / İstanbul

Çok dolu ve eğlenceli geçti çok fayda gördüğümü söyleyebilirim. Ama asıl iş, bu egzersizleri devam ettirmek, elimden geldiğince devam ettirsem hayatımın kalitesi büyük anlamda artacak biliyorum. Bu bilgelik ve bütüne katkınızdan dolayı şükran duyuyorum.

 

Ruhsal Denge / Belma Akbaş / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

İçinizdeki sizi görüp anlamak, huzurlu deneyimler yaşamak istiyorsanız tüm katlarda sağlıklı bedene sahip olmak gerekir. Bu da PİKİ ile mümkün görünüyor. Benim için böyle olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.

 

Ruhsal Denge / Kamil Işık / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Yönetici (43 yaş) /Almanya

Her PİKİ workshopı benim için büyük farkındalık oluyor. Bu yüzden şükür ediyorum. Öğrendiğimiz bu tekniklerin hayatımızda büyük değişiklikler yapacağını hissediyorum. Ve bu farkındalıkların mutlaka bütüne katkısı olacağına eminim, iyi ki varsınız.

 

Ruhsal Denge / Şule Öztürk / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

PİKİ 3 workshopından da, çok etkilenmiş, neredeyse tüm hayatımı gözden geçirmiş halde çıkıyorum. Çok güçlü bir pozitif enerji hissediyorum şu an. 6 gün boyunca ağladığım da oldu, kendime kızdığım da. Ama sonunda şükredecek şeylerimin hepsinin üzerine çıktığını gördüm. Bu deneyimi keşke tüm sevdiklerim yaşasa… Çoook teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge / Dilek Çıkrıkçıoğlu / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / İngilizce Öğretmeni (50 yaş) / İstanbul

PİKİ 3 çok faydalandığım farkındalık yaşadığım eşsiz bir workshoptu. Kendimi keşfetmeme, kararlarımı check etmeme, hayatımın ve seçimlerimin sorumluluğunu almama yol açtı. Çok teşekkürler. Hoş geldin yüksek ben.

Ruhsal Denge / Civa Oral / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Mimar (44 yaş) / İstanbul

Dolu dolu 6 gün geçirdim. Her günün sonunda şaşkınlık ve değişimin gücünü yaşadım. Sevginin, evrenin ve yaşamın direği olduğunu hissediyorum, artık içsel olarak biliyorum. Bana kattıklarınız ve en iyi versiyonum olma yolunda yardım ettiğiniz için teşekkürler.

 

Ruhsal Denge / Elif Ülker/ 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / (32 yaş) / İstanbul

PİKİ 1’e geldiğimde hastalık hastası, evhamlı, karamsar bir ruh hali içindeydim. Şu anda ise kendimi huzurlu, hevesli ve cesur hissediyorum. Bedenimin gücüne her geçen gün daha çok inanmaya başladım ve kontrolün elimde olduğunu hissetmeye başladım. Değersizlik duygum gitgide azalıyor. Kendi kıymetimi biliyorum ve potansiyelimi keşfediyorum. Gelecekle ilgili hayallerim var artık, ne istediğimi daha iyi biliyorum ve en önemlisi hayallerimin peşinden gidecek gücü kendimde hissetmeye başladım. Gelişimime sağladığınız katkılarınızdan ötürü sizlere şükran duyuyorum. Sizleri seviyorum.

Ruhsal Denge / Sezin Aksin Başkan / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Yönetici   (40 yaş) / İstanbul

Kinesiyolojinin detaylarını öğrendikçe hayranlığım artıyor. Kendimle ilgili geçmişimde fark etmeden geliştirdiğim davranışlar ve korkuları temizlemem için harika oldu. Önümüzdeki heyecanları sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

Ruhsal Denge / Yeşim Özarda/ 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Doktor(49 yaş) /Bursa

Bu workshop benim açımdan çok etkili ve faydalı oldu. Bilgi yüklü ve deneyimlerin çok yoğun olduğu bu workshopta hayatımın en derin eğitimini aldım diyebilirim. Ruhsal dengemin sağlanmasına yönelik birçok test ve bilgiyi edindim. Farkındalığıma çok büyük katkıları oldu. Çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar katıldığım workshoplar içinde en çok etkilendiğim diyebilirim.

 

Ruhsal Denge / Mine Kırkağaçlı / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Yönetici Asistanı- İç İletişim Uzmanı (39 yaş)/İstanbul

6 günlük bir maraton oldu. Uzun süre ara verdikten sonra çok yoğun ve şaşırtıcı geçti. Öğrendiğimiz teorik bilgiler ve uygulamalar paha biçilemez. Bu workshoptan şimdiye kadar geçen herkese ve bana kattıklarınız için teşekkür ederim. Bir kabuk daha sıyrılmış gibi hissediyorum kendimi; daha sevilesi, daha hafif, daha huzurlu, daha coşkulu ve daha hayata bağlı. Varlığınız için, emekleriniz ve bilgi birikiminizi aktardığınız için şükran duyuyorum. Bu yolculuk sayesinde daha umutla bakıyorum hayata. Teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge / İlknur Karaca Avcı / 22-23-28-29-30 Nisan-1 Mayıs 2017 / Emekli Bankacı (47yaş) / İstanbul

Bu workshopta bedenimin bana nasıl mesajlar verdiğini, bu mesajları hangi yollarla verdiğini, nasıl kullanmam gerektiğini, bedensel rahatsızlıkları hangi yollarla gidereceğimi, sağlığımı korumam için neler yapabileceğimi öğrendim. Bedenimin benim için en büyük kılavuz olduğunun farkına vardım. Onun söylediklerini dinlemek ve bu workshopta öğrendiklerimi uygulamak benim için heyecan verici bir yolculuk olacak. Bu değerli bilgiler için Kuraldışı’na şükran duyuyorum.

Ruhsal Denge /Selva Damlacı/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Yönetici Asistanı (33 yaş) / İstanbul

PİKİ eğitimleri anlatılmaz, yaşanır. Her eğitimde kendi içimde daha derinlere iniyorum.  Nil, Saim ve Kuraldışı ailesine çok teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge /İsmail Kucur / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Serbest Meslek  (42 yaş) / İstanbul

Saim ve Nil gerçekten çok teşekkür ederim. Dila, Sema, Burak, Deniz size de teşekkür ederim. Aldığım eğitimlerden maksimum faydalanıyorum. Kendimi tanıyarak kendimle yüzleşerek adım adım, sağlıkla ilerliyorum. İyi ki varsınız. Yeşil gözlü yakışıklı ve mavi gözlü sarışın, var olduğunuz için şükran duyuyorum.

 

Ruhsal Denge /Birgül Sipahioğlu / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Hostes (44 yaş) / İstanbul

Bedenin ve ruhun bir bütün olduğu, bedenin ruhun kayıtlarını biz unutmuş olsak bile hatırladığına bizzat şahit olduğum muhteşem bir eğitimdi. Bedenimizin bilgeliği ve muhteşemliğini gösteren aslında dışarıdan hiçbir şeye ihtiyacımız olmadığını Nil’in ve Saim’in katkılarıyla öğrendiğim için kendime ve bedenime, Kuraldışı ailesine şükran duyuyorum.

 

Ruhsal Denge /Zehra Balcı / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Tasarımcı (47 yaş) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, sonsuz bilgilerin eşliğinde yaşadığım olağanüstü deneyimler ve hayatımın her alanında kullanabileceğim şaşırtıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Sizde gördüğüm güzel enerji ve ışık benim yolumu aydınlatıyor. Hayatıma sizin varlığınızdan dolayı şükran duyabileceğim birçok güzellik kattınız. Sizi seviyorum. Sevgilerimle.

 

Ruhsal Denge /Metin Balcı/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 / Tekstil Firması Sahibi (51 yaş) /İstanbul

Böyle güzel, öğretici, şaşırtıcı bir eğitimi başka bir yere bulmak zor; hatta imkânsız. Bugüne kadar birçok yerde birçok kişiden farklı eğitimler almış olmama rağmen bence daha önce öğrendiklerim buzdağının sadece görünen yüzüydü. Burada herkesin göremediği daha derinlere inip şaşırtıcı görüntüler ve deneyimler yaşadım. Hani derler ya anlatılmaz yaşanır. Ne kadar anlatsam da bu zevkli ve şaşırtıcı sürprizlerle dolu yolculuğu yaşamanız gerekir. Benim yolculuğum henüz bitmedi. Nil ve Saim’in öğretileri doğrusunda bu sonsuz denizde büyük bir zevkle yol alacağım. Belki bir limanda sizinle karşılaşmak dileğiyle.

 

Ruhsal Denge /Neziha Kesmez/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 / Emekli (48 yaş) / Adana

PİKİ 3 eğitiminin bana öğrettiği korktuğum insanların aslında korku dolu insanlar olduğunu görmek ve onların zavallı olduklarını hissetmek harika bir duyguydu. Kuraldışı ailesine sonsuz şükranlarımı sunarım.

 

Ruhsal Denge /İmam Veli İzgi/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 / Aşçı (39 yaş) / İstanbul

Bu eğitimde iç ve dış dünyamızın, özümüzün derinliklerini gördük. Tüm olumsuz inanç sandıklarımız ve sanmadıklarımızı derin bir temizlikle yeniden yarattık diyebilirim. Aslında ne kadar bitkisel bir hayatta yaşadığımızı fark ettim. Yazılacak ve söylenecek çok şey var aslında, yaşanılması gerekiyor. Sevgilerimle.

 

Ruhsal Denge /Dilek Palabıyık / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Emekli (46 yaş) /İstanbul

Güzel, şok edici ve sürprizlerle dolu bir eğitimdi. Her zamanki gibi performanslar mükemmeldi. Her şey için teşekkürler.

 

Ruhsal Denge /Fikriye Günay / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Sigortacı (36 yaş) /İstanbul

Hayatımda normal şartlarda düşünüp hayal edemeyeceğim anlara gitmek, farklı deneyimler yaşamak harikaydı. Gerçek anlamda yaşayabileceğiniz bir deneyim, tecrübe… Kattıklarınız için teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge /Ruhşan Çağlar / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Tekstil Tasarımcısı (46 yaş) / İstanbul

PİKİ eğitimleri beni derinden etkilemeye devam ediyor. Enerjilerimizi nasıl dengeleyeceğimizi, en büyük korkularımızdan özgürleşmeyi, kendimizi dengelemeyi bu eğitimde öğrendik. Beden, ruh ve duygusal sağlığımızı koruma inceliklerini inanılmaz bilgilerle öğrendik. Bazen neden bu böyle diye kendimize sorduğumuz sorular vardır kimseyle paylaşamadığımız, bu soruların aslında ne kadar basit cevaplarının olduğunu ve aynı zamanda çözümlerinin olduğunu da hayretle keşfettik. Bu farkındalıkları bana ve hepimize sağladığı için önce Nil’e sonra Saim’e ve diğer Kuraldışı ailesine teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge /Deniz Özgür Yalazan / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Bankacı (40 yaş) / İstanbul

Şimdiye kadar aldığım PİKİ eğitimleri içinde en çarpıcı olanıydı. Burada öğrendiklerimi hayatıma katmak gittikçe daha öğretici ve eğlenceli hale geliyor. Yaşam için ikinci bir şans verilmiş gibi tüm bu farklılıklarla ve umutla yarın yeni güne başlayacağım. Bana kattıklarınız ve yoluma ışık olduğunuz için iyi ki varsınız. Size tüm kalbimle şükran duyuyorum.

 

Ruhsal Denge /Sibel Yılmazer / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Doktor (58 yaş) /Bursa

PİKİ 3 düşüncenin ötesinde çok güzel ve yararlı. Çok keyifli geçti. Son saatler keşke gelmese dedirtiyor. Derin affedişi sabırsızlıkla bekliyorum. İyi ki varsın Kuraldışı.

 

 

Ruhsal Denge /Aynur Kılınç/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 / Operatör Doktor (46 yaş) /İstanbul

Her eğitimdeki gibi doyumlu ve yoğun bilgi ile dolu bir eğitimdi. Keyif alarak dinledim, katıldım. Hayatıma geçireceğim birçok faydalı bilgi edindim. Emeğinize sağlık.

 

Ruhsal Denge /Beytiye Beyazıt / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /İngilizce Öğretmeni (51 yaş) /Bursa

‘En güzelini en sona bırakmışsınız’ demiştim içimden. Tadı damağımızda kalsın diye en anlamlı etkinliği en sona bırakmışsınız. Sonuç tamamen benim son 1,5 yılımı ve gelecek 1,5 yılımı kapsıyordu. Tüylerim diken diken oldu, çok etkilendim. Sizleri çoook seviyorum. İyi ki varsınız! Bir cümleyle ifade etmem gerekirse ‘Doğru yoldayım ve doğru yerdeyim’.

 

Ruhsal Denge /Özlem Karaaslan Cengiz / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Doktor (34 yaş) /Sivas

Her eğitim, bir sonraki için duyduğum heyecanı ve merakı arttırıyor. PİKİ 3 ile birlikte evrendeki varlığımın ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu daha da derinden hissettim. Tıp eğitimi almış olmama rağmen insanı ve insan bedenini yeni tanımaya başladığımı anladım. Sevgiye doğru adım adım ilerlediğimi biliyorum ve sizi çok seviyorum.

 

Ruhsal Denge /Canan Koç/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Öğretim Üyesi (47 yaş) / Sivas

PİKİ 3 eğitiminde yaşadığım deneyimler inanılmazdı. Kendimi keşfetme yolunda biraz daha ilerlediğimi yoğun olarak hissettim. Eğitimin her aşaması farklı deneyimler yaşattı.

 

Ruhsal Denge /Ebru Öner/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Grafiker (39 yaş) / İstanbul

Ruhsal denge eğitimi benim için müthişti. Dolu dolu 6 gün geçirdim. Eğitimin başında hastaydım ve eğitime girmek istemiyordum. Her zamanki gibi belki başkalarını düşündüm. Belki yüzleşmek istemediğim şeylerden kaçmak için bahaneydi, bilemiyorum. Ama iyi ki de girmişim bu eğitime. Bedenimi tanıma fırsatını yaşadım, adeta yeniden doğdum. Bütün iyi dileklerimle umarım herkes bu eğitimi yaşar, görür ve deneyimler. Yeni eğitimlerde, yeni keşiflerde görüşmek üzere.

 

Ruhsal Denge /Demet Şenol/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Eğitim Koordinatörü (44 yaş) / İstanbul

Ruhumuzun ve bedenimizin dengesini bulduğumuz çok güzel bir eğitimdi. Hayatımızdaki birçok şeyin burada açıklamasını bulduk ve bedenin bilgeliğini tekrar gördük. Bu eğitimlerin muhteşemliğini anlatmam çok zor, ancak yaşanarak görünebilir. Sevgilerimle.

 

Ruhsal Denge /Seda Kostik / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Editör (33 yaş) /İstanbul

Hem bedenimin hem ruhumun derinlikleri hakkında yaşamım boyunca önümü açacak bilgiler edindim. Derinlerde saklanan, yüzeye çıkarıp özgürleşmem gereken duyguları keşfettim. Omuzlarımdan bir yük daha kalktı. Bu büyük bir özgürlük. Çok teşekkür ederim.

 

Ruhsal Denge /Orçun Kuyucuoğlu/ 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 / Yönetici (34 yaş) /İstanbul

PİKİ 3 eğitimde kendimi bırakabildiğimi hissettim. Sol beynimi artık devreden çıkarabildiğim bir eğitimdi. Geleceğe dönük umudumu arttıran bir eğitimdi. Kendimi hafiflemiş, farklı bakış açıları kazanmış hissediyorum. Bundan sonra kendime daha fazla odaklanacağımı biliyorum. Su gibi geçti, merak içinde ilerledi. Çok teşekkürler.

 

Ruhsal Denge /Ziynet Kavaklı / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Gıda Müh. Satış Direktörü (44 yaş) /İstanbul

PİKİ 3’te yaşadığım deneyim bilinçaltımda yatan suçluluk duygusunu keşfetmemi sağladığı için çok mutluyum. Çok farklı bir deneyimdi.

 

Ruhsal Denge /Nigar Başaran / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Hemşire (31 yaş) /İstanbul

Bu eğitim benim için şimdiye kadar kendim için yaptığım en iyi şey oldu. Kendim olma yolunda adım attım, kendi içime yolculuğa başladım. Artık hayatta her şeyi ben seçiyorum. Dostlarımı ben seçiyorum, zamanımı kimseye çaldırmıyorum. Artık kimsenin çöp kovası değilim. Huzuru, mutluluğu kendimde buldum. Ve hayata gülümsüyorum, o da bana gülümsüyor. Hayatın tüm güzelliklerini sevgiyle kabul ediyorum.

 

Ruhsal Denge /Cansın Kardelen / 18-19-20-25-26-27 Mart 2016 /Tıp Öğrencisi (20 yaş) /İzmir

Piki-3 benim için harikaydı. Anlatsalar “yok canım olmaz böyle şey” diyeceğim şeyler yaşadım. Yaşamımda olumlu etkilerini göreceğime eminim. Ayrıca sağlığı korumak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için birçok şey öğrendik. Bunlar heyecan verici! Kuraldışı’nda her gecen gün gelişiyoruz 🙂

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ali İpram / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / İşçi (52 yaş) / İstanbul

Pİ-Kİ 3’ü önceki eğitimlerin devamı diye algıladım fakat; yaşattığı farkındalıklar anlatılmaz yaşanır. O kadar muhteşem bir eğitimdi ki benim için resmen yeni DOĞMUŞ oldum. Başta Nil’e ve Saim’e böyle muhteşem bir eğitim hazırlayıp verdikleri için sonsuz ŞÜKRAN duyuyorum. Ayrıca Dila’nında bize verdiği katkılar için ŞÜKRAN duyuyorum. Farkındalık yaşatan bütün katılımcı arkadaşlara da bana gösterdikleri sıcak yaklaşımlarından dolayı Şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayfer Gültekin / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Ev Hanımı (46 yaş) İstanbul

Bundan önce girmiş olduğum 5 eğitim gibi bu eğitimde müthişti. Çok güzel keyifli 2 hafta süren bir yolculuğun bu eğitimlik sonuna geldim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Burak Arı / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / İnsan Kaynakları (33) / İstanbul

İnanılmaz!!! Adeta spiritüel bir deneyimdi benim için. Varlığımın farklı boyutlarına dokunmak, fiziksel bedenimin ötesini hissetmek müthiş bir deneyimdi. Mevcut hayatıma şükran duydum ve hayatıma daha fazla şükran duyulacak öğe çekmek için birçok yöntem öğrendim.__
Bütünsel sağlığımın sorumluluğu artık benim sorumluluğum ihtiyaç duyduğum tek kılavuz bedenimin bilgeliği…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Canan Özalp Türkeli / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Firma Sahibi (43 yaş) İstanbul

Kendimi geliştirmek ve sağlıklı yaşam sürebilmek, doğru kararlar alabilmek için bedenimin dilini öğrendim. Kendi bedenime güveniyorum. Her şey için teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Cenk Dıgdıgoğlu / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / İnşaat Mühendisi (44) / İstanbul

En değerli varlığımız sağlığımızı koruyabilmemiz aslında o kadar basit ki. Yeter ki bedenimizin bilgeliğine inanalım, gücümüzün farkında olalım. Ölüme bakış açımın değiştiğini hayretler içinde izliyorum. Müthiş kıymetli bilgiler ile donanmış ve her zamanki gibi farkındalıklı, dolu dolu bir eğitimdi. Nil, Saim, Dila iyi ki varsınız. Grup arkadaşlarım iyi ki varsınız. İyi ki varım. İyi ki varız… Sahip olduğum her şey için sonsuz şükranlarımla…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Çağla Demirbağ / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Kimyager (36) / İstanbul

Kurallarımı yerle bir edip değerimi öğretip özsaygımı kazandıran Nil’e, Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.__
İyi ki geldim, iyi ki sizleri tanıdım hepinize teşekkürler. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Çağla Demirbağ / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Kimyager (36) / İstanbul

Eğitimi tanımlayacak kelimeler bulamıyorum. Sürprizlerle dolu sihirli anlar ve bu sihirlerin, sürprizlerin hayatımda yaşamımda devam etmesi doğaüstü. İyi ki varsınız Kuraldışı ailesi.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Deniz Irmak / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Yönetici Asistanı (42) / İstanbul

Öldüm öldüm dirildim resmen. Farkındalıklarım tap noktasında idi. Yaşayarak öğrendim. Daha öğreneceğim çok şey var biliyorum, bu yolculukta hep beraber olduğumuz için mutluyum. Tavsiye ederim. Anlatılmaz yaşanır. En güzel deneyimlerimden birisidir. PİKİ 2’den sonra Çok teşekkürler… Çok sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Eda Yılmaz / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / İnsan Kaynakları (33) / İstanbul

Tüm hayatımı yine, yeni, yeniden önüme koyduğum, tekrar ve tekrar tarttığım bir eğitim daha bitti.__
Varlığıma, sağlığıma, yaşadıklarıma şükran duymanın hazzı ile bir eğitim daha sona erdi.__
İyi ki varım, iyi ki varsınız. Şükranlarımla…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Feray Karayel / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Öğretmen (33) / İstanbul

1. ve 2.’yi aldıysanız bunu almamanız söz konusu olamaz. Sizi çok farklı bir eğitim bekliyor. Sonunda “HOŞBULDUK” kelimesini coşkuyla söylemek için; Hoş geldin denmesi gerekir. Gel ve kocaman bir HOŞGELDİN seni karşılasın.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hilal Şerifoğlu / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Grafik Tasarımcısı (26 yaş) İstanbul

PİKİ eğitimlerinin bence en olmazsa olmazlarından. Ruhumun ve bedenimin önemini, gücünü, görünmeyen yüzünü fark ettim. Mucizenin kendisi bizi ve bunun değerini bilmeyi seçiyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hülya Ata / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Öğretmen (45 ) / İstanbul

Ezbere yaşanan çoğunluğun, kader, kısmet, şans, talih dedikleri olayların, senin realiten olduğunu gösteren, yaşatan, hissettiren, gör artık diye gözünün içine sokan bir eğitim. Kendimi çok mutlu hissediyorum; ben, bir nebze de olsa görenlerden hissedenlerden oldum. Dileğim bu olgunluğa gelen insanların yolunun KURALDIŞINDAN geçmesi. Katılımcılara, eğitmenlere ve kendi varlığıma sonsuz şükürler.__
Not: Hayatımda kendi kendime 10 yılda alacağım yolu, Kuraldışı eğitimleriyle 5 ay içerisinde, mutlulukla kat ettim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hümeyra Tümer / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Emekli (58) / İstanbul

Kendimin yenilendiğini algılarımın daha çok açıldığını, enerjimin arttığını, içimdeki sevginin çoğaldığını hissettim. Kendime o kadar çok yenilikler ekliyorum ki, ben bile kendimdeki farkı fark ettim.__
Bu duruma gelmeme yardım eden önce kendime, Kuraldışı eğitmenlerime ve orada tanıdığım herkese şükran duyuyorum. Şükran duymanın öneminin değerini bir bir yazınca farkındalıklarımın artmasına ŞÜKÜRLER OLSUN.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İpek Çelikkalp / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Hesap Koordinatörü (33) / İstanbul

PİKİ’ler, enerji çalışmaları olduğu için çok yoruluyoruz. Düşünceli, derin, yorgun fakat PİKİ 3’te inanılmaz bir enerji bilmenin, hissetmenin, coşkunun verdiği hazla ayrılıyorum.__
Derin bir serüven. Sevgi’nin değeri, şükran duymanın dinginliği, kendini tanımanın coşkusu…__
Teşekkürler Kuraldışı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Murat Güleçal / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Şirket Sahibi (45 yaş) İstanbul

Eveet Pikiler bitti, bitti ama o kadar çok şeyler kattı ki hayatıma o kadar çok faydası oldu ki an bitmez yaşanır derler ya işte öyle. Gerçekten Nil ve Saime çok teşekkür ederim. Egzersizin bir tanesinde Kuraldışının büyücülük okulu olduğu bir kez daha ispatlandı benim için.__
Ne diyeyim, görüşmek üzere.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Perihan Keleş / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Diş Hekimi (29) / İstanbul

Piki 3 beni diğer PİKİ’lerden daha çok etkiledi. Bu eğitimde çok fazla teorik bilginin yanında çok fazla da çalışma yaptık. Deneyimlediğim şeyleri anlatarak ifade edemem çünkü çok farklı boyutlarda bir şeyler derinlerden hissettim. Sonra sağlıklı yaşamak için günlük yapabileceğimiz (oldukça kolay) egzersizler öğrendik. Hastalıkların iyileşme sürecini hızlandıran şeyler öğrendik. Bu kadar fazla bilgiyi bize bu kadar güne sığdırıp, çok güzel bir şekilde sundukları için Nil, Saim ve Dila’ya, çok teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sabiha Saylan / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Stilist (32) / İstanbul

Beden sağlıma katabileceğim çok değerli bilgilerin paylaşıldığı bir eğitimdi. Nil, Saim ve Dila’ya şükranlarımı sunuyorum. Derin temizlikler sonunda hafiflemiş olarak çıktığım özel eğitimlerden sadece biriydi. Heyecanla sıradaki eğitimi bekliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sadiye Ateş / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Avukat (44 yaş) İstanbul

Bu ve önceki eğitimler sonucu kendimi daha iyi tanıma şansım olduğu gibi çevremdeki bireyleri de tanıma ve daha doğru değerlendirme şansına sahip oldum.__
Diğer yandan sağlığa yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu ve karşılığında ne büyük bir ödül aldığımı gördüm.__
Nil, Saim ve Dila’ya teşekkürler…”

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sema Baykara / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Doktor (53) / İstanbul

Müthiş bir deneyim, dopdolu bir eğitimdi. Çok farklı boyutlarda çok farklı bilgiler edindim ve şimdi bana düşen bu bilgilerin değerini bilerek yaşam kalitemi arttırmak.__
Spiritüel boyutta giderek derinleşiyorum. Derinleştikçe yaşadıklarımı ve hissettiklerimi bilinç boyutunda algılamam ve isimlendirmem güçleşiyor ancak insan bedenin bilgeliğine olan hayranlığım giderek artıyor. Varoluşumuza şükran duygum artıyor.__
Kuraldışına, Nil, Saim ve Dila’ya sonsuz şükran…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sultan Öztoprak / 6-7-8-13-14-15 Şubat 2015 / Mühendis (36 yaş) İstanbul

