Yüzleş Kucaklaş Özgürleş

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

Kendinizle Yüzleşin /Güler Şahin /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Mali Müşavir (46 yaş)/İstanbul

Kendi içsel yüzleşmemde başka neler mümkün, bundan daha iyi nasıl olur? Hayat amacım nedir? İnsanlığın hizmetine sunacağım hediyem nedir? Yaşamımdaki şu anda yaşadığım tıkanıklıkları nasıl aşarım sorusuyla sürecimi başlattım oldukça mesafe aldım. Nil’in ve Saim’in sihirli dokunuşlarıyla artık kendi gücünü eline almış kendi değişimin sürecinde bu yönleriyle yüzleşmeye cesaret eden hayat sevinciyle dolu hayatın tümünün bana kolaylıkla güven içinde akıp gideceğine olan inancımla huzurlu ve mutluyum. Sizde bu yolun heyecanına bırakın ve özgürleşin.

 

Kendinizle Yüzleşin /Melis Utku /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Kabin Memuru (35yaş)/İstanbul

Hayatımın dönüm noktalarında bu workshopla iyi ki karşılaşmışım. Bu muhteşem workshopta kendimle gerçek bir yüzleşme yaşadım. Korkarak geldiğim bu workshoptan şimdi özgürleşerek çıkıyorum. Eğer azıcıkta olsa sizi korkutuyorsa koşarak çıkın gelin. Başta Nil ve Saim’e sonra beni destekleyen Sema, Deniz ve Sezai’ye ne kadar teşekkür etsem az. Şimdi yeni bir sayfa açıldı hem de öyle güzel bir sayfa ki bu çok heyecan duyduğum şükrettiğim. Kuraldışı’na gelmeniz dışarıda kazanacağınız en iyi kariyere sahip olarak başarılı hissetmekten veya en harika evliliği yapmaktan emin olun daha iyi.

 

Kendinizle Yüzleşin /Yasemin Yücel / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Büro Elemanı (35 yaş)/Eskişehir

Ailenden kalan sana ne? Para mı, mülk mü, yoksa yüzleşilmeyen aile sırlarımı? Bu workshop benim için çok güzeldi. İç kabuğumun kırılmasından bile keyif aldım. Nil’e, Saim’e, grup arkadaşlarıma ve Sema, Deniz, Sezai’ye çok teşekkür ederim. Hayatınızda yapabileceğiniz en güzel şey buraya gelmek ve sevgi dolu gözlerle kendinize bakabilmek.

 

 

Kendinizle Yüzleşin /Betül Varol / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Eğitim Danışmanı (47 yaş)/Eskişehir

Cesareti, gücü, azmi, bana deneyimleten; dayanıklılığı hayatıma katan; kendimi “bütün” olarak bana sevdiren; bu eşsiz yolculuğu birey olmak isteyen herkese tavsiye ediyorum. İlham verici ve baş döndürücü…

 

Kendinizle Yüzleşin / Hilal Kesmez / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Ticaret (48 yaş)/İstanbul

Şaheser bir workshop, ben çok faydalandım. Anlatılmaz yaşanır. Büyü gibi insanın kendini tanıması, müthiş bir merak ve heyecanla keşfetme duygusunu dibine kadar yaşamak muhteşemdi. Ne olduğunu bilmek harika bir duygu.

 

Kendinizle Yüzleşin /Pervin İvegen / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Mühendis/Ankara

Çarpıldığım ama çok şey de kazandığım bir workshop oldu. Bir uçtan bir uca savruldum, bir sevindim, bir ağladım. Sunucunda kazandığım kendim oldu. Kaybettiğim Puzzle’ımın parçalarını buldum, kendimle kucaklaştım. Dilerim herkesin yolu bir gün buradan geçer. Ödül çok büyük, en büyük dostunuzu buluyorsunuz. Bugüne kadar aldığım bütün eğitimler beni bu workshopa hazırlamak içinmiş, yaşasın cesaret.

 

Kendinizle Yüzleşin /Nesrin Aydın / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Doktor/Ankara

Hayatımın yüzleşmelerini yaşadım. Hiçbir dostum bana bu iyiliği yapamazdı. Benim için hayat, bundan sonra başladı diyebilirim. Bilginize, emeğinize, deneyimlerinize ve bizimle bu kadar içtenlikle paylaşmalarınıza şükran duyuyorum. Çok verici ve güzel insanlarsınız, iyi ki varsınız.

 

Kendinizle Yüzleşin /Nurşen Öztekin / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Emekli (48 yaş)/İstanbul

Kendinizle yüzleşme workshopı gerçekten beni korkutan bir workshoptı. Kendimle yüzleşmek, kendimi tanımak çok güzeldi. İnsanın kendisini tanıyıp doğru yolda ilerlemesi muhteşem, herkese teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Mücella Kubilay / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Emekli Öğretmen (63 yaş)/İstanbul

Bu workshopta bir kez daha kendime ayna tutabilmeyi öğrendim. Bazen önce, aynada gördüğüm ”ben”e şaşırdım. Sonra onu görmezden gelmiş olduğum gerçeğiyle yüzleşip bu “ben”i nasıl olumlu adımlarla dost kılabileceğimi öğrendim. Bazen de aynada gördüğüm canlı, cesur, üretken “ben”i nasıl korkutup, sindirdiğim gerçeğiyle yüzleştim. Bu kez de onu özgür kılmayı öğrendim, başardım.

 

Kendinizle Yüzleşin / Sezen Kırcan/ 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/Gaziantep

Gerçekten şaşırdım etkileyici harika bir workshoptı. Bu workshop bireysel gelişimim yolunda büyük katkı sağladı. Yaşamıma neleri katmalı neleri çıkarmalı artık net bir şekilde görebiliyorum. Artık cesurca kendimle yüzleşiyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin /Özge Pınar Terzioğlu/19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Avukat (36 yaş)/Kırklareli

Kendinizle yüzleşin workshopında yaşananlar etkileyiciydi, çocukluğuma, gençliğime yolculuk yaparak, o yılların derin sularında yüzdüm sanki. Kızgınlığımla yüzleşirken bir el dokundu sanki. Kendimle ilgili olumlu ve olumsuz yönlerimi görmeme, hayatta neyin mutluluğa açılan sihirli kapı olduğunu kavramama vesile oldunuz. Teşekkür ederim. Gölgelerden, gölgelerinizden güneşin ışığına giden yolda var olmanın güzelliğini yaşattınız, sevgiyle hoşça olun.

 

Kendinizle Yüzleşin / Delal Yıldız/ 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018/  Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Işığın varlığı karanlığın olduğu yerde belli oluyor. Kendi varlığını belirgin hale getirmek isteyen, ben de buradayım demek isteyen herkese ivedilikle önerebileceğim bir workshoptı. “Hayatımda olumsuzluklar neden var, bu zor insanlar hayatımdan nasıl ve ne zaman giderler? Ben de hayranlık uyandıran insanlar gibi olabilir miyim?” gibi birçok sorunun cevabına ve çözümüne sahip olduğumuzu, sadece bunun bizde olduğunun farkına varmamış bir halde yaşadığımızı net olarak ortaya koyan bu workshopı, kendi varlığının kabul edilmesini isteyen her insanın almasını diliyorum. Çok teşekkür ediyorum. Bir başka workshopa kadar hoşça gidiyorum yine. Hoşça olun.

 

Kendinizle Yüzleşin / Gülenay Ünlü / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Firma Sahibi (38 yaş)/Antalya

Ne workshoptı be. Yüzleş yüzleş bitmedi. İnsanın ne olmadığını bilmesi aslında her şeye rağmen güzelken bir o kadar da acı. Kendini bilerek ve isteyerek kılıfına uydurarak kandırması. Yine yaratıcılığımı beş para etmeyen duygularla geçirerek kendime nasıl ihanet ettiğimi gördüm. Şükür ki gördüm ya görmeseydim ya bilmeseydim öyle mutsuz mutsuz verici gibi görünen bir alıcı olarak yaşayacaktım. Çocukluğumun çığlıklarını susturan bir workshop oldu. Bir kez daha kırılım yaşadım yine hayatıma yenilikler sokarken bu duygularımın tarifi yok, rengi yok, kokusu yok, adı yok o kadar muazzam ki Türkçe sözlükte karşılığı bile yok. Yine şükran… yine şükran… yine şükran duyuyorum. Bana kendimi yeniden tanıma şansı verdiğiniz için. Sizi çok seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin /Mert Ülker  /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018/ Finansal Analist (46 yaş)/İstanbul

Olumlu veya olumsuz, mutlu veya mutsuz, kendi yaşam deneyimimi ve gerçekliğimi hep ben yaratıyorum ve tek sorumlusu benim. Hayatta sorumluluğumuzu üstlenip kendimizi kabul ettiğimiz zaman değişime de açık oluruz. Gerçeği kabul edip bu şeyleri değiştirmek için öncelikle kendimizle yüzleşmemiz gerekiyor. Bu workshop içsel gücümüzü keşfetmek için güzel bir katalizör ve fırsat oldu. Kendin olmak, yaşamı gönlünce sürmektir; eğlenceli, değerli ve eksiksiz bir yaşam biçimidir. Duygular, beden, zihin ve ruhumuzla birlikte, tüm ilişkilerimiz arasında da bağlantı kuruyor, müthiş bir yaşam enerjisi kaynağı olan duygularımızı özgürce ve etkin bir şekilde değerlendirdikçe kendimiz oluyoruz. Duygularımızı bastırarak, kontrol ederek, hatta yok ederek büyütülmüş bir birey olarak, en değerli hazinelerimden birinden yoksun kaldığımı fark ediyorum. Kendimin en iyi versiyonu olma yolunda çıktığım Kuraldışı Yaşam Okulu yolculuğumda, “Kendinizle Yüzleşin” workshopı, bir nehir gibi sürekli akış halinde olması gereken duygusal enerjimi sürekli hareket halinde tutup, yaratıcı ve olumlu yönde kullanmamı teşvik eden ve tetikleyen bir tecrübe oldu. Duygularımla barışık olmanın ruhumu canlandırdığını, düşüncelerimi zenginleştirdiğini, ilişkilerimi güçlendirdiğimi hissediyorum. Geçmişin tutsaklıklarından özgürleşip cesurca şimdiki ana firar etmeme katalizör olan bu workshopı kendisiyle tanışmak isteyen herkese tereddütsüz ve hararetle tavsiye ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Esin Aksin / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018/ Ajans Sahibi (46 yaş)/İstanbul

Hayatınızda gerçek bir değişim yaşamak için ilk adım kendini tanımak… Eğer gerçek kendini tanıma arzusu ve cesareti içindeyseniz, kaçırılmayacak bir workshop. Şiddetle tavsiye ediyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin /Burak Yıldız / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018/Muhabir (25 yaş)/ İzmir

Kendinle yüzleş, adının hakkını veren bir workshop. Sanki üzerinizden tır geçiyor, fakat ölmüyorsunuz. Yaralı ama farkında biri olarak çıkıyorsunuz. Tabii ki her workshop için kişinin kendisi esastır fakat kendinle yüzleş, kişinin bütün potansiyelini açığa çıkarabilmesi için en vurucu workshop. Hakkını veriyor. Fakat bu ondan uzak durmamız gerektiği anlamına gelmiyor, aksine tam da dikine gidip, kendiyle barışık biri olmak için çok büyük bir fırsat.

 

Kendinizle Yüzleşin / Elif Ülker / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018/ Stajyer Doula (33 yaş)/İstanbul

İzini yitirdiğim doğallık, kendiliğindenlik ve yeteneklerimi yeniden keşfetmemi sağlayarak beni özüme yaklaştıran çok değerli ve çarpıcı bir workshoptı. Görmezden geldiğim, hatta farkında bile olmadığım olumsuz özelliklerimi görmemi, kabul etmemi ve bu farkındalıkla iyileştirmek yolunda adım atmamı sağlayan benim için önemli çalışmalar içeriyordu. Kendini seven ve değerli bulan herkese bu workshopa katılmasını tavsiye ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin /Hande Nur Karavar / 19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Doktor (33 yaş)/ İstanbul

Şimdiye kadarki yaşadığım süre içinde kendimle, hayatımla ilgili yaptığım en iyi şey Kuraldışı’na, Yaşam Okulu workshoplarına gelmek oldu (oysa mesleğimi hep ön planda görmüştüm). Kendimi tanımak, anlamak, yaşamımın renklerini nasıl farkında olmadan yarattığımın farkına varmak epey şaşırtıcı. Her insan kalbinin renginde yaşıyor hayatı ve bu renklerin rengârenk olmasını istiyorsam eğer duygularımın, düşüncelerimin hayatımdaki belirleyici rolünün farkına varmam gerekiyormuş. Ama bu okuyarak ya da isteyerek olmuyor. Yaşayarak oluyor. Buradaki workshoplarda hayatımda neler olduğunun, kendime neler yaptığımın farkına varıyorum. Ve istediğim anlamlı yaşamın nasıl olduğunu görüyorum. Yolum açık, tek yapmam gereken yolun sonuna kadar devam etmek ve yaşamın güzelliklerin kabul etmek.

 

Kendinizle Yüzleşin /Renk Dığdığoğlu /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / İdari işler (32 yaş)/İstanbul

Kuraldışı’nda aldığım 10. workshop. Yaşadığım onlarca yüzleşme, kendimle ilgili onlarca farkındalıktan sonra bu workshopta duyduklarımın ve yüzleşeceklerimin daha kolay olacağını düşünüyordum… Ne kadar da yanılmışım; ama yanıldığım için de çok mutluyum. Gelen “tokatların” acısıyla ve ceplerimde hâlâ taşıdığım taşların ağırlığını fark ederek rahatlamış olarak çıkıyorum bu workshoptan. İlk kez bu kadar kararlıyım bundan sonra atacağım adımlar için… Ve bir o kadar da heyecanlı. Harika bir workshoptı ceplerimden kocaman taşlar atmamı sağlayan… Çok teşekkürler, şükran duyuyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin /Reyhan Çabuker /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Tercüman (42 yaş)/İstanbul

Çok korktuğum ama şimdiye kadar en fazla katkı sağladığım, kendimle ilgili bir şeyler bulduğum bir workshop oldu. Önceki workshoplardan öğrendiğim, fark ettiğim şeyleri, bu workshopta sentezleme, adını koyma imkânı buldum. Hem olumlu hem olumsuz yanlarımla yüzleşme, bazı nedenlere ulaşma imkânı buldum. Bu imkân için teşekküre ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin /Nevin Uzuner /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/İstanbul

Yine yeniden bir sürü farkındalıkla bu workshoptan çıkıyorum. Sanki aldığım diğer workshopların tamamlayıcısı, tam yolumu gösteren workshop oldu. Sanki eksik parçalar tamamlandı. Diğer workshoplarda dağılan zihnim bu workshopta dinginleşti, kafamdaki soruların cevapları çıktı. Adımlarımı biliyorum artık.

 

Kendinizle Yüzleşin /Fatoş Yelkenci /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / Satış Pazarlama Uzmanı/İstanbul

Yaralarını saklayarak, yok sayarak kendinden kaçmanın bir anlamı olmadığını anladığım, korkularına rağmen cesur olmanın yola çıkmanın gerektiğini gördüğüm harika bir workshoptı. Yarayı kanırtmak, kanatmak merhemi sonrasında sürüp iyileşme yoluna girmek gerek bunu öğrendim. Değerlerim önceliklerim, kim olduğum olmadığım daha bir sürü sorunun cevabını biliyorum artık. Şimdi sıra harekete geçmekte. Hoş geldin gerçek ben. Sevgi ve teşekkürlerimle.

 

Kendinizle Yüzleşin /Yağmur Akyıldız /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 /Almanca Öğretmeni(25 yaş)/İzmir

Kuraldışı’nda bugüne kadar aldığım en çarpıcı workshoptı. İnsanın kendini tanımasına ama gerçekten tanımasına, kendine yetebilmesine, kendini sevebilmesine katalizör olan dopdolu bir 6 gündü. İnsana insanı hatırlattı. Bana beni tanıttı. Ağlattı, güldürdü, yüzleştirdi ve her şeye rağmen sevmeyi öğretti. Bu 6 gün bana hayatın vermiş olduğu en güzel hediyeydi. İnsanın kendine yapacağı en büyük yatırım kendini bilmekmiş. Kendini bilerek sevmekmiş doyumlu yaşamak. Bu workshopta bilmenin ve farkında olmanın ötesine geçildiğini gördüm. Bile bile mutlu olmayı seçebildiğim kendimden benliğime yaptığım en güzel yolculuktu. Sonsuz teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin /Pınar Ketenci /19-20-21-25-26-27 Mayıs 2018 / İnş. Müh./İstanbul

Kendinle Yüzleş, olumsuzlukları yüzümüze vuran bir workshop olmasına rağmen, benim için; kendimi daha iyi ifade edebilmeye başladığım, bugüne kadar ev egzersizlerinde hiçbir şey yazamazken yazabilmeye başladığım, arkadaşlarımla ve sizlerle daha sıcak ilişkiler kurabilmeye başladığım, kendimi seksi hissetmeye başladığımJ, zor, ağır ama bir o kadar da keyifli bir workshop oldu. Kabuğumdan çıkıp, kendimi gösterebilmeye başladığım için önce kendime, sonra da bu yolda bana destek olduğunuz ve yol gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Seyhan Ergin / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Diş Hekimi (47 yaş) / İstanbul

Kendinde var olan ama kabullenmekte güçlük çektiğin yönlerini kişinin yüzüne bangır bangır vuran geliştirici bir workshoptı. Kendilerini bu işe adamış olan Saim ve Nil’e teşekkür ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Selva Damlacı / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Yönetici Asistanı / İstanbul

Bu workshop kendimi tüm açıklığımla gördüğüm bir workshop oldu. Yeri geldi kendimden sıkıldım, yeri geldi içimden kaçma isteği geldi. 6 günün sonunda buradan kendimle kucaklaşarak ayrılıyorum. Nil, Saim ve Kuraldışı’na sonsuz teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Berna Demircioğlu / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Satış (31 yaş)/İstanbul

İnsanın kendisini sevmesi, ne kadar kıymetli, ne kadar sıcak, ne kadar huzurlu kılıyor. Koşulsuz sevgi ne demekti diye soruyordum. Bu workshopta öğrendim. İnsan sadece kendisini koşulsuz severmiş. Sevince de bu her şeyi gören gözlerim artık bana daha ışıl ışıl parlıyor. Nil, Saim bir workshopta daha hayatıma güzel anıları biriktirdiniz. Teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Naz Kılıç / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Öğrenci (21 yaş) /İstanbul

Gerçekten kendimle yüzleştiğim, kendi iç sesimi derinden dinledim bir workshoptu. Kuraldışı gerçek kendimizi bize kazandırıyor. Bunların dışında burası bana çok sağlam dostluklar kazandırdı. Aynı dilde konuşabileceğim, beni geliştiren, derinleştiren insanlarla 6 gün geçirmek çok keyifli ve eğlenceliydi. Her ne kadar dayanamayacağımı hissettiğim, dibe vurduğum anlar yaşasam da. Hayatımın bu zor döneminde burası, Nil ve Saim olmasa benim için çok ağır geçerdi. Fakat onların sayesinde aradığım soruların cevabını buldum. Burası benim kendimi en güvende hissettiğim yer. Herkese teşekkür ediyorum. İyi ki yollarımız kesişmiş. İyi ki varsınız ve hayatımdasınız.

 

Kendinizle Yüzleşin / Nurcan Akpınar / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Mali Müşavir (43 yaş) /Ankara

Ben bugün doğdum. Kendimi ilk defa tamamlanmış hissettim. Her bir workshop kendime bir adım daha atmamı sağlıyor. Kendi eksiklerimi kendi farkındalığımla tamamladığımda bir şey yaptığımı hissediyorum. Bana ayna olan arkadaşlarımın her birine çok çok teşekkür ediyorum. Nil ve Saim en derin şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız.

 

Kendinizle Yüzleşin / İlknurKaraca Avcı / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Emekli Bankacı (46 yaş)/İstanbul

Yaşam Okulu kapsamında aldığım bu workshopta, kişiliğimle ilgili değiştirmem gereken, yürüdüğüm yolda ayağıma takılıp beni her defasında aksatan ve geride bırakan birkaç özelliğimi daha fark ettim. 46 yaşındayken kişiliğimin bu yönleriyle burada tanışmak benim için çok sarsıcıydı. Bu farkındalığı, filmi geriye sararak, tökezlediğim anları anımsayarak şaşkınlıkla karşıladım. Son derece farkında bir yaşam sürdüğümü zannederken kişiliğimin bu yönlerini bu workshopa dek fark etmemiş olmam benim için gerçekten sarsıcıydı. Beni kendimle gerçek anlamda tanıştıran Nil ve Saim’e ve her biri çok kıymetli olan paylaşımlarını bana cesurca sunan katılımcı arkadaşlarıma şükran duyuyorum. Bu workshopdan kendimi daha iyi tanımış ve yeni kararlar almış olarak ayrılıyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Belma Akbaş / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

İçimdeki görünmeyen benin karanlık yanlarını bana gösteren workshop. Teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Merve Aral / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Reklam, Satış (38 yaş) / İstanbul

Kendimle yüzleşmek, her gün aynada baktığım bu yüze başka gözlerle bakmak ya da farklı bir yüz görmek ne kadar rahatsız edici olsa da biliyorum ki bireyselleşmem için en önemli aşamadan biri. Çok canım yandıysa işe yarıyor diye düşünüyorum. Tıpkı en keskin tattaki ilaçların daha etkili olması inancı gibi bir durum bu. Çok moralim bozuldu, uykum kaçtı, iştahım kesildi, moralim yerlerde gezdim günlerce, ya –şa-sınnnnn doğru yoldayım o halde. Görüşmek dileğiyle…

 

Kendinizle Yüzleşin / Canan Koç / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Öğretim Görevlisi (49 yaş)/Sivas

Daha önce görmediğim yanlarımı görmemi sağladı ve değiştirmem için yol gösterdi. Benim için en etkileyici süreç başkalarında gördüğümüz olumlu olumsuz tüm özelliklerin kendimizde de bulunduğunu görmek oldu. Başkalarıyla ilgili yargılarımızın aslında kendimizle ilgili olduğunu görmek benim için ilginç bir deneyim oldu. Davranışlarımızın çevremizde yarattığı etki, davranışlarımızın nedenlerinin saptanmasının ne kadar gerekli olduğunu göstermekte. Kendimiz keşfetme de oldukça vurucu bir workshop olduğunu düşünüyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Özlem Karaaslan Cengiz / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Doktor (34 yaş) / Sivas

Tanımadığınız, görmezden geldiğiniz, haberdar olmadığınız yönlerinizle tanışmak, daha doyumlu bir hayata cesaretle adım atmak isteyenler… Bu adımı atmaya değer… Bu workshopı yaptıkları için Kuraldışı ailesine, katılmayı seçtiğim ve yüzleşme cesaretini gösterdiğim için kendimi kutluyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Tuğba Taşer Süer / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Mimar (35 yaş)/İstanbul Kendim sandığım bana yabancı neler varmış meğer içimde. Hayatımda eksikliğini hissettiğim ne varsa ben kendime veriyormuşum meğer. Bu workshopa kadar “ bir insanı sevmekle başlar her şey” derdim. O bir insan benmişim meğer, onu öğrendim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Nur Filiz Erol / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Doktora Öğrencisi (31 yaş) /Ankara

Kendimle yüzleştim. Ne yalan söyleyeyim pek hoşuma gitmedi. Neyse ki siz bana onu sevebileceğimi ve nasıl sevebileceğimi de gösterdiniz.

 

Kendinizle Yüzleşin / Gizay Akdoğan / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / (24 yaş)/İstanbul

Özümle barışmak için, kendimi daha da sevebilmek için en büyük adımı attım. Cesurca sordum olumsuz yanlarımı kucakladım. Özgürleşmek için bir adım daha. Kendimle tanıştım ilk defa bu workshopta, daha ne denebilir. Her şey için sonsuz teşekkürler. Hepinizi çok seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Burak Erol / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Tekniker (34 yaş)/ Ankara

Bu benim katıldığım 7. workshop. Bugüne kadar aldığım tüm workshoplar beni “Kendinizle Yüzleşin” workshopına hazırlamak içinmiş meğer. Her önüme gelen workshopdan, katılımcıdan peş peşe yediğim tokatlarla yıkılmamam içinmiş. Korkutucu oldu değil mi? Yok yok korkmayın. Kendinizle yüzleşmenin ağırlığıyla, inanılmaz bir hafiflik hissedeceksiniz. Bugüne kadar buradan öğrendiğim her şeyin bendeki eksikliklerini, hayatımda kapladığı yerleri ya da yarattığı boşlukları net olarak bana gösterdiğin ve harekete geçmemi sağladığın için çok teşekkür ederim Kuraldışı. İyi ki varsın.

 

Kendinizle Yüzleşin / Rezan Dönmez / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Reklamc ı(38 yaş)/İstanbul

Hayatımın en zor ama en önemli deneyimiydi. İnsanın kendini tanıması muhteşem bir yolculukmuş. Çok dağıldım ama toparlanmak için ihtiyacım olan şeyleri keşfettim. Bu tokata ihtiyacım vardı.

 

Kendinizle Yüzleşin / Esin Uçar / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Öğretmen (31 yaş) / İstanbul

Bu workshop olumlu ve olumsuz yönlerimi görmem açısından çok yaralı oldu. Olumlu yönlerimi daha fazla görmeli ve takdir etmeliyim. Olumsuz yönlerimi daha fazla görmeli ve yakaladığımda düzeltmek, olumlu adımlar atmalıyım. Bunu fark etmek ve hayata geçirmek çok güzel teşekkür ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Baran Doğan / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Öğrenci (20 yaş)/İstanbul

6 gün içerisinde hayatınızla ilgili sorunları fark edip çözmenize imkân sağlayan, Kuraldışı’nın en faydalı workshoplarından biri.

 

Kendinizle Yüzleşin / Kübra Gökçay / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Kimya Müh. (41 yaş) /İstanbul

Benim için çok çarpıcı ve yüzleştirici idi. Bu workshop birçok farklı workshopın kapsayıcısı olması sebebiyle de önemli çapalama ve eksikliklerin kapatılmasını sağladı. Program içeriğiiçin ve tüm katkılarınız, yorumlarınız ve geri bildirimleriniz için sevgi ve şükranlar.

 

Kendinizle Yüzleşin / Aykut Süer / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Finans-Muhasebe (35 yaş)/İstanbul

Benim için en vurucu workshop bu oldu. Kendimle “Kendim sandıklarım” ile yüzleştim. Sessizliğimin arkasındaki kibrimi, vericiğimin arkasındaki alıcılığı, samimiyetimdeki samimiyetsizliğimi gördüm. Farklı insanlara karşı ne kadar farklı karakterlere büründüğümü gördüm. Kendimi içten hissederken aslında ne kadar da çok duvarların arkasına saklandığımı fark ettim. Kolay değil biliyorum ama daha yüzleşeceğim çok şey var. Bana yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Delal Yıldız / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul Büyümem gereken daha doğrusu büyütmem gereken bir çocuk olduğumun farkındalığıyla ayrılıyorum bu workshopdan. Buluşmam gereken, ayrılmam gereken ne varsa hepsi ile selamlaştım ve ayrıldım. Verdiğim sözün sorumluluğu ile hoşça gidiyorum. Yine buluşmak üzere…

 

Kendinizle Yüzleşin / Şule Öztürk / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

Geçmişte aldığım yaklaşık 100, Kuraldışı’nda aldığım 10 workshopdan sonra, kendimle yüzleşmenin kolay ve pek de sürpriz barındırmayan bir deneyim olabileceğini sanmıştım. Yanılmış olmaktan çok mutluyum. Kendimi keşfetmemem açtığınız yol bazen acı verdi, bazen pişmanlık. Yine en güzel yeri sonuydu. Buradan özgüvenime, özsaygıma ciddi bir katkı sağlamış şekilde ayrılıyorum. Görüşmek üzere, sevgiyle olun.

 

Kendinizle Yüzleşin / Nuray İrtem / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Makine Müh. (52 yaş)/Bursa

Daha esnek, eğlenceli, hayattan haz almayı öğrendim. İçimdeki çocuğu doğurdum. Bu bebeği özenle büyüteceğim. İçimdeki çocuk bana neşe, yaratıcılık katacak.

Kendinizle Yüzleşin / Ceren Kubilay Papageorgiou / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Avukat (36 yaş) /İstanbul

Adım adım ilerlediğim yolda, bu workshop ile bir basamak daha yükseldiğimi, kendime yaklaştığımı ve çevremle bütünleştiğime inanıyorum. Her egzersize ayrı ayrı kafa yorulmuş, özenle hazırlanmış. Emeğiniz için teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Sezin Aksin Başkan / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Yönetici   (40 yaş) / İstanbul

İçimizdeki çocukla yeniden buluştuğumuz, hayata daha affedici, daha duyarlı, daha sevgi dolu bakmayı öğrendiğim bir workshop oldu. Farkında olmanın yetmediğini gelişmek için sürekli çaba gerektiğini bir kez daha anladım. Güzel farkındalıklar ve kendime verdiğim sözler çok değerli. Çok teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Mine Nur Altan / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Öğretmen (34 yaş) /Nevşehir

Workshopın adı üstüne tam oturmuş halidir. Kendinizin iyi haliyle, kötü haliyle, olumlu ve olumsuz durumlarıyla gerçekten yüzleşmeye cesaretiniz varsa katılmalısınız. Her halinizle kendiniz tanıdığınız ve de duygularınızla yüzleştiğiniz, ortaya çıkardığınız ya da sakladığınız her halinizi size veren, gösteren, duyuran ve hissettiren bir workshoptı.

 

Kendinizle Yüzleşin / Ziynet Kavaklı / 5-6-7-12-13-14 Mayıs 2017 / Gıda Müh. (46 yaş) /İstanbul

Yaşam Okulunun en faydalı bulduğum workshoplarından biri. Geçen sene almamış olduğum için üzüldüm, kendimle ilgili yıllardır tamamlamaya çalıştığım eksikliğin kendime verebileceğim sevgi olduğunu büyük bir huzurla öğrenmiş bulunuyorum. Ömür boyu sevgi ve mutluluğu kendime verebileceğimi artık biliyorum. Çok mutluyum, çok teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Demet Funda / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / IşıkBankacı (38 yaş) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşme benim için en korktuğum eğitim programıydı. Sanırım kendimle yüzleşmeye cesaretim yoktuJ.Ama en etkili ve beni sarsarak kendime getiren, hayatımın tek sorumlusunun ben olduğumu bana öğreten bir program oldu. Kesinlikle herkesin alması gereken bir eğitim. Katkılarından dolayı, herkese teşekkür ederim. Nil ve Saim iyi ki, iyi ki varsınız ve ben ne şanslıyım ki sizi tanımışım. Bildiğim en büyük sayı kadar teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Nebahat Soyugüzel /29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Bankacı (47 yaş) / Keşan

Kendinizle Yüzleşin eğitimi katıldığım eğitimlerin içinde benim için en çarpıcı olanı. Bu eğitim zayıf yönlerimi görmemi sağladı. Potansiyelimle ilgili kendimi sorgulamama, yüzmeleşmeme neden oldu. Bu benim başlangıç noktam olacak adım adım kendimi iyileştireceğim. Bu eğitimde uzun zamandır unuttuğum içimdeki minik beni hatırladım. Çok güzel ve keyifliydi. Kendimi çok iyi hissettim. Bu eğitimde emeği geçen başta Nil Ve Saim’e ve diğer tüm arkadaşlara çok teşekkürler. İyi ki varsınız,

 

Kendinizle Yüzleşin / Erbil Aydınlı / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Sanatçı (42 yaş) / Bursa

Daha önce beş eğitime katıldım. Bu eğitim beni en çok etkileyen, en çok saran ve ‘Hey artık kendine gel, kendi eşsizliğinin farkına varma zamanı geldi’ diye bana adeta haykıran bir eğitim oldu. Acıttı, duygulandırdı, yüzleştirdi. Kör alanlarımın farkına varmamı sağladı. Nil’e Saim’e, stajyer arkadaşlara ve tüm katılımcı arkadaşlara ilham oldukları için şükran duyuyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Merve Uçar / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Oyuncu (27 yaş) / İstanbul

Yine nefes kesiciydi, çarpıcıydı ve dönüştürücüydü. Bir bilinçten, bir başka bilince sıçramak ne güzel. Nil, Saim, stajyer arkadaşlar ve tüm katılımcı arkadaşlarla oluşan, bu özel atmosfer için çok teşekkürler. Çok şükran doluyum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Ufuk Kasımoğlu / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Peyzaj (55 yaş) / İstanbul

Aylardan sonra yine Kuraldışı’ndayım. Nereye gidersem gideyim yollar buraya çıkıyor, sonunda. Bu eğitim de altı gün süren zorlu ama çok yararlı bir eğitimdi. Bitmesini hiç istemedim. Öyle güzel şeyler biriktirdim ki… Süperdi… Her eğitimde farkındalığımın daha da arttığını, kendime ne kadar çok şey kattığımı gördüm. Adım adım gelişim yolu. Şimdi ne istediğimi biliyorum. Kararlıyım. Birey olma yolculuğu heyecanlı, keşiflerle dolu güzel bir yolculuk. Nil ve Saim sizleri çok seviyorum Ne kadar güzel bir iş yapıyorsunuz. Benim için çok değerlisiniz. Her şey için teşekkür ediyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Asude Atılgan / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Kredi Değ. Yön. (31 yaş) / İstanbul

Kendimin hem olumlu hem de acımasız yönleriyle yüzleştim. Yüzleşmek bazen acıtsa da, zor olsa da kabullenmek değişimin ilk aşaması. Sırtımızdan yükleri attık, özgürleştik çünkü suçu başkalarına atmanın çözüm olmadığını gördük. Suçlamak yerine kendimizin payını öğrendik, sorguladık. Korkularımızla yüzleştik. Nasıl düşünmeden karar verdiğimizi, manipule ettiğimizi gördük. Hayatta nasıl alıcı, verici olduğumuzu gördük ve nasıl dönüştürebileceğimizi gördük. Nil, Saim ve Kuraldışı ailesine teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Kübra Cirit / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / İş Analisti (32 yaş) / İstanbul

Yüzleşme kelimesi anlam itibarı ile korkutucuyken, eğitimin ilk gününden itibaren yüzleşmekten korktuğum iyi, kötü özelliklerim teker teker ortaya çıktığında hissettiğim duygularla yüzleşmek müthiş bir aydınlanma yaşamamı sağladı. Beni en çok yaralayan geribildirimlerin ne anlama geldiğini, bunların neden niçin ortaya çıktığını görmem, kişisel ilişkilerimde ve kendimle iletişimimde yaşadığım çatışmaları anlamamı sağladı. Anladığım anda kendimle kavga etmek yerine, yüzleşirsem ve kendimi kucaklarsam özgürleşeceğimi gördüm. Hafta içinde yaşadıklarım, verdiğim tepkilerdeki yumuşama, bütünü görme ve anlayış, ilişkilerime de yansıdı. Aynaya baktığımda bakışlarımın bile yumuşadığını gördüm ve kendime şunu söyledim: ’Sen sevgisin ve senin mutlu olmanı istiyorum’ bunu söyledikçe, etrafımdaki her canlıya gözlerinin içine bakarak bu mesajımı samimiyetle verebildiğimi gördüm. Kabuklarımdan yavaş yavaş ortaya çıktığım için çok huzurlu, umutlu ve şükran doluyum. Kendimle yüzleşmemi sağlayan herkese, başta Nil ve Saim olmak üzere teşekkür ediyorum. Bu yolda yürümeme izin verdiğim için de kendime!

 

Kendinizle Yüzleşin / Yeşim Özarda / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Dr. Öğretim Üyesi (49 yaş) / Bursa

Bugüne kadar katıldığım tüm eğitimlerin bana çok katkısı ve etkisi oldu. Ancak ‘Kendinle Yüzleş’ eğitimi çok çarpıcı ve etkili oldu benim için. Bağımlı ilişkilerimden kurtulma kararımı ilk kez kararlı bir şekilde bu eğitimde aldım. Böylece kendi hayatımı yaşama, kendi hayatımın sorumluluğunu alma yolunda çok önemli bir adım attım bu eğitimde. Sevgili Nil ve Saim’e ve tüm stajyerlere çok teşekkür ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Nehir Bora / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Tekstil Tasarım (43 yaş) / İstanbul

Yüzleşme eğitimi, etkileyici ve silkeleyici bir eğitim oldu benim için. Hayat içinde gösterdiğim aksiyonlara bir göz atmam ve karanlık noktalarımla yüzleşmeme sebep oldu. Bu eğitime katıldığım için çok mutluyum. Kendime yolculukta bir adım daha ilerledim. Size hayatıma katkılarınız ve insanlığa katkılarınız için şükran duyuyorum. Birlikte daha nice eğitimlere. Sizi çok seviyorum Nil ve Saim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Dilara Akkuş / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Bankacı (46 yaş) / İstanbul

Kuraldışında aldığım Yaşam Okulunun sondan bir önceki eğitimi olan ‘Kendinle Yüzleş’, hayatım boyunca aldığım en zorlayıcı eğitim oldu sanırım. Hiç bu kadar kendimi sorguladığımı hatırlamıyorum. Ve en güzel yanı her şeye ve herkese rağmen artık kimseyi suçlamıyorum ve sorumluluğumu üstüme alıyorum. Ne güzel kalplersiniz sizler Nil ve Saim. Tüm emekleriniz, gözlemleriniz, çabalarınız için çok teşekkürler. Ufuk açtınız, ışık oldunuz, karanlıktan aydınlığa yol oldunuz. Ne güzel bir yolculuktur bu ve bu yolculukta ne güzel bir öndersiniz. Tıpkı Atatürk’üm gibi… Sizin misyonunuz benim misyonumdur. Hayata anlam katan ne varsa burada. Canlı, heyecanlı, umuda dair her şey burada. Bir dokunuş, bir hayatı nasıl değiştirir diye düşünen kim varsa yolu buraya mutlaka düşmeli. Değişimin hızına kendisi bile şaşacaktır. Sevgiler, güzellikler sizinle.

