Şifalı Dokunuşlar (Meridyenler ve Beş Element) (PİKİ)

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

Meridyenler ve Beş Element /Hilal Kesmez / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018 /Ticaret (49 yaş)/İstanbul

Her workshop sonunda neden bu kadar geç fark ettim bu workshopları diye hayıflandım ve her workshopta başka bir farkındalık yaşadım, her workshop başka bir yerden vurdu beni. Bazen canım yandı, bazen çok mutlu oldum ama kendimi tanımaya başladım. Bedenimin, sağlığımın, yaşamanın ne kadar değerli olduğunu ve tüm bunlar için şükran duymayı öğrendim. Hayatı olduğu gibi kabullenip, hayatın akışına keyifle eşlik etme kararı ile yeni bir hayata başlıyorum.

Meridyenler ve Beş Element /Rezan Dönmez / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Reklam Koordinatörü (39 yaş) /İstanbul

Sağlıklı olup olmamak da bir seçim. Meridyenler ve beş elementin mucize dokunuşlarıyla sağlığımızı kolaylıkla koruyabiliriz. Hayatımızda istediğimiz şeyleri, amaçlarımızı gerçekleştirebiliriz. Hayat mucize dokunuşlarla daha da güzelleşiyor.

Teşekkürler Kuraldışı…

Meridyenler ve Beş Element /Fatma Duman / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Öğretmen (51 yaş) /İstanbul

Benim açımdan farklı bir workshop oldu. Diğerlerinden daha farklı bir anlam. Özellikle son gün yaptığımız çalışma hayatımda yaşadığım dönemle uyumluydu. Özellikle yeni başlangıçlar için bitişlere izin verilmesi, kaçınılmazlığı bitişlerin etkileyiciydi benim için. Sadece son çalışma değil her çalışma kendi içimde, hayatımla örtüştüğü durumlardı. Aracı olduğunuz, tüm bu deneyimleri bana (bizlere) ulaştırdığınız için minnettarım.

Meridyenler ve Beş Element /Sezen Kırcan / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Turizm (40 yaş) / Gaziantep

Her anı büyük şaşkınlık yaşadığım harika bilgilerle dolu bir workshoptı.  Sağlıklı yaşam için neler yapmam gerektiğini öğrendim. Bu bilgiler paha biçilemez.

Meridyenler ve Beş Element /Yasemin Yücel / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Memur (36 yaş) /Eskişehir

Hayat aksiyonum azdı. Sorularımın yanıtlarını tek tek aldım. Amaç Belirleme workshopında aldığım kararları uygulamaya başladım. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Eğer bir kere bile Kuraldışı’nın kitaplarını okumuşsan, gelmeyi bir kere bile düşünmüşsen ihtiyacın olan bu.

Dolu dolu 6 gündü. Eğitmenler Nil ve Saim’e grup arkadaşlarıma teşekkürler.

Meridyenler ve Beş Element /Selim Yalçın / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Öğretmen (32 yaş) /İstanbul

Bu workshopa katıldığım için mutluyum. İnsan sağlığının ne kadar önemli olduğunu bu workshopla iyice kavradım. Bütün insanların almasını istediğim bir workshop. Keşke bütün okullarda ders olarak okutulsa, o zaman sağlıklı nesillere sahip olur toplumlar. Eğitmenlere sonsuz teşekkürler.

Meridyenler ve Beş Element /Delal Yıldız / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Muhasebeci (47 yaş) /İstanbul

Dokunuşların iyileşmek için nasıl etki ettiğini deneyimleyerek keşfetmek çok keyifliydi. Bu workshopı ikinci kez alma isteğimin ne kadar doğru olduğunu çok can yakan bir ağrının çok kısa sürede kaybolduğunu fark ettiğimde anladım. Bilgiler hayata dahil edildiğinde fayda sağlıyor. Nasılsa bu bilgiyi hayatıma dahil etmemişim. Bu özel kadim bilgileri dünyanın her yerinden toplanmış, süzülmüş ve damıtılmış halini 6 güne sığdırarak sunmak büyük bir emek ve özveri gerektiriyor. Değerini bilmek bana ve bu eğitimi alanlara düşüyor. Diliyorum ki bu bilgilere değer verecek kişilerin Dokunuşlarla Şifa Eğitimi ile buluşmaları yakın olur. En yakını 1 yıl sonra J

Nil, Saim, özveriniz, emeğiniz, sevginiz için teşekkür ediyorum. Sevgiler.

Meridyenler ve Beş Element /Civa Oral / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Mimar(45 yaş) /İstanbul

Çok güzel bir workshop oldu yine! Beni kısıtlayan duygu ve düşüncelerimi fark edip bu sefer daha derinden şifalandım. Bedenimdeki şifalı noktaları öğrendim. Teşekkür ederim.

Meridyenler ve Beş Element /Mert Ülker / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Finansal Analist (47 yaş) /İstanbul

Meridyenler ve Beş Element workshopında, bedenimin enerji planı olan meridyenlerimle Çin Tıbbı’nı önceden merak etmiş, fakat bununla yakından ilgilenmemiş birisi olarak tanıştım. Bedenine sadece dokunarak hayatını ve sağlığını geliştirmek isteyen herkes için çok önemli olabilecek bilgilere kavuştum.

Meridyen enerji akışının dengesinin bozulmasıyla birlikte duygusal ve fiziksel sorunlarımızın bedensel ve psikolojik sağlığımıza ne şekilde olumsuz yansımaları olabildiğini gördüm.

Bu workshopta, beş element yasasının çalışma düzeni, meridyen masajı, enerji banyosu gibi keyifli ve pratik bilgiler edindim.

Bu sayede, sağlığımı koruma, bedenimin kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirme, meridyen enerjimi güçlendirme ve ya sakinleştirme ya da kontrol etme gibi kritik temel bilgiler edindim ve ileride de elimin altında olup işime yarayabilecek çok sayıda bilgilendirme notlu ve eğitim materyaline kavuştum.

Oldukça ilgili çeken bu konuda daha fazla literatür okumayı, paylaşılan uygulamaları pratik hayatıma sokmayı ve bu workshopı yıllık check-up gibi önümüzdeki yıllarda birkaç kez daha tekrarlamayı planlıyorum.

Emeği ve dokunuşu geçen tüm Kuraldışı paydaşlarıma teşekkür ederim.

İyi ki varsınız. Sevgilerimle.

Meridyenler ve Beş Element /Ebru Sözer / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /İktisatçı (44 yaş) /İstanbul

Altı gün su gibi aktı geçti. Sağlık çok önemli. Sağlığımızı kendi ellerimizle koruma şansımız var bu workshop sayesinde. Bedenimizin dilini öğrenme şansımız var. Bedenimizin dilini öğrenince, dokunuşlarla enerjimiz öyle bir yükseliyor ki muhteşem. Ve enerjimiz yükselince sağlığımızı daha rahat koruyabiliyoruz. Sağlığımızı korumak yaşamımızın en önemli sorumluluğu ve bu sorumluluğu kendi eline almak gibisi yok. Bu workshop da tam olarak bize bunu öğretiyor. Dili öğrenip uygulamaları hayatımıza geçirince sağlıkla ve yüksek enerji ile yaşar, keyifli bir hayat süreriz. Doğal yollarla yan etkisi olmayan yollarla uygulayabileceğimiz, sağlığımızın değerini bilmemiz ve sağlığımızı korumamız için bizimle bu yıllarca uğraşın, emeğin sonucu kompakt bilgileri, biz de kullanabilelim diye paylaştığınız için çok teşekkürler.

Şükranlarımla.

Meridyenler ve Beş Element /Betül Varol/ 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Eğitim Danışmanı (47 yaş) /Eskişehir

Kendime, ‘’Hayatımdaki en değerli kişiye’’ verdiğim en güzel hediyeydi.

Meridyenler ve Beş Element /Esin Uçar/ 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Öğretmen (47 yaş) /İstanbul

Meridyenler ve Beş Element workshopında çok faydalı bedensel ve duygusal şifa noktalarını ve bunları nasıl kullanacağımızı öğrendik. Devamlı bu uygulamaları yaptığımızda ruhsal ve bedensel olarak huzur içinde olacağımıza yürekten inanıyorum.

Teşekkür ediyorum.

Meridyenler ve Beş Element /Nurşen Öztekin / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Emekli (49 yaş)

Altı günlük yoğun bir workshoptı. Sağlıklı olmak, sağlıklı yaşamak ve sağlığınızı korumak istiyorsanız bu workshopı mutlaka almalısınız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Meridyenler ve Beş Element /Berker Kaplaner / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Mühendis(25 yaş) /İstanbul

Matrix filminin sonunda Neo ‘’Size gerçeği gösterdim ama sizi o kapıdan geçiremem, sadece kapıyı gösterebilirim’’ diyor. İşte o gerçeği öğrenip, anlamak, kullanmak isteyenler buraya. Çok öpüyorum, görüşmek üzere.

Meridyenler ve Beş Element /Esin Aksin / 25-26-27-30-31 Ağustos – 1 Eylül 2018  /Ajans Sahibi (46 yaş) /İstanbul

Kendi kendinizin doktoru olmak, sağlık ve huzurla yaşamak istiyorsanız bu ödülü kendinize verin. Kaçırmayın derim.

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Elif Ülker/ 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ (32 yaş) / İstanbul

6 günlük workshopta sağlığımı, özellikle fiziksel sağlığımı korumaya yönelik çok önemli bilgiler edindim. Bedenimin her parçasının birbiri ile bağlantılı olduğunu, ahenk ile işbirliği içerisinde çalıştığına tanık oldum. Bedenimin bilgeliğine ve kendini iyileştirme gücüne inandım. Bu workshopa katılarak bedensel ve ruhsal sağlığıma çok büyük bir iyilikte bulunduğumu düşünüyorum. Böylesine derin ve anlamlı bir workshopı bize sundukları için Nil ve Saim’e sonsuz şükranlarımı iletiyorum…

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Delal Yıldız/ 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Yıllar süren bir arayıştan sonra bir şeyi görür ve “işte bu” diye haykırır ya insan. Bu workshop benim için öyle oldu. Bir çocuk sevincini herkese gösterir ya, işte öylesine herkese duyurmak istiyorum ki bu sevinci herkes yaşasın ve bu sevincin habercisi olsunlar. Yaşam Okulu ve PİKİ workshoplarının sonuncusu (aynı zamanda yeni bir hayatın başlangıcı) olan bu workshop, bütün workshoplarımın tacı oldu benim için. Hayatta alabileceğiniz en değerli hediye olarak kendiniz için bir tane alın lütfen. Ben ikinci kere alacağım. Ben buna değerim. Nil ve Saim’e teşekkürlerimi sunuyorum. Uzun yıllar bizimle, sizinle, herkesle daha fazla zaman geçirebilmeleri dileğiyle. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Orçun Kuyucuoğlu/ 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Yönetici (34 yaş) /İstanbul

Bir workshoptan ziyade bir keşif olarak algıladım. Bedenimizin muhteşemliğini keşfederek, farklı ve farkındalıklı bir deneyim yaşadığım eşsiz bir workshop oldu. Bu kadar fazla bilgiyi, bu kadar yalın bir dil ve pratikler ile anlatabilmek müthiş bir adanmışlık ve emek gerektiriyor. Bunu sağladığınız için Nil ve Saim çok teşekkür ederim. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Filiz Yılmaz/ 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Emekli Mat. Müh. (50 yaş) / İstanbul