Uzun zamandır göğsümde hissettiğim bir tıkanıklık vardı, bu eğitim ile bu göğüs tıkanıklığım açıldı. Hayatıma katacağım çok derin, kadim bilgiler edindim. Mutluyum ki bu eğitime katıldım. Nil ve Saim’e eğitim içeriğini dolu dolu ve çok özenerek hazırladıkları için tekrar teşekkür ederim. Kesinlikle bu eğitimi herkesin almasını tavsiye ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Banu Kunovaç / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Doktor (41) / İstanbul

Tek bir cümle ‘‘bedenin bilgeliği’’. Piki 3 bedenin, ruhun ve zihnin ortak bir dili konuşmaya başladığı, buluştuğu nokta. Bu noktadan sonra kelimeler pek bir şey ifade edemiyor. Asıl hayat bu bilgeliğe ulaştıktan sonra başlıyor. Emeği geçen herkese şükran duyuyorum. Ve eğitimin devamını heyecanla bekliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Berkay Yılmaz / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Gemi İnşaatı ve Gemi Makine Mühendisi (29)

Bu eğitim kendi bedeninizi keşfetmenin adresi. Kendi sağlığınızı yakalamanın yolu. Mutluluğa, huzura, hazza ulaşmanın yeri. Kendiniz için bu iyiliği yapıp buraya gelin.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Deniz Beykont / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Interactive Marketing Specialist (31) / İstanbul

Piki 1 ve Piki 2’de bedeninizin nasıl bir bilgeliği olduğuna, onu dinlemeyi bilirseniz neler başarabileceğinize dair çok şey öğreniyorsunuz. Ancak hâlâ bir şüpheniz varsa ve bir mucize bekliyorsanız, Piki 3 artık bütün şüphelerin bittiği ve hayatta ne istiyorsanız ona nasıl ulaşacağınızı derinden kavrayacağınız bir eğitim. Bilgeliklerin, kadim bilgi ve deneyimlerin unutturulduğu bir dünyada, ‘‘güç içinizde’’ lafının bir espri ya da bir klişe olmadığını idrak edeceksiniz. Zihninizin ürettiği bahanelere kulak vermeyin ve hayatınızda yepyeni bir kapı açın.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ece Benligiray / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Gıda Yüksek Mühendisi (36)

Hayatımda bir kapıyı daha araladığımı hissediyorum. Piki duygularımla bütünleşmek, sezgilerimi duyabilmek için yeni bir kapı açtı hayatımda. Enerjim değiştikçe hayatımın nasıl değiştiğine, kendinle bütünleştikçe nasıl güzelleştiğine tanık oldum. Mucizelerin varlığına şahit olmak harikaydı. Bir kez daha varlığa ve her şeye şükran duyuyorum. Şimdi öğrendiklerimi hayata dahil etme zamanı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Emre Germeyanoğlu / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Reklamcı (36) / İstanbul

Piki 3 ile vücudumuzun bilgeliğini deneyimledim. Aslında ne kadar muhteşem bir varlık olduğumuzu ve bu varlığımızı sağlıklı tutmanın ne kadar kolay olduğunu öğrendim. Geçmişten gelen korkularımızın enerjimizi ne kadar düşürdüğünü ve Piki yöntemleri ile bu duygulardan özgürleşmenin rahatlığını ve hafifliğini hissettim. Her gün ayrı bir farkındalık yaşadığım Piki’yi kendine değer veren herkesin deneyimlemesini arzu ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ercan Bal / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Makine Mühendisi (37) / İstanbul

Buraya gelirken sağlığımla yaşadığım tüm sorunları başkalarının çözmesi için uzun zaman koşuşturdum. Ta ki burada tüm çözümlerin kendi bedenimde, ruhumda kayıtlı olduğunu öğrenene kadar bu devam etti. Ama şimdi biliyorum ki yaşadığım ve belki de gelecekte yaşayabileceğim tüm sorunların tek çözümü artık benim elimde. Bu farkındalığı hayatıma kattığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Eylül Temiz / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Avukat (39) / İstanbul

Bu eğitimde öğrendiklerimden sonra hastalandığımda ya da birisinin hasta olduğunu duyduğumda artık endişelenmeyeceğimi biliyorum. Sadece vücudun hangi noktasının ne sebeple alarm verdiğini sorgulayıp eğitimde aldığım basit ve hızlı netice veren noktaları kontrol ederek duygularıma da kulak verip şifa bulacağımdan eminim. Bu eğitimle birlikte gözümün önündeki görmediğim mucizeyi fark ettim. Sis perdesi aralandı. Bedenime şükran duyuyorum. Teşekkürler Nil.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ferhan Ata Erden / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Öğretmen (46) / İstanbul

Hayatımın bundan sonrası için yapabileceklerimi bana gösteren bir eğitim. Geçmişteki yaşadıklarımı arındırıp deneyimlerimin bana armağan olduğunu yaşatarak öğreten bir eğitim Piki 3. Kendimin ve insanların bir bütün olduğunu, sağlığımın sorumluluğunun bana ait olduğunu bu eğitim ile öğrendim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Feriha Temizel / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Anestezi Uzmanı (50) / İstanbul

Piki 1-2’den sonra Piki 3 eğitiminin bilgilerini koşulsuz kabul ettim. Bu eğitim hayatım hep bir yönlerine dokundu. Her eğitim gününden sonra eve gittiğimde iyi ki bu eğitimle tanıştım diye şükran duydum. Bu eğitimlerin mucizesi anlatılmaz yaşanır. Nil, Saim, Duygu, Dila ve Murat ayrıca Piki 3 kardeşleri hepinize teşekkürler. Hepinize şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fuat Mert / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Yönetici (26) / İstanbul

Hayatta her şeyin mantıklı bir açıklaması olduğuna, yaşamımda karşılaştığım olumlu-olumsuz olaylarda etkim olmadığına, bilinçaltımın bilincim izin vermedikçe aldığım kararlara ve yaptığım aksiyonlara etki edemeyeceğini düşünürdüm. Piki 3’ten sonra hem kendimin hem de başkalarının ruhsal boyutlarının gerçek hayattaki maddi boyutumuzu hiç farkında olmadan nasıl etkilediğini gördüm. Manevi boyutun ne demek olduğunu, nasıl sağlıklı yaşanması gerektiğini ve bunu yaşamaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu fark ettim. Bundan sonraki hayatımda burada öğrendiğim bilgileri kullanabiliyor olma şansım olacağı için şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Füsun Şenocak / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Ev Kadını (62) / İzmir

Geçen mayıs ayında (2013) Piki 1’e merak ederek başlamıştım. Merakımı tatmin ettikten sonra, Kuraldışının diğer eğitimlerini almaya hiç de niyetim yoktu! Sonra Yaşam Okulu’ndan Özsaygı, NLP derken Piki 2 ve Piki 3 … Her aldığım eğitimde kovanın dibindeki çamuru temizleyeceğim derken su iyice bulandı, bulandı; ben iyice karıştım, karıştım… İşte bugün Piki 3’ün son günü ve son dakikaları… Ben daha güvenli, ben daha bilgili, ben yeni adımlar atmak için daha cesur ayrılıyorum buradan… Bana yaşattığınız deneyimler ve paylaştığınız bilgiler, en çok da sevginiz ve anlayışınız için sonsuz teşekkürler… Büyük bir avuç çamur attım kovadan… Sonsuz sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülistan Coşkun Güzelci / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / İşletmeci (43) / İstanbul

Her eğitimde kendimde yeni bir uyanış ve farkındalık hissediyorum. Yaşam amacım arttı. Yaşamımdaki zenginliklerin farkına vardım. Hayattan haz ve doyum almaya başladım. İyi ki Kuraldışı ile tanıştım. Hayatımın dönüm noktası oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hale Büyükbozkurt / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Avukat (28) / İstanbul

Bedensel Denge yani Piki 3’te bilmediğim dünyalara yolculuk yaşadım. Bir kez daha bedenimizin mucizevi varlığına ve yapabildiklerine şaşırdım. Mutluluğu, sağlığı, huzuru dışarıda aramaktan gerçek kaynağın içimizde olduğunu unutuyoruz. Kafadaki gözlüğü unutup döne dolaşa gözlük aramak gibi. Sistem ve bedeni yakından tanımak, sinyallerini yorumlamak ve önlemini almak, hem yaşamdan aldığımız keyfi arttırıyor hem de hastalıkları kendimize yaklaştırmıyoruz. Kısacası evet her şey mümkün! Bedenimiz bir harika!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Leyla Gelecek / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / THY / Sorumlu Kabin Amiri (42) / İstanbul

Başıma nelerin geleceğinin korkusuyla başladığım bir eğitimdi Piki eğitimleri. Ama daha huzurlu, arınmış, potansiyelinin daha da genişlemiş olduğunu hissettiğim ve bir kelebek hafifliğinde tamamladığım bir eğitim oldu. Kadim bilgilerle harmanlanmış ve bedenimizin bilgeliğini keşfettiğimiz bir eğitim oldu. Bebekliğim, çocukluğum, gençliğim, geleceğime, geçmişime dönüşler ve gidişler yaşadım. Bedenime yıllar içinde sinmiş, kodlanmış ne kadar acı, üzüntü varsa onların çoğuyla yüzleşip özgürleşme fırsatını yakaladım. Müthiş bir deneyimdi. Anlatılmaz yaşanır cümlesini sonuna kadar hak eden deneyimlerdi. Kendimiz için, sevdiklerimiz için, bu dünya için neler yapabileceğimizi ortaya koyan bunun ipuçlarını veren bir eğitimdi. Sevgili Nil, Saim, Duygu, Dila ve paylaşımlarıyla daha da zenginleşmeme olanak sağlayan tüm Piki dostlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Melda Çınar / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Pilates Trainer (37) / İstanbul

Kendimi keşfetme yolculuğunda tüm Piki eğitimleri kendi bedenimi, zihnimi ve ruhumu tanımamı sağladı. Kendi duygularımı tanıdım, kendimle arkadaşlık etmeye başladım. Bu arkadaşlık kendimle düşünce, duygu ve beden bütünlüğünü öğretiyor bana. Yalnız olmadığımı hissediyorum. Endişe ve korku hislerimin bazı konularda etkisiz kaldığını görüyorum. Öğrendikçe bilgileri içselleştirip hayatımda kullandıkça sezgilerime ve kendime olan güvenim artıyor. Kendime güvenim bana güç veriyor. Çakra ve auram ile kendimi bir bütün hissediyorum. Teşekkür ediyor, şükran duyuyorum. Sizleri seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meral Oğuz / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Emekli (62) / İstanbul

Hayatımın mucizelerini yaşatan Nil, Saim ve tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bütün arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma burayı tanımalarını yürekten diliyorum ve çaba harcıyorum. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mesude Subaşı / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Emekli (62) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı Ailem, ailem diyorum çünkü ancak bir aile bireyleri birbirine bu kadar destek olabilir. Nil de mucizeyi buldum. Gerçekten bütün evren, canlı cansız her şey bir enerji. Bedenimizdeki bu enerjinin hastalıkları iyileştirme yeteneği olduğunu yaşayarak imgeledim. Duygularımızı dolu dolu yaşayarak stresten nasıl kurtulacağımızı ve daha bir sürü teknikle neler başarabileceğimizi Ben’imizin ve Ego’muzun dengeli birlikteliğini ve sevginin mucizesini hepinizi ve bütün evreni seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Miray Saygı / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / (29) / İstanbul

Kendimizi yeniden formatlayarak, yaratacak, doğuracak birçok egzersiz deneyimledik. Bu kadar kısa sürede çok büyük değişimler yaşamamıza katalizör ve vesile oldukları için Nil ve Saim 500 yıl yaşamalı, bu bilgileri isteyen herkese öğretmeliler. Teşekkürler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Murat Tonbul / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Doktor (40) / Tekirdağ

Piki Temel Eğitiminin mezuniyet töreni bugün ve ben piki ileri için heyecanlanıyorum. Batı – Doğu tıbbının harmonizasyonunun gerekliliği, faydası ve vazgeçilmezliği bilinciyle daha fazla kitleye ulaşmak konusunda piki eğitimlerinin muhteviyatıyla ilgili bilgilendirmelere en azından kendi hekim arkadaşlarım arasında başlamış bulunmaktayım. Bu çabamı yayınlarınızın da ilgili branş hekimlerine ulaştırmak konusunda çaba göstermekteyim. Tıp bütüne hitap eden bir sanattır. Piki, bütüne hizmet eden ve tıp bilgilerini bütünleyen şahane bir uygulamadır. Daha çok özümsemek, daha çok uygulamak istiyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nadir Çınar / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Market Intelligence Manager (38) / İstanbul

Bedenime, hücrelerime ana rahmine düştüğüm andan itibaren kayıtlanmış deneyimler, duygular, düşünceler, öğretiler ile temasa geçme mucizesine tanık oldum. Hayatımda gerçekleşen bazı olayların, belli durumlarda neden benzer tepkileri verdiğimin cevaplarını keşfettim. Bunları bilmek bana özgürlük, huzur ve güç sağlayarak bundan sonraki geleceğimi özgür seçimler yaparak inşa etme fırsatını verdi. PiKi’nin, daha sağlıklı bir beden, ruh, düşünce ve duygu bütünlüğünü yakalamak için mucizesine tanık oldum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nilüfer Günergin / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Öğretmen (46) / İstanbul

Hayat boyu kendini bulma ve gerçekleştirme yolculuğunda tanıştığım cesur insanlarla yaptığım egzersizler bambaşka pencereler, bambaşka kapılar açtı bana. Yaşamın en basit gibi gözüken ama bence en zor sorusuna ‘‘Ben kimim?’’ sorusuna, potansiyelime ve şükran duyarak korumam gerekenleri nasıl koruyacağıma odaklandığım bu eğitimin mimarı olan “sihirbazlara” sonsuz teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Rüzgar Bayraktar / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Öğrenci (24) / İstanbul

Bu eğitimde, insan bedeninin mucizelerini öğrendim. Aslında ne kadar güçlüyüz ve çözümler içimizde, bunları biliyor olmak insanı hem şaşırtıyor hem de ona kontrol vererek güçlendiriyor. Herkesin bilmesi gereken ve herkese fayda sağlayacak, hayatlarını değiştirecek bir eğitim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Serkan Çelik / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Döviz Bürosu (39) / İzmir

Kendimi tanımak kendi bedenimin bilgeliğini bilmek kendi kendime her şeyden kendim sorumluyum bunu bilmek çok güzel bir duygu. Her türlü şeyden ben sorumluyum, ben % 100 sorumluyum evet işte bunu bilmek çok güzel çok hoş. Sonsuz şükran duyuyorum Kuraldışı ailesine.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sibel Sanlı / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Gayrimenkul Danışmanı (39) / İstanbul

Geçmişimden özgürleşip geleceğe daha umutla bakabildiğim bir eğitim daha. Piki 3 Bedensel ve Ruhsal denge. Dünyaya sadece nefes alıp vermek için gelmediğimi kafama vura vura anlatan, ölüp ölüp dirildiğim ama yeniden doğma şansı elde ettiğim bir eğitim. Bedenin bilgeliğine, uzmanlığına, evrene, sahip olduklarıma şükran duymamı sağlayan bir eğitim. Her bir noktama, her bir meridyenime, her bir çakrama ve aurama şükran duyuyorum. Siz de bu fırsatı kaçırmayın.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Solmaz Hisar / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / İç Mimar (33) / Ankara

Yaşadığımı sandığım bu dünyada sadece nefes almaktan ibaret olduğumu gördüm. Yaşamaya başlamak üzere ve hayatın akışında kalmak üzere yepyeni adımlar atmamı, yol almamı sağlayan bu eğitime teşekkür ediyorum. şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Solmaz Örücü / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Emekli (57) / İstanbul

Kendime çıktığım bu yolculukta hep söylediğim ve yaşadığım sürece söyleyeceğim gibi sizlere şükran duygum her eğitimden sonra daha çok artıyor. Bana ben olmayı, öfkelerimle, acılarımla barışmayı, özgürleşmeyi, kendimi sevmeyi, değerimi bilmeyi kısaca hayat gemimim kaptanı olmayı öğreten sizlere sevgi ve şükran duygularımla şimdilik sevgiyle kalın diyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tolga Mertcan / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Makine Mühendisi (38) / İstanbul

Piki 3 büyücülük tadında size muhteşem deneyimler sunuyor. Burada öğrendiklerinizle hayatınızı hem daha kaliteli yaşıyor hem de hayata daha sıkı sarılıyorsunuz. Anlatılamayan ama yaşanan muhteşem bir içsel yolculuk.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tuba Bal / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Uçak Mühendisi (34) / İstanbul

Eğitimin her anı hayatımda hiç bilmediğim faydalı bilgilerle doluydu. Bedenimle neleri yapabildiğimi ve yapamadığımı deneyimlediğim süreçti her an. İlk haftanın sonunda fark ettiğim şuydu aslında bugüne kadar yaşadığım hayat sadece nefes alıp vermekten ve istemekten ibaretmiş. Hep geçmişten şikayet edip geleceği planlamak, ama sadece planlamak. Şunu biliyorum ki artık anı hissederek yaşamak, nefes almak hepsi benim kontrolümde. Var olduğum için şükran duyuyorum. Var olduğum sürece kendim olarak ve bilerek yaşamayı seçtim. Herkese hayatını kendisi için yaşamasını diliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tuba Tonbul / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Doktor (40) / Tekirdağ

Piki 3 şimdiye kadar aldığım Pikilerin kraliçesiydi. Belki her geçen eğitimde kazandığım tecrübe ve deneyimlerle artık bazı şeyleri reddedemeyeceğimi görmekti yaşadığım. Ne kadar mantık ve somut düşünce odaklı olduğumu fark ettikten sonra mucize denen şeyin aslında sadece hepimizin içinde zaten var olan güç olduğunu anlamak çok keyifliydi. Sağlığımızın bizim sorumluluğumuzda olduğunu anlamak çok önemliydi. Bir doktor olarak ilaç ve ameliyattan farklı yollar da olduğunu öğrenmek çok değerliydi. Unutulmaya yüz tutmuş değerli kadim bilgileri keşfetmek çok güzeldi. Bu güzellikleri kendimize katmamıza vesile olan sevgili Nil, Saim, Dila ve Duygu’ya ve tüm arkadaşlarıma şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Vurgun Durak / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Bilgi İşlem (31) / İstanbul

Piki 3 eğitimi en çok yararlandığım eğitimdi. Önceden dengesiz ve bozuk olan enerjimin düzeldiğini fark ettim. Otobüse veya vapura bindiğim zaman insanların artık dönüp bana baktıklarını fark ettim. Bu rahatsızlıktan değil de artan enerjimin insanları çektiğinden olduğunu düşünüyorum. İyileştiğim için insanları sevdiğim için huzur dolu olduğum için çok mutluyum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Yasemin Çorum / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Araştırma Uzmanı (34) / İstanbul

Buzlar kraliçesine veda; Sol tarafımdan artık atan, sıcak bir varlığı hissetmek ne güzelmiş… Yaşam Okulu ve devamında Piki 1-2 eğitimleri ile beraber kırılmaya başlayan sürecim Piki 3’te artık filizlenmeye başladı. Sevginin bir duygu olmayıp bir bilinç boyutu olduğunu Kuraldışı’ndan öğrenmiştim. Artık o düzeye ulaştım, burada hayat bambaşka ve muhteşem. Her şey ayrıyken, sen değiştiğinde tüm dünyanın değişimine tanık olmak, yeni yaşamlara uyanmak tarifsiz.:) sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zerrin Mertcan / 14-15-16-21-22-23 Mart 2014 / Güngenci Saat (35)

Piki 3 muhteşemdi. Hiç aklıma gelmeyecek deneyimler ve farkındalıklar yaşadım. Pikiler hakkında çok önyargılarım vardı fakat imkansız şeyler oldu. Çok ilginç ve merak uyandıran bir eğitimdi. Şükranlar herkese

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayça Kolukısa / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı / Planlama Şefi (33) / İstanbul

Ruhunuza, bedeninize, duygularınıza sizi ulaştıran, sorgulatan hatırlatan; kendinizle gerçekten yüzleşmenizi sağlayan; sadece kendinizle değil, çevrenizle, ailenizle tekrar farklı bakış açılarıyla iletişime geçmenizi sağlayan gerçekten bütünsel bir eğitim. Sevdiklerinize ve kendinize verebileceğiniz değerli bir armağan.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayçe Subaşı / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Pazarlama (36) / İstanbul

Eğer PiKi 2 sonrası en ufak bir şüpheniz varsa, kendinizi sabote ettiğinize emin olun. Tüm eğitimlerin ve PiKi’lerin meyvesini yiyeceğiniz, doğum ve ana rahmi dönemlerine ait kayıtlara ulaşabileceğiniz, önemli bir eğitim. Hayatınızı tamamen yoluna koymak isterseniz de PiKi 3’ü almadan dönüp duracağınıza ve yine tıpış tıpış dönüp geleceğinize emin olun. Kendinize kötülük etmeyi bırakın, tüm engellere rağmen hemen şimdi kaydınızı yaptırın. İnanın bana kendinize teşekkür edeceksiniz.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aydan Çerçiler / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Terranova Eğitim Danışmanlık / Yaşam Koçu (44) / Antalya

Sevgili Kuraldışı ekibi, bir eğitimin daha sonuna geldik. Bilinçaltı kayıtlarımızın yaşamımızı yönettiği süreçte birçok tepkimizin günümüze ait olmadığını içselleştirdik. Çocukluğumuzda gerçekleşen ve farkında olmadan bugüne kadar taşıdığımız izlerden özgürleşmek ve kendimize hak ettiğimiz değeri vermek beni heyecanlandırıyor. Biricik bedenime ve kendi özüme hissetmeme, kendimi dinlememe ve sevmeme, içten sevmeme izin veriyorum. Kendime ne kadar katkı sağlarsam yansıması sadece kendimle sınırlı kalmayacak. Kendine özenmeyen ve kendini hep arka sıralara atan çevresine ancak kendini sınırladığı kadar duyguyu aktarabilir. Ben önemliyim, ben değerliyim. Sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşe Çamcı / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Mimar (28) / İstanbul

Hayatımda, duygularımı kelimelere dökmek için hiç bu kadar zorlanmamıştım. Yeryüzünün sayılı, şanslı insanlarından hissediyorum kendimi. Az önce bu çatı altında yaşadıklarımız harikuladeydi. Bu his, tüm eğitimlere yayılmış durumda zaten. Hayatınızda kime, neye, niçin şükran duydunuz? Hiç tanımadığınız onlarca insanla, nasıl “bir olup” böyle bir enerji yakalarsınız? Bu tarifsiz bir şey. En iyi eşten, işten, daha iyi. En güzel tatilden daha güzel, en özgür andan daha özgür. Kuraldışı ailesini ve kendinizi keşfedin. Yaşamak buna değer…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Billur Bektaş / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Öğrenci (19) / İstanbul

Bir olmak, kendinle yüzleşmek, şükran, özgürleşmek bedenini ve ruhunu gerçekten rahat hissetmek… Bu kavramlarla tanışarak içselleştirme yolculuğuna adım attım. Maskelerimi tanıyarak onlardan özgürleşmek kendimi gerçekten tanımak adına ilk aksiyonumu aldım. Kendimi hiç bu kadar gerçek hissetmemiştim. Ve yine burda beslenen merakımla bu gerçeklik hissini daha da yoğun daha derin yaşamak adına bu yolculuğu bir ömür sürdüreceğim. Kuraldışı’na, Nil’e, Dila’ya, Duygu’ya, Canan’a burada derinden hissettiğim şükran duygusuyla şükran duyuyorum!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Canay Atalay Türe / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Fjord / İş Geliştirme Direktörü (32) / İstanbul

İçimdeki mucizeyle, şüpheye yer bırakmaksızın tanışmamı sağlayan sadce 6 günlük bu eğitim, hayatımda bir dönüm noktası oldu. Bunu biliyorum ve devamı için sabırsızlanıyorum. Kendimi keşfetmek, zihin-ruh ve vücut bütünlüğümü deneyimlemek, bundan sonrası için her şeyin “mümkün olduğunu” ve hayatın her saniyesinin kıymetli olduğunu “anımsamamı” sağladı. Şu anda tek hissettiğim şey “şükran”.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Deniz Temizkan / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Terranova / Yaşam Koçu (39) / Antalya

Yaşamanın bu denli keyifli bir macera olduğunu Kuraldışı’nda öğrendim. PiKi 3 hayatıma tekrarladığım kalıpları nasıl çektiğimi, ilişkilerimi nasıl ve neden sabote ettiğimi anlamamı sağladı. Artık başka seçenekler ve başka adımlar için özgürüm. Duygularınızın yükünden kurtulup, bedeninizle ve ruhsallığınızla barışma sürecine başlamak için harika bir deneyim. Hayata başka açılardan bakarken, aslında ne kadar ortak sorunlarınız olduğunu keşfedeceksiniz başkalarıyla. Hem öğrenmenin keyfini hem katılmanın doyumunu yaşayacaksınız. İyi ki buradayım ve umarım bunu okuduktan sonra geçmişinizden özgürleşmek ve hayatınıza sahip çıkmak için daha fazla beklemezsiniz. Sizi seviyorum. Tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Didem Süne / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / ING Bank (36) / İstanbul

Şu anda kendimi huzurlu hissediyorum. Bu huzur kendime yakınlaşmanın huzuru. Yarın hayatın içine dalacağım ve korkularımın üzerine gideceğim. Biliyorum bu güç benim içimde var. PiKi bu gücü hissetmemi sağlayan eğitimdi. Bundan sonraki eğitimlerde neler keşfedeceğim bilmiyorum. Bir şeyler keşfedeceğim ve kendime, özüme biraz daha yaklaşacağımdan eminim. Teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Dilek Kuyucuoğlu / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Kimya Yüksek Mühendisi (33) / İstanbul

Eğer hiçbir eğitim almadan, özellikle PiKi 3 için yapılan bu yorumları okuyorsanız, muhtemelen benim ilk yorumları okurkenki düşüncelerime giriyor olabilirsiniz: Acaba biraz abartıyorlar mı, fazla mı coştular vs… Şimdi katılımcı olarak şunu söyleyebilirim ki, o denli büyük farkındalıklar yaşadım, kendimle ilgili öyle kıymetli şeyler keşfettim ki, buraya ne kadar şükran duysam az. Kendinize böylesine net ayna tutabileceğiniz başka bir ortam olduğunu düşünmüyorum. Hayatın kargaşası, aldatmacası içinde yıllar yıllar sürecek farkındalıklara ulaşmak size birkaç egzersiz yapmak kadar yakın. Umarım dikkate alır, yolunuzu buradan geçirirsiniz ve kendinize bu kıymeti katarsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Figen Yalçın / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Ev Hanımı (40) / Çanakkale