 

Kendinizle Yüzleşin / Aynur Kılınç / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Operatör Doktor (46 yaş) / İstanbul

Kendinle yüzleşme eğitimi benim çok çekindiğim, adım atmaktan korktuğum bir eğitimdi. Ama cesaretimi topladım ve geldim. Elbet kendimle yüzleşecektim bunu geciktirmenin bir anlamı yoktu. Üstelik arkamda yıkılırsam beni tutacak Nil ve Saim vardı. Acı çektim, öfkemi kustum, bağırdım, haykırdım, ağladım, ağladım, ağladıkça kalbimin üzerindeki ruhumun derinliklerindeki çöplükler temizlenmeye, içim ferahlamaya, özgürleşmeye başladı. Çok yorgundum çok, ama çok huzurluyum artık.

 

Kendinizle Yüzleşin / Azmi Delibalta / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Mimar (60 yaş) / İstanbul

Farklı zamanlarda aldığım çeşitli eğitimler oldu. Her seferinde yaşam okulunun bir an önce tamamlamamın önemini anlıyorum. Maalesef devamlılık sorunu yaşayan öğrencilerdenim. Ara vererek de olsa yaşam okulunu bitireceğim. Bunu çok istiyorum ve bana katkılarının çok olacağını biliyorum. Yine çok faydalandığım, çok ciddi bir eğitimi tamamladık. Yüzleşme eğitimi bence de baba eğitimlerden biri. Temizlediğimi düşündüğüm olumsuz duygularımın birçoğu bu eğitimde ortaya çıktı. En önemlisi içsel yolculuğumuzla ilgili önemli bir egzersiz olan içimizdeki çocukla tekrar buluşmak çok etkileyiciydi. Yıllarca kaçtığım içimdeki çocuk meğer yaşam, sevgi ve enerji kaynağımmış, bunu buldum. Ve sonunda onunla bütünleştim. Artık birçok şey daha kolay olacak diye düşünüyorum. Nil ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. Tüm çalışan ve katılımcı arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Sultan Öztoprak / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Elektronik ve Haberleşme Müh. (37 yaş) / İstanbul

Bu eğitim ile ben hayatımda büyük dönüşüm yaşadım. Sanki sihirli bir değneğin hayatımda büyük değişim yaratması gibi. Altı gün olmasına rağmen muhteşem farkındalıklarla dolu, objektif değerlendirme yaparak kendimi geliştirdiğim son derece önemli bir eğitim. Şunu biliyorum ki insan kendi karanlık yönlerini görmezse asla aydınlık yönlerini yani potansiyelini ortaya çıkaramaz. Tüm cesaretiniz ile mutlaka kendinizle yüzleşmeyi seçin, hayatınızda sanki büyü yapılmış gibi dönüşüm yaşayacaksınız. Bu eğitim ile korkularınızdan özgürleşeceksiniz. Size Kuraldışının tüm eğitimlerine katılmanızı hayatınızı ve potansiyelinizi kazanmak için mutlaka tavsiye ediyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Burcu Uydan / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Yönetici Asistanı. (34 yaş) / İstanbul

‘Kendinle Yüzleş’ bugüne dek içimde tuttuğum duyguları söylememe vesile oldu. Söylenen, ifade edilen her duygu beni özgürleştirdi. Otomatik pilottaymış gibi verdiğim tepkiler, aklıma gelen düşünceler hangi anıdan, hangi duygudan kaynaklanıyor bunu fark ettim. Bunları fark ettikçe değiştirmemin de elimde olduğunu görmeye başladım. Değiştirme gücü müthiş bir güç. İnsan bu güce sahip olduğuna bir kez inanırsa, bunun farkına bir kez varırsa hayatında kendini kurban gibi hissettiği her şeyden sağlıklı çözümlemeler yaparak, hem kendine hem de çevresine yarar sağlayacak şekilde çıkabilir. Üstelik geçmişteki olayların da sırtında bulunan yüklerinden kurtulabilir. Bu eğitimin etkisi kalıcı, uzun vadede insanın yaşam kalitesini arttıracaktır. Tasarımı ve uygulamasında emek harcayan herkese teşekkür ediyorum.

 

 

 

Kendinizle Yüzleşin / Demet Şenol / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Eğitim Koordinatörü (45 yaş) / İstanbul

Kuraldışı sevgi, Kuraldışı bilgi, Kuraldışı ışık, Kuraldışı her şey… Buradaki eğitimlerin tüm okullarda verilmesi gerekiyor. Hiçbir yerde maalesef ne yaşamı ne de ebeveynliği öğreniyoruz. İnsanın hayatta huzura, doyuma ulaşması kendini objektif olarak tanıyabilmesinden geçiyor. Bu eğitimden kazandıklarımdan aldığım mutluluğu hiçbir şeye değişmem. Beni bana verdiniz ki, bu dünyanın en güzel şeyi. Sizleri seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Barış Şahin / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Öğrenci (22 yaş) / Ankara

Bu eğitime başladığımda bencil, güç tutkunu, kibirli, silme alıcı, başkalarını suçlayan, korkak bir adamdım. Burada vermenin zevkini gördüm. Rekabet duygusunun, işbirliği duygusunun yanında ne kadar faydasız ve zavallı kaldığını gördüm. Samimiyetin, söylediğimiz şeyin içeriğini etkisiz kıldığını ve ne söylerseniz söyleyin insanların sizi ciddiye almasının tek kaidesi olduğunu fark ettim. Artık daha dürüst, daha işbirliği içinde, daha verici, haz odaklı, insanların içindeki iyiyi çıkartabilen cesur bir adamım.

 

Kendinizle Yüzleşin / Özlem Pepeç / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Mimar (31 yaş) / İstanbul

Kendimle yüzleşmek… İlk başta acı çeksem de sonrasında çok ferahlamış ve yükümü azaltmış hissettim. O kadar gereksiz şeyleri bunca zaman nasıl taşımışım? Kafamda olumsuz şeyleri boşaltıp atarak yeni güzel şeylere yer açtım. Pozitif anılarla dolmasını diliyorum ki biliyorum öyle olacak. Çok çarpıcı meditasyon sonuçlarını hayatıma aktardığımda kendimi ne kadar geriye çektiğimi ve saklandığımı gördüm. Beynimde şimşeklerin çakmasına yardımcı oldunuz, kendi içimde bile diyemediğim şeyleri haykırarak yüzleşmekle çok rahatladım. Bundan sonra biriktirmeye niyetim yok. İçimdeki minik pamuk kızı yeniden göz önüne aldım, onu ilk sıraya koymayı hatırladım. Bunu fark etmeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Kucak dolusu sevgiler.

 

 

Kendinizle Yüzleşin / Mine Kırkağaçlı / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / İç İletişim ve Sosyal Sorumluluk (38 yaş) / İstanbul

Yaşam Okulu paketinde aldığım en ağır modül oldu. Kendime acımaya son veriyorum ve hayatımın sorumluluğunu alıyorum artık. Bugünden itibaren sevgi “dilenciliğine” son veriyorum çünkü kendimi seviyorum ve mutlu olmayı hak ediyorum. Bütün bunların ön hazırlıklarını önceki modüllerde yapmış olsam da esas kararlar ’Kendinle Yüzleş’ modülünde çıktı. Sarsan, dağıtan, silkeleyen ve ama ışığa doğru yola koyulmayı sağlayan çok etkili bir eğitim oldu. Eğitim esnasında bana katkı sağlayan eğitmenlerimize, stajyerlerimize ve diğer katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

 

Kendinizle Yüzleşin / Ebru Öner / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Grafiker (39 yaş) / İstanbul

Merhaba, yine yeni bir eğitim yeni bir başlangıç. Muhteşem bir eğitimdi. Kendimde görmediğim veya görmezden geldiğim her şeyimle yüzleştim. Kendine değer veren, kendini sevmek isteyen, tanımak isteyen herkesin katılmasını temenni ederim. İyi ki varsınız, iyi ki hayatıma dokundunuz. Umarım başkaları da kendi hayatlarına dokunulmasına izin verir ve bu eğitimi kaçırmazlar. Kuraldışını seviyorum. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Pınar Erden / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Bankacı (39 yaş) /İstanbul

Yüzleştirici, insanın kör noktalarını bir ayna olarak kendine yansıtan bir eğitimdir. İyi ve kötü bilinç üstü ve bilinçaltı kayıtlarınızı su yüzüne çıkartarak kendinizi objektif değerlendirmenizi sağlar. Bu şekilde geliştirilecek alanlarınızı tespit edersiniz. İlham verici, öz değerinizi attıran bir eğitimdir.

Kendinizle Yüzleşin / Evrim Korkmaz / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Grafik Tasarımcısı (38 yaş) /İstanbul

Buraya ilk ‘Doyumlu İlişkiler’ eğitimi ile başlamıştım ve size, öğrettiklerinize, sayenizde kendimde keşfettiklerime hayran olmuştum. Bu burada kalmamalıydı ve şimdi üçüncü eğitimimdeyim. En çarpıcısı, üzerimde en sarsıcı ve bir o kadar etkili olan bir eğitimdi bu. İnanın her gün yaptığım şükranlarımın baş konuğusunuz. Beni bana kattığınız için, ne kadar ‘Mükemmel’ biri olduğumu bana sert bir şekilde olsa da gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. En başta yüzleşme için, gösterdiğim cesaret için kendime teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum güzel insanlar.

Kendinizle Yüzleşin / Dilek Palabıyık / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Emekli (46 yaş) /İstanbul

Canım çok yandı hayatımın kırk altı yılını masaya yatırıp, yeni bir yaşam seçmeme katkıda bulunduğunuz için sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Her dakika bir farkındalık yakalamam beni inanılmaz şaşırttı ve dönüşüm muhteşem olacak. Sizleri çok seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Gizem Akdoğan / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Oyuncu (28 yaş) /İstanbul

Kendime hayatım boyunca verdiğim en güzel armağandı bu eğitim. Yaşam okulu paketinde beni en çok çarpan, en etkileyen egzersizleri bu eğitimde yaptım. Doğduğum andan itibaren yüklendiğim tüm yükleri hatırlamak ve bu yüklerden kurtulmak için sağlam ve cesur adımlar attım bu eğitim sayesinde. Şu zamana kadar içimde biriken ve çoğunun farkında bile olmadığım öfkemle yüzleşip olanı kabul edip, affetmemi sağladıkları için ve özveriyle yanımda olup bana destek verdikleri için tüm Kuraldışı ailesine teşekkür ederim. Beni unuttuğum özümle yeniden tanıştırdıkları için şükran doluyum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Seda Kostik / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Editör (34 yaş) /İstanbul

Bu eğitimde yüzleştiğim, özgürleşme yoluna girdiğim her şey çok temel sorunlardı. Bunları fark etmemi sağlayan bu eğitim sayesinde yaşamımdaki büyük yüklerden arınmaya başladım. İnsanın kendisini bu kadar derinden tanıması değişimi dönüşümü hızlandıran büyük bir hediyeydi. Her şey için çok ama çok teşekkür ediyorum. Dilerim herkes böyle bir eğitimden ve dönüşüm yolundan geçme ve kendini sevme şansını elde eder. İnsanın kendisini sevmesinden daha büyük bir hediye yok.

 

Kendinizle Yüzleşin / Özge Ersoy / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Yönetim Kurulu Asistanı (38 yaş) / İstanbul

Kendinle Yüzleş çok başka bir eğitimdi. Çocukluğumda yaşadığım, hissettiğim küçücük olayların büyüme yolunda ilerlerken nasıl bir çığ gibi büyüyerek beni bambaşka biri olmaya, tercih etmeyeceğim biri olmaya yönlendirdiğini gördüm. Hayatım boyunca ne kadar gereksiz ve beni olumsuz etkileyen düşünce ve duyguları kendime yük ettiğimi fark ettim. Bu olumsuz inançlarımdan özgürleşmek o kadar büyük bir ferahlama getirdi ki bana. Kuraldışı ailesi, iyi ki varsınız. Hepinize emeklerinizi için sonsuz teşekkürler.

 

 

Kendinizle Yüzleşin / Nigar Başaran / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Hemşire (31 yaş) / İstanbul

Bu eğitim benim için çok faydalı oldu. Kendi değerimi anladım. Aldığım geribildirimler beni çok düşündürdü. Hatalarımı gördüm. Düzeltmem gereken davranışlarımı düzelttim. Kendimi sevmeyi öğrendim. Ancak ben kendimi sevdiğim ölçüde başkalarını sevebilirim.

 

Kendinizle Yüzleşin / Cansın Kardelen / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Tıp Öğrencisi   (21 yaş) / İstanbul

Bu eğitimde temel olarak bilmediğimiz güzel ve kötü özelliklerimizi görme şansı bulduk. Güzel özelliklerimizi duymak motive edici ve iyi hissettiriyor, kötü özellikleri öğrenmekse çok daha geliştirici. Bu eğitim de çok zekice düşünülmüş ve çok değerli, dersler çıkardığım egzersizler vardı. Çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.

 

Kendinizle Yüzleşin / Hande İlsever / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Satış-Pazarlama Sorumlusu (39 yaş) / İstanbul

Kendimle yüzleştiğim, farkında olsam da görmezden geldiğim, başkalarını suçladığım olayları tekrar gözden geçirdiğim bir eğitim oldu. Gerçekle yüzleştiğim, korkularımla yüzleştiğim, kaçışlarımı, erteleyişlerimi fark ettiğim ama her şeyin bana dâhil olduğunu ve bunları değiştirmek istedikten sonra bunu değiştirecek güce, potalsiyele sahip olduğumu fark ettiğim, daha çok uygulama ağırlıklı çarpıcı bir eğitimdi. Cesurca kendinle, gizli, kör noktalarınla yüzleşmek isteyen ve değiştirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler.

 

Kendinizle Yüzleşin / Beytiye Beyazıt / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / İngilizce Öğretmeni (51 yaş) / Bursa

Kendinizle Yüzleşin eğitiminde arkadaşların çoğu kendini sabote etiklerini, korktuklarını söylüyorlar. Ben de tam tersi oldu. Her zamankinden daha heyecanlıydım. Kendimle ilgili bilmediğim, kabullenemediğim yönlerimi keşfetmenin, öğrenmenin heyecanı… Ya bende bir tuhaflık var ya da arkadaşlarda. Şaka bir yana kendinle yüzleşmeden, kabullenmeden bireysel gelişimin tam ve bütün olamayacağını düşünüyorum. Çok yoğun bir eğitim. Sondan ikinci durak diyebiliriz. Her modülde bize kendimizi kazandırdığınız için çok teşekkürler. Kendimi çok özel ve ayrıcalıklı hissediyorum. İyi ki varsınız.

 

 

Kendinizle Yüzleşin / Fikriye Günay / 29-30 Nisan- 1-6-7-8 Mayıs 2016 / Sigortacı (36 yaş) / İstanbul

Hayatımın en topluca vurgun yediğim dakikaları bu derste yaşandı. Şu altı günde karşılaştığım ‘ben’e inanamadım. Son derece verimli, herkesin muhakkak kendisiyle yüzleşmesi gereken, yüzleştiği bir eğitim. Şimdi hayatımda yeni beni tanıyıp, düzeldiğim bir döneme giriyorum Ne kadar şifalanırsam o kadar yol alıyorum. Gönülden teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Arzu Özden / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Bilgisayar Müh. (39) – İstanbul

Saim ve Nil, Dila ve Murat iyi ki varsınız. Müthiş farkındalıklar yaşamama sebep oldunuz. Kendimi bulma yolunda büyük adımlar atmama sebep oldunuz. Mutlu olmanızı istiyorum, çok teşekkür ederim:)

Kendinizle Yüzleşin / Ayfer Gültekin / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Citroen / Eğitim Müdürü (43) / İstanbul

Bu benim 7. Eğitimim, hepsi ayrı ayrı farklı, ayrı ayrı değer yüklüydü, fakat Bu eğitim sırasında her günün bitiminde yüzümde tokatlar ardı ardına patlamışcasına kötü, 1 büyük içmişcesine sarhoş, bitik, gerçeklerimide çantama, daha doğrusu koltuğum altına alıp çıktım.
Şuan ise bu satırlarımı yazarken doğum tarihimi 3 mayıs olarak değiştirdim.
Hissettiğim duygu; yeni bir hayat beni bekliyor, der gibi coşku dolu.
Kendime sımsıkı sarılıp yola çıkıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Birgül Sipahioğlu / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Ticaret (42) / Ankara

Yüzleşmekten korktuğumuz gerçeklerle yüzleşerek kendimize bize hatırlatan, kendimizi tanıma yolunda cesurca yol aldığımız dolu dolu bir eğitim. Nil ve Saim’e, Dila ve Murat’a bize ilham oldukları için sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Burak Arı / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Mimar (48) / İstanbul

Meğer yüzleşmem gereken ne çok olumsuz özelliğim varmış. İyi ki katıldım bu eğitime ve “kendimle Yüzleşmeyi seçtim. Geçmişimden getirdiğim ve farkında bile olmadığım kalıpların beni nasıl geri çektiğini gördüm.
İnsanlarda gördüğüm ve sinir olduğum olumsuz özelliklerin bende de olduğu ile yüzleşmek oldukça sarsıcıydı.
Yaptığım seçimlerde, aldığım kararlarda beni hangi dinamiklerin tuzağa düşürdüğünü ve bu tuzakların benim tarafımdan kurulduğuyla yüzleştim.
Tüm bunlardan özgürleşmenin yollarını öğrendim ve bu yoldaki ilk adımlarımı attım. Yolculuğumda kararlılık, cesaret ve sevgiyle ilerliyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Canan Özalp / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Turizm (20) / İstanbul

Yaşam yolculuğumda manevi zenginlik kazandığım, kendime saygımın arttığı içsel yolculuğumda özümü bulmanın hazzını yaşıyor farkındalıklarımla çevremdekilerine yaşatıyorum. Bana yol gösteren bu yaşam okulunda her değen yeni bir gün yeni bir güneşle kendimi hayatın akışına bırakıyor anı yaşamayı öğreniyorum.
Varlığınıza şükür ediyor sizleri çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Irmak / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Hollanda Konsolosluğu (57) –

Kendinle Yüzleşmenin bu kadar zor ama bir o kadar keyifli olabileceğini düşünmemiştim. Ben neymişim be ya… Yüzleşmek istediğim şeylerle teker teker yüzleştim, içinden birer birer geçtim. İnsanın kendisini bilmesi güzelmiş. Duygularımızı, davranışlarımızı bir bir ölçtük, tarttık, aynalarımızı gördük. İyi ki gelmişim. Önceden korktum ama şimdi mükemmelim:)
Korkulardan özgürleşmenizi tavsiye ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Kadıoğlu Arı / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / İşçi (51) / Almanya

Kendinle Yüzleş eğitiminde hem kör alanlarımla, hem de potansiyelimle yüzleştim ve kendimi tanıma yolculuğunda önemli bir adım daha atmış oldum. Kendimde görmekten kaçtığım olumsuzluklarımı nasıl yansıttığım ve nasıl algılandığımla yüzleştim. Bunun, insanlar tarafından algılanmak istediğimiz gibi biri olmak için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Gelişim yolculuğunda varmak istediğimiz noktaya gelmemizin ilk adımının bulunduğumuz noktayı sağlıklı tespit edebilmek olduğunu anladım. Kendinle Yüzleşin eğitimi bu anlamda aydınlatan, ışık tutan bir eğitim. Tüm bu güzel deneyimleri yaşamamı sağlayan herkese çok teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Özgür Yalazan / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Sabancı Holding / Yönetici – Strateji İş Geliştirme (36) / İstanbul

Eğitim takvimine bakar bakmaz, gelmemeye karar verdiğim, isminden korktuğum için kendimi sabote ederek çeşitli nedenlerle eğitime gelmeden önce, kendi değerimi bilmediğim gerçeğiyle yüzleşmeye başladım. Altı günlük eğitim boyunca kendimi adım adım tanımaya ve tanıdıkça da gelişmeye başladım. Yaşam okuluna aralıksız devam ederek bu eğitimle yeniden doğmak, baharın yeni yeni kendini gösterdiği bu günlerde içimdeki potansiyel tüm goncaların da açmasını sağladı.
Kendimle barışarak kendime severek ve kendime inanarak yoluma devam etmemi sağlayan ve gönlümdeki tüm dikenlerden özenle kurtulmamı sağlayan Nil, Saim, Murat ve Dila’ya sonsuz şükran duyuyor ve sevgiyle kucaklıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Derya Ferhan Erden / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Ticaret (29) / İstanbul

Bu eğitim kendimizin derinliklerindeki duygularımızla karşılaştığımız bir eğitim. Gelişimi hızlandıran kendimle yüzleştiren farkındalıklarla dopdolu bir eğitim. Kendi maskelerimi bana yaşatarak fark ettiren özgün yaklaşımlarla dolu bir eğitim. Kendisini tanımak isteyen herkesin bu eğitimde olması kaçınılmaz. Bu eğitimle kazandıklarımı hayatımın her alanında kullanacağım. Hararetle katılmanızı ve kendinize bu eğitimin getirilerini yaşatmanızı tavsiye ediyorum. Kendi kalbinize giden yolun geçtiği özel ve güzel eğitim. Eğitimi hazırlayan sunan yaşatan herkese teşekkürler ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Fatma Göktürk / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Tıp Doktoru (44) –

Kendime ne kadar haksızlık ettiğimin farkındalığıyla sarsıldım. Zihnimden geçirdiğim (Bana ait olmayan) düşüncelerle kendimi dövdüğümü bilince çıkarınca kendime bu kadar acımasız davrandığıma inanamadım. İnanın ki sizin dışınızdaki insanlar kendiniz kadar acımasız değil biliyor musunuz? İçimdeki yaralı çocuğun yaralarını fark edip pansumanla (anlayışla) ve sevgiyle sardım. Ben buna layığım, sen de buna layıksın.

Kendinizle Yüzleşin / Firdevs Torlak / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Remax Vega 1-2 / Broker (26) / İstanbul

Cesaret isteyen bana beni kazandıran, hayatı güzelleştiren verimli bir eğitim. Hayat okulunda üçüncü eğitimim; Nil, Saim, Dila, Murat emekleriniz ve sevginiz için çok teşekkür ederim. Sizleri seviyorum 2 aydır sizinle ruhum ve hayatım aydınlandı güneşimsiniz:)

Kendinizle Yüzleşin / Hilal Şerifoğlu / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / (41) –

Bu eğitim için ne söylesem az. Hayatımda kendime tekrar bu kadar yaklaşmayalı uzun zaman olmuştu. Bir huzur, bir içten sevgi hissediyorum. Bu workshop ile kendinize doğru bir adım daha atacağınızı düşünüyorum.

Kendinizle Yüzleşin / İlke Denizer / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Avukat (44) / İstanbul

Her eğitimde apayrı deneyimler farklı öğretilerle ayrılıyoruz.

Kendinizle Yüzleşin / İsmail Kucur / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Endüstri Mühendisi (30) / Ankara

Sevgili Nil, Saim, Dila ve Murat Kendinle Yüzleş eğitiminde vermiş olduğunuz geri bildirimleri yaşamımda dikkate alacağım ve uygulayacağım.
Kendinle Yüzleş eğitimi benim için eğlenceli, keyifli geçti ve diğer eğitimlere gelmeyi hedefliyorum.
Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Jeyan Venedikli / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Yönetici Asistanı (37 yaş) / İstanbul

“Sevgili Kuraldışı”
Kendimizden koşarak kaçamayacağımızı anlamış olduk. Olumlu feedbacklerle motive olduk; resmen sevindik! Güzel şeyler duymaya ne çok ihtiyacımız varmış… Sarıldık, ağladık… itiraf ettik. Geçmişimize sahip çıktık. Her eğitimde daha insanlaşıyoruz. Dönüşüyoruz. Burası yaşam yolculuğumuzun dönüm noktası. “Öğrenilmiş şartlanılmış sıradan gerçekliğin kırılma noktası. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Lidya Hülya Ata / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Görkem Hukuk / Avukat (37) / İstanbul

Beni özümle tanıştıran; özüme nasıl, bakıyorsam nasıl görüyorsam, nasıl davranıyorsam, nasıl hissediyorsam hayatıma ve hayatımdaki insanlar da öyle bakıyor, görüyor ve yaşıyor olduğumuzun farkına vardığım bir eğitim.
Eğitim sürecinde birlikte olduğum arkadaşlarıma ve eğitmenlerime sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / M. Kemal Adalı / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Şişecam Kimyasallar Grubu – İnsan Kaynakları Uzmanı (26) / İstanbul

Kendimle Yüzleşmeme sahiden aracı oldu. En azından güçlü ve gerçek bir başlangıçtı.
Karanlıkta kalan zayıflıklarımın, yaralarımın açığa çıkması, görünür olmasından önce rahatsızlık duydum. Fakat ayrı zamanda bunlarla yüzleşmiş olmamım bu engelleri hayatımdan çıkarabilme fırsatı da verdiğini gördüm.
Kendimi daha özgürleşmiş, kendimi bulmaya, kendim olmaya daha yaklaşmış hissediyorum. Farkındayım ki bu bir yolculuk. Başlamış olmaktan memnun ve mutluyum. Ve umutluyum.
Farkında olmak büyük bir güç ve özgürleşme fırsatı. Kendime bu fırsatı tanıdığım için içtenlikle kutluyorum kendimi.
Eğitimler hiç bitmesin istiyorum; hep burada, bu enerji toplamı içinde olmak. Çünkü farkındayım ki burada “Kendimi” unuttuğum, çocukluğum, gizlenmiş korkularım, göz ardı ettiğim hayallerim… yani aslında bu eğitimlerde bütün olduğumu hissetmeye, bütünün bir parçası olabileceğimi görmeye başladım.

Kendinizle Yüzleşin / Nezihe Kesmez / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Elektronik Müh. (52) / İstanbul

Hayatımın dönüm noktası ve benim için yeniden doğuşum oldu. Her şey için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız… Işık ve sevgiyle.

Kendinizle Yüzleşin / Nezihe Kesmez / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Yaşam Koçu (42) / Çorlu

Hayatımın dönüm noktası ve benim için yeniden doğuşum oldu. Her şey için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız… Işık ve sevgiyle.

Kendinizle Yüzleşin / Özlem Güven / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Endüstri Müh. / Truva (34) –

Kuraldışı yine farkını koydu ortaya. Bireysel gelişim eğitimlerinin en önemlisi ve en zoru olan “Kendinizle Yüzleş” eğitimindeydim. Önce negatif yönlerimle, karanlık yönlerimle yüzleştim, ne çok varmış. Acıttı, yaraladı, cin gibi çarptı. Uykusuz geceler geçirdim. Kendini irdelemek ne demek bunu deneyimledim. Yazmadan dinlemeyi, yazdığını okumadan duygu katarak anlatmayı seçtim. Çok eğlendim, olmadığım yüzlerimle karşılaştığım gibi, özümde var olan pozitif ve harika yönlerimi de gördüm ve çok sevdim. Bir daha bir daha çok sevdim. Kendimi korkularımı aştım. İlk defa bir eğitimde bu kadar rahattım. Yumuşacık oldum. İnsan oldum, dost oldum, ben oldum. Anlayışı, geçmişle barışabilmeyi, geleceğe umutla bakmayı, emeklerimin karşılığını alabileceğim hissini, yıkılmaz, yorulmaz, çok cesur, bir o kadar da duygulu ve coşkulu döndüm hayata, özümle ve kendimle kucaklaştım. Kendinle Yüzleşme, kendinle kucaklaşma demek.

Kendinizle Yüzleşin / Safiye Yıldırım / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Öğretmen (26) / İstanbul

Bir eğitim bu kadar mı etkili olur. Ben nerelerde kaybolmuş nelerin arasında ezilmişim. Beni buldum ve bundan sonra onunla yaşamımı canlı, kararlı ve sabırla anın içinde kalarak sarılacağım. Ben değerli, güçlü ve yaşam dolu bir kadınım. Bunları bana yaşattığınız için sonsuz şükranlarımı sunuyorum:) Sevgilerle…

Kendinizle Yüzleşin / Sema Baykara / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / LifeCoach Academy / Yaşam Koçu (44) / Antalya

Bu kadar sıcak ve samimi bir öğrenme ortamında, bu kadar yaşayarak ve hissederek öğrenme, bu kadar derinlere inen ve insanı etkileyen bir bireysel gelişim yolculuğuna çıkabilmek hayatımın en büyük şanslarından biri. Kuraldışına gelmek hayatımda kendim için verdiğim en doğru kararlardan biri.
Yaşam okulunda sona doğru yaklaşmanın heyecanı içindeyim ve kendimle yüzleş eğitiminde yepyeni farkındalıklar kazandım. Bu fırsatı sunan Kuraldışı ailem. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Sezai D. Şahin / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Genel Müdür Yardımcısı (42) / İstanbul

Bir yerlere gidip, bir şeyler alıyoruz. Sonra o şeyleri başkalarına gösterip, onların beğenmesini bekliyoruz. Sonra unutuluyor. Yeni onaylar görmek için, yeni yerlere gidip, yeni şeyler görmek, almak, yemek, içmek için yollara düşüyoruz. Bu böyle sürüp gidiyor. Ev, araba, yazlık, mevki, makam, diploma, sertifika vs. Sonra onlar da kanıksanıyor. Bir noktada yaşam anlamsız gelmeye başlıyor bazılarımıza. Bütün bu aramalarda asıl aradığımız şey, bizde olan. Kendi özümüz, özümüzdeki cevher. O cevheri çocukluk çağımızda bir yerlere gömüyoruz. İşte bu eğitim, kendini, özünü, özümüzdeki cevheri bulma açığa çıkarma eğitimi. Özünüzle yüzleşip, kucaklaşıp, ayaklarımıza dolanan bağlardan kurtulduğumuzda, özgürleşiyoruz. Bu eğitim beni kendime getirdi. Beni özüme götürdü. Kendimi daha özgür, daha güvenli, daha olumlu bakan ve hiçbir şekil de onay ihtiyacı duymadan, yaşamı deneyimleme arzusu duyan bir insan olarak buldum, kendimi bu eğitimin sonunda.

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Yılmazer / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Ev Hanımı (46 yaş) İstanbul

Kendinizle Yüzleşin dördüncü eğitimim. Kuraldışı ailem, öğretileri hayat tarzım oldu.
Başka hiçbir yerde bu kadar kısa sürede bu kadar olumlu değişmezdim. YAŞASIN KURALDIŞI:) Nil, Saim ve bütün arkadaşlar iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Yılmazer / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / İktisatçı (38) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin dördüncü eğitimim. Kuraldışı ailem, öğretileri hayat tarzım oldu.
Başka hiçbir yerde bu kadar kısa sürede bu kadar olumlu değişmezdim. YAŞASIN KURALDIŞI:) Nil, Saim ve bütün arkadaşlar iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Sonya Saylan / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / İş Kadını(47) –

Kendimle yüzleştiğim bir eğitimin sonuna geldim. Özüme bir adım daha yaklaştığımı hissediyorum. Sen neysen anlayışın da o kadar, sen geliştikçe anlayışının da arttığını gösteren bir eğitim. Eğer kendini daha yakından tanımak istiyorsan doğru eğitim. Nil ve Saim sizi çok seviyorum iyi ki varsınız. Dila ve Murat sizi de çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Veli İzgi / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / (41) / İstanbul

Değerli kuraldışı ailesine; Bu eğitimde içimdeki çocuğu çıkarttınız ve onunla yüzleştirdiniz.
Kendime olan güvenim arttı. Özsaygım yükseldi. Algılarım açılmaya başladı ve hepsinden önemlisi bilincim yükseldi, gelişti, genişledi, içimdeki pozitifi dışımdaki negatifle değiştirdiniz, fark ettirdiniz.
Tüm emeğiniz için yürekten sevgi saygılarımla teşekkür ederim. Minnettarım size ömür boyu birlikte aynı yolda olmak dileğiyle… İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Yasemen Nantu / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / (35) / İstanbul

Bu eğitim, kendimden kaçacak hiçbir yer olmadığını, bana fazlasıyla gösterdi Kendimi bilmek ve kendimle yüzleşmek, özgürlüğe ve mutluluğa götüren yolmuş. Bana kattıklarınız, dostluğunuz, desteğiniz için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Yüksel Özbey / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Şirket Sahibi (40 yaş) / İstanbul

İnsanın kendisiyle yüzleşmesi çok cesaret isteyen bir şey. Çünkü insanın kendisiyle yüzleşmesi gerçeklikle yüzleşmesi ve etrafına ördüğü sanal dünyanın yıkılması demek. Yani ayağının altından halının çekilmesi gibi bir şey.
Kendimize ne kadar çok yalan söylediğimizi, temel aldığımız değerlerin ne kadar boş olduğunu, kapasitemizin ne kadar azını kullandığımızı gördüm.
Neden mutsuz olduğumu…
Neden sevemediğimi…
Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Yüksel Ulgen Varol / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Emlakçı (41) / İstanbul

Kendinizi tanımak, zayıf ve güçlü yanlarınızı keşfetmek istiyorsanız bu eğitime mutlaka gelmelisiniz. En iyi versiyonunuz olma yolunda yapı taşı eğitimlerden korkarak geldiysem de bu yolculuk çok keyifliydi.

Kendinizle Yüzleşin / Zehra Balcı / 24-25-26 Nisan 01-02-03 Mayıs 2015 / Mimar (28) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı ailesi,
Yaşam Okulu eğitiminin modüllerinden olan bu Kendinizle Yüzleşin Eğitiminin, hayatıma şu ana kadar aşamadığım sorunlarımın çözümü için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendimdeki değiştirmek istediğim bazı konuları nasıl aşabileceğimi bana çok net gösteren bir eğitim oldu. Hem kendime hem de karşımdaki insanlara dürüst olmadığımı fark ettiğim için daha kolay değişim yaşabileceğimi düşünüyorum.
Kendimin yeni bir versiyonunu ortaya çıkarmam için gerçekten almam gereken bir eğitimdi. Nil ve Saim iyi ki varsınız, sizi tanıma ve eğitimlerinize katılma şansım olduğu için evrene sonsuz teşekkürler. Sevgiler:)

Kendinizle Yüzleşin / Ali İpram / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Eczacı (40) / İstanbul

Bu eğitimi sözle anlatmaya o kadar zorlanıyorum ki bu ancak yaşayarak anlaşılır. Burada kendimi tanımakta o kadar zorlandım ki tam yeni bir Ali olarak ayrılıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşe Çamcı / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Remax / Gayrimenkul Danışmanı (45) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin eğitimi her dakikasında çarpıldığım ve uykularımı kaçıran bir eğitimdi. Paylaşımın gücünü, insanların birbirlerinden ve kelimelerden şifalandığını görmek müthiş bir deneyimdi. Eğitimlere başlarken bizlere gösterilen çok önemli bir hayat tablosu olur hep. Bu tabloda herkesin bizde gördüğü ama bizim kendimizde farkında bile olmadığımız özelliklerin olduğu alan beni hep çok korkutmuştu. İşte o alanı evirdik, çevirdik, yerlerde sürükledik ve birçoğunun farkına vardık. Şimdi aksiyona geçme zamanı. Özgürleşme zamanı…

Kendinizle Yüzleşin / Berkay Yılmaz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / (43) / İstanbul

Özüne dönüp anda kalabilmek. Gündelik hayatın içerisinde kendi özünüzden uzaklaşıp kendi beninizi unuttunuz mu? Kendinize, nasıl bir insan olduğunuza, etrafınıza katkınız olup olmadığına bir bakın. İlk önce kendimiz için faydalı bir insan olmak için buraya gelin.

Kendinizle Yüzleşin / Bülent Temiz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / (38) –

Kendinle yüzleş, Yaşam Okulu’ndaki yedinci eğitimim olmasına rağmen benim için en fazla farkındalık yaşadığım ve adı gibi gerçekten kendimle yüzleştiğim çok farklı bir eğitim oldu. Umarım benimle birlikte ve sonrasında bu eğitimi alan arkadaşlarımda en az benim kadar faydalanacağı bir eğitim olur.

Kendinizle Yüzleşin / Cenk Dıgdıgoğlu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Biyokimya Yüksek Mühendisi (38) / İzmir

Ben’i bulma yolumda bir büyük adım daha. Hayatımdaki her şeyin sebebi Ben! Şimdiye kadar aldığım kararların, alacağım kararlara; yaptığım seçimlerin yapacağım seçimlere kılavuzluk edeceğinin farkına varmanın heyecanı içindeyim. Gerçek Ben’le gerçek şekilde yüzleştim. Üşümelerimin yerine sıcaklığı, korkularımın yerine cesurluğu, sahtelikler yerine gerçekliği seçiyorum. Gerçek yaşamı seçiyorum. Ben kararlı, sağlıklı, özgür bir erkeğim. Her eğitimde olduğu gibi Nil, Saim, Duygu, Dila çok çok teşekkürler. Murat en özel teşekkürüm ve şükranım bu sefer sana.

Kendinizle Yüzleşin / Çisem Erkan / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / İş Bankası (36) / Bursa

Nil’in ‘‘Kendinizi en çok sabote ettiğiniz eğitim, en ihtiyaç duyduğunuz eğitimdir’’ diye boşuna demediğini anladım. Hayatı algılayışımız, tamamen kim olduğumuzla, kendimizi nasıl algıladığımızla ilgili. Hayatta başımıza gelen şeyleri, bize yapılan yanlışları, ailelerimizi, kısaca dışsal faktörleri suçlamaktan çıkıp kendi cehennemimizi ya da cennetimizi nasıl yarattığımızı gösteren, kısaca kendimize ve hayatımıza ışık tutan çok değerli bir eğitimdi. Hayatından memnun olmayan, hayatında değişiklikler yapmak isteyen, kendi hayatını özgür iradesiyle yaratmak isteyenlerin koşarak gelmesi gereken bir eğitimdi. Tüm Kuraldışı ailesine sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Atun / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Cargill / Uluslararası Ticaret (39) / İstanbul

Korkarak geldiğim bu eğitimden huzurla, sevgiyle ayrılıyorum. Kendimi tanıdım, zayıf taraflarımı, güçlü taraflarımı gördüm. Yaşadığım, yarattığım her şeyin sorumlusunun ben olduğumu ve bunları değiştirmenin benim elimde olduğunu ve bu gücün bende olduğunu öğrendim. Gelişim yolunda devam ederken yaşamak ve yaşatmak için elimden geleni yapacağım. Nil, Saim bize verdikleriniz çok değerli. Sizlere, Murat’a, Duygu’ya, Dila’ya çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Dilek Ersu Kuyucuoğlu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Diş Hekimi (37) / Bursa

Bu eğitim, tam bir yüzleşme ve özgürleşme yaşadığım bir süreç oldu. Sadece bu eğitim sürecinde değil, sonrasında da devam edecek bir kendi gerçeğimle yüzleşme cesaret ve özgüveni kazandığım çok büyük bir adım oldu benim için tüm kazanımlarım. Cesaret ve sevgiyle, her anı karşılamaya hazır hissediyorum. Bu sürece katkı sağlayan tüm eğitmenlere ve katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ece Benligiray / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Müşteri Hizmetleri (32) / İstanbul

Hayat boyu farklı deneyimlerle kendimizle yüzleşiyoruz aslında. Hoşumuza gitmeyen olaylarda ‘‘Neden benim başıma geldi?’’, ‘‘Neden insanlar beni anlamıyor?’’, ‘‘Neden haksızlık yapıyorlar?’’ diye dövünüp duruyoruz sonra. İşte bu eğitimle anladım neden haksızlığa uğradığımı, neden insanların beni anlamadığını, kendimle yüzleşip hayatımı nasıl istediğim yönde değiştirebileceğimi. Özüme döndüm, kendimi başkalarının gözünden gördüm, şimdi daha güçlüyüm.