PİKİ workshoplarına şu ana kadar katıldığım için mutluydum, ama bu workshop hepsinin içinde bambaşka çarpıcı ve etkileyici oldu benim için. Vücudumuzun nasıl bir bütün olduğunu, nasıl senkronize bir çalışma içerisinde olduğunu gördüm. Tabii daha muhteşemi, vücudumuzda var olan sorunların çözümünün aslında basit olabileceği, çok çok etkileyici idi. Örneğin var olan yoğun çarpıntımın mucizevî bir şekilde yatıştırılması gibi. Hastalıkların önceden anlaşılabileceğini görmek beni çok mutlu etti. En ilginci ve güzeli de tıbbi sonuçlarla, PİKİ çalışmalarındaki sonuçların örtüşmesi. Çok sağ olun Nil, Saim. İyi ki varsınız. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Kübra Gökçay / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017 / Kimya Müh.(41 yaş) / İstanbul

Canım Nil ve Saim,

Workshopın tüm aşamaları çok özenle hazırlanmıştı ve çok güzel sundunuz. Yaşamda anektotlarla desteklemek kalıcılığı son derece artırıyor. Bu workshopın yaşamımın bundan sonraki dönemlerinde çok büyük katkılar sağlayacağını biliyorum. Tüm PİKİ süreçlerindeki katkılarınız ve müthiş enerjiniz için sonsuz teşekkürler. Enerjinizin daha nice insana katkı ve ilham olması dileğiyle. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Nebahat Soyugüzel / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Bankacı (49 yaş)/Edirne

Bu workshopta meridyenleri, kasları ve organlarla bağlantılarını öğrendik, çok değerli bilgilerdi. Bedenimizin bilgeliğini bir kez daha keşfettik. Şifanın içimizde olduğunu ve sağlığımızı nasıl koruyacağımızı öğrendik. Bu değerli bilgileri öğrendiğim için çok şanslıyım ve mutluyum. Sağlığını korumak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Nil’e ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Şule Öztürk / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

Hapşırınca “çok yaşa”, doğum gününde “sağlıklı mutlu yıllar”. Her şeyin başı sağlık. Burada her şeyin başının sırlarını öğrenmeye geldim ve değdi. Dersimi çalışmaya devam edeceğim ve bu workshoptaki her detayı hayatıma sürekli olarak katacağım. Sizi seviyorum. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / İlknur Karaca Avcı/26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Emekli Bankacı (47yaş) / İstanbul

Sağlığımızı koruyabilmemiz için pek çok faydalı püf noktası öğrendik. Hayatımıza uyguladığımız sürece yararlanabileceğimiz türde değerli bilgiler edindik. Vücudumuzu yakından tanıdık. Değerli olan bedenimiz bu emeği hak ediyor. Bu workshop çok fazla zaman ve emek, en önemlisi çok geniş bilgi hazinesi sonucu oluşturulmuş. Kendimi şanslı hissediyorum. Bir çalışmada geçmişimin, “şimdiyi” nasıl etkisi altına aldığını bir kez daha fark ettim. Bu farkındalık daha cesur adımlar atmamı sağlayacak. Kendimden, seçimlerimden artık korkmuyorum.

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Sezin Aksin Başkan / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Yönetici   (40 yaş) / İstanbul 

Sağlık için sadece kendine iyi bakmanın değil, enerji akışlarının düzenli olmasının da ne kadar önemli olduğunu anladım. Kendimize ve sevdiklerimize yapabileceğimiz en büyük iyilik kendi sağlığımızın sorumluluğunu almak ve bu workshop sayesinde bunu başardım. Bir süredir temel bilgiler ile ucundan başladığım meridyen taramalarının sağlığıma katkısı büyük. Bu öğrendiklerimi de katınca hayalini kurduğum zinde ve sağlıklı yaşamı sürebileceğim. Her şey için çok teşekkürler. Workshopın bedeli yok. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element Derin Affediş / Zeynep Kıvılcım Arslan / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ İngilizce Öğretmeni (34 yaş)/İstanbul 

PİKİ workshoplarının son modülünü tamamlayınca PİKİ’nin derin ve büyülü dünyasını daha iyi kavradım. Sağlığına önem veren herkesin bu workshopı almasını dilerim. Özellikle de sağlık sektöründe çalışanların. Teşekkürler Kuraldışı ailesi; iyi ki varsınız. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Belma Akbaş / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

PİKİ kişinin sağlığını düzeltebilmesine bütünsel olarak imkân tanıyan yan etkisiz şifa yöntemiymiş. Beden kendi yaşam hikâyesini tam işlermiş. Siz de PİKİ ile hikâyenin bütününe bakabiliyorsunuz. Bedeniniz sizinle ilgili ancak ve ancak duyguları söylüyor. PİKİ ile sorunun nereden kaynaklandığını hızla ve doğru şekilde tespit edebiliriz. Bedensel, zihinsel, ruhsal sorunları aynı anda tüm boyutlarda şifalandırabilir, dengeye kavuşabiliriz. Yaşam kalitemizi yükseltebiliriz. Bir hastalığın fiziksel bedene inebilmesi bazı şartlara bağlı, bu şartlar gerçekleşmeden hastalıklar bize saldırmaz. İşte tam bu noktada PİKİ ile muhtemel olasılıklar şifalanabilir. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Dilek Çıkrıkçıoğlu / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ İngilizce Öğretmeni (50 yaş) / İstanbul

Çok kapsamlı ve çok faydalı bir eğitimdi. 

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element / Kamil Işık / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Yönetici (43 yaş) /Almanya

Tek kelimeyle mükemmel hazırlanış ve harika bir workshop. Nil’e bu bilgiler ve workshop için teşekkürler. İnsan evladının sizlerle daha bir güzel olduğunu gördüm.

PİKİ- Meridyenler ve Beş Element /Ceren Kubilay Papageorgiou / 26- 27- 28-31 Ağustos- 01-02 Eylül 2017/ Avukat (36 yaş) /İstanbul

Her gün yapılabilecek birkaç hareket ile sağlığımı koruyabileceğimi, rahatsızlandığımda kendi kendime çözüm üretebileceğimi bilmek çok güven verici. Maddi karşılığı olmayan çok çok derin bilgiler olduğuna inanıyorum.

Meridyenler ve Beş Element / Dilek Palabıyık / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 /Emekli (46 yaş) / İstanbul

Çok verimli ve geliştirici bir eğitimdi. Özellikle nedenini anlamlandıramadığım davranış ve düşüncelerimin elementimden kaynaklandığını öğrenmek beni etkiledi. Kendimi daha iyi tanımak, nedenlerimi çözmemi sağladı. Bilgi ve sunum muhteşemdi. Bizlerin anlayabileceği seviyede hazırlandığı için ayrıca teşekkürler. Bedenimi tanıdım, anladım, sevdim bundan sonra da bedenimle birim, tıpkı sizlerle olduğu gibi. 

Meridyenler ve Beş Element / Özlem Karaaslan Cengiz / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Doktor (34 yaş) / Sivas

Yaklaşık 17 yıldır gerek tıp fakültesi öğrencisi gerek doktor olarak insan sağlığı ile uğraşmama rağmen bedenimin bilgeliğinden habersiz olduğumu, insanın sadece bir bedeni değil ruhu da olduğunu sayenizde öğrendim. Bundan sonra da bu koruyucu sağlık hizmetinden daha fazla insanın haberdar olması ve hayatına geçirmesi için elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum. 

Meridyenler ve Beş Element / Beytiye Beyazıt / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / İngilizce Öğretmeni (51 yaş) / Bursa

PiKi 1’de zihnimizi, PiKi 2‘de duygularımızı, PiKi 3‘te ruhumuzu dengeledik. PiKi 4‘te derin affettik. PiKi 5 ise bütün bilgileri, öğrenilen her şeyi, bedensel dengeyi sağlamak için adeta ilk dört eğitimin taçlandırdığı Meridyenler ve Beş Element. Her birinde devrim mahiyetinde kazanımlarım oldu. Her biri eşsiz deneyimler, farkındalıklardı. En özeli Meridyenler ve 5 Element’ ti. Çünkü öğrendiklerimizi beden sağlığımızı korumakta, bütününü sağlıklı tutmak, iyileşmeyi hızlandırmak ve hastalanmadan sağlıklı yaşamak için uygulamayı öğrendik. Bu paha biçilmez bir eğitim. Biz bu bilgi denizinin üzerinde zaman zaman uçan halıya binmiş, zaman zaman tahtasız sörf yapmış, zaman zaman da tüpsüz dalmış ve hayatta kalmış gibi hissettik. Bu öğretiyi cömertçe bizlerle paylaştığınız için kendimi çok özel hissediyorum. Ve sizlere şükran duyuyorum. Sağlıkla uzun yaşayın ve öğretmeye devam edin. Sevgiyle kalın. 

Meridyenler ve Beş Element / İmam Veli İzgi / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Aşçı (39 yaş) / İstanbul

Burayı ancak yaşayanlar bilir. Tüm eğitimlerde maksimum seviyede verim almış biri olarak, bu eğitimde de aynı şeyi yaşadım. Henüz kendime gelemedim çünkü değişim dönüşümün başladığını hissediyorum. Hayatı yeniden yaşamaya hazır hale geldim. Bugüne kadar geçmişten getirmiş olduğum her şeyi attım. Beynimde bir sıfırlanma oldu. Sanki hücrelerimden bütün o geçmişten getirdiğim zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel şeyleri attım tıpkı bir bebek gibiyim. Kendimi buranın desteği ile yeniden yarattım. Ben kendim oldum, bundan daha iyisi olur mu? Evet dediğim gibi burayı anlatmaya ne kalem ne de kâğıt yeter. Kendinizi kaybettiyseniz buraya gelin, burada kendiniz bulur, kendinize gelirsiniz. Sevgi ve saygılarımla. İyi ki varsınız.

Meridyenler ve Beş Element / Ziynet Kavaklı / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Gıda Müh. Satış Direktörü (44 yaş) / İstanbul

Meridyenler ve Beş Element Eğitimi, PİKİ eğitimlerinde öğrendiğimiz tüm bilgileri birleştirerek, beden sağlığımızı koruyabilmek için neler yapmamız konusunda çok faydalı bir eğitim. Meridyenlerin önemini her gün düzenli olarak uygulama yaptığımda çok net gördüm ve bu eğitimde de test etme imkânım oldu. Hem ruh hem de beden sağlığı için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bedeni ve ruhu ile dost olmak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Bu eğitimdeki ve daha önceki PİKİ’lerdeki tüm desteğiniz için teşekkür ederim.

