Duygusal Denge (PİKİ)

Eğitmen: Sema Baykara

Duygusal Denge / Gökçe İlsever / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/  (39 yaş) / İstanbul

Dönem dönem yüzeye çıkan ve kimi zaman anlam veremediğim duygularımın öz sebebi olan deneyimlerime yolculuk etme imkanı buldum. Bu yolculuğu Sema gibi objektif, güvenilir bir eğitmen eşliğinde yapmak çok rahatlatıcıydı ve tabii ki güvendiğim bir sistemi kullanarak yapmak yolculuğa gönüllü olmama sebep oldu. PiKi 2 eğitiminde duygularımın mesajlarını daha objektif okumayı öğrendim. Dolayısıyla öz ben ile yeniden buluştuğumu hissettim. Birçok davranışımın tetikleyicisi olan kimisi hiç sağlıklı olmayan ve bugüne ait olmayan duyguyla, deneyimle barıştım. Kendimi çok daha özgürleşmiş hissederek ve bir sürü ders, yeni inanç kalıplarımla tadı damağımda PiKi 3’ü heyecanla bekliyorum.

Duygusal Denge / Sevdinaz Rasimoğlu/ 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Doktor (52 yaş) / İstanbul

Davranış Barometresi çalışmasında çok aşamada bire bir destek aldım. Uygulamalar için yeterli zaman verildi. Sonrasında yaşananları anlamak konusunda yol gösterildi. Hediye balansı muhteşem oldu.

Katılımcıların birbirine enerji verip geribildirimde bulunması, uygulaması çok tatmin edici oldu. Sebep sonuç inançlarımızın işleyişi tüyler ürpertici.

Sema’ya teşekkürler,

Eğitimin yaratıcısı Nil’e teşekkürler,

Evrene teşekkürler.

Duygusal Denge / Mehmet Başkaya / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Emekli / İstanbul

Yaşananlar aynı da olsa onlara bakışlarımız asıl duygularımızı oluşturanlar. Başkası başka türlü bakabiliyorsa biz de şimdi bakabilir ve gereksiz yüklerden kurtularak şu an hayat kalitemizi yükseltebiliriz. Yaşananlar olduğu gibi kalsın, olduğu gibi olsun. Bunca tecrübeden sonra bakışlarımızın esaretinden özgürleşelim. Her insan güzelliklere layıktır.

Duygusal Denge / Seda Kahvecioğlu / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Mimar (47 yaş) / İstanbul

Hayatımda hep tekrar eden aynı tür sorunların köklerini bulmak ve onları şifalandırmak benim için harika bir deneyimdi. Bu eğitimde sorunları sadece bulmak değil, onları çözümlemek ve olumlu duyguları yerine yerleştirmek bana çok büyük bir dönüşüm yaşattı.

Teşekkürler,

Duygusal Denge / Leman Akpınar/ 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Sanatçı (28 yaş) / İstanbul

Hayatta tekrar eden paternler vardır ya, PiKi 2 bu paternlerin tohumlarının atıldığı anılarımı hatırlamama, onları anlamama ve böylelikle bu paternleri kırabilecek farkındalığa ulaşmamı sağladı.

Sema teşekkür ederim Kuraldışı.

Duygusal Denge / Özlem Koç / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ İstanbul

Duygusal olarak yüklerimden arındığım bir eğitim oldu. Bu kadarını hiç tahmin etmiyordum. Yıllardır içimde gizli kalan, kimseyle paylaşamadığım duyguları bu eğitimle açığa çıkardım. Utançtan, öfkeden, kendime değer vermeme duygusundan arındım diyebilirim. Bu çalışmayla daha da bir güçlendiğimi hissediyorum. Çok ama çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Begüm Us / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Pazarlama (29 yaş) / İstanbul

Bebekliğimde hiç fark etmeden çok kuvvetlice kaydettiğim durumların yaşamımın her anında nasıl da beni zorlayan durumlara yol açtığını fark ettim bu eğitimle. Aslında ben yalnız kalmaktan hoşlanmayan biri olduğumu düşünürken sadece yalnız kalmama izin verilmediğinden kendimle baş başa kaldığım zamanların aslında ne kadar iyi geldiğini unutmuşum. Yıllardır bana çeşitli bedensel hastalıklar olarak dönen kronik stresin temellerinin bebekliğimde atıldığını anladım. Artık buna etki eden bireylere ya da kendime kızmak yerine barışmayı ve daha az ağırlık taşıyarak yoluma devam etmeyi seçiyorum.