Kendinizle Yüzleşin / Eda Yılmaz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Dr. Kuşhan Otel / Resepsiyonist (38) / İstanbul

Gerçek Ben’i fark ettiğim en değerli eğitimim oldu. Bir sonraki eğitimde ne kazanacağımı şimdiden merak etmeye başladım. Her şey için çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Elif Tivriz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Finansal Sorumlu (31) / Bursa

İlk olarak Nil ve Saim size çok teşekkür ederim. Ve diğer arkadaşlara da farklı egzersizlerle, samimi geribildirimlerle beni kendimle yüzleştirdikleri için. Hepiniz sayesinde kendimi artık çok seviyor ve değer veriyorum. Bu farkındalığı bana yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Ercan Bal / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Endüstri Müh. –

Bana gerçek kendimi görmemi sağlayan bu muhteşem eğitim için tekrar ediyorum, her insanın bu eğitimden geçmesini temenni ediyorum. Sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Evren Deniz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 /

Kendinle Yüzleş, içindeki çocuğu dinleyerek hayatınızdaki suçlamalar ve nefretlerden kurtulmanız ve özbeninize olan yolculuğunuzda sizi hızlı adımlarla amacınıza yaklaştıran önemi büyük bir eğitim. Sevgili Nil ve Saim’e bu eğitiminizde de diğer eğitimlerde olduğu gibi hayatımın ışığını yakmama yardımcı oldukları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Feriha Temizel / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Turkent Gıda / İthalat Sorumlusu (30) / İstanbul

Kendinle Yüzleş eğitimi de diğer eğitimlerde olduğu gibi farkındalıklarımın arttığı bir eğitim oldu. Her eğitimden sonra bir puzzle oyunu gibi taşlar yerine oturuyor. Evet bu eğitimler kendimde var olan potansiyelin açığa çıkmasına, kendi duygularımla barışmama neden oluyor. Bu eğitimleri düzenleyen Nil ve Saim’e ve katkıları olan diğer eğitimci arkadaşlar Dila, Duygu ve Murat’a sonsuz şükranlar. Ayrıca tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Gizem Aktürk / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Öğrenci (17) / İstanbul

Kendinle yüzleş eğitimi, Yaşam Okulu’ndan mezun olduğum eğitim olduğu için bendeki değeri bambaşka. Burada katıldığım bütün eğitimler gibi bu eğitimde de pek çok farkındalık yaşadım. Hayatımda takılıp kaldığım, hareket etmemi engelleyen ve farkında bile olmadığım şeylerle yüzleşme fırsatını buldum. Varlığını inkar ettiğim pek çok yönümle sertçe yüzleştim. Beni kendimin karanlık yönleriyle yüzleştiren ve beni aydınlığa çıkaran bir eğitimdi. Kendime bir adım daha yaklaştığım için çok şanslı hissediyorum. Bana ışık olan Nil’e, Saim’e, Murat’a, Dila’ya ve Duygu’ya ve tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. Hepinizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Gözde Tokmakoğlu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Makine Mühendisi (28) / İstanbul

‘‘Sen kimsin’’ sorusunun bu kadar beni sarsan bir cevap bulma süreci olacağını tahmin etmemiştim. İçimdeki taşları en çok sarsan bir 6 günlük deneyim yaşadım.

Kendinizle Yüzleşin / Gülistan Coşkun / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Eczacı (33) / Gaziantep

Bugün Kendinle Yüzleş eğitimi sekizinci eğitimim, yine çok farkındalık yaşadığım bir eğitim. Kendimizin ne olduğu ve kim olduğuna tanıma fırsatı veren bir eğitimdi. Tüm arkadaşlarımıza ve eğitmenlerimize şükran duyuyorum. Sevgilerimle.

Kendinizle Yüzleşin / Gülşah Şirin / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Dermamed / Yönetici Ortak (37) / İstanbul

Kendimle yüzleşmeye o kadar korkuyordum ki, eğitimin ilk günü Kuraldışı’na gelirken, gece karanlığında denize atlayacakmışım gibi gergin ve tedirgin hissediyordum kendimi. Bu eğitimi erteleseydim biliyorum ki kendime çok kızacaktım. 6 gün içinde o kadar çok egzersiz yaptık ki, bilmediğim birçok olumsuz yönümün farkına vararak kör alanımı daralttım ve şu anda taşıdığım potansiyeli daha çok ortaya koyduğumu biliyorum. Kendi hakkımda çok şey öğrendim, şimdi ise öğrendiklerimi hayata geçirmeye başlıyorum hevesle.

Kendinizle Yüzleşin / Hülya Çetiner / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Peyzaj Mimarı (40) / Antalya

Eğer egonuza ayna tutmak istiyorsanız bu eğitime lütfen katılın. Ben bu eğitimde önümdeki en önemli engelin KENDİM olduğunu gördüm. Başkalarını suçlamak yerine sorumluluk almak ve her şeyin bizden kaynaklandığını öğrenmek gelişme ve değişme açısından çok değerli. Biz değişiyorsak her şey değişiyor. Her şey BİZLE başlıyor.

Kendinizle Yüzleşin / İpek Çelikkalp / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Öğrenci (20) / Antalya

Bu dördüncü eğitimimdi. Tam anlamıyla kendimin farkına vardığım, muhteşem farkındalıklar, çıkarımlar yaptığım bir süreçti. Hiç ummadığım alanlarda gol yedim. Ummadığım zamanlarda farklı yönlerimi buldum. Yüzleşmekten korkmayın. Kendinizdeki cenneti keşfedin. Hayattaki cennetin kendiniz olduğunuzun farkına varın.

Kendinizle Yüzleşin / İsmail Hakkı Sarı / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Bilgin Yacht / Project Manager (29) / İstanbul

Sevmek, sevilmek ve İnsan olmak için çıktığım yolculukta almış olduğum bu eğitim, kendi kör alanlarımı görmemde ve bundan sonraki yaşamımda bu olumsuz yanlarımdan arınmış bir şekilde hayatıma yön vermek için bir ışık oldu. Kendi gelişim yolunda bu eğitimden kazandığım deneyimleri sonuna kadar uygulayacağıma söz veriyorum. Bu farkındalıkları yaşatan eğitmenlerim başta olmak üzere tüm Kuraldışı ailesine şükranlarımı sunarım.

Kendinizle Yüzleşin / Leyla Gelecek / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / (35) / Ankara

Bütün eğitimlerde yüzleşmeler yaşadık ancak bu eğitim gerçekten ismini hak eden, sancılı, bol sarkaçlı, yoğun duygularla iç içe olduğumuz bir eğitim oldu. Kendinizle barışma yolunda atacağınız en büyük adımı, bu eğitimde atacağınıza iddiaya girerim. Herkese teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Melda Çınar / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Yönetici / Eğitmen / Sunexpress (40) / Antalya

Kendimle yüzleştiğim bu eğitimde kendimi ne kadar yalan söylerken özsaygımı düşürdüğümü, ilgi, sevgi ve kabul dilenciliği yaptığımı gördüm. Nil ve Saim’den ve arkadaşlarımdan beni kendime odaklayan ve ilgi dilenciliği yapmama izin vermeyen geribildirimleri ile benim kendime gelmemi sağladılar. Artık mazeretim yok. Akiyon alma zamanı. Tüm duygu, düşünce ve davranışlarımın sorumluluğunu alıyorum. Sizlere teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Merve Uncu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Öğretim Üyesi (48) / Ankara

Kendinizle yüzleşin kör noktalarımızı ve içimizdeki iyiyi ortaya çıkaran bir eğitim. Objektif bakış açısına sahip olmamızı geliştiren bir eğitim. Kendi özümüze döndüğümüz, hayatımızda fark yaratan bir eğitim. Tüm eğitmenlere, katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Herkese teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Murat Tonbul / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / İstatistikçi (43) / İstanbul

Kendimle yüzleştim. Cılız birer ışık olarak içimde pırpır eden potansiyellerimi keşfettim. Onları parlak birer projektör ışığı haline getirmeyi öğrendim. Hayatımın sorumluluğunu alma cesaretini kazandım. İlham veren, duygu dolu yazılar yazabildiğimin tekrar farkına vardım. Kısacası gücümü fark ettim. Gelişime, değişime daha da açıldım. Sonsuz şükranlarımla.

Kendinizle Yüzleşin / Mustafa Doğan / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / THY Hostes (44 yaş) / İstanbul

Başarılarla dolu olduğunu düşündüğüm bir ömürde, en büyük başarım bu eğitim oldu. Gerçek başarı her hücrende hissettiğin başarıymış. Kendimi burada olduğum için kutluyorum. Çünkü ben Mustafa aksiyon alan, cesur ve güvenilir bir erkeğim. Bu eğitimi bizler yani bütünün parçaları için hazırlayan ve veren güzel insanlara şükranlarımı sunuyorum. Sayenizde anladım ki dünyada en pahalı şey zamanmış. Bizlerden sonraki şanslı arkadaşlarıma selam olsun.

Kendinizle Yüzleşin / Nihan Germeyanoğlu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Bankacı (28) / İstanbul

Bu eğitim süresi boyunca duygularımı kontrol edemediğim, çok sorguladığım, kabulde çok zorlandığım anlar oldu. Sonunda kendimle yüzleşmiş olmanın özgürleştirici huzurunu yaşıyorum. Meğer ne çok kör alanım varmış ve yüzleşmek için korkak davranışlar sergiliyormuşum. Artık kör alanımı potansiyelimle doldurmaya karar verdim ve hemen uygulamaya başladım. Yeni tanışmış olduğum benliğimle yeni bir hayata merhaba, Kendinle Yüzleş’ten sonra hayat sana merhaba… Katılımcı arkadaşlarıma ve eğitmen tüm arkadaşlarıma teşekkürler. Teşekkürler Kuraldışı.

Kendinizle Yüzleşin / Onur Dolaştır / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / İnsan Kaynakları (27) / İstanbul

Aynada kendime bile söyleyemediklerimi söyleten, bahaneleri ortadan kaldırıp yaşamın sorumluluğunu aldıran, değerli insanların değer kattığı bir eğitim oldu. Değerliysen, sende gel.

Kendinizle Yüzleşin / Ozan Kuyucuoğlu / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / İK Uzmanı (33 yaş) / İstanbul

Kendinle yüzleş eğitimi benim kendimi cesurca yeniden yarattığım, sorumluluğumu aldığım ve başka insanları daha iyi anlayarak onlara daha da yakınlaştığım müthiş bir eğitimdi.

Kendinizle Yüzleşin / Pınar Engin / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Bilgisayar Müh. (26) –

Kendinizle Yüzleşin eğitimi, Kuraldışı’nın diğer birçok eğitimi gibi çok faydalandığım bir eğitim oldu. Kendimizle yüzleşmek yaşamda en çok zorlandığımız bir şey, içtenlikle başarıp kendimizle yüzleşip güzel farkındalıklar yaşadım ve çok fayda gördüm. Kendini tanımak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Refik Yıldırım / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Ford Otosan (34) –

Yüzleşmek, kelime anlamı itibari ile ne kadar zor bir kelime değil mi? Yıllarca sakladığım ya da bilmediğim bir olayla, özelliğimle yüzleşmek, tıpkı göremediğimiz dişimizdeki maydanoz gibi. Yüzleşmek başlangıçta insanın canını yaksa da ancak onu kabul edip kucaklaşarak özgürleşebiliyor. Ve bu şekilde ancak içimizdeki öze, içimizdeki çocuğa ulaşabiliyoruz. Ve bu şekilde hayatımızdan haz ve doyum alabiliyoruz. Eğitimde paylaştığım bu sözümü tekrar paylaşmak istiyorum. ‘‘Kuraldışı eğitimlerine başladığımda yaşadığım ilk ve en önemli farkındalık; bu ana kadar hiçbir farkındalık yaşamamış olmamdı. Hatta farkındalık kelimesinin sözlük anlamını dahi bilmiyordum.’’ Bu sayede öğrendiklerimi hızla hayata geçirip aksiyon aldığım ve özgürleşme yolundaki tüm kararlarımda katalizör görevi yapan Kuraldışının değerli eğitmenlerine şükranlarımı sunuyorum. Nil’in değimiyle ‘‘Yüzleş, kucaklaş, özgürleş’’. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Rüzgar Bayraktar / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Makine Mühendisi (28) / İstanbul

Kesinlikle isminin hakkını veren, muhteşem bir eğitim. Bu eğitimin hayatımı değiştirdiğini çok rahat söyleyebilirim. Bu eğitimde, içimdeki gücü ve sevgiyi gördüm. Hatalarımızı görmemizi sağlayan, kendimize ayna tutan ve unutulmayacak öğretiler vererek unutulmaz hisler yaşatan bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Seda Dolaştır / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Psikolojik Danışman (27) –

Bu eğitim benim korktuğum eğitimlerden biriydi. Ama anladım ki artık ördüğüm duvarlar beni koruyan bir duvar değil aksine beni örten bir duvar olmuş. Olmuş diyorum çünkü artık olmayacak! Tuğlaları birer birer atmaya başlıyorum ve özgürleşiyorum sonunda! Size şükranlarımı sunuyorum. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Selma Gürgöz / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Eğitmen (34) / İstanbul

Farkında olmadığımız olumlu ve olumsuz yönlerimizle yüzleşip kucaklaştığımız bol farkındalık dolu bir eğitimdi. Bol gözyaşı olsa da geçmişimizden özgürleşmemize katkısı oldu. Hayatı nasıl algılıyorsak öyle de yaşıyoruz. Yaratıcılığımızı arttırmayı ve potansiyelimizin de farkında olmayı öğrendik.

Kendinizle Yüzleşin / Semra Çalo Güller / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Özer İletişim ve Tahsilat Bürosu (20) / Bursa

Kendinizi aynaya bakar gibi olumlu, olumsuz tüm yönlerinizi, karakterinizi göreceksiniz. Aynada gördüğünüz kişiyi beğenmediniz mi Kuraldışı eğitiminde kendinizle yüzleşip değiştirme dönüştürme potansiyelini de bulacaksınız. Daha ne kadar beğenmediğin sen’le yaşayacaksın? Hadi gel kabul et, kucaklaş ve özgürleş…

Kendinizle Yüzleşin / Serap Saylan / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Gümrük Müşaviri (50) / İstanbul

Aman Allah’ım ben ne kadar kadersizim, ne kadar şanssızım, acıyın bana, diye sevgi dilenirken çevremden o bulamadığım sevgiyi mucizevi bir şekilde kendimde buldum. Aradığım ne varsa bende. İstediğim ne varsa zaten ona sahibim. Bunu fark etmek hayatımdaki en büyük armağanım.

Kendinizle Yüzleşin / Sevinç Özdüzen / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Turizm (41) / İstanbul

Kendime yaklaştığım, kendimle tanıştığım, ruhsal ve fiziksel olarak kendimi bulduğum bir eğitim oldu. Her eğitimde biraz daha kendimi sevdiğimi, özümü özlediğimi görüyorum. Bu eğitim bana bu duyguları en çok yaşatan eğitim oldu. Her şey için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Sanlı / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Firma Sahibi (43 yaş) İstanbul

Bazı yemeklerin güzel pişmesi için hararetli bir ateşe ihtiyacı vardır. Aksi takdirde ya pişmez ya gerektiği kadar lezzetli olmaz ya da istediğimiz görüntüyü vermez. Üstelik yemeği yaptığımız kişiler kendilerince ince, kibar insanlarsa yemeğin kötü olduğunu öğrenemeyeceğiz bile. Bu eğitim kendimizde görmediğimiz belki de konduramadığımız özelliklerimizle tanıştığımız bir eğitim oldu. Üzerinde çalışmamız gereken yeni ödevlerimiz, hayat eğlencelerimiz var artık. Ne kadar hızlı ve sağlıklı bir şekilde yüzleşip özgürleşirsek o kadar huzurlu ve barışık, mutlu, dingin bireyler olacağız, inanıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Solmaz Hisar / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Fjord İş Geliştirme Direktörü (32) / İstanbul

Kendimle yeniden buluşup yeniden tanıştığım zorlu bir eğitim süreci. İnsanın kendini tanımasına ve içindeki çocukla barışıp hayatı yaşamasını sağlayan muhteşem bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Tolga Mertcan / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Kuraldışı / Tango Eğitmeni (32) / Kocaeli

Kendinle Yüzleş ismi gibi iddialı bir eğitim. Bu eğitimde kenarından köşesinden aklıma gelen ama kabul etmekten uzak durduğum özelliklerimle yüzleştim. Onlarla kucaklaştım. Unuttuğum benle tekrar tanıştım. Kendiyle yeniden tanışmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Tuba Bal / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Yatırım Uzmanı (25) –

Kendinle yüzleş eğitimi, Kuraldışı’na başladığımdan bu yana beklediğim bir eğitimdi. Eğitim, başından sonuna kadar bildiğim ve bilmediğim her duyguyu aynaladığım keyif dolu bir eğitimdi. Bilmek bazen yetmiyor, duymak da gerekiyor. Kendinizi tanımak için eğitime gelmelisiniz.

Kendinizle Yüzleşin / Tuba Tonbul / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Finans (42) / İstanbul

Kendinle yüzleş eğitimi benim için bir dönüm noktasıydı biliyorum. Yüreğimin derinliklerine yıllar önce gömüp unuttuğum küçük, doğal çocuk nihayet çıktı ortaya. Şimdi biliyorum ki sorun dediğim çoğu durum ona kulaklarımı tıkayıp egomun peşinden koştuğum için sorun idi. İşte bu eğitimdeki bir numaralı farkındalığım buydu. Artık egomu yara bere içinde bırakmaya ve sadece içimdeki çocuğu dinlemeye bu eğitimle karar verdim. Bana ilham olan arkadaşlarıma, Kuraldışı ailesine, sevgili Nil ve Saim’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi çok seviyorum! İyi ki varsınız!

Kendinizle Yüzleşin / Yasemin Çorum / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / Elektronik Teknikeri (32) / İstanbul

Hayatımızın neden istediğimiz gibi gitmediği, insanlarla ilişkilerimizde istediğimiz etkileşimi yakalayamadığımız, yaptığımız yanlışların hayatımızda neden sürekli tekrar etmesine neden olan bir türlü yüzleşemediğimiz, kendimizle tanışma ve kucaklaşma vakti. Geçirdiğim 6 gün süresince yaşadığım dönüşümle önümde yepyeni bir yaşam beni bekliyor. Algılarım değişti, yaşamım değişti. Sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Zerrin Mertcan / 26-27 Nisan 01-02-03-04 Mayıs 2014 / CNK Yapı / İnşaat Mühendisi (43) / İstanbul

Bu eğitim de gerçekten enteresan yüzleşmeyle geçti. Birçok farkındalıklar bu eğitimde su üstüne çıktı. Uzun zamandır üstünü örtüp görmezden geldiğim şeylerle yüzleşmek çok garipti. Teşekkürler. Sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Atilla Jeffrey Aktürk / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Finansçı (33) –

Kuraldışı’nın tüm eğitimleri birbirinden etkilidir. Kendinizle yüzleşme sizi çok derinlere indiriyor. Üzerinizde birikmiş, farkında olmadığınız tortuların arasından bizi çekip çıkarıyor. Kimi zaman içimiz daralıyor, kaçmak istiyorsunuz ama koşarak geri dönüyorsunuz. Gerçek Sen’i tanımak isteyenler herkesin olmazsa olmaz eğitimi. Bir kuş tüyü kadar hafiflemek için ben de varım demeniz yeter. Gerisini mucize ekip ve size bizden yakın grup arkadaşlarınız hallediyor.

Kendinizle Yüzleşin / Aydan Çerçiler / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Turizm (43) / İstanbul

Kendimizle yüzleştik gerçekleri öğrendik: “Verici” olmanın kibrini öğrendim ve kemiklerime kadar hissettim. Yine çok etkilendim. Çok öğrendim. Deneyimleyerek öğrenmenin önemini bir kez daha anladım. Tepki verirken yansımanın ve içime bakmam gerektiğinin anlamı beni çok etkiledi. Yoruldum ve kendime bakmanın hazzını yaşadım. Ağladım çok güldüm. En önemlisi kendimle ilgili düşünmem gereken ve gelişmem gereken, keşif yaparak yeteneklerimi fark etmem müthiş bir yolculuk. Ellerinize sağlık bilgileriniz bizi aydınlattı verdiğim sözleri tutacağım ve “BEN” olacağım. Sevgilerimle.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşe Tabakçı / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Cengiz Makine / Makine Müh. (32) –

İnsanı gerçekten kendiyle yüzleştiren bir eğitim. Önkoşulunda en az iki yaşam okulu eğitimi alınmış olmasının gerektiğini anlayabiliyorum. İnsanın kendiyle yüzleşmesi kolay değil çünkü yüzleştiğimiz şeyler ağır olabiliyor ama yüzleşmeden de özgürleşilmiyor.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşe Yarayan / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / A&C Danışmanlık / Gayrimenkul Alım-Satım (37) / İstanbul

İnsanın kendini yıllarca sabote edip yaşamı kendine bu kadar acımasızca davrandığını ve bu ömrünün yarısına mal olmasına sebep verdiğini ve farkına varmadan içindeki çocuğu hissetmeden yaşadığını gösteren bir eğitim. Kendimle içimdeki çocukla barışık bir yaşama adım atmamı sağlayan muhteşem bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Bağnur Sağır / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Tamek / Ürün Müdürü (31) / İstanbul

Kendini görmeden, kendini bilmeden yaşamak, ya gözlerine siyah bir bantla, ya kulağına tıkadığın pamukla ya da diline vurduğun kilitle yaşamak… Buna yaşamak denirse tabii, yüzümdeki maskelerin bir kısmının indiği ve ayna da gerçek benle karşılaşmamda inanılmaz etkisi olan bir eğitim oldu. Kendi gerçeğiyle karşılaşmaya cesareti olan buyursun gelsin. Nil, Saim, Dilek, Öykü ve Murat emeğinize sağlık… Çok teşekükr ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Belgin Yavuzlar Türbedar / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / British Airways / Yolcu Hizmetleri Şefi (34) / İstanbul

Bu eğitimde kendime biraz daha yaklaştığımı hissediyorum. Beni başkalarının olduğum gibi sevmesini beklerken meğer ben beni olduğum gibi sevmezmişim. Başkalarının gördüğü ama benim kendimde görmemek için taklalar attığım her yönümle yüzleştim. İlk günler bu eğitime tahammül etmekte zorlandım ama kendimle ilgili keşifler beni yine buraya bağladı. Hayatımda keşkelere yer vermeden, cesurca, kendime ve çevreme şeffaf, daha kolay bir yaşantım olacağını hissediyorum. Sanki her geçen gün daha da hafifliyorum. Hayat artık benim için kolaylıklar oluyor. Mutluyum.
Nil, Saim sizlerle geçirdiğim her an hayatın bir armağanı gibi. Bana kattıklarınız için şükran duyuyorum. Murat’çım, seni seviyorum. Sen özel bir insansın. Öykü’cüğüm, çok yetenekli, dopdolu, insanın yaşantısına dokunabilen bir kadınsın. Bu eğitimde bana yeni ufuklar açtın. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Canay Atalay Türe / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Polisan Holding / Finansman Müdürü (50) / İstanbul

Her şey içimde başlayıp, içimde bitiyormuş. Kim olduğumla alakalı bildiğimle, inandığım/inandığımla olduğum farklıymış. Yaşamak için yüzleşeceksin, bugün yeni bir hayat başladı!

Kendinizle Yüzleşin / Demet Uncu / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Serbest Meslek Sahibi (51) / İstanbul

Korkularımla yüzleştim. Bir eğitimde daha çok düşündüm, duygulandım, yoruldum, ama en önemlisi içimdeki çocukla buluştum, onunla konuşmayı ve barışmayı öğrendim. Uyandım! Sevgiyle.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Temizkan / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Yönetici Asistanı (42) / İstanbul

3 Hafta sonu anlamadan geçti. Zaman zaman zor, zaman zaman keyifli saatler geçirdik hep beraber. Kendimizi tanıdık, kendimizi aynaladık. Kendimizle yüzleştik daha az geldik daha çoğalarak bir eğitimi daha tamamladık. Şimdi daha çok sevmek zamanı kendimizi ve her şeyi. Öğrendiklerimizi hayatımıza geçirdiğimiz her an daha özgür olacağız. Her şey için tüm eğitmenlerimize çok çok teşekkürler. Biz bir aileyiz.

Kendinizle Yüzleşin / Duygu Gümüşçağlayan / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Endüstri Mühendisi (27 yaş) / İstanbul

Kendinle yüzleşmenin düşündüğümüzden daha hafifletici ve özgürleştirici olduğunu deneyimledik. Kendimize çıkan yolda inkâr ve yâdsıma en büyük düşmanlarımız olsa da eğer Kuraldışındaysanız inanın o düşmanlar önünüzden çekiliyor. Kendine çıkan yol özgürleştiriyor. Yolun sonu olarak gördüğün yolun başı olabilir. Ve sevgiyle desteklendiğinde her sorun kısa ve kolay yollarla çözülebilir. Koşulsuz sevgi burada var. Gerisi katılımcıların ne kadar katılmak ne kadar kaçmak istediğine bağlı… İyi ki varsın Kuraldışı!

Kendinizle Yüzleşin / Duygu Pekbey / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Bankacı (40 yaş) / İstanbul

Eğitim son derece faydalı, farkındalık yaratmış yoğun egzersizlerden oluşuyor. En etkili eğitimlerden biri bence. Özgürleştirici. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ebru Taşpınar / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / LifeCoach Academy / Yaşam Koçu (39) / Antalya

Bugüne kadar birçok eğitim aldım ve hepsinden farklı çıkarımlar yapıp her geçen gün kendime yeni bir şeyler kattım, ancak Kendinle Yüzleş eğitimi benim için en heyecanlı ve coşkulu eğitim oldu. Tüm egzersizlerle kendime biraz daha yakınlaştığımı hissettim.

Kendinizle Yüzleşin / Ece Kabaoğlu / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / İş Bankası (32) / İstanbul

Öyle farkındalıklar yaşadım ki bu eğitimde. İçimdeki küçük kız hep benimle artık. Onay ihtiyacı duymadan kendime ve kararlarıma güvenerek yaşıyorum ve sezgilerime güvenmeyi seçiyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Erdal Burak Kabaoğlu / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Öğrenci (16) / İstanbul

Yıllarca kendini tanıdığını sanan biri olarak gezdim, ta ki bu eğitime kadar. Meğer ne kadar yadsımışım kendimi. Bu eğitim sayesinde yıllardır bi haber yaşadığım taraflarımla tanıştım. Baştan çok memnun olmasam da sonradan o kadar özgürleştim ki… Bunun verdiği rahatlık çok farklı ve hiç yaşamadığım bir rahatlık.

Kendinizle Yüzleşin / Esra Paça / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Öğretmen (47 yaş) / İstanbul

Kuraldışı’nda katıldığım en ağır eğitimlerden biriydi. Bu kadar çok eğitim sonrasında bile, ancak kaldırabildiğim yüzleşmeler yaşadım. Hayatın ve bireysel gelişimin, varılacak yer değil, bir yolculuk olduğunu tekrar anladığım, dolu dolu, içimin karmançorman, acı, kan, ter, gözyazı garantili bir eğitim, kendinizle dürüst olabiliyorsanız… Kendimle yüzleşmek o kadar kolay değilmiş. Kuraldışı acıtarak bunu sağladı. Herkese, özellikle de katılımcı arkadaşlarıma bana kattıkları için çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Eylül Şerife Temiz / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Öğrenci (17) / İstanbul

Bu yolculuk her bireyin kendine vereceği en büyük hediye. Üstelik bu hediye bir ömür sizinle ve tam da içinizde. Kendimle tanışmak ve yalnızlığıma son vermek çok keyifliydi. Teşekkürler yeni aileme.

Kendinizle Yüzleşin / Fuat Araz / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / (33) –

Eksik yanlarımızı görüp değiştirme imkânı sağlayan bir eğitimdi. Hırpalandık, bol geribildirim aldık ama negatif yanlarımızı da düzeltme imkânı elde ettik. Kendimi biraz daha tanımanın mutluluğunu yaşıyorum. Canım acıyor, fakat kötü kan akmadan düzelme oluyor. İyileşiyorum. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Gianna Cana Yıldız / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Firma Sahibi / Serbest (34) / İstanbul

Hayatımın dönüm noktası bu eğitim oldu. Hem iyi hem kötü yoğun duygu yüklü 3 hafta oldu. Ama tüm o duygular sayesinde, özellikle kötü olanlar (kaçma isteği, suçluluk, öfke, utanç vs.) içimde muhteşem bir gücün doğduğunu hissettim. Özüme yaklaştığımı biraz daha hissediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Gizem Zimmerlay / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Biyokimya Uzmanı (43) / İstanbul

Vurucu bir eğitim. Her şey kendini tanımaktan geçiyor. Canım yanıyor şu an ama enerjiğim. İnanılacak şey değil. Buranın bu özelliğini seviyorum. Kendimi de seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Hale Büyükbozkurt / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Kimya Mühendisi (34) / İstanbul

3. eğitimim olan kendinle yüzleş eğitimi adının hakkını vererek farkına varıp adını koyamadığım karanlıkta kalmış anılarım ve kararlarımla karşı karşıya getirdi beni. O kadar çok farkındalık yaşadım ki bu 6 günde, sindirmek ne kadar zamanımı alacak bilemiyorum. Kendimi sevme yolculuğunda, bugüne kadar hangi yol doğru hangi yol yanlış diye arada kaldığım boşlukta zaman zaman mutsuzluk içinde hissettiğim ruhuma ışık tuttu. Şaşkınım, iyi miyim kötü müyüm şu an karar veremiyorum. Tek söyleyebileceğim ben dünkü ben değilim ve yarın dünden farklı olacak. Yolu aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / İrem Altuğ / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Tekstil (41) / İstanbul

Kendimi her yönümle tanımama, kabul etmeme ve sevmeme katalizör oldukları için Nil, Saim, Dilek ve Öykü’ye sonsuz teşekkürler. Kendinle yüzleşmek kolay olmuyor, hep Nil’in dediği gibi bir engele çarpmadan ışık çıkmıyor. O engellerin neler olduğunu bu eğitimde tuttukları ayna sayesinde keşfettim. Burada katıldığım en değerli eğitimlerden biriydi. Kendimle yüzleşmeden özgürleşmenin olmadığını bilsem de, özgürleşmenin ne olduğunu burada öğrendim. Kendi değerimi kavramaya olumlu bir bakış açısı yaratabilmeye bir adım daha yaklaştığım için çok mutluyum. Kolay olacağını söylememişlerdi doğru, ama değdi, bu çok daha doğru.

Kendinizle Yüzleşin / Lale Karauğuz / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Gazeteci –

Eğitim çok dinamikti. Her gün kendimize ait bir yönümüz ile yüzleştik. Çalışmalar sırasında dönem dönem kendimizde yüzleştiğimiz koşullar bizi üzmüş olsa da, eğitimin sonunda hepimiz kendimizle öğrendiğimiz özellikler nedeni ile bu özellikleri düzeltebileceğimiz için çok mutlu olduk. Eğitim sırasında tüm katılımcılar, birbirleri ile çok yakın ilişki kurdu. Çünkü hepimiz birbirimizin en güzel duygularına dokunduk. Çok teşekkürlerimle.

Kendinizle Yüzleşin / M. Doğu Yeşilel / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Yönetim Danışmanı (33) / İstanbul

Adı korkutucu bir eğitim gibi gelmişti, kısmen öyle olsa da aslında sevilesi bir yorum olduğunu da fark ettim. Büyütmeye odaklandığım yanlarımdan biri budur… Özetle geliştirici egzersizlerle dolu, yüzleştirici ve eğlenceli bir eğitim sevgilerle.

Kendinizle Yüzleşin / Mehmet Aydın / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Psikolojik Danışman (29) / İstanbul

Bugüne kadar hep geçmişimde yüzleştim. Bugün geleceğim ile yüzleştim. Çok heyecanlıyım. Sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Miray Saygı / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Astrolog (34) / İstanbul

Paramızla “rezil olduk” ama değdi! Kör noktalarımı görmek ve kendime çalışmaya başlamak güzel. Bugüne kadar da yaşıyorduk ama kendimize değildi. Bugüne kadar da görüyorduk ama kördük. Daha yeni başladım. Yolculuğa devam.

Kendinizle Yüzleşin / Nadir Çınar / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Yönetici (34) / İstanbul

İçimde o ihmal ettiğim çocuğa ulaşmanın huzur ve mutluluktan, duygusal bağlar kurduğum beni aşağıya çeken derinliklerdeki öfkelere… Kendimi yargıladığım karanlık yönlerimle yüzleşip, bunlardan paylaşarak kurtulmanın getirdiği özgürlükten, kör noktalarımı keşfederek yaşadığım yeni farkındalıklara. Bu üç haftalık içime yolculuk serüveninde kendimi daha iyi tanımaya, affetmeye ve yeni fark ettiğim alanlarda sorgulamaya devam…

Kendinizle Yüzleşin / Nuran Kapucu / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / PDR İnternational / Eğitmen (39) / İstanbul

Kendimde olduğundan haberdar olmadığım özelliklerimle yüzleştim. Acı ve zor geldi. Daraldım, bunaldım. Zannederek yaşamak, sahte bir görüntü, doyumsuz bir yaşam. Özümü ortaya koymak, doyuma ve gerçekliğe kavuşmak. Arzu ettiğim şeyler, zaten içimde olan, ama çıkmasına izin veremediğim, kalıplarımdan çıkamayan özüm. O çıkmadıkça ben kaybediyorum. Bana kattıklarından dolayı bu eğitime, herkese sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Özgür Akkan / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Yaşam Koçu (36) / Ankara

Kendin hakkında derin düşüncelere dalmak. Hiç hazzetmem dediğin insanlardan bir şekilde hazzeder olmak güzel yahu. Keşif keşif keşif bitmiyor ve zevk veriyor. Sevgilerimle.

Kendinizle Yüzleşin / R. Işın Kalpakoğlu / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / (34) / İstanbul

Burda aldığım eğitimlerin içimde beni yerle bir yapan ve bu yolculukta kendimle ilgili fark etmem gereken daha birçok şey olduğunu bir kez daha görmemi sağladı. Tüm bu farkındalıklarımı tek tek hazmetmem gerekiyor ki adım adım hayatıma sarılabileyim Kendi sorumluluklarımızı aldıkça dünyamızın nasıl değişeceğini, öncelikle kendimizi sevmenin nedenli önemli olduğunu, aksiyona geçmedikçe öğrendiklerimizin bir işe yaramadığını anladım. İçimde gizli olan olan yeteneklerimin olduğunu görmek ve onları keşfetmek… bir eğitim daha olsa ne güzel olurdu. Bu yolculukta canım ne kadar acıyorsa o kadar kendimi sevmeye başlıyorum. Hepinize bu yolculukta bana eşlik ettiğiniz ve geribildirimleriniz için çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Saliha Erbağ / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Eğitim Uzmanı (33) / İstanbul

Merakla beklenen egzersizler ve sarsıcı gerçekler… Sizi kendinize getirecek bir eğitim… Ayaklarımın yere basmadığını ve doğallığımdan uzaklaştığımı anladım, sayesinizde… Sorumlulukların içinde boğuldum kaçışımın, kendimdeki gücü bırakmak olduğunu da… Fark etmek ilk adım… Tüm bunları değiştirmeyi ve geliştirmeyi seçiyorum. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Selime Sevinçli / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Gıda Yüksek Mühendisi (36) / İstanbul

Benim 49’ü tanımam zaten kendinle yüzleş CD ile oldu ve 4 yıl önce çok negatif birisiydim ve bu CD benim dönüm noktam oldu hayatımda. Ve bu derste çok farkındalıklar yaşadım. Ve bunları hayata geçirmeye başladım 4 yıl önce, ama daha çok yolum var, onu gördüm, şanslıyım ki bu derslere katılıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Selin Çınar / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / (37) / İstanbul

Neler çıkacak endişesiyle karın ağrısıyla başladığım eğitimden kuşlar gibi özgürleşerek çıkıyorum, mutluyum. Engellerimin, bir kez daha, sadece kendi koyduğum engeller olduğumu gördüm. Kuraldışı’nı keşfettiğim, sizleri tandığım için yaşama farklı pencerelerden bakmaya başladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Enerjiniz, sevginiz ve özveriniz için sizlere şükran duyuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Koç / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / My Gym (36) / İstanbul

Kendini tanımak ve ayaklarının yere basmasını istiyorsan; dürüstçe kendinle yüzleşmeye hazırsan, kesinlikle gelmelisin. Sizleri çok seviyorum. Çook teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Şule Aydın / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Jeoloji Müh. (34) / Tekirdağ

Dalgalandım, dalgalandım, dalgalanacağım ve durulacağım… Derinden hissediyor ve yüksek ben’im biliyor. Burda kan ter ve gözyaşı var derken mübalağ edildiğini düşünüyordum. Her geçen gün de kan’ın ter’in ve gözyaşı’nın ne anlama geldiğini fark ediyorum. Bu beni kaçmaya değil daha da kendimi bırakmaya teşvik ediyor. Sizi seviyorum… İyi ki varsınız! Şükranla…

Kendinizle Yüzleşin / Tamer Çetiner / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / İnsan Kaynakları (32) / İstanbul

Bugüne kadar aldığım eğitimler içinde beni en çok etkileyen, yüzleşmemi sağlayan, sert ama yumuşak, dobra dobra bir süreç içerisinde olmamı sağlayan bir eğitim oldu. Dobralıklarından dolayı tüm arkadaşlarıma ve eğitmenlerimize şükranlarımı iletiyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Zeliha Yıldırım / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Doktor (35) / Ankara

Duygularım, egom, kalıplarım, inançlarım hepsiyle buluştum bu eğitimde. Karşılaşmak, bakmak, kırmak, değiştirmek seçimlerimle özüme doğru ilerliyorum. Arınıyorum ve çok mutluyum. Kendinize şu dünyada bir hediye verin yaşam okulundan geçin…

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Akbaş / 25-26 Mayıs 01-02-08-09 Haziran 2013 / Öğrenci (24) / İstanbul

Kendini tanıyıp, kendinle yüzleşmek bir insan için yapılması çok zor bir aksiyon. Kendinizle yüzleştikten sonra hissettiğiniz bir özgürlük duygusuysa, paha biçilmez. Bütün cesaretinizi toplayın ve kendinizle yüzleşin. Gördüklerinize inanamayacaksınız. Sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Arda Cezzar / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Finansçı (31) / Bursa

Bu eğitimde yaşadığım bazı yüzleşmeler, hayatımda duygusal farkındalık açısından bir dönüm noktası oluyor. Bu dönüşümü yaşattığınız için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Dilâ Ertemli / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Üzüm Cafe Restoran (42) –

Kendimi keşfetme yolculuğunda bana önemli adımlar attıran bu eğitim daha önce aldığım eğitimlerde fark ettiğim taşların yerine orturmasını sağladı. Aileme karşı empati yeteneğim ve affetme sürecim bu zaman diliminde hızlandı. İçimde derin bir temizlenme, hafifleme ve dinginlik hissediyorum. Bu hislerin kısa süreli olmayacağını şimdi daha yürekten biliyorum. İyi ki varsınız Ebrucum ve Dilekcim…

Kendinizle Yüzleşin / Hüseyin Günal / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Boğaziçi Üniv. Kaynak Geliştirme Koordinatörü-İşletmeci (38) / İstanbul

Yine duygu dolu bir eğitim dönemi idi. Benim içimdeki derinlerde kalmış duyguları dışarı çıkarmama yardımcı oldukları için, Dilek’e ve Ebru’ya sonsuz teşekkürler. Benim şu cümleyi kontrat haline getirmeme yardımcı oldu. “Ben duygulu, sosyal ve spontan bir erkeğim.” İyi ki varsın.