Meridyenler ve Beş Element / Metin Balcı / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Tekstil Firması Sahibi (51 yaş) / İstanbul

Acaba kaç insan bedenindeki organların mucizevî bir şekilde çalıştığının farkında. Bir yerimiz kesildiğinde bile o kesiğin nasıl kapanıp eski haline döndüğüne kaç insan dikkat etmiştir. Bedenimiz müthiş bir haberleşme ağı ile kaplı. Bir yerde olan bir hareket saliseler içinde gerekli yerlere haber olarak ulaşıyor. Biz bu mucizevî bedene ne kadar değer veriyoruz? Onun enerji ağının bozulan tıkanan yerlerine yardımcı olamaz mıyız? Kendi kendini tamir edebilen bedenimize yapacağımız yardımlar ile onu kusursuz bir şekilde çalışmasına devam etmesini sağlayabiliriz. Bu da bize sağlıklı ve kaliteli, mutlu bir yaşam olarak geri döner. İşte bütün bunların öğretileri Kuraldışı’nda. Öğrendikçe ve uyguladıkça sonuçlar adeta bir mucize. İnsan gerçekten inanamıyor ve şaşırıyor. Aldığımız bilgiler ve materyaller bir hazine değerinde. En büyük zenginlik sağlıktır. Herkesin bu bilgileri alıp kendi bedeninin doktoru olmasını dilerim.

Meridyenler ve Beş Element / Neziha Kesmez / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Emekli (48 yaş) / Adana

PİKİ eğitimleri Benim için yeniden doğmak gibi oldu. Yıllardır hayatımda sürekli tekrar eden sorunumun kaynağına inmek, cevap bulamadığım sorularıma cevap bulmak müthiş bir huzur. Bedenimin bilgeliği karşısında saygıyla eğilmemek mümkün değil. Kendi bedenimin farkında olmak. Mucizenin ben olduğumu bilmek müthiş bir duygu. Bütün hayatımı değiştiren, geliştiren, dönüştüren Kuraldışı ailesine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Işık ve sevgiyle.

Meridyenler ve Beş Element / Demet Şenol / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Eğitim Koordinatörü (44 yaş) / İstanbul

Bu eğitimde kendi sağlığımın sorumluluğunu nasıl alabileceğimi öğrendim. Hasta olmadan önce sağlığımı korumak ve sağlıkla yaşayabileceğimi bilmek, bunun yollarının pratiğini öğrenmek çok anlamlı ve mutluluk verici oldu. Burada olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum. Bu muhteşem bilgilere erişebilmek herkese nasip olmaz. Böyle mükemmel bir eğitimi bize hazırlayıp sunduğu için Nil ve Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanımışım…

Meridyenler ve Beş Element / İsmail Kucur / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Serbest Meslek (42 yaş) / İstanbul

Kuraldışı’nda bu son eğitimim ve bu eğitimin diğer aldığım eğitimleri taçlandırdığını hissediyorum. İçindeki egzersizlerin, katılaştırmış olduğum duyguları bedenimden, zihnimden, ruhumdan arındırdığını hissediyorum. Ne yazacağımı bilmeden söyleyebileceğim tek şey harika bir deneyim oldu. Artık duygularımdan kaçmayı değil duygularımı yapıcı ifade etmeyi seçiyorum. Saim harika bir insansın. Nefes alıp verdikçe sana şükranlarımı göndereceğim. Güzel bakan, güzel gözlü, sarışın kadın iyi ki varsın. Varlığın için gerçekten sana şükran duyuyorum.

Meridyenler ve Beş Element / Deniz Özgür Yalazan / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Bankacı (40 yaş) / İstanbul

Bedenin bilgeliğinin büyücü kıvamına ulaştığı eğitim bence. Fiziksel bedenime bu eğitime katılmakla çok güzel bir şey yapmış oldum. Ama asıl bugünden itibaren buradan öğrendiklerimi hayatıma katarak sağlıklı ve uzun bir yaşam elde edeceğimi biliyorum. Diğer tüm PİKİ’lerde hepsine iyi gelecek ilaç karışımları yaptık ve hazırladık, şırıngalara çektik, bu eğitimde de bedenimizin bize yol göstermesiyle damar yolarını bulduk ve bu şifa bilgilerini damarlarımıza yolladık. Tüm bu bilgileri derleyip toparlayıp bize anlattığınız için ve hayata geçirmemiz konusundaki ısrarlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Meridyenler ve Beş Element / Seda Kostik / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Editör (33 yaş) / İstanbul

Bu eğitimde bedenimizle, organlarımızla iletişim kurmayı öğrendik. Organlarımızın sağlığının düşünce, inanç sistemimizden, alışkanlıklarımızdan nasıl etkilendiğini öğrendik. Bir organımızın diğer organlarımızla besleyici ya da tüketici ilişkisinin yansımalarını çok güzel bir anlatım sayesinde kavrama yoluna girdik. Bedenimize iyi bakmanın yolu onu iyi tanımaktan ve hangi düşünce kalıplarının, beslenme alışkanlıklarının ruhsal, duygusal ve fiziksel sorunlara yol açtığını öğrenmekten geçiyorsa, bu eğitim bu konudaki en büyük rehberlerden. Yaşamın sadeliğini ve zenginliğini gösteren, bireyin kendi sağlığının sorumluluğunu almasında büyük katkı sağlayan bir eğitim oldu. Çok teşekkürler…

Meridyenler ve Beş Element / Selva Damlacı / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Yönetici Asistanı (33 yaş) / İstanbul

2015 Ekim ayında başlamış olduğum yolculuğum bugün tamamlanıyor. Son modül olan bu eğitimin sonunda yaptığımız son egzersizde nereden nereye geldiğimi net olarak görebildim. Farkında olarak veya olmayarak o kadar derinlere inmiştim ki katıldığım tüm eğitimlerde basamakları kimi zaman zorlanarak, kimi zaman kolaylıkla çıktım. Çıktığım her basamak sonrasında yaşadığım haz duygusu harikaydı. Hayat yolculuğum devam ediyor. Bu yolculukta dinleneceğim noktalar, yerler olacak ama eskisi gibi geriye değil, geldiğim noktada mola verip yolculuğuma öyle devam edeceğim. PİKİ’nin her eğitimi o kadar büyük özveri ile hazırlanmış ki bunu gerçekten fazlasıyla hissettim. Böyle değerli bir eğitime katıldığım için önce kendime sonra Nil’e, Saim’e şükranlarımı sunuyorum. Kendimi bulma yolumda pusulam oldunuz yürekten teşekkür ederim.

Meridyenler ve Beş Element / Ruhşan Çağlar / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Tekstil Tasarımcısı (46 yaş) / İstanbul

PİKİ eğitimleri bir serüven, hem de hayatımızda çıktığımız en verimli, heyecanlı serüvenlerin başında yer alıyor. Bu eğitim ise hayatın bize hediyesi gibi. 5000 yıllık bu bilgeliği öğrendiğim için kendimi çok şanslı görüyorum. Bu öğrendiklerimle neyin nerede yanlış gittiğini ve nasıl düzeltebileceğimi artık çok iyi biliyorum. Bu eğitimlerle duygularımı, ruhumu ve son olarak bedenimi temizlemeyi öğrendim. Kendi kendimize uygulayabileceğimiz yöntemlerle bedenimizin ihtiyacı olduğu eksiklikler neyse onu yerine koymayı öğrendik. Öğrendiklerimiz saymakla bitmez fakat PİKİ yöntemlerini uygulayarak sağlığım eskisinden çok çok daha iyi. Bu eğitimleri hazırladığın için Nil sana çok teşekkür ederim. Saim sana çok teşekkür ederim. Sanki yeniden bir başlangıç yapıyorum hayata…

Meridyenler ve Beş Element / Gamze Aşnük / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Mühendis (47 yaş) / Gaziantep

Yine zihnimin ve ruhumun eş zamanlı doyuma ulaştığı harika bir eğitim yaşadım. Daha önceki eğitimlerle yaşamımda olumlu olan birçok değişim ve gelişim yaşadım. Kelimelerle ifade etmek çok zor olsa da hem mutlu, hem huzurlu hem de doymuş olarak buradan ayrılıyorum. Aynı zamanda Nil’in akıcı, anlaşılabilir ve sabırlı anlatım tarzı, sevecenliği, canlılığı beni her zamanki gibi hayran bıraktı. Saim’in varlığı yeter! Sakin karmaşa çözücü yaklaşımları olası sıkışık durumları anında çözdü. Asistan arkadaşların hepsi konulara hakim ve çok vericilerdi. Emeği geçen herkese çok çok çok teşekkürler. Mutlaka katılın! Derim.

Meridyenler ve Beş Element / Nurcan Akpınar / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Mali Müşavir (42 yaş) /Ankara

Kendime yaptığım yolculuğun en önemli durak noktası, bu eğitimdir. Kuraldışı’nın yaşam okulu ve PİKİ eğitimlerinin sağladığı katkının nirvanası. Yaşamım boyunca beni yöneten kalıpların hastalık yaratmadaki rolünü bu eğitim sayesinde idrak ettim. Bedenimizden uzaktayız ve bunun farkında değiliz. Bu eğitim bedenimizdeki bütün noktaların üzerimizdeki etkisini çok iyi anlattı. İyi ki buradaymışım. Burada olun anlayacağınız çok şey var.

Meridyenler ve Beş Element / Aynur Kılınç / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Operatör Doktor (46 yaş) / İstanbul

PİKİ eğitimleri çok muhteşem eğitimlerdi ve bu son eğitim de tüm PİKi eğitimlerinin bir sentezi gibiydi. Neden bir önceki eğitimi almadan bu eğitime girilemeyeceğini çok iyi anladım. Çünkü baştan beri ilmek ilmek dokuyarak geliyorsunuz. Her gelişinizde bir öncekini sindirmiş oluyorsunuz. Sezginiz daha güçlü oluyor ve çok daha uyumlu ve verimli oluyor. Bir tıp doktoru olarak her zaman insan beyninin ve bedeninin muhteşem ve kusursuz yapısı dikkatimi çekmişti. Ama PİKİ’lerde ve Meridyen eğitiminde gördüm ki bu bedenin ve zihnin sahibi tarafından korunması, özen gösterilmesi tıbbın bile ötesinde bir güç. Bu eğitimler bana şunu öğretti: Bedenin bilgeliğine inan. Tüm Kuraldışı ailesine bu güzel hizmetleri için sonsuz teşekkürler.

Meridyenler ve Beş Element / Sibel Yılmazer / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Doktor (58 yaş) / Bursa

Bütün eğitimler güzeldi ama bu eğitim muhteşem. Adeta bir operanın kapanışı gibi büyüledi. Bilseydim PİKİ 1-2-3’ü daha da can kulağıyla dinlerdim. Eğitimleri tekrarlamak istiyorum. Kuraldışı hayatımı çok yukarı çekti, teşekkürler. Çok şanslı olduğumu hissediyorum. Bu eğitim bir hekim olarak beni çok etkiledi. Çok farklı doğu tıbbı yöntemlerini birleştirip, en kolay anlayacağımız ve en etkili olacak şekilde hazırlamışsınız. Kısa sürede bunca yılın emeğini bize öğrettiniz, aydınlattınız. Teşekkürler.

Meridyenler ve Beş Element / Ebru Öner / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Grafiker (39 yaş) / İstanbul

Bu eğitimle bedenimin bilgeliğini en ince ayrıntısına kadar öğrendim. Derin öğrenme, bilgi dolu 6 gün geçirdim. Bedenimin sağlığını hap çözümler yerine neler yaparak güçlendirebileceğimi öğrendim. Bu eğitim bence bir kez değil, birkaç kez alınması gereken bir eğitim. Neden doktorlara güveniyoruz ve verdikleri küçücük bir hapın bizi iyileştireceğine inanıyoruz da, bedenimizin bilgeliğine inanmayalım. Tıpkı suyun yolunu bulduğu gibi beden de yolunu bulur. Sadece bedenimize güvenmek yeter. Yeter ki inanın. Umarım bu eğitimi sağlığına önem veren, kendini tanıyıp sağlıklı yaşamak isteyen herkes alır.