Muhteşem bir eğitimdi davranışlarımın söylediklerimin geçmişimdeki karşılığına rastladım. Her gün bundan daha öte ne olur diye düşünüp hep daha fazlasıyla karşılaştım. Karşımda dev gibi bir kadın ve ekibi size şükran duyuyorum. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülay Ceylan / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Mapp Merchandising Group / İnsan Kaynakları (36) / İstanbul

PiKi 3 eğitimine başlarken artık daha ne olabilirdi ki diye düşünüyorum. Fakat eğitimde gördüm ki daha adım atmaya bile başlamamışız. PiKi eğitimleri kendini keşfetme, farkına varma ve bedenimizin, ruhumuzun, bütüne katkının, ne ve nasıl olduğunu gösteren bir eğitim. Hayatımdaki tekrarların, öfkenin, korkunun hepsinin bana ait olduğunu, bilinçaltı kayıtlarımı, neler yapabileceğimi ve yerine neler koyabileceğime ışık tuttu. Bu duyguların tohumlarını attım. Yeşermeleri için merak etmeye, öğrenmeye devam. Dila, Duygu her ihtiyaç anında yanımızda olmanıza çoook teşekkür ederim. Nil, bilgilerini bizimle paylaştığın için, sana sonsuz şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Işın Kalpakoğlu / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Ekonomist (51) / İstanbul

Bu eğitimde özellikle bu kadar sene içimde beni örümcek ağı gibi saran “kendimi suçlama” kasetimle yüzleştim. Öncelikle başkalarını suçlama ile başlayan yolculuğum uç noktada kendimi suçlamayla bitiyordu. Ve bu benim üstümde öyle inanılmaz bir yükmüş ki senelerce her konuda ayrı ayrı bu yükümü ağırlaştırmış ve bunun altında ezilerek yaşamışım Bunu fark ettiğim zaman üstümden büyük bir yükün kalktığını huzurun içime doğduğunu, nefes almaya yeni başladığımı hissettim. Ayrıca suçlamalarımın yanında utançlarımdan da sıyrıldığımı hissediyorum. Bedenim benim yok saydığım her şeyi o kadar iyi biliyor ve hatırlıyor ki onların yüz üstüne çıkması sağladığı için şükran duyuyorum. Bütün bu deneyimlerde yanında olan ve enerjimizin bir bütün olduğu herkese şükran duyuyorum. İyi ki varsınız. Ailem ve farkındalıklarım büyüyerek genişliyor…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Jeyan Venedikli Şimşek / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Sanat Yönetmeni (43) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı, PiKi 1-2-3 eğitimleri ile yaşam okuluna başladım. Öncelikle Nil’e hayatını adadığı bu okulu muhteşem enerjisi ile doldurduğu gerektiği yerde sevecen gerektiğinde adil ve sert olduğu, ürettikleriyle bizim için büyük bir zenginlik olduğu, ideallerini kararlılıkla hayata geçirecek kadar güçlü olduğu için hayran kaldım. Duygu ve Dila’ya tüm katkıları ve emekleri güleryüzleri için teşekkür ediyorum. Her şey olağan akışı içinde son derece tatmin ediciydi. Sıklıkla görüşmek umuduyla. Sonsuz sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / M. Pınar Engin / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / İngilizce Öğretmeni (47) / İstanbul

Hepimiz bir mucizeyiz. Bu eğitimler için ne yazsak ne anlatsak her şey yetersiz kalır. O yüzden kısaca mucizemin gözle görülür hali demekle yetineceğim. Ulaşabildiğim herkesin bu gelişim ve eğitime gelmesini gönülden isterim. Ben de eğitimlere bu sonu olmayan yolculuğuma emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrenmeye, merak etmeye başlayın ve lütfen asla bitirmeyin. Sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mehmet Aydın / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Ortak / Fındık (53) / İstanbul

Kendimi bildim bileli, hiç bu kadar kendimi kendime yakın hissetmemiştim. Kendimdeki kibiri, kızgınlık ve öfkemi, bunların bedenimdeki yansımasını buldum. Temel olduğunu düşündüğüm duygu, düşünce hatta inançlarımdan bazıları yok oldu. Bazıları yer değiştirdi. Sonuçta hissettiğim duygu, dönüşüm

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Merve Uncu / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Vodafone / Mağaza Sorumlusu (30) / İstanbul

Her eğitimin sonunda formu dolduruyorum ama hiçbir zaman ne yazdığımı hatırlamıyorum ve her seferinde farklı keşifler yapmış, farklı duygular yaşamış oluyorum. Bu eğitimde yaşadığım her şey bana bir ders, bana bir kazanç hayatın içinde ne varsa hepsi Kuraldışı’nda. Kuraldışı ailesine ve katılımcılara teşekkür ediyorum, hepinizi seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Metin Yalçın / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Serbest Meslek (49) / Çanakkale

Hayatımın her döneminde beni köstekleyen, bana engel olan ama ne olduğunu bilmediğim hep dışarıda aradığım güven duygusunun insanın içindeki özündeki güç olduğunu keşfettim. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Murat Çeken / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / ACT Airlines / Load Master (34) / İstanbul

Yaşadığım sağlık sorunlarının bana nasıl bir mesaj vermeye çalıştığını öğrendim ve bu sorunlarla barışıp yoluma huzurlu bir şekilde devam etmem gerektiğini idrak etmeme yol açtıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Ruhumu, bedenimi ve kendimi tanıma yolculuğunda attığım en büyük adım diyebilirim bu güzel eğitim için. Son olarak da tüm sorularınızın yanıtını bulabileceğiniz bir eğitim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mustafa Doğan / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / İSG / Direktör (40) / İstanbul

Bu eğitim bana içimdeki beni merak ettirdi. Her gün bir merak ile gidip başka bir merakla dönüyorum. Her eğitimden sonra daha özgür ve daha güçlü yaşamayı seçiyorum. Gerçekten istemeyi ve başarıya giden yolun ne kadar çok yolu olduğunu sizle hatırladım. Sadece ben olduğum için sevildiğim bu yerden kopmak istemiyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nihan Germenyanoğlu / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / My Gym / İşletmeci (38) / İstanbul

Sezgilerimin farkındalığı daha doğrusu duygularımın farkındalığını yaşıyorum. Doğduğum andan itibaren içime attığım duygularımın beni nasıl yönettiğini ve vizyonumu nasıl körelttiğini fark ettim. En büyük korkularımın en büyük endişelerimin hayatta yaşadığım tüm olaylarda ve ilişkilerimde nasıl gizli kahramanlar olduğunu gördüm hissettim ve yüzleştim. Bundan sonra hayat çok başka benim için. Tertemiz pırıl pırıl hissediyorum kendimi, özgürleşmiş hafiflemiş olduğumun farkındayım. Her anımı her nefesimi doya doya yaşamayı seçiyorum. Sizi çok seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nilgün Ataman / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Mali İşler Yöneticisi / Emekli (49) / İstanbul

Öğrendikçe, yaşadıkça, deneyimledikçe, fark ettikçe yaşamın güzellikleri ortaya çıkmaya başladı. Tüm eğitimlerim ve devre arkadaşlarım birlikte ağladık, güldük, sevindik, alkışladık. Kendimi tanıma yolunda attığım adımların üçüncüsü bu. Durmak yok yola devam. Kuraldışı ailesine beni bu yolda destekledikleri için şükran duyuyorum. Kendimi ve sizleri seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nurhan Kürkan / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / İdareci (51) / İzmir

Anlatılmaz, yaşanır. Hastalıklar yoktur. Hastalık ve sağlık vardır. Eğitim yaşamın her anında var. Eğer farkındalığın gelişirse sonuçta aydınlanırsın. PiKi yaşamın gerçeği… Şu an yazmak isteyip doğru kelime ve cümleleri bulmakla gerçek duygularımı ifade etmekte gerçekten zorluk çekiyorum. İyi ki Bedenin Bilgeliği bana rağmen herkese şifa. Ben sol beyin bir kadınım. Şu an keyifliyim. Şükran duyuyorum. Herkese hararetle tavsiye ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ozan Kuyucuoğlu / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Satış Yöneticisi (35) / İstanbul

Bu eğitim sayesinde bugün yaşadığım tüm duyguların ve davranışlarımın nedenlerini anlama fırsatı yakaladım. Ana rahminden başlayan, bugüne olan yolculuğumun farklı evrelerinde yaşadıklarımın bugünkü beni nasıl şekillendirdiğini görmek kabulleniş ve değişim sürecimi hazlandırdı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Özlem Güven / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Sante Forme İlaç / Uzman Eczacı (42) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı, yüzümdeki gülümsemeye aynı anda gözümden akan yaşlarla her egzersizin mucizevi sonuçlarını birebir yaşayarak deneyimledim ve tamamladım PiKi 3’ü. Aslında asıl sorun neydi, yıllarca neyi taşıyıp, neyin ağırlığı altında ezilmiştim bunu keşfettim. Hem teşhis, farkındalıklar hem de tedavi için yapılabileceklerle ilgili “Basit ve o kadar da etkili” yöntemleri deneyimlemek bir mucizeyi yaşamak gibi. Auramı genişlettim, artık metrelerce öteden bile fark edilen, etkileyici biri oldum. Daha rahat, daha mutlu, huzurluyum. Kendimi çok seviyorum. Tüm bu yaşattıkları için herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Refik Yıldırım / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Oracle / Satış Danışmanı (36) / İstanbul

Çok yararlı ve faydalı bir eğitim. Bedeniniz, zihniniz birbirleri arasında uyum içerisinde çalışıyor. Ve yapılan tüm çalışmalar/testler sonrasında ağzınız açık kalıyor. Eğitim sonrasında artık çok daha duyarlı, duygularımı hapsetmek yerine onlardan özgürleşmek ve yerlerine yeni ve olumlu duygular koymak, kısaca ben olmak adına atılımlar atma yönünde arzulu ve istekliyim. Ruhum, bedenim ve zihnim uyum içinde. Teşekkürler Nil, teşekkürler Kuraldışı ailesi…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selime Sevinçli / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Hemşire (48) / İstanbul

Burada 49’e teşekkür ederim böyle eğitim hazırladığı için. Muhteşemdi, anlatılmaz yaşanır derler ya öyle büyüleyici, çok şanslıyım böyle bir kaliteli yere geldiğime, şükran duyuyorum. Güldük, eğlendik insan sisteminin nasıl çalıştığını gördüm. Tekrar teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selma Ataş / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Bankacı (43) / İstanbul

Eğitimi cümlelerle anlatmak çok zor geliyor. Öyle bir eğitimki biz kimiz, ne cevherlere sahibiz, neleri yapabiliriz. O kadar çok şey gördük ve yaşadık ki, müthiş bir eğitim tek kelimeyle. Öğrendiğimiz ve daha da diğer eğitimlerle tamamlayacağımız eğitimin ülkemizde olması hepimiz için büyük kazanç. Nil iyi ki ülkemize bu eğitimleri kazandırmış yoksa kendimizi nasıl tanıyacaktık, farkına varacaktık. Geleneksel tıpın kazançlarından tüm insanlığın yararlanmasını diliyorum. Hastanelerde harcanan onca paraların (ve tabii ilaçların) bir kısmını eğitimlere yatırarak hem kendinizi kurtarmış olursunuz, hem de çocuklarınızı ve geleceğinizi.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selma Yakut / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Yardımcı (52) / Ankara

Evren deryaysa PiKi bana kulaç atmayı öğretti. Karmaşa içindeydim, netleştim. Duygularım beni ele geçirmişti eğitimde duygularımı yönetmeyi öğrendim. Bütüne katkıda bulunmayı, bütünün bir parçası olmayı yaşadığımız kürenin sorumluluğunu üstlenmeyi öğrendim ve anlayışını kazandım. Egomla yüzleştim, hayatımın inisiyatifini almayı kavradım. Kendimi keşfediyordum adım adım eğitimle bu anlamda koşmayı öğrendim. PiKi’nin sağlığınıza sihirli dokunuşlarını öğrendim. Sayfam yetmez kalanları anlatmaya. Yedikçe acıkacağınız bir eğitim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Semra Çalo Güller / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Tui France / Türkiye Temsilcisi (41) / Antalya

Hayatımdaki en büyük acı, kurban hissetme, suçluluk, utanç duygularımdan eğitimde özgürleştim. Aynı gün aksiyona geçip hayatımda da özgürleşme cesareti buldum. Senelerce terapi alsam bu kadar özgürleşeceğimi düşünmüyorum. PiKi bir mucize bedenimiz gibi…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şule Aydın / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / ISG Yatırım Yapım ve İletişim / Yönetici (39) / İstanbul

PiKi 3 bitmiş olmasına rağmen yeni bir yolun başındaymışım gibi hissediyorum. Bu eğitimde yaşadığım deneyimlerin şaşkınlığını yaşıyorum. Ve senelerdir neden, neden, neden diye sorduğum soruların cevabını bulmanın huzurunu… Hissettiğim çok derin bir şükran duygusu. Sevgiyle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tamer Çetiner / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / Veteriner Hekim (46) / İstanbul

Kendime ulaşmanın ne kadar sade ve basit olduğunu, bedeninin ne denli özgün bir daha olduğunu her bir eğitim anında tekrar ve farklı bir yönden görebilmek, hissedebilmek çok keyifli bir yolculuk. Anlatılası değil, tadılası bir huzur.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zeliha Yıldırım / 15-16-17-19-20-21 Ekim 2013 / İnsan Kaynakları (36) / İstanbul

Hayatımı yaşarken, kendi dünya bakışımla ve çevreyle şekillenmiş oluşturduğum örümcek ağlarımın, kendimin önündeki “kendimin” çekilmesini sağladığım bir eğitim oldu. Neden bazı şeyleri yapmak isterken, bedenimin buna engel olduğunu tepki verdiğini gördüm, işittim, hissettim. Müthiş güzel yeni bir sayfa açtım kendime. Okunacak çok kitap, bulunacak çok farkındalığım var. Merak heyecan içindeyim. Nil ve meleklerine ve kendime şükranlarımla… (merak ve sezgilerimle)

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşe Tabakçı / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Remax / Gayrimenkul Danışmanı (45) / İstanbul

Bu eğitimde mantığımın almayacağı deneyimler yaşadım ve bedenin bilgeliğine birkez daha inandım. Hayatımda tekrarlayan deneyimlerin kaynağına inebildim. Herkese tavsiye ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Belgin Yavuzlar Türbedar / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Dermamed / Yönetici Ortak (37) / İstanbul

PiKi benim için hayatımın dönüm noktası oldu. Yıllardır hissettiğim boşluğu, cevabını bulamadığım sorularımın sebeplerini, bedenimin sesini, öz’ümü buldum bu eğitimde. Bu deneyimden sonra bir insanın farklılaşmaması, eski yaşantısını südürmesi mümkün olamaz. 36 yaşıma kadar bedenime ve ruhuma yaptıklarıma dönüp bakınca acı çekiyordum başlarda. Kendimi affetme yolunda bu prangalardan özgürleşiyorum. Kalan yaşantım bedensel, zihinsel, ruhsal bir bütünlük içinde geçecek, biliyorum. Çocuklarıma ve almayı seçen her kişiye öğrendiklerimin değerini yansıtacak, onları da bu şahane deneyime yönlendireceğim. Burada olmaktan, öğrenmekten, gelişmekten, özgürleşmekten çok ama çok mutluyum.__
Tatlı Dilek, iyi ki varsın. Seni seviyorum. Sevgili Dila, güzel enerjin için teşekkür ederim. Seni seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Burcu Oğuz / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Eğitmen (34) / İstanbul

Son 1,5 yılda iç dünyamı keşfetmek için farklı kuruluşlardan yaklaşık 30 tane eğitim aldım. Hemen hemen hepsinin faydasını gördüm. Bunların arasından PiKi 3 en etkileyicisiydi. Bana daha fazla hizmet etmeyen o kadar çok duygumdan özgürleştim ki buraya sığdıramam. Bu harika eğitimi hazırladığı için sevgili Nil’e ve derin bilgisi, şefkati ve anlayışıyla 6 gün boyunca bize rehberlik eden, bilgimizi artıran gördüğüm en iyi eğitmenlerden olan sevgili Dilek’e çok teşekkür ediyorum. Bir gün, sizler kadar bütüne faydalı bir insan olabilmem için yoluma ışık tuttunuz. Hepinizi sevgimle kucaklıyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fuat Araz / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Taş Ofisi / Mücevher ve İnşaat (26) / İstanbul

Beynimizin almadığı olayların çevremizde olduğuna şahit oldum. Enerjimi yükselten hareketler öğrendim. Bunları uyguladığımda etki alanımın genişlediğini gördüm. Size şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gizem Aktürk / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Çev. Müh. (25) / İstanbul

PiKi 3 eğitimini bir an gözlerimin önünden geçirince aklıma gelen ilk kelime büyüleyici. Hayatımda dönüm noktası olarak adlandırdığım anlara birkaç tane daha eklendi. Bilinçaltının derinliklerine yaptığım yolculuklarda yıllarca kendimle sürüklediğim korkularımın, endişelerimin temelinde yatan sebepleri anladım. Bu farkındalıklarla beraber önümden kalkan engeller beni daha cesur kıldı. Yüklerimden özgürleşmenin verdiği huzur paha biçilmez. Her canlının birbirinden ayrı olmadığını anlamak, bütünün parçası olduğunu anlamak hayata duyduğum güveni artırdı. Desteğini, şefkatini, hep hissettiğim, bu eğitimi daha güzel kılan Dilek’e ve Dila’ya sonsuz teşekkürler. Sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hülya Çetiner / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Okul Müdürü / Öğretmen (43) / İstanbul

Hayatımda nereye gittiğimi görmeme neden oldu. Kendi içimde yolculuk yaparak, kendimi kuşbakışı görmemi ve değerlendirmemi sağladı. Gözlerimdeki perdenin kalktığını hissettim. Kendi yolculuğuna çıkmak isteyenler PiKi’leri kaçırmasın. İçinize yeni bir pencere açılacağına kuşkunuz olmasın.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İsmail Hakkı Sarı / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Genel Müdür / Serbest Ticaret (44) / İstanbul

Gelişme yolundaki en verimli eğitimim oldu. Özellikle Barometre ve başkasının gözüyle kendi hakkımdaki düşünceleri öğrendiğim çalışma beni çok etkiledi. Bu çalışmalarda yaşadığım farkındalığı en acil şekilde hayata geçirdim ve daha eğitimi tamamlamadan sonuç almaya başladım. Anlaşılmış olmak yıllardır sorunumdu ama gördüm ki ben anlaşılmayı beklerken başkaları da benim onları anlamamı bekliyormuş bunun farkına varmış olmam beni çok mutlu etti. Bu eğitim için harcadığınız emekler için teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İsmet Doğan / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Remax Terminal / Broker (47) / İstanbul

PiKi 3 eğitiminde beni en çok geliştiren Barometre çalışmaları oldu. Bu çalışmalarda bilinç düzeyinde sık sık karşılaştığım duygunun 4-6 yaş arası yetersizlikle bağlantılı olduğunu fark ettim. Bu duygumdan özgürleşmeme yardımcı olan PiKi 3 eğitimini veren Dilek’e, yardım ve destekleri için Dila’ya teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Kezban Bektaş / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / (45) / İstanbul

Söylerken kolay gelir: Beden, zihin, ruh, duygu hepsi bir bütün. Bunu deneyimlemek ayrı bir farkındalık. Bedenin hafızası muhteşem ve asla yalan söylemiyor. Takılıp kaldığım pek çok duygunun, davranışın sebebini bu kadar basit bir yöntemle keşfetmek şaşırtıcı. Bu eğitimi deneyimlediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Eline sağlık Nil, teşekkürler Kuraldışı ekibi.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meral Aslan / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Aslan Hukuk Bürosu / Avukat (45) / İstanbul

Bu eğitimde bedenimin bilgeliğinin karşısında başka mucize aramaya gerek olmadığını, mucizenin sesi olan bedenime kulak vermeyi öğrettiğiniz için, uykularımı düzene soktuğunuz için teşekkür ederim. Eğitmenimiz Dilek Kökter’in her daim parlak bakışları, bitmek bilmez enerjisi, eğitim şekli ile konsantrasyonum her daim tam oldu. Teşekkürler Dilek, teşekkürler Nil (Bu eğitimi hazırlayarak yeni bir bakış açısı daha kattın bize), teşekkürler Saim, teşekkürler Kuraldışı, ilgin ve desteğin için teşekkürler Dila.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Merve Özer Yılmaz / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Endüstri Mühendisi (33) / İstanbul

PiKi Bedensel/Ruhsal Denge eğitimi sayesinde unutulmaz deneyimler yaşadım. Ana rahminde bugüne kadar beden/bilinçaltı/bilinç üçgeninde çıktığımız yolculuk gerçek anlamda anlatılmaz yaşanır cinsten bir deneyimdi! Sol beynimizin neden/niçinlerini hem bedende hem de bilinçaltında cevaplandırabildiğimiz bir eğitim… Müthiş!! Eğitimin yaratıcısı Nil’e, muhteşem eğitimiyle Dilek’e, eğitimin yeni rengi Dila’ya sonsuz teşekkürler! İyi ki varsınız…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nuran Kapucu / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Psikolog (49) / İstanbul

PiKi 1 ve 2’den sonra, kendine müdahale ve iyileşme sürecini yaşatan etkileyici bir süreçti. Peki bulduk, şimdi ne yapacağımla ilgili sorulara cevap veren kendi kendinin doktoru olmayı öğreten, bedenin bilgeliğini tanıtan coşkulu bir süreçti. Tüm PiKi eğitimleri gibi. PiKi süreçleri benim dayanıklığımı artırdı. Bunu günlük yaşamda daha önce 10/1’nin beni dağıttığı durumun çok daha şiddetlisine dayanabildiğimi fark ettim. Herkesin yaşaması dileğiyle, emeği geçenlere teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Özgür Akkan / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

PiKi eğitimleri serisinin insan hayatını tamamlamadaki ustalığı bütünselliği beni daha da cezbediyor. ‘İnsan’ın işleyişi, mekanizmaları, günlük akışlarımızdaki ipuçları ve tabii ki yine bedenin bilgeliği ile bu ipuçlarını bizi özümüze yaklaştıracak şekilde kulanmanın yöntemleri. Bu PiKi eğitiminde de derinlik ve bağlantılarımızın mükemmelliğinden sevgi ve şefkatle dolmaya devam ediyoruz. Teşekkür artık çok basit kalıyor. Bunları uygulama, kullanma sözü ile bitiriyorum şükran dileklerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar Akdeniz / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / Genel Müdür (42) / İstanbul

Merhabalar, ben hayatımın dönüm noktasını yaşadım. Kendimle ilgili tüm sorunlarımın sebebini buldum. Neyin neden kaynaklandığını buldum. Bunu keşfedince hayatımın bir daha eskisi gibi olmayacağını yaşadığım her bir günde gördüm. Hayata güven duygusunu ilk defa yaşadım. Kendimi sevdim. Gerçekten yeniden doğdum eski beni anladım ve terk ettim yeni beni oluşturdum ve çok sevdim. Hayatım anlamını buldu. Sevmeyi empatiyi, kabul’u en önemlisi kendimi tanımayı ve koşulsuz sevmeyi öğrendim. Hayatımı kendimin yönlendirebileceğini artık biliyorum ve bu bana hayatımda hiç yaşamadığım bir güven duygusu yaşamamı sağladı. Minnettarım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selin Çınar / 12-13-19-20-26-27 Mart 2013 / (33) / İstanbul

İlişkilerimde sağlıklı sınırları neden çizemediğimi keşfettim. Bedenime ve bilgeliğine bir kez daha hayran kaldım. Öz’üme biraz daha yaklaşmanın keyfiyle 1 eğitimi daha sonlandırmanın keyfini sürüyorum. Tüm seçimlerin benim elimde olduğunu biliyor ve herkesin sorumluluğunu teslim ediyorum. Keşif yolculuğumda yolumu aydınlattığınız için sizlere şükran duyuyorum. İyi ki varsınız!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Arda Cezzar / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Öğrenci (26) / İstanbul

PiKi Ruhsal Denge eğitimi hayatta nelere şükredebileceğimizi apaçık görmemi sağladı. Artık hayatımla ilgili 6 sayfalık bir şükür listem var. Her şeye hakkıyla şükretmenin önemini anladım. Bugün yaşadığım ve iyileştirmekte olduğum sağlık sorunlarıma baktığımda, bu farkındalık iyişme sürecimi epey hızlandıracağa benziyor. Vücudumdaki organların enerjisini deneyimlemek ve bunları tek tek sağlıklı hale getirmek tek kelimeyle muhteşem. Barometre tablosundan çok etkilensem de onu hakkıyla anlamak için deneyimlemeye ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Bu eğitiminde vücudumun enerji akışıyla ilgili kuşbakışı bir anlayış kazandım. Şu haliyle bile insanoğlunun bu boyutunu anlamak çok güzel bir deneyimdi. Her şey için teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aynur Yılmaz / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Patolog (54) / İstanbul

PiKi ile önce kitaplarla (Bedenin Bilgeliği, Sağlık Olsun) tanıştım ve etkilerini görünce kursa katılmaya karar verdim. İşitme problemim düzelmeye başladı. O günden bugüne hiç hastalanmadım ve ilaç kullanmadım. Oysa sene de 2-3 kere sinüzit olur ve antibiyotik ve antienflamatuarlar kullanırdım. Şimdi daha sağlıklı ve enerjiğim. Sadece hastalıklarla ilgili değil, günlük duygu ve düşüncelerimle ilgili kazanımlarımı daha çok önemsiyorum. Artık sağlığı (ruhsal, bedensel, duygusal) korumak için ne yapmam gerektiğini biliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim. Hayatıma renk, neşe, canlılık kattığınız için. Nil sana ayrıca teşekkür etmek istiyorum. O güzel kitapların için. Sağlık Olsun ve Bedenin Bilgeliği başucu kitabım oldu. Eğitim için ve eğitmenler için teşekkür ederim. Çok güzel eğitimdi. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşe Yarayan / 25-26-27-28 Ekim 2012 / (42) / İstanbul

Hiçbir doktorun, profesörün, bilim adamının yapamayacağı şeyleri yaptık. Muhteşem bir şeydi bu. Tüm PiKi eğitimlerinde söylediğim anlatılamaz yaşanmalı. Ümidim tüm insanlığa ulaşması. Temizlendim, arındım ve artık yürürken (bu eğitimin son gününde) yürüyüşüm bile değişti. Ahenk uyum harikulade bir hayat bekliyor beni. Kendime yaptığım en muhteşem hediyeyi verdim bu eğitimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Bağnur Sağır / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Dr. Kuşhan Hotel / Resepsiyonist (37) / İstanbul

