Doğuma ve Ebeveynliğe Destek

İçsel Doğumun Benzersiz Yaklaşımıyla…

 

EĞİTMEN: Elif Ülker

WORKSHOP TARİHİ: ……………………………
SÜRE: 2 gün
SAAT: 10.00-18.00

Tel : 0216 449 98 05 (pbx)
GSM: 0532 205 55 71
Mail: kuraldisi@kuraldisi.com

Doğuma ve Ebeveynliğe Destek eğitimin içeriği, İçsel Doğum (doğuma hazırlık) eğitimlerinin felsefesi olan “Doğumları iyileştir, dünyayı iyileştir” fikrine dayanır ve hamilelik, doğum ve ebeveynliğe giden yolculukta anne ve baba adaylarını desteklemek üzere tasarlanmıştır.

İçsel Doğum sınıflarında ebeveynlerin interaktif ve yaratıcı bir katılımla meraklı ve eğlenceli bir ruh hali ile öğrenmeleri hedeflenir. Eğitimin içeriğinde meditasyon çalışmaları, doğumu konu alan sanat çalışmaları, ağrı ile ilgili varsayımların keşfedilmesi, ağrıyla baş etme yöntemleri üzerine kapsamlı pratikler ve rol oyunu vb. çoklu algıya dayalı faaliyetler yer alır. Eğitimin sonunda hamilelik, doğum ve ebeveynlikle ilgili kişisel beklentileriniz, inançlarınız, varsayımlarınız, korkularınız ve hayalleriniz; kısacası kendi bakış açınızdan doğum sürecinin ne olduğu hakkında değerli içgörüler kazanırsınız.

Doğuma hazırlığın özü gebelikle ilgili tıbbi bilgileri toplamak değil, kendini keşfetmektir. Doğuma hazırlanırken sadece zihinsel hazırlığı teşvik eden bilgi aktarımı, teknikler ya da doğum teknolojilerini anlamak, bir bebeği dünyaya getirmenin önemini ve derinliğini kavramakta ve getireceği dönüşüme hazırlanmakta yetersiz kalabilir. Bir kadının günümüz koşullarında tıbbi bilgiler, bilimsel veriler ve hastane kültürü hakkında bilgiye ihtiyacı olduğu kadar, doğum yapma yeteneğine olan inancını geliştirebilmesi için özünde sahip olduğu fakat yeniden keşfetmesi gereken ilkel bilme haline de ihtiyacı vardır.

İçsel Doğum’un yaklaşımını farklı kılan nokta, doğuma ve doğum sonrasına zihni ve bedeni hazırlamanın yanı sıra kalbe ve ruha da hitap eden çok yönlü bir hazırlığı içeriyor olmasıdır. Doğuma hazırlanmak aynı zamanda ebeveynliğe hazırlanmaktır.

Doğum bilinmezliklerle dolu ve önceden planlanamayan bir olaydır ve doğuma hazırlanırken en temel ihtiyaç, beklenmedik durumlarla baş edebilmeye hazırlıklı olmaktır. Bu eğitim anne baba adaylarına gebelik, doğum ve lohusalık süreçlerinde bilinçli ve farkındalıklı anlık kararlar alabilmeleri, birbirleriyle uyumlanarak bağlantıda kalabilmeleri, sahip oldukları içsel kaynaklara ulaşabilmeleri ve dışarıdan destek kabul edebilmeleri konusunda önemli farkındalıklar sağlar.

Birlikte keşfedeceğimiz bazı konu başlıkları şunlardır:

 • Doğum süreci ve ağrıyla baş etmek
 • Doğumun aşamaları, fizyolojisi ve doğum hormonları
 • Aktif doğum pozisyonları ve doğumda rahatlatıcı doğal yöntemler
 • Ten tene temas ve güvenli bağlanma
 • Geç başlayan ve yavaş ilerleyen doğumları güçlendirmek
 • İdeal doğum ortamı ve doğum alanını korumak
 • Doğum yolculuğu
 • Farkındalıkla sezaryen doğum
 • Farkındalıkla epidural kullanımı
 • Hamilelikte, doğumda ve doğum sonrasında babanın rolü
 • Doğum öncesinde ve doğumda doktor ve hastane ekibine sorular sorarak bilgi almak ve bu doğrultuda bilinçli kararlar vermek
 • Doğum sonrası hayat, bebek bakımı ve emzirme, lohusa bakımı ve iyileşme, evlilik ve ilişkiler
 • Bebeğinizi karşılamak ve aile olarak bağ kurmak

 

U Y A R I
Kuraldışı Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Katılımcı Görüşleri

Doğuma ve Ebeveynliğe Destek Eğitimi Açıldığında Bana Haber Ver

13 + 8 =

Eğitimlerimizi paket olarak almanız halinde paket fiyatı üzerinden % 25 indirim, ayrıca World, Bonus ve Maksimum karta 12 ay taksit, Bonus ve Maksimum kartlarına 6 ay taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

Banka Bilgileri:

Kuraldışı Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.
Garanti Bankası Rıhtım Kadıköy Şb.
Iban: TR36 0006 2000 4430 0006 2003 29
Hesap No:443/6200329