 Meridyenler ve Beş Element / Cansın Kardelen / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 / Tıp Öğrencisi (20 yaş) / İzmir

Bu eğitim çok değerli Ben bu eğitimde kendi çabamla iyileşebileceğimi ve sağlığımı koruyabileceğimi gördüm. Sağlığının sorumluluğunu almak isteyen herkese bunu tavsiye ederim. Meridyen ve 5 element bilgeliği mucize gibi ve burada mucizenin gerçek olduğunu deneyimledim. Çünkü test ediyoruz, zayıf bulduğumuz noktaları düzeltiyoruz ve tekrar test ederek güçlendiğimizi görüyoruz. Benim gibi sol beyin ağırlıklıysanız bunu görmek PİKİ’ye güvenmeyi kolaylaştırıyor. Beş Element’te kendi elementlerimi öğrenmek de çok değerliydi. Güçlendirmeye ihtiyacı olan ve güçlü olduğum özelliklerimi bilmek harika. Gücümü keşfetmek harika. Önce kendime ve hayata sonra Nil ve Saim’e şükran duyuyorum. Sevgilerle…

Meridyenler ve Beş Element / Zehra Balcı / 27-28-29-30 Ağustos-03-04 Eylül 2016 /Tasarımcı (47 yaş) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı ailesi, bu eğitime katılmanın ayrıcalığını yaşadığım için çok mutluyum. Bu eğitimde öğrendiklerimle yaşam boyu kullanabileceğim bilgiler edindim. Bedenimizin bilgeliğini ve sonsuzluğunu daha çok idrak ettim. Bu bilgiler doğrultusunda kendimi geliştirebileceğim kaynağım oldunuz. Yaşantımın bundan sonraki bölümünde daha enerjik, sağlıklı olarak ruhsal, bedensel, zihinsel ve duygusal bir bütünlüğün var olabildiğini deneyimleme fırsatı bulduğum bu eğitim için hepinize sonsuz teşekkürler. Sevgilerimle.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Aydan Çerçiler / 26-27 Aralık 2015İşçi (52 yaş) /Almanya

Çok değerli bilgileri uygulamalı olarak alıyor yeniden şifalanıyoruz. Bedenin bilgeliğine bir adım daha yaklaşacağımı biliyordum. Uygulamalarla bedenimin kendisinin şifa kaynaklarını öğrendim. Ve mucizevî işleyen sistemin bütünlüğünü bir kez daha ve çok daha derin deneyimledim. Kendime verebileceğim çok değerli bir armağan; Bedenimin şifresini ve verdiği sinyalleri anlamak ve çözümlemek. Kuraldışında eğitim var diye duyurulduğunda merakla başka daha neler keşfedebileceğimin duygusunu yaşayarak şevkle geliyor ve gelmeye devam ediyorum. Bu sonsuz deryada akıp derya olmak muhteşem. Sonsuz şükran.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Belgin Yavuzlar Türbedar / 26-27 Aralık 2015İşçi (52 yaş) /Almanya

Şu an kendimi harika hissediyorum. Kuraldışı’nda her zaman almayı beklediğimden fazlasını buldum. Bedenimle ruhuma giden en heyecanlı deneyimlerden biriydi. Hayat boyu rehber olacak bilgilerle donandık. Yüzlerce eğitim, kitap ve yılların birikimini bu kadar özenle planlayarak bize sunduğun için şükranla teşekkür ediyorum Nil. PiKi ile başlayan öğrenme deneyimi bana sağlıklı, özgüven, özsaygı, cesaret kazandırdı. Bu yolda öğrendiklerimin hakkını vererek gelişmeye, içselleştirerek kullanmaya söz veriyorum.
Sevgili Nil ve Saim,
Üretkenliğinize, ideallerinize olan bağlılığınıza hayranım. Sizi seviyorum. İyi ki varsınız.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Burak Arı / 26-27 Aralık 2015Yaşam Koçu (46yaş)/ İstanbul

Bedenimin bilgeliğini defalarca deneyimlediğim bu harika eğitim için sana şükran doluyum Nil’ciğim. Sağlığımın sorumluluğunu bütünsel olarak almamı sağlayan paha biçilemez bilgiler ve deneyimler edindim. Bu kadar yakınımızda, bunca yılın deneyimiyle harmanladığın, bunca zenginliğin bir araya geldiği ‘ultra konsantre bir deneyimdi. On yüz bin milyon şükranlarımı sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Cenk Dıgdıgoğlu / 26-27 Aralık 2015Yaşam Koçu (46 yaş)/ Antalya

Bedenimin bilgeliğinin en son noktası… Doğu tıbbının sentezlenerek bedenimizin nasıl şifalandırabileceğimizi gösteren, öğreten değer biçilemeyen bilgiler. Ömer’in derin tıp bilgileri… Saim’in her zamanki önderliği… Ve tabii ki Nil’in süprizler ve farkındalıklarla dolu enfes eğitimi. Piki yolculuğu devam ediyor ve ben bu yolculuğun en özel 18 kişisinden biriyim. En derin şükran duygularımla…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Deniz Eylem Asal / 26-27 Aralık 2015Lojistik Firması sahibi (40 yaş)/ İstanbul

Piki eğitimlerinin en harika modüllerinden biri olduğunu söylersem diğer modüllere haksızlık etmiş olurum. Çünkü her biri birbirinden muhteşem. Piki 1 eğitimine katılmaya karar verdiğimde hayatımın değişeceğini bilmiyordum. 3 yıllık süreç içinde yaşadıklarım anlatılmaz. Çin tıbbının muhteşem kadim bilgeliğinin pratik ve keyifli yöntemlerle hayatınıza gireceği, beden-zihin-duygu ve ruh sağlığınızın elinizde olduğunun farkındalığı deneyimini yaşamak için niye daha fazla bekleyesiniz ki.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Dila Ertemli / 26-27 Aralık 2015Aile ve Öğrenci Koçu (43) / İstanbul

Fiziksel, ruhsal, zihinsel ve duygusal olarak, tamamlandığımı hissettiğim bir eğitimdi. Kolayca ulaşılamayacak ve faydalı harika bilgilerle doluydu. Bu kadar önemli kadim bilgilere ulaşabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu eğitimi büyük özen ve emekle hazırlayan Nil sana şükran ve sevgimi sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Hülya Kurt / 26-27 Aralık 2015Öğrenci (21) / İstanbul

Kendime emek vermek beni kendime daha da yaklaştırdı. Piki ile bağlantılı tüm eğitimler öz disiplinimi ve özsaygımı arttırdı. Kendimi ve başkalarını olduğu gibi kabul edip sevmeme vesile oldu. Bunun için Nil’e, emeği geçen Saim ve Ömer’e şükranlarımı sunuyorum. Sağlık hayatın devamının bir parçası. Sizler de sağlıklı olmak ve kendinize emek vermenin hazzını yaşamak ve bunu da pratik bilgilerle, bedenin bilgeliğiyle yapmak istiyorsanız mutlaka bu ayrıcalığı yaşayın, eğitimlere katılın. Yaşam ruhen, bedenen fiziken bir bütündür. Kendinize bunu hediye edin. Yaşama bir hediyesiniz, yaşamın bir hediyesisiniz. Sevgiler…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Hümeyra Tümer / 26-27 Aralık 2015(43 yaş) / İstanbul

Evet, bir eğitimin sonuna yine geldik. Başlarken büyük bir heyecan, biterken doygunluk ama bir o kadar da ayrılmadan dolayı içime gelen o üzüntü. O kadar dolu geçen bir eğitim sonrasında, arkadaşları, Nil’i, Saim’i görememek olsa gerek bu içimi sızlatan. Yeni, güzel, doyumlu bilgiler bana doğru yerde olduğumu söylüyor. Nil’e, emeği geçen ve bizlerin biz olmasına katkısı olan herkese, her şeye ve kendime teşekkür ederim. Artık biliyorum ben bunları öğrenmeyi hak ediyor ve kendi değerimi biliyorum. Şükürler olsun.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Murat Ertemli / 26-27 Aralık 2015(43 yaş) / İstanbul

Yine bir Nil klasiği. Şaşkınlık ve heyecan içindeyim. Böylesine muhteşem bilgilerin bu kadar ulaşılabilir olmasına şaşkın ve bu bilgilere ulaşan kişilerden biri olduğum için de heyecanlıyım. Yaşama ve bütüne bakış açıma bir yenisi daha eklendi. Muhteşem bir bütünün kutsal bir parçası olduğumu bir kez daha keyifle deneyimledim. Bu bilgilerle hayatım daha anlamlı, ruhum daha huzurlu. Yaşamın benim için hazırladığı sürprizlere hazırım. Emeklerin için teşekkür ederim Nil. Bu eğitimlerden aldıklarımı hayatıma katmak için sabırsızlanıyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Nurhan Kürkan / 26-27 Aralık 2015İK uzman Yrd. (33 Yaş)/İstanbul

Hayatta unutamayacağım, şükranla ve gülümseme ile tekrar tekrar yaşayacağım ŞAHANE iki gün geçirdim. Bütüne verdiğiniz hizmetten dolayı başta 49 ve Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Her yerden eğitim alabiliriz, ama KURALDIŞI EĞİTİMLERİ, sevgi ve saygı ile ayrıcalıklı ve ÖZGÜN! Kendimi çoooook ŞANSLI hissediyorum. Yeni, bol öğrenmeli eğitimlerde buluşmak üzere. SEVGİ İLE NİCE BİRLİKTELİKLERE!