Hayatın içinde bütünsel yaşamayı, gerçekten dokunarak, duyarak, hissederek “olmayı” seçme yolunda PiKi ile deneyimlemenin ilk adımını attım. Daha çok yol var. Hayat gibi PiKi ile olmak ve yaşamak “dinamik” yaşamayı ama her haliyle kabul etmek. Kendimi tanıma, keşfetme yolculuğunda birçok çerçöp arasında PiKi’yi seçmek yaşadığım en büyük şanstı. Bu eğitim süresince “Kaynağına sonsuz güvendiğim bir Pınar’dan kana kana su içmek gibiydi…” Yoluma Yaşam Okulu’yla devam ediyorum. Nil, Dilek, Öykü emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Batuhan Baysal / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Turkent Gıda / İthalat Sorumlusu (30) / İstanbul

Kendimi bu eğitim sonundaki egzersizlerle birlikte çok daha inançlı hissediyorum. Evren sonsuz enerjilerle yaratıldı ve enerjiler boyutunda yapılan egzersizlerde hem şaşırdım hem de teslim olabildim. PiKi derin bir keşif yolculuğu. Tespitler sonucunda aksiyon ise çok önemli. Yollarımdan bir yolu öğrendim ve şimdi yine yürüme zamanı. Teşekkürler Nil, Dilek ve Öykü.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Çiğdem Soytürk / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Ziraat Müh. (59) / İzmir

Buradan hayata birçok kapımı daha açarak ayrılıyorum. Kuraldışı ile ilk tanıştığım zaman ne çok kapım kapalıymış. Şimdi anlıyorum. Hayatıma katmadığım ve hayatımdan çıkardığım ne çok şey varmış. Yaşadığımı sanıyormuşum meğer. Kuraldışı ile yolculuğa başladığım son bir yılda yaşamıma giren mucizelere kendim bile inanamıyorum. Kuraldışı ailesinin yaşamıma yapacağı katkıyı merak ve hevesle bekliyorum. Hepinize sonsuz teşekkür ve sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Demet Uncu / 25-26-27-28 Ekim 2012 / British Airways / Yolcu Hizmetleri Şefi (34) / İstanbul

Beden, zihin ve ruh bütünlüğünün mucizesini heyecanla, an be an yaşayarak fark ettiğim PiKi eğitimlerinin üçüncüsü olan ‘Ruhsal Denge’yi de tamamlarken hem bu farkındalığın mutluluğu ve tatmini, hem de sizlerle geçirilen bu farkındalık ve bilgi dolu değerli anların bitiyor olmasının hüznünü yaşıyorum. Emeklerinize sağlık!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Demet Ünal / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Öğretmen (39) / Ankara

PiKi eğitimleri içinde almayı öncelikle istediğim eğitim Bedensel ve Ruhsal Denge eğitimiydi. Ancak ağır ağır ilerlemenin tadını son eğitimde aldım. Sindirerek öğrenmenin sabrını yaşadım; çok değerliydi. Nereye gittiğimizi bilmeden koşup durmaktansa güvenle ilerlemenin rahatlığını yaşadım. Teşekkürler canım Nil, Dilek, Öykü. Hoşçakalın.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Dilâ Ertemli / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Firma Sahibi / Serbest (34) / İstanbul

Bu eğitimi sözlerle anlatmam mümkün değil, harika bir deneyimdi. Şu an hayatımda tekrar eden korkularımın endişelerimin anne karnında başladığını deneyimlemem inanılmazdı. Sebepleri öğrenmem bu konuları çözmem için çok büyük bir adım. Bilinçaltımızın ne kadar müthiş ve korkunç olduğunu öğrenmiş oldum. Biz farkında olmadan o bizi istediği gibi yönetebiliyor. İyi ki varsın Nil, iyi ki varsın Dilek, iyi ki varsın Öykü. Sizi seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Duygu Gümüşçağlayan / 25-26-27-28 Ekim 2012 / (28) / İstanbul

Hayranlık katlayıcı! Bu eğitimi alın ve neyi bilmediğinizi anlayın!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ebru Kara / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Bankacı / İstanbul

Bu eğitim ile geçmişe uzun bir yolculuk yaptım ve yaşadıklarımın yerine, yaşamak istediklerimi koydum. Bu deneyimi yaşamak için bile sadece PiKi’ye herkes katılmalı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ebru Pehlivan / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Endüstri Mühendisi (38) / İzmir

Çok güzel bir eğitim. Son derece derin bir çalışma. Teşekkürler. Her şey için. Tüm emekleriniz için. Bir sonraki meridyen çalışmasını sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ebru Taşpınar / 25-26-27-28 Ekim 2012 / (34) / İstanbul

Hayatımın en güzel, en anlamlı bayramını bu dört günde yaşadım. Hayatımı anlamlandırmamdaki bu büyük katkınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Sorguladıklarımı, yaşadıklarımı, hissettiğim heyecanı, mutluluğu, şaşkınlığı hiç unutmayacağım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Erdal Burak Kabaoğlu / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Serbest (36) / İstanbul

Her seviyede artan etkisiyle PiKi inanılmaz bir yol. Bu yolda kendini keşfederek ilerlemek çok keyifli.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Esra Paça / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (32) / İstanbul

PiKi’nin bu 3. Eğitiminden öğrendiklerimle biraz daha eksildiğimi, eksilerek biraz daha bütünleştiğimi, tamamlandığımı, kendime her eğitimde daha yaklaştığımı seziyorum. Kendimle kendim arasındaki mesafenin biraz daha kapanmasını sağladı. Yaşam Okulu’nun diğer eğitimlerini henüz tamamlamadım. Ancak bu PiKi eğitimlerinin diğer eğitimlerden alacaklarımı artıracağını düşünüyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fatma Özdirek / 25-26-27-28 Ekim 2012 / İhracat (55) / İstanbul

PiKi 1, PiKi 2, PiKi 3 kaslar, duygular, sezgiler, bedenin bilgeliği ve beden içi yolculuğun ve bu yolculuk için alınan iznin değeri ve bu izin sonrası tanışılan beden, sağlıklı yolda bir ömür yolculuğa kapı açıyor. Alınan eğitimlerle açılan bu kapıda sadece bizimle vücudumuzun işbirliği yemyeşil bir dünyada bize yeni bir yaşam sunuyor. Bunu ancak temiz bir yürek, bütünün iyiliğine adanmışlık ve emekle bahçenin korunması gerekiyor. İş Ben’e düşüyor. Bana ve Ben’e.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gianna Yıldız / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Öğrenci (26) / İstanbul

Bütün PiKi eğitimleri gibi, bu eğitim de benim hayatıma birçok şey kattı. Yeni bakış açıları, yeni deneyimler, kendi özüme doğru bir adım daha: Kendime ve yaşadığım görünür görünmez evreni daha iyi tanıma amaçlı. PiKi eğitimlerine buna hazır olan herkesin katılması gerekir.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gizem Zimmertay / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Öğrenci (19) / İstanbul

Bambaşka bir boyut bu eğitimler. Mucize! İnsan bedeninin dilini öğrenmeye başlıyor ve bu inanılmaz bir deneyim. Eğitim neden anlatılamaz, neden diyordum hep, yaşayınca anlıyor insan. Ve gerçekten hayata geçirdikçe değişikliği sen de, etrafındakiler de fark ediyor. PiKi hayatın gerçekten ta kendisi! Hissetmek, duygularınla barışmak, sevmek, huzur bulmak vs. aklınıza ne geliyorsa, hayatınızda neyin eksikliğini yaşıyorsanız burda bir adım atılıyor, kendini kazanmak için! İçimde bir merak oluştu tarif edemediğim ve imkânım oldukça bedenimi, duygularımı “hatırlamak” için büyük bir arzuyla katılacağım bu eğitimlere. İyi ki varsınız!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İrem Altuğ / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Oyuncu (32) / İstanbul

Sevgili Nil, Dilek ve Öykü, hayatımda yaşadığım en anlamlı, en önemli ve en muhteşem bayramı yaşattığınız için, hepinize çok teşekkür ediyorum. PiKi eğitimleri anlatılmaz, yaşanır demiştiniz, tam da böyle oldu ve ben bunları yaşadığım için çok mutluyum. Bundan sonra bedenime hak ettiği önemi, sevgiyi ve ilgiyi göstereceğim. Burada öğrendiğim teknikleri, bilgileri ve pratikleri hayatımın her alanında kullanacağım. Bana kendi bedenimin, duygularımın, zihnimin, ruhumun ve sağlığımın sorumluluğunu almayı ve korumayı öğrettiğiniz için çok müteşekkirim. Sizleri çok seviyorum. Kendi potansiyelimi cesurca gerçekleştireceğime de yürekten söz veriyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Kaan Doğan / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Öğrenci (24) / İstanbul

Bu eğitim ile çocukluğumdan beri hayatımın her anında bir kısır döngü olarak kendime tekrarlattırdığım korkularımı, sabotelerimi doğum anına kadar inerek fark ettim ve temizledim. Özümü, kendimi, hakikati bilme yolunda bir kalıbı daha kaldırdım. Bundan dolayı huzurluyum. Sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Lale Karauğur / 25-26-27-28 Ekim 2012 / İş Geliştirme Md. (56) / İstanbul

Sevgili Nil, sevgili Dilek, sevgili Öykü tüm emekleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgili Nil, bu eğitimin ortaya çıkarılması için verdiğin tüm emeğe çok çok teşekkür ederim. Eğitimin içeriği inanılmaz güzeldi ve hiç bilmediğim konular hakkında bilgi sahibi oldum. Kendimle bir seyahate çıktım. Paylaşımlar da çok değerli idi. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Maria Paola Sapienza / 25-26-27-28 Ekim 2012 / İspanya Başkonsolosluğu Tercüman / Sekreter (52) / İstanbul

PiKi 2’yi bitirdiğimde, bir daha ona benzer bir eğitim daha yaşayamayacağımı düşünmüştüm. Çok güzel, çok özel, çok değerliydi… Bugün 3’ü bitirdim ve tarif edebilecek sözcükler bulamıyorum. Tek söyleyebileceğim çooook teşekkürler olabilir. İyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mukaddes Çalışır / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Eczacı (45) / İstanbul

Araba alıyorsunuz, elektrikli ev aletleri alıyorsunuz. Nasıl çalışıyor, nelere dikkat etmeliyiz bozulmaması için. Arabaysa hangi yakıt daha iyi, ne kadar sürat yapar dikkat ediyor, düzenli bakım yaptırıyorsunuz. Ya bedeninizi tanıyor musunuz? Nasıl bakılır, nasıl hastalıktan korunur, nasıl sağlıklı, keyifli, doyumlu yaşanır? Merak ediyorsanız ve kendinizi seviyorsanız tanışabilirsiniz. Teşekkürler Nil, Dilek, Öykü ve Kuraldışı Ailesi…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Murat Ertemli / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Remax Center (45) / İstanbul

Bireysel Gelişim yolculuğumun PiKi 3’te sona ereceğini düşünürken, tarifsiz bir dünyanın kapıları yeni aralandı. Yolculuğumun çok uzun, çok keyifli olacağını ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyorum. Sahip olduğum bedende ne kadar büyük bir evrenin sırları gizli. Anahtar elimde. Kontrol bende, istediğim kadar huzurlu, istediğim kadar mutlu. Kuraldışı’na sonsuz teşekkürler. Nil, Dilek ve Öykü iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nurseren Ataçeri / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Eczacı (52) / Ankara

PiKi ile karşılaşmak güzel bir tesadüftü. Bu tesadüfü güzel bir gerçeğe dönüştürmek gerekiyor. Bu yolda yarım kalanları tamamlamaya çalışacağım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Oya Doğan / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

Sevgili Nil, Dilek, Öykü, ruhumuzun ve bedenimizin temizlendiği, kendimizi bulma yolculuğunda burada olmak ve bütünün parçası olabilmek harikaydı. Duygularımı ifade etmenin keyfini yaşadım. Yaşamış olduğum deneyimleri anlatmaya benim kelimelerim yetmiyor. Aldıklarım benim verebileceklerimden daha büyük. Teşekkürler. Vefa duyacağım donanım ve bilgiyle ayrılıyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar Akbaş / 25-26-27-28 Ekim 2012 / (38) / İstanbul

PiKi’ler Kuraldışı’nın “işte hayatınız” adını verdiğim aydınlanma serisi oldu. PiKi 3’te hayatımda süregelen ve nerden geldiğini hiç sorgulamadığım, köklenmiş ve beni mutsuz eden sorunlarımın şifasını buldum diyebilirim. Ne kadar teşekkür etsem yeterli olmaz… Nil, Dilek ve Öykü iyi ki varsınız!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar Kayacı / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Bilgisayar Müh. (36) / İstanbul

Farklı bir eğitim oldu. Gerçekten çok derinlere indiğimizi hissettim. Bilinçaltı ve onun da altında beden seviyesinde farkında olmadığımız sürekli tekrar eden çözülmemiş konuları fark etmek ve çözüm yolunda ilerlemek olarak özetliyorum yaşadıklarımı. Evrendeki sistemi anlamak yolunda biraz daha yürüdük. Hem kendimizi hem etrafımızı anlamak sistemin bütünlüğünü birçok dilde dinledikten sonra damarımda hissettim. Koskocaman bir sistem var ve biz de onun bir kopyası ve parçasıyız. Bu derin eğitim için çok teşekkürler. Bu fırsatı değerlendirdiğim için kendimi kutluyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Saliha Erbağ / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Üsküdar Halk Eğitim Merkezi / Bilgisayar Öğretmeni (30) / İstanbul

Siz, kendinize nasıl âşık olursunuz biliyor musunuz? Sabahları kendinize sarılarak, bedeninize, o anınıza şükrederek uyandınız mı hiç? Ben bu eğitime gelmeden önce “Hayır” diyordum bu sorulara. Temel eğitimin bitiyor olması öyle garip bir burukluk ki şu an… Biliyorum ki daha henüz bir harf bile sayılmaz şu ana kadar öğrendiklerim… Biliyorum ki, bu kadarı bile bu kadar derine iniyorsa, sonrasını henüz hayal edemem ben. Tüm bu farkındalıklarım için, sahip olduğum her şey için, her yönüyle tüm yaşadıklarım, deneyimlerim için şükürler olsun. İnanıyorum… Hiçbir şey tesadüf değil. Buraya gelişim tesadüf değil. Akışa bırakıyorum kendimi ve güveniyorum en güzelinin beni bulacağına. Teşekkürler Kuraldışı… Çok teşekkürler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sibel Koç / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Avukat (30) / Muğla

PiKi 1 ve 2’de kafam, yüreğim karmakarışıkken, şimdi artık çoğu şey netleşmeye başladı. Kendimi ilk defa görür oldum. Kendime sarıldım. Unuttuğum sandığım ya da hiç bilmediğim şeyler, anılar bedenimde saklıymış meğer. Bunun yöntemini, hem de her şeyin içimizde olduğunu anlatan, yaşatan bir eğitim. Her pratikte, her yeni bilgide şaşırdığım, hayattan kaldığım, âşık olduğum bir eğitim. Artık kendimi görüyorum. Siz de kendinizi görmek istiyor, gerçek olmak ve yaşadığınızı, nefesinizi hissetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sevgiler ve tekrar tekrar teşekkürler. İyi ki varsınız… Daha nice eğitimlere 

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Suat Şahin / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Remax Mega / Broker (41) / İstanbul

Yaşam Okulu’nda şu ana kadar 8 eğitim aldım ve toplam 34 günüm bu eğitimlerle geçti her bir eğitimde birbirinden değerli farkındalıklar yaşadım ve her defasında biraz daha eksilerek çıktım bu salondan. Gerçek gelişimin, kendine bir şeyler katmakla değil yüklerimden eksilmek olduğunu öğrendiğim günden beri eksik eksik hafifleme yolculuğundayım. Bu yolculukta PiKi eğitimleri daha önceki çok değerli eğitimlerin yanında MUCİZEVİ bir eğitim, bir bedenin bilgeliği ile tanışma. Kilometre taşı olarak yerini aldı. Çok etkileyiciydi. Gerçek mucizelere tanık oldum, üstelik bunu kendi bedenimin bilgeliği ile kendi kendime nasıl yapacağımı öğrendim. Çok teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şenay Sevim / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Remax Mega / İnsan Kaynakları ve Proje Uzmanı (29) / İstanbul

Büyülendiğim bir dört gündü. Gerçekten ruhum için bayram oldu. Bedeli asla ve asla rakamlarla ödenemez bana göre… Bilinçaltımın temizliği ruhumu aydınlattı, ruhum da bedenimi… Saç diplerimden ayak parmak uçlarıma kadar dopdolu, enerji doluyum. Her eğitimden böyle çıkmak mutluluk ve coşku hissettiriyor. Nil, emeğine sağlık… Dilek ve Öykü iyi ki varsınız… Kendimi coşkulu akan bir şelaleden kana kana su içmiş gibi hissediyorum. Kuraldışı, bana kendimi kazandırdı… Her şeye yüreğimden teşekkür ediyorum…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Yeşim Eratlı / 25-26-27-28 Ekim 2012 / Diş Hekimi (49) / İstanbul

PiKi eğitimi her zamanki gibi olağanüstüydü. Bu bilgileri bu kadar kolay ulaşabildiğime inanamıyorum. Her birey bu eğitimleri alabilse dünya nasıl bir yer olurdu acaba!!! Düşüncesi bile beni uçuruyor. İyi ki varsınız!..

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aylin Yeğin / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Kurumsal Eğitim (35) / İstanbul

Yaşam Okulu’nun başlattığı değişimleri hayata geçirmemdeki en önemli engeli aşmama, kendimi değiştirmeme destek olan bir eğitim oldu. Algım, yaşamım, işim ve çevrem değişmeye başlamışken şimdi onları daha emin adımlarla ve hızla ilerletiyor olacağım. Varlığımı bütünleyen bu eğitim için şükürler olsun.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşegül İlerigelen Özdemir / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Firma Sahibi (50) / İstanbul

PiKi eğitimleri gerçekten bir mucize. Beni en çok etkileyen ve özellikle beklediğim PiKi Seviye 3 idi. Bu eğitimle hayatımda ve sağlığımda olumlu birçok gelişmeler olacağını biliyorum. Uygulamaları yaptıkça kendimi çok iyi hissediyorum. Bendeki değişmeleri ve gelişmeleri başta kendim olmak üzere yakın çevrem fark etmeye başladı bile. Uygulamalar ve paylaşımlar çok yararlı. Katılımcılar ve eğitimcilerle tam bir aile gibiyiz. Herkesin Kuraldışı’nın kapısından girmesini tavsiye ediyorum. Zaten içeri girdikten sonra bitirmeden kimsenin çıkabileceğini düşünmüyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşen Erküçük / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Biyokimya Yüksek Mühendisi (38) / İzmir

Çok dolu dolu geçirilen bir eğitimdi. Çin tıbbının temeli olan 5 element ve meridyenleri hiç duymamıştım. Onların ayarlarını yaptık, artık dengede çalışacaklar. Günlük egzersizlerimizle sürekli koruyup, organlarımızı enerjiyle besleyeceğim. Duygularımızı bastırmadan yaşayarak onları koruyabileceğiz. Bedenimiz bilge, sorunları çözmenize kinesiyolojiyle yol gösterdi. Aynı metotları arkadaşlarımızla diğer sorunlara da uygulayabiliyoruz. Çözdüğümüzü bilmek beni rahatlattı. Bedenimize sorup, kabul edip, yükümüzü atıyoruz. Daha hafiflemiş ve gelecek yükleri almadan, kendini tanıyarak ayrılıyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Begüm Aygün / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Mak. Müh. (28) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji, birbirinden ayrı gibi görünen ve bizi biz yapan parçalarımızın, zihnimizin-duygularımızın-bedenimizin ve ruhumuzun aslında bir bütün olduğunda gerçek gücümüze ulaşabileceğimizin sembolü gibi. Sahip olduğumuz bu araçları birleştirip bütün olabildiğimizde neler yapabileceğimizi düşünmek bile heyecan verici. PiKi’nin bu 3. Seviye eğitiminde ayrı parçaların birbirleriyle nasıl birleşebileceğini biraz daha öğrendik. Enerjimizin bedenimizden nasıl yansıdığını, hayatımızı nasıl etkilediğini, bunu nasıl değiştirebileceğimizi gördük ve bu beni yine şaşkınlığa uğrattı. Katıldığım için çok mutluyum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Belgin Ağcabay / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Eczacı (33) / Gaziantep

Bütünsel Kinesiyoloji eğitiminde kendimi bedensel, ruhsal, zihinsel ve duygusal olarak yani adı gibi bir bütün olarak tanımayı öğrendim ve devam ediyorum. Hastalanmadan nasıl sağlıklı kalınabileceğini öğrendim. Teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Burcu Kara / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Makine Mühendisi (28) / İstanbul

Hayatta çoğunlukla emin olamadığımız kararlar, seçimler, sorunlarımızla baş etmekte, emin olmakta zorlanırız. Aldığımız ya da alamadığımız her karar, yaptığımız ya da yapmadığımız her seçim, üstesinden gelemediğimiz her sorun yaşamımıza yön verir. Bizi bazen istediğimiz, bazen de istemediğimiz yere götürür. Aslında yaşam, zihnimizdeki düşündüklerimiz, duygularımız/hislerimiz, bedenimiz ve ruhumuz bize kendi cevaplarını sürekli iletir. Ama biz bu cevapları ya göremeyiz ya da görsek de parçaları birleştiremeyiz. Bütünsel Kinesiyoloji Temel Seviye 1, Temel Seviye 2 ve özellikle Temel Seviye 3 bu puzzel’ın parçalarını görmemizi ve birleştirmemizi sağlar. Teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Deniz Bülbül / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Serbest Meslek (51) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji eğitimleri bana sağlıksız olmanın bir kader olmadığını, çok basit tekniklerle sağlığımızı korumanın mümkün olduğunu gösterdi. 21 günlük 2-3’er dakikalık bir egzersiz ile diz ağrılarından tamamen kurtuldum. Sürekli yorgunluk hissetmek yaşamımı çok keyifsiz ve tek düze kılıyordu. Yine çok basit egzersizler ile enerjiye kavuştu. Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bu teknikleri öğrenmek ayrıca çok da eğlenceli.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Dilek Onuk / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Endüstri Yüksek Mühendisi (34) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji (PiKi)’nin bu üçüncü eğitiminde, PiKi’nin ne kadar kapsamlı, geniş bir “derya” olduğunu görebildim. Her PiKi eğitiminde olduğu gibi, hem günlük hayatımızı kolaylaştırabilecek basit ve etkili uygulamalar, hem de hayatımızın dönüm noktalarında durumu doğru/objektif değerlendirmemize ve çözümler bulmamıza yardımcı olacak çalışmalar öğrendik, kendimizi tanıma ve geliştirme yolunda yeni adımlar attık. Eğitimlerin, ilk bakışta (özellikle analitik kafa yapısındakiler için) formatsızlık gibi görünen formatının ne kadar etkili olduğunu insan kendisini akışa bıraktığında ortaya çıkıyor. Katılımcı arkadaşların paylaşımlarından elde edebileceklerimiz ve birbirimize katabileceklerimiz, anlatılan içerik ve yapılan uygulamalar kadar değerli. Tüm eğitmenlere ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gelecek eğitimleri dört gözle bekleyeceğim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Edine Süleymanoğlu / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Arşiv Uzmanı / Koleksiyoncu / İstanbul

Farkındalığıma katkıda bulunan, faaliyetleri yüksek ve sonuçları gerçekten düşündürücü bir eğitim oldu. Bu deneyimi tüm tanıdıklarımın ve sevdiklerimin yaşamasını umut ederim ve isterim. Sadece Türkiye’deki değil tüm dünyada etkin olabilmesi umudundayım. İnsanlar kendilerine bu bilgileri katsınlar ve gelişsinler, mutlu ve sağlıklı yaşasınlar. Bunun için herhalde önce sağlık grubunda çalışanlar öğrense, büyük bir değişim olurdu. Buraya katılan doktorları duyunca gerçekten çok mutlu oluyorum. Eğitimdeki tüm anlatımlarda, hep gülen yüzler vardı. Tüm eğitmenlere ve bu eğitimi geliştiren 49’e çok teşekkür ediyorum. Eğitimin güzellikle geçmesini sağlayan tüm ekibe de teşekkür ediyorum. Organizasyon yapan herkese sevgilerimle. Elbette ki bu eğitime katılan arkadaşlarıma da teşekkür ediyor ve şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Elvan Zihnioğlu / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Boğaziçi Üniv. Kaynak Geliştirme Koordinatörü-İşletmeci (38) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji PiKi / Seviye 1-2-3 eğitimlerimi tamamladığım bugünde, PiKi “anlatılmaz yaşanır” demek istiyorum. Fiziksel ve ruhsal sağlığımın hayatımdaki zorlu koşulları devam etmesine rağmen iyiye gittiğini görmek, vücudumun mucizesiyle tanışmak, onu nasıl daha iyi kullanabilirimi görmek eğitimler sırasında her egzersizde şaşırmama neden oldu. Harika bir eğitim! Bedensel-ruhsal-zihinsel boyutta bütünsel anlamda bana kattıkları ve bundan sonra da katabilecekleri beni çok heyecanlandırıyor. Devamını sabırsızlıkla, büyük bir merakla, açlıkla bekliyorum. Teşekkür ve sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Esra Yıldız / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Ev kadını (37) / İskenderun

PiKi 3 gerçekten büyüleyici bir eğitimdi. Hayatımızı yöneten inançları, geçmişte yaşadığımız olayı tamamlayıp bitirmek müthişti. Günlük yapacağımız Çakra dengeleme egzersizi harikaydı. Yine günlük yapılan meridyen çalışması hayatımın bundan sonraki bölümünde her gün olucak. Ayrıca, arkadaşlarla yaptığımız ikili egzersizlerde önceliği hep arkadaşlarıma tanıyordum. Zaman kalırsa ben yapıyordum. Dilek bana bunu sorgulamamı burada yaptığımız her şeyin gerçek hayatta yaptıklarımızın aynısı olduğunu söyledi. Bu bende büyük bir farkındalık yaşattı. Gerçekten, hayatımda herkesten sonra sıra bana geliyordu. Öncelikler listemde kaçıncı sırada olduğumu ben de bilmiyordum. Bu farkındalıktan sonra kendimi 1. sıraya koydum. Dilek, Emine ve Nil’e teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Funda Erdem / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Eğitim Danışmanı (42) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyolojinin, 3. Seviyesinde de bizi yine pek çok olağanüstülükle tanıştırdı. Doğu felsefesinden farklı bakış açılarıyla yapılan harman insanın vizyonunu genişletiyor. Bu deneyim ruhsal bir beslenme gibiydi. Tadına doyamadık.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gemma Kopri / 05-06-07-08 Kasım 2011 / (53) / İzmir