Duygusal Denge / Deren Kırkağaçlı / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ (38 yaş) / İstanbul

PiKi 1’den sonra PiKi 2’nin de etkili bir çalışma olacağını tahmin etmiş bir yandan da daha ne kadar etkilenebileceğimi tahmin edememiştim. Sınırlarımı zorladı bu anlamda. Çalışmaların çarpıcılığından, etki alanından çok memnun kaldım.

Sema ile çalışmak da yine çok samimiydi. Kendisinin birebir ve özenli ilgisine teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Berna Özkök / 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ Girişimci (35 yaş) / İstanbul

PiKi 1’den sonra hemen devamında PiKi 2 eğitimini aldım. Beklentimin çok üstündeydi. PiKi 1’den tanıdığım eğitmen Sema’nın katkısı etkisi tartışılmaz çok faydalıydı. Farkındalığı yaşattı. Anlatma şekli, uygulamaları, örmekleri ile tüm konuları içselleştirebildim. Sorduğu sorular ile dönüşmeye teşvik etti. Bilinçaltında oluşmuş toksinlerden kurtulmak ve hayata çok daha berrak bir şekilde ilerlemek adına çok katkı sağlayan Kuraldışı Akademi’ye, PiKi 2 içeriğini hazırlayanlara ve sevgili öğretmenim Sema’ya teşekkürler. “Kinesiyoloji Nedir?”i bilmeyenler, sizin adınıza üzgünüm.

Duygusal Denge / Taliye Peker/ 27-28 Mart – 03-04 Nisan 2019/ (44 yaş) / Bursa

Eğitime katıldıktan sonra kendi hayatıma bakış açım değişti. Önceden yapmadıklarım için hep bir suçlu vardı. O suçluyu bilmek beni rahatlatıyordu. Sorumlu olduğum ama yapmadığım şeylerin suçlusu oydu çünkü. Ama eğitimlerden sonra kendi öz sorumluluğumu alarak, aslında istediğim şeyleri yapmamam tamamen benim sorumluluğumdaydı. Onu gördüm. Anladım, hissettim. Ben çok isteseydim, cesur davranabilseydim şu anki hayatımı değil, istediğim hayatı yaşıyor olacaktım. Benim için bu çok önemli. Değerli Kuraldışı ailesine ve Sema’ya sevgilerimi ve saygılarımı iletmek istiyorum. İyi ki varsınız. Teşekkür ederim.

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

Duygusal Denge / Enver Karaömer / 16-17-23-24 Mart 2019/ Denizci  (37 yaş) / İstanbul

Duygusal denge eğitimi; geçmişte yaşadığım ve gölgesi bugüne kadar uzanan, beni sabote eden, mutluyken mutsuzluğa, pozitifken negatife, güçlüyken zayıfa, ilerlerken geçmişe götüren ve orada tutmaya çalışan, yüzleşmekten çekindiğim ve korktuğum duygularımın neler olduğunu bulduğum, bu duygularla yüzleşmeyi ve dönüştürmeyi öğrendiğim HARİKA bir eğitim oldu.