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Prof. Dr. Sema Baykara / 26-27 Aralık 2015İK uzman Yrd. (33 Yaş)/İstanbul

Büyük bir emekle hazırlanmış, yılların imbiğinden ve tecrübelerinden süzülmüş bilgileri bize en anlaşılabilir şekilde sunan harika bir eğitimdi ve ben bu eğitimi ilk kez tamamlamış grubun içinde yer alan birisi olarak, kendimi şanslı hissediyorum. Ruhum, bedenim, zihnim bütünleşti adeta ve bunun getirdiği müthiş bir dinginlik duygusu ile ayrılıyorum bu eğitimden. Bedenimizin bilgeliğine olan hayranlığım bu eğitimle birlikte giderek arttı. Aldığım bu bilgileri hayatıma kattıkça yaşamımın çok daha sağlıklı, zevkli ve kolay olacağını biliyorum. Bu eğitimi özenle hazırladığın, her zamanki pozitif enerjinle bize sunduğun ve bende bu değişimi yarattığın için sonsuz teşekkürler NİL. İyi ki varsın.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Refik Yıldırım / 26-27 Aralık 2015Almanya

Yine özenle hazırlanmış, çok az kodlamayla çok kapsamlı hazırlanmış bir bilgisayar programı gibi açık nokta bırakılmadan uçtan uca her yerimize dokunan eğitimdi. Şunu artık çok net biliyorum ki hayatımda her şeye sahibim. Bedenim uyum içinde ve kendini nasıl şifalandıracağını çok iyi biliyor. Şimdi öğrendiklerimi hayata geçirme zamanı. Teşekkürler Nil, teşekkürler Saim, teşekkürler Ömer.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Serkan Çelik / 26-27 Aralık 2015Müh. (44 yaş)/ İstanbul

Sevgili Nil-Saim çok farkındalıklı çok özgün bir eğitimdi benim için. Öğrenme çok iyi geldi bana, ifade edecek kelime bulamıyorum, müthişti. Paylaşımlarınız için çok TEŞEKKÜRLER. İyi ki varsınız iyi ki Kuraldışı var sonsuz sevgiler ve saygılar.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sezai Şahin / 26-27 Aralık 2015İnş. Yük. Müh. (44 yaş)/ İstanbul

Eğer bedenin bilgeliği hakkında bir şeylerden haberdar iseniz ve Piki eğitimlerini almış iseniz, bu uygulamalı eğitim, beden –zihin-ruh-duygu hepsini toparlayan ve benim açımdan yaşama bundan sonra nasıl bakacağınızı ve nasıl adımlar atacağınızın inisiyatifini sizin elinize veren bir eğitim. Bu eğitim yaşamın size bir büyük hediyesi. Alın, deneyimleyin, yaşamınıza katın ve çok mutlu olun.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sultan Öztoprak / 26-27 Aralık 2015British Airways / Yolcu Hizmetleri Şefi (34) / İstanbul

Öncelikle PiKi’leri aldığınızda bu eğitimi alabilirsiniz, onun bilinciyle şunları belirtmek istiyorum. Eğitimin sonunda ‘iyi ki katıldım’ diye şükrederek ayrılacaksınız. Öncelikle kendinizi burada öğrendiklerinizle ve egzersizlerle hayatınızı yeniliyorsunuz ve hayatınızın yaratıcısı olduğunuzun tam bilincine varıyorsunuz. Hayatın bambaşka bilgileri ile tanıştım. Çok faydalı bilgiler aldım. Hayatımın ve sağlığımın sorumlusu olduğumu içselleştirdim. Bu eğitim programını hazırladığı için 49’e çok teşekkür ediyorum iyi ki varsın, emeklerin için teşekkürler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Zeliha Yıldırım / 26-27 Aralık 2015Yaşam Koçu (41 yaş) /Antalya

Bedenimi keşfetmek, onun bilgeliğini görmek tanımak, her hücremde hissetmek tarif edilemez bir duygu. Bu eğitimden sağlığımın kıymetini daha da bilerek çok büyük bir doyum, haz, keyif duygularıyla ayrılıyorum. Sevgili Nil, bu büyük emeğin için sana sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu öğrendiklerimi kendi hayatıma geçirecek (hatta ailece hayatımıza geçirecek olmamızın) olmamın mutluluğu ve heyecanıyla ayrılıyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / A. Tuba Tonbul / 24-25-26-27 Eylül 2015Yaşam Koçu (41 yaş) /Antalya

Yine sevgili Nil ve Saim’le, yine Kuraldışı’nda bir eğitim almak benim için bir ayrıcalıktı. Bu eğitimi ilk alanlar olmak mutluluk vericiydi. Çok özenle hazırlanmış, aslında karmaşık ve binlerce yıllık bilgeliğe dayanan konular olabildiğince en özet ve anlaşılabilir haliyle bizlere sunuldu. Arada tıp fakültesinin ilk yıllarına anatomi derslerine dönmüş gibi hissedip nostaljide yapmadım değil hani. Ama kendi sağlığımın sorumluluğunu alarak, hasta olmadan önce sağlığımı korumak ve sağlıkla yaşayabileceğimi bilmek, bunun yollarının pratiğini öğrenmek çok anlamlı ve mutluluk verici oldu. Öncelikle eğitimi büyük emekle hazırlayan ve sunan sevgili Nil’e ayrıca paylaşımları için Saim’e ve Ömer’e, çok çok teşekkür ederim. Sizleri seviyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Ali İpram / 24-25-26-27 Eylül 2015Yönetici asistanı (42 yaş)/ İstanbul

Bu hayatımın en mükemmel bayram hediyesiydi. Bu eğitim tüm piki eğitimlerinden farklı olarak fiziksel farkındalıklar da yaşadığım bir eğitimdi. Bu kadar çok bilginin, egzersizin böyle kısa sürede, mükemmelinde üzerinde sunulması inanılmaz ama gerçekti. Böyle mükemmel bir eğitimi bize hazırlayıp sunduğu için Nil ve Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca tüm katılımcı Kuraldışı ailesi dostlarıma da katkılarından dolayı teşekkür ederim. İyi ki varsınız Nil ve Saim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Aydan Çerçiler / 24-25-26-27 Eylül 2015Öğretmen (47 yaş) /İstanbul

Geriye baktığımda dört günde dopdolu bir eğitim geçirdik. Aslında PİKİ eğitimlerinin bir devamı olarak baktığımızda mükemmel bir sentez olduğunu görebiliriz. İç içe geçen ve ‘Bedenimizin Bilgeliğini’ adım adım yaşatan bir bütün. Çok değerli materyallerle özenle hazırlanmış, emeğin için sonsuz teşekkürler Nil. Tabii ki bu eğitim de her eğitimde olduğu gibi farkındalıklar ve paylaşımları bol anlar yaşadık. Biz bedenimizle bütünleştikçe onun mesajlarını aldıkça hayranlığım artıyor. Hem bedenime, hem beni bedenimin gizemiyle tanıştıran değerli eğitmenlerimize şükranlarımı ifade etmek isterim. Nil emeğine sağlık bu kadar çok ve değerli bilginin aklımızda kalması için her ayrıntıyı düşünerek kurgulaman ve bize aktarman bize güzel bir deneyimin ötesinde, yaşamımıza hemen katmamız ve uygulamamıza fırsat verdiğin için teşekkürler. Ömer değerli bilgilerin için şükranlarımla.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Belgin Yavuzlar Türbedar / 24-25-26-27 Eylül 2015Eğitim Asistanı (37 yaş) /İstanbul

Bedenimin olağanüstülüğüne bir kez daha hayran kaldım. Müthiş bir deneyimdi. Yaşam boyu bana ve çevreme katkılar sağlayacak bilgilerle dolduk, taştık. İçerik olarak yılların emeğiyle ve deneyimiyle yoğrulmuş çok geniş bir sunumla karşılaştım. Kendimi bir ömür güvende hissedebilirim ve bu bilgileri üzerine yapacağım çalışmalarla gelişebilirim. Son egzersizden sonra tarifsiz bir hafiflik, enerji hali ve huzur içindeyim. Değerli Saim, Ömer katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgili Nil, her zaman sonsuz şükran duygumla güzel ruhunu selamlıyorum. İyi ki varsınız. Devam eden şahane eğitimlerde buluşmak ümidiyle.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Burak Arı / 24-25-26-27 Eylül 2015Eğitim Asistanı (37 yaş) /İstanbul

İlk kez yapılan “Beş element” eğitimine katıldığım ve bu eşsiz deneyimi yaşama fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Meridyenlerin işleyişini, organlarla bağlantılarını ve bir bütün olarak sağlığım üzerindeki etkisini öğrendikten sonra sağlığımın sorumluluğunu almayı seçiyorum. Çünkü sağlığım hiç kimseye emanet edilemeyecek kadar değerli! Kendi elementlerimi öğrenmek, bana uygun beslenme konusunda pratik bilgiler almak ve organlarımın sağlığını korumak konusundaki bilgiler müthiş derecede ufkumu genişletti. 5000 yıllık Çin tıbbı ve bunca kadim bilgi ancak bu kadar basit ve yeterli detayda anlatılabilir. Herkesin anlayabileceği düzeyde anlatılan ve herkesin yararlanabileceği harika bir eğitim. Artık sağlığım beni en iyi tanıyan kişiye yani bana emanet.Yuppi…..

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Canan Borkenhagen / 24-25-26-27 Eylül 2015Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. (41 yaş) /Tekirdağ

Zihnin ve bedenin birlikte hareket ettiğini görebilmek, fiziksel, duygusal, ruhsal aksaklığa uğrayan her ne varsa bedenin özüne sorabilmek ve ondan cevap alabilmek inanılmaz derecede haz veren bir duygu. Bu kendimi ve bedenimi tanıma sürecim. Meridyen ve beş element eğitimi algısal ve tepkisel yetilerimi arttırdı. Bunu herkesin yaşaması arzusu ile Nil’e ve ekibine teşekkür eder, devamını dilerim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Cenk Dıgdıgoğlu / 24-25-26-27 Eylül 2015(29) / İstanbul

Bedenimin bilgeliğini bir kez daha, ancak bu sefer daha derin keşfetmenin tarifsiz hazzını yaşıyorum. Bedenimizi şifalı tutabilmemiz bizim elimizde. Bunu nasıl yapabileceğimizi bize öğreten, kendi kendimizin şifalandırıcısı olduğumuzu gösteren olağanüstü bir eğitim. Uzakdoğu tıp biliminin yüzyıllar öncesinden gelen kadim bilgilerini en konsantre şekilde öğreten ve gösteren Nil’e, Saim’e ve Ömer’e sonsuz şükranlarımla…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Deniz Eylem Asal / 24-25-26-27 Eylül 2015Endüstri Mühendisi (38) / İzmir

Aldığım bütün kinesiyoloji eğitimlerinin (PİKİ) tamamlayıcı parçalarından bir kısmı daha, büyüleyici bir biçimde birleşti. İnsanın tüm sistemi, ayrılmaz bütün, beden, zihin, duygu ve ruh boyutunun birbirleriyle etkileşimi, bütünsel olarak gözlerimizin önüne geldi. Çin tıbbının, kinesiyolojinin, beş elenmentin ciltler alacak bilgeliğini pratik, kullanılır, kolay öğrenilir bir şekilde emekle, sabırla hazırlayan Nil’e sonsuz sevgiler. Hastalığa değil sağlığa nasıl odaklanarak zihin-beden-ruh ve duygularımızı dengeleyeceğimizin bir kez daha farklı yöntemlerine tanıklık ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Deniz Irmak / 24-25-26-27 Eylül 2015Burak Boru / Makina Mühendisi (37) / İstanbul

Tarif edilemez bir duygu içerisindeyim. Hafiflik… Sanki taşıdığım yüklerden kurtuldum. Sanki cevapları buldum. Bir ‘toprak’ olarak sadece yerimde durmayıp, çevremdeki güzelliklerle, duygularla uyum ve ahenk içinde akmaya başladım. Ruhum güzelleşti. Herkese tavsiye ederim. Bu duygulara girin, yaşayın, tanık olun. Sevgili Nil ve Saim, elinize sağlık… Harika, etkileyici bir eğitimdi. Gözüm kamaştı yüreğim aktı, bedenim coştu, hareketlendi… Sizi seviyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Derya Ferhan Erden / 24-25-26-27 Eylül 2015Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (32) / İstanbul

Bu eğitimle, bedenimin bana söylediklerini dinlemeyi, anlamayı ve ihtiyacı olan şifayı vermeyi öğrendim. Bedenim ihtiyaçlarını çeşitli ağrı şifreleri ile bana yıllardır söylemiş ben ancak onları çözmeyi ve cevaplandırmayı bu eğitimle birlikte yaşadım. İncelikle hazırlanmış bu eğitim için teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Dila Ertemli / 24-25-26-27 Eylül 2015Yönetici Asistanı (42 yaş) /Ankara