Burada sadece kim olduğumu değil, ayrıca kim olabileceğimi de öğrendim. Bedenimin, ruhumun, bilinçaltımın devamlı benimle konuştuğunu ama benim bunu duyamadığmın farkında oldum. Ve bu lisanı öğrenmeye başladım. Başladım diyorum çünkü Bütünsel Kinesiyoloji o kadar geniş bir alan ki! Çok uzun bir yolun başındayım. Ve yolculuktan zevk almayı artık biliyorum. Bu muhteşem bir yolculuk.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / M. Doğu Yeşilel / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Ev Tekstili / Mefruşat (25) / İstanbul

Ben öncelikle teşekkür ediyorum. PiKi Bütünsel Kinesiyoloji eğitimlerinde öğrendiklerimle, önceki yaşantıma göre kaliteli bir hayat inşa edebileceğimin farkındayım. Sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mehmet Karaboncuk / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Kuraldışı TV (53) / İstanbul

Ben bu eğitimde, şükran duygumu ne kadar az hissettiğimi fark ettim. Hâlbuki o kadar çok şey vardı ki. Ama bu eğitimden sonra daha çok şeye şükran duyabileceğimi gördüm, yaşadım en önemlisi hissettim. Bana mucizeleri öğreten Bütünsel Kinesiyoloji eğitmenlerime şükranlarımı sunarım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Murat Onuk / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Yönetici (42) / İstanbul

Yaşam Okulu’nda bir yıl boyunca aldığım eğitimleri taçlandıran ve bütünleyen Bütünsel Kinesiyoloji eğitimlerinin temel kurslarını tamamlamaktan dolayı çok mutluyum. Bütünsel Kinesiyolojinin temellerini öğrenmekle PiKi okyanusundaki damlalardan tatma imkânı buldum. Mucizelere şahit oldum. Bu bütüncül ve büyülü bakış açısını bize aktarmak için tüm samimiyet ve pozitif enerjileriyle emek harcayan Nil, Dilek ve Emine’ye, elbette öncelikle Nil’e, çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Gönüllerini uçarak paylaşan, paylaşımımda beni havalara kaldırarak mutluluğa boğan tüm dostlarıma da sonsuz teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nazlı Bıçak / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Remax-İnci (37) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji eğitiminin 3. Seviyesi de bitince nedense çok üzüldüm. O kadar çok şey öğrendim ki. Bedenim, zihnim ve duygularımla tanışmış olmanın mutluluğunu taşıyorum. Yüklerimi biraz daha boşaltıp, hafiflemenin keyfini yaşıyorum. Rutin sırt-bel-başağrısı-uyurken dişlerimi sıkma sorunlarımdan kurtulmanın mutluluğunu yaşıyorum. Mutlu olmanın mutluluğunu yaşıyor ve hepinizle paylaşıyorum sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nurhan Günay / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Emag / Eğitim (50) / İzmir

Ben Nurhan, Yaşam Okulu’nu tamamlamama bir eğitim kaldı. O eğitimden önce PiKi ile tanıştım. Önce büyük bir şaşkınlık ve tereddütten sonra deneyimler ve farkındalıklarla gerçeklerle yüzleştim ve kabullenme yaşadım. Hayatın kontrolünün benim elimde olduğunu algıladım. İstersem hayatımı sağlıklı ve doyumlu yaşarım. İstemezsem de hayatı şikâyet ve kaygılarla geçiririm. Seçim benim. Siz de seçebilirsiniz.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Öykü Yılmaz / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Edebiyat Öğretmeni (35) / İstanbul

Yaşam Okulu’ndaki farkıdalıklarım devam etti, üstüne enerji çalışmalarıyla harmanlanan bir eğitim PiKi Seviye 3. Kavramlar dünyasına daldığımız, şifreleri çözdüğümüz bir eğitim. Tesadüflerin anlam kazandığı anların toplamı. Sağlık, aşk, huzur, doyum gemimizin dümeni artık elimizde.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Rabia Yassıkaya / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Timpa Medya / Ön Muhasebe (18) / İstanbul

Her eğitimde farkındalık yaşarken bu eğitimde hayatımı yönlendirecek bir karar verdim. Bu eğitimin bir önemi daha, ilk defa kendi kazandığım parayla katılıyorum bu eğitime. İkinci önemiii, ilk defa kendim olarak, bu eğitimin sadece “benim” için, önce “benim” için yararlı olacağını bilerek katıldım. Âşık olduğum eğitim işte bu Nil! Yaşam Okulu’nu bitirmek için sabırsızlanıyoruum. Ha, bu arada bu eğitimde reşit oldum. Hayatım boyunca unutmayacağım bir doğum günüydü. Etrafım sevdiğim arkadaşlarımla doluydu. Hayatım boyunca “bütüne katkı” için çalışacağıma söz veriyorum. Bunu tekrar tekrar söylüyoruuum! “Sizleri çoook seviyorum.”

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Renan Mamak / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Endüstri ve Örgüt Psikoloğu (37) / İstanbul

Ben PiKi’nin 3. Seviye eğitiminde kendimle ilgili farkındalıklar konusunda çok büyük bir adım attığımı hissediyorum. Nil, eğitimlerdeki gelişimimiz ve öğrenimlerimizde hep sakin sesiyle “adım adım” diyordu. Ben, bu adımları geçirdiğim bu dört günün her dakikasında attığımı düşünüyorum. Ve yine yürüyeceğim daha uzun bir yol olduğunu da biliyorum. Ama güzel olan, yolumu artık tanımaya başlamak. Teşekkürler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Seçil Köprülü / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Makine Mühendisi (28) / Ankara

Bütünsel Kinesiyoloji çok zengin güçlü, bambaşka bir dünya sunuyor bizlere. Hayatımızın tamamen bizimle ilgili olduğu bilinci inanılmaz bir güç. Kendi hayatlarımızı kendimiz tasarlıyoruz, yazıyoruz ve yaşıyoruz; tüm birikimlerimiz, inançlarımız, farkında olmadığımız bilinçaltımız geleceğimizi ve şu anımızı yazıyor, yaşanıyor bizlere. Dolayısı ile her şey çok basit aslında, hayatlarımızı mucizelere dönüştürmek bizim elimizde. Kendi hayatımızı istediğimiz gibi var etmek, evrenin bu sistemine şükretmek ve işleyen sistemin farkındalığıyla yaşamlarımızı mucizelerle donatmak, bu gücü, kendi hayatımızı istediğimiz gibi var edebilme gücünü fark etmek inanılmaz bir dönüşüm insan hayatında. Zihin, ruh, duygu, beden boyutuyla insanı ve evreni tanımak, kendi hayatlarımızı ve dolayısıyla dünyanın geleceğini de mucizelerle donatmak bizlerin elinde. Bunların farkındalığı için Bütünsel Kinesiyoloji eğitimleri dünyamızı değiştirecek, dolayısıyla dünyayı da değiştirecek muhteşem yöntemler sunuyor, yaşanıyor. Nil, yarattığın ve paylaştığın, bizlere kattığın bu büyüleyici dünya için sonsuz şükran!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selin Kartal / 05-06-07-08 Kasım 2011 / (33) / İstanbul

PiKi Seviye 1 ve Seviye 2 eğitimlerini aldığımda bedenim, zihnim ve duygularım arasındaki bağlantıyı sınırlı da olsa kavramaya başlamıştım. Ama ruhumla ve diğer insanların ruhlarıyla olan bağlantım benim için sadece güzel bir fikirden ibaretti. PiKi Seviye 3’te ben bunu deneyimledim. Kinesiyolojinin pratik hayatımıza birçok katkısı ve sağlımız üzerinde çok olumlu etkileri var. Ama bunlar işin yan etkileri. Bütünsel Kinesiyoloji sayesinde ben bir ruhum olduğunu ve bu ruhun diğer tüm ruhlarla bağlantılı olduğunu hissettim. Bu grubun parçası olup bu deneyimi yaşayabildiğim için Kuraldışı ailesine ve kendime şükrün duyuyorum. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selma Doğan / 05-06-07-08 Kasım 2011 / (29) / Bursa

PiKi benim hayatımı değiştirdi. Burada yaptığımız egzersizlerde ortaya çıkan her farındalıkla bir kez daha kendimi tanıdım. Her farkındalıkta kendi hayatımın dostunun da kendimin, düşmanın da kendimin olduğunu öğrendim. Hayata daha güzel gözlerle bakıyorum artık. Daha da güzel olacağını biliyorum. Hayatımın seyircisiydim artık oyuncusu olmaya karar verdim. Her şey çok güzel. Hayat güzel, yaşam güzel. Kuraldışı ailesine çook teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sevgi Gündüz Karlı / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Öğretmen (32) / İstanbul

PiKi sayesinde vermenin önemini kavradım. Paylaşmamak duygularını, farkındalıklarını gizlemek gerçekten bencillikmiş. Herkesten faydalanıyorsun ama arkadaşlarını paylaşımından mahrum bırakıyorsun. Bedenin-ruhun-zihnin nasıl bütün olduğunu ve bütünün bir parçası olduğumuzu, “bir” olduğumuzu PiKi ile öğrendim. Herkese duyarlı olmayı paylaşımlar büyük ölçüde hızlandırıyor; anahtar yani. Bu eğitimin bana en önemli katkısıydı bu farkındalık. Bedenime katkısı, enerji artışındaki belirginlikler de cabası.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sezai Şahin / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Bir-Ge Eğitim Danışmanlık / Yaşam Koçu (57) / Ankara

Bu eğitim sayesinde; sağlıklı bir bedene sahip olduğumu, beni anlayan dostlarım olduğunu, geçmişimin benim öğretmenim olduğunu öğrendim. Huzuru yaşamanın sadece kendi inisiyatifimde olduğunu, huzuru kendi özümde aramam gerektiğini, yaşadığım olumsuzlukların aslında birer hediye olduğunu, ruhsal iyileşme olmadan bedensel, zihinsel ve duygusal iyileşme olamayacağını anladığım için şükran duymayı öğrendim. Hayatımızdaki hiçbir şeyin tesadüfü olmadığını ve bedensel tıkanıklıklarımızı; küçük dokunuşlarla mucizevî şekilde açabildiğimizi gördüm. Bu eğitim sonunda ışığımı yansıtmamın önündeki engelleri kaldırmayı öğrendim. Artık sıra insanlara ilham olmaya geldi. Dostlara selam; gelişime, değişime, paylaşıma devam…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Suna Çift Salkoviç / 05-06-07-08 Kasım 2011 / Öğrenci (34) / İstanbul

PiKi ile tanıştığımdan bugüne kadar geçen zamanda kendimde ve yaşamımda çok önemli değişimler gerçekleşti. Zihinsel dengede bilinçaltımıza yerleşmiş kalıplar ve inançlardan özgürleşmeyi öğrendik. Duygusal Denge’de duygu dünyamızın yarattığı kaosu dengelemeyi ve travmalardan özgürleşmeyi öğrendik. Bedensel ve Ruhsal denge adlı bu eğitimde bedenimizi ve ruhumuzu şifalandırmayı öğrendik. Bilinç seviyemizi, gelişimimizi etkileyen bu eğitimin ilk andan itibaren faydası sonsuz. Derin bir şükran duygusuyla ayrılırken kendime bu özel hediyeyi verdiğim için yine teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Adviye Akın / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Mimar (48) / İstanbul

Varlığımızın bütün katmanlarına ulaşabilen PiKi sonsuz ve sihirli bir dünya. Bu sonsuz dünyanın bir kısmına bile olsa göz atma, dokunma imkânımız olduğu için çok mutluyum. Çünkü bu kadarı bile, hayatımda mucizevî iyilikler yaşamamı sağladı. Bir ömür süren sorunlardan özgürleştim. PiKi ile ilgili düşüncelerim bu eğitimden sonrası için kilitlenmişti. Ama bugünkü gelişme ve Nil’in farkındalığından sonra PiKi‘nin oturacağı eksen beni heyecanlandırıyor. Sabırsızlıkla bekliyorum. Tüm kalbimle teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aydın Gör / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Genel Müdür Yardımcısı (42) / İstanbul

Yaşam okulunu bitirmek için. Kendimi çözmek için buradayım. Önce başladığım ilişkiler eğimi sonrası yaşadığım farkındalıklarla, anladım ki içimin, kendimin temizlenmesi gerekliydi. Ve ben PiKi eğitimi ile devam ettim. Piki Temel/Seviye 1-2-3 eğitimlerini peş peşe aldım. Öncelikle enerji ile çalışmayı öğrendim ve günlük yaşamda kendimin temizliğini, korumayı ve güzelleştirmeyi bir bebek gibi ve seviyesinde öğrendim. Aldığım eğitim eksizlerini günlük hayatta yapmaya başladığımda kendimi daha canlı, kanlı, enerjik, yapıcı, olumlu görmeye hatta uygulamaya başladım. Kendimi hafiflemiş hissetim. Her geçen günüm daha dolu ve verimli geçmeye, hatta daha sağlıklı olmaya başladım. Ancak yolun yarısına kadar gelemedim. Ağustos 2011 yılının ilk haftası öncelikle kendimin yaşam koçu olacağım. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Banu Onuk Uzkut / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Öğrenci Koçluğu (40) / İstanbul

Beden Ruh ve Zihin yani bütünsel beden sağlığımızın hayatta en önemli olduğuna inanan herkesin almasını diliyorum. Bedenimiz esasında her şeyi biliyor sadece biz onu dinlemeyi sormayı bilgeliğinden yararlanmamız gerektiğini öğreniyoruz. Her şeyin başı sağlık sağlıkta bedenimizin bilgeliğinde her şey için teşekkürler, iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Batuhan Taşçılar / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Dövme Sanatçısı (18) / İstanbul

Bedenimi tanımayı onunla iletişim kurabilmeyi görmek gerçekten çok değerli ve güzel. İyi hissetmek ya da sağlıklı olmak için kendimden başka hiçbir şeye ihtiyacım olmadığını görmek de öyle. Burada geçirdiğim zaman yaşadığım farkındalıklar ve bunları bu yaşta öğrenmek ayrı bir değer ve şans. Hayatıma dokunuşları için tüm Kuraldışı ailesine kocaman teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Canan Cengiz / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Turizm (41) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 1-2-3 eğitimlerinin bana çok yararı oldu. Nil ne olur bu eğitimlere devam et, çünkü insanlara yararlı. (Bak ben Türkçe yazıyorum artık). Senin sayende Türk dilini kabul ettim, Türkçe kitapta okuyorum artık. Seni, Saim’i Kuraldışı ekibini seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Caner Eren / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Öğrenci (17) / İstanbul

Buraya gelmeden önce inandığım çoğu şey değişti. İnsanoğlunun gücü ve yapabileceklerini öğrendim. Çok büyük bir farkındalık yaşadım. Evrenin, dünyanın ve bedenin işleyişini bu yaşta öğrenebilmek gerçekten paha biçilmez bir şey. Bu bilinci çevremdeki herkesle paylaşacağım. Bütüne katkım olacağına inanıyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Celil Şengün / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Tango Eğitmeni (32) / İstanbul

Bütüne katkın olması için bütünün bir parçası olduğumu bilmen gerekiyor. Bu eğitim bütünün bir parçası, evrenin bir parçası olduğunu öğretti bana; ruh zihin ve beden olarak bir bütün olduğunu aslında bunların arasındaki mükemmel bağın ne olduğunu öğrendim. Benin ben olabilmesi için atması gereken adımların ne olduğunu öğrendim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Daniela A. Özkil / 17-18-19-20 Kasım 2010 / (41) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 3 eğitimini çok faydalı buldum. Spirituellikle bedenimizin bağlantıları ve uygulamalar şaşırtıcı, güçlendirici ve kendimi biraz daha iyi tanıdım. Bu keşifleri yaşamak, bu yönde yol almak aynı anda çok keyifli. Eğitmenlere çok teşekkür ederim. Daha geniş bir format düşünmüşsünüz bu çok hoşuma gitti ve gerçekten başka insanlara ve bütüne yararlı, bilgili, bilinç seviyeleri yüksek ve etik değerlere sahip bireyler PiKi eğitimlerini kavrayıp, devam etmeleri gerekir bu yolda.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Deniz Bülbül / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Serbest Meslek (51) / İstanbul

Eğitim enerjimi yükseltmeme çok yardımcı oldu. Yaşama daha azimle sarılmaya başladım. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ece Batuk / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Eğitim Uzmanı (35) / İstanbul

PiKi Eğitimleri’nin tamamı, kendi bedenimizi ve ruhumuzu tanımaya ve iyileştirmeye attığınız bir adımdır. Kendime verdiğim en güzel hediyeydi diyebilirim. Bu eğitimle bedenime olan değişimlerin yani direk sağlığımla ilgili alanlarının temel nedenlerini saptayarak kendime nasıl yardımcı olabileceğimi öğrendim. Kuraldışı’nda daha önce katıldığım tüm eğitimlerde de yaşadığım Kuraldışı’nın sloganında da ifade edildiği gibi,”Kuraldışı size kendinizi geri kazandırır”. Diyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Eylem Kahramanoğlu / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Öğretmen (35) / İstanbul

Çakraların dengelenmesi, mıknatıslarla yayılan çalışmalar, beş elementin benim üzerimdeki etkisi, meridyenlerin çalışması ve taranması üzerimizdeki etkilerini öğrenmek, kendimi tanımam. Zayıf yönlerimi görmem ve kabullenmem. Seçim konusunda yaşadığım sorunların ana rahmine kadar dayandığını öğrenmem yararlı oldu. Her konuda seçim yapma hakkına sahip olduğumuzu biliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gamze Aşnük / 17-18-19-20 Kasım 2010 / İnşaat Mühendisi (41) / Gaziantep

Her eğitimde olduğu gibi bilgi denizi bir eğitmenden. Kana kana bilgi içmenin hazzını yaşadım. Sonsuz teşekkürler. Ayrıca da eğitim sırasında emeklerini esirgemeyen yardımcı eğitmen Dilek, Emine ve Ömer’e de teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülden Tiryakioğlu / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Emekli (50) / Ankara

Kuraldışı’yla tanıştıktan sonra hayatımda yaşadığım değişiklikler ayrıca kişisel olarak yaşadıklarım kendimi tanımama doğru aldığım bir yolculuktu. Her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Bu yolculuğa da devam etmek istiyorum. Çok şanslıyım. Hepinizi çok seviyorum biliyorum ki ışığınız hep benimle, iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Melek Yağız / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Kimya Mühendisi (44) / İstanbul

Bu eğitimden gerçekten çok faydalandım ve çok önceden duymuş olmama rağmen neden bu kadar geç aldım diye kendime kızdım. Çekirdek inançlarımın hayatımı ne kadar mutsuz bir hale soktuğunu ve sürekli tekrar ettiğini bilmek bunu değiştirmek müthişti. Bütün gereksiz inançlarımı temizlemek (dengelemek) için sabırsızlanıyorum. Kuraldışı yaşam okulunda yaşam haritama yeni bir ben diye başlamıştım. Şu anda yeni Melek doğdu ve doğru adımlarla yürüyebilmesi için elimden geleni yapacağım. Bu eğitimleri alma cesaretim için kendime ve Kuraldışı ailesine şükran duyuyorum. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meryem Fırat / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Editör (34) / İstanbul

Çok değerli ama çok değerli bilgileri bizimle, insanlarla paylaştığın için çok teşekkür ederim Nil. Kendi sağlığımı korumak için bu bilgileri şükranla uygulayacağım. Yüzyıllardan bu yana gelen bilgeliği bizlerle paylaştığın, harika bir eğitim, gönülden teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nil Göker / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Sekreter (35) / İstanbul

Merhaba Nil, sana, Dilek’e, Emine’ye, Ömer’e ve gurup arkadaşlarıma minnettarım. PiKi ile hayatım değişiyor. Dönüşüm sürecinde hızlı bir adım atmamı sağladı Piki Temel/Seviye 1 eğitimden sonra belki de kafasında en fazla soru işareti olan kişi bendim. Meraktan aldım Piki Temel/Seviye 2 eğitimini. Şimdi Piki Temel/Seviye 3 bitirdiğimde ne kadar doğru bir seçim yaptığımı daha iyi fark ediyorum. Öncelikle yüklerimden arındım. Yıllarca tekrar eden ama nedenini bilmediğim, bende yanlış olduğunu ve bu kaderin değişmeyeceğini düşündüğüm bir zamanda PiKi sayesinde kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Kendisini yalnızlığa mahkûm eden ben şimdi nedenini biliyorum, hayatım boyunca tüm ilişkilerimde aynı kaderi yaşayan ben şimdi bu sınıftan bu yükü sırtımdan atmanın hafifliği ile ayrılıyorum. Her sabah, gün içinde ihtiyaç duydukça egzersizlerimi tekrarlıyorum. Artık sabahları yataktan eziyet çekerek ve saati erteleyerek çıkmıyorum. Güne mutlu, enerjik ve heyecanla başlıyorum. Akşamları TV karşısında uyuklamıyorum. Kendimi harika hissediyorum. PiKi’nin benim için bir diğer katkısı da bütüne katkının ne anlama geldiği öğrenmem oldu. Bilinç düzeyim kesinlikle değişti. Hayata bakışım, hayatın anlamı değişti. Kendimi çok şanslı hissediyorum. iyiki gelmişim. Çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Okşan Edgü / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Mühendis (44) / İstanbul

Sevgili Nil sevgili eğitmenler, yine çok zevk aldığım çok farkındalık yaşadığım bir eğitim oldu. Öğrendiklerimi hayat boyu geliştirerek kendime uygulayacağım. Sizleri kutlarım. Sevgiler Okşan.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Oya Öztürk / 17-18-19-20 Kasım 2010 / PR İletişim (30) / İstanbul

Nil sana şükran duyuyorum. Sen bize ışık olup bizi aydınlatıyorsun. PiKi’de insanların daha mutlu daha sağlıklı nasıl yaşanır cevaplarını en güzel şekilde veriyorsun. Dilek, emine, siz gerçekten her şeyi hak eden insanlarsınız. Kuraldışı ailesi sizi çok seviyorum ve teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Özdem Zaloğlu / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Yamata İnşaat/ Lojistik Uzmanı (30) / İstanbul

Heyecanla geldiğim eğitimlerimden biriydi. Uyku uyuyamamıştım. PiKi ile bedenin bilgeliğini keşfetme serüveni oldukça keyifliydi, öğrenilecek dünya kadar bilgi var. Her birini içselleştirmek ise zaman ve adanmışlık istiyor. Beden, zihin, ruh olarak bir bütün olmanın sadece kendimiz için olan kısmını öğrendik. Kendimize uygulayacağımız harika bir alet çantamız var. Bedenimiz tüm bilgeliğiyle bizi bekliyor. Onu özenle koruyarak, özenle bakarak, sesine kulak vererek, hayatımızı en güzel şekliyle yaşamayı öğreniyoruz. Tüm bu güzellikleri bize sunan Kuraldışı ekibine sevgi ve şükranlarımla.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Özgen Saatçiler Şengün / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Toplum Dost Tarım Hareketi (Çiftçi ) / (38) Kocaeli

Piki Temel/Seviye 3 eğitimi ile unutulmayacak bir bayram geçirdik. Şu an bedenimle tekrar ettiğim kalıpların dışında bir bütünleşme başladı. Öğrendiklerimi uygulayarak kendi sağlığımı korumayı başaracağım. Bunu bilme yolunda bir adım daha attım. Kendime şükranlarımı sunuyorum. Bu eğitimde yüzlerce yıllık bilge öğretilerden küçük parçalar gördük. PiKi eğitimlerinin devamında bu öğretileri de hayatımıza katacağımızın sevinci ve heyecanı içindeyim. Böyle bir olanak sunan, kendi tecrübelerini bize, anlayabileceğimiz en sade yolla anlatan Nil’e şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen herkese, burada eğitimi paylaştığım tüm arkadaşlarıma teşekkürler. Sevgi evreniniz genişlesin, kocaman olsun!