Duygusal Denge / İdil Kazandöğer / 16-17-23-24 Mart 2019 / Yaşam Koçu  (41 yaş) / İstanbul

PiKi eğitimlerinin ikincisi olan Duygusal Denge benim için PiKi eğitimlerini neden bu denli arzu ettiğimi net bir şekilde ortaya çıkardı. Duygularımı bastırmaktan patlamak üzereymişim. Bu kadar tesir edeceğine sanırım ben bile şaşırdım kaldım. PiKi 3 eğitimini sabırsızlıkla bekliyorum. Bedenimin bilgeliği yolculuğunu hayatıma kattığım için kendime teşekkür ediyorum.

Eğitimdeki tüm güzel yürekli arkadaşlarıma, bana bu yolculukta eşlik ettikleri ve beni destekledikleri için de sonsuz teşekkür ederim.

Kuraldışı ailesinin desteğine (eğitmenlerimize) sabırları ve destekleri için ayrıca teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Şeyda Yıldız/ 16-17-23-24 Mart 2019 / Fizyoterapist, Araştırma görevlisi  (23 yaş) / İstanbul

Evrenin tekrarlardan ibaret olduğunu keşfettiğim, kendi hayatımda da sürekli tekrarlayan ve benim “Birey” olmamı engelleyen, kendimi tam anlamıyla gerçekleştirmemi engelleyen, beni sabote eden zihinsel engellerimi fark edip kaynağına inip bunları balansladığım çok keyifli ve bol farkındalıklı bir eğitimdi. Nil’e, Saim’e ve eğitim asistanlarına çok teşekkür ediyorum, onları da kendimi de çok seviyorum. Bu eğitim kendinize vereceğiniz en güzel hediye. Kendinizi ertelemeyin!

Duygusal Denge / Aynur Bitiş / 16-17-23-24 Mart 2019 / İstanbul

Davranış Barometresinde Bilinç, Bilinçaltı ve Bedenimizde bulunan kayıtlarımıza gidip bunları dönüştürmemiz inanılmaz etkileyici bir deneyimdi. PiKi 1 ve PiKi 2 eğitimleri enerjilerle ilgili bir eğitim ve bu eğitimlerden sonra enerjinizin yenilendiğini yükseldiğini hissediyorsunuz. Daha olumlu oluyorsunuz çevreye karşı. Herkese tavsiye ediyorum. İç dünyasında karmaşa ve huzursuzluk yaşayanların faydalanabileceği bir eğitim. Teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Arzu Çelik / 16-17-23-24 Mart 2019 / Trademind Finance (42 yaş) / İstanbul

Bilinçli zihnimle asla bulamayacağım, beni tüm hayatım boyunca sabote eden olayları, kişileri ve anı bu kadar kolay ve canlı bir şekilde hatırlayabilmem, tekrar o ana gidebilmem çok etkileyiciydi. Sonunda duyduğum şifa ve doyum enerjisi muhteşemdi. Yine “Çok şükür ki aldım” diyebileceğim bir eğitim (deneyim) yaşadım. Teşekkürler.

Duygusal Denge /İlbilge Cebeci Yılmaz / 16-17-23-24 Mart 2019 / Fizyoterapilates, Fizyoterapist, Osteopat (41 yaş) / İstanbul

Davranışlarımla ilgili değiştirmek isteyip de bir türlü değiştiremediğim bazı şeyler vardı; bu davranışların altında yatan bilinçaltı ve bedende kayıtlı bazı duyguların farkında olmadığım için istesem ve planlasam da bu değişikliği yapamıyordum. Altta yatan bu duygularımın farkına varmamı sağladı PiKi 2 ve bazı durumlarla yüzleştim; kendi başarım ve mutluluğumun önündeki en büyük engel benim bedenimde ve bilinçaltımda taşıdığım yüzleşilmemiş duygularmış meğer. İyi ki buraya gelmişim

ve daha yolun başında olsal bile yapacak bir şeyler var ve bunun farkında olmak bile bana güven veriyor.