Fiziksel beden üzerinde yaptığımız çalışmalar ve anlatılanlar bütünsel sağlık bakış açımı genişletti. Kendi sağlığımın sorumluluğunu nasıl alabileceğimi öğretti. Pratik ve anlaşılır uygulamaları güvenle kullanabileceğimi deneyimledim. Dileğim bu Çin tıbbı öğretilerini herkesin öğrenmesi. Özellikle aramızda bütünsel bakış açısına sahip doktorların bunu öğrenmesi beni çok sevindirdi. Bu kadar derin bir öğretiyi pratik yöntemleriyle hazırlayıp bizlere aktardığın için Nil sana teşekkür ederim. Eline sağlık…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Doç. Dr. Murat Tonbul / 24-25-26-27 Eylül 2015Taş Ofisi / Mücevher ve İnşaat (27) / İstanbul

Yaşam Okulu ve Piki memnuniyetlerinden sonra ilk defa doktor kimliğimle heyecan ve merakla katıldığım ve uzmanlık branşım olan Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki doçentlik titrimi de kullanarak yazıyorum bu yorumu. Doğu tıbbının en çok önem verdiği uygulamaya soktuğu meridyen terapisi ve beş element konuları ancak bu kadar anlaşılabilir bir biçimde özetlenebilirdi. Ellerine ve emeğine sağlık Nil. Mesleki uygulamalarımda teşhis ve tedavi alanında bana ışık tutacak, farklı bir bakış açısıyla hastalarıma yeni tedavi alternatifleri sunarak bütünsel bakışımı pekiştirecek muhteşem bir eğitimdi. Güncel uygulamaya sokabilmem için çok çalışmam gerekecek. Bu konuda bana harika bir katalizör oldu. Beni tıbbiye sıralarına geri döndüren ve hastalarıma şifa verileri olan bu çalışma ve eğitim için sonsuz teşekkürler. Eğitim öğreticiliği yanında şifalandırıcı özelliğe de sahip olduğu için meraklılarına özellikle tavsiye ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Fatma Göktürk / 24-25-26-27 Eylül 2015(54) / İzmir

Piki’lerde ucundan gördüğüm pek de fikrim olmayan bir eğitimdi. Fakat iyi ki gelmişim kendi bedenimi tanımak ve nasıl şifalanacağını bilmek benim için bir hazine . Teşekkür ederim. Nil sana şükran duyuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Hilal Şerifoğlu / 24-25-26-27 Eylül 2015Öğrenci (27) / İstanbul

Bu eğitimi özenle hazırladığın için teşekkür ederim Nil. Üzerindeki emek bu eğitimde de beni çok etkiledi. Aldığım bilgileri kolaylıkla hayatıma katıyorum. Bedenim yine doğru cevapları verdi. Bedenimle ve cevaplarıyla buluşmak çok heyecan verici ve güzel, şikayet ettiğim ağrılarımın geçtiğini görmek harika.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Hülya Kurt / 24-25-26-27 Eylül 2015Öğrenci (20) / İstanbul

Çok faydalandığım ve yaşantımın birçok alanında kullanacağım bir eğitim oldu benim için. Sağlığını korumak isteyen ve bunu yeni nesillere de aktarmak isteyenlere mutlaka öneririm. Yaşam amacımızı gerçekleştirmek için beş elementin rolünü bilmek bence çok önemli. Başta Nil olmak üzere Saim ve Ömer’e şükranlarımı sunuyorum. Sağlıklı nesiller için eğitime EVET. Sevgiler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Hümeyra Tümer / 24-25-26-27 Eylül 2015Öğrenci (26 yaş)/ İstanbul

Bütün eğitimlerin sonunda tamam bitti bundan güzel eğitim olamaz derken her seferinde yine yanılıyordum. Bu neydi be, diyesim geliyor. Rahatladım, coştum, neşe içinde. Bir de sağlığımıza ne kadar faydalı olduğu anlatılmaz yaşanır derler ya aynen öyle. Kendimi, herkesi, her şeyi çok seviyorum. ŞÜKÜRLER OLSUN. Kendimi alkışlıyor ve bu duruma gelmeme katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ederim. Sevgiler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Işın Erten /24-25-26-27 Eylül 2015Okul Md. (51 yaş)/ İstanbul

İnsan bedeninin bilgeliğini öğrenmeye başladığım Piki eğitimlerinden sonra daha da derine inmek ve bedenin kendi içimdeki şifalandırma yöntemini öğrenmek çok istiyordum. Meridyenleri tanıyordum, ama bu eğitimle birlikte derinlemesine birçok bilgi ile donatıldım. Toplam dört gün gibi kısa bir sürede bilgi bombardımanına tutuldum. Ve şimdi sıra bunların üzerinde emek harcayıp iyice öğrenip uygulamak işi de bize düşüyor ki bu kadar güzel hazırlanmış eğitimin hakkını verelim ve bedenimizin nasıl mucize sisteme sahip olduğunu deneyimlediğimiz bu eğitimde daha da hakim olarak onu anlayabilelim. Varlığımızın sebebine, içimizdeki öze biraz daha ulaşabilmek bu kadar araç ile çok daha kolay ve mümkün. Her şey için sonsuz teşekkürler. Öncelikle tam şu anda ihtiyacı olan anne ve babama biraz olsun yararlı olabileceğimden dolayı çok mutluyum. Bu konuda eğitimlerin devamını diliyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / İsmail Hakkı Sarı / 24-25-26-27 Eylül 2015Okul Md. (45 yaş)/ İstanbul

Gitsem mi gitmesem mi? Gitsem ne olacak ne kazanacağım, hayatıma katkısı ne olacak diye ayak sürüyerek geldiğim bu eğitim beni olumlu anlamda çok şaşırttı. Çünkü ben Yaşam Okulu ve Piki eğitimlerini almış ve onları hayatıma uygulamaya çalışırken fiziksel bedenimi, ruhsal, duygusal, zihinsel ve sprit bedenlerimi bir bütün olarak ele almadığımı fark ettim. Bu eğitimle beraber artık almış olduğum tüm eğitimleri birbirleriyle bağlantılı ve ortak olarak birleştirip uygulamaya kendi kendime söz verdim. Her zaman olduğu gibi şükranlarımı sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Lidya Hülya Ata / 24-25-26-27 Eylül 2015Emekli (58 yaş)/ İstanbul

Dört gün süresince dolu dolu bedenimle ilgili öğrendiğim, bilgilerin şaşkınlığı içerisindeyim. Yaşam Okulu’nda zihnimdeki soruların cevabını buldum, Piki beş element ve meridyenlerde de bedenimle ilgili soruların cevaplarını bulmayı ve şifa kaynaklarını öğrendim, öğreniyorum. Eğitmenlere ve katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Murat Ertemli / 24-25-26-27 Eylül 2015Emekli (58 yaş)/ İstanbul

Böylesine mucizevi bilgilere ulaşmanın ve artık hayatımda deneyimleyecek olmanın heyecanını en derinlerimde hissediyorum. İnsana ve yaşam denen o düzene hayranlığım bir kere daha arttı. Her eğitimde olduğu gibi bu eğitimden sonra da, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ve ben bunu şükranla kabulleniyorum. Daha farkındalıklı, daha doyumlu, daha bütün bir yaşama merhaba! Puzzle ın en önemli parçasını buldum. Nil’e ve tüm katılımcılara teşekkürler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Murat Güleçal / 24-25-26-27 Eylül 2015Ekonomist (48yaş)/ İstanbul

Bu eğitimde insan vücudunun yapabildikleri ve yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi oldum. Kaslarımızın ve organlarımızın birbiri üzerindeki etkileri ve her etki noktasına yapılan baskılarla alınan etkiyi çok rahat hissettim. Bundan sonra öğrendiklerimi hem kendi üzerimde hem de en yakınlarımın üzerinde sağlıklı bir yaşam sürmemiz için uygulayacağım. Teşekkürler Nil…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Nurhan Kürkan / 24-25-26-27 Eylül 2015Ticaret (50 yaş)/ İstanbul

Kuraldışı ailesinin bir parçası olarak; doyumlu, bol öğrenmeli dört gün yaşadım. Sadece görüntüden ibaret olmadığımı biliyordum, bugün ayrılırken mükemmel bir bedene sahip olduğumu onunla iletişim içinde olmam için, Pikinin etkisini bir kez daha gördüm. Bedenim şimdi daha esnek, bana hizmet etmeye hazır. Onunla iletişim halinde olmamı sağlayacak muhteşem egzersizler öğrendim. Sıradaki eğitimi heyecanla bekliyorum. Emeği geçen Nil’e Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız! Yaşam yolculuğumda yolumun buradan geçmesinden dolayı, sizleri tanımaktan çok mutluyum. Teşekkür ederim. Sevgiler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Pınar Akdeniz / 24-25-26-27 Eylül 2015Öğretmen (44 yaş) / İstanbul

Bu eğitime gelmemeyi seçmiştim. Son anda gelmeye karar verdim. Kendine, sağlığına, ruhuna, bedenine değer vermeni ve içselleştirmeni sağlıyor; artık istesem de kendime zarar veremem. Çünkü bilinçlendim. Bedenin bilgeliği ile ilgili bilinçlenmek yaşamımdaki kısır döngülerin de çözülmesini sağlıyor. İyi ki gelmişim. İyi ki bu eğitim var. İyi ki kuraldışı var. İyi ki varsınız. Sonsuz şükranlarımla.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Prof. Dr. Sema Baykara / 24-25-26-27 Eylül 2015(26) / İstanbul

Tıp fakültesinde bir öğrenci iken vücudumun anatomisini ve fizyolojisini öğrendiğim derslerde, bu mükemmel işleyişten büyülendiğimi hatırlıyorum. Bu eğitimde ise spiritüel ve duygusal bedenlerimizin işleyişini öğrenirken benzer duyguları hissettim ve çok büyük bir heyecan duydum. Günümüz koşullarında gittikçe spesifikleşen ve bütünsellikten giderek uzaklaşarak tek bir organın hatta organın tek bir bölümüne odaklanarak hastalıklara çözüm bulmaya çalışan Batı tıbbına yönelik uygulamalara, binlerce yıllık Doğu tıbbının bu kadim uygulamalarının adapte edilmesi ve tedavi etmekten çok sağlığı korumaya yönelik bütünsel tıp anlayışının yerleşmesi, bir hekim olarak en büyük dileklerimden biri. Bu engin bilgileri son derece anlaşılır ve özet olarak bize sunma becerisini gösteren sevgili Nil’e sonsuz şükranlarım ve teşekkürlerimle

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Refik Yıldırım / 24-25-26-27 Eylül 2015İspanya Başkonsolosluğu Tercüman / Sekreter (53) / İstanbul