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Perihan Yavuz / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Sigortacı (41) / İstanbul

Vücudumuzla ruhumuzun nasıl bir bütün halinde çalıştığını ve bunu nasıl bozduğumuzu, nelerin bozduğunu net bir şekilde kavradım, bunu nasıl düzeltebileceğimi ve sağlıklı kalmayı becerebileceğimi öğrendim. Daha çok öğrenebileceğim şey var ve sabırla bekliyorum. Nil bu eğitimle çok değerli çok özel çok emek harcadın ve harcıyorsun emin ol farkındayız. Bunun her şey olması gerektiği gibi olur, bunları öğretmeye devam et lütfen, ben öğrenmeyi ve sağlıklı genç dinç olmayı çok istiyorum. Sana ve tüm asistan arkadaşlara ve katılımcılara çok teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar İmer / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Akademisyen (31) / İstanbul

Eğitim kişinin şu an ki bütünsel durumunu, fiziksel, zihinsel ve ruhsal boyutta hissetmeye, özel bir araç olan barometresiyle giriyor ve derin farkındalıklar yaşatabiliyor. Aslında her biri kendi başına yüklü eğitimlere konu olabilecek zenginlikte. Daha da gelişmesini temenni ediyor, emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar Özatay / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Bilgisayar Programcısı (41) / İstanbul

Katıldığım her eğitimden sonra yaşadığım farkındalıklar benim içsel gelişmeme katkıda bulunuyor. Kendimle ilgili daha sabırlı olmayı öğreniyorum. Nil’in her zaman dediği gibi adım adım ilerliyorum. Burada olduğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sema Alkan / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Bankacı (39) / İstanbul

Çok şey öğrendiğim, çok etkilendiğim bir eğitimdi. Eğitimlere katıldıkça bence, en büyük kazanç, bilinç düzeyindeki artış. Bazen paylaşılan bir bilgi, bir kitap, bir kaynak da insanın hayatında çok büyük değişim başlatıyor. Bu dört eğitimi alıp, işittiğimiz bir konuyu, belki onuncu eğitimde kendi içinizde çözümlüyorsunuz. Nokta atışı gibi. Ben de bu eğitimde böyle farkındalıklar yaşadım. Kendi hayatımla ilgili küçük adım gibi görünen şeylerin aslında ne kadar büyük olduğunu, toplum bilincinin böyle oluştuğunu, her küçük adımın önemli olduğunu gördüm. Bu anlamda bu eğitiminde aldığımız bilgiler çok değerli, hepimiz kendi hayatımızda yaptığımız uygulamalar ile önce kendimizi değiştireceğiz. Bu şekilde dönüşüm başlayacak. Başta Nil’e, eğitmenlerimize ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Serap Saylan / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Bankacı / İstanbul

Yıllarca etrafımda üstün gördüğüm insanlara benzemeye çalıştım. Bunu fark ettiğimde ben kimim diye sormaya başladım. Ben kimim, amacım ne, niye yaşıyorum, niye mutsuzum, niye hep eksik hissediyorum. Her zaman geleceğe ait planlarım, hedeflerim oldu. Ama ne planlarımı gerçekleştirebildim, ne hedefime ulaşabildim. Ve bir gün hep gelecekte yaşadığımı fark ettim. Bu günümde değil, gelecek güzel günlerdeyim. Ama ulaşmak için çabam da yoktu. Gelecek hep gelecek olarak uzaktaydı. Bir gün kullanmak üzere dolaba kaldırdım değerli eşyalarım gibi. Hatta ben de girmiştim o dolaba bir gün ben olmak üzere. PiKi ile kendimin farkına vardım. Dolaptan çıktım. Yarın bugün aslında. Ben olma macerasını çok sevdim. Herkese teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Silvia Kopri / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Tasarımcı (26) / İstanbul

Bu değerli eğitimin bu kadar net ve öğrenebilir bir şekilde sunulması muhteşem bir şey. Böyle bir eğitimin kendi dilimizde kendi ülkemizde bulunması kadar büyük bir fırsat yakalamışken faydalanmamak delilik olur.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şeyda Sağdan / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Pazarlama Uzmanı (37) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 1-2-3 eğitimleri son derece özenle ve titizlikle hazırlanmış. En basit şekilde verilen, anlatılan konuların her biri buzdağının görünen tarafı gibi. İnsanın özellikle bilinçaltına inmesi kendini tanıma ve dönüşüm yolculuğunda çok değerli. Bedenimi bu eğitimlerle tanımaya başladım. Her şeyin gücünün, içimde olduğuyla yüzleştim. Bu kadar bilge bir bedene sahip olmak gerçekten sorumluluk getiriyor. Daha fazlasını öğrenmek için büyük bir merak hissediyorum. Nil, Emine ve Dilek’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeklerine ve tecrübelerine saygım sonsuz.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şeyda Taşçılar / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Mimar (48) / İstanbul

Yeniden aydınlanma ve bilinç çağına girdiğimiz şu zamanda diliminde, her şeyden önce kendi bedenimizin dilini anlayabiliyor olmak ve onunla diyalogu sohbete çevirmek, en yakınlarımız, biraz uzaklarımız ve sonuçta büyük bilinçle bir olma yolunda attığım bu adım için, öncelikle kendimi, attığım adım yönünde bana yardımcı olan eğitmenlerimi ve aynı yolda elimden tutan birlikte yürüdüğümüz workshop arkadaşlarımı en içten sevgilerimle kucaklıyor, her şey için sonsuz teşekkürler diliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Yıldız Topçu / 17-18-19-20 Kasım 2010 / Güzellik Uzmanı (52) / İstanbul

PiKi ile tanıdığım meridyen noktalarını, çalıştıkça açıldı enerji çakralarım.__
Diğer tüm dersler gibi. PiKi’den faydalandım. Barometremi buldum doğruyu anladım. Kuraldışı çok güzel adresim, doğru adres, isterim gelip görsün Kuraldışını herkes.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zeynep Çıtak / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Kamu Çalışanı/Yaşam Koçu (34) / Ankara

Kuraldışı’nda aldığım tüm eğitimlerde kendimle ilgili çok güzel bilgileri öğrendim. Yaşam Okulu’yla kendimi tanımaya başladım, ben kimim, ne yapıyorum, nerdeyim, nereye gidiyorum yaşam amacım gibi bir sürü başlık altında bir sürüde alt başlık farkettim ve öğrendim. PiKi eğitimleriyle de yaşam amacım ve bütüne katkı anlamında atacağım adımlarımı sabote eden bilinçaltı kayıtlarımı öğrenip temizlemeyi öğrendim. Her aldığım eğitim mucizevi etkiler yaratıyor bende ve artık biliyorum ki bu hiç bitmeyecek bir yolculuk ve ben henüz başındayım. Öğrendikçede daha da merakım artıyor. Harika bir keşif yolculuğu bu.
Yaşam Okulu’nu bitirdim. Ve PiKi eğitimlerinin sonuncusu olan Master’ın son haftası. Yaklışık 1 yıldır profesyonel anlamda kendi özüme yaklaşmak, benimi bulup doyumlu, sağlıklı, haz ve sevgi dolu yaşam ve tüm bunlarla birlikte bütüne nasıl katkı sunabilirimi keşfetmek için eğitimler alıyorum. 32 yıllık sadece deneyim dolu (acı deneyim) ama farkındalık olmayan bir hayat yaşadım. Ama içimde hep bir ses bana bir şeylerin yolunda olmadığına dair bir şeyler söylüyordu. Evet, hiçbir şey yolunda değildi. Hep eksik bir şeyler hissediyordum. Evren bana bir sürü fırsat ve seçenek sunuyordu hatta özümle işbirliği yapıp beni itiyordu kendime ulaşmam için ama bir türlü göremiyordum. Sonra öyle bir şey yaptı ki bu ikili (çünkü onlar bir bütün) artık bir şeyleri yapmak zorunda hissettim. Çünkü bu sefer bir uçurum kenarındayım ve tek kurtuluş şansım kendi yaratıcılığımı kullanmaktı. Bu uçurumun kenarı diye nitelendirdiğim kızımın hastalanmasıydı. Ben o dönem kendimi uçurumun kenarında hissediyordum, çünkü o güne kadar kendime ait, Zeynep için yaşadığım bir yaşantım olmamamıştı. Çünkü sürekli birilerine bağımlı yaşıyordum, içimdeki eksik duygular olan sevilme, değer verilme, onaylanma ihtiyacını kişi bağımlılığıyla kapatmaya çalışıyordum. Bu da benim seçtiğim insanlar değildi aslında hep önüme çıkan ilk insanlar, yaşamımda zaten mevcut olan insanlardı. Çünkü ben bir seçim şansım olduğunun da farkında değildim. Şimdi yaşamımda (aslında dünyaya gelmesine kendimi hazır hissetmediğim) mecburen dünyaya getirme duygusuyla doğurduğum bir çocuğum vardı. Yeni bir bağımlılık ilişkisi daha. Hem kendimi çok da suçlu hissediyordum kızıma karşı çünkü ben onu istememiştim ama şimdi mecburen bu sorumluluğu almam ve gereklerini yerine getirip “iyi anne” olmalıydım. (Her zaman zorunluluklar olmalı ya, ben seçimsizim ya) Kızım hastaydı çok ciddi yan etkileri olan ilaçlar kullanıyordu, onun hastalığı karşısında bir şey yapamamak beni kahrediyordu (“Görevimi iyi yapamıyordum, iyi anne değilim” duygusu ve de) o beni koşulsuz seviyor bana mecbur, beni tek seven o aslında “yine bağımlılık boyutunda” ben de bir şeyler yapmalıyım. Evren ve öz ikilisi beni kendime getirmek için beni sarsmak için daha ne yapsalardı en ciddi bağımlılık hissettiğim ilişkiyi kullanmışlardı bunun için. Ve araştırma başladı. Devamında kitaplar okuma alternatif sağlıklar, düşünce yoluyla iyileşme vs. vs. bir sürü kitap okumaya başladım.
Hepsi beni daha da araştırmaya sevketti çünkü başka bir şeyler vardı anlayamadığım, ilginç bir şekilde oklar bana geliyordu. Hayır, bu değil diyordum, ben kendime değil, kızımın hastalığına çözümünü arıyordum. Daha da araştırdım, daha da.
Ve yolum Kuraldışı’yla kesişti. Bir sürü şey vardı ama yaşamımla bağlantı kuramıyordum, en güzeli profesyonel anlamda destek almaktı, çünkü o zaman ki bilinç düzeyim bağlantı kurmama yetmiyordu.
Şimdi bu profesyonel yardım diye nitelendirdiğim eğitimlerime başlamamın üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. O kadar çok şey öğrendim, o kadar çok şey yaşadım ki hepsi ama hepsi benim kendime verdiğim harika armağanlardı. Kendi noel babam olmuştum ve sadece yeni yılda değil her öze iniş adımımda hediye veriyordum kendime. Harika bir duygu bu. İnsanın kendi için hediye alıp vermesi, kendisi için bir şeyler yapması. Ben kendim için bilinçli olarak bir şey yapmamıştım ki, aksine hep kendime kızar azarlar kötü davranırdım. Kendimi sevmiyordum ki. Çünkü ben kendimi sevmenin nasıl bir duygu olduğunu bilmiyordum. Hatta ben sevmeyi bilmiyordum. Seviyorum derken meğer hep yalan söylermişim çünkü kendini sevmeyen insan bir başkasını nasıl sevsin (insan bilmediği bir şeyi yapamaz ki). Benim hissettiğim ve yaşadığım sadece bağımlılık ilişkisiymiş meğer. Bunları şu anda gülümseyerek yazmak çok güzel. Hiç geçmeyeceğini düşündüğüm acılar yaşıyordum bu eğitime başladığımdan bu yana. Çünkü insanın kendindeki “çirkin, kötü, iğrenç” diye nitelendirdiği (anlamlandırdığı) şeyleri farkedip yüzleşmesi o kadar acı veriyor ki hiç bitmeyecek bir acıymış gibi geliyor. Aslında davranış ve kayıtlarımızı bilinç (ego) kaldırmakta zorlanıyor. Çünkü ego öyle bir bağlamış ki her yanı, hayatımı ego yönlendirip o yaşıyormuş meğer. E tabii fark ettikçe egonun ağlarını kaldırıyor ve her gördüğüm bağı kesiyorsun. Egonun kan damarları kesiliyor, beslenmesi zorlaşıyor. O beslenemedikçe ölücem korkusuyla öyle bir acı duygusu yaratıyor ki vazgeçmemiz için (o duygu başka seçeneğin yok vazgeç böyle kalsın duygusunu hissettiriyor aynı zamanda). Sanki o an ölücekmişsin gibi bir çıkmaz. Ama eğitimlerle öğreniyorsun ki hayır onlar “kötü, iğrenç, çirkin” değil aslında sana öğle öğretilmiş öyle düşünüyorsun. Tamam diyorum kabul ediyorum o duyguları, ya diyorum sonra ne olacak kabulde ettim ama bunları ben taşımak istemiyorum ki, nasıl olucak diyorum başka kutu seçsem olmaz mı diyerek bir kez daha reddetmeyi deniyorum. Aslında reddettikçe daha çok yapışıp kalıyorlar daha çok rahatsız ediyorlar. Sonra öğreniyorum ki eğitimlerde bunları kabul et, yüzleş, onları kucakla ki özgürleşebilesin. Ben şu anda tüm eğitimlerle birlikte kendimde fark ettiğim “kötü, iğrenç, çirkin” diye nitelendirdiğim duygularımla barıştım evet bunlar var bende onları kabul ediyorum dedim. En son PiKi eğitimi Master’la birilkte şu anda hepsinden özgürleştiğimi hissediyorum. Bu duyguların hiçbiri tapulu malım değilmiş hatta kesip atamayacağım bedenimin bir parçası değilmiş. (Çünkü malıda satabiliyoruz) Yüzleş =kucakla= özgürleş şimdi çok daha net olarak oturdu benliğimde, özümsedim bu formülün içeriğini. Şükürler olsun tüm deneyimlerime ve bunları dönüştürme yeteneğime.

BAROMETRE ÇALIŞMASIYLA FARKETTİKLERİM
Barometre çalışmasına kişi bağımlılığı konusuyla başladım. Kendimden nefret ettiğimi, hatta iğrendiğimi ve yoğun bir sevgisizlik hissettiğimi anladım. Sadece kötü duygular vardı. Bu duygularımın bugünle bağlantısı orada yaşadığım kötü duyguların ve yalnızlık duygusunun bugüne kişi bağımlılığı olarak yansımasıydı. Amaçsa bu duyguları başkalarıyla karşılamaktı. Onlar olduğu sürece hayatımda. Çıkan birisi olduğunda hemen yerine yenisini yerleştiriyordum hiç boşluk olmuyordu. Kendimle yalnız kalırsam o duyguları hissedecektim çünkü. Bu duygunun yan kolları da vardı tabii ki. Öyle bir sarmaşıktı ki birçok sıfatla tüm benliğime sarmıştı. Kıskançlık, kapana kısılmışlık, değersizlik, çaresizlik, dışlanmışlık, güvensizlik ve belki de şu anda fark edemediğim birçok dalı vardı bu sarmaşığın.
Bu çalışmayı yaptıktan sonra o gün bir huzur vardı ama bağlantılar tam değildi. Gece bir anda uyandım bir rüya görmüşttüm. Ben rüyalarımı yazarım kalktıysam eğer. Oturdum rüyamı yazmaya başladım. Yazdıktan sonra husumet başlığı altında kıskançlık aklıma geldi. Amanım birden evet ya farkettim ki ben kıskançlık hissediyordum sahip olmadığım şeyler için. Bunu biliyordumda ama bende bu kadar ciddi bir etki yaptığını anlamamışım. Ve bir anda yaşamımdaki olumsuz duygularımın bağlantısı kuruldu tak tak tak her yerden geliyordu, hızına yetişemiyordum bağlantıların bir yandan da yazıyordum. Barometre çalışmasının ertesi günü yaşamımı sabote eden kökü bulmuştum. Kendimi harika hissediyordum ve bu duygu geçmedi bu sefer geçici olmadı üstünden kaç gün geçmesine rağmen kendiğimi çok özgür ve hafiflemiş hissediyorum. Bu duygu geçicek bir duygu değildi çünkü bu duygunun karşılığı kendi varlığımdan hoşnut olmam ve her halimle kendimi kabul etme duygusuydu. Evet, ben özgürüm. Özgürlük diye arayıp durduğum (dış etkenlerde) durum buymuş içözgürlük. Tüm keşiflerim harika, kendimi her gün daha iyi için merakla araştırmak ve bulduğum olumsuz diye anlamlandırdığım duygularımı dönüştürmeye başlamış olmak harika bir duygu. Kendimi çok seviyorum, iyi varım. Şükürler olsun bu güzel evrenin bir parçası olduğumu hissediyorum şu an. Daha çok keşfedeceğim biliyorum, acılarda yaşayacağım ama neticeleri hediyeleri o kadar güzel ki artık acılarımı da olgunlukla ve sevgiyle karşılıyorum. Onlar benim bir parçamdı, her parçamı seviyorum ve beni sabote edenleri de dönüştürmeyi seçiyoum ve dönüştürüyorum. İyi ki varım iyi ki varız. Aslında ben farkettim ki tek öğrenebildiğim yaşamı yaşıyorum. Düşleyebildiğim tek yaşam şekliydi bu ve yine farkettim ki ben düşlemenin ne olduğunu bilmiyormuşum. Ve düş kapılarımın hepsinin açıldığını hissediyorum. Kapılardan girip hepsini keşfetme ve gerçekleştirme vakti şimdi.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zeynep Bozbay / 07-08-14-15 Kasım 2009 / (43) / Ankara

PiKi Temel/Seviye 3, benim için büyüleyici bir eğitimdi. PiKi’ye her eğitimde biraz daha vuruluyordum. Bu eğitimde timüs’üme aşk olarak yerleşti. Âşık oldum. Heyecanlandım, sanki yıllardır bunu arıyormuşum ve aradığımı bulmuş gibiyim. Kendimi PiKi’ye bırakıyorum, beni nereye götürürse izin veriyorum. Bunu aşkla yapıyorum. PiKi’de öğrendiğim tekniklerle en derin anıları dönüştürmek heyecan verici ve bir mucize gibi. PiKi’ye, kendime de büyüleniyorum, evrene, bu bilgeliğe. İyi ki gelmişim, iyi ki öğreniyorum, bu bir armağan, sevgiyle kabul ediyorum. Teşekkür ederim Kuraldışı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fatma Karabıyık / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Öğretmen (36) / Kayseri

Barometre çalışması, meridyenler, elementler, çakralar, hepsi de ayrı ayrı harika bilgiler ve zenginlikler. Bunların bir arada verilmesi, barometreyle sorunların kaynağına inebilmek ve çözebilmeyi öğrenmek müthiş bir armağan, güç, zenginlikti benim için. Verdiğiniz bütün eğitimler ve öğrettiğiniz bilgiler çok çok ama çok değerli ve kutsal benim için. Çok büyük bir sorumluluk, aynı zamanda çok büyük bir güç ve güven. Kendimi daha önce hiç hissetmediğim kadar kararlı ve yürekli hissediyorum. Müthiş heyecan duyuyorum, yapabileceklerimi hayal ettiğimde. Hep yanımda ve yanınızda olacağımı bilmek bana müthiş bir motivasyon ve güç verdi. Yılların birikimi olan bilgileriniz ve emeğinizle harmanlayıp oluşturduğunuz kutsal meşaleyi, en size yakışır şekilde Orta Anadolu’da ışıldatmak, orada aydınlığınızı yaymak düşüncesi beni yeniden yaşama döndürücü adeta. İşte bu benim misyonum ve bunun için çok çalışacağım. Hepinizin varlığına şükran duyuyorum, hepinizi en yürekten seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Emine Arslan / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Sigortacı/Asmina Sigorta (39) / İstanbul

Her eğitimin ayrı bir güzelliği ayrı bir tadı ile tanışmak, her gün gelişerek, öğrenerek içimdeki potansiyele yaklaşmak harika bir duyguydu. PiKi Temel/Seviye 3 bedenimle, ruhumla bir bütün olduğumu, görünenin arkasındakini görebilmenin varlığını keşfetmemi sağladı. Bedenimle konuşmak, içimdeki çocuğa daha sıkı sarılmak ve bütün olmak. Bu eğitimlerle her an gelişime açık olan Kuraldışı ailesinin varlığına şükran duyuyorum. İyi ki varsınız. Şu an ne kadar olur bilemiyorum. Ama seçtiğim yolda her zaman var olacağınızı bilmek bana haz veriyor. Yolu sevgiden geçen herkesin buluştuğu yerde hep beraberce olmak üzere sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Cengiz Macun / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Elektronik Teknikeri (32) / İstanbul

Bedenimizin bilgeliğini PiKi Temel/Seviye 3 eğitiminde çok net gördüm ve hissettim. Düşündüğümüzünde ötesinde varlıklar bütünüyüz ve bu bütününde dengede olması için her bireyin kendine düşen bir sorumluluğu var. Bu denge bireylerden başlayıp topluma yayıldığında sağlıklı toplumlarda yaratabiliriz. Ben Cengiz bu konuda yüreğimi koymaya hazırım ve bunun için sağlam adımlar attığımı biliyorum. Tüm eğitmenlerime yürekten sevgiler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Songül Öztürkcan / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Okutman/Başkent Üniversitesi (30) / Ankara

PiKi Temel/Seviye 2 yaşam enerjimin değiştiğini, hayata yüklediğim anlamın değiştiğini hissetmiş ve yaşantımda somut sonuçlar almıştım. Master’da ise çocukluğumdan beri acsını ve eksikliğini yaşadığım bir duygumun kaynağına barometre sayesinde indim. Yaşam pürüzsüz ve anlamlı akıyor. Artık PiKi’yle tıkanıklıkların, engellerin kaynağını bulmak kolay. Bedenimle barıştım. Yeniden dost oldum. PiKi’ler sayesinde kendimi içte ve dışta tam ve bütün hissediyorum ve bu hissin maddi dünyada herhangi bir karşılığı olamaz. Yaşam yolculuğumda sizlerle karşılaştığım için yaşama, size ve kendime şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meltem Atmaca / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Kimya Müh. (31) / İstanbul

Hamileliğim süresince katıldığım PiKi eğitimlerinin hem kendim hem de oğlum için çok büyük bir faydası olduğuna inanıyorum. Benim beden ve bilinç temizliğimin yanında, oğlumun çok güzel bir enerji ortamında geliştiğini ve çok güzel bilgiler ışığında büyümeye devam etitğini biliyorum. Bu yüzden çok mutlu ve huzurluyum. Eğitimlerde yaptığım egzersizlerle doğum ve doğum sonrası yaşantımızın ne kadar farklılık yarattığını bir kez daha anladım. Bir ebeveyn adayı olarak hamilelik sürecinde olanların ve anne-baba olmaya karar veren kişilerin mutlaka bu eğitime katılmasını öneriyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Mert Aksongur / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Eğitim Uzmanı/Tem Yönetim Hizmetleri (32) / İstanbul

Benim PiKi ile yaşadığım çok büyük bir değişiklik ya da farkındalık olmamasına rağmen genel olarak Yaşam Okulu ile beraber yaşadığım tecrübeleri düşündüğümde Kuraldışı’nda bulunmaktan dolayı kendimle gurur duyduğumu belirtmeliyim. Burada mutlu ve evde hissetmemin yanısıra eğitmenlerime olan inancım devam etmekte. Galiba Kuraldışı’nın şöyle bir durumu var. Tam olarak hayatının ne kadar değiştiğini sen farkedemiyorsun çünkü olayın çok içindesin. Ama insanlar dışarıdan sürekli ne kadar olumlu değiştiğinle ilgili olarak sana geri bildirimde bulunuyorlar. Benim PiKi de çok büyük bir değişim yaşamadığımı söylemem ise PiKi’ye tüm kalbimle inandığım gerçeğini ve teknikleri doğru ve etik bir şekilde uyguladığımda etkili olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sevgiler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Coşkun Özavnik / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Turizimci (42) / İstanbul

Yaşamımı bütünsel algılama ve engel yaratan bilinçaltı inançlarımı öğrenmem yolunda çok dev bir adım attım bu eğitimde. Artık beni engelleyen ve olmak istediğim yoldan beni çıkaran inancımı ve engelemi biliyorum. “Davranış barometresi” benim hayatımı gerçek bir kilometre taşı oldu. Hayatımda hiçbir şey beni bu kadar derinden etkileyip, dönüştürmedi. Büyük bir şükran duygusuyla doluyum. Teşekkürlerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Hayatımda en çok merak ettiğim kendimle ilgili sorunun cevabını oldum. Ve bu kadar kolay olabilmesi şaşırtıyor beni. Meridyenlerle tanışmak ve üzerine çakralar ve beş element bilgisi büyük yoğunluğuyla ifade edebilme potansiyelimi zorluyor. Sadece içten teşekkürlerimi sunabilirim. Tanıştığım bu yeni dünya bana heyecan ve umut veriyor. Teşekkür ederim, var olduğunuz için teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ferda Esin / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Grafiker/Yorum Ajans (37) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 3’e tam üç yıl aradan sonra katıldım. Bu süreçte eğitimlerin (PiKi eğitimlerinin) ne kadar gelişmiş olduğunu görmek beni heyecanlandırdı. Yaşam Okulu sonrası PiKi eğitimleri süreci tamamlayan taşlar gibi oturuyorlar. Ben PiKi Temel/Seviye 3’de kendi bedenimin bilgeliği ile buluştum ve bedenimi iyileştirme kılavuzunun çok önemli bir parçasını edindim. Her çalışma ile PiKi’nin işleyişine, bütünlüğüne hayran kaldım. Kendimizi kandırabiliriz ama bedenimizi asla. PiKi bunu çok canlı bir şekilde anlamamı sağladı. Edindiğim bilgilerin dönüşüm sürecinde çok faydalı olacağının bilgisiyle ayrılıyorum. PiKi Temel/Seviye 3’de hem şu an yaşam yolculuğunda nerede olduğumu gördüm, hem bedensel problemlerimin kaynağını keşfettim hem de bedenimi dinlemeyi öğrendim. Bu eğitimin hazırlanışı ve sunumu sürecinde enerji olan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Güveni, özeni ve sevgiyi hissettiğim bir eğitim daha bitirdim. Diğer eğitimleri heyecanla bekliyorum… Kendine değer veren herkesi PiKi eğitimlerine davet ediyorum. İyi ki varsınız. Sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Elif Vardar / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Finans (30) / Bursa

Bugün olduğumuz kişinin veridği tepkileri, gerçekleştirdiğim davranışların sebeplerinin doğum anına kadar inebiliyor olması gerçekten çok çarpıcı. Ama daha çarpıcı ve güzel olan bu sebepleri tespit edip değiştirebilmek ve olmak istediğim ben olma yolunda adım atabilmek. Seçim benim. Teşekkürler Nil ve Saim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Arzu Keleş / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Endüstri Mühendisi/YKM İnsan Kaynakları (29) / Ankara

Uzun süredir içimde olan ama nedeni bilemediğim açıklayamadığım duygularımın asıl nedenin bedenimde kayıtlı olduğu ve doğru sorular ile su yüzüne çıkmasını sağlayan etkileyici bir yöntem PiKi. Tüm kayıtların bedende var olması ve sadece hatırlamamız gerektiğini öğrendim. Bundan sonra daha “farkında” olduğum bir hayatım var. Sorgulamalarım sonu yok. Devam ediyor. Tıpkı PiKi’nin aslında daha yeni başladığı ve asıl bundan sonra devam edecek olması gibi. Bütün olmamı sağladığına her eğitimde daha da inanıyorum ve uygulamaları benimseyip hayatımın vazgeçilmez bir parçası olmasını her defasında seçiyorum. Emek varsa herkese çok teşekkürler. İyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Serap Zerener / 07-08-14-15 Kasım 2009 / İletişim Uzmanı (32) / Ankara

PiKi Temel/Seviye 3 çok yoğun bir eğitim. Hayatımın farklı alanlarında uygulayabileceğim pek çok teknik öğrendim. Yapmak istediğim ama beni engelleyen duygusal/zihinsel/bedensel faktörleri tanımayı ve onları aşmayı başardım, hem de son derece kolay ve hızlı biçimde. Alternatif tıbba olan inancım her geçen gün artıyor. Bilgi ve bilinç açısından kendimi bu eğitimlerle donattıkça tüm dünyanın otorite saydığı pozitif bilim ve batı dünyasının tıbbının yetersizliklerini ve yanlışlarını daha net görüyorum. Yaşamımın her alanında asıl otorite ben oluyorum. Kendi sorumluluğumu aldığım için daha yetkin hale geliyorum. Lütfen siz de yaşamınızla ilgili sorumluluğu alın. Sağlık olsun, duygu olsun, ruhsal ya da zihinsel alanınız olsun suçlama ve mazeretten kurtulun, tam ve bütünsel bireyler haline gelin. Hepimiz ancak birey olabilirsek hem kendimize hem de diğer insanlara katkıda bulunabiliriz. Doyumlu bir yaşam için cesur adımlar atmayı seçin.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Hülya Özcan / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Rehber Öğretmen (33) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 3 benim için özel bir eğitimdi. Bedenimizin yapabileceklerini öğrenmek, derinlere inmek ve deneyimlemek çok değerliydi benim için. Kendimi huzurlu hissediyorum. Öğrendiğim bilgiler için eğitmenlerine teşekkür ediyorum. Kendime bu eğitimleri alarak böyle bir hediye verdiğim için mutlu ve gururluyum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Adnan Bozbay / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Ticaret (42) / Ankara