Kendinizle Yüzleşin / İsmet Doğan / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Önder Kahve Otomatları (44) / İstanbul

Kendinizle Yüzleş modülü benim kendimle ilgili birçok farkındalık yaşamama neden oldu. Olumsuz geribildirimlere kızmadan, kabul ederek üzerinde düşünmeyi ve o konuda kendimi geliştirmeyi bu modülde pekiştirerek içselleştirdim. Duygulu, sevecen bir insan olma yolunda hızla ilerlememe katkıda bulundu.

Kendinizle Yüzleşin / Murat Ertemli / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Sigortacı (39) / İstanbul

Kendimi tanıma yolunda bir adım daha. Hem de büyük bir adım. Şimdi kendimi daha iyi tanıyorum. Niçin’lerim, Neden’lerim, Niye’lerim. Cevapsız sorularım. Artık daha iyi anlıyorum… Kendimi… Hayatı… İçim daha huzurlu. Sorunların boşluğunu, cevapların huzuru dolduruyor. Ve her gün kendimi daha çok seviyorum. Ben biricikim ve çok değerliyim.

Kendinizle Yüzleşin / Nuri İğmen / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Öğretmen (34) / Kırıkkale

Yapılan katıldığım eğitimlerin hiçbirini birbirinden ayıramıyorum. Hepsi ama hepsi benden bir parça. Başlarken yaşadığım korkunun her eğitimin sonunda mutluluk ve huzura dönüşmesi inanılmaz. Daha sağlıklı bir birey olmak adına attığımız bu ilk adımların önemi ve değerini anlatmak gerçekten zor. Bu eğitimde geçmişimde ne kadar yanlış noktalara / yanlış kişilere takılarak kendime nasıl duvarlar ördüğümü anlamam açısından inanılmazdı. Yapılan her egzersizde çarptığım duvarlar ama sonunda gelen uyanış ve farkındalıklar. Attığım her adımın üzerimde yarattığı etki o kadar inanılmaz ki. Özgürlüğe giden bu yolda sadece Kuraldışı’na değil yola beraber çıktığım arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Oya Doğan / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Akbank/Yazılım Uzmanı (34) –

Sevgili Ebru ve Dilek, Yaşam Okulu’nun önemli adımlarından olan Kendinizle Yüzleş Eğitimi’nde üzerimizdeki küfelerden kurtulmanın, en iyi versiyonumuz olma yolundaki adımların zorluğa rağmen huzurumu ve keyfini yaşıyorum. İçimdeki çocuğu bulmak, onunla eğlenmek, gülmek, ağlamak, yaşamı her anıyla içimde hissetmek. İyi insan ve en önemlisi birey olma adımlarımı kocaman attıran bu eğitim için teşekkürler. Teşekkürler Nil, iyi ki varsın. Senin eğitimin yeniden doğmama aracılık ediyor.

Kendinizle Yüzleşin / Saliha Sözen / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Prodem Teknik / Makine Mühendisi (37) / İstanbul

Kendinle Yüzleş eğitiminde kendime kattığım farkındalıklar ile özgürleştiğimi ve tek başıma var olabilmenin hazzını yaşadım. Koşulsuz sevgi ve kabulü içselleştirme yolunda adımlar atmamı sağladı. Duygularımın varlığını hissetim, doğal ve gerçek olan beni ortaya çıkardım ve kendime olan inancımı büyük bir mutlulukla keşfettim. Emeği geçen tüm eğitmen ve katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Suat Şahin / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Burak Boru / Makine Mühendisi (36) / İstanbul

Bu eğitim, kendinin en iyi versiyonu olmak yolunda, Yaşam Okulu’nun araladığı kapıdan ilerleyerek bir adım daha ileri bir noktaya gidebilmem için eşsiz bir imkândı. Hiçbir zaman bitmeyecek olan gelişim yolculuğumda bana kattıkları için Nil’e, Saim’e, Ebru’ya, Dilek’e, Canan’a, Şenay’a ve bütün Kuraldışı çalışanlarına minnettarım. Ayrıca, yolculuğumuz boyunca bizimle paylaşımda bulunan ve bütünleşen bütün grup arkadaşlarıma büyük bir teşekkürü borç bilirim. Artık bir adım daha ileride, bir adım daha gelişmiş olarak sevgiyle kalın diyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Şenay Sevim / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / Son Metal Ltd. (39) / İstanbul

Biliyor musunuz tam 29 yıldır fark ettiğim şeyler ve benim… Neler mi? Konuşabilmek, gülebilmek, koşmak, yürümek, dokunmak, ağlamak… Hepsi bildiğimiz şeyler değil mi? Ama ben yeni fark ettim bunları yapabildiğimi… Yaşadığımı, nefes aldığımı yeni fark ettim. Ne kadar otomatik yaşamışım bunca sene. İçimde bir “ben” olduğunu, içimin sevgi dolu olduğunu yeni fark ettim. Hayallerimi, umutlarımı… Barışı, affetmeyi, paylaşmayı ve daha bir sürü şeyi… Burası benim hayatımın bir minyatürü… Şuradaki dört duvar arasında hayatım bir film şeridi gibi geçti gözümün önünden. Yıllarca kendime bir yabancı gibi yaşadım. Kendimle tanışma fırsatı bulduğum için Ebru’ya, Dilek’e, Emine’ye, Canan’a, paylaştığım arkadaşlarımın hepsine, 49’e, Saim’e ve Evrene çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Volkan Turan / 13-14-20-21-27-28 Eylül 2012 / İşletmeci (41) / İstanbul

Mutluyum. Huzurluyum, endişelerim ve korkularım her seferinde azalıyor. Cesaretimi ve öz sorumluluğumu kazanıyorum ve daha da geliştirmek için cesurca adımları daha daha fazla atmayı seçiyorum. Merakla beklediğim potansiyelimle her seferinde tekrar tekrar tanışarak şükrediyorum ve sana çok teşekkür ediyorum Ebru. Artık daha iyi görüyorum ve hissediyorum doğru ve emin adımlarla ilerlediğimi. Dilek, sihirli sözlerin ve farkındalık yaşamamı sağlayan nokta atışların için sana sonsuz teşekkür ediyorum. Canan, senin varlığın nasıl huzur ve keyif veriyor ya. Ben de isterim gözlerime bakan insanlara senin verdiğin güveni ve enerjiyi vermek. Hepiniz çok değerlisiniz ve iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Alper Akar / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Fateks Kumaş A.Ş. / End. Müh. (30) / İstanbul

Kendimle geçmişimle, korkularımla yüzleşmek için harika bir fırsattı. Adım adım en iyi versiyonum olma yolundaki özel eğitimlerden birisiydi.

Kendinizle Yüzleşin / Aylin Avcı Temizer / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Avukat (28) / İstanbul

Bu eğitimle ilgili duygu ve düşüncelerim her Kuraldışı eğitimi gibi verimli ve sıradışı.

Kendinizle Yüzleşin / Batuhan Baysal / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Proje Yöneticisi (43) / İstanbul

Yaşam Okulu’na başladığımdan bu yana her eğitimde edindiğim farkındalıklar ile hayatıma bembeyaz bir sayfa açıldı. Yüzleşme eğitimim kendi iç dünyama yapmış olduğğum çok derin bir yolculuktu. Sadece kitaplar okuyarak yüzleşemediğimizi bu eğitimde gördüm ve şimdi daha beyaz sayfalı bir hayat beni bekliyor. Yüzleşmek ve yaşamak çok güzel bir duygu. Teşekkürler Nil, Saim, Dilek, Ebru ve Öykü…

Kendinizle Yüzleşin / Burcu Oğuz / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / (30) / İstanbul

Yüzleş yüzleş bitmiyor diyor önce insan. Bunun bir sonu gelecek mi acaba diye de merak etmeden duramıyor. Geliyormuş sonu. Önemli olan sonunun gelmesi değil, önemli olan özgürleşme hissi. Özgürleşmenin yanında hediyeler de geliyor. Mesala harika dostluklar, geribildirim verme sanatının öğrenilmesi ve yargılanmayacağından emin olarak yüreğindeki her şeyi dökebilmek. Katılan değer katan herkese, hepinize teşekkür ederim. Sevgiler…

Kendinizle Yüzleşin / Duygu Güdükkurt / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / dayanılmaz hafifliğini hissettim. İçimdeki çocuğa merhaba demenin keyfini tattım. Bilge insanların önderliğinde bu yolda olmak ve hayat yolunda yürümek zevkini tatmış olduğum için çok şanslıyım. Nil ve Saim’e, birde tüm workshop arkadaşlarıma teşekkür ederim.Finansbank (38) / İstanbul

Yıllardır her sabah çalan alarm ile uyandığımı “sandığımı” bu eğitimde anladım, çünkü ilk defa bu çalışmada gerçek uyanmayı yaşadım. Korkularımla, çocukluğumla, yaratıcılığımla, hayal gücümle, potansiyelimle, aydınlık ve karanlık yönlerimle, özetle kendimle ilk defa tanıştım. Sayenizde maskelerimi gördüm, indiriyorum ve hiç olmadığım kadar içten gülümseyip ağlayabiliyorum. Yaşıyorum, bitki gibi değil, taş gibi değil kendim gibi, dilediğim gibi… Varlığımla fark yaratıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ece Erkal / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Avukat (34) –

Dolu dolu, çok yönlü, çarpıcı, vurucu, şaşırtıcı, keyifli bir deneyimdi. Her anından başka bir Ece çıktı. Kendime rağmen yapmayı seçtiğim en etkili kararımdı. Kendimin ve attığım her adımın değerini sevgiyle görüyor, kabul ediyor, içselleştiriyor ve bu yolda kararlılık, ilk günkü merak ve heyecanla yürümeye devam ediyorum. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Elvan Zihnioğlu / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (32) / İstanbul

Kuraldışı’ndaki her eğitim farklı tat ve renk içeriyor. Yaşam Okulu ve koçluk eğitimlerinin tamamı birbiriyle yüzde yüz bütünleşen ve birbirini tamamlayan harika eğitimler. Başta kendim olmak üzere etrafımdaki herkesin bu değişiklikleri görmesi hayatıma renk olması beni çok huzurlu ve mutlu kılıyor. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Esin Karabağ / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Ekonomist (33) / İstanbul

Ayna ayna söyle bana ben kimim? İşte cevabı bulacağınız bir eğitim. Yaşam cesurları seviyor. Cesur olun ve kendinizle yüzleşin. Bu eğitimde gözyaşı, keyif, gülme, şaşırma, kendini bulma var. Yani insan olmanın gerektirdiği tüm duyguları şaşırtıcı ve keyifli egzersizlerle yaşıyor olacaksınız. Bilinç düzeyi ve farkındalığınız artacak. Hayata farklı açılardan bakmayı keşfediyor olacaksınız. Sonunda rahatlamış ve özgür olacaksınız. Bana yeni bir BEN, yeni bir NEDEN gerek diyorsanız işte kaçırılmayacak bir fırsat. Yüzleşin, özgürleşin…

Kendinizle Yüzleşin / Fatma Gülsevil Can / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Menajer (42) / İstanbul

Büyük bir emek, anlayış, farkındalıkla hazırlanmış bir eğitim. Bilmenin zihinden yüreğe geçtiği yani idrak kısmımızın genişlediği bir eğitim. Kendimizi tanıma yolunda tokatlandığımız, güldüğümüz, ağladığımız, zift haline dönüşmüş duygularımızın çözüldüğü bir eğitim. Kısacası eğitim dediğim aslında hayatı gerçek anlamda yaşamamıza kapı açan bir yol. Yani yaşayan ölüden; yaşayan insana-insanlığa renk katan İNSANA dönüşüm. Sevgili Nil, Saim, Ebru, Dilek ve Öykü yürekten teşekkür ediyorum. Yolumu aydınlatanlar, ışık tutanlar, ilham olanlar Kuraldışı Grubu ve tüm arkadaşlar iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Gemma Kopri / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Ford Otosan / Mühendis (39) / İstanbul

Bu eğitimde çok uzun zamandır sesini çıkarmasına izin vermediğim içimdeki çocukla barıştım. Bir yönün eksikse yaşadığın hayatın tam ve doyumlu olması mümkün değildir. Tam olmadan potansiyelimizi, ortaya çıkarmamız, geliştirmemiz söz konusu olamaz. Kendimi nihayet tamamlanmış hissediyorum; bu harika bir duygu. Bundan sonra hayatımda daha çok neşe ve hafiflik olacağını biliyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Kezban Bektaş / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Avukat (39) / İstanbul

Yoğun bir altı günü beraber geçirdik. Bu süre boyunca kendimi tanımakla kalmadım, annemi, babamı tekrar keşfettim. Bunu ustaca bana ve herkese yaşattığınız için Nil, Saim, Dilek, Ebru ve Öykü’ye teşekkürler. Bu eğitim diğer Yaşam Okulu eğitimlerinden çok daha fazla deneyim kazandırıyor, egzersizler sayesinde.

Kendinizle Yüzleşin / M. Baki Bıçak / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Doktor (40) –

Her eğitimde farklı bir BEN’i bulduğumu bilerek geldiğim bu eğitimde, yine bilmediğim tanımadığım Beni bulmanın ve ona ulaşmak, onunla bütünleşmenin keyfini yaşayarak tamamladım. Bilinçaltımın benim enerjimi alan her şeyinden arınmak huzur ve güç çok güzel. Tüm Kuraldışı’na şükrünlarımı sunuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Maria Paola Sapienza / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Makine Mühendisi (36) / İstanbul

Tüm eğitimler çok güzeldi. Hepsinde çok güzel ve farklı duygular yaşadım. Kendinle yüzleş, egzersiz ve meditasyon ağırlıklı olduğu için çok dolu dolu yaşadım. Bildiğim ama göz ardı ettiğim şeyleri yaşamamı sağladı. Kendimi aynada görebildim. Müthişti. Çoook teşekkürler, beni bana tanıştırıp iyi şekilde kendimi geliştirmemi sağladınız.

Kendinizle Yüzleşin / Mehmet Karaboncuk / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / (48 yaş) Ankara

Bundan sonraki hayatınızın ilk gününden itibaren özgür, cesur, duyarlı ve azimli olmasını istediğim tüm yakınlarımın, dostlarımın, insanlığın kendisiyle yüzleşmesi gerektiğine inanıyorum. Kuraldışı deneyimi, içtenliği, samimiyeti, enerjisi ve özeni ile bana bunu yaşamam için çok güzel bir eğitim verdi. İyi ki varsınız, iyi ki kendimle yüzleştim.

Kendinizle Yüzleşin / Meral Aslan / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Serbest – Sosyal Girişimci (50) / İzmir

Yaptıklarım ve daha çok yapmadıklarımla yüzleşip sorumluluğu almamı sağlayan bu eğitimde ne geçmişin pişmanlığı ne geleceğin tedirginliğini yaşamaksızın bu günün değerini bilmemi ve bugünü yaşamamı sağladığınız için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Merve Özer Yılmaz / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Öğretmen (35) / Kayseri

Bu eğitimde kendimi daha iyi tanımanın da ötesinde değişim yaşayıp bunu dönüştürme yoluna girdim. Herkesin yaşamında böyle bir eğitimden en az bir kez geçmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Mukaddes Çalışır / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Muhasebe (41) / İstanbul

Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Olumsuz yanlarımız da var. Bunları görür, kabullenir ve uzaklaşırsak sevilen, aranılan bir insan oluruz. Önemli olan insanların olumsuz yanlarını görüp uzaklaşmak değil, olumlu yanlarını görüp onların daha yoğun görünmesini sağlamak.

Kendinizle Yüzleşin / Nazlı Bıçak / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Yorum Ajans / Grafiker (33) –

Merakla beklediğim, daha önce katılan arkadaşlarımdan aldığım duyguyla ve bilgiyle merakımın tavan yaptığı bir eğitim bekleme süreciydi… Hiç de haksız değilmişim. Daha ilk gün yaşadığım duyguyu ve iç özgürleşmeyi tarif etme şansım yok. Tüm eğitim boyunca egzersizlerin ve geribildirimlerin yarattığı gerilimlerin arkasındaki ben ve aldığım büyük hediye beni o kadar mutlu etti ki, şimdi daha huzurlu özgür ve güvende olduğumu biliyorum. Kendimden uzaklaşarak, yarattığım yapay ve mutsuz dünyamdan, yine kendi yarattığım ve kendim olan dünyaya adım atmanın hafifliğiyle, canım eğitmenlerim, Saim ve Nil’e milyonlarca kez teşekkür ediyorum. Ebru, Dilek ve Öykü’ye kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum. Hepsi birbirinden değerli katılımcı arkadaşlarıma, dürüstlükleri ve samimiyetleri bana kattıkları her şey için şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. İyi ki varız…

Kendinizle Yüzleşin / Nuran Sahinoğlu Cokay / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Anestezi Uzmanı (49) / İstanbul

Bu eğitimde ilk hafta tam dibe vurdum. Hadi canım oldum, reddettim, ağladım, suçladım, büyük bir cesaretle 2. haftaya geldim, 3. hatfa ‘iyi ki geldim’e dönüştü. Kör alanlarımı keşfetmenin, dışarıda duyamayacaklarımı burada duymanın, gelişimime katkıda bulanacağına inanıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Pınar Kayacı / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Yönetici / İnan Plastik Makinaları (38) / İstanbul

Olumlu ve olumsuz yönlerimi keşfettiğim bir atölyeydi. Kimi zaman acı gerçekler çarptı yüzüme kimi zaman içimdeki çiçekler açtı. Hem kör noktalarım hem potansiyelim ile kucaklaştım. Sadece bireyselliği değil bütünselliği de yaşadığım bir eğitimdi.

Kendinizle Yüzleşin / Renan Mamak / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Acıbadem Göz Hast. / Hasta Danışmanı (25) –

“Kendinizle Yüzleşin” eğitimi başlığının hakkını sonuna kadar veren bir eğitimdi. Egzersizler harikaydı. Dolu dolu, düşündüren, sorgulatan, besleyen, yüzleştiren… Ben, bu eğitimde çok net ve doğru geribildirimler aldım. Sanki taşlar artık yerine oturmaya başladı. Bundan sonra yolumu açacak, çizecek olan BEN’in sorumluluğunu aldığımı bilerek, hissederek bu eğitimi tamamlıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Serap Zerener / 16-17-23-24-30 Haziran 01 Temmuz 2012 / Roche / Eczacı (31) / İstanbul

Ben bu eğitime ikinci kez katılıyorum. Hayatımın farklı dönemlerinde yaşamıma mercek tutmamı sağlayan bir eğitim. Dört yıl önce katıldığımda çok şeyle yüzleşmiş ve hayatımda pek çok dönüşüm yaşamıştım. O günlerde attığım tohum beni bugünlere getirdi. Ve bugün bu eğitimle, kendimle ilgili yeni keşiflerimle yine içimde kocaman bir sevinç ve enerji hissediyorum. Diğer katılımcı arkadaşlarımdan da çok değerli dersler aldım, ihmam kazandım. Bilinç seviyesi böyle yüksek kadınlarla ve erkeklerle olmak Kuraldışı’nda buluşmak özel ve hayatın biricik hediyesi. Varlığınızın ve yokluğunuzun yaşamda bir fark yaratması için Kuraldışı Eğitimlerine gelmenizi yürekten diliyorum. Sevgimle.

Kendinizle Yüzleşin / Arzu Azim / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Öğrenci (34 yaş) / Almanya

Evet 2010’dan beri Yaşam Okulu kapsamındaki tüm eğitimlere katıldım. Hepsi çok
ciddi çarpıcı farkındalıklar yaşamamı sağladı. Ama bu eğitim, başka bir perde! 44 yaşıma geldiğim halde hiç farkında dahi olmadığım, üstelikte başkalarını da çok çabuk görüp yargıladığım olumsuz yanların tam da bende olduğunu çok sarsıcı bir şekilde fark ettim. Sarsıldım. Tüm değerlerim inandıklarım yerle bir oldu. Ne yazık ki bunların hepsinin tam isabet olduğunu çok net olarak gördüm. Ama bir yandan da şükranla iyi ki gördüm. Ben zaten bu olumsuz yanlarım nedeniyle mutsuzum ve mutlu edemiyorum. Bundan sonra her şeyin farklı olacağını çok iyi biliyorum ve kendime inanıyorum, iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Aydın Gör / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Taş Ofisi / Mücevher ve İnşaat (26) / İstanbul

“Kendinizle Yüzleşin” eğitimi aldığım eğitimlerin hepsini kapsayıcı ve vurgulayıcıydı. Tamamen içsel yolculuktu benim için. Derinlemesine adeta kendi içimize yaptığımız ve her durakta onararak ya da uyararak yaptığın bir yolculuktu. Beni silkeledi ve tekrar hayatımı gözden geçirmemi sağladı. Teşekkürler Nil, teşekkürler Saim, teşekkürler Dilek… İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Aylin Yeğin / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Eğitim Danışmanı (42) / İstanbul

Önceki eğitimler birikim ve yatırımları sağlam ve kalıcı meyvelere dönüştüren, her anı ile şaşırtıcı ve öğretici deneyimlerdi. Kendimle yüzleşecek olmanın verdiği endişe ile gelip kendimi bilerek ve severek ayrılıyorum. Özellikle Özsaygı ve İlişkiler eğitimlerinin ardından bu eğitimi almak size katacaklarını kat be kat artırıyor. Bugünden sonra yaşam, kendimle daha yaratıcı üretken ve keyifli olacak. İyi ki varsınız. Bana kendimi ve çok değerli dostları kazandırdınız.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşen Erküçük / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Sigorta Broker (41) / İstanbul

Bütün eğitimleri bitirip en son bu eğitimin olması çok yerinde oldu. En cesur olmamız gereken eğitimdi. Kendimizde görmek istemediğimiz özellikler, davranışlarla yüzleştik. Çok emek verdik, sonunda hepimiz huzurlu ayrılıyoruz. Hayatımızı önümüze alıp dışarıdan baktık. Kendimizi objektif olarak değerlendirebilme yetisi kazanarak ayrıldık. Acıların içinden geçmeden özgürleşemiyoruz, bu eğitim bizleri özgürleştirdi. Mutlu değilsek düşen bir uçaktayız. Yükleri atınca uçak hafifledi. Keyifle uçuyoruz.

Kendinizle Yüzleşin / Bahar Aydemir / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Egestar Kimya (38) / İzmir

Eğitim kendimle yüzleşme konusunda çok faydalı oldu. Korkularımdan arınıp sevgiyle yaşamayı öğretti. Benim anlayışlı, özgüvenli ve dinleyen bir kadın olmamın başlangıç noktası. Hepinizi çok seviyorum, hayatıma çok şey kattınız. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Begüm Aygün / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Bosch A.Ş / Bilgi İşlem (43) / Bursa

Her bir egzersizin kör noktalarıma dokunduğu aydınlatıcı bir eğitimdi. Kendimi gerçekten kucaklamak ve baştan yaratmak istediğim özelliklerimi fark etmek adına çok yol kat ettik. Sevgiyle teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Belgin Ağcabay / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Coca-Cola İçecek A.Ş. (37) / İstanbul

Her yeni eğitimde başka bir yönümü keşfediyorum. Aslında sonsuz bir yolculuk. “Kuraldışı” anlatılmaz yaşanır. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Burcu Kara / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / (53) / İzmir

Hayata dair, hayatı yaşanılır kılmak adına aradığım bir anlam vardı. Hayatımdaki anlamsızlıkların üstüne yüklemek istediğim, sırtımı dayadığımda hayatımın ona göre şekilleneceği ve beni daha güçlü kılacak bir anlam. Sonra anladım ki hayatımın anlamı bendim. Ben nefes aldıkça hayatımın bir anlamı vardı. Çünkü ben nefes aldıkça, yaşadıkça varım… Bu eğitim bu anlamı sağladı, kendimi bulmamı sağladı. Herkese özellikle Nil’e Saim’e çok teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Celil Şengün / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Grafiker (27) / İstanbul

Bu derinlere çok derinlere yapılan özel bir yolculuk. Toprak altına gömdüğün, okyanus derinliklerine yolladığın, uçurumlardan fırlattığın tüm duyguların geri dönüyor. Bu eğitimde çığlıklar, ter ve gözyaşları var. Kalbin hiç vurmadığı kadar vuracak, ellerin hiç terlemediği kadar terleyecek, gözyaşların doğumundan bu yana hiç akmadığı kadar akacak. Koy beynini, kaldır rafa, al yüreğini çık kendinin karşısına, hiç bilmediğin ya da hiç bilmek istediğinin kendinin.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Bülbül / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Çevre Mühendisi (30) / İstanbul

Bu eğitim benim için dönüm noktası oldu. Kendimle yüzleşirken bu kadar rahatlayacağımı, sırtımdaki tanıdığım yüklerden kurtulurken yaşama bakışımı böylesine olumlu etkileyeceğini hayal bile edemezdim. Teşekkürler Kuraldışı.

Kendinizle Yüzleşin / Dilek Bandak / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Öğrenci (20) / İstanbul

Beni en çok etkileyen workshop olarak değerlendiriyorum. Zaman zaman enerjim çok düştü. Ağladım, uyuyamadım, bazen güldüm, sevindim, dolu dolu bir program yaşadım. Kendimi ailemle birlikteymiş
gibi hissetim. Eğitim boyunca yaşama olan inancım biraz daha arttı. Kendime olan sevgim, insanlara olan sevgim dünyayı güzel ve yaşanılır kılmanın elimizde olduğunu bir kez daha anladım. Bu program yorucu, zorlayıcı ama bir o kadar sorgulayıcı, düşündürücü, heyecanlı ve coşku doluydu.

Kendinizle Yüzleşin / Emine Arslantürk / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / British American Tobacco (29) / İstanbul

Duygum; cesaret ve güven. Bu eğitimi almadan kendimi cesur ve güvenli sanıyordum. Anladım ki aslında maskelerim ve imajlarım. Aslımı çok derine gömdüğümden haberim yoktu. Ne kadar düşünsem bu maskeleri keşfedemezdim. Öncesi ve şu altı gün sayesinde bulandım, bulandım ama kendime orijinalime daha da yakınım artık. Ve çok mutluyum. Tüm eğitimlerim ve katılımcı arkadaşlarım iyi ki varsınız. Kendim oluyorum, sizin değerli desteklerinizle!

Kendinizle Yüzleşin / Esin Erkal / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Standart Pompa / End. Müh. (37) / İstanbul

Her zamanki gibi acılı ama bir o kadar da eğlenceli keyifli ve yararlı bir eğitimdi. Her bir eğitimde bulmacanın bir parçası daha tamamlanıyor. Bulmaca tamamlandıkça ortaya çıkan manzara insana sonsuz bir doyum ve keyif veriyor. İnsan kendi doğallığına ve gerçeğine yakınlaşmayı başardığı ölçüde gerçekten yaşadığını hissediyor. Emeğiniz ve desteğiniz için sonsuz teşekkürler. Sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Esra Zeybekoğlu / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Sigortacı (29) / İstanbul

Ben altı günlük bir yolculuğa çıktım. Ağladım, güldüm, düştüm, kalktım, en dibi gördüm, en zirveyi de. Bugüne kadar yaşadığım ve aynı zamanda hiç farkında olmadığım duygularımı büyüttüm içimde. Bu yolculuk olağanüstü, bu yolculuk inanılmaz. Yaşanılanlar, kazanılan deneyimler kâğıda dökümleyemeyecek kadar özgün ve büyüleyici. Bu yolculuğa sizinle çıktığım, Kuraldışı’yla sürekli geliştiğim ve önemlisi hayatımda
burada öğrendiklerimi uyguladıkça aydınlanan pencereleri fark ettiğim için kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum. Tüm katılımcı dostlarıma ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Nil, Saim her zaman ki gibi minnettarlığımı ve şükranlarımı ne kadar dile getirsem az. Emeğiniz, özveriniz, sabrınız ve gözlerinizdeki ışık için sonsuz teşekkürler. Sizi çok seviyorum. Dilek; paylaşımlarımız arttıkça o kadar yakın hissediyorum ki seni kendime bak artık açık bir kadın oldum. Herkese ama istisnasız herkese bu büyülü ışığın dokunması dileğiyle.

Kendinizle Yüzleşin / Funda Erdem / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Muhasebe (55) –

Aynaya bakmak her zaman sanıldığı kadar kolay değil! Hele de bu ayna içinizi gösteriyorsa… Korkmayın aslında içimizde bir canavar değil, naif bir çocuk saklıymış. Ona ulaşmak isteyenler bu eğitime gelsin.

Kendinizle Yüzleşin / Füsun Şahin / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Colgate Palmolive (31) / İstanbul

Yaşam Okulu’nun en değerli eğitimlerinden birine daha beni bana anlatan ve gerçeklerimle yüzleştirip birçok farkındalıklar yaşatan çalışmalarla atmam gereken maskelerimi çok iyi gördüm. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Gürkan Saatçılar / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Ankara Emeklilik / Bireysel Emeklilik Uzmanı (34) / İzmir

Dünyanın neresinde, hangi konumda, hangi ruh halinde her ne olursanız olun, kendinizle yüzleşmeden, kendiniz olamazsınız… Sadece cesurlar bu eğitimde yer alabilir ve sadece cesurlar dünyayı tam kalbinden yakalayabilir. Korkunun olduğu yerde, sevgi olmaz. Şimdi derin bir nefes alın ve kendinizi çoğaltmaya buraya gelin. Kendiniz olma yoluna çıkmaya hazır mısınız? Haydi…

Kendinizle Yüzleşin / Hülya Doğan / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Kimya Mühendisi (33) / İstanbul

Çok başarılı bir çalışmaydı. Kendimde bilmediğim ve göremediğim yönlerimi gösterdi bana. Kendisiyle barışık yaşamayı seçen bütün insanların bu çalışmalara katılmalarını içtenlikle istiyorum. Biliyorum ki ruh ve beden sağlığı yerinde olan bir toplum yaratmak üç-beş ya da bin kişiyle olmuyor. Yanıma yeni neferler
istiyorum.

Kendinizle Yüzleşin / İpek Lale Yaşar / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Öğrenci (21) / İstanbul

“Kendinizle Yüzleşin” workshop’u yaşamla ben’imin bir bütün olduğunu, beni her zaman sevgiyle kucakladığını, ısıttığını unutmuş olduğum sevginin güvencini yüreğime dokunmasını sağladı. Kendime ve hayata karşı sevgiyle ilerlemem için yüksek bir farkındalık sağladı. Nil, Saim ve Dilek çiçek açmış kalplerinize sağlık. İyi ki buradayım! İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Kübra Tarhan / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Eğitmen, Danışman (40) / İstanbul

Kabullenmekten kaçtığımız, kendimize yakıştıramadığımız (!) bütün olumlu, olumsuz özelliklerimi görmemi sağladı. Bu eğitimde içimdeki yadsıdığım, olmadığını düşündüğüm pek çok şeyi gördüm. Bu benim yedinci eğitimim ve çok iz bırakan bir eğitim olduğunu söyleyebilirim. Her eğitim gerçek bir yüzleşme oldu. Biliyorum ki kendimi hep sevmeye devam edeceğim.

Kendinizle Yüzleşin / Nil Göker / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Fizyoterapist (33) –

Yine kafamı karıştıran, beni düşünmeye teşvik eden çok etkili egzersizlerle dolu dolu geçen bir eğitimi tamamladım. Bunun yanında yüklerimden arınmış daha özgür bir ben var artık. Cebimde hayatımı güzelleştirecek yeni farkındalıklarla ayrılıyorum. Bu farkındalıklar hatalarımı düzeltmem ve daha iyi bir ben olabilmem için kazandığım hazinelerim. Zorlandım ama mutlu ve huzurlu ayrılıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

Kendinizle Yüzleşin / Okan Özerdem / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Liman Yapıp / Yapım Asistanlığı (32) / İstanbul

Bu eğitimde kendimi nasıl ifade ettiğimi, dışarıdan nasıl göründüğümü daha iyi gördüm.
Bunun dışında insanlara tepkilerimizde, geribildirimlerimizde objektif olmanın önemini kavradım ve en önemlisi başlarda gördüğümüz sorunların aslında kendimizde de olabileceğine tanık oldum. Herkesin kendisiyle er ya da geç yüzleşmesi lazım. Bu eğitimde bize bu eğitimi veriyor.

Kendinizle Yüzleşin / Okşan Edgü / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / İnşaat Müh. (31) –

Kendimle yüzleştim. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Özgen Saatçılar Şengün / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Güzellik Uzmanı (43) / İşletmeci

Yaşam Okulu derin, dolu dolu yaşadığım, içimin fokur fokur kaynadığı, gözyaşlarımı boşalttığım, kendimle yolculuğumda bir kesitti. Heyecan ve sürprizlerle doluydu. Yaşadığım bu farkındalıkla yeni versiyonumun bir parçasını daha keşfediyorum. Onaylanmaktan özgürleştiğim, kendimle barıştığım ve hafiflediğim bir eğitim oldu. Döktüğüm terlerle, verdiğim emekle özgürleşiyorum. Kendimi seviyorum, kucaklıyorum ve alkışlıyorum. Bir adım atıp kendimi kazanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler. Tüm arkadaşlarıma paylaşımları için. Saim, Nil ve Dilek’ e rehberlikleri için teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Pınar Akbaş / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Alice/BBDO – Reklamcı (40) –

Zorlu bir üç hafta geçti, ancak etkisi inanılmaz derindi. Yanım da koca bir dağ varmış ve ben onu tam yansıtarak yaşıyormuşum; ilişkilerimin de farkında değilmişim. Gözündeki bozukluğa bir çizik attırıp dünyayı HD kalitesinde görmek istiyorsanız bir adım atın ve gelin yaşayın bu deneyimi. Sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Samira Babayeva / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Avukat (32) / İstanbul

Benim için çok zor ve yoğun geçen bir eğitimdi. Kaçtığım, yüzleşmek istemediğim her şeyle burada yüzleşmek durumunda kaldım. Bazen eğitime gelmemeyi düşündüğüm oldu. Biliyordum her şey benim için çok faydalı olacaktı. Ve nihayetinde bitirdim. Gerçekten bu eğitimde kendimle yüzleşmek zorunda kaldım ve bu beni (egomu) biraz hırpaladı ama son derece memnunum. İyi ki katıldım ve devam edeceğim.

Kendinizle Yüzleşin / Savaş Altan / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Öğretmen (57) / Adana

Kendinizle Yüzleşin eğitiminde bugüne kadar paylaşamadığım içerde ve sırtımda yük olarak tuttuğum birçok şeyi su yüzüne çıkarttım. Nil; senin sözlerin insanın yüzüne tokat gibi çarpıveriyor. “ Buraya gelmek yetmiyor” demen yetti. Kendinle Yüzleşin eğitimi hakikaten benim için en vurucu eğitim oldu. Dört eğitimden sonra grup arkadaşlarıma paylaşım yapma cesareti buldum. Cesurum ben, özsaygılı, değerli ve duyarlı bir erkeğim. Hepinize teşekkür ederim. Sizleri gerçekten seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Seda Anıl / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Kamu (29) / Ankara

Yaşam Okulu’nun sonlarına doğru yaklaşıyorum. Başlarda kendimi kötü hissettiğim eğitimdi bu. Çünkü hiç bilmediğim ve daha önceden bende olduğunu bildiğim halde reddettiğim özelliklerimle karşılaştım. Üzüldüm, korktum, kaçtım. Ama en sonunda kabul ettim. Tüm hayatımın özetini gördüm ve aslında tüm Yaşam Okulu’nun özetini. Şimdi eğitim biterken kucakladım tüm özelliklerimi. Elimde güç, inanç ve umutla çıkıyorum. Nil’e Saim’e Dilek’e ve paylaşımlarıyla katkıda bulunup bana ilham olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Selin Kartal / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / British Amerikan Tobacco / Avukat (27) / İstanbul

İnsan kendi kör noktalarını maalesef fark edemiyor. Yaşam Okulu’ndaki tüm eğitimler, kendimizde görmediğimiz veya görmekten kaçtığımız özelliklerimiz ile bizi karşı karşıya getiriyor. Ama bu eğitim başka. Bu eğitim savunma mekanizmalarınızı çökertiyor. Tüm korkunuza rağmen sizi gerçekler karşısında çıplak bırakıyor. Siz kırıldıkça, esnedikçe, yüzleştikçe ışığınız da daha güçlü parıldamaya başlıyor.
Nil’e Saim’e, Dilek’e ve katılan tüm cesur arkadaşlarıma teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Serhan Silkin / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Avukat (40) / Bursa

Hangi cümleden başlayacağıma karar veremiyorum. Sanırım seçenekler çoğalınca özgürleşiyorum. Bu eğitimde kendimi ne kadar sabote ettiğimi gördüm. Ailemin bana yaptığı hataları, benim onlara yaptığım hataları görme fırsatım oldu. Bu eğitime herkesin katılmasını içtenlikle diliyorum. Eğitmenlere teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Simge Odabaş / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / İşletme Sahibi (32) –

Bu eğitimle görmediğim o kadar çok özelliğimi keşfettim ki anlatamam. Hem kör noktalarımdan bazılarını fark edip değiştirmem gerektiğini anladım, hem de potansiyelimi fark ettim. Hepsi çok eğitici ve derindi. Beni çok etkiledi. Yeri geldi ağladım ve içimi boşalttım. Rahatladım ya ötesi yok. Yeri geldi kahkahalar attım burada. İyi ki gelmişim iyi ki. Ve bence bu eğitimi herkesin olması gerek. Bu eğitim anlatılamaz YAŞANIR! Çok teşekkür ederim Nil’e, Saim’e, Dilek’e ve tüm arkadaşlarıma.