Diğer tüm eğitimlerde olduğu gibi yine bu eğitim de hünerli ellerle hazırlanıp, sentezlenmiş bedenimizin mucizelerini bize en güzel şekliyle sunan bir eğitimdi. Binlerce yıllık bilgi birikimi ve modern tıbbın birçok alanda yetersiz kaldığı bugünde bedenimizi koruma ve daha S.O.S vermeden önlemini almamız gereken tüm adımları tek tek ele alıp öğrendiğimizi düşünüyorum. İyi ki varsınız ve bedenimi tanıma yolculuğunda sağlığımı daha özenli koruyacak tüm bilgilere sahip olduğum için sana şükranlarımı sunuyorum Nil. Yeni eğitimleri sabırsızlıkla bekliyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Serkan Çelik / 24-25-26-27 Eylül 2015Eczacı (45) / İstanbul

Yeni bir farkındalık yeni bir eğitim. O kadar orijinal ve o kadar özgün ki çok özel farkındalıklar yaratıyor. Eğitimi hazırlayan Nil’e ve emeği geçenlere sonsuz şükranlar. Çok çok teşekkürler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sezai Şahin /24-25-26-27 Eylül 2015Remax Center (45) / İstanbul

Kinesiyolojinin en keyifli aşaması. Bedenin, ruhun, duygunun, düşüncenin, sevginin, maneviyatın bir arada çalışıldığı ve her anında öğrendiğim, uyguladığım, keyif aldığım, kendimi iyileştirdiğim bir atölye çalışması oldu. Dört günün nasıl geçtiğini anlayamadım. Daha sık düzenlenmesini isterim ki, tüm sevdiklerim, bu uygulamaları görsünler, öğrensinler ve deneyimlesinler. Kesinlikle kaçırılmayacak bir çalışma. Hazırlayan ve sunan Nil’in gönlüne, yüreğine sağlık. Şükranlarımla…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sonya Sabiha Saylan / 24-25-26-27 Eylül 2015Broker/Gnl. Mdr. (49 yaş) / İstanbul

Çok dolu dolu bir eğitim hazırlamışsın Nil emeğine sağlık. Bu eğitimde kendine nasıl check-up yapılır ve kendinin nasıl doktoru olunur onu öğrendim. Ellerimdeki sihri keşfettim. Çok heyecanlı bir dört gün geçirdim. Öğrendikçe enerji artıran bir eğitimdi. Çok donanımlı ve “hap” çözümler içeriyor. Her yıl tekrar tekrar gelmek istediğim bir eğitim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sultan Öztoprak / 24-25-26-27 Eylül 2015Broker/Gnl. Mdr. (49 yaş) / İstanbul

Kuraldışı’nda daha önce aldığım eğitimler gibi bu da benim için çok öğretici ve faydalı oldu. Bir süredir ihmal ettiğim sağlığımın sorumluluğunun almamın önemini yeniden fark ettim. En büyük zenginlik sağlıklı bedende, olumlu inançlar, değerler, düşünceler. Bu eğitim ile beraber bedense/fiziksel boyutta farkındalıklarım ve bilgi düzeyim arttı. Bundan sonra bedenimi önemseyerek ve değerini bilerek yaşayacağım. Kısa sürede Çin tıbbından kaynak alınan değerli bilgileri hayatıma katacağım için kendimi mutlu hissediyorum. Bu değerli, çok emek harcanmış güzel eğitim için Nil’e ve kuraldışı ailesine teşekkür ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Zeliha Yıldırım / 24-25-26-27 Eylül 2015Lojistik firması sahibi (44 yaş)/ İstanbul

‘Mutlaka orada olmalı, bu eğitimi almalısın’ diyen sezgilerimle geldiğim bu eğitimden çok hafiflemiş, tüm bedenlerimin birlikte el ele gülümseyişlerini ve birbirine sarılışlarını hissederek ayrılıyorum. Meridyenler fiziksel bedenime daha çok sahip çıkmamı, 5 element ise Pikinin gücüne bir kez daha şükran duymamı sağladı. Kendi bedenine hakim olmayı isteyen, sorumluluğunu almaya hazır herkesin bu eğitimi almasını diliyorum. Bu bilgilere ulaşmamızı sağlayan başta Nil olmak üzere, tüm ruhlara sevgi ve selamlarımla.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Banu Uzkut Onuk / 22-23 Aralık 2012İdareci (54 yaş)/ İzmir

Meridyenler eğitimi PiKi eğitimlerini tamamlayan, bütünleyen, bilgileri toparlayan bir eğitim. Bedenimizin bilgeliğini tekrar gösteren, onu daha iyi tanımamızı sağlayan bir eğitim. Şifa kendi bedenimizde bizim de bunu öğrenmemiz gerekir. Eğitim, bilgileri hepimizin rahat anlayacağı şekilde anlatılmış ve çok güzel toparlanmış. Emeği geçenlere çok teşekkürler. Dilerim, birçok kişi bu eğitimden yararlanabilir.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Batuhan Taşçılar / 22-23 Aralık 2012İdareci (53yaş)/ İzmir

Meridyenler eğitimi sağlıkla, sağlıklı olmakla direk bağlantılı, etkileri çok kısa sürede ve gözle görülür şekilde ortada olan inanılmaz faydalı bir eğitim. Biraz teknik biraz eğlence ve fazlasıyla bilgi alınan bu eğitime katılmaktan dolayı çok mutluyum. Hayattaki farkları fark yaratarak fark ettiren, emeği geçen herkese teşekkür ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Demet Uncu / 22-23 Aralık 2012Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

Bedenin bilgeliğini, daha önce PiKi 1, 2 ve 3’te öğrendiklerimle birlikte bu eğitimde daha da iyi kavradım. Katıldığım her yeni PiKi eğitiminde bedenime, bedenimin bilgeliğine daha da hayranlık duyuyorum. Bir sonraki eğitimi, orada öğreneceklerimi sabırsızlıkla bekliyorum. Bize bu kıymetli bilgileri aktarmak için harcadığınız emeğe sonsuz teşekkürler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Dilâ Ertemli / 22-23 Aralık 2012Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

Eline ve emeğine sağlık Nil diyerek başlamak istiyorum. Kuraldışı eğitimlerine ve Nil’in bilgeliğine o kadar çok güveniyorum ki eğitimin adına bile bakmadan geliyorum. Her seferinde hayranlıkla ve bilgi dolu çıkıyorum. Uygulamaları hayatıma hemen geçiriyorum. Kendi kendimin doktoruyum. Bu eğitimde meridyenlerimle, kaslarımla ve organlarımla tanıştım. Organlarıma dokunabilmenin heyecanını yaşadım. İlk gün çekildiğimiz postür resmimde yamuk olan bedenimi (omurgamı) 2 gün içinde kendi kendime yaptığım uygulamalarla düzeltebildim. Her şey bizim elimizde.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Duygu Gümüşçağlayan / 22-23 Aralık 2012Genel Müdür (48 yaş)/ İstanbul

Sürünerek geldiğim eğitimden gülerek ayrılıyorum. Bu eğitimde sporun benim için lüks değil, şart olduğunu, meridyenlerin, kasların ve organların birbirleriyle muazzam bağlantısını ve sağlıklı olmanın, kalmanın düşündüğümüzden daha kolay olduğunu öğrendim. Psikolog, psikiyatrist, tıp hekimi, sağlığına değer veren herkesin bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Kendini bilmeyen başkasına nasıl yardım edebilir? Diğer PiKi eğitimlerinde görüşmek üzere… Eline sağlık Nil, senden öğreniyor olmak mutluluk ve yaşadığını hissetmek demek. Teşekkürler…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Ebru Pehlivan / 22-23 Aralık 2012Bilgisayar Müh. (38) / İstanbul

Son derece engin bilgiler, yalın bir o kadar da anlaşılır bir şekilde aktarıldı. Dökümanlarda çok güzel hazırlanmış, bir cep kitabı şeklinde. Sağlığına kavuşmak isteyen, bedeninin bilgeliğiyle tanışmaya hazır olan herkese bu eğitimi samimiyetle tavsiye ederim. Mucizevî bir haftasonuna hazır olun.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Erdal Burak Kabaoğlu / 22-23 Aralık 201253 yaş / İstanbul

PiKi eğitimlerinin her yenisi vücudumun ne kadar eşsiz bir mekanizma olduğunu bana daha iyi anlatıyor. Bu mekanizmanın işleyişini bilmek ve nasıl optimize edeceğimi bilmek ve bunu uygulayabilmek bana inanılmaz bir özgüven veriyor. Kendi derdime derman olabilmek, daha ideal bir hayat yaşamak imkanını bana verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Esra Paça / 22-23 Aralık 2012Yaşam Koçu / 52 yaş / İstanbul

Bu eğitimde bedenin gerçekten bütünsel bir mekanizma olduğunu daha iyi anladım ve bölgesel veya “branş bazında” bakılmak yerine, bedenin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve bu bütünlük içinde her kasın, her organın nasıl mucizevi şekilde çalıştığını öğrendim. Kişiye kendi kendinin doktoru olma yönünde müthiş eğitici bilgiler öğreten, kapsamlı ve çok güzel bir sistem içinde hazırlanmış bir eğitim. Duygularının, bedeninin ve sağlığının sorumluluğunu başkasına bırakmayıp kendi eline almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca bu eğitimi ilk alan sınıfta olmak çok heyecan vericiydi. Herkese, özellikle Ömer’e ve Nil’e çok teşekkürler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Fuat Araz / 22-23 Aralık 2012Bilgisayar Müh. (42 yaş)/ İstanbul

Vücudumuzun evrenle bağlantısını öğrendik. Şifanın dışarda değil aslında içimizde olduğunu iliklerimize kadar fark ettik. Vücudumuza gereken özeni göstermeyip hasta olduğumuzda da bedenimizi zayıflıkla yargılamamız tam bir sorumsuzluk. Duruşum bu meridyen eğitimiyle beraber çok düzeldi. Kendi içimde yaşadığım ve diğer eğitimlerde pek düzeltemediğimi hissettiğim bazı olumsuz özelliklerimin nedenini keşfettim. İç gücümün arttığını hissediyorum. Vücudumuz derya deniz. Ben de bir kâşifim. Büyük ve keyifli bir macera beni bekliyor.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Gemma Kopri / 22-23 Aralık 2012Bilgisayar Müh. (42 yaş)/ İstanbul

PiKi’nin ilk üç modülünde konuya sadece giriş yaptık ve temel işleyişi öğrendik. Bu dördüncü modülde ise derine inmeye başladık. Sadece başladık. Meridyenlerle ilgili öğrendiklerim daha önceki bilgilerimi yerli yerine koydu. Bilgiler bütünlendi. Bedenimin mucizevi işleyişini keşfetmeye başladım. Ve daha fazla bilgi için heyecanla bekliyorum. Bu bilgilerle sağlığım için yapabileceğim çok basit ama basit olduğu kadar etkili yöntemleri gördüm. Herkese hararetle tavsiye ediyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Gianna Yıldız / 22-23 Aralık 2012Üsküdar Halk Eğitim Merkezi / Öğretmen (31) / İstanbul

İlk defa meridyenler eğitimi veriliyor ve buna katılma fırsatı yarattığım için kendimle çok mutluyum. Öğrendiklerimiz meridyenlerden çok daha fazlası. Bütün PiKi’ler gibi bedenimin ne kadar mükemmel olduğunu bir kez daha deneyimledim. Nil çok eğlenceli bir şekilde, çok kaliteli bilgiler verdi bize. Herkese tavsiye ediyorum! Eğitmenlere çok teşekkür ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Gizem Zimmerlay / 22-23 Aralık 2012Ticaret (40 yaş)/ İzmir