Bu eğitim tahmin ettiğimden daha etkili oldu. Çok değerli kazanımlar ve deneyimler kattığını biliyorum. Bu donanımların ileriki dönemlerde katlanarak artacağının bilincindeyim. Her konuda bütün yönleriyle amacına uygun olarak özenle hazırlandığı çok belli oluyor. Özeninize, duyarlığınıza, enerjinize ve yüreğinize sağlık. Sizleri seviyor gelecek eğitimlerinizi heyecanla bekliyorum. İyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ebru Sözer / 07-08-14-15 Kasım 2009 / İktisatçı (35) / Ankara

Bu en özel eğitimim oldu. Öyle derin bir temizlik süreci yaşadım ki. Hayatımdaki tüm hastalıkları nasıl ve ne zaman oluşturduğumun bilgisine eriştim ve onları yok edip sağlığımı kendim hızlı bir şekilde yaratma becerisini edindim. Enerjim tam anlamı ile akmaya başladı. Hayatımda yapmak istediğim, odak noktası olarak seçeceğim misyonuma karar verdim. Eğitmen olmak istediğim ortaya çıktı. Nasıl bir yol seçeceğim ortaya çıktı. Uzun zamandır bilinçaltı kayıtlarımla kendime ne yaptığımı anladım ve bunları değiştirmeyi seçtim. En önemlisi tüm teknikleri birbir hayatıma aktarıp, uygulamalarla kendime yeni bir yaşam yaşıyorum. Bunu yapabilirim. Bu bana daha çok cesaret, daha çok kendime güven ve daha çok ifade yeteneği tanıyor. Böylece öğrenip, öğreterek ve yazarak bütüne katkıda bulunmanın hazzını yaşıyorum. Yaşama şükran duyuyorum. İyi ki varsınız. İyi ki varım. İyi ki varız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Beyhan Ülgen / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Sun Express (39) / Antalya

PiKi eğitimleri öncelikli olarak tüm geçmiş duygusal yüklerimden arınmama yardımcı oldu. Ne kadar çok stres yüklü ve olumsuz deneyimlerin ağırlığı altında ezildiğimi bu eğitimlerde fark ettim. Kendimi ömrüm boyunca bu kadar hafif, neşeli ve umutlu hissetmemiştim. Eğitimde verilen teknikler ile tek tek beni olumsuz olarak etkileyen inançlarımdan arınabildim. Ben tüm eğitimlerime emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kendine yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu burda deneyimleyebildim. Sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Marife Kaya / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Diş teknisyeni (37) / İzmir

PiKi eğitimleri hepsi bir bütünü oluşturan ayrı ayrı zevkleri içeren doyurucu eğitim zinciri. Herbirinde günlük hayatta ve her alanda en güzel şekilde kullanabileceğimiz pratik uygulamalar içeriyor. İçerik olarak eğitimin eğitici öğretici olduğu kadar keyifli eğlenceli olduğunu deneyimledim. Bir çocuğun oyuncaklarıyla oynarken aldığı zevkin bir benzerini yaşadım eğitimler sırasında. Meridyenler Terapisi kitabında işlenmiş tüm meridyenlerin neyi ifade ettiğini günlük hayatımızda bizi ne şekilde etkilediğini gördüm. Uygulamalı olarak kendimizin bu terapiyi ne şekilde yapabileceğimi gördüm. Davranış barometresinde tüm bilinçaltı kasetlerimizin günümüz yaşamımızda etkilerini ve bunları nasıl değiştirebileceğimi deneyimledim. Her şeyin bireyin elinde yani benim elimde olmasını görmek büyük bir zevk verdi. İstediğim hayatı yaratabilecek güce sahip olduğum bilincine vardım. Bu eğitimin yaratıcısı Nil’e, Saim’e bize katkıları olan İrfan’a, Dilek’e, Ayşen’e ve tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Yıldız Karacasoy / 07-08-14-15 Kasım 2009 / İngilizce Okutmanı (37) / Ankara

Tüm PiKi eğitimlerine genel baktığımda, öğrendiklerimiz, uyguladıklarımız, fark ettiklerimiz o kadar sihirli ki! Sanki masallarda anlatılan sihirli değnek gerçek ve benim elimde. O sihirli değnekle ben hayatımı tam istediğim, hedeflediğim şekilde yaşayabilirim. Geçmişimin, engellerimin, “ama”larımın, sağlıklıksız seçimlerimin, hastalıklarımın önünü bu sihirli değnekle kesebilirim. Artık temizlenmiş olarak sadece “ben” olarak huzurla, sağlıkla, başarıyla yaşayabilirim. Hayatımı yönlendirme gücü, potansiyelimi kullanma gücü bende, ruhumda, bedenimde var. Bu eğitimler sayesinde istediğim her şeyi gerçekleştirebileceğime inanıyorum. Bu başarılı kadro ve müthiş eğitim için çok teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şerife Dalcı / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Bilg. Müh. (31) / İstanbul

PiKi bedenin dilini öğrenerek her türlü sağlıklı bilgiye ulaşmanızı, büyük resmi görmenizi sağlayan heyecan verici bir yöntem. Bedenin dilini öğrendikçe ve uyguladıkça potansiyelinizi keşfedip, en iyi versiyonunuz olma yolunda keyifli bir yolculuk yapıyorsunuz. Kendinizi yine sizin içinizdeki güç ile keşfetmenize katalizörlük yapıyor. Yaşam Okulu ve PiKi eğitimleri birbirini tamamlarken, siz de o tam olmayı, o bütünlüğü ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel boyutunuzda hissediyorsunuz. Kendi ışığınızla buluşup önce kendiniz aydınlanıyorsunuz, sonra da çevrenizdekilerin aydınlanmasında katalizör oluyorsunuz. Kelimelerin yetersiz kaldığı harika bir deneyim. Tüm deneyimleri sevgiyle kabul etmeniz dileklerimle. Sevgiler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fahriye Sezer / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Uz. Dr. (44) / İstanbul

Kadın Hast. ve Doğum uzmanıyım. Modern tıp ile çözemediğim sorunlarım olduğunu fark ettim. Birçok alternatif tıp eğitimi aldım. Ama bunları kendime uygulayamıyordum çünkü bunu bana yapacak başka birine (Dr.’a) ihtiyaç vardı. PiKi Temel/Seviye 3’de aldığım meridyen terapisine bakış beni çok etkiledi. En önemlisi bunu kendi tedavilerimizde kendimiz uygulayabiliyoruz başka kimseye ihtiyacımız yok. Ve modern tıpta psikolojik dediğimiz birçok şeyin bu çalışmalarla halledilebileceğimi öğrenmiş oldum. Bu bence bana verilmiş en büyük armağan teşekkürler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Funda Erdemir / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Sigorta Brokeri (42) / İstanbul

Tüm potansiyellerim ve yaşam misyonumun önündeki içsel engelim ile yüzleştim bu eğitimde. Bu engeli master uygulamaları çerçevesinde nötrledik… Artık yaşamımın tüm alanlarında büyük değişimlere hazırım ve bunları gerçekleştireceğime inanıyorum. Kendimin en iyi versiyonuna doğru çok büyük bir adım attığımı hissediyorum… Cesaretle adım atmayı seçiyorum… Her ne olursa olsun yolculuğumda en iyi versiyonuma ulaşacağıma yüretken inanıyorum artık… Kuraldışı ile tanışalı yaklaşık bir buçuk sene oldu ve kendime yolculuğum ve yaşam planımı/misyonumu keşif etme anlamında tarif edilemeyecek mesafe kat ettim… Artık kim olduğumu, potansiyelimi, yaşam misyonumu ve planımı biliyorum… Yürekten şükrediyorum tüm bu süreçte bana rehberlik eden, workshoplarda benimle çalışan, yaşam deneyimimde roller alan tüm sevgili dostlara… İyi ki varım ve buradayım… İyi ki varsınız ve buradasınız…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Pınar Şenoğlu / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Bankacı (37) / İstanbul

İnsanın fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel bütünlüğünün fakında olmasının yaşamında ne kadar önemli olduğunu bu eğitimde iyice anladım. PiKi Temel/Seviye 3 eğitiminde edindiğim bu farkındalıkla bedenimi ve özümü tanıyıp ona güvendiğimde yaşamda bana zor ve imkânsız görünen birçok şeyin aslında kolay ve olabilir olduğunu keşfettim. Yaşamdaki rehberim bedenim ve özüm, fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel bütün sorularımın cevapları bende gizli. Bu gizi ortaya çıkarmak için gereken yolu gösterdiğin için ve bu yolda adım atmamı sağladığnıız için size çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Kemal Biçer / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Ege TV (52) / İzmir

Bir söz var, “en büyük korkumuz karanlığımız değil, ışığımızdır” der. Bu eğitimde ışıkla bütünleştiğimi, geleceğe güvenle baktığımı iyice anladım. Nil’e Saim’e sonsuz teşekkürler. Tabii ki kendime ve grup arkadaşlarıma. Işık ve sevgiyle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ali Öztürk / 2010 Öncesi / Gayrimenkul Danışmanı/İstanbul Konut Merkezi (28) / İstanbul

İçimdeki ateş beni yakmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Dönüştükçe gerçekleştiğimi hissediyorum. Ateşime körük olan herkese teşekkür ediyorum. Sonsuzlukta yolumun kesiştiği tüm grup arkadaşlarıma, Nil ve Saim’e çok çok çok teşekkür ediyorum. Vazgeçmeyin, vazgeçmeyin, vazgeçmeyin.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Emre İğdirsel / 2010 Öncesi / Finansçı (29) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 3 içimizdeki iyileştirici gücün keşif yolculuğunda atılması gereken adım. Sağlığımız bizim en değerli varlığımız ve tehdit oluşana kadar bireyler gereken önemi göstermemekte. PiKi Temel/Seviye 3 bize sorunları oluşmadan önlemede çok etkili bir yol gösteriyor. Adım adım sonuca gittiğimiz uygulama kendimizi tanımamızı sağlıyor. Nil ve Saim’e çok teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zeynep Eren / 2010 Öncesi / Göz HastalıklarıUzmanı (44) / İstanbul

Bu eğitimlerde, görünmeyen enerjilerin nasıl aslında görünür olduğunu ya da varlık olduklarını öğrendim. Hastalıkların da psikolojik boyutlarının olduğunu, bunun da düşüncelerle başladığını ve esas önemlisi çok önemlisi her hastalığın tedavisinin olduğunu öğrenmek heyecan vericiydi. Bir hekim olarak hastalarıma bunları uygulamak ve onlara ameliyat olmadan da iyileşebilecekleri umudunu vermek benim için önemli. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meltem Erdoğan / 2010 Öncesi / Öğretmen (32) / İstanbul

Duygusal-zihinsel-fiziksel, yaşadığımız her türlü sıkıntıda iyileştirici gücün ilaçlar değil de yine kendimiz olduğunu bilmek çok güzel. Belki biliyoruz zaten de bedenimizin bunu bize ispat etmesi çok daha keyifli. Emeğinize sağlık sevgili Nil ve Saim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Bilgin Tiryakioğlu / 2010 Öncesi / Öğretim Üyesi (47) / Ankara

PiKi Temel/Seviye 1 Workshop’unu tamamladığımda bundan daha iyi ne olabilir diye soruyordum. Seviye 2’de de aynı soruyu sordum. Şimdi Seviye 3 Workshop’unu tamamlamış bulunuyorum. Artık sormuyorum. Kuraldışı’ndan ne çıkıyorsa harika oluyor. PiKi bedene, zihne, ruha hitap ediyor. Hepsinin bir bütün olduğunu beden-zihin ve ruhun çok güçlü bir ekip olduğunu bizzat yaşayarak gördüm. Daha ne denebilir ki? Workshop’a katılmadan hayal bile edemezdim böylesine harika bir eğitimden geçeceğimi. Yine her anından büyük keyif aldım. Çok eğlendim, aynı zamanda. Teşekkürler herkese… Nil’e, Saim’e ve bütün katılımcılara…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aysun Sipahioğlu / 2010 Öncesi / Yuva İşletmecisi (35) / Antalya

Daha önce hayatınızda hiç mucize yaşadınız mı? Ben yaşadım! Haydi uyanın artık ve harekete geçin! Yaşam cesurları ve aksiyonu sever. Deneyin ve burnunuzun ucundaki mucizeyi GÖRÜÜÜÜÜNNN!… Nil ve Saim Teşekkürler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Zeki Doğan Varan / 2010 Öncesi / İş Analisti/Finansbank-İbtech (45) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 1’de aldığımız temel bilgiler ve Seviye 2’deki bilgilerle epeyce donanmıştık. Seviye 3 hem Yaşam Okulu hem de diğer PiKi eğitimlerini tamamlar ve bütünler nitelikte idi. Tüm hastalıkların kökeninin nelerden kaynaklandığını ve neleri düzeltirsek iyileşeceğimizi öğrendik. Hem kendimizi hem de yakınlarımızı, sevdiklerimizi nasıl iyileştireceğimizi öğrendik. Çakralar, Akupunktur noktaları, Auro genişletme kavramlarını öğrendik. Deneyimsel olarak etkilerini gördük. Hastalıklar duygularla, korkularla oluşuyor. Kendi içimizde tamirat yaptıkça sağlığımızın düzeldiğini gördük. Yapılan çalışmalar yaşamımızın bundan sonrasında daha sağlıklı yaşamak için rehberimiz oldu. Sağlık artık elimizin altında. Böyle bir eğitimi hazırlamak ve sunmak ciddi bir birikim ve uzun yıllar süren bir çalışmanın araştırmanın ürünü. Bu eğitimi hazırladığın, kitaplarını yazdığın ve bizlere “Beden Bilgeliği”ni öğrettiğin için teşekkürler Nil.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ebru Olcay / 2010 Öncesi / Eğitim Danışmanı (39) / İstanbul

PiKi Master’da bedenim bana şu an ve gelecek itibariyle ne yapmam gerektiğini söyledi. Bunun coşkusu, heyecanı ve şevkini yaşıyorum. Son altı gündür, kazandığım enerji ve içimin temizlenmesi duygusu çok keyifli gerçekten. Artık sadece kendim için değil, başkalarının hayatında farklılıklar yaratabilmesi yolunda katalizör olabilmemin heyecanını da yaşıyorum. İyi ki varsınız…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ester Candemir / 2010 Öncesi / İç Mimar (30) / İstanbul

Bilgeliği ve iyileştirici gücün içimizde olduğunu gösterdiğiniz için ve cömertçe bilginizi, sevginizi paylaşıp bizlere iyi ebeveyn olduğunuz için teşekkür ederim. Verdiğinizin 10.000 katı size geri dönsün, sevgiyle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / 51 / 2010 Öncesi / Eğitim Müdürü/Citroen (43) / İstanbul

Enerji bedenimi böylesine kullanmayı öğrenmek çok heyecan verici. Bir sürü bilmediğim bakış açısı öğrendim. Frekansımın yükseldiğini hissediyorum. İyi ki varsınız. PiKi Trainer olmak istiyorum. Ve bunun için aldığım bu eğitim müthiş bir rehber oldu. Ağzımda harika bir tat, gözümün önünde uçuşan renkler, yumuşacık dokunuşlar, harika gül kokuları hissediyorum. Yaşam Okulu’nu bitirip bütüne katkı yapabilmek istiyorum. Nil ve Saim sizleri ve Kuraldışı ailesini çok seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Muzaffer Ünsur / 2010 Öncesi / Mak. Müh./Mütes Müh. (54) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 3, bilinçaltı frenlerimizden bizi kurtaran, farkındalıklarımızı arttıran, bütünselliğe katkımızı hazırlatan, bizi insanları sağaltıcı olma yolunda yönlendiren, eğiten, bütün insan olma yolunda cesaretlendiren harika bir eğitim. Teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Esen Fakıoğlu / 2010 Öncesi / End. Müh./Fateks Kumaş A.Ş. (31) / İzmir

Ne sihirdir ne keramet, PiKi’de marifet! Sor sorularını, versin evren cevaplarını. Bilmek istediğiniz ne varsa zaten biliyorsunuz. Öğrenmek için değil keşfetmek için gelmişiz bu eğitime. Artık elimizde hayat boyu kullanabileceğimiz bir başucu kitabı var. Ve bu kitabı biz yazdık. Kuraldışı ailesinin ve tüm katılan arkadaşların desteğiyle.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Emel Özbek / 2010 Öncesi / (35) / Tekirdağ

Katıldığım bu keyifli, her anı heyecan, enerji dolu eğitimle tüm bilinçaltı inançlarımı keşfettim. Yeniden doğmak çok güzel. Bedenimin parçalarını tamir etmek çok güzeldi. Her gün dolu dolu geçti. Nil ve Saim’e çok teşekkürler. Katılan diğer arkadaşlarıma paylaşımları için bana yansıyan enerjileri için teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Meral Orgun / 2010 Öncesi / Öğretmen (35) / Antalya

Kuraldışı’ndan aldığım eğitim sayesinde hayatımın yörüngesi değişti. Öncesinde de çok güzel bir yaşamım, sağlıklı oğlum, güzel işim, evim, annem babam, kısacası maddi ve manevi bir doyumum var idi. Yaşamımdaki ruh eksikti ve ben kendim için yaşamayı, kararlarımda kendimi ön planda bulundurmayı ve korkmamayı öğrendim. Çok güzel gittiğini düşündüğüm hayatım, PANİK ATAK teşhisli bir durakta beni derin derin düşündürdü ve ben o hastalığa dua ve teşekkür ediyorum; bana MERAL’i veridiği, buna vesile olduğu için şükran duyuyorum. Gerçek ilişkiler, gerçek insanlar, gerçek kucaklaşmalar beni titretti ve kendime getirdi. Nil doğru davranışları kazandırırken, Saim’den kimi durumlarda nasıl esnek olabileceğimi öğrendim. Yürekten teşekkürler

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülsevil Can / 2010 Öncesi / Serbest (46) / İzmir

Bu kadar büyük bir bilgi-emek-deneyim-içselleşmenin olduğu eğitim çok azdır herhalde. Varsa da ben bilmiyorum. Enerji ile çalışmak ve yanıtını hemen almak bedenin bize mucize yanını göstermesi muhteşem. Yani bazı şeyler vardır anlatılmaz yaşanır. Hem kendinize yardım edin, hem çevrenize. Nil ve Saim gerçekten bütüne katkınızı anlatmam mümkün değil. Çok değerlisiniz. İyi ki VARSINIZ.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülten Özcan / 2010 Öncesi / Mat. Öğr. (57) / Adana

PiKi Temel/Seviye 3 benim tanımadığım bedenim, duygularım, geçmişim, neyim varsa şu altı günde adım adım hepsini tanıdım, hepsiyle yüzleştim. Yüzleşmediklerimle de yüzleşmek ve özgürleşmek için yollarını öğrendim. Bedenimi ve ruhumu iyileştirdim, bu iyilik yaşadığım müddetçe devam edecek. Bozulmaya niyet ederse kendisi bilir, her türlü düzeltme iyileşme yolunu biliyorum ve özgürüm. Bedenimle konuşabiliyorum. Bana istediğini söylüyor her zamanda söylüyordu ama ben dilinden anlamıyordum. Uyumun, anlaşmanın güzelliği başka artık gerçekten, ruhum, bedenim düşüncelerim bir. Ben bütünüm, bütünüm diye dans ederek PiKi Temel/Seviye 3’den çıkıp hayata merhaba diyorum. SEVGİLER.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Neva Övünç Öztürk / 2010 Öncesi / Akademisyen (30) / Ankara

Bana çok şey kazandıran harika bir eğitim oldu PiKi Temel/Seviye 3. Her anından büyük keyif aldım. PiKi Temel/Seviye 3’ün sağlık ve farkındalık konularında eşsiz bir yol gösterici olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimi özel kılan çok şey var ama en önemli etken olduklarını düşündüğüm Nil ve Saim’e her zaman olduğu gibi bir kez daha engin bilgelikleri, ışıkları ve varlıkları için çok teşekkür ediyorum. Bir sonra katılacağım eğitim için şimdiden heyecanlıyım.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nilgün Uluvar / 2010 Öncesi / Makine Mühendisi (47) / Bursa

Yaşam Okulu ve PiKi çok güzel bütünleşiyor. Gerek Yaşam Okulu’nda kazandığım değerleri pekiştirmek, gerekse diğer insanlara yardımcı olabilmek açısından ikisini birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak görüyorum. Aynı Yaşam Okulu gibi, PiKi’leri de başarı ile uygulamak hayatımıza entegre etmek için sabır ve özenle çalışmaya devam etmek, deneyimlerimizi gruplarda paylaşmak isterim. Nil ve Saim’e geliştirdikleri bu eğitim programı için çok çok teşekkürler. PiKi Trainer’ı sabırsızlıkla bekliyoruz! Çok güzelsiniz, iyi ki varsınız. Sevgiyle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aycan Dikiciler / 2010 Öncesi / İndokids (37) / İstanbul

Tüm eğitimler gibi yine bir mucizeler dizisi yaşadık. Bundan sonraki hayatım olabilecek en güzel hayat olacak. Burada yaşadıklarımın bunu sağladığını biliyorum. Derinlerde olan ben dünyaya merhaba dedi. Buna katalizör olan Nil ve Saim’e binlerce kez teşekkürler. İyi ki varsınız. Hep olmaya devam edin.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nermin Doğruoğlu / 2010 Öncesi / Aromatherapy-Kine terapist (36) / İstanbul

Eski ben (Nermin)’e verdiğim en güzel hediyeler KURALDIŞI’ndan bireysel gelişim eğitimler. Kendi mesleğime katkım olsun diye katıldığım PiKi eğitimleri beni BEN yaptı, yeniden doğurdu. Aldığım bireysel gelişim CD’lerle ve kitaplarla çok çok çok ileriye adım adım ilerledim. Hayatın üstesinden gelmeyi öğrendim. PiKi eğitimleri sayesinde resmen sıçradım. Kuraldışı’ndan ilerki günlerde alacağım eğitimlerde ne olacağımı hayal bile edemiyorum, sadece kendimi bulduğum ve gerçek ben olduğum yerdeyim. Kuraldışı ailesinden biri olduğum için kendime teşekkür ediyorum. Yeniden doğdum. Artık bir Kuraldışı çocuğuyum, yaşasııın! Nil ve Saim’e çok teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nurcan Akpınar / 2010 Öncesi / Mali Müşavir (38) / Ankara

Öyle huzurluyum ki. İçimdeki gücün bu kadar iyileşme odaklı olduğunu hatırladım. Bıçakla kestiğim parmağımın beni nasıl affedebildiğini ve kendisini nasıl, hangi dinamiklerle iyileştirdiğini artık biliyorum. Bu güç benim içimde onu uzaklarda aramam beyhude bir uğraşmış. Bizlere bu kadim bilgiyi her egzersizle tekrar ve tekrar tekrar ve tekrar hatırlattığınız için derin şükranlarımı sunuyorum. Sağolun.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Sebahat Aydemir / 2010 Öncesi / Öğretmen (39) / Ankara

Yaşamın içinde ilerlemenin pratik yolları. Sadece teknikler değil, gruptaki paylaşımlarla da öğretici ve geliştirici bir süreç. Adım adım yeniden nefes almayı öğreten, hayatın ve gelişimin kendisi her şey burda. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Emel Öztürk / 2010 Öncesi / Önder Kahve Otomatları (44) / İstanbul

Bir yıldır bekliyordum. Enerji kontrolü, zihin boyutunda hastalıkların nasıl meydana geldiğini ve bunların kontrol altına alınacağını ve şifalandırılmasını öğrenmek çok heyecan verici. İnsanın hem kendini iyileştirebilmesi hem de etrafına bu konuda yardımcı olabilmesi muhteşem. Tüm insanların öğrenmesi gerektiğine inanıyorum. İlaca hayır.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nejla Başbağ / 2010 Öncesi / Avukat (36) / İstanbul

Katıldığım tüm diğer eğitimler gibi bu da çok şaşırtıcı ve bütünleyici bir eğitimdi. Yine can alıcı egzersizler ve sürpriz çalışmalar. Tek kelimeyle süper.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nur Karali / 2010 Öncesi / (32) / İstanbul

Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biriydi PiKi eğitimine katılmak. Hem kendime hem de çevremdekilere yararlı olmak harika bir duygu. Bu güzel deneyimi yaşamak harikaydı. Çok mutluyum. Enerji doluyum. Nil ve Saim sizlere çok teşekkür ediyorum; bana ve tüm insanlara kattıklarınız için… Çok sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü olun. Sizi seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Esra Korkut / 2010 Öncesi / Bankacı (40) / İstanbul

Tamamladığım ve bütünlendiğim bir eğitim oldu. Yaşam Okulu’nun üzerine hayatımın cilasını çekmiş oldum. Burada öğrendiklerim hayatımın her safhasında kullanacağım değerli taşlarım oldu. Misyonumun paylaşmak ve iyileştirmek olduğunu biliyorum artık. Kinesiyolog olarak bunu gerçekleştirme şansımın olduğunu biliyorum ve bu konuda ilerliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tansu Tahincioğlu / 2010 Öncesi / Öğrenci (22) / İstanbul

Bu verilen ikinci PiKi Temel/Seviye 3. PiKi önümüzdeki yıllarda yeni bir sistemin yeni bir başlangıcın anahtarı olacak. Sistem oturdukça ulaştığı insan sayısı çok artacak. Umudum bunun tüm insanlık tarafından bilinip uygulanması, uygulandığı takdirde dünyamız çok daha sevgi dolu bir yuva olacak. Bunları bize sunan Saim ve Nil’e çok teşekkür ediyorum ve sizi seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Barış Bilen Vural / 2010 Öncesi / Akbank Bil. Müh. (28) / İstanbul