Kendinizle Yüzleşin / Suna Fatma Çift / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Emlakci (37) –

Eğitim ilk günden beri itibaren zorlayıcı ancak bir o kadarda geliştiriciydi. Kapılarını kilitleyip anahtarlarını okyanusun derinliklerine fırlattığımız bilinçaltımızın önemli kayıtları açığa çıktı. Sevgili Nil ve Saim, girmeyi reddettiğimiz odalarımızın kapılarını açıyor, bizi içeri atıyor ve kapıları tekrar, tekrar üzerimize kilitliyorsunuz. İçeride yedek bir anahtar mevcut ancak anahtarı bulmak için odalarımızın temizliğe ihtiyacı var. Dışarı çıkmak ve özgürleşmek için önce temizlik yapmamız gerekiyor ve temizlikten sonra anahtarı bulmamız zaten kaçınılmaz. Dışarı çıkmayı başardığımızda kapının önünde yine sevgiyle bekleyen Nil ve Saim’i görüyorsunuz. Sizlere, grup arkadaşlarıma ve sevgili Dilek\’e başarı ve ilgisinden dolayı ayrıca teşekkürler.
Sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Şeyda Sağdan / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Avukat (45) / İstanbul

Yaşam Okulu eğitimleri içinde Kendinizle Yüzleşin eğitimi, şimdiye kadar en ağır şekilde beni sarsan eğitim oldu. Tam anlamıyla bir yüzleşme başlangıcı diyorum. Çünkü bu gerçekten başlangıç ve hayat boyu sürecek. Kendimle yüzleşirken gerçekte kim olduğumu, dışarıdan nasıl göründüğümü çok iyi anladım. Resmen kafama çakıldı. Çok zor, yıpratıcı ve bir o kadar da keyifli keşifler yaşadım. Geçmişimle yüzleştim, değerlendirdim. Hayal kırıklıkları, üzüntü, hüzün, kızgınlık, öfke hepsini fazlasıyla yaşadım. Dibe vurmak böyle bir şey herhalde. Ama o noktadan zıplayarak uçmak işte asıl haz bunda bence. Öldürmeyen acılar güçlendiriyor. Herkese kendisiyle yüzleşmesini ısrarla tavsiye ediyorum. Dönüm noktası bir eğitim. Saim, Nil, Dilek çok değerlisiniz. İyi ki bu güvenli yolu bulmuşum.

Kendinizle Yüzleşin / Yiğit Şahin / 25-26 Haziran 02-03-09-10 Temmuz 2011 / Öğrenci Koçluğu (31) / İstanbul

Bir çocuk tanıyorum küçük korkak, bir görünür, bir saklanır, çekingen ürkek, merak ederdim hep nedendir kızar durur, sorarım küçük neyin var, cevaplamaz mahzun bakar. Anladım ki var çok tasası, sözün bittiği yer burası, Kuraldışı bu yolun hancısı, Yiğit bu yolun yolcusu. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Adviye Akın / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Grafik Tasarımcısı (26 yaş) İstanbul

İçim dışıma çıktı, ruhen, bedenen! Bugün etimden et koptu. Biliyorum kopmaya da devam edecek. Çok canım acıyor. Ama bunlar beni yıldırmıyor. O kadar güçlüyüm ki! Sizlere ve evrene şükran duyuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Arzu Keleş / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / İşletmeci (38) / İstanbul

Hiç doküman dağıtılmaksızın egzersiz üstüne egzersiz yaparak en çok yorulduğum, bununla birlikte en çok içine girip olan bitenin farkında olduğum bir eğitimdi. İnsan kendinden kopamıyor. Özgür bireylerin sayısı arttıkça umut dolu hissediyorum. Burada tüm bunlar mevcut. Emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimle! İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Atiye Erdem / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Okul Müdürü (44) / İstanbul

İçimdeki çocuğa ulaştım. İçimdeki çocukla buluştum, konuştum. Daha ne olsun. Teşekkürler Nil, Saim, Dilek. Teşekkürler Kuraldışı. İyi ki varsınız, iyi ki varız.

Kendinizle Yüzleşin / Aylin D. Özkil / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğretmen (44) / Mersin

Nil ve Saim ile çok keyifli günler geçirdim. Farkındalıklarım sayısız. Faydalarım sonsuz. Ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki varsınız. Sabırsızlıkla yeni workshopları bekliyorum. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Aysun Yenilmez / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Mavi Estetik / Yönetici (39) / İzmir

Kendimden bu kadar uzağa düştüğümü bana gösterdiğiniz için çok teşekkür erdim. Belirtmeliyim ki Yaşam Okulu içerisinde aldığım en çarpıcı egzersizlerin yapıldığı son derece etkili dört gün geçirdim. Kafam iyice karıştı, yine kendimle ilgili bir dolu çalışma yapmam gerektiğini fark ettim. Her zaman olduğu gibi kafamızı ve ruhumuzu karıştırmayı, sonucunda tüm olayları tatlı sona bağlamayı başardınız. Nil, Saim, Berna ve Dilek sonsuz teşekkürler. Farkındalığınız bol, şansınız açık olsun.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşe Esra Koç / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Rehber Öğretmen (33) / İstanbul

Yıllar sonra kendimle iletişim kurabildiğim için mutluyum. Herkese ve kendime teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Berna Acuner / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Remax / Gayrimenkul Danışmanı (35) / Antalya

Yararını siz isterseniz görebileceğiniz bir eğitim. Her şey kendinle başlar. Gel, gör, geliştir, öğren ve öğret.

Kendinizle Yüzleşin / Beyhan Ülgen / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğrenci (21) / İstanbul

Kişisel hikâyemin ve dramlarımın, aynı zamanda da mazeretlerimin elimden alındığı bir eğitim. Kocaman bir boşluk oluştu içimde. Afalladım, sarsıldım, tutunabileceğim bir şey olmadı. Bununla birlikte, öyle bir boşluk ki, istediğimi içine ezebileceğim, yerleştirebileceğim bir alan. Yani, tüm arzularımı, hayallerimi, coşkumu, yeteneklerimi ve amaçlarımı. Tüm yüklerimden kurtuldum. Anne ve babamı olduğu gibi görebiliyorum artık. Sizlere teşekkür ederim, Nil, Saim, Dilek ve Berna… Değerlisiniz benim için. Fark yaratan ve fark yarattıransınız.

Kendinizle Yüzleşin / Canan Cengiz / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Dış Ticaret (25) –

Çok teşekkür ederim Kuraldışı’na. Her şey çok güzeldi, çok etkileyiciydi.

Kendinizle Yüzleşin / Coşkun Özavnik / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / NCR Bilişim Sistemleri Ltd. Şti. (26) / İstanbul

Beni kendimle yüzleştirdiniz. Hayatımı adım adım geri veriyorsunuz.
Kendimi gerçekleştirme yolculuğunda bu eğitim bizim için mihenk taşı oldu. Yüreğimi açtım, katılaşmış ruhumu besledim bu eğitimde. Her geçen gün zenginleşiyorum. Bütünle iletişime geçiyorum. Bana bu yolu gösterdiğiniz ve rehber olduğunuz için kendimi şanslı ve seçilmiş hissediyorum. İyi ki varsınız, sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ebru Oğraş / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / İstanbul

Kendimle yüzleşebilecek miyim? Buna cesaretim var mı? Beni neler bekliyor? diye düşünerek dizlerim titreye, titreye geldiğim eğitimden ağırlıklarımı atmış, kelebek kanatlarımı takmış hafif ve mutlu ayrılıyorum. Kendine bir iyilik yap, yapabileceğin en büyük iyiliği yap. Kendinle yüzleş! Seni tutan, ağırlık yapan, geriye çeken, gözünde büyüttüğün dağları, olayları gerçek boyutuyla gör. Sana engel olanın sadece kendi koydukların olduğunu fark et. Nasıl mı? Bu eğitimde göreceğini garanti edebilirim. Bugün dördüncü ve son gün. Dün yapılan çalışmalar sonrası daha eğitim bitmeden biri ben uyurken gözlerime bir şey mi yaptı? Nasıl renkler canlandı? Herkes bir gecede nasıl daha güzel, daha sevgi dolu oldu? Bana dün gece neler oldu? İyi ki oldu! Kuraldışı Yaşam Okulu’ndaki beşinci eğitimimle mutlulukla ayrılıyorum. Hayatımda kendim için yaptığım en iyi, en doğru seçim buraya gelmek bu eğitimleri almaktı. Kendin için iyi bir şey yap, gel bize katıl. Sevgili Nil, Saim ve Dilek, binlerce teşekkürler, iyi ki varsınız. Hep olun.

Kendinizle Yüzleşin / Ebru Sözer / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Tekstil Mühendisi (37) / İstanbul

“Kendinle Yüzleş” evet işte geçen sene sorumluluğunu alarak yaptığım seçimle bir sene boyunca gün saydığım eğitimi bitirdim. Muhteşemdi, insanın kendi ile içindeki çocuk ile erkek ve kadın enerjileri ile barışması harika. Bunu yapmayı seçtiğim için kendimi kutluyorum. Sonunda kendimi ifade ettiğim bir yaşama adım attım; hatta ikinci adımı da attım ve o rahatlık alanımdan çıktım. Aktifim, enerjileri içime toplayıp sonra içimde patlattığım bir yaşamdan şimdi her duygunun hakkını verdiğim ve evreni kendi hediyemle beslediğim bir yaşama geçtim. Bugün Yaşam Okulu’ndan mezun oldum. Bu süreçte her öğrendiğimi hayata geçirmek hayatta aldığım yolu belirlerdi. Her seçimimin bir şey yarattığını idrak ettim. Hem öncelikler listemde bir numarada olup, hem bütüne katkıda bulunduğum bir denge oluşturdum içimde. Kadınlığımla barışmamın üzerine dişi enerjimle de barıştım. Şimdi harika bir yaşam yaratıyorum kendime. Ben varım, yararlıyım, katkılıyım ve misyonumu yaşıyorum. Tüm bunlar bir buçuk sene önce rüyamda bile görmediğim şeylerdi.
Öncelikle hayattan doyum almak, haz almak, doyum vermek ve beslemek insanları kendi içimden gelen enerjimle. Çok, çok teşekkür ederim. Kabuğumu kırıp yaşama dâhil olma cesaretini verdiğiniz ve bunun için bana alet edevat sunduğunuz için. Çok özel olduğumu biliyor olmak, kendime değer veriyor olmak, yeterli olmak ve hediyemi paylaşıyor olmak müthiş bir duygu. Sevgiyle.

Kendinizle Yüzleşin / Elif Vardar / 10-11-17-18 Temmuz 2010 /

Egzersizler, ev ödevleri ve derin düşünmelerle müthiş bir harman oldu. Kendime dönme yolunda önemli bir hafta oldu. İyi ki varsınız Nil, Saim, Dilek.

Kendinizle Yüzleşin / Fatma Karabıyık / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Hesap Koordinatörü (32) / İstanbul

“Bir ben var benden içeri” diyor ya Yunus. İşte o ben’e ulaşmak, kavuşmak, bütünleşmek için önce “Kendinle Yüzleş” dedi BEN’im. Hakikaten çok istediğim dört gözle beklediğim bu eğitimde gördüklerim aslında bildiklerim ama idrak edemediğim hayatıma geçiremediklerimdi. Çok okkalı yemem gereken keyifli bir tokattı. İyi ki varsınız. Sizi çok seviyorum. Emeğinize, yüreğinize, enerjinize, sevginize bereket. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Gül Arslan / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Sınıf Öğretmeni (39) / Manisa

Kendimi yeniden keşfetmeye başladığım bir eğitimdi. Eksik bir parçamı tamamlamanın vermiş olduğu bir huzur var şu an içimde. Farkındalıklarımla bundan sonraki
Yaşamımda daha doyumlu keyifli bir hayatın beni beklediğine inanıyorum. Kendini sevmenin ne demek olduğunu burada öğrendim. Her şey için çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Gül Öztoprak / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Oyuncu (33) / İstanbul

Bu eğitimi çok merak ederek bekledim. En büyük korkum hayal kırıklığıydı.
Ama korktuğum olmadı; kabuğumu kırdığım içimdeki duyguların akmasına izin verdiğim farkındalıkları idrake dönüştürdüğüm bir eğitim oldu. İçimdeki çocuğu gördüm, hiç çocuk olmamış. Ciddi, ürkek ve çekingen çocuğu… Çok zorlandım ve yoruldum ama sonucuna değdi hakikaten. Anladım ki kendin olduğunda her şey daha kolay, daha güzel, daha sahici!

Kendinizle Yüzleşin / Melek Yağız / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Bilgisayar Müh.(41) –

Kendinizle Yüzleşin, yüzleşmekten kaçan biri olarak benim için çok etkili ve verimli bir eğitim oldu. Yüzleştikçe kendime daha çok yakınlaştım. Elinize, dilinize, yüreğinize sağlık. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Mert Aksongur / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Burak Boru / Genel Müdür (53) / İstanbul

Bütün hayatım bu dört günde (aslında verilen ödevlerle on bir gün) gözümün önünden geçti. Bu on bir günde her anı dolu dolu ve belki de ilk defa sadece kendim için yaşadım. Annemi, babamı, dostlarımı, arkadaşlarımı, akrabalarımı gerçekten tanıdım. Ama her şeyden önemlisi onlara teslim ettiğim gücümü geri kazandım. Bu güçle harika bir Yaşam Haritası yaptım. Yaşam Okulu eğitimlerinin neden bir bütün olduğunu bir kez daha anladım. Hepsinde yaşadığım tecrübeler, birbirine harika etki yaptı ve bu etki sanki bir ağacın dalları gibi kökten yayılıyor, gelişiyor, çoğalıyor, büyüyor. Bütün ekibe tüm kalbimle bütün sevgimi sunuyorum. Katılımcı arkadaşlarım, sizlere de cesur paylaşımlarınızdan ötürü sonsuz teşekkürler… Nil; bence Anastasya’yı Sibirya taygalarında aramaya gerek yok. Sen her şeyi, her ihtimali o kadar güzel hesaplamışsın ve bunu öyle inançlı, istekli, istikrarlı bir şekilde koymuşsun ki ortaya. İyi ki varsın!

Kendinizle Yüzleşin / Nihal Atlı / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Firma Sahibi (42 yaş) / İstanbul

Kendimle tanışmam hiç de korkutucu değildi. Gerçekten de öcü falan çıkmadı, çok güzel şeyler çıktı. Kendimi tanımak gayet eğlenceli ve keyifliydi. Tanıdıkça sevdim, sevdikçe de tanıyansım geliyor. Herkese ve kendime sonsuz teşekkürler, kendimi takdir ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Oya Öztürk / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Doktor (59) / İstanbul

Bu eğitimde çok güzel farkındalıklar yaşadım. Bu eğitimin çok güzel olduğunu fakat katılmak için Özsaygıyı almak gerektiğini duyunca, tahmin etmiştim aslında çok faydalı ve gerekli bir eğitim olduğunu! Her eğitimde kendimizin bir parçasını ya değiştiriyor ya da olmayan parçayı ekliyoruz. Bu eğitimde de sayenizde ışığımı daha güzel yansıtabileceğim yeni parçalar edindim. Sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Özdem Zaloğlu / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Remax Terminal / Broker (47) / İstanbul

Kendimle barışmama, kendimi bulmama sebep olan eğitimlerden biriydi. Yaşamış olduğum farkındalıkları bir sonraki aşamaya taşıyıp bunların hayatımda kalıcı dönüşümler olarak yer etmesini istiyorum. Hayatı ertelemeden yaşamanın değerini; kendim gibi olmanın, içimdeki çocukla barışmanın keyfini yaşadım. Mutluluğun çok uzakta olmadığını beni ben yapan değerlere sahip çıkmayı öğrendim. Bugünden itibaren hayatımda değişiklikler adım adım hayatıma giriyor. Eğitimlere başladığım ilk günden bu yana “bence” güzel yol kat ettim. Bu yolda keyifle ve hızla yürümeye devam edeceğim. Biliyorum ki merakım, öğrenme hevesim hiç bitmeyecek. Hayattaki amaçlarımı bir bir gerçekleştiriyorum. Azimle ve sebatla hayallerimin peşinden gidiyorum. Bu hazzı bana yaşattığınız için her birinize teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Perihan Yavuz / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / İstanbul

Bu eğitim diğer eğitimlerden oldukça yoğun duygularla dolu geldi bana ama ben yine kendimi bırakamadım, ağlayamadım bile fakat arkadaşlarımdaki çözülmeleri görünce çok sevindim. Ufak, tefek çözülmeler yaşadım çok şeyi fark ettim. Bu kez en önemlisi de suçlu yok, kurban yok yani her şey bizde. Bu bile yeterli benim için, çok rahatladım suçlamayı bırakınca oh be diyorum. Geçen hafta çok şenlikli geçti. Ben donuk, sessiz ve çok sarsılmıştım. Çok sorguladım kendimi ve her şeyi ama bugün iyi gidiyorum buradan hafiflemiş ve arınmış olarak. Teşekkürler hepinize.

Kendinizle Yüzleşin / Pınar Şenoğlu / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğrenci (18) –

Kendimi keşfetmeye başladığım, kendime merhaba dediğim eğitimlerden birini daha tamamladım. Bu eğitimde yaşadıklarım dönüşüm yolunda birer mihenk taşı oluyor benim için. Geçmişimden rahatlıkla özgürleşiyorum ve bunu adım adım yaşıyorum.
Bu yolda bana rehberlik ettiğiniz için size minnettarım. Sevgilerimle Pınar.

Kendinizle Yüzleşin / S. Can Topçu / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Kırtasiye (30) –

Kırk yaşıma kadar neleri ertelemiş, hayatımın sorumluluğunu alıp almadığıma bakmamışım; niçin yaşamışım, gerçekten sevmiş miyim yoksa kendimi mi kandırmışım? Şunu fark ettim, kendime dürüst olamamışım ve gerçeklerden kaçmışım. Şimdi yüzleşiyorum ve yüzleşmeye devam ediyorum. Gerçeklerden kaçmadan kendime dürüst oluyorum. Harika bir eğitim, aileme ve çevreme özellikle kardeşlerime tavsiye edeceğim. Harika farkındalıklar kazandım. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Sema Alkan / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / (44) / İstanbul

Benim için çok şey ifade ediyor bu eğitim. İçimdeki o güzel kız çocuğu ile barıştım. Onu mutlu etmek bundan sonra birinci önceliğim. Sevincimi, umudumu, gelecek ışığımı keşfettim. Güzel şeyler duydum, içimdeki güzellikleri keşfettim. Canımın yandığı geribildirimler aldım ama baktım karşı çıktığım şeyler aslında doğru. Kabul edince de canım eskisi gibi çok yanmıyor. Değişme gücü ve isteği kabul etmekle ortaya çıkıyor. Arkadaşlarımın dönüştüğünü, parladığını gördüm, kendim içimdeki güzel çocukla başka bir insan olduğumu hissettim. Bir sürü gerçek dostum oldu, senelerdir tanıdığım arkadaş ve dostlarımdan daha yakın, senelerce tanıdıklarım kadar hatta daha fazla tanıdığımı hissettim. Sırlarımı açtım, yüklerimden kurtuldum, hafifledim, güzelleştim ve artık hayat zor değil. Eskiden o zor bu zor derdim. Şimdi biliyorum istediğim her şey ulaşılabilir. Nil, Saim, Dilek, Berna ve tüm arkadaşlarıma yüreğimden teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Sezai Şahin / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Kimya Müh. (36) –

Bu eğitimlerden, bildiğimiz okul ve kurs eğitimlerinden aldıklarımızı beklersek yanılırız. Bu eğitimlerin bir atölye çalışması olduğunu hatırlayıp katılımcı olduğumuz sürece keyif ve verim alırız. Birlikte üretmenin, birlikte keşfetmenin sarsıcı ve doyurucu keyfini aldım. Bu eğitimi düzenleyenlere, eğitmenlere ve katılımcılara teşekkür ediyor, yeni baştan yazmaya başladıkları yaşamlarında tecrübe etmenin keyfini yaşamalarını diliyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Şeyda Taşçılar / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğrenci (18) / İstanbul

Kendimi daha iyi tanımama, anlamama ve yaşamdaki karışıklıklarımı değerlendirmeme büyük katkıları olan bu süper eğitimi hazırlayıp sabırla uyguladığınız için sonsuz teşekkürler. Kendimi severek gidiyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Umut Altay / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğrenci / İstanbul

Yaşamda sizi zorlayan şeylerin temelinde neler olduğunu, yıllarca hangi duygusal yükleri taşıdığınızı ve bu yüklerin sizi nasıl engelleyip yönlendirdiğini keşfetmek için “Kendinizle Yüzleşin” workshopu en uygun eğitim. Daha sonraki aşamalarda atacağınız ve hafifleyeceğiniz yüklerin neler olduğunu ve sizde yarattığı etkileri burada göreceksiniz.

Kendinizle Yüzleşin / Yağmur Yalçın / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Proje Geliştirme Müdürü (57) / İstanbul

Harika dersler veren içimdeki beni hem tanıyıp hem de onu affettiğim içsel yolculukta şoför konumuna gelmeme yardımcı olan harika bir eğitimdi. Nefesimin kesilip elimin titrediği nadir zamanları yaşamak bu kadar rahatlatıcı olamazdı. Yapmadığım ve ziyan ettiğim birçok şeyle aynı kendimle olduğum gibi yüzleştim. Daha öğrenilecek çok şey var.

Kendinizle Yüzleşin / Yelda Hacaloğlu / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Kimyager (34) / İstanbul

Kendime neyin özlemini çektiğime dair düşünme fırsatı tanımayarak tüm yaşamımı bir görevler ve sorumluklar sisiyle çepeçevre kuşatmışım adeta. Bilerek ya da bilmeyerek kendimi görmezlikten geldim içten içe. Bu eğitimde ben “ben” olabilmenin neşesini, doyguluğunu duyumsadım tekrar. Hayatımın sorumluluğunu aldım. Hayat bir şekilde savaşmaya ve korunmaya koşullandırmış beni. Hem aklen hem de bedenen, kalben kırılmaz olmak için didinirken yıllar boyu kendimden, özümden uzaklaşmışım. Tekrar kendime, içimdeki çocuğa güvenmeyi ve içimde var olan sevinci, coşkuyu, azmi hissetmeye başladım. Ben bu dört günde çok büyük adımlar attım. Büyük ve güçlü adımlar. Teşekkürler Nil, Saim, Dilek, Berna. Teşekkürler Kuraldışı.

Kendinizle Yüzleşin / Yıldız Karacasoy / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / THY / Kabin Amiri (43) / İstanbul

Bu eğitimle Yaşam Okulu’ndan mezun oluyorum. Hem mutluyum, hem hüzünlüyüm. Buranın enerjisini çok özleyeceğim. Kendimin bilinmeyen yüzünü keşfettim bu eğitimde. Bu eğitimler sayesinde kendi hayatıma, hayat amacıma ve kendime kavuştum. Ruhum, özüm, ben, içimdeki çocuk artık “Oh be! En sonunda bizi gördün, kendine geldin” diyor. Tüm rehberliğiniz, desteğiniz, enerjiniz, bildiğiniz ve güler yüzünüz için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız! Ve eminim, ben de kendim olabildikçe, bana da “İyi ki varsın” diyenler çoğalacak.

Kendinizle Yüzleşin / Yıldız Topçu / 10-11-17-18 Temmuz 2010 / Öğretmen (45 yaş) / İstanbul

Ne güzel şey kendinin yanlışlarını bilmek, doğruyu bulmak için kendin ile yüzleşmek. Tüm zorluklara rağmen, yüzleşmek çok güzeldi, yüzleştikçe kendimle, ruhum kendine geldi.

Kendinizle Yüzleşin / Songül Öztürkcan / 2010 Öncesi / HP Servis Satış Temsilcisi (35) –

İçim çok acıdı, yüreğim burkuldu ama amaç içsel yolculuk olunca, gerçek “ben”i bulmanın arzusu olunca değmez mi? İçimdeki çocukla tanıştım, yeniden umutla tanıştım. Başka biriymiş gibi yaşamanın bedeli bu acıdan muhakkak daha kötüdür. Yaşam cesurları sever.

Kendinizle Yüzleşin / Yerten Kalfa / 2010 Öncesi / Eras Sigorta / Şirket Sahibi-Yönetici (48) / İstanbul

Bu eğitim süreci yaşamımı, kişiliğimi, ailemi ve yaşam persfektifini gözden geçirmeme neden oldu. Bana, benimle ilgili çok farkındalıklar yaşattı. Kendi gücümü ve potansiyelimi hayatıma ve kararlarıma aktarma gücü verdi. Sizler ilham veren, enerji ve güven veren harika insanlarsınız. Bana evrene ve bütüne ait çok değerli hatırlatmalar yaptınız. İçimde ta derinlerimde yarattığınız değişim ve gelişim için teşekkür ederim. Yaşamım ışıklandı.

Kendinizle Yüzleşin / Nermin Doğruoğlu / 2010 Öncesi / (26) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin çok ağırdı benim için. Yapılan çalışmalardan çok savruldum. Dışarda herkes tarafından alkış ve güzel sözler almaya alışık bir kişi olarak burda kendi Benim ile yüzleştirilmek ve kendimi başka açılardan görebilmek midemi çok ağrıttı. Bir ara vazgeçmek istedim, ama hayır ben cesur olup kendimi Nil ve Saim fırtınasıyla güçlendirmeliydim. Gerçek hayatla alışık olmadığım eleştirilerle yüzleşmek ve onları hayata geçirmek, benim seçimim. Bu yolculuk dikenli ama ödülüm de büyük bir gül. Gerçek Ben olucam. Nil, Saim, Berna ve Rüzgâr’a içten teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Çıtak / 2010 Öncesi / Doktor (40 yaş)/ İstanbul

Kendinizle Yüzleşin eğitimi benim için hayatımda çok önemli bir dönüm noktası oldu. İlk olarak fark ettiğim, içimde bugüne kadar çok fazla acı ve öfke ile yaşadığımı sanmammış. İçimde biriktirdiğim öfke ve nefretin yani taşıdığım yaşam zehirinin, yaptığımız egzersizlerle çıkıp gidişini izlemek ve hissetmek ve yerini hafifliğin, dinginliğin ve huzurun alması mükemmel bir duygu. Kendimi çok hafiflemiş hissediyorum. Yaşam yolunu çok daha rahat ve keyifli yürüyeceğimi biliyorum. İçimdeki çocukla yeniden buluşmak inanılmaz heyecan vericiydi. Bütün kaktüsler yerini rengârenk çiçeklere bıraktı. Ve artık içimdeki boşluğun dolduğunu ve tamamlandığımı hissediyorum. Ben artık istediğim herşeyi başarabilirim, bunu şimdi daha yürekten ve emin olarak söylüyorum. Ve ayrıca yaşam haritasıyla da hayallerimin ne kadar ulaşılabilir olduğunu gördüm harika bir duygu bu da. Ben kendimi buldum kaybetmemek üzere de bu eğitimle birlikte bir sözleşme yaptım. Benim için çok önemli bir şeyi daha fark ettim ki bu bana içimdeki çocuğun cevabıydı. Sen içindeki çocuk olmadan, kendi çocuğunu anlayamazsın. Çok doğruydu ben içimdeki çocuğu unuttuğum için dünya güzeli kızım Lara Nil’i anlayamıyordum. Benimde bir parçam çocuk artık, yaşasın ben de varım artık bu hayat oyununda. Yaşamla ben de artık oyun arkadaşı olucam çok keyifli ve haz dolu bir duygu. Tekrar şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Emine Arslan / 2010 Öncesi / İspanya Başkonsolosluğu Tercüman / Sekreter (52) / İstanbul

Bu eğitim benim dağılan puzzle parçalarımın yerine oturmaya, bilerek hissederek, korkmadan, endişe duymadan, sorgulamadan yerini hazla kabul ederek bulduğu bir eğitimdi. Yaşama güven duymayı, anın değerini, elimde olanların kıymetini, en büyük hazinenin içimdeki minik bilgede olduğunu gördüm. Kaçtığım korkularımın, reddettiğim hatalarımın, yaşanmamış hüzünlerimin içine cesaret ve sevgiyle girdiğimde, bakış açımı değiştirdiğimde yıllardır aradığım huzurun içinde buluverdim kendimi. Eskiden herşey senin elinde dediklerinde çıldırırdım. Benimle dalga geçiyorlar ya da ben eksik bir insanım göremiyorum işte derdim. Ve hayatımı zindana çevirirdim. Artık içimdeki mucizeyi, içimdeki gücü biliyorum. Bunu görmemi sağlayan yoluma ışığını yansıtan başta Saim ve Nil olmak üzere, beni kalemimle barıştıran Berna’ya, her zaman gülen gözleriyle sevgisini esirgemeyen Rüzgâr’a. Aynı ortamı paylaştığım beraber ağlayıp, beraber güldüğüm; her birinin coşkusunu, acısını yüreğimde hissettiğim tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Hayatımın, seçimlerimin, duygularımın sorumluluğunu bilerek, hissederek alıyorum. Geçmişin canımı yakan tüm hatıralarını kabul ediyor. İçinden alabileceğim farkındalığı alıp bugünümü inşa ediyorum. Bu benim altıncı eğitimim. İçimdeki sesin, bana kendini gösterdiği, kendimi sevdiğim, değerimi kabul ettiğim bir gün yaşadım. Hayatıma yeni katılan duygularımın, saklanıp bir köşede bekleyen küçük bir çocuğun nefesini, yaşama coşkusunu hissettim. Ertelediğim kaçırdığım, yılların acısını yaşadım. Canım yansa da içim acısa da, hayatımın bu anı, şu an nefes alabilmem, kendime acımak yerine, bunu fark etmemi sağladı. İçimde geçmişe ait benim canımı yakan tüm kişilerin, karşılaştığım tüm olayların benim kendime olan yolculuğumdaki rollerini, bana kazandırdıklarını (kaybetmiş gibi görünsem de) gördüm. Hepsine tek tek teşekkürlerimi sunup, uğurlamak istediklerimle vedalaştım. Var olan ve yeni katılanlarla kucaklaştım. Şimdi biliyorum ki yaşamak istediğim her şey benim seçimim. Bilinç ve bilinçaltı hangi boyutta olursa olsun, kendime, özüme, benime doğru bir yola çıktım. Bu yol benim için gül bahçesi ile donatılmadı. Bu yol yıllarca kullanılmayan, ıssız, tuzaklarla dolu. Üzeri kapanmış, özenle yıllarca unutulmuş hatıra ve duygunun bulunduğu zindanlarla dolu. Ama biliyorum ki bu duygu çöplüğünü temizlediğim her gün beni kendime daha çok yaklaştırıyor. Yıllardır yaşadığım bedenime, ruhuma, benliğime meğer ne çok uzakmışım! Nasıl da acımasız davranmışım! Kendime ne çok haksızlık yapmışım! Bugün sahip olduğum cesaret, güven ve esneklikle baktığımda, yolumdaki tüm tuzakları dakikada bazen saniyede çözeceğimi biliyorum. İstiyorsam, yoluma güller ekip gül bahçesinde de gezebileceğimi biliyorum. Zindanlara attığım, unuttuğum duygularımla yüzleşmeye hazırım. İçimdeki küçük çocuk özgür artık. Ne yaşamak istiyorsa, yarım kalan ne varsa beraberce yaşayacağız. Hayatımın dümeni bende artık. Kaptan da yolcu da benim. Neyi seçersem onu yaşıcam.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşen Sağlam / 2010 Öncesi / Sağlık Teknisyeni (36) / İzmir

Kendinizle Yüzleşin eğitiminde, sarsıcı, yapıcı ve beni suskunluğa sürükleyen dört gün yaşadım. Her gün kendime soru soran ve cevaplar için içerilere yürüyen bir kadın oldum. İçimdeki çocuğa sarılmak çok keyifli… Sizlere teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Deniz Tümer / 2010 Öncesi / Ortak / Fındık (53) / İstanbul

Eğitim kişisel gelişimimde büyük bir katkı sağladı. Kendimi ve içimdeki çocuğu daha iyi tanımamı sağladı. Objektif değerlendirme yapabildiğimi fakat duygularımla bağımı kopartmış olduğumu öğrendim. Bu anlamda kendimi geliştireceğime inanıyorum. Minik sesimi dinlemeyi ve içimdeki bebeğe annelik etmeyi öğrendim. Kendimdeki değişimi gözlemlemek çok keyifli. Annemle bağımlılığımı kopartmayı öğrendim. Her şey için Nil’e, Saim’e, Berna’ya, Rüzgâr’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Seçil Üstünkaya / 2010 Öncesi / Tekstil (33) –

Kendinizle Yüzleşin eğitimi diğerlerinden çok farklıydı. Çok dolu ve gerçekten yüzleştiren bir eğitimdi. Hiç bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum. Yüzleşmek zor ama çok güzel birşeymiş. Tüm Yaşam Okulu eğitimleri çok faydalı. Özellikle bu eğitimden sonra eskisi gibi olamayacağımı, bir şeylerin derinden değiştiğini, dönüşüm yoluna girdiğimi seziyorum. Yaşadıkça, deneyimledikçe bu kazançları uygulamaya döküp çok daha güzel bir sürece giriyorum. Kendime yaklaştıkça, hayatımdaki doyumda artıyor. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Belma Girmen / 2010 Öncesi / Kuraldışı TV (53) / İstanbul

Bu eğitimle aklımın ucundan bile geçirmediğim, bende olduğunu bilmediğim özelliklerimin farkına vardım. Onlarla yüzleştim. Çocukluğumla ilgili pek çok olumsuzluğu yüzeye çıkardım ve aslında onların hiç de önemli olmadığını fark ettim. Ama önce onlarla tanışmam gerekiyordu. Onlarla tanışmayı da ancak Nil ve Saim’in desteğiyle yapabilirdim çünkü bu acı veren bir tanışmaydı. Sonuç olarak Kuraldışı’yla harika bir yolculuğa çıktım. Bu yolculukta kendi özümü buluyorum. İçimdeki masum, sevgi, ilham, yaratıcılık olan küçük çocuğumla tanıştım. Kendimi sevmeyi öğrendim. Her geçen gün daha iyi bir BEN oluyorum. Kuraldışı’nı ve sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Rana Turkal / 2010 Öncesi / Öğrenci (21) İstanbul

Kendimle yüzleştim. İçimde unuttuğum çocuğun üzerindeki yüklerden kurtuldukça nasıl canlandığını gördüm. Meraklı, keşfetmeye açık, özgür ruhlu, cesur, sevgi dolu. İçimdeki gücün o olduğunu fark ettim. Hayallerime tekrar kavuştum. Daha mutlu ve doyumlu bir hayata başladığımı hissediyorum. Hepinize de çok teşekkür ederim. Sizleri ve arkadaşlarımı çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Melihat Damgacıoğlu / 2010 Öncesi / Yeniköy Bayos Pilates / Pilates Eğitmeni (37) / İstanbul

… Kendimi hiç tanımıyormuşum. Bu eğitim sırasında gördüm ki sıçramam için en dibe inmem gerekiyormuş. Nil ve Saim size şükranlarımı sunuyorum. Acının içinden geçilmeden özgürleşilmeyeceğini yaşayarak öğrendim. Acılarımla yüzleştim, özgürleştim. Şimdi gücünün ve yeteneklerinin farkında olan bir Melihat’ım. Bundan sonra daha doyumlu ve etkisel yaşayacağımı biliyorum. Teşekkürler Kuraldışı.

Kendinizle Yüzleşin / Handan İlağa / 2010 Öncesi / Editör (34) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin eğitiminde kendimi bazı konularda nasıl engellediğimi, bu engelleri nasıl açabileceğimi, içimdeki çocuğun nasıl da güçlü olduğunu ve bu güne dek aslında herşeyi içimdeki çocuğun gücüyle başardığımı, hedeflerime doğru ilerlemenin yollarını nasıl yaratabileceğimi, hatalarımın sebebini, içimdeki çocuğun bana neler söylediğini, ona inanmayı ve saygı duymayı ve içimdeki çocukla ilişkiyi kesmemeyi öğrendim.