Meridyen terapisi adı tam oturmuş bu eğitime. Gerçekten terapi… Mucizevi bedenimizi ne kadar hor kullanmış ve ne kadar yıpratmışız. Bunlara rağmen bedenimiz hâlâ ayakta ve şükretmeliyiz. Sağlığının sorumluluğunu alma ceserati göstermek çok büyük doyum. Bedenimizi tanıdıkça onunla anlaşma yapıyoruz aslında. Onunla iletişime geçiyoruz ve biz farkında olmasak da bedenimiz her noktasıyla iletişim içinde. Bunu öğrenmek bile insana “vay be” dedirtiyor. Teknik terimleri öğreniyoruz, uyguluyoruz ve hayatımıza geçirmek de bir o kadar kolay… Kesinlikle çok yararlı bir eğitim. Bedenini tanımak isteyen ve sağlığının sorumluluğunu almaya hazır herkese PiKi’nin tüm modüllerini tavsiye ediyorum. Herkese teşekkürler…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / M. Doğu Yeşilel / 22-23 Aralık 2012Ticaret (40 yaş)/ İzmir

Sunumuyla, materyallerin görsel anlaşılırlığıyla ve konunun bütünlüğüyle kolay anlaşılan bir eğitim oldu. Emeği geçen herkese şükran duyuyorum. Sevgiler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Maria Paola Sapienza / 22-23 Aralık 2012Botaş International Limited / Enerji Yüksek Mühendisi (55) / Ankara

Bu eğitimi heyecanla bekliyordum. Meridyenler, PiKi 4 Nil’in yeni bebeğini tanıştırma anını kaçıramazdım. Eğitim tahminimden çok daha iyiydi. Gerçekten inanılmaz derinlikteki bilgiler bu kadar anlaşılır ve basitmiş gibi anlatılabilir. Ama bu eğitimin beni en çok etkileyen yanı yaptıklarımızın sonucunu hemen görebiliyor olmamız. “PiKi’lerin mucize olduğunu biliyorduk ama bunu yaşamak bambaşka. İnsanın kendi vücudunun doktoru olduğunu görmek etkileyici, herkese tavsiye ediyorum. Sevgili Nil’e çok teşekkür ediyorum. Allah, Evren… Bizleri onsuz bırakmasın.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Mukaddes Yıldız / 22-23 Aralık 2012Yaşam Koçu-mühendis (61 yaş) / Ankara

Sağlıklı olmak ve kalmak Siz’in elinizde. Bedenin çalışma sistemini, kasları, lenf sistemini, kan dolaşımını ve bunların bağlantılarını öğreniyorsunuz. PiKi 4 modülü olan meridyenlerde, her gün yapacağınız, çok zaman almayan ve kolay olan hareketlerle enerji akışını düzenliyor ve sağlıklı yaşıyorsunuz. Herkese ve tüm hekimlere öneriyorum. Teşekkürler 49Ömer Önder, Saim Koç.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Murat Ertemli / 22-23 Aralık 2012Yaşam Koçu-mühendis (61 yaş) / Ankara

PiKi ve Bütünsel Yaşam ile tanıştığım günden beri hayatımda birçok şey değişti. Mucizevi bir yaşamın, harikulade bir parçası olduğumu görmek beni çok etkiledi. Ne kadar değerli olduğumu ve insanlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Meridyenlerin, bütünsel yaşam kavramında önemli bir yer tutacağına inanıyorum. Hayranlıkla sonuna kadar izlediğim eğitimi, nefes alan herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Nil…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Oya Doğan / 22-23 Aralık 2012Avukat (31) / İstanbul

Sevgili Nil, Ömer, Saim meridyenler eğitiminde enerjetik bedenimizin fiziksel bedenimize etkilerini, bedenimizdeki enerji akışımızın organlarımızla, duygularımızla, kaslarımızla ilişkisini öğrendik. Bedenimizin mucizesini daha da derinlemesine öğrendik. Emeğinize teşekkürler. Sevgilerimle.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Özgür Akkan / 22-23 Aralık 2012Yazılımcı / Tasarımcı (29) / İstanbul

Onlarca bilim insanının ve doktorun son 80 yıldır üzerinde çalıştığı ve 5000 yıllık doğu tıbbının bilgeliği ile izdüşümlerini kesiştiren ve bir hap gibi bütün hücrelerimize sindiren bir eğitimdi. Ve bu eğitimi kavramak için sağlık eğitimi almış olmaya da hiç gerek yoktu. Kendi sağlığımızın sorumluluğunu almak o kadar kolayki bu bilgilerle. Sağlığımız kendi elimizde, evet, tümsağlığımızı elimizle tarayıp, ovup, dokunup koruyabiliriz. Vücudumuzun işleyiş prensipleri bu kadar bütünsel, konsantre ve basitçe çözülebilir. Gerçekten tadına doyulmaz, harika bilgilerle dolu, iksir gibi bir eğitim. Şükranlarımla. Başta Nil olmak üzere emeği geçen herkese bu kadar değerli bilgileri bu kadar konsantre ve etkin bir şekilde sundukları için teşekkür ederim.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Pınar Kayacı / 22-23 Aralık 2012Stilist (32 yaş)/ İstanbul

Meridyenler eğitiminde pek çok kitap ve yılların birikimi süzülüp bir paket olarak hazırlanmış. Vücudumuzun bütünsel çalışma mekanizmasını anlamak isteyenlere, sağlık sorunu olup kaynağını ve çözümünü öğrenmek isteyenlere özellikle tavsiye ederim. Kaslar ve organlar ve vücuttaki önemli noktaların (gerek EFT gerek akupunktur) birbiri ile ilişkisi çok güzel anlatıldı. Büyük bir bilmecenin bir bölümünü çözmüş gibi hissediyorum. Diğer kısımlar için de bir sözlük de verilmiş oldu. Eğitim dökümanlarını hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkürler. Ellerinize sağlık!

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Saliha Erbağ / 22-23 Aralık 2012Remax Mega / Kurucu (42) / İstanbul

İlkler hep değerlidir ya, bir ilkte yer aldığım için kendimi şanslı hissediyorum.  PiKi 1-2-3’te öğrendiklerimin bir harfin çizgisi olduğunu biliyordum ama artık kesin öyle olduğuna eminim. Nasıl bir insanın adını öğrenmekle, kişiliğini çözemezsiniz; PiKi Meridyenleri görmeden de PiKi’yi tanıyorum ben, öğrendim diyemezsiniz. Bu kadar derin bilgiyi, (bir tıp öğrencisi gibi tüm detaylarla) bu kadar özetle verilebilmesini şaşkınlık ve hayranlıkla yaşadım. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler…

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sezai Şahin / 22-23 Aralık 2012Mühendis (36 yaş)/ İstanbul

Bir mühendis olarak; PiKi benim en iyi anladığım ve kendi üzerimde uygulayabildiğim ve üç bin yıllık kadim bilgilerin bugünün diliyle anlayacağımız şekilde düzenlenmiş bir eğitim ve uygulama. Bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak bedenimizdeki noktalar, çizgiler ve alanların tanımlandığı tümleşik bir sistem. Meridyenler eğitimi ile uygulamanın zirvesine çıktık. Her şeyin yerli yerine, zihinde ve bedende iyice oturduğu ve sonucunu hemen kendi bedenimizde deneyimlediğimiz çok güzel bir eğitimdi. Kendi bedenini tanımak isteyen ve farkına vararak daha iyi olmak isteyen ve kendine değer veren herkese tavsiye ediyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Sibel Koç / 22-23 Aralık 2012Mühendis (36 yaş)/ İstanbul

PiKi ile başlayan, kendimizi, vücudumuzu tanıma yolunda attığımız ikinci adım diyebilirim. Bu eğitimle PiKi, bütünsel kinesiyolojinin ne olduğunu daha iyi kavradığım, enerji sisteminin vücuda, kaslarımızın orgalara bağlantısını; eğlenerek, boya kalemleriyle öğrendiğimiz çok keyifli bir eğitimdi. Özellikle bizim için yabancı olanı, kas bilimini, organlarla ilişkisini bu kadar özet ve hap bir bilgi alarak sunulmuş harika bir eğitim. Tekrar çok teşekkürler. 

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Silvia Kopri / 22-23 Aralık 2012Remax Mega / İnsan Kaynakları ve Proje Uzmanı (29) / İstanbul

Süperdi! Muhteşem şeyler öğrendik. Mucize bilgilerle donandık. Bu kadar karmaşık ve yoğun bilgiler ancak bu kadar basit ve yalın bir şekilde anlatılabilirdi. Bir “bedene” sahip olan herkesin alması gereken bir eğitim!

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Suat Şahin / 22-23 Aralık 2012İk müdürü (42 yaş) / İstanbul

PiKi I-II-III. eğitimlerinde öğrendiğim mucizevi tekniklerin, dokunuşların ve egzersizlerin ete kemiğe büründüğü, kaslarla, organlarla bağlantılarının somut olarak ne olduğunu öğrendim; her türlü ağrının kaynağının ne olduğunu hangi organla ilintili olduğunu, temelinde ne olduğunu ve çok inanılmaz basit bir şekilde minik bir dokunuşla nasıl giderebileceğimi. Bütün bedenimin enerji akışını nasıl dengeleyebileceğimi ve koruyucu sağlık anlamında hayatımın kalan kısmında sağlığımın sorumluluğunu alarak bu konuda öncelikle kendime güvenebileceğim bir bilgi, birikim ve derinliğe ulaştım. Bütün bu bilgece ve bütünsel bilgileri birleştirip derleyen ve bize öğreten Nil’e şükranlarımı sunuyorum.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Şenay Sevim / 22-23 Aralık 2012İk müdürü (38 yaş) / İstanbul

Bedenimin dilini öğrenmeye PiKi eğitimlerinde başlamıştım. Bilinçaltı kayıtlarını keşfedip, değiştirebilme gücüne sahip olduk. Ancak meridyenler eğitimiyle bedenimden akan enerjinin nasıl olduğu ve nasıl olması gerektiği, enerji akışının dengesiz olduğu durumlarda ne gibi rahatsızlıklar, durumlar ortaya çıkabileceğini öğrendim. 5000 yıllık Çin tıbbı bilgilerine dayanan, içeriğiyle dolu dolu ve mucizelerle dolu olan bu eğitimi deneyimlemek harika bir duygu. Gün içerisinde bedenimiz çevresel faktörlerden, stresten, elektromanyetik enerji alanlarından nasıl etkilendiğini görüp, meridyen taramalarını yaparak bu etkileri ortadan kaldırabileceğimizi öğrendik. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bir sonraki mucize eğitimi keyifle bekliyorum. Sevgiler.

PiKi – Meridyenler ve Beş Element / Ali İpram / 26-27 Aralık 2015Doktor (40) / Tekirdağ

Bu sözle tarif edilemeyecek kadar muazzam bir eğitimdi. Bedenimizin bilgeliğinin ne kadar derinlere kadar inebileceğimiz bir eğitimdi. Bu kadar çok bilgiyi rafine ederek ve bu kadar kısa süreye sığdırdığı için Nil’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bize bu eğitimde katkılarından dolayı Ömer’e Saim’e ve tüm katılımcı arkadaşlar teşekkür ederim.