Bedenimize ne kadar güveniyoruz? Onunla ne kadar ilgileniyoruz? Bedenimize anne karnında ve çocuklukta kazanılan mesajlar olduğunu biliyor muyuz? Bu mesajların nasıl kendini hayatımız boyunca takip ettiğini, bilinçli ve bilinçsiz tüm seçimlerimizi değiştirdiğini fark edebiliyor muyuz? Bedenimize kazılı mesajları renkler ve şekillerle ayrıştırıp tekrar birleştirince hayatımızın nasıl değişeceğini biliyor muyuz? Hastalıkların gerçek nedeninin fizyolojik değil tamamen enerji akışımızla ilgili olduğunu biliyor muyuz? Enerjimizi nasıl yükseltebiliriz? Koruyucu önlemlerle hastlıkların üstesinden gelmenin ötesinde onlara yakalanmamayı sağlayacağımızın farkında mıyız? Hayatta tekrar ettiğimiz kısır döngüler kırılabilir mi? Beden, bilinçaltı ve bilinç düzeyimizin birbiriyle olan bağlantısı nedir? Bu bağlantılar hangi duygular üzerinden sağlanıyor? Vücudumuzla enerjinin aktığı kanalların açık olduğundan emin miyiz? Peki, bunları kolayca açarak problemlerin üstesinden gelmenin çok kolay olduğunu biliyor muyuz? Su, ateş ya da toprağın bizi neden çektiğini rahatça anlıyor muyuz? Bunun hayatımızdaki karşılığını biliyor muyuz? Lenf sistemimizin öneminin ve istediklerimizin farkında mıyız? Hayatta seçtiğimiz rakamlar nasıl bize yol gösteriyor? Hikâyemizin gerçekten farkında mıyız? Bu soruların ve bildiğimizin çok ötesinde olduğumuzun farkındalığına ve özel cevaplarına bu eğitim sayesinde kavuştum. İçime dönerek içimdeki mucizeyi bir kez daha hatırlatan bu muhteşem yaşam deneyimi için Evren’e şükranlarımı, Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Aslı Doğu / 2010 Öncesi / İK Uzmanı/Şişecam (26) / İstanbul

Büyük emeklerle hazırlanmış bu eğitimin her çalışmasında daha da büyüdüm ve varlığımın değerini hissettim. Egzersizlerin yaşamıma ve sevdiklerimin hayatlarına önem kattığını görmek her hücreme yaşam sevinci dolduruyor. Bu bilinci evrene kazandıran ve bizi geliştiren Nil, Saim ve İrfan; size şükranlarımı sunuyorum. Sağlıklı bedenlerin evrene yaydığı sonsuz enerjiyse bu dünyayı sevgiyle doldurup, coşkuyla yaşanır hale getirecek olan bizleriz. Bu workshop,  kendime verdiğim en değerli armanlardan biriydi. Yaşamı seven herkesin buraya katılmasını dilerim. Sevgilerimle…

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ayşen Üstünay / 2010 Öncesi / (39) / İstanbul

Her workshopta kendime yakınlaşıyorum, hayatla şevk ve hazla bütünleşiyorum. PiKi Workshop’larının her birinde, her bir uygulamada heyecanım arttı. Bedenimizin bilgeliği ne kadar yüce ve sınırsız imiş. Bedenimizi dinlediğimiz, ona baktığımız sürece hasta olmamız için hiçbir neden yok ve daha da ötesi bedenimiz, dünyaya geliş amacımızı gerçekleştirmek için çok değerli bir araç. Yaşam Okulu’nda birçok karanlık yönümle karşılaştım ve onları aydınlığa çıkartabileceğimi öğrendim, misyonumun varlığını hissettim. PiKi Workshop’larıyla enerjimi, sezgilerimi ve duygularımı daha yakından hissederek, misyonuma doğru koşma arzumla karşılaştım. Bedenimin duygularımın ve zihnimin bir olup, artık ruhumun beni çektiği yere doğru hızla ilerlemekte olduğunu biliyorum. Kim olduğum ve ne yapacağım artık çok net. Bütüne sunacağım katkıların sorumluluğunu, şevkle üstleniyorum. PiKi vasıtasıyla, doğanın bize sunduğu eşsiz ve sınırsız gücü yeniden buldum. Bunun için şükran duyuyorum. Sağlıklı bir beden zihin ve duygu uyumunu herkes hak ediyor. PiKi uygulamalarını ihtiyacı olan kişilere aktarmak misyonumun önemli bir parçası. Kuraldışı ailesinin bir üyesi olarak eğitim vasıtasıyla bütüne katkıda bulunmak, hayatımda yapmaktan en çok onur duyacağım şeydir. Bu workshopun sonunda kendimi çok daha fazla seviyorum ve saygı duyuyorum. Bedenimin sınırlarını çok daha ilerilere ve geleceğe heyecanla taşıyorum. Sevgili Nil, Saim, İrfan workshopa katılan tüm dostlarım, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Tüm bu bilgiyi ve deneyimlerimizi coşkuyla akan enerjilerimizle çevremize ve geleceğe taşıyacağımız için heyecanlanıyorum. Evrene bu hediye için şükrediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Dilek Taşçılar / 2010 Öncesi / Tekstil (41) / İstanbul

Pi-Ki beni başından beri büyüleyen bir eğitim idi. Yıllardır içgüdüsel olarak hissettiklerimi teyid eden ve hastanelere koşmadan evvel kendimizi iyileştirmeye yönelik neler yapabileceğimiz konusunda çok faydalı bilgiler veren bir eğitim benim için. Öğrendikçe daha çok öğrenme isteği uyandırıyor bende. Ve şu ana kadar öğrendiklerimin bana ve yakın çevreme faydası çok çok büyük. Ruh-Beden-Zihin dengesi üzerine yıllardır birçok söylem okudum ama Pi-Ki eğitimi bu söylemleri eyleme geçirdi. Her bir insanın varlığının müthiş bir gizem ve sihir içerdiğini bu eğitimlerle iyice anladım. Bu eğitimler, özellikle tıp öğrencilerinin olmazsa olmazından… ‘İyileş(tir)mek’ kelimesi ile barışık olan herkesin bu eğitimden faydalanmasını diliyorum. Bu eğitim gerçekten de yılların bilgi birikimi ile oluşturulmuş. Nil ve Saim’e ve katılımcı arkadaşlara bana kattıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum.  

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Serkan Çelik / 2010 Öncesi / Finans (31) / İzmir

Sevgili Nil ve Saim altı günde birçok farkındalık yaşadım ve bedenimle ilgili birçok şey öğrendim. Teşekkür ederim. Kendi kendimi kontrol etme gücüm varmış. Her şey için şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nehir Ekçe / 2010 Öncesi / (33) / Eskişehir

Varlığımın tüm boyutlarının (Ruhsal, Zihinsel, Bedensel) bugüne kadar doğduğum andan itibaren değil anne rahmine düştüğüm andan itibaren varolduğunu öğrendim. Bu tıpkı okyanusun en altına dalmak gibi! İnançlarımızın, hatta emanet inançlarımızın hayatımızı nasıl bilinçsizce şekillendirdiğini görebildim. Ve hayatta hazla, doyumla, sevgiyle var olabilmek için başkalarını aşağıya değil kendini yukarıya çekmek gerektiğini öğrendim. Başkalarının kötülüğüne uğraşmayı bırakın, bırakın suçlamayı yargılamayı, dışlamayı ve unutmayın bu yaptıklarınızın kısmen yadsıma ve yansıtma olduğunu. Kendi yolculuğunuzu yapın. Doktorlara, ilaçlara, hastalıklara bağımlı olmadığınızı görmek için kendinize bir şans verin. Bu bilgileri hayatımıza kattığınız için bu süreçte verdiğiniz emek ve özveri için sizlere şükran duyuyorum. Sevgili Nil ve Saim iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Fatma Özer Çetin / 2010 Öncesi / Muhasebe (41) / İstanbul

Somutlaşmış enerji olduğumu biliyorum. Enerjiyle ilgili çok az şey biliyordum. Pi-Ki Masterla vücudumda dolaşan enerjinin meridyenlerini ve temizliğini, aura ve çakraların çalışma şekillerini ve dengelenmesini öğrendim çok mutluyum. Bütün hastalıkların enerji tıkanması sebebiyle olduğunu biliyorum. Şimdi bunların tamamını tekrar güçlü ve sağlıklı bir dengeyle dolaşımını sağlayabilecek bilgilere sahibim. Ayrıca her gün yapılacak on dakikalık egzersizlerle bu enerjiyi hep yüksek tutmayı öğrendim. Barometre de çok çarpıcıydı. Bedenin bilgeliğini anlamak ve öğrenmek için bu eğitim çok iyi bir rehber oldu. Ayrıca Nil’in gerçekten çok fazla iyi olan bilgi donanımı harika. Gerçekten kendimizin doğru yerde ve elde olduğunuzu hissettiriyor. Çok teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tülay Polat / 2010 Öncesi / Öğretmen (34) / İstanbul

Hayatımda yaptığım bilinçli seçimlerden biridir Pi-Ki Master eğitimi. Böyle bir seçim yaptığım için kendimi kutluyorum. Bu eğitim hayat yolunda daha güvenle ilerlememi sağladı. Hayatımda uygulayacağım çok şeyler öğrendim. Bu öğrendiklerim hem kendi hayatımı dönüştürecek hem de çevremdeki insanların hayatına yardım edecek harika bilgiler. Öğrendiklerim sayesinde sağlığımı tekrar kazandığım için çok mutluyum. Yıllarca öğrendiğim yanılgılı bilgilerden özgürleştim. Kendimi daha iyi hissediyorum Nil ve Saim yine harikaydılar, onları gönülden tebrik ediyor. Varoldukları ve kendilerini gelişime ve geliştirmeye adadıkları için şükran duyuyorum, iyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Necla Kadıyoran / 2010 Öncesi / Göz Doktoru (34) / İstanbul

Gelmeden önce bu eğitimin teknik bir eğitim olduğunu düşünmüştüm. Ancak altı günlük eğitimde hem kendi hayatımda derin çözümlemeler yapmamı sağlayan davranış barometremi öğrendim. Hem de daha sağlıklı ve yüksek enerjili bir insan olmam konusunda çok sayıda yöntem öğrendim. Yaşam Okulu’nda öğrendiğimiz bilgileri destekleyen ve güçlendiren bir eğitimdi. Auralar, çakralar, yaşam ekseni, beş element, renklerle afirmasyonlar yapmak, o kadar çok bilgi vardı ki ve o kadar eğlenceli eğitimdi ki her günümüz çok değerliydi benim için. Her geçen gün daha sağlıklı olacağımı biliyorum çünkü elimde çok değerli bilgiler var. Bu bilgileri bize aktaran Kuraldışı’na, Nil ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum bana kattıkları için.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Alper Rozanes / 2010 Öncesi / Ticaret (29) / İstanbul

Kuraldışı’nda aldığım önceki eğitimlerde düşüncelerimin ve hayata bakış açımın mutlak doğru oldukları fikrinden vazgeçmiş, tadına vararak bir yaşam sürmenin vaat ettiği mutluluğun farkına varmıştım. Pi-Ki eğitimlerinde de bedenimin bilgeliğine danışmanın ve tüm hayatımı birlikte geçirdiğim bu kutsal varlığın değerini bilmeyi öğrendim. Bedenin bilgeliği ile her ne kadar iletişim içinde olduğumuzu varsaysak da aradaki engelleri kaldırarak dürüst bir iletişim kurmak bambaşka bir dönüşümün başlangıcı. Bu eğitimlerde bulunduğum ve özellikle Master’ın ilkine katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki varsınız.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Tayfun Yalçın / 2010 Öncesi / Denizci (41) / İstanbul

Pi-Ki Master eğitiminde enerji artırıcı dengeleyici birçok yöntemin yanı sıra bilinçaltında olan, bizi bloke eden kilitlenmeleri çözme yöntemleri öğrendik. Genel olarak farkındalığı artıran çok değerli bir eğitim. Pi-Ki Master eğitiminin ilk öğrencileri arasında olmak çok güzel.. Sevgili Nil ve Saim’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Nihal Güneş / 2010 Öncesi / Müşteri Temsilcisi (36) / İstanbul

Ben bu eğitimi bir mucize olarak değerlendiriyorum. Ama sihirli değneğinizi salladığınız anda her şeyin değiştiği türden bir sihir değil. Bu sihir yavaş yavaş etki ediyor. Vücuda yayılması, üremesi, gelişmesi biraz zaman alıyor ama her bir hücremize nasıl da farklı etki ettiğini görerek ilerliyor. Nil ve Saim’den bu eğitimde aldığımız bilgiler hayatı Nil-Saim öncesi ve Nil-Saim sonrası diye ayırmama sebep oldu. Yeni bir yüzyılın başlangıcı, ben bu yüzyılın bir ferdi olabildiğim için sonsuz mutluluk duyuyorum. Ve Nil ve Saim’e de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Semra Dallı / 2010 Öncesi / Kimyager (34) / İstanbul

Pi-Ki – Temel ve İleri eğitimlerinden sonra Master eğitimi ile kendimi usta hissediyorum. Bedenimin, zihnimin ve duygularımın ustası olma yolunda attığım en sağlam adım. Her bir eğitimle farkındalık ve bilinç düzeyimdeki artışla kendimi daha çok merak etmeye başladım. Kendimin en iyi versiyonu olma yolundaki heyecanım gitgide artıyor. Bu eğitim derin nefesle dolup dirilmek gibi.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / 45 / 2010 Öncesi / Yaşam Koçu/Eğitmen (40) – İstanbul

Sevgili Nil, Sevgili Saim, öncelikle sizi bir araya getiren evrene teşekkür ederim. Hem tek tek birey olmak, hem de çift olarak öyle harika, öyle bütün, öyle birsiniz ki gönlümü, benliğimi coşturuyorsunuz ve iyi ki hayatım sizinle kesişti. Yaşamıma girişiniz benim için çok anlamlı. Yolumda sizin ışığınızla yürüyorum. Nil’cim Pi-Ki Temel’den Pi-Ki Master’a beni tamamen farklı büyüleyici bir dünya ile tanıştırdın. Bedenimle ruhumla bir araya getirdin BEN’i. Hep iman olarak etten kemikten fazlam olduğuma inandım, bunu bulmanın peşine düştüm. Senin sayende, Pi-Ki sayesinde gerçekte ne olduğumu öğrendim öğreniyorum… Yaşam Okulu ve peşinden Pi-Ki ve peşinden planladığın diğer muhteşem eğitimlerle sınırlarımı yok ettiğin çok teşekkür ederim. Ben yoldayım ve bu yolda seninle, Kuraldışı ile yürüyor olduğum için şükran duyuyorum, kucaklıyor ve öpüyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selin Kuyumcu / 2010 Öncesi / Oyuncu (27) / İstanbul

Altı günlük bilgi ve teknik yüklü bu eğitimden müthiş donanımlar edinmiş olarak çıktığımı biliyorum. Bedenimin herhangi bir yerinde hastalık olarak kendimi gösteren bir bulgunun ruhumun derinliklerinden bana sinyal olarak geldiğini öğrendim. Pi-Ki Master’da öğrendiğim birçok teknikle sağlıklı bir insan olarak yaşamayı seçebilirim. Sevgili Nil ve Saim bu müthiş bilgi bombardımanına ve enerjinize şükran duyuyorum. Teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülin Sarıyiğit / 2010 Öncesi / İnşaat Müh. (34) / İstanbul

Benim için çok önemli bir eğitimdi. Çözemediğim sağlık sorunlarım vardı. Neyin neden olduğunu, neden kendime hastalık yarattığımı anladım. Ve en önemlisi hastalıkları nasıl çözeceğimi öğrendim. En güzeli de çözümün ne kadar basit ve kolay olduğunu öğrendim. Öğrendiklerimi düzenli olarak uygulamaya hemen başlıyor ve sağlığıma kavuşuyorum. Bundan çok eminim ve bu büyülü öğretilerden herkesin faydalanmasını diliyorum. Nil ve Saim’e bu güzel eğitime emek harcadıkları ve bizimle paylaştıkları için şükran duyuyorum, iyi ki varsınız, sevgiler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Metin Ekçe / 2010 Öncesi / Biriz Kişisel Gelişim Merkezi – Öğrenci Koçu (37) / Eskişehir

Ruh, zihin ve beden bütünlüğünün önemini tam olarak kavradığım, bu üçü arasındaki bağlantıları öğrendiğim, ancak tüm varlığıma bir bütün olarak bakabildiğim zaman gerçek sağlığa kavuşabileceğimi ve onu koruyabileceğimi özümsediğim bir eğitim oldu. Normal bilinç ile ve bize standart olarak verilen bilgiler ile herhangi bir organımızda bir rahatsızlık oluştuğunda yalnız ona odaklanıyor ve ilaç veya başka tıbbi müdahaleler ile iyileşme sağlamaya çalışıyoruz. Oysa bunların farkında olabilmek çok güzel bir ayrıcalık. Yaşamda nasıl var olacağı tamamen kendi kontrolünde olan eşsiz birer enerji formuyuz. Teşekkürler Nil ve Saim. Bizi sürekli çoğaltıyorsunuz.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Funda Şimşek / 2010 Öncesi / Egestar Kimya (38) / İzmir

Türkiye de ilk kez yapılan bu eğitime katılmak çok heyecan vericiydi. Kendimi kendimin sağaltabileceğini öğrenmek çok heyecanlı bir süreçti. Öğrendiğim tekniklerle kendimi daha güçlü kıldım. Ben bir enerjiyim bunu biliyorum. Kuraldışı, Nil, Saim bana kendimi armağan ettiğiniz için sizlere şükran duyuyorum. Kuraldışı’nı, Nil’i Saim’i kendime çektiğim için kendimi seviyor ve kendime şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gülay Özalp / 2010 Öncesi / Global Education / Eğitmen, Danışman (40) / İstanbul

İnsan duyguları, ruhu, bedeni ve zihni ile bir bütün. Duygularımızı ve ruhumuzu keşfettiğimiz, geçmişimizi temizlediğimiz NLP eğitimi sonrası katıldığım Pi-Ki eğitimi ile bedenimizin sesine kulak vermeyi, iyileştirmeyi, tedavi etmeyi, enerjimizi yüksek tutmayı öğrendim. Kendimi tanıma, hayatı tanıma ve bütünleşme Bir’e ulaşma doğrultusunda bir adım daha attığımı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Dilek Yaraş / 2010 Öncesi / Gazeteci / İstanbul

Pi-Ki Temel ve İleri’den sonra Master’da taşlar birer birer yerine oturmaya başladı. Şimdi sabırsızlıkla Trainer eğitimini bekliyorum. Nil ve Saim’e bu kadar geniş, derin, derya gibi bir konuyu en anlaşılır biçimde bize aktardığı için çok teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Çiğdem Çubuk / 2010 Öncesi / A&C Danışmanlık / Gayrimenkul Alım-Satım (37) / İstanbul

Enerjinin anlamını, yaşamımızın enerjiden ibaret olduğunu daha da önemlisi insanın enerjinin ta kendisi olduğunu tüm gerçekliliğiyle, hiçbir açık uç bırakmadan en detayına kadar görebilmemi ve deneyimleyebilmemi sağlayan çok önemli bir eğitimdi. Nil ve Saim, özverili çalışmalarınız için sonsuz teşekkürler, iyi ki varsın Kuraldışı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İrfan Dürmüş / 2010 Öncesi / Bilgisayar Müh.(41) / İstanbul

Aynaya baktığımızda vücudumuzu tek parça olarak görünüz. Hatta sadece dış görünüşünüzü fark ederiz. El, kol, bacak, baş, beden birleşmiş bir arada çalışıyorlar biz de yaşayıp gidiyoruz diye düşünürüz. Bunun ne kadar büyük bir yanılgı olduğunu bu eğitimde anladım. Bedenimiz her bölgesinde hatta her noktasında bir hazine saklıyor. Her bir parçamız kendi başına bir sistem, hepsinin ayrı bir kişiliği var. İçimizdeki organları görmediğimiz halde hepsinin ayrı birer yaşam kaynağı olduğunu fark ediyorum. Bununla da bitmiyor dahası da var; her bir noktamız ve organımız yine göremediğimiz enerjiler taşıyor ve bunların hepsi mükemmel bir uyum içinde bedenimizi oluşturuyor. Ve ne kadar değerli bir hazineye sahip olduğumuzu anlıyoruz. Şimdi aynaya bakınca çok daha fazla şey görüyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Banu Özdem / 2010 Öncesi / Çevre Müh. (36) / İstanbul

Pi-Ki Master eğitimi ile kendi kendimizin doktoru olduğumuzu düşünüyorum. Verilen bilgiler ile sağlıklı bir hayat sürebilmenin ne kadar kolay olduğunu öğrendim. Beden, zihin ve ruh olarak dengede olabilmenin önemini bilerek hazırlanan bu eğitim hayatıma bir armağan oldu.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Ömer Önder / 2010 Öncesi / Doktor – Di-Med (47) / İstanbul

Sizlere hem kendim hem yakın çevrem hem de hastalarım adına binlerce kez teşekkür ediyorum. Hepimizin hayatına yepyeni ışıklar tuttunuz. Enerjiniz akıp hara olsun. Bizler de buna hep yakın olalım. Sizleri çok seviyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Gül Gültekin Çamak / 2010 Öncesi / Ankara Emeklilik / Bireysel Emeklilik Uzmanı (34) / İzmir

Sevgili Nil ve Saim, Pi-Ki Master’da bedenimle, duygularımla ilgili taşları yerine oturttuğum için şükran duyuyorum. Pi-Ki Master’la bedenimin bilgeliğini keşfettirdiniz bana. Kuraldışı’na başladıktan iki üç ay sonra batı kalıbından uzak durmayı, pozitif afirmasyonlarla iyileşmeyi seçtim sayenizde. Bu eğitim sayesinde ise basit ve uygulaması kolay yöntemlerle bedenimi ve ruhumu sağlıklı kılmayı, iyileşmeyi hızlandırmayı öğrendim. Canım Nil ve Saim, bilgilerinizin derya denizliği, bilgeliğiniz ve bunları herkese açıp paylaştığınız için size ve sizi kendime çektiğim için kendime şükran duyuyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Elif Koç / 2010 Öncesi / Doktor (34) / Ankara

Çok yönlü ve dolu dolu bir eğitimdi. Farklı pek çok çalışmanın da çok başarılı bir sentezi olduğunu söyleyebilirim… Ben daha fazlasını öğrenerek geliştirmek istiyorum. Bu konularla ilgili daha ileri çalışmalarınız olursa zevkle katılırım. Bilinçaltı kayıtlarını değiştirmek, bedendeki rahatsızlıklarla duygu ve düşüncelerimin arasındaki bağlantıyı fark etmek, sağlığı koruyucu, önleyici aslında akupunktur meridyenler ve daha pek çok şey… Çok başarılı ve tatmin edici bir eğitimdi. Çok teşekkür ediyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Şule Şanlı / 2010 Öncesi / Ev Hanımı (53) / Yunanistan

Öncelikle bu eğitim için çok teşekkürler. Parça parça bilgilenme çabamın tek bir eğitimde komple birleştirilmesi beni çok mutlu kıldı.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Eda Kuşçu / 2010 Öncesi / Danışman (49) / Antalya

Bu altı günde öğrenip uyguladığımız şeyler kelimenin tam anlamıyla mucizevî. Beden, bilinçaltı-bilinç ilişkisini, çakraların güçlendirilmesini, aura’nın dengelenmesini öğrendim. Tüm bunları yaptığımızda sağlığımızın ve enerjimizin nasıl pozitif olarak değiştiğini gözlemledim. Hem de çok basit ve pratik bilgilerle. Eline sağlık Nil seni bir kez daha şükranla kucaklıyorum bir ilki başardığın için. Sevgiyle kal.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / İsmail Susmuş / 2010 Öncesi / Doktor (59) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, Master eğitimi bana çok keyif verdi. Öğrendiğim şeyler bundan sonraki hayatımı belirleyecek. Sizler eğitimleri verdikçe ben de hep katılımcı olmaya devam ediyorum. Sevgiyle kalınız, teşekkürler. Trainer programını da sevgiyle bekliyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Bilnur Al / 2010 Öncesi / İstatistikçi (43) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, öncelikle katalizör olduğunuz için teşekkür ediyorum. Her bir eğitimle yeni yeni farkındalıklar yaşanıyor. Pi-Ki ile bedenimi iyileştirme gücüme bizzat tanık oldum, somut olaylarla yaşadım. Hakikaten bilmek çok önemli. Teşekkkürler.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Esra Albayrak / 2010 Öncesi / Eğitim Asistanı (30) / İstanbul

Türkiye’de ilk defa yapılan Pi-Ki Master eğitimine katılmaktan müthiş keyif aldım. Bedenimin verdiği sinyallerin hangi düşüncelerimden kaynaklandığını keşfettim. Bir süredir kendi üzerimde çalışmama rağmen hala hayatımda tıkanıklara sebep olan bazı davranışlarımın otomatik pilot olan bilinçaltımdan kaynaklandığını gördüm ve bu eğitim sayesinde düzeltme fırsatı buldum. Davranış Barometresi ve hayatıma yansımasından inanılmaz etkilendim. Basta bizi bu eğitimle buluşturdukları ve her birimizin hayatına farklı farklı dokundukları için Nil ve Saim olmak üzere eğitimde birlikte olduğum her bir arkadaşıma katkılarından ve yaşattıkları farkındalıklardan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca, fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel sağlığımın dengelenmesi için katalizör olduğunuz için de teşekkürler, İyi ki varsınız Nil e Saim.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Rezzan Fırıl / 2010 Öncesi / Yönetici Asistanı (35) / İstanbul

Hayatımız boyunca kaybettiğimiz zaman yıkıldığımız ve kıymetini daha iyi anladığımız en önemli şey sağlığımız. Sağlığımızı nasıl koruyabileceğimizi anlatan ve bilgiyle dolu mükemmel bir eğitim. Bedenimizi nasıl sağlıklı kılacağımızı bilmek ve bilinçli olarak kullanmak mucizenin ta kendisi. Üstelik uygulaması çok basit ve kolay yollarla. Pratiğe geçirdiğiniz anda farkı görmemek imkansız. Bedenin bilgeliğini ve enerjisini kullanarak neler yapabileceğinizi keşfetmek ancak bu kadar doyumlu ve eğlenceli olabilirdi. Nil ve Saim, verdiğiniz büyük emek ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Sadece benim değil çevremde bulunan tüm insanların faydalanabileceği bilgilerle doldum. Daha nice ve yeni yeni eğitimlere diyorum.

Bedensel ve Ruhsal Denge: Enerji Bedeninizi Tanıyın / Selen Servi / 2010 Öncesi / Turizm / Şarkıcı / Eğitmen (33) / İstanbul

Bu eğitimde hayatta kulağıma bir şekilde çalınan bilgilerin neden sonuçlarını fark ettim kaynaklarını ve hayatıma ve bedenime yansımalarını öğrendim. Hayat boyu edindiğim her bilginin bir anlamı olduğunu hiçbir sözün cümlenin boyutuna sebepsiz girmediğini fark ettim. Meridyen terapi akapunktur beş element davranış barometresi ki bence eğitimin en vurucu bölümüdür. Çakralar aura uçuşan her şey derlendi toplandı. Önüme altı günde neredeyse hap olarak kondu. İlk kez yararlı bir hapı alıp kabul ediyor ve hayatıma geçirmeye karar veriyorum. Kendimi kara kuşak olarak görüyorum. Yola çıkmaya hazırım, daha neler olacak neler.