Kendinizle Yüzleşin / Nilgün Çalık / 2010 Öncesi / Öğretmen-Avukat (48) / İstanbul

Geliştiğimi ve değiştiğimi somut bir şekilde gözlemleyebildiğim bir eğitim oldu. Hem çok eğlendim ve içimdeki çocuğu açığa çıkardım, hem de geçmişin duygularını boşaltarak özgürleştim. İçimde boğduğum, baskıladığım iç çocuğumun sesini ilk kez bu kadar güçlü duydum. “Beni özgür bırak, ben senin yaşam enerjinim, yaşam gücünüm” diyordu. İçimdeki çocuğu sevmek; kendimi sevmek… Kendimi sevmek, korkularımdan ve engellerimden arınmanın en kolay yolu. Kendimi seviyorum ve kendimle yüzleşerek, gelişmek ve özgürleşmek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Bu yolda bana rehber olan herkese teşekkürler…

Kendinizle Yüzleşin / Burak Arı / 2010 Öncesi / Kimya Mühendisi (31) / İstanbul

Yüzleşme olur da bu kadar mı olur? Hayatımı üzerine kurduğum, temel özelliklerimden biri dediğim bir şeyin özümden gelmediği, kendi kendime söylediğim bir yalan olduğuyla yüzleştim. Bu önce sarsıcı ama hemen ardından çok hafifletici ve özgürleştirici bir deneyim. Artık can-ı gönülden söylüyorum. Anne-baba, sizi artılarınızla eksilerinizle seviyorum. Yüzleştikçe, özgürleşiyor, özgürleştikçe kendimi daha çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Umut Servi / 2010 Öncesi / Öğretmen (31) / İzmit

Özsaygı eğitimde sarsıldığım kadar hiçbir şeyde sarsılmamıştım. Ta ki kendimle bu kadar derin yüzleşene kadar. Bu eğitimde yaşadığım deneyimler beni bana yakınlaştırdı. Kendimi sevmenin ve affetmenin dayanılmaz hafifliğini yalnızlığın ve keşfedilmenin bir korku değil bir armağan olduğunu ve potansiyelimi çıkarmamın keyfini hissediyorum. Ben yolundaki katalizörlerim, Nil, Saim, Berna, Rüzgâr ve tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Şerife Dalcı / 2010 Öncesi / İşletme (38) / İstanbul

Kendisiyle yüzleşme cesareti gösteren her katılımcı için mucizevî bir eğitim. İçinizdeki çocuğu hatırlama, koşulsuz sevgi ve özgürleşme yolunda sihirli bir değnek. Anda yaşamayı ve potansiyelini keşfetmeyi seçen tüm duyarlı bireylere tavsiye ediyorum. Hayatınızın yüzde yüz sorumluluğunu alarak içinizdeki çocuğa bir armağan verin. “Kendinizle Yüzleşin” eğitimine katılın. Sevgilerimle…

Kendinizle Yüzleşin / Ece Ünal / 2010 Öncesi / Aslan Hukuk Bürosu / Avukat (45) / İstanbul

Hayatımın merkezine koyduğum özgürlüğe yüklediğim anlam gitmek ve terk eden olmaktı… Ama anladım ki bu sekiz günlük eğitimde onun anlamı kaçmak, kendinden kaçmakmış… Asıl özgürlük sınırlarından, engellerinden sıyrılmak, önce kendini sevmek ve ben olabilmekmiş… 7 Temmuz doğum günüm (iki gün sonra) özel günler yeni başlangıçlar için iyi fırsatlardır… Hayatımın en kalıcı ve değerli hediyesini bugün sizden alıyorum… Beni, bana anlattığınız, sevdirdiğiniz ve özgürleştirdiğiniz için teşekkür ederim… İyi ki varsınız, iyi ki yolum sizlerle kesişti. Bu benim ikinci eğitimim özsaygıdan sonra devam etmem diye düşünürken, şimdi kendimi “Yaşam Okulu”ndan mezun olurken hayal ediyorum ve heyecanlanıyorum… Sizi seviyorum…

Kendinizle Yüzleşin / Erdoğan Kalay / 2010 Öncesi / Eğitimci (33) / İstanbul

Çıktığım benzersiz seyahatin altıncı durağında da ayrılıyorum. Her durakta hayata dair yeni tadlar, yeni keşifler… Kendi içimize olan bu seyahatte en hakikatlisi, etkileyicisi “Kendinle Yüzleş”… Kendime dair daha önce bilip de unuttuğum, yüzleşmekten korktuğum, gizlediğim, çekindiğim birçok yönümü keşfettim. Keşfettikçe barıştım, barıştıkça zenginleştim. Hayata daha doyumlu bakıyorum, yaşıyorum. Teşekkürler Kuraldışı, şükran duyuyorum hepinize. Sevgi ile kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Ayça Zobu / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (33) / İstanbul

Kendinle yüzleşmek yürek ister. Kendimi nasıl manipüle edip, zamanımdan çaldığımı gördüm. Hayatıma acıyarak, günlerime vah vah ederek, aslında özsorumluluktan kaçtığımın farkına vardım. Yaşam şimdi daha heyecanlı ve bütünüyle bana ait, benim. Şimdi çektiğim nefes, aynaya baktığım gözler meraklı, hevesli gelecekten emin. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Serap Zerener / 2010 Öncesi / Vodafone / Mağaza Müdürü (31) / İstanbul

Şok, şok, şok… Yaşamımda hissediyordum bazı sıkıntıları. Mutlu değildim ama isimlendiremediğimden bir şekilde de gidiyordu. Einstein demiş ya porbleminizi, o problemi yarattığınız aynı düzlem içerisinde çözemezsiniz diye. Bu eğitimde kafamı kaldırım suyun üstünden baktım havuzuma. Havuz sandığım okyanus, hareketsizliğimin tenime yapışan ölü balıklar, o balıkları besinsiz bırakan ise benmişim. Gerçek hayatımın izdüşümünü yaşadım. Kendimi keşfetmek için değil kendimi yaratmak için yaşıyorum. Yoldayım. Şükrediyorum. Yolumdayım. Kendime ve yaşamı dürüst olmayı seçiyorum. Kuraldışı ailesi iyi ki varsınız. Doyumlu bir yaşam için kendinize emek verin. Kendinizle yüzleşin. Ne olursa olsun sonucunda çok seveceğiniz biriyle tanışacağınız garanti.

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Bozbay / 2010 Öncesi / Vasco / Turizmci (41) – Antalya

Kendin olmak eğitimi süperdi. Benim için gerçek anlamda kendimle yüzleşme ve arınma eğitimi oldu. Geçmişten özgürleştiğimi hissettim. Kendimle ilgili hayatımı değiştireceğim kararlar aldım. Hayatıma geçirişimin bitiş tarihini koydum. Artık içimdeki çocuğun ana-babasıyım, kendimin yüzde yüz sorumluluğunu alıyorum. Yaşamımda acı dolu deneyimleri nasıl ve niçin yarattığımı gördüm. Artık sadece sevindirici deneyimler yaratmayı seçiyorum. Hayatım gittikçe güzelleşiyor. Sevgiler…

Kendinizle Yüzleşin / Levent Atmaca / 2010 Öncesi / Reklam ürünl. Tasr. Proje ve uygulaması (33) –

Son katıldığım eğitimden bu eğitime kadar geçen zaman içerisinde iç sesim benimle çok konuştu. Hatta potansiyelime ufak dokunuşlar bile yaptım. Artık amacımı söylemekten, yapmak istediklerimi insanlara, en önemlisi de kendime söylemekten korkmuyorum. Bu eğitimde, geçmişimde çevremdeki insanların bana geçirdikleri korkuları gördüm. Ben başkalarının korkularını kabul etmiyorum. Özgürlüğü seçiyorum. Hayat amaçlarını tekrar gözden geçirme fırsatı bulduğum bu eğitimde, iç enerjimin biraz daha yükseldiğini hissettim. Bu enerjiyi artık bir kez hissettim. Artık bunu daha da su üstüne çıkarıp hayallerimi daha hızlı gerçekleştireceğim.

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Eren / 2010 Öncesi / Arçelik / Elektrik Müh. (37) –

Bu eğitim benim açımdan çok farklıydı. Canım acıdı. Ağladım, ağladım, ağladım, rahatladım, hafifledim, kapıyı araladım ve içimdeki Zeynep’i gördüm. Çok güzelmiş kendimi tanımak ve güvenmek. Teşekkür ederim Nil’e, Saim’e, Berna’ya ve Rüzgâr’a. Yola devam ediyorum. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Fethiye Başaran / 2010 Öncesi / İşletmeci (28) / İstanbul

… Gerçeklerle ve kendimle yüzleştikten sonra huzurlu ve özgür hissediyorum. Ve kendimi daha çok sevmeye başladım. Gerçek hazinenin kendim olduğumu öğrendim. Nil ve Saim’e teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Mürüvvet Atahan / 2010 Öncesi / Balizza / Modelist (43) / İstanbul

Bu eğitim bana inanılmaz farkındalıklar yaşattı. Hiçbir eğitimimde bu kadar zorlanmamış, değişimler yaşamamıştım. Yüzleşmediğim hiçbir şey kalmadı. Sevmeyi öğreniyorum. Bu bir mucize zaten benim için. Kendi değerimin farkına varıyorum. Kendimi sevmeye başladım. Herkes duysun bunu istiyorum. Anladım ki kendimi sevmeden kimseyi sevemezmişim. Bakalım Gölgeler eğitiminde neler olacak? Bu hafta epey hazırlandık önümüzdeki eğiteme. Hadi rastgele!

Kendinizle Yüzleşin / Marife Kaya / 2010 Öncesi / Eczacı (45) / İstanbul

İç huzurumu yakalamak ve şeffaf ama görünen bir insan olmak yolunda aldığım esaslı bir eğitimdi. İnsanın kendini bulması kendi olabilmesi için kendiyle yüzleşmesi acıların içinden geçerek kendi gerçekleri, acılarıyla yüzleşmesi onları kucaklaması ve özgürleşmesi gerekiyormuş. Kendimi olduğum gibi kabul etmemin huzurunu yaşıyorum. Yaşam Okulu’na ve hayattaki yolculuğuma devam ediyorum. Yolculuğun tadına vararak. Bize katalizör olan Kuraldışı Ailesine teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Adnan Bozbay / 2010 Öncesi / Remax Center (45) / İstanbul

Bu eğitimde kendimde olduğunu düşündüğüm bazı özelliklerimin olmadığını; olmadığını düşündüğüm özelliklerin olduğunu gördüm ve şaşırdım. Kafam karıştı. Sonra bu farkındalıklar doğrultusunda bakış açım genişledi ve geliştiğini gördüm. Kendimi tanımaya başladım. İçimdeki çocuğa ulaştım onunla barıştım. Kendimdeki değerlerin farkına vardım. Artık cesur ve kararlı adımlar atıyorum. Kuraldışı Ailesi iyi ki varsınız. Sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Murat Kuyluk / 2010 Öncesi / (29) –

Yaşamımda olup bitenlerin birçoğunu egzersizler ve ödevler vasıtasıyla yeniden ve objektif olarak değerlendirme şansım oldu. Kendimle yüzleşmek, ego ve rasyonalizasyon olmadan görebilmem ve bunlardan elde ettiğim farkındalıklarım ve kendime yaptığım itiraflar beni, taşıdığım yüklerin birçoğundan özgürleştirdi ve ileriye yönelik elimde farkındalık ve yüzleşme için çok faydalı yöntemler edindim. Kendime belirlediğim hedefler için daha açık ve kararlı bir şekilde ilerliyorum. Bu eğitim bana bunları yaşattı ve kendimle yüzleşmenin sevincini yaşıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Adnan Bozbay / 2010 Öncesi / Bilg. Müh. (27) / İstanbul

Bu eğitimde kendimde olduğunu düşündüğüm bazı özelliklerimin olmadığını; olmadığını düşündüğüm özelliklerin olduğunu gördüm ve şaşırdım. Kafam karıştı. Sonra bu farkındalıklar doğrultusunda bakış açım genişledi ve geliştiğini gördüm. Kendimi tanımaya başladım. İçimdeki çocuğa ulaştım onunla barıştım. Kendimdeki değerlerin farkına vardım. Artık cesur ve kararlı adımlar atıyorum. Kuraldışı Ailesi iyi ki varsınız. Sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Murat Kuyluk / 2010 Öncesi / Bilg. Müh. (27) / İstanbul

Yaşamımda olup bitenlerin birçoğunu egzersizler ve ödevler vasıtasıyla yeniden ve objektif olarak değerlendirme şansım oldu. Kendimle yüzleşmek, ego ve rasyonalizasyon olmadan görebilmem ve bunlardan elde ettiğim farkındalıklarım ve kendime yaptığım itiraflar beni, taşıdığım yüklerin birçoğundan özgürleştirdi ve ileriye yönelik elimde farkındalık ve yüzleşme için çok faydalı yöntemler edindim. Kendime belirlediğim hedefler için daha açık ve kararlı bir şekilde ilerliyorum. Bu eğitim bana bunları yaşattı ve kendimle yüzleşmenin sevincini yaşıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Şirin Yücel / 2010 Öncesi / Elektrik Y. Mühendisi (40) / İstanbul

Bugün son eğitimim ve mezun oldum. Ne yolculuktu ama! İnsanın canı bu kadar acıdığı halde kendini böyle nasıl iyi hisseder ki? Kuraldışı Eğitimleri, yaraya sürülen çok şifalı acı bir ilaç gibi. Yaraya sürünce çok can yakıyor ama yara süper bir hızla iyileşiyor. İnsanın kendisiyle yüzleşmesi gerçekten çok zor ve yorucuymuş. Ama sonunda artık hiçbir şeyle yüzleşmekten korkmayacak bir cesarete sahibim. Artık güvenle tüm zorluklarla ve korkularımla yüzleşebilirim. Bana verdiğiniz bu cesaret ve güç için çok teşekkür ederim. Artık yolumda korkusuzca ve güvenle yürüyebilirim. Bitirdiğim için de içimde buruk bir sevinç var. Sizi çok özleyeceğim. Siz benim hayatımdaki mucizelerin başlangıç noktasısınız. Mucizelerimi sizin verdiğiniz güçle gerçekleştiriyorum. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Cengiz Macun / 2010 Öncesi / Ortopedi Doktoru (40) / Tekirdağ

İçimdeki tıkanıklıklardan özgürleştiğimi hissediyorum ve çok daha rahat nefes alıyorum. Artık yaşamıma dair önemli planlarım var ve bunları gerçekleştirmek için şimdiden heyecanlanıyorum. Ve gerçekten bugünden sonra yaşamımı kısıtlayan tüm mazeretlerden özgürleşmeyi seçiyorum. Bu yolda yolumu aydınlatan tüm eğitmenlerime ve arkadaşlarıma teşekkürler…

Kendinizle Yüzleşin / Gül Tunçkılıç / 2010 Öncesi / İSG / Direktör / Havacılık / İstanbul

Bu aldığım ikinci eğitim. Sekiz gün geldim, kendimdeki değişime kendim bile inanamadım. Korkak, pasif, özsaygısı düşük, bağımlı bir kadındım. Oysa ki şimdi içimdeki güce kendim bile hayranım. Hayatla, kendinle yüzleşmek kadar özgürleştirici bağımsızlaştırıcı, affettirici birşey olamaz. Hayatımdan zorlulukları, mecburiyetleri, -meli, -malı’ları tamamiyle çıkardım artık kendi arzularımı isteklerimi zorunlu olduğum için değil kendim istediğim için yapıyorum. Öyle bir yoldayım ki, büyüyorum, olgunlaşıyorum, özgürleşiyorum, sevmeyi biliyorum. Hayatımdaki en keyifli yolculuk. Kendimi tanıyorum, buluyorum, anlıyorum. Karşılığında dünyayı verseler bu eğitimden vazgeçmem. Çünkü zaten yolun sonunda DÜNYA BEN’im.

Kendinizle Yüzleşin / İpek Çamurlu / 2010 Öncesi / Matematik Müh. (29) –

Kendinle yüzleştirici, sarsıcı kısacası çok iyi bir eğitimdi büyük açılımlar yaşadım. Artık kendimi daha fazla seviyor ve değer veriyorum. Nil ve Saim size ne kadar teşekkür etsem azdır ilk defa bu kadar kendimi açtım ve cesur davrandım yüzleşmekten korkmadım. Bu aldığım altıncı eğitim ve kendimde çok değişimler görüyorum. İlişkilerim iletişimim düzeldi. Kendimle daha fazla zaman geçiriyorum. Ve en önemlisi de kendimi sevmeye başladım. Artık iyi bir yolda olduğumu biliyorum. Uzun ve keyifli bir yolculuk bu. Yol aldığımı görmek çok güzel. Diğer eğitimlerde bile bu eğitim hakkındaki düşüncelerini yazmak için verilen kâğıda en fazla iki üç cümle yazardım. Şimdi sonuna kadar yazmak bile çok mutlu ediyor insanı. Bir şeyleri başardığımın farkına varıyorum ve sizi çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Hüseyin Tarık Tuna / 2010 Öncesi / Serbest Meslek (36) –

Anne babama söyleyemeyip sırtımdaki çuvala koyduğum şeyleri çöp kutusuna attım. Uzun süredir konuşmadığım, varlığını bile unuttuğum içimdeki çocukla konuştum ve onu çok sevdim. Her eğitim benim kendimi sevmeme daha çok katkı yapıyor. Artık aynada gördüğüm kişiyi daha çok seviyorum. Bazen aynada kendime seni seviyorum bile diyorum. Böyle olunca yaşamak daha keyifli hale geliyor.

Kendinizle Yüzleşin / Meltem Şenkan / 2010 Öncesi / Mütes Mühendislik / Makine Müh. (54) / İstanbul

İnanılmaz bir dört gün yaşadım. Gerçek, net. Buradan çıktığımda dışarıda görmek istediğim yaşam. Benimle bu eğitimde olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bana beni gösterdiler. Her eğitimle omuzlarımda görünen ve görünmeyen birçok yükten kurtuluyorum. Hafiflediğimi vücudumun her bir hücresinde hissediyorum. İyi ki buradayım.

Kendinizle Yüzleşin / Evren Şahinoğlu / 2010 Öncesi / Sanatçı (56) / İstanbul

Kendi içimde çıktığım yolculukta çok güzel farkındalıklar yaşadım. Nedenleri niçinleri artık daha net anlıyorum. Önemli olan duygularımızın, yaşamımızın sorumluluğunu almak. Kuraldışı sayesinde, bu güzel yolculukta kullanabileceğim aletleri heybeme koyuyorum. Bunları nasıl kullanacağımı da öğreniyorum. Şundan eminim ki, yolun devamından çok daha fazla keyif alıp mutlu olacağım. Dikenler ve çalılar canımı artık eskisi gibi acıtmayacak.

Kendinizle Yüzleşin / Bilgin Tiryakioğlu / 2010 Öncesi / İşletme (36) –

Kendinizle Yüzleşin eğitimini almaya çok istekliydim. Heyecanla günleri saydım. Bir yandan da nasıl bir süreç olacağını merak ediyordum. İnanılmaz etkili bir eğitimdi. Uzun zamandır aradığım şeyin ne olduğunu ve kendi içimde olduğunu buldum. Hem workshop saatleri boyunca hem workshop dışındaki zamanlarda çok etkili ve derinden etkileyici bir süreç bu. Kendime yaptığım en büyük iyilik bu workshop oldu. Her gün ürünlerini alabileceğim bir eğitim. Eğitimde bana yoldaş olan yüce kişilere (Saim, Nil, Berna, Rüzgâr ve tüm katılımcılara) sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Meltem Atmaca / 2010 Öncesi / Pazar İstihbarat Müdürü (37) / İstanbul

Hayatımda aldığım en önemli derslerden biriydi. Kendimle yüzleşmem bana hem acı hem de tarif edilmez bir mutluluk verdi. Bireysel gelişim yolculuğumu hızlı adımlar ve derin gelişmelerle sürdürüyorum. Hayatımda verdiğim en önemli kararlardan biriydi Yaşam Okulu’na katılmak. Kendimi sevmeyi öğrendim. Hayatımda gerçekleşen her duruma sadece ve sadece kendimin izin verdiğini biliyorum. Ve hayatımda mutluluk ve huzuru seçiyorum. Teşekkürler Nil, Saim, Berna ve Rüzgâr…

Kendinizle Yüzleşin / Derya Öztürk / 2010 Öncesi / Muhasebe (31) / Bursa

Dört günde o kadar çok farkındalık yaşadım ki. Ama en güzeli kendimi buldum ve kaybetmeye hiç niyetim yok. Hayatımın en önemli dört gününü burada geçirdim. Kendimi değiştirme yolunda ilerlerken etrafımdakilerin de değiştiğini görmek çok mutlu ediyor beni. Kendime güveniyorum ve kendimi seviyorum. Bilinçli seçimlerimi yaşıyorum. Hayatımı istediğim gibi yönlendiriyorum. Tüm bunları görmemi sağlayan sevgili Nil ve Saim teşekkürler. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Murat Onuk / 2010 Öncesi / Şirket Sahibi (38) / İstanbul

Kendimi tanıma yolculuğumda, bireysel gelişim yolculuğumda, çok özel bir adım. Dolu dolu geçen, pek çok farklı duyguyu tanıdığım, en önemlisi içimdeki çocukla tekrar tanışmamı sağlayan, kendime uzun zamandır ayırmadığım kadar çok zaman ayırmamı sağlayan bu eğitim için Kuraldışı’na çok teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Hülya Özcan / 2010 Öncesi / Serbest (36) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin eğitimi çok başarılı ve kaliteli bir deneyimdi benim için. Eğitim sırasında çeşitli duygularla karşı karşıya kaldım. En son hissettiğim duygular kendimi sevme ve kendimle gurur duymaktı. Gerçek hayatın yansımalarını eğitim sırasında birebir aldım ve benim için bu bildirimler çok değerliydi. İyi ki bu eğitimi almışım. Eğitime katılmayı seçtiğim için kendimi kutluyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Batuhan Taşçılar / 2010 Öncesi / Serbest (43) / Bursa

Gerçekten çok etkileyici ve gelişim yolunda emin bir adım daha atmamda yardımcı oldu. Bol farkındalıklı bol geribildirimli gerçekten kendimle yüzleştiğim bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşen Üstünay / 2010 Öncesi / Ev Hanımı (46) / İstanbul

Kendimi, kendime en yakın hissettiğim Kuraldışı evinde, yuvamda, bir muhteşem workshop daha yaşadım. Tüm workshoplar ayrı ayrı farkındalıklar kazandırıyor bana. Bu workshop, hem egzersizler hem de paylaşımlar açısından çok özeldi. Kendini çok daha derinden görme imkânı buldum. Ve bu, her workshopda olduğu gibi, yeni bir başlangıç. Kendimi daha çok görmeyi, daha çok sevmeyi, daha çok bilmeyi istediğim yeni bir yol. Tüm Kuraldışı ekibine, özenle bize verdikleri bu hediye ve fırsat için teşekkürlerimi sunuyorum. Beni insan olmaya, birey olmaya yakınlaştıran, adım atmam için cesaretlendiren, varlığıma yol gösteren Saim, Nil, Çiğdem ve dostlarıma şükran duyuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Gül Gültekin Çamak / 2010 Öncesi / Göz Doktoru (34) / İstanbul

Gül Gültekin Çamak olarak geldim. Her şeyin en doğrusunu bilen, kendini çok iyi tanıyan, mükemmel bir insandım. Gördüm ki, müthiş zekâmın katkılarıyla puzzlemi kusursuz yerleştirmişim. İşin garibi tüm taşlar yerleşmiş, boşluk yok. Fakat her ne hikmetse en ufak bir temasta puzzle’ım darmadağın oluyor. Kuraldışı, puzzle’ımde boşluklar yokmuş gibi görünse de, resmin bütünündeki anlamsızlığı, boşlukları, sıkışıklığı görmemi sağlayıp puzzle’ımın dağıtılıp yeni baştan yapılması için bana ilk adım attırıp, beni cesaretlendirdi. Sevgili Nil ve Saim, bana kazandırdıklarınız için size şükran duyuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki söz dinleyip ilk eğitime kayıt yaptırdım. İyi ki Meltem’im var. İyi ki siz varsınız. İyi ki bu işi yapıyorsunuz. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Gül Daşdemir / 2010 Öncesi / (31) –

Hergün yeni bir gün, yeni bir macera, kendi ile yüzleşmeyi göze alabilen insanlar bu maceraları birer gelişim şansı olarak görebilenlerdir. Varolmak, yaşamak değildir, yaşam sanatı ise önce kendini tanımakla başlar. Beni, etiketlerimin ötesindeki “ben” ile tanıştıran sevgili Saim, Nil, Çiğdem çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Burcu Özer / 2010 Öncesi / (33) / Eskişehir

Büyük ölçüde rahatladım, içimdekileri kustum. Büyük farkındalık yaşadım. Aklımdan geçenleri özgürce söylüyorum. Kendimi seviyorum ve sizleri de. Sayenizde kadın olduğumu fark ettim ve kadın kimliğimle hayatıma kaldığım yerden en iyi şekilde devam ediyorum. Size ve evrene teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / 51 / 2010 Öncesi / Avukat (36) / İstanbul

Tekrar cesur, esnek ve yeterli bir insan olmama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Hayri Koç / 2010 Öncesi / (27) –

Hayatta her şeyin artık “değişmen lazım” sinyalleri verdiği, hatta bu sinyallerin havai fişek patlamasına dönüştüğü bir zaman diliminde katıldım bu eğitime. Bir arkadaşımızın tabiriyle herkesin sıfatlarını dışarıda bıraktıkları bu eğitimde kazanımlar anlatılamaz. Sadece engelleri aşıp ilk eğitime katılma şansını herkesin kendine vermesi lazım. Gerisi ona kalmış…

Kendinizle Yüzleşin / Şule Sanlı / 2010 Öncesi / Sports International (37) / İstanbul

Kendimle gerçekten yüzleştiğim ve sırtımdaki yüklerin büyük bir kısmından kurtulduğum bir çalışmaydı. Çok farklı ve farkında olarak çıkıyorum. Teşekkürler…

Kendinizle Yüzleşin / Kutay Ertuğrul / 2010 Öncesi / Ütopya Mimarlık (27) / İstanbul

Herkesin yaşaması gereken çok öğretici, hayatımızı değiştiren bir eğitim. Bu güzel ortam başka hiçbir şekilde sağlanamazdı. Kendimi tanımak çok güzel çok heyecan verici. Kendimi tanıdığım için çok mutluyum. Kendi yaptığım bu seçimden dolayı kendimi kutluyorum. Hayat yaşamaya değer.

Kendinizle Yüzleşin / Muzaffer Ünsur / 2010 Öncesi / Psikolog (42) –

Kendin olma yolunda geliştirici harika bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Ebru Olcay / 2010 Öncesi / Hemşire (35) –

Yaşamımda açılan kocaman bir pencere daha. Daha iyiye, daha güzele ve en önemlisi içimdeki çocuğa doğru. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Elif Koç / 2010 Öncesi / Mimar (48 yaş) / Adana

Soğanın cücüğüne yolculuk. Her eğitimde biraz daha yaklaşıyorum. Daha doyumlu, daha huzurlu, daha coşkulu bir kadın oluyorum. Kendimi seviyorum. Sizi seviyorum. Hayata, sizi karşıma çıkardığı için teşekkür ediyorum. Çok özenli, çok geliştirici, sevgiyle harmanlanmış bir eğitim. Yaşam Okulu gelişen insan olmak için iyi bir yol. Kendimle yüzleşecek kadar cesur olduğum için de kendimi kutluyorum. Yaşam cesurları sever.

Kendinizle Yüzleşin / Tansu Tahincioğlu / 2010 Öncesi / Mimar (48 yaş) / Adana

Bu eğitim Özsaygı’dan sonra aldığım ikinci eğitim, içsel yolculuğuma kitaplarla bir sene önce başlamıştım. Altı ay sonra Özsaygı ve daha sonra Kendinizle Yüzleşin eğitimi dönüşümünde hızlı bir ivme kazandırdı. Bu eğitimler katılımcının algısıyla ilgili ama bir gerçek var o da öze yapılan yolculuk. Eğitimde sağır, dilsiz ve kör birini oturtsak sezgisel olarak o da, o duygu boyutunu yaşar. Herkese iyi yolculuklar…

Kendinizle Yüzleşin / Mualla Topal / 2010 Öncesi / Hemşire (22) / İstanbul

Bu eğitime gelmeden çocukluğumla ilgili olan problemin bu kadar bende etkili olduğunu bilmiyordum. Ama burda yapılan egzersiz ve konuşmalar ve paylaşımlardan anladım ki en büyük etken çocukluğumu yaşamamak, içimdeki BEN’i terk ettiğimi fark etmek oldu. Her katıldığım workshoptan sonra Yaşam Okulu’nun tamamına gelme kararımın ne kadar doğru olduğunu teyit ediyorum. Bana bu farkındalıkları yaşattığınız için teşekkürler. Sizler Saim, 49 ve Çiğdem çok özelsiniz.

Kendinizle Yüzleşin / İlkay Katırcıoğlu / 2010 Öncesi / Müşteri Temsilcisi (36) / İstanbul

Neredeyse hayatımın son on beş yılında bir şeylerin yanlış olduğunun hep farkındaydım. Ancak hayat düzenimdeki dişlilere bu kadar sıkışmış olduğumu hiç düşünmezdim hatta düşünemezdim. Bugüne kadar da hep bir kahraman bekledim. Ama artık bitti. Hayat benim, her şey benim için. Bana özgürlüğüme giden kapıyı aralamama, hatta sonuna kadar açmama yardımcı olan Nil’e, Saim’e ve tüm workshop arkadaşlarıma minnettarım ve çok teşükkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Semra Özlem Gül / 2010 Öncesi / My Gym / Firma Sahibi (38) / İstanbul

Buraya (Kuraldışı’na) gelmeme neden olan deneyimlerime şükrediyorum. En kalın duvarları kendimize örüyoruz, sonra da yaşadığımızı sanıyoruz. Çünkü korkuyordum sadece nefes alıyordum. Duvarları yıktıkça canım yandı nefes alamadım. İçimdeki özlemi görünce onu sevdim sevdim, sevdikçe çoğaldım, çoğaldıkça heyecanlandım bana beni hissettiren Saim’e, Nil’e, Çiğdem’e ve Semra Özlem Gül’e teşekkür ederim. Teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim. Kendimi, beni seviyorum, Nil seni seviyorum. Saim seni seviyorum. Çiğdem seni seviyorum. İyi ki varsınız…

Kendinizle Yüzleşin / Necla Atasayar / 2010 Öncesi / Sekreter (35) / İstanbul

Yaşamımda erdem sandığım gizemlerimi rahatça paylaştığım harikulade bir eğitimdi. Kendime, eğitimcilerimiz Nil, Saim ve Çiğdem’e şükran duyuyor ve başarılarının devam edeceğini biliyorum. İyi ki varsınız…

Kendinizle Yüzleşin / Funda Erdemir / 2010 Öncesi / Psikolojik Danışman (35) / Ankara

İnanılmaz farkındalıklar yaşadım. Kendimi başka bir açıdan gördüm. Korkularım, yanılgılarım, kaçtıklarım, reddettiklerim… Ama şimdi çok güçlüyüm. Kendimi her zamankinden daha çok seviyor ve takdir ediyorum. Aileme empati kurmayı öğrendim. Onlara her zamankinden daha çok sevgi ve anlaşıla yaklaşacağım. İçimdeki çocuk çok şey öğretti bu eğitimde bana. Onu hissetmek onu yaşamak muazzam bir tecrübeydi. İçimdeki çocuğu seviyorum. Biliyorum o da beni seviyor. Birlikte yüzleşeceğiz yaşam yolunda artık. Bana düşen sadece bu küçük kızı sevmek, çok sevmek. Onu sevdikçe kendimi seveceğim, özgürleşeceğim. Bana ilham veren su perimi buldum. İyi ki varsınız. Yüreğimi kocaman, coşku ile salıyorum hayata.

Kendinizle Yüzleşin / Gülten Özcan / 2010 Öncesi / Makine Müh. (47) / Bursa

Kendimle yüzleştim. Eksiklerimi gördüm, değiştiriyorum. Sizlerle güçlendim. Kırık dökük geldiğim yerden bütünleşmiş bir kadın olarak ayrılıyorum. Mükemmelsiniz. Hepinizi çok seviyorum. Tüm Yaşam Okulu’nu tamamlayıp çevremi aydınlatacağıma inanıyorum. İhtiyacı olduğuna inandığım herkese Yaşam Okulu’nu tavsiye edeceğim. İyi ki varsınız. İyi ki sizleri tanıdım. Çok mutluyum, sevgilerimle.

Kendinizle Yüzleşin / Nejla Başbağ / 2010 Öncesi / (34) / İzmir

Katıldığım her eğitim bambaşka bir yolculuktu. Ancak bu eğitim sanki ruhumun en derinlerine beni indiren bir eğitim oldu. Her egzersiz başka bir şaşkınlık, başka bir farkındalık yaşattı bana. Bu eğitimde kendime ördüğüm duvarların kalınlığını ve onların aşılabilirliğini fark ettim. Burada yaşananlar bir insanın ömrüne sığacak kadar derin ve yoğun. Bir kez daha gördüm ki önümüzdeki tek engel bizleriz, çekildiğimiz anda dünyanın tüm renkleri ve kokuları değişiyor. Katılan tüm arkadaşlarıma ve tabii ki Saim’e ve Nil’e kucak dolusu sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Ahmet Yasin Çapan / 2010 Öncesi / Psikolog (49) / İstanbul

Kendimle yüzleştim, artık çok huzurluyum. Benim için doğru yoldayım. Kararlarım kesin, hayatımdan eminim. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir erkek olmayı seçtim. Dilerim okumakla yetinmez sizler de katılır ve aydınlanırsınız. Bizlere bu yolda yolumuzu aydınlatan, seçimlerimizde katalizör olan Nil, Saim ve Selen’e şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Sizleri çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Necati  Niş / 2010 Öncesi / Satış Temsilcisi / İstanbul

Kendiniz olmak istiyorsanız mutlaka gelin, herkesin bu eğitime ihtiyacı var.

Kendinizle Yüzleşin / Seniye Susmuş / 2010 Öncesi / Remax Bento (47) / İstanbul

Yaşam Okulu’nun dördüncü sınıf öğrencisiyim. Artık daha hızlı ilerliyorum. Daha özgür, daha cesur, daha kararlıyım. Bu değişimim bana cesaret veriyor. Kendi değerimi biliyorum. Güvenle adım atıyorum. Kendimi seviyorum. Sevgiyi veriyorum ve alıyorum. Ben artık “BEN”im. Yaşasın yaşam!

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Börekçi / 2010 Öncesi / Petromat (36) / İstanbul

Bu eğitim benim hayatımda bir dönüm noktası. Kendimi kendi içime hapsetmekten vazgeçtim. Kendi önümde engel olmaktan vazgeçtim. Hayatın her anını tadına vararak, içimde hissederek yaşamak çok güzel. Duygularımı hissederek ve ifade ederek yaşamak için cesur bir adım attım bugün. İçimdeki çocukla kopan bağlarımı yeniden kurdum. Yaşama anlam katmaya söz veriyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Semahat Özer / 2010 Öncesi / Mühendis (44) / İstanbul

Ben şu anda yazacaklarımı iki aşkıma yazıyorum. Çünkü onlar benim için çok değerli. Bunlar kim derseniz Nil ve Saim sizlerden çok şeyler öğrendim ve bana hayatı yaşamayı kendimi sevmeyi öğrettiniz. Sizin sayenizde ben artık kendimle barışık bir insanım. Kendime bir söz verdim ve bunu sizden öğrendim. Suçlu yok suçlayıcıda yok sizin sayenizde ben o duvarları yıktım artık. Hayatımda geçmiş yok sadece gelecek var. Sizi seviyorum iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Cemail Batuk / 2010 Öncesi / Abdi İbrahim İlaç / Tıbbi Tanıtım Temsilcisi (32) / İstanbul

Bu içsel yolculuğa herkesi davet ediyorum. Her eğitimin içeriği çok önemli ve özel, fakat Kendinizle Yüzleşin eğitiminin bambaşka bir arınma adımı olduğunu düşünüyorum. Bu farkı fark etmenizi dilerim.

Kendinizle Yüzleşin / Nihal Güneş / 2010 Öncesi / Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

Kendimizi tanıdığımızı zannederek ne büyük bir yanılgı içindeymişiz. Bu Workshop’ta bunu gördüm ve kendimle yüzleşmeyi, kendimi özgürleştirmeyi, kendimi sevmeyi öğrendim. Katıldığım her eğitimde bana neler kattığını, ne kadar yol aldığımı görmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Nil ve Saim’e verdikleri, öğrettikleri, bize kattıkları her şey için sonsuz teşekkür ederim. Onlar Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştiriyorlar. Umarım herkes bunun değerini bilir ve daha bilinçli bir toplum oluruz.

Kendinizle Yüzleşin / Ece Batuk / 2010 Öncesi / PR İletişim (30) /İstanbul

“İçimizdeki Şaman” kitabını okumak değil, yaşamak gibi bir şey… Harika bir içsel yolculuk ve arınma serüveni. Yine bir eğitim daha dalgalandık ve durulduk. Bize bu inanılmaz tecrübeleri yaşattığı için Nil ve Saim’e şükranlarımı sunuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Badegül Kılınç / 2010 Öncesi / Hitit Seramik / İhracat (44) / İstanbul

Şükran duyuyorum varlığınıza Nil ve Saim!!! Kendimle yüzleşmeden gelişim yoktu bana. Nil ve Saim, hayatıma rehberlik ediyorsunuz ve ben sizin rehberliğinizi sevgiyle kabul ediyorum. Çok çarpıcı, kendimi görmemi destekleyen bir eğitimdi. Geçmişte takılı kaldığım duygumdan özgürleştirdi bu eğitim beni. Öyle özgün, öyle bilge, öyle kendine getiren bir tarzı var ki Kuraldışı’nın tüm eğitimlerinin. Hayatımın yönünü kendime doğru çevirmemi sağladığınız Nil ve Saim. Kendiniz olmanın hazzını yaşamak ister misiniz? İçinizdeki çocuğu keşfetmeyi seçmek ister misiniz? Başkalarının hayatını yaşamaktan vazgeçmeye ve kendi özünüzü yaşamaya hazır mısınız? Yaşamıyor ve yaşamı seçiyorsanız haydi Kuraldışı’na!!!

Kendinizle Yüzleşin / B. Cem Tanrısever / 2010 Öncesi / Satış Yöneticisi (36) / İstanbul

Kendinle yüzleş, bana yeniden hedefler koymam gerektiğini, içimdeki benle kaybolan ve yine o benle yaşama sevincimi yeniden keşfetmemde rehberlik eden, gerçekten faydalanılabilecek düzeyde samimi, kaçırılmayacak kadar gerekli ve önemli bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Fatih Bay / 2010 Öncesi / Lojistik Uzmanı (29) / İstanbul

İnsana kendini özel ve değerli hissettiren bir eğitim. Huzuru bulmak için bütün dünyayı dolaşmanıza gerek yok, sadece kendi içinize dönün. O da olmuyorsa önce bir Kuraldışı’na gelin.

