Kariyer Koçluğu

Danışman: Betül Varol

Kariyer amacınızı isabetli belirlemenizde potansiyeliniz, değerleriniz, kişiliğiniz, karakteriniz, yeterliliğiniz başta olmak üzere pek çok etken vardır. Mesleğinizi neye göre seçtiniz? Siz mi belirlediniz, yoksa başkaları mı? Mesleğinizi belirlerken motivasyonunuz, hayalleriniz ya da beklentileriniz nelerdi? Seçiminizi “kim” olduğunuz mu belirledi, yoksa üniversite başarı puanınız mı? Yaşamın ana elementlerinden biri olan işinizden ne kadar doyum alıyorsunuz? Kariyerinize yeni başlayacaksanız, yol haritanızı nasıl çizeceksiniz?

Kariyer koçluğunun amacı; potansiyelinizin, yeteneklerinizin, yaratıcılığınızın, içsel gücünüzün farkına varabilmenizde, becerilerinizi ve yeterliliğinizi geliştirmenizde, “kendinizin en iyi versiyonu” olma yolunda ilerlerken doyumlu bir iş yaşamına ulaşmanızda katalizör olmaktır.

U Y A R I

Kuraldışı Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.