Duygusal Denge / Sinem Hallı / 16-17-23-24 Mart 2019 / Paşabahçe, Tasarım  (32 yaş) / İstanbul

Ben PiKi eğitimlerine geçmek bilmeyen başta diz ağrılarım olmak üzere eklem ağrılarımın psikolojik sebeplerini bulmak için gelmiştim. Uzun zamandır yaşadığım ağrım geçti. Şifalandığımı hissediyorum. Kendimi daha rahat, özgür ve muktedir hissediyorum. Yolun daha başındayım ancak şifa yolunda ilerlediğimi görüyorum ve bunu her an hissediyorum.

Duygusal Denge / Mürüvvet Manav / 16-17-23-24 Mart 2019 / (36 yaş) / İzmir

Bilinmez olanı öğrenmek, asla hatırlama imkanın olmayanı hatırlayarak duygularını yaşamak ve bunları dönüştürebilmektir PiKi2. İyi ki Kuraldışı var, iyi ki deneyimleme şansım oldu.

Hepinizi çok seviyorum.

Duygusal Denge / Aliye Gerzile / 16-17-23-24 Mart 2019 / Diş Hekimi (28 yaş) / İzmir

Bilinçli olarak bir şeyleri değiştirmeye çalışıp, farkında olsak da bilinçaltındaki düşüncelerimizin de

buna uyumlu olması gerekiyor. Bu workshopta beni engelleyen inançlarımı keşfettim ve bunlardan birkaçını değiştirebildiğim için mutluyum. Hiç bilmediğimiz bilinçaltı derinliklerine inmek, şifalanmak güzel bir bir deneyimdi. Başta Nil ve Saim olmak üzere, şifalanmamı sağlayan herkese teşekkürler.

Duygusal Denge / Seçil Çelik / 16-17-23-24 Mart 2019 / Ev Hanımı (45 yaş) / Manisa

Eğitim bana, eğitmenleri, eğitim içeriği ve eğitim ortamıyla kendimi iyi hissettiriyor. Eğitim bitiminde kendimi oldukça iyi hissediyorum. Doğru bir şeyler yaptığıma inanıyorum. Bu da bana güvenli hissettiriyor.

Duygusal Denge / Yalçın Aldemir / 16-17-23-24 Mart 2019 /Öğretmen   (37 yaş) / Sinop

Herkesin kendine ait bir dünyası var. Herkes dünyayı kendi bakış açısıyla, duygularıyla, tepkileriyle yorumluyor. Kısacası hepimizin ayrı deneyimleri var. PiKi 2 (Duygusal Denge) eğitimiyle farkında olmadığımız ancak bizi yöneten bilinçaltı duygusal kayıtlarımıza ulaşıyor ve bunları değiştirme şansına erişiyoruz. Bu değerli çalışmayı hazırlayan, yürüten ve katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Katılan herkese büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sevgiler.

Duygusal Denge / Veli İzgi/ 16-17-23-24 Mart 2019 / Aşçı / İstanbul

Bu değerli güzel bir çalışma. Eğitim bile demek istemiyorum çünkü burasını bizlere sunulmuş bir hayat ve yaşam veren mucize ve hazine, cevherler dolu bir yer olarak görüyorum. Bu çalışma beni aşağı çeken duygularımı, engellerimi amaçlarımla yüzleştirip daha bilinçli sağlıklı seçimler yapmakta katkıda bulundu. Kendimi gerçekleştirmemde birkaç adım daha attım. Emeği geçenlere içten, yürekten sevgi dolu teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Hilal Şerifoğlu / 16-17-23-24 Mart 2019 / Gayrimenkul Danışmanı (30 yaş) / İstanbul

Duygusal Denge ve PiKi eğitimlerini kendi yaşamımda beni sabote eden inançları keşfetmek için aldım ve unuttuğum inançlarım gün yüzüne çıktı. Kendi zihin, ruh ve beden dengemin farkına vardım ve eğitimden doyumla ayrılıyorum. Kendimle ilgili farkında olmadığım ve hareket etmemi engelleyen inançları buldum ve bunları dönüştürdüm, yenilendim. Teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Gül Naimoğlu / 16-17-23-24 Mart 2019 / Öğretmen (39 yaş) / Kıbrıs