Kendinizle Yüzleşin / Tülay Polat / 2010 Öncesi / Toplum Destekli Tarım- Çiftçi (33) / Kocaeli

Muhteşem bir eğitimdi benim için. Bütün eğitimler gibi bu eğitim de pastanın bir dilimiydi. Pastanın bütün olması için tüm eğitimleri almanızı dilerim. İnsanın kendisiyle yüzleşmesi, olumsuz birçok özelliğinden özgürleşip, sırtındaki küfelerden kurtulması çok rahatlatıcı. Kendimi çok iyi hissediyorum. O kadar rahat ve özgür hissediyorum ki mutluluktan uçuyorum. Kendine değer veren, bu yaşamda ben de varım diyen herkesin bu eğitime katılmasını canı gönülden istiyorum. Lütfen kendinize birazcık olsun değer veriyorsanız bu eğitimlere katılın. Yaşamı ve sizi sevgiyle kucaklayın. Nil ve Saim’i tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. İyi ki benim hayatımda yer aldınız sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Gülay Savaş Özalp / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

Yıllarca unuttuğum, dinlemediğim, beslemediğim içimdeki çocuğu keşfettiğim bir eğitimdi. Akabinde çocuk gibi özgür, cesaretli, korkusuz, huzurlu, mutlu, hayatla bütünleşmiş olarak çıktığım bir eğitimdi ve bence benim doğum günüm idi. Hayatı, hayatın anlamını bir kez daha anladım ve esasında her şeyin çok basit olduğunu öğrendim. Sonuç: Hayatın akışına güven ve kendini akışına bırak. Her şey için çok teşekkür.

Kendinizle Yüzleşin / Şebnem Bedük / 2010 Öncesi / İstanbul

Eğitime gelmeden önce çok direnç gösterdim, canım gelmek istemiyordu. Hiç gelişme kaydetmemiş olmaktan korkuyordum. Ama kork-kork-kork nereye kadar? Geldim-gördüm-yeniden değişmeyi seçtim. Sizi seviyorum, bir daha ki yaza görüşmek üzere…

Kendinizle Yüzleşin / Barış Bilen Vural / 2010 Öncesi / Sigortacı (45) / İstanbul

Eğitimin her yönü ayrı bir karanlığıma ışık tutuyordu. Hayat bana armağanlarını farklı farklı sunuyordu. Bu eğitimle hem karanlıklarımın hem de armağanlarımın farkına vardım. Hayat artık beni hedeflerime ulaştıran büyük, güzel, canlı enerjik koca bir okyanus, bende onun tüm nimetlerini hak eden küçük güzel bir balığım.Seni çok seviyorum Selen. Seni çok seviyorum Nil. Seni çok seviyorum Saim.

Kendinizle Yüzleşin / Aslı Doğu / 2010 Öncesi / (38) / İstanbul

Ben kimim, nasıl yaşıyorum, hayat böyle mi geçmeli diye yaşamımı sorgularken karşıma çıktı bu eğitim. Özsaygı workshopunda “mucize” olduğumun farkına vardım, hayatı kucakladım. Artık mucizem yeni mucizeler yaratmalıydı ve her bir parçasını evrene dağıtmalıydı. Önce kendim oldum, içimdeki gücü keşfettim. Şimdi, yaratıcılığımı, bilgimi “bütün” için kullanma zamanı. Bu yolda bana ışık tutan Nil, Saim, Selen ve tüm Kuraldışı arkadaşlarıma sonsuz sevgimle… Yaşam, bizimle güzel.

Kendinizle Yüzleşin / Nilgün Uluvar / 2010 Öncesi / Emekli (49) / İstanbul

İnsanın kendisi ile yüzleşmesi nasıl olurda bu kadar tatlı olabilir? Acının ve korkunun esaretinden 2 gün + 2 gün içinde kurtulabileceğimi, üstüne üstlük bir de gruptan öğrenip gelişebileceğimi söyleseler inanmazdım. Çok değil üç ay önce. İnsanların şeffaflaşmasını izlemek, en az kendi gelişimi kadar haz veriyor insana. Hele o Denizyıldızları… Umutsuzluğun umuda, öfkenin coşkuya dönüşmesinin verdiği haz! Unutulmaz anlar, ömür boyu süreceğinden emin olduğum dostluklar. Mucize gibi bir yer Kuraldışı. “İnsan” ve “Birey” olmak isteyen herkese bir “ön koşul”.İçimizdeki boşluğu dolduran unutulmaz dostluklar ve anılar kazandıran Kuraldışı’na sonsuz teşekkürlerle.

Kendinizle Yüzleşin / Necla Kadıyoran / 2010 Öncesi / Bilgisayar Müh. (36) / İstanbul

En çok faydalandığım, kendimi en çok tanıdığım harika bir eğitimdi. Kör noktalarımla yüzleştim, içimdeki çocukla tanıştım. Acının içinden geçerek varolmanın muhteşem hazzını yaşadım. Kendinizle yüzleşmek eğitimi gerçekten gelişimimi çok hızlandıran, kendimi gerçek anlamda tüm çıplaklığıyla kendimle tanıştıran muhteşem bir eğitimdi. Eğitimdeki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bana kattıkları için. Nehir, Selen, Nil ve Saim’e bu güzel eğitimi bize sundukları ve kazandırdıkları için sonsuz teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Çiğdem Çubuk / 2010 Öncesi / Bankacı (38) / İstanbul

Müthiş bir deneyimdi. Yeniden doğmak, içimdeki çocukla barışmak, affetmenin hafifliğini yüreğimin derinliğinde hissetmek tarif edilmesi kelimelere sığmayacak kadar dönüştürücü ve geliştiriciydi.  Bu eğitimde emek veren Selen ve Nehir’e, yüreklerini açan Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürler. Kendin olmakla başlıyor gerçek yaşam ve samimiyetle geliyor başarı. Ne mutlu bana ben bunu öğrendim sayenizde şükran duyuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / İlknur Bayrak / 2010 Öncesi / Ekonomist (46) / İstanbul

Çok güzel bir eğitimdi. İlk defa koskoca bir benin kapısını açtım. İçimdeki saf, billur çocuğu buldum. Artık bir dostum var beni hiç yalnız bırakmayacak. Artık çok güzel bir dostum var sürekli yanımda olacak, teşekkür ederim. Önce kendime sonra Nil ve Saim sizlere çok teşekkür ediyorum…

Kendinizle Yüzleşin / Alper Rozanes / 2010 Öncesi / Doktor (32) / İstanbul

Hayata ve etrafımıza bakış açımızın bize ait olduğu, karşımızdakinin aynı olaya tamamen farklı tepkiler verebileceği ve savunma duvarlarımızın var olduğunu kabul etmek bilinen bir gerçek ve alışılmış bir durum olabilir. Bu durumun alışılmışlığı da bazen bizi onun üzerine gitmemeye, farkındalığını yadsımamıza neden olabiliyor. Böyle bir durumu (ki uzun süredir yaşadığımı biliyordum) ancak bu eğitimi aldıktan sonra dillendirebiliyorum. Kendimizle yüzleşmek sadece kendimiz hakkında bilmediğimiz olumsuzlukları gün ışığına çıkarmak ve onların farkına varmamızı sağlamak değil. Burada bu olumsuzluklara rağmen hayatımızı güzelleştirmeyi ve zaman içinde sindirerek tekrar geri gelmemek üzere onlardan kurtulmayı öğreniyoruz. Burada bunun bir süreç olduğunu bu süreçte de bize yol göstermesi için dünyanın en bilge ve sevgi dolu varlığına kendi iç beynimize ulaşmayı öğreniyoruz. Bu çok değerli bir hazine.

Kendinizle Yüzleşin / Filiz Atılgan / 2010 Öncesi / Oracle / Satış Danışmanı (37) / İstanbul

Kendimi o kadar baskılamış, o kadar kalın savunma duvarları örmüşüm ki ben bile Filiz kimdir, hayalleri nelerdir görememişim. Bu workshopla beni bana verdiniz. Size minnettarım. Geçmişin hatalarını gelecekte atacağım doğru adımlarla düzelteceğimi biliyorum. 2008 yılı benim için dönüşüm yılı demek artık. Bu workshopta yeniden içimdeki çocukla iletişime geçmeye başladım ve bütün insan olma duygusunu hissettim. Çok korkuyorum ama korkmama rağmen harekete geçecek dönüşümüme izin vereceğim. İyi ki varsınız, iyi ki varım. Sevgilerimle ve şükranlarımla.

Kendinizle Yüzleşin / Derya Çelikkol / 2010 Öncesi / Endüstri ve Örgüt Psikologu (38) / İstanbul

Bu eğitimde kendimi tanımakta, kendim olmakta daha da ilerliyorum. Kör noktalarımı gördüm. Annem ve babamı affedip, bu yükten kurtuldum. Özgürleştim. Eğitime katılan herkese bir şeyler kattım, onlarda bana bir sürü şey kattı. İçimdeki çocukla tanıştım. Onunla bir oldum. Yaptığım hataları düzeltiyorum, amaçlarımı gerçekleştirmek için gerekli adımları atıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Esen Fakıoğlu / 2010 Öncesi / Sezer Group / İşletmeci (39) –

Maskelerle, imajlarla, en iyi olmak, en başarılı olmak için yaşayıp duruyoruz. Otomatik cevaplar veriyoruz, hesap kitap yapıyoruz, kendimize zaman ayırmıyoruz, hem kendimizin hem çevremizdekilerin duygularından bihaber yaşıyoruz. Her şeye sahip, neden mutlu olmadığını anlayamayan insanlar topluluğuyuz. Varsa içinde minicik de olsa bir sızı, farkındaysan doyumlu ve mutlu bir hayat için atman gereken adımlar olduğunun, işte sana ziyafet sofrası sunan bir yer. Kuraldışı kendine bile itiraf edemediklerini yüzüne söyleyen önce canını acıtan sonra inanılmaz bir güçle yoluna devam etmeni sağlayan candan, içten, sevecen, cesur, gelişime açık yirmi beş kişi ile bir arada olmana kapı açan Nil ve Saim’in Selen ve Nehir’in yardımlarıyla tırtılların kelebeğe dönüştüğü bir yer. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Hülya Cihan / 2010 Öncesi / İthalat (43) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, tek kelimeyle harikasınız. Gerçekten önümüze ışık değil projektör tutuyorsunuz. Her eğitim bir öncekinden daha güzel. Kendinle yüzleş eğitimi egzersizler ve paylaşımlarıyla bir harikaydı. Bu eğitim benim için ikinci dönüm noktası oldu. İçimdeki çocukla tanıştım. Sizi tanıdığım için çok şanslı buluyorum kendimi. Evren herkese sizin gibi armağanlar versin. Sizi çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Fatma Özer Çetin / 2010 Öncesi / Veteriner Hekim (46) –

Şimdiye kadar girdiğim eğitimlerden en müthişi bu eğitimdi. Bu eğitimle mükemmel imajımı tamamen yıktım. Kişisel algılamamayı öğrendim. Kendimi ve iç dünyamı çarpıcı egzersizlerle hiç tanımadığım kadar tanıdım. En önemlisi kendimi olduğum gibi sevmeye başladım. Bundan sonraki yaşamımda neler yapacağımı net olarak belirledim. Bu sayede seçimsizlik yerine seçim benim elimde. Mükemmel bir grupla, farkındalıklarla dolu mükemmel bir eğitimdi. Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden en önemlisi Kuraldışı’na gelmekti. Nil ve Saim siz bizlerin hayatına dokunan sihirli değneklersiniz. İyi ki varsınız sizi seviyorum. Tanıdığım tanımadığım herkese yaşam okulu eğitimlerini tavsiye ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Semra Dallı / 2010 Öncesi / Öğrenci (24) / İstanbul

Kendinizle yüzleşin adının hakkını veren, insanın beyninde farkındalıklar reaksiyonu başlatan bir workshop. Geçmişin bütün engellerine ışık tutan ve onlardan özgürleştiren bir eğitim. Hayatımda ve seçimlerimde ben sorumluyum ve bunun bilinci ile hayata bakıyorum. Bu eğitime katılmak kendime verdiğim en anlamlı hediye. Kendine ve sevdiklerine, hayata değer veren herkesin yaşaması gereken deneyimlerle dolu bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Funda Şimşek / 2010 Öncesi / Satış Temsilcisi (40) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin eğitimi benim için çok önemli dönüm noktalarından biriydi. Bütün yaşamımı etkileyecek muhteşem farkındalıklar yaşadım. Yeniden doğdum. İyi ki varsınız Nil ve Saim.

Kendinizle Yüzleşin / Esra Albayrak / 2010 Öncesi / Tissan Mühendislik / Pazarlama (32) –

Seven öpülür, öpen sevilir diye bir söz var ya bu eğitim benim en çok öpüldüğüm ve dolayısı ile en çok sevdiğim eğitim oldu. Kendi önümdeki engelin kendim olduğunu fark ettim ve önümden kaldırmaya kararlıyım. Tabii ki kendi zaaflarımı biliyorum ama kabul etmiş olduğum zaaflarımla dalga geçtiğimi, kabul etmediklerimde savunmaya geçtiğimi fark ettim. Aslında kendime güvenmediğimi fark ettim. Gücüme gelen her şeyi tehdit olarak algıladığımı fark ettim. Onay dilencisi olduğumu ve aslında iç sesimi tam olarak dinlemediğimi fark ettim. Dağıldım ve artık toparlanmak istiyorum. Toparlanmak için güce ve cesarete sahip olduğumu biliyorum ve kendime güveniyorum. Nil, Saim, Selen ve Nehir ilginize, sevginize ve her şeyden önce sabrınıza teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Meltem Erdoğan / 2010 Öncesi / İstanbul

“Sevgi ve huzur” kendin olmakla başlıyor. Ben artık yaşamımda eksikliğimi duyduğum huzurun hep başkalarından beklediğim sevginin bende, kendi özümde olduğunu biliyorum. Artık bilmenin ne demek olduğunu biliyorum. Aylardır kendimi, bedenimi gergin bir zarla kaplı hissediyordum. Ve diyordum ki zarda bir delik açabilsem nefes alabileceğim ve yine farkında olmadan o deliği başkalarının açmasını bekliyordum. Ve o zar yırtıldı. Ben yırttım nefes alabiliyorum. Potansiyelimi açığa çıkarıyorum. Kendimi seviyorum. Yaşamıma ışık tutanlar Nil, Saim, Nehir ve Selen iyi ki varım. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Necdet Özer / 2010 Öncesi / Öğretim Üyesi (39) –

Bu eğitimde birçok farkındalık yaşadım. Kendimi tanıdım kendim hakkında ne bilmediğimi gördüm. Çok dolu mükemmel bir eğitimdi. Burada abideleşmiş iki kişi var. Kesinlikle çok profesyonel, kendi konularında doktora yapmış ve bizlere o mükemmel ışığı tutan Nil ve Saim sonsuz teşekkürler. Bu muhteşem ikiliye eşlik eden çok nadide Nehir ve Selen’e de katkılarından dolayı çok teşekkürler, iyi ki varsınız. İyi ki sizi tanıdım, çok mutluyum. Gelin sizde görün, yeniden doğun ben 09.02.2008 de doğdum.

Kendinizle Yüzleşin / Şenay Yaprak / 2010 Öncesi / Üsk. Halk Eğt. Mrk. Öğretmen (31) / İstanbul

İnsanın kendisiyle yüzleşmesi hem keyifli hem acıklı. Müthiş geliştirici bir deneyim. Bana çok şey kattı, aydınlattı, fark ettirdi.

Kendinizle Yüzleşin / Yaşa Cihan / 2010 Öncesi / Remax Gayrimenkul (46) / İstanbul

Almış olduğum eğitim çok faydalı oldu. En azından kendimin çok asabi, agresif olduğumu fark ettim. Yanımdaki arkadaşları yani çalışanlarımı çok aşağıladığımı fark ettim. Ve kendime geldim. İnsanlara sevecen ve daha şefkatli davranacağım. Ben seven, neşeli, mutlu bir erkeğim.

Kendinizle Yüzleşin / Gurbet Candan / 2010 Öncesi / Rusça Öğretmeni (36) / Mersin

Bu eğitim gerçekten beni şu ana kadar en çok etkileyen eğitim oldu. Geçmişimle ilgili birçok şeyin sebebini anlamamı, kendimin ne kadar değerli olduğunu anlamamı sağladı. İçimden bir şeylerin uçup gittiğini hissettim. İnanılmaz bir rahatlama yaşadım. Tıkanıklığım açıldı resmen.   

Kendinizle Yüzleşin / Emel Öztürk / 2010 Öncesi / Mali Müşavir (30) Bursa

Bu benim yaşam okulundaki beşinci eğitimim. Bu eğitimde yaşadıklarım inanın anlatılmaz ancak yaşanır. Kendimi ne kadar sabote ettiğimi, kendimden ne kadar uzakta olduğumu görmek ve bunu anlamak beni çok şaşırttı. Kabullenmek ve olmak işte bu eğitimde gerçekten burada gerçekleşiyor. Eğer yaşamımızda kendinizi bir kısır döngü içinde buluyorsanız ve en önemlisi ben biliyorum evet, evet biliyorum diyorsanız mutlaka acilen bu eğitime gelin çünkü en çok bunları diyen ve yaşayanların ihtiyacı var. Özgürleştim kabul ettim ve affettim. Çok mutluyum, iyi ki varsın Nil, iyi ki varsın Saim. İnanın yazacak çok şey var daha. Sitede yayınlanabilmesi için arkadaşlara da yer açılsın diyorum. Ve teşekkürlerimi sunuyorum, kendimle buluştum ve kendim oldum. Bu inanılmaz bir haz.

Kendinizle Yüzleşin / Nesrin Sertel Sarıpınar / 2010 Öncesi / Kimya Mühendisi (32) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşin workshopu en dolu geçen eğitimlerden oldu. İnsan kendini tanıdığını ve bildiğini sanıyor. Bu iki haftada anladım ki ben sandığımdan farklıyım, hem azım hem çokum. Bu eğitimde yaşananları tarif etmek çok zor belki en derin, en korktuğum, en karanlık köşelere bir yolculuk diyebilirim. Arkasından temizlik ve aydınlık. Hep dediğimiz gibi “yüzleş, kucaklaş, özgürleş” başlangıç ancak bu noktadan sonra mümkün.

Kendinizle Yüzleşin / Berat Örnek / 2010 Öncesi / Kalite Yönetim Sorumlusu (26) / İstanbul

Şu ana kadar aldığım eğitimler arasında en çok cesaret isteyen eğitim bu eğitimdi. Çünkü bu eğitim hem üzerini renklerle kapattığım siyahları görmemi sağladı hem de hayatla aramdaki camdan duvarı aslında başkalarının değil kendimin yarattığını fark etmeme yardım etti. Bekli de en önemlisi Kuraldışı eğitimleri yoluyla yirmi yaşında bir genç kadın olarak bu mucizevi hayata attığım ve atacağım adımlar daha kendinden emin, huzurlu ve cesur oldu. Önceden hayatı acılı bir mücadele, kendimi kanıtlamam gereken bir savaş alanı, sebebini ve kaynağını anlamadığım gri bir bulut yığını olarak görürken burada yaşadığım muhteşem farkındalıklar sayesinde hayatın usulüne göre yendiğinde sürprizlerle dolu çikolata soslu kocaman kızarmış bir dondurma olduğunu gördüm. Ama acıyla ama kahkahayla “evet” demek. Acı çekmekten korkmamak ne kadar güzel demiş Sezen: “hiç yara almadan aynadan geçemezsin” Aynadan geçmeme yardımcı olan Kuraldışı ekibine teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Bilnur Al / 2010 Öncesi / Merok İlaç / Satış ve Pazarlama Asistanı (32) / İstanbul

Sevgili Kuraldışı ailesi yazmaya nereden başlayacağımı en uzun süre düşündüğüm eğitim bu oldu. Anlatmaya kelimeler yetmez her bir dakikası yeni bir farkındalık kazandıran yaşamımdan bugüne kadar aldığım en derin eğitim bu olsa gerek. Tüm bu eğitimler son değil her biri yeni bir başlangıç, yeni bir keşif. Korkma – imkânsızı iste, yapma – ol. Katkılarınız için Nil, Saim, Nehir, Selen ve tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler ediyorum. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Nilgün Yetiş / 2010 Öncesi / Vasco / Turizmci (33) / İstanbul

Kendimi gerçek anlamda tanımak için harika bir fırsat. Savunma mekanizmalarımızı ve görmediğimiz bir sürü yanımızı gösteren, içimizden gerçek kendimizi çıkaran harika bir eğitim. Önceden almış olmayı isterdim.

Kendinizle Yüzleşin / İsmail Susmuş / 2010 Öncesi / Hemşire (47) / İstanbul

Kendimi sabote ettiğim birçok bastırılmış duygularımın farkında oldum… Olumlu ve olumsuz duygularımdan ben sorumluyum. Bunların sorumluluğunu başkasına aktaran bir yaşam şekli dayatmışım kendime. Kendime itirafım sadece şu beş harfli kelimeyle, her şeyi net bir şekilde görmemi sağladı. “YAZIK” Bu farkındalığımın etkisi bir gün sürdü. Arkasından hemen olumlu bir bilinç düzeyi daha fark ettim; -olumlu farkındalık- hissettiğim şey motivasyondu. Motivasyon bilinçtir, değişimdir. Konuşmalarımdaki heyecanımı bile seviyorum. Çünkü o BENİM, ARTIK!. Teşekkürler her şey için.

Kendinizle Yüzleşin / Nehir Ekçe / 2010 Öncesi / (33) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim ve Kendinizle Yüzleşin eğitimini paylaştığım tüm arkadaşlarım iyi ki varsınız. Bana içimdeki çocuğun gücünü ve güzelliğini yaşattığınız için, ben yaşamı kucaklarken arkamdan ittiğiniz için size şükran duyuyorum. Var olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşamak isteyen herkesi buraya davet ediyorum. Yaşamı ve hepinizi çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Halil Ağa / 2010 Öncesi / (33) / İstanbul

İç dünyamızın tespit ve gelişimine yönelik imkanların cömertçe sunulduğu interaktif bir ortam. Kör noktalarımı ve çözüme yönelik ipuçlarını gördüm, teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Esra Korkut / 2010 Öncesi / Öğrenci (28) / İstanbul

Ben bir bütün oldum. Var olmanın

Kendinizle Yüzleşin / Buket Sönmez / 2010 Öncesi / Bankacı (41) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, bu eğitimlere gelirken hep bir kurtarıcı arıyordum. Bana kendimi kurtarma gücü verdiniz. Hayatımda ilk defa hayatımı birkaç gün içerisinde nasıl değiştirebileceğimi gördüm, tabii istersem. Kendimi hiç olmadığım kadar güçlü, cesur hissediyorum. Biliyorum hayat beni daha çok sınayacak. İlk defa karşıma hangi engeller çıkacak diye endişe duymuyorum. Artık önemli olan ben ve benim duruşum olduğunu biliyorum. Eğitime gelmeden önce tüm yorumları okumaya çalışmıştım. Hiç bu eğitime gelip kendini sonsuza dek kaybeden oldu mu diye. Gereksizmiş. Bir insan kendisiyle yüzleştiğinde ne kaybedebilir ki. Benim de aslında kaybedecek bir şeyim yoktu AMA KAZANACAK ÇOK ŞEYİM VARMIŞ. Sizi seviyorum, iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Reyyan Hacıevliyagil / 2010 Öncesi / Bankacı (41) / İstanbul

Senelerdir beraber yaşadığım kişiyi tanımıyor muydum ki onunla yüzleşecektim? Ben kim olduğumu bilmiyor muydum sanki? Eve; yeni biriyle tanıştırıldım. Eksisiyle, artısıyla yeni beni kabul ediyorum. Ve beni, yeni benle tanıştıran tüm yol arkadaşlarıma ve rehberlerime şükranlarımı sunuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Tayfun Yalçın / 2010 Öncesi / Doktor (53 yaş) / Bursa

Göremediğimiz kör noktalarımızla normal hayatta yüzleşemiyoruz. Bu eğitimde kendimizi objektif olarak gözlemleme imkanı bulduk. Çarpıcı ve etkileyici bir eğitim.

Kendinizle Yüzleşin / Mesut Çavuş / 2010 Öncesi / Psikolog (41) –

Çok etkilendim. Hayatımda hep bir sihirli değnek beklemişim. Bu sihirli değneğin olmadığını görmek meğer sihirli değnekmiş. Nil’e ve Saim’e çok teşekkürler. “Yaşam Cesurları Sever”

Kendinizle Yüzleşin / Hülya Kayral / 2010 Öncesi / (42) / Bursa

Benim yeniden doğmama vesile oldunuz canım Nil ve Saim… Kendimi değersiz, zavallı vs. hissederken yaşadığım cehenneme ve azaba hayat derken yaşamım ve yolum Kuraldışı’na düştü, işte doğumum başlamıştı. Doğum çok sancılı ve zor olmuştu. Nasılda direndim doğmamak için. Kendin olmanın ne demek olduğunu bilmediğim bir cehennemden doğurdunuz beni. “HAYATA MERHABA, KENDİME MERHABA” demenin başlangıcındayım. Ancak bundan sonra ben bile beni engelleyemem. İyi ki geldim buraya, iyi ki tanıdım, iyi ki yaşıyorum, iyi ki doğdum. İyi ki varsınız. Nil ve Saim benden kurtulmak artık çok zor, hatta mümkün değil. Sizi tahmin edemeyeceğiniz kadar çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Mehtap Erdoğan / 2010 Öncesi / Tui France / Turizm (41) / Antalya

Adım adım ilerliyorum yolumda; özgür, enerjik, kendi açtığım yolda, kendi doğrularımla. Bunu biliyorum. Ve her eğitimde attığım adımlarla “içimdeki çocuğa” yaklaşıyorum. Bu eğitim bana, bu yolda müthiş farkındalıklarla ve verdiği güçle bir koca adım daha atmama yardımcı oldu. Ben istedim, istiyorum ve başarmam için gerekli her şey önüme sırayla diziliyor. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Eren İrdiren / 2010 Öncesi / Kimyager (34) / İstanbul

Görmek istemediğim taraflarımı gösteren, farkında bile olmadığım ve ilişkilerimde insanları benden uzaklaştıran yönlerimi bana yansıtan ve tüm bunlarla kucaklaşmamı sağlayan muhteşem bir çalışmaydı. Bu çalışmayla artık ben aradığım gücü, enerjiyi, tüm sorunların yanıtlarını, tüm sorunların çözümünü hangi adreste bulacağımı biliyorum. Gerçekten siz de bu adresi merak ediyorsanız “Kendinizle Yüzleşin”e gelin ve yüzleşin. Gelin ve içinizdeki o yaratıcı, bilge ile içinizdeki çocukla tanışın. Bu unutulmaz ve harikulade tanışmadan sonra yaşamınız artık bambaşka olacak. Çünkü siz artık her an yanınızda bulunan, danışabileceğiniz, konuşabileceğiniz o bilgeyle berabersiniz, sonsuza dek.

Kendinizle Yüzleşin / Arzu Parlakgöz / 2010 Öncesi / Macro / Mağaza Yöneticisi (35) / İstanbul

Kuraldışı’nda aldığım her eğitim bana inanılmaz farkındalıklar yaşattı. Beni bana anlattı. Ancak “Kendinizle Yüzleşin” eğitim yıllardır içimde bastırdığım ve sesini duymamakta direndiğim “içimdeki çocuk”la yeniden tanışmamı, kavuşmamı sağladı. Bu harikaydı. Çünkü gücüm, ışığım, yaratıcılığım, enerjim içimdeki çocuktu. Onunla bütünleşmek bana müthiş bir canlılık, neşe, enerji ve yaratıcılık sundu. Tüm imaj kaygısı ve sevilme ihtiyacına bağlı olarak yıllardır ne kadar sahte yaşadığımı anladım. Kendimle barıştım, kendimi sevdim. Artık yaşama ve tüm insanlığa öz sevgimi sunma zamanı. Yetişkin sorumluluğumda çocuk özgürlüğümü yaşamaya hazırım. Hey hayat, bekle beni geliyorum… Yaşattığınız tüm farkındalıklar için tüm katılımcılara teşekkür ederim. Ve sevgili Nil ve Saim, size şükran duyuyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Selen Servi / 2010 Öncesi / (58) İstanbul

En basit olduğunu düşündüğüm oyunlardan bile bu kadar çarpıcı sonuçlar almak, bunca komplikasyonla karşılaşmak eğitimin ve eğitimcilerin gücüdür! İçimden akmaya başlayan karanlık, yerini renklere bırakıyor. Bu şansa ve güce sahip olduğum için de dünyanın en şanslı insanıyım. Tüm Kuraldışı Cesurları gibi. Geçmişimden hatırlamak istemediğim görüntülerle yüzleşip bu kadar rahat paylaşabileceğimi asla aklıma getirmezdim. Paylaşamayacağımı sandığım sırların bu kadar küçük ve önemsiz olduğunu yaşamak harika bir duygu. İçimdeki çocuğun yaratıcılığına güveniyorum. Ben üretiyorum. Hafiflediğimin farkına varıyorum. Kendimi çok seviyorum. Kendi değerime layık insanları hayatıma çekiyorum. Ben Öz’üm, Ben Can’ım, Ben Bir’im.

Kendinizle Yüzleşin / Gülcan Oktay / 2010 Öncesi / Bankacı (51) / İstanbul

Yaşadığım farkındalıklar ve dupduru, samimi Gülcan. İçimdeki çocuk tekrar gülmeye başladı. Sorumluluklarımı ben üstlendim ve kimseyi suçlamıyorum. Verdiğim kararların bedelini ödemem gerektiğinin farkına vardım. Önce kendimi sevmekle başladım ve kendi gücüme inanarak attığım adımların farkındalıklarını görüyorum. İçimdeki küçük kız çocuğu hâlâ masum, muzur ve keşfedilmeyenleri keşfetmeyi bekliyor. Hiç olumsuz düşünmüyor, inanılmaz bir pozitif düşünce kaynağı ve ben bunu çok görmezden gelmişim. Şimdi onu çok daha fazla dinleyeceğim ve yaydığım enerjiyle kendi hayatıma, bana denk, cıvıl cıvıl insanı çekiyorum, biliyorumJ

Kendinizle Yüzleşin / Oya Uzer / 2010 Öncesi / Oyuncu (35) / İstanbul

Kendimle yüzleşmek benim için çok acıtan ama bir o kadar da özgürleşme yolunda çok önemli bir atlama taşıydı. Bu eğitim yaşam okulundaki tüm diğer eğitimler gibi yaşamda karşılaştığım zorlukları nasıl kendimin yarattığını ve bende olduğunu sandığım özelliklerin nasıl tam aksi davrandığımı gösterdi bana. Ben kendimi samimi, sevgi dolu ve verici zannederken ya da içimdeki ta derinlerdeki endişeleri saklamak için takındığım maskelerle bu özellikleri sergilediğimi ve insanların beni anlamadığını düşünürken aslında kendimi kandırdığımı çok çarpıcı bir şekilde yaşadım. Yine yıllardır ihmal ettiğim içimdeki çocukla beni barıştırdı. Onu ne kadar ihmal ettiğimi, ondan uzaklaştıkça doğallığımı yitirdiğimi ve o çocuğun sevgiye, ilgiye ne kadar ihtiyacı olduğunu fark ettim. Silgisiz resim yapma sanatı dendi yaşam için ve ben o sanata cesurca sahip çıkmaya karar verdim. Bu farkındalıklar için çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Şeyda Küçükel / 2010 Öncesi / İletişim (32) / Ankara

Bana deseler ki; bu eğitimlerden vazgeç sana altı aylık dünya turu hediye edelim, asla vazgeçmem demiştim daha önceki eğitimlerden sonra. Yaşadığım farkındalıkların, kendimi tanıma yolculuğunda aldığım hazzın, buradan edindiğim deneyimlerin, bilgilerin gerçekten değeri paha biçilemez. Her anı, her saniyesi başka bir doyum başka bir keyif. Bu benim dördüncü eğitimim ve benim için en önemlisiydi. Koşulsuz sevginin gücü ve insan doğasının doğal güzellikleri ile karşılaştık burada her birimiz. Işık olmanın, sevgi olmanın yolunun kendi özümüzden geçtiğini yaşadık hepimiz. Kendimi seviyorum, insanları seviyorum ve hayatı seviyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Sevgiyle kalın.

Kendinizle Yüzleşin / Selin Kuyumcu / 2010 Öncesi / (30) / Ankara

Bazen kelimelerin yetersiz kaldığı anlar vardır. Kendimle yüzleşmenin ağır ve sancılı yolunda şu an kendimi hafiflemiş hissediyorum. Sevgi dilenciliğine ve vermeden almaya son verirken içimdeki çocuğa sıkı sıkı sarıldım, ona inanıyorum. Kendimi yeniden doğmuş bir bebek gibi hissediyorum. Bu harika deneyimde benimle birlikte yürüyen yol arkadaşlarıma, Nil’e ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. Büyülü yolculuğun keyfi kendini keşfetmekle başlar. Hayatımda yepyeni bir sayfa açtım, çok teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Gamze Pekyalçın / 2010 Öncesi / Çalışmıyor –

Kendini tanıma yolculuğumun önemli kilometre taşlarından biri olduğunu bildiğim bu eğitim yanılmadığımı kendime ispatlamama neden oldu. Kendimi her şeyimle kabul edip sevmeme, hayata güvenmeme, kendimi rahat ve doğal bir şekilde akışa teslim etmeme, özsaygımı ve değerimi bir kere daha görmeme ve bilmeme, hayatı kocaman kucaklamama vesile oldu. Çok önemli bir sıçrama, prangalardan özgürleşme, içimdeki çocukla yeniden buluşma müthiş bir hediye. Bir insan daha ne isteyebilir? Çok teşekkürler Nil ve Saim, sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / İrfan Dürmüş / 2010 Öncesi / Eczacı (28) –

Bu eğitimde, eğitimcilerin verdiği bilgilerin yanısıra grup olarak yapılan çalışmalarda da her bir grup üyesinin yorumlarıyla sürekli bir gelişim çizgisi yakalamak mümkün. Her isteyenin sürekli bir gelişme gösterme fırsatı ve hızı yakalaması oldukça kolay oluyor ve gelişmenin ve yaratıcılığın sınırlarını sadece bizim çizebileceğimizi görüyorsunuz.

Kendinizle Yüzleşin / Gülseren Önder / 2010 Öncesi / Tkdk / Kıdemli Yerinde Kontrol Uzman (40) / İstanbul

Nil ve Saim, bana bu eğitimde tekrar nefes almayı öğrettiniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

Kendinizle Yüzleşin / Sema Benlier / 2010 Öncesi / Ankara

İçimdeki çocuğu bana tekrar keşfettiren bu eğitime ve eğitime katılan bütün dostlarıma çok teşekkür ederim. Hiçbir yerde yaşayamayacağım farkındalıkları burada yaşadım. Bu eğitime katılma kararı aldığım için kendimi kutluyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Çiğdem Calvez / 2010 Öncesi / (54) Ankara

Kendimle yüzleşmenin hafifliği içerisindeyim. İçimdeki öfkeyi bağışlayarak söküp atmayı, özgürleşmeyi kelimelerle ifade etmek çok zor. Herkesin yaşaması lazım. Teşekkürler Nil ve Saim. Teşekkürler arkadaşlar, sizleri seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Yeşim Kapçak / 2010 Öncesi / IBM / Bilgisayar Müh. (38) –

Bu eğitimden yine birçok farkındalıkla çıktım. Anı yaşamaya karar verdim ve kendime söz verdim. Kendimi affetme yolunda hızla ilerliyorum… Ben değerliyim, bana beni kazandırdınız çok teşekkürler. İyi ki varsınız, hepinizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Zeki Doğan Varan / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (36) / İstanbul

Kendinizi tanıdığınızı mı sanıyorsunuz? O kadar emin olmayın. Aynada yüzünüzü görebiliyorsunuz, ya içinizi? Korkularınızla, duygularınızla ne kadar barışıksınız? İçinizdeki çöplüğü temizlemeyi hiç düşündünüz mü? Tüm bunların cevabını deneyimsel farkındalık çalışması ile “Kendinizle Yüzleşin” workshopunda bulabilirsiniz. “Kendinizle Yüzleşin” iç dünyanıza uzanan bir yolculuk, aslında serüven. Kendinle yüzleşmek için ne kadar cesursun? Katıldığım bu workshop bana içimi ayna gibi gösterdi. Verdiğim her kararın, her seçimin hayatımda ne tür sonuçlar yaratacağını çarpıcı ve etkileyici bir şekilde gösterdi. Kendimi sandığım ile olduğum arasındaki farkı unutulmaz bir şekilde içime işletti. Ve bu hayat yolculuğumun adımlarını daha güvenli atmamı sağladı.

Kendinizle Yüzleşin / Ayşem Özer / 2010 Öncesi / Avukat (30) / İstanbul

Beni şok eden bir eğitimdi. Kendimle Yüzleşmek çok ağırdı. Egomun duvarlarını yıkmak zaman aldı. Kırılma noktam gerçekleştiğinde hafifledim. En gelişmiş versiyonumu çıkarabilmek için harcadığım çabanın adı başarıydı. Aslında gerçek başarı Kuraldışı’nındı. Teşekkür ederim Nil ve Saim. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Ferda Esin / 2010 Öncesi / Remax / Gayrimenkul danışmanı (39) / İstanbul

Kendinle yüzleşme eğitimi, kendimi bulma yolunda en önemli basamaklardan biri oldu. Tüm Kuraldışı eğitimlerinde olduğu gibi bu eğitim de bana çok şey kattı. Kendinle yüzleş ve özgürleş… Çok doğru bir yerde, çok doğru eğitmenlerle birlikte… İyi ki buradayım. İyi ki varsınız. Sizleri seviyorum. Ve gönülden teşekkür ediyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Kardelen Ketenci / 2010 Öncesi / Doktor (58 yaş) Bursa

Bu eğitim beni bana kazandırdı. Hissettiğim olumsuz duygulardan alacağımı aldıktan sonra dengelemeyi öğrendim. Her duygu bize bir şey öğretmek için var. Ben bunu çok açık bir şekilde gördüm. Kardelen olma yolunda emin adımlarla yürüyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Sabahat Telli / 2010 Öncesi / Doktor (58 yaş) Bursa

Ben hayat ile ve kendimle hiçbir zaman bu kadar net, dürüst yüzleşmemiştim. Kendimi dışardan açıkça görebildim. Ne görüyorum, neyim veya neymişim. İnsan olmayı burada daha iyi anladım. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Emine Çelik / 2010 Öncesi / Öğrenci (20) / İstanbul

Kendimle yüzleşmek müthiş bir deneyimdi. Korkularım, sınırlarım, inançlarım tüm çıplaklığıyla karşımdaydı. Ben yüzleştikçe özgürleşiyorum. Kendime inanıyorum, kendime güveniyorum. Bu deneyimi yaşamama neden olan bu workshopa verdikleri tüm bilgi, birikim ve emekleri için Kuraldışı’na çok teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Tülay Uğur / 2010 Öncesi / İç Mimar (33) / İstanbul

Ne diyeceğimi bilemiyorum. Hayatım ikinci kez bana hem de taaa avucumun içine ellerime verildi. Buraya gelmem bir tesadüf mü? Belki de değil. Kendini görmek, anlamak isteyen, yolu sevgiden doya doya yaşamaktan geçen herkes bu eğitimi almalı. İlkokul birde okuma bayramında okuduğum bir şiiri hatırladım ve bu workshopa uyguladım. Orada alfabeyi, okuma yazmayı öğrenmiştim. Burada ise hayatımı, kendimi, geleceğimi, ne istediğimi okudum. Nil ve Saim harikasınız. Teşekkürler. Veeee kocaman sevgiler.Ben ilkbahar kızıyımMevsimler yıldızıyımZorluklar benden kaçarÜmitler bende açarRehberim Nil ve Saim, Berna, Kutay sonradanBen ilkbahar kızıyımMevsimler yıldızıyım.

Kendinizle Yüzleşin / Rengin Sezer / 2010 Öncesi / Okutman/Başkent Üniversitesi (30) / Ankara

İçimdeki çocuk Rengin’i dinlemenin keyfini yaşadığım, sevdiğim-sevmediğim taraflarımı kabullenip kucakladığım, affettiğim ve affetmenin verdiği rahatlamayı yaşadığım ben merkezci Rengin’i paylaşımcı Rengin’e dönüştürdüğüm bir workshoptu. Nil ve Saim çok teşekkürler, iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Volkan Yıldırım / 2010 Öncesi / Desinatör / İstanbul

Kendini ne kadar tanıyorsun? Ne kadar dürüstsün kendine karşı? Ben sandığımdan farklı biriymişim. Hayretler içerisindeyim! Yapmadığım, olmuyor diyerek düşündüğüm şeylere şimdi bakıyorum ve gülüyorum. Çünkü kim olduğumu, neleri değiştirmem, neleri geliştirmem gerektiğini biliyorum. Hayatımızdaki bütün seçimleri biz, kendimiz yapıyoruz. Ne seçersen, istersen o oluyor. Bu gücün farkına varmak, istediklerini elde etmek, işte bu; güven, huzur, mutluluk ve aradığım güç bu!

Kendinizle Yüzleşin / Arzu Akıncı / 2010 Öncesi / Broker / Gayrimenkul (41) / İstanbul

Tüm workshoplar gibi kendimle ilgili keşiflerle dolu, şaşırtıcı, şok edici, mucizevi sonuçlar yaratan “Kendinizle Yüzleşin” workshopunu yine inanılmaz mutlu olarak tamamladım. Büyük bir güç, enerji ve umut ile bir kez daha kararlar alarak ve amaçlarımı gerçekleştirme inancımı güçlendirerek yarından itibaren yeni yaşamıma başlayacak ve büyük adımlarla ilerleyeceğim. İçimdeki BEN ile beni buluşturan ve geçmişimle barıştıran workshop yaratıcıları Nil ve Saim’e kucak dolusu sevgiler, teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Haluk Müftü / 2010 Öncesi / Öğrenci (34) / İstanbul

Kendimi tamamen ifade etmeyi, açık olmayı ve kendimle nasıl yüzleşeceğimi öğrenmek için workshopa katılmaya karar verdim ve bunu ne kadar doğru bir karar olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Kendime inanıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Sevil Şatana / 2010 Öncesi / Vatan Gazetesi / Fotoğrafçı –

Bu eğitim de tek kelimeyle ifade etmem gerekirse diğer eğitimler gibi muhteşemdi. Kazandığım farkındalıkların yararını hayatımda o kadar çabuk görüyorum ki, ne kadar teşekkür etsem azdır. O yüzden çok teşekkür ederim. Egzersizler çok derinden etkiliyor. Etkilerini hayatımda hep görüyorum. İçim sevgi dolu. Hepinize teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Nevin Başaran / 2010 Öncesi / Avukat (36) / İstanbul

Sizlere ve arkadaşlarıma kendimi tanımama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Eğitim sayesinde yaşama sevincim daha da arttı. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Mustafa Koçyiğit / 2010 Öncesi / Remax Mega / İnsan Kaynakları ve Proje Uzmanı (29) / İstanbul

Kendinizle Yüzleşmek eğitimi beni çok etkiledi. Yeni ve etkin farkındalıklar yaşadım. Tahmin bile etmekten uzak kaldığım şeyler başıma geldi. Biliyorum biraz bilmece gibi oldu ama güzel oldu. 🙂 Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Mürüvvet Uysal / 2010 Öncesi / Eczacı(33) İstanbul

Kendimi aynada görmek ama tanımamak. Bunun acısını ve ağırlığını senelerce taşıdım. Şimdi aldığım bu eğitimle kendimi aynada görebiliyorum. Gözümdeki ışıltıyı etrafıma yayabiliyorum. Şimdi sen kimsinin cevabını kendime verebiliyorum. Bu farkındalığı yaşadığım için önce kendime sonra Nil ve Saim’e ve gruptaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Tülay Alkan / 2010 Öncesi / (32) –

Her eğitimde olduğu gibi bu eğitimde de bir korkumu daha aştım. Özgürleştim. Kendi değerliliğimi biraz daha derinden hissettim. Hayatta vereceğim her kararın (kararsızlığın da) ne kadar önemli olduğunu, bu kararların, bu seçimlerin sadece beni değil başka insanları da ne kadar etkileyebileceğini gördüm. Bu inanılmaz değerli bir eğitimdi benim için. Ayrıca başkalarını kırmamak adına onlarda gördüğüm olumsuz şeyleri söylememenin gerçekte onlara ne kadar zararlı olabileceğini ve böyle bir şeyin kendimi ne kadar suçlu hissettirdiğini gördüm. Bu farkındalıkla birlikte yaşamın, özellikle de “an”da yaşamanın ne kadar değerli olduğunu gördüm. Daha ne olsun, yaşamı ertelemek yok, MERHABA YAŞAM.

Kendinizle Yüzleşin / Burak Bilgin / 2010 Öncesi / Bilgisayar Müh. (31) / İstanbul

Egzersizler çok özenle seçilmiş, kör noktalarımızın farkında olmamıza yardımcı oluyor. Korkularımızla yüzleşmemiz özellikle çok etkileyici. Yorumlarda herhangi bir sınır tanınmaması adeta “dost acı söyler” sözünü onaylıyor. Bu tutum kişinin farkındalık düzeyini artırıyor ve kendiyle barışma sürecini hızlandırıyor.

Kendinizle Yüzleşin / Sibel Ayaz / 2010 Öncesi / Sunshower Türkiye (35) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim, bir insanı kendisiyle tanıştırmak ne kadar büyük bir emek. Çok teşekkür ederim. Yeniden doğdum, sevgi ve özgüvenle yaşıyorum. Kendinizle Yüzleşin workshopu, her dakikası ve çalışması ile çok yararlı oldu. Doyumlu bir yaşam için hemen, hiç ertelemeden bu workshopu almak atılabilecek en harika ve cesur adım

Kendinizle Yüzleşin / Aycan Dikiciler / 2010 Öncesi / Pazarlama Uzamanı (37) / İstanbul

Nil, Saim ve bu workshopa katılan tüm arkadaşlarım bana içsel yolculuğumda öyle güzel bir deneyim yaşattılar ki, hayatım boyunca onlardan aldığım bu güzellikleri içimde yaşatarak, huzur dolu bir dünya yarattım. Bu dünyanın içinde sevgi, güven, mutluluk, yaratıcılık, bir insanı insan yapan her şey var. Ben sizlerin bana yaşattığınız farkındalıkla sevecen, esnek ve duyarlı bir kadın oldum. Tüm yetişkinlerin bu deneyimden faydalanmasıyla harika bir dünya yaratılırdı. Tüm yakınlarımı bu deneyime teşvik etmek hayatımın önemli amaçlarından oldu. Her şey için teşekkürler. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Süreyya Yılmaz Dernek / 2010 Öncesi / Mimar (48) / İstanbul

İçimdeki gizli kalmış tarihe derin bir yolculuk oldu. Gelişim yolculuğuma kendi içimdeki cosmos’da devam ettim. Hayatımda hiç bu kadar kendimle ilgilenmemiştim. Diğer insanlara da tavsiyem eğer tarihi eser kaçakçılığı yapmak istemiyorsanız kendi içinizdeki bu müthiş arkeolojik kazıya katılın.

Kendinizle Yüzleşin / Dilek Yaraş / 2010 Öncesi / Kimya Müh. (46) / İstanbul

İnsanın en uzun yolculuğu herhalde kendi özüne doğru olanıdır. Aslında beşikten mezara giden bir süreç bu. Ben herkesin er ya da geç bir kendini bilme noktası olduğunu düşünürüm. Aynı zamanda çoğunluğun son ana kadar bu bilgiden mahrum kaldığını ancak mezara üç kala beş kala fark ettiğini fakat o zaman da çok geç olduğunu tahmin ediyorum. Katıldığım bu son derece verimli ve eğlenceli eğitimin kazandığım yeni ve muhteşem farkındalıklarla kendimi tanıma yolunda çok önemli bir dönüm noktası olduğunu biliyorum. Sevgili eğitmenlerimiz Nil ile Saim’e çok teşekkürler. İyi ki varsınız yahu. Ve tüm Kuraldışı ekibi siz de iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Tamer Sezer / 2010 Öncesi / İSG Yatırım Yapım ve İşletme / Yönetici (39) / İstanbul

Eğer düşmeyi göze alamazsan koşamazsan, inmeyi göze alamazsan yükselemezsin, kaçmaz üstüne gidersen gelişimi yakalarsın. Değişim, dönüşüm kapısını açarsan gelişmiş insan olma yoluna girersin. Bu workshoplarda bana ayna tutmuş olan bütün insanlara yürekten teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Metin Ekçe / 2010 Öncesi / Ev Hanımı (53) / Yunanistan

İçimdeki çocukla tanıştım ve onunla bütünleştim. Ona tüm saflığı ve doğallığıyla yalnızca içimde değil benim aracılığımla dış dünyada da yaşama şansı verme kararı aldım. Tüm hayatıma ilişkin amaçlarımı bu workshopta belirledim ve inanılmaz şekilde tüm amaçlarımı gerçekleştirmiş olmanın hazzını sadece 4 günlük sürede tattım. Buradan gerçek ben olarak çıkıyorum ve tüm hayatımı bir workshop gibi yaşamaya koşuyorum. Tekrar teşekkürler Nil ve Saim.

Kendinizle Yüzleşin / Altan Acınan / 2010 Öncesi / Veteriner Hekim (46) / İstanbul

Beni çok etkiledi. Eğitimlerin birikerek etkilediğini düşünüyorum. Bir sürü şey öğreniyoruz, bir sürü şey paylaşıyoruz. Kendime senelerdir çizmekte zorlandığım yolu bu eğitimlerde çizebildim. Çocukluğumdaki eksikleri iyice gördüm. Kendimi, küçük Altan’ı sevmeyi ben üstlendim. Daha ne olsun? Kendinizle Yüzleşin workshopu benim workshopum olacak diye düşünüyordum. Gölgelerden de şüpheliyim.

Kendinizle Yüzleşin / Banu Uzkut / 2010 Öncesi / Doktor (40) –

Zaman zaman çok ağlayarak zaman zaman çok gülerek farkındalıklar yaşadığımı, korkularımla yüzleştiğim içimdeki çocuğu çok sevdiğim, onu hep dinleme sözü verdiğim, egomu susturma gücünü edindiğim, hayat boyu devam edecek bir workshoptu. Teşekkürler herkese. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Kutay Ecevit / 2010 Öncesi / Öğrenci (22) / İstanbul

Öldükten sonra cennet var mı? Bilmiyorum. Ama Kuraldışı’ndan sonra bu dünyada cenneti yaşamak mümkün. Bütün yüklerimizden kurtulup, kendinizi tanımanız, kör ve gizli alanlarınızı keşfetmeniz mümkün. Doyumlu ve huzurlu bir hayat için gerekli tüm materyal ve (duygu ve iç görü vs.) mevcut. Sana kalan tek şey yüreğini ortaya koymak. Aramıza hoş geldin. Evren kocaman kucaklasın.

Kendinizle Yüzleşin / Fahriye Sezer / 2010 Öncesi / Denizci (41) / İstanbul

Her eğitimde olduğu gibi bu eğitimde bir çok farkındalıklar yaşardım. Bu bilgiler bana hazır verilseydi hiçbirini kabul etmez ve reddederdim. Ama küçük küçük algılayıp kabul edeceğim şekildeki egzersizlerle verilince kabullendim. Kendimi sevdiğimi, her şeyin sevilmeye değer olduğunu bu workshoplarda öğrendim. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Ruhi Kozak / 2010 Öncesi / PTZ A.Ş. / Firma Sahibi (38) / İstanbul

Katıldığım her seminerde kendimi daha çok tanıma olanağı buldum. Eşsiz bir eğitim yeri. Nil ve Saim’i bu benzersiz kurumu yarattıkları için kutluyorum. Kendimizi tanımadan başkalarını tanıyamayız, kendimizi sevmeden başkasını sevemeyiz. Bilmek yetmiyor olmak gerek. Teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / İlayda Acunal / 2010 Öncesi / Arel Yangın / Firma Sahibi (34) / İstanbul

Hem beni en çok zorlayan hem de en özgür hissettiren workshoptu. Üzerimdeki yüklerden kurtuldum, özgür olmanın tadını aldım, kendim için çooook umutlandım. Bence herkes kendisiyle yüzleştiği zaman yaşamaya başlıyor. Yaşamak isteyen herkese, bu workshopa katılmasını tavsiye ederim. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Uğur Peker / 2010 Öncesi / Çorlu Devlet Hastanesi / Nükleer Tıp Doktoru (39) / İstanbul

Bu eğitimde çocuklarımla ilişkilerimdeki yanlışlarımı, karşı cinse karşı tepkilerimin nedenlerini öğrendim. Anı yaşamanın ve içimdeki çocuğun önemini kavradım.

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Engin Deniz / 2010 Öncesi / İstatistikçi (39) –

Nil ve Saim, yılların emeği ve birikimiyle oluşturmuş olduğunuz bu çalışma grupları ve bu ortam her insanın yaşaması gereken “Hayat Okulu”nun ta kendisi. 37 yıldır gezdirdiğim bu bedenin rolleri çıkarıldıktan sonra geriye “ben” kalabilmesi yolunda geldiğim bir yuva. Bu yuvada; hayatın ta kendisini, kendimdeki ben’i, içimdeki çocuğu tanıdım. Sevilmeye layık, güzel olan her şeyi hak eden, bütünü oluşturan bir parça olduğumu sözlerden yüreğime indirdim. Beni ben yapan sizlere ve tüm grup arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim. Bütün insanları seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / 45 / 27-28 Haziran 04-05 Temmuz 2009 / Öğretmen (34) / İstanbul

Kendimle yüzleşmekten o kadar korkuyordum ki. Yüzleştiklerimle baş edebilecek miydim acaba?! Ve eğitim başladı. Ben böylesine bir zorlanma ve böylesine bir rahatlamayı hayatım boyunca yaşamadım. Ruhum özgürleşti, kanat açtım, uçtum. Kendimle yüzleştim, kendimle barıştım ve kendimi sevdim. Çocuk Berna ile, onun enerjisi, onun sevgisi ile ilk defa bu eğitimde tanıştım. Onun hüzünlü değil, muzip, komik, enerjik olduğunu gördüm. Onu sevdim, kendimi sevdim. İyi ki geldim, iyi ki buradayım. Nil ve Saim iyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Didem Ustaömeroğlu / 2010 Öncesi / Koç Fiat Kredi A.Ş. (35) –

Hayatı bir workshop olarak algılamama, kendimi olduğum gibi kabul edip sevmeme ve uzun zaman önce kaybettiğimi sandığım küçük Didem’e beni kavuşturduğunuz için teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Fidan Bayraktar / 2010 Öncesi / Sem Laboratuar (47) –

Sevgili Saim ve Nil, çok kararlı, huzurlu ve dinginim. Bir o kadar da heyecanlı ve sabırsızım. Seçerek yön verdiğim hayatıma başlamak ve onu şekillendirmek için sabırsızlanıyorum. Hayatta ilk defa güçlü, cesur ve kararlıyım. Bu harika bir şey. Sizi seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Zeynep Sezer / 2010 Öncesi / Serbest Muhasebeci (31) –

36 yaşına kadar beceremediklerimi, bu kadar kısa zamanda kazandıklarımı düşündüğümde kesinlikle MUCİZELERE inanıyorum. Mucizemi gerçekleştirmemdeki katkılarınız için çok teşekkürler. Özdeğerimi, özsaygımı, güvenimi, cesaretimi, sevgimi kalbime koydum. Kendimi ve evreni olduğu gibi kabullenebilmeyi öğrendim. Evrendeki herkesle iletişim kurma yeteneğimin ortaya çıkmasında, insanları anlayabilmemde inanılmaz katkılarınız oldu. Bu eğitimle, (almayanlar için muhtemelen iddialı gelebilir) yaşama 36 yaşında merhaba diyebildim. İyi ki karşıma çıktınız. İyi ki hayatımdasınız. Hayallerime inanıyorum. İnançlarımı olumlu yönde değiştirmemdeki katkılarınız, kendime HAYATIMI vermemde KILAVUZ olduğunuz için teşekkürler. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Lizet Moreno / 2010 Öncesi / Bankacı (28) / Ankara

Nil, Saim burası hayatın ta kendisi. Siz gürül gürül akan, aktıran, renkli balıkları içinde kucaklayan birer nehirsiniz. Bu eğitimde siz, hayatın güvenli, sevgi dolu bir ışık, bir nefes olacağının umudunu damla damla yediriyorsunuz. Okyanusa hep beraber açılıyoruz, karışıyoruz. Bu dünyaya barış sizin tohumlarınız ile gelecek. Beni bütünün bir parçası ve kendisi olarak özgürleştirdiniz. Diğer eğitimlerin tümünü alıp hayat okulundan mezun olmak benim amaçlarım arasındaydı. Ancak o zaman sizin nehrinizde sıçrayan bir balık olarak okyanusta yüzeceğim. Eleştirim yok, önerim sizi devam ettirecek insanlar arkanızda bırakmadan sakın sakın vazgeçmeyin. Sizi ruhuma kazıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Elvan Demircioğlu / 2010 Öncesi / Öğrenci (29) / İstanbul

Artık diplomamı aldım. Şimdi kozamdan çıkmış bir kelebeğim. Bana kanat verdiniz, uçabilirim. Bana yüzgeç verdiniz derinlere dalabilirim. Bana beni verdiniz. Sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Esra Özkan Baştürk / 2010 Öncesi / İnsan Kaynakları Müd. (37) –

Katılmış olduğum bu eğitimden çok büyük farkındalıklar yaşayarak çıkıyorum. 4 gün boyunca yerin yedi kat dibinden, dağların tepesine kadar her yerde bulundum. İçimdeki potansiyelin, sıcaklığın, konuşkanlığın ortaya çıkması için bir workshop ortamının faydası apaçık ortada. Cesurlara tavsiye edilir. YAŞAM CESURLARI SEVER!

Kendinizle Yüzleşin / Murat Kurt / 2010 Öncesi / Aşçı (40 yaş) / İstanbul

Kelimenin tam anlamıyla hayatın bir provası, burada olmaktan çok mutluyum. Kuraldışı amatemden sonra ikinci kez hayata merhaba dediğim bir yuva. Eğitim şart ama eğitimi birinci elden, yani doğru yerden aldığım için çok mutluyum. Her şey çok güzeldi.

Kendinizle Yüzleşin / Burak Salı / 2010 Öncesi / Gayrimenkul Danışmanı (30) / İstanbul

Kelimeler ve düşüncelere ruh katılmadığı zaman içselleştirmek çok zor. Burada bir bütünlük içinde taşlar yerine oturuyor. Hiç bitmeyecek olan kendini keşfetme yolculuğuna başlıyorsun. Farkındalıkla birlikte hayat daha bir anlam kazanıyor ve güzelleşiyor. Taptaze umutlar ve cesaretle buradan ayrılıyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Burcu Köse / 2010 Öncesi / Safmak/Satış Müh. (29) –

Bazen sözler yetmez duyguları anlatmaya, bazen sadece yaşanılanların büyüklüğüyle susmak gerekir ve sadece onurlu bir tebessüm yakışır. İşte şimdi sevgiyle ve gururla gülümseyerek susmak ve içimizdeki çocuğu dinleme zamanı. Saygılarımla.

Kendinizle Yüzleşin / Gülin Sarıyiğit / 2010 Öncesi / Öğrenci (18) / Çanakkale

En çok etkilendiğim workshoptu. Bana çok faydası oldu. Gerçek anlamda kendimi tanıdığımı düşünüyorum. Kendimin daha çok özgürleştiğini düşünüyorum. İyi ki varsınız. Sevgiler.

Kendinizle Yüzleşin / Neşe Özkarslı / 2010 Öncesi / Ticaret (37) –

Bu workshop sonunda kendimi bir uçağın kanadında oturmuş, kollarımı açmış gibi özgür hissediyorum. Teşekkürler, teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Nergiz Hür / 2010 Öncesi / Ankara

Kendinle yüzleşme, kişinin içindeki tortuları temizleyen, ferahlık yaratan bir eğitimdir. Farkındalığı arttırıyor.

Kendinizle Yüzleşin / Necmi Sirer / 2010 Öncesi / Araştırma Uzmanı (34) / İstanbul

Benim için gerçekten inanılmaz bir tecrübeydi. Pandora’nın kutusu açıldı. Kendin olmak ve kendimi gerçekleştirmek için geri dönüşü olmayan bir yola girdim. Sizin sayenizde yaşamayı yeniden öğrendim. Küçük bir çocukken anneannemin bende gördüğü şeyleri bunca yıl sonra yeniden hissetmeye başladım. Zombiyken 30 yaşında yeni doğmuş bir insan oldum. Bana kazandırdığınız armağanı hayatım boyunca kendimi geliştirmek için kullanacağım. Bu deneyimi bana kazandırdığınız için size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum, bir yolu olduğunu da sanmıyorum. Annem-babam beni fiziksel olarak dünyaya getirdi ama sizin sayenizde bütün bir yaşam olarak yeniden doğdum. Saim-Nil; ikinizi de çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Saime Önce / 2010 Öncesi / Cihan Beton (30) / Bursa

Sevgili Nil ve Saim, Adanmışlıkla, tüm yüreğinizle (gösterdiğiniz, yaptığınız) bu çabalarınızla üretkenliğinizin hazzını bana da yaşattınız. Artık bundan sonra üretmeden, iz bırakmadan, yokluğum hissedilmeden bu dünyadan gideceğim düşüncesini, korkusunu sildim attım. Koşar adımlarla zirveye doğru koşmaya başladığımı hissediyorum. Lütfen kendinize iyi bakın ve birçok insanı da sizden mahrum bırakmayın. Çok yönlülüğünüz, bilgi birikiminiz ve deneyimleriniz workshoplar’da çok yönlü ve her yönü ile doyurucu oluyor. Çooook teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Ali Bersis / 2010 Öncesi / Eğitim Uzmanı (36) / İstanbul

Aldığım eğitim sayesinde yeniden doğdum. Verilen eğitimin kalitesi; Nil ve Saim’in (diğer workshop’lar da olduğu gibi) bu kadar öğrencileri ile bütünleşmeleriyle istenen randımanı elde ettirdi. Bu eğitimler bizim ömür boyu birer parçamız oldu. Verdikleri bu fedakarca, içtenlikle olan bu eğitimden dolayı binlerce teşekkürler. İyi ki varsınız Nil Saim

Kendinizle Yüzleşin / Şeniz Ünal / 2010 Öncesi / Öğretmen (40) / İstanbul

Bu eğitimin “var olması”, sonra da benim karşıma çıkması, halatımın dönüm noktalarından birisidir. İlişkiler ile başlayan halka, bu workshop ile tamamlandı ve ben bittiğine üzülüyorum. Önce workshop’larda bulmacanın parçaları ortaya çıkmıştı. Bunda ise “kilit” parçaların ortaya çıkmasıyla, bulmaca tamamlandı ve resim nihayet karşımda…. Bana geriye resmi daha güzelleştirmek, renklerini belirginleştirmek, hatlarını ortaya koymak ve sonunda da canlanması için ruhunu “üflemek” kalıyor. Bunun için de gerekli malzemelerin hepsi elimde var! Bu resmi ortaya koymamda yardımcı olduğunuz ve gerekli malzemeleri de temin ettiğiniz için ÇOK teşekkür ederim. İyi ki varsınız, Sizleri çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Ümran Altunkaya / 2010 Öncesi / Masöz (47) –

“Bilmek yetmiyor gelişmek gerek. Zaman durmuyor yetişmek gerek” İşte en büyük kazanımım. Kozamı kırıp yaşamımı yeniden başlatmak için bir dolu malzemem var. Hayata kendimizi tanıtmaya çalışırken, kendimizi tanıma çabasından yoksunduk. Oysa kendimizi tanımadan başkalarını tanımak, hele de sevmek mümkün değilmiş.

Kendinizle Yüzleşin / Cem Ataman / 2010 Öncesi / İngilizce Okutmanı (38) / İstanbul

Bana beni geri verdiniz. “Sizi artık bana en yakın ailemin önemli parçaları olarak görüyorum”Ben olmaya hızla yaklaşıyorum. Bana kendimi gerçekleştirmeyi kendime olan borcum olduğunu gösterdiğiniz için sizleri çok çok seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Gül Bayramoğlu / 2010 Öncesi / Güzellik Uzmanı (52) / İstanbul

Yüzdüğümü sandığım sığ sulardan, derin okyanuslara attınız beni. Şimdi bu dingin sulardan size sesleniyorum. Hiçbir kuvvet beni geri döndüremez artık. Yaşam ve evren beni kucakladı. Ben onları kucaklıyorum. Büyüyorum, büyüyorum ve sevgimi size ulaştırıyorum. Sizin sevginiz bana ulaşıyor, büyüyoruz.

Kendinizle Yüzleşin / Handan Cengiz / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (38) / İstanbul

Özgüven eğitiminin son gününde kendin olmak eğitimine sınırlı sayıda katılımcı alındığını öğrenince ertesi günü heyecandan titreyerek gelip kaydımı yaptırmıştım. Ve günler geçmek bilmemişti. Şimdi anlıyorum nedenini. Yeniden doğmak öyle herkese de verilen bir şans değil. Bunun heyecanını ve coşkusunu taşıyormuşum içimde. 37 yıllık yaşamımda sadece bir kerecik rüyamda gördüğüm ve hissettiğim mutluluğun anahtarını ve kendisini yakaladım. Kendimi o kadar ama o kadar şanslı hissediyorum ki, bence bu binlerce spermin içinden doğum şansını yakalamaktan daha büyük bir şans. Çünkü nice yaşamlar yaşanmadan yitip gidiyor. Bu büyük şansımı, kendi hayatımı ve elimi uzatabildiğim her yaşamı cennete çevirme sorumluluğunu taşıyacağıma ve cenneti her an yaşayıp ve yaşatacağıma varlığım üzerine söz veriyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Aylin Ceyda Ataman / 2010 Öncesi / Avukat (49 yaş) / İzmit

Yaşadığım bunca güzelliği yüreğimin neresine sığdırabileceğimi bilmiyorum. Gelişmek, özgürleşmek, paylaşmak, sevgi dolu olmak, güçlü olmak, katkı sağlamak, sımsıcak bir dostluk çemberi oluşturmak, hiç çözülmeyecek, hiç ayrılmayacak olan bir çember. Dünyada bu kadar güzel insanların olduğunu görmek ve onların katkılarıyla kendimle yüzleşmek, kendimi kabullenmek, çoğalmak ve çoğaltmak bunlar benim yaşamda bilmediğim, tatmadığım, tanımadığım şeylerdi. Meğer ben zenginliklerin içinde olduğumu sanan aslında bir yaşam fakiriymişim. İnsan olma yolunun kendimle yüzleştiğim, bütün yaşanmışlığım boyunca kirlettiğim o içimdeki saf tertemiz bebeğin yani öz’ümün varlığını keşfetmek için bilinçaltının derinliklerine inebildiğim o duygu anını yaşadığım zaman hakikaten başlamış olduğumu hissettim. An’ı dolu dolu farkındalıklarla yaşayabilmek ne güzelmiş meğer. Kendimde var olan hazineyi dışsal değerlerde aramanın ne kadar boş olduğunu anlayan ben, ne kadar şanslıymışım ki buradayım. Ama hepiniz burada olabilirsiniz, bu sizin seçiminiz olacaktır, zamanı ertelemeyin şimdiyi yakalayın. Yaşam beklemez bunu unutmayın. Siz buna layıksınız, siz değerlisiniz, siz evrensiniz.

Kendinizle Yüzleşin / Mete Topçuoğlu / 2010 Öncesi / IT İş Analisti (30 yaş) / İstanbul

Her şeyden önce, kendin olmak süreci hayatımın yüzde yüz sorumluluğunu almamı sağladı. Bu dört hafta boyunca yaşadığım farkındalıklar sayesinde geriye dönerek, egomun hayatımı nasıl aynı kurguyu defalarca sergileyerek kısırlaştırdığını çok net algıladım. Bu yüzden potansiyelimin henüz yarısına dahi ulaşamadığımı üzülerek gördüm. Ama çokta şanslıyım; çünkü tüm bunlar, henüz 33 yaşındayken ve sağlığım yerindeyken ve de hayatım açısından telafisiz hiçbir durumun olmadığı bir noktada oluştu. Beni hayatımın direksiyonuna oturttukları için Kuraldışı’na ne kadar teşekkür etsem azdır.

Kendinizle Yüzleşin / Ulviye Topçu / 2010 Öncesi / (47 Yaş) / İstanbul

Bu eğitimler sayesinde, 31 yıl sonunda kendimi ilk kez insan gibi yaşıyor hissediyorum. Bazen Nil’e kızdığım zamanlar oldu, damarıma bastığında, beni desteklemediğini düşündüğüm zamanlar bile oldu. Ben kendini kabul eden, yaptığı hatalardan ders çıkartan bir insanım. Nil özür dilerim. Şu an bulunduğum noktada kendim için yaşıyor olmak çok güzel. Ailemin yıllardır kısır döngü olarak kuşaklar boyu aktardığı insan sömürüsünü, insan yok oluşunu durdurabileceğim, oğluma aktarmayacağım ve onun devamındaki insanlara aktarmayacağım için çok mutluyum. Sevgili Saim ve Nil beni bana kazandırdığınız için binlerce, yüzbinlerce kez, sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Kemal Yelkovan / 2010 Öncesi / Matematik Müh. (42) –

Kendim olmak? Kendim olmak için ne yapmak gerektiğinin çok iyi farkında olduğum bir workshop oldu. Burada kendimin ve insanların bilerek veya bilmeyerek takındıkları MASKELERİ tekrar gördüm. Bunun farkında olmak için bilemiyorum kaç sene yaşamak gerekiyor veya yaşayıp farkında olmadan ölmek. Bundan sonra yapmam gereken tek şeyin harekete geçmek olduğunu çok iyi biliyorum. Bu farkındalığı yaşattığınız için çok teşekkürler.

Kendinizle Yüzleşin / Mehmet Güden / 2010 Öncesi / Finans müd. (40)

Bu katılımların sonunda, kendini çok daha iyi tanıyan, mutlu olmanın bir seçim olduğunu, kendimizi tanımanın özgüvenimi ve değerliliğimizi artırdığını gördüm. Kendimle barışık, affeden bir insanım. Üstümden tonlarca yük kalktı. Sıkıntılarımı gülmelere döndürdü. Çok sayıda dostum oldu. Hepsi birbirinden değerli. Saim ve Nil’i tanıdım. Adeta ağzım açık onları dinledim, daha fazla almak adına. Her insanın sorunları karşısında, gördüm ki onlar da ağlıyor, duygulanıyor, yıllardır. İnsan tanıdım. Yanakları öpülesi, dünya tatlısı insanlar. Hiç kimsenin yapmadığı şeyleri yaptılar. Babamın elimden aldığı kişiliğimi bana armağan ettiler. Benim gibi binlerce insan. Büyülenmiş vaziyette hayran hayran onlara bakıyorum. Ellerinde sihirli değnek insani duygularımızı tekrar hatırlatıyorlar. Uzun ömürler sizlerin olsun bilge insanlar. Bu deneyimi yaşamayanlar sadece nefes alıyorlar.

Kendinizle Yüzleşin / Sevgi Uygun / 2010 Öncesi / Garanti Ödeme Sistemleri / İnsan Kaynakları Müdürü (36) / İstanbul

Bana sevgiyi görmemde yardımcı olduğunuz için öncelikle size sonsuz teşekkürler. Daha önceki çalışmalara katıldığımda göremediğim kör noktalarımı gördüm. Aile bağımlılığından kurtulmak gerektiğini, başkaları için yaşadığımda kendimi unuttuğumu gördüm. Artık kendim için bir şeyler yapmalıyım. Amaçlarımı gerçekleştirmeliyim. Minik sesime kulak vermenin güzelliğini yaşadım. Eşimle birbirimize yakınlaştık. Onu seviyorum, birlikte olmak istiyorum. Oğluma karşı korumacı olmanın onun zararına olacağına inanıyorum. Tepkisel değil etkisel olmam gerektiğini gördüm. Nil ve Saim sizi tanımak sizlerle olmak harikaydı. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Cenk Duman / 2010 Öncesi / Güngenci Saat (36) / İstanbul

Ben, öz ve enerji. Gerçekte kim olduğum ya da kim olmadığım. Bu bilgiyi edinmek için kitaplarda anlatılan başka insanların deneyimlerini kavramaya çalışmak yerine bire bir yaşadığım için seviniyorum. Kendim olmak için Tibet’in dağlarına yapılmış gerçek dışı seyahatler hayalini siz de, tüm insanlar bir kenara bırakın. Ve özde varoluşun keyfini sürün. Kendim ve dostlarım eski bizlerden çok ilerdeyiz. Mutluluk ve doyumun anahtarı bizde. Kendi adıma açtığım kapıdan geri çıkmak istemiyorum. Evren ve bütünlük bilincini en değerli bilgi kabul ediyorum. Bütün bunları görmeme yardımcı olan Nil ve Saim’e şükran duyuyorum. Teşekkür ederim.

Kendinizle Yüzleşin / Yalçın Türkeli / 2010 Öncesi / Bankacı (39) / İstanbul

Ben buraya geldiğimde sorumluluğunun farkında olmayan kendinden başka herkesten şikayeti olan “haklı, mantıklı” bir insandım. Bu eğitim sonunda yukarıda yazdığım özelliklerimi ve “aklımı” kaybetmeye başladım.

Kendinizle Yüzleşin / Muzaffer Peker / 2010 Öncesi / Bilgisayar Programcısı (43) / Ankara

Büyük yolculuklara küçük adımlarla başlanır. Bir yolculuk burada başlayıp yaşam bitinceye kadar sürecek. Bir farkındalık bir kavşak bu yolda. Hayatın sürprizlerine daha hazır ve daha güçlü hissediyorum kendimi. Başlangıcın sevinç, merak ve heyecanını bitişin hüzün ve burukluğunu yaşıyorum. Bitiş; biten eğitimin parçası ama başlangıç; bir yeniden doğuş. Yazdıklarım hislerim. Eminim eğitim hakkındaki düşüncelerimi anlamışsınızdır. Emeği geçenlere teşekkürler, hürmetler ve saygılarımla. Niyetim kimseyi kırmak değildiŞuradakini buraya koymak değildiArada bir dilimiz sürçtüyse affolaTutmasını bilirim de kemiği yok bunun

Kendinizle Yüzleşin / Gülbin Ege Tanyeli / 2010 Öncesi / Kamu (34) / Ankara

Bu benim son workshopum. O yüzden garip bir hüzün duyuyorum. Bir yandan da çok daha güçlü bir şekilde hayat yolculuğumda yürüdüğümü hissediyorum. Sizlerle birçok kör noktamla yüzleştim, birçok farkındalıklar yaşadım, korkularımdan özgürleştim. Sizlerle otuz yıldır dokunamadığım kediye dokundum. Sizlerle hayatımın anlamını kazandım. Şu anda yeni ehliyet almış gibiyim. Bundan sonra arabayı nasıl kullanacağımız, nasıl geliştireceğimiz ve nerede duracağımız artık bizim elimizde. Bize kendi yolumuzu açtınız… Beni ben yaptınız… İyi ki varsınız… Varlığınızla ve verdiğiniz eğitimlerle çok çok büyüksünüz. Sizi hep yürekten hissedeceğim. Sevgiyle olun.

Kendinizle Yüzleşin / Zeliha Akkoç / 2010 Öncesi / UPB (37) –

Bu sekiz günlük muhteşem iç yolculuğumda bana güvenli ellerde olduğumu daima hissettiren sevgili rehberim Nil ve Saim, yaşamın duyguları bastırarak yaşanmadığını, duygulu olmanın zayıflık olmadığını, öfke ve acıları yok saymanın onları ortadan kaldırmak demek olmadığını, yeterli olmanın değerli hissettirmeye yeterli olmadığını, yaşıyorum diyebilmek için gerçekten yaşamak gerektiğini gösterdiniz bana. Sizleri seviyorum. İyi ki varsınız.

Kendinizle Yüzleşin / Dilek Taşçılar / 2010 Öncesi / Göz Sağlığı Uzmanı (45) / İstanbul

Katıldığım her workshop’la bir kez daha çoğalıyorum. Kendimle beraber her şeyi yeniden keşfediyorum. İyi ki geldim, iyi ki varsınız. Burada öğrendiklerimi günlük hayata taşıdıkça içimdeki mutluluk katlandı, çoğalıyor. Sizi seviyorum.

Kendinizle Yüzleşin / Nazan Tanrısever / 2010 Öncesi / IBM (36) –

Yaşam Okulu’nda kendim olma yolculuğumda bir sınıf daha atladım. Diğer eğitimlerde olduğu gibi bu eğitimde de çok büyük farkındalıklar yaşadım. En önemlisi, kendimle yüzleştim. Kendimi çok daha güçlü hissediyorum. Nil, Saim ve Selen’e katkılarınızdan dolayı ve yolumda bana ışık tuttuğunuz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Çok teşekkür ederim.