Yıllarca negatif deneyimler biriktiriyoruz ve bilinç düzeyinde birçok yöntem denememize rağmen, farkındalığımız çok yüksek olmasına rağmen çaresizce aynı şeyleri tekrarlayıp kendimize kızıyoruz. Bu eğitimde bana göre pozitif düşünceleri çapaladık. Ayrıca negatif düşünceleri de yok ettik. İçimde garip bir anlayış, huzur ve denge hissediyorum. Sanki daha cesurum, sanki deniz daha mavi, pozitif duygular var içimde. Nil’e hayranım, yıllarca biriktirdiklerini birleştirip bizimle paylaştı. İşte bu benim için VERMEK, Bütüne Katkı. Onun yaşam enerjisi beni çekiyor. Temizlene temizlene bu büyülü KADIN gibi olur muyum diyor içimdeki KADIN. İyi ki buradayım, iyi ki bu eğitimi aldım.

Duygusal Denge / Ayça Anbarpınar / 16-17-23-24 Mart 2019 / Kayalar Kimya Kimya Mühendisi (45 yaş) / İstanbul

Farkında olmadığımız ancak günlük hayatımızda verdiğimiz tepkilerde, ilişkilerimizde, seçimlerimizde çok etkili olan bilinçaltı inançlarımızı fark etmek ve dönüştürmek için muhteşem bir çalışma. Nil, Saim ve eğitim asistanlarına çok teşekkürler.

Duygusal Denge / Bengi Çağatay / 16-17-23-24 Mart 2019 / (36 yaş) / Eskişehir

Duygularımızı tanıdığımızı zannediyoruz. Ancak tanımıyoruz. Tepki veriyoruz ancak neden verdiğimizi bilmiyoruz. Yaşamımız böyle akıp giderken hırpalanıyoruz. Anlamlandıramadığımız tepkilerimizi önce tanımladığımız, sonra nedenini araştırıp derinlere daldığımız eşsiz bir eğitimdi. Teşekkürler.

Duygusal Denge / Seyhan Aktaş Sarıoğlu / 16-17-23-24 Mart 2019 / Peyzaj Mimarı (39 yaş) / İstanbul

Bedenimde taşıdığım yükleri keşfetmemi sağlayıp kendi hayatımı yaşama deneyiminden, zevkin keyfinden beni alıkoyan inançlarımı atmamı sağlayıp yerine yeni, güzel, umut veren inançları yeşerten, içsel huzuru yakalamama vesile olan, içimdeki gücü hissettiren bu eğitimin varlığına, Nil’e, Saim’e teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Bircan Eser / 16-17-23-24 Mart 2019 / Memur (37 yaş) / İstanbul

PiKi zihinsel Denge eğitimini aldığımda bedenimin bilgeliği karşısında büyük bir şaşkınlık  yaşamıştım. Her öğrendiğim bilginin onda zaten kayıtlı olması mucizeydi. PiKi Duygusal Denge eğitiminin bende yarattığı etki yaşadığım duyguları kelimelerle ifade etmekte zorlandığımı belirtmek isterim. Çekirdek inançlarıma, kendime koyduğum engellere, geçmiş travmalarıma giden yolu keşfetmek üzere aldığım öğrendiğim her bilgi için minnettarım. Burada olmak çok keyifli, kendime bu şansı verdiğim için mutluyum. Her şey için sonsuz teşekkür ederim. Nil’e, Saim’e ve asistanlara teşekkür ederim. Nil sen muhteşem bir miras bırakıyorsun insanlığa.

Duygusal Denge /  Sibel Erim / 16-17-23-24 Mart 2019 / Yoga & Pilates eğitmeni (41 yaş) / İstanbul

Kuraldışı benim hayatımda başıma gelen en güzel şey, bu anlamda kendimi çok şanslı hissediyorum. Beni kendimle tanıştırdığınız için sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Şükran.

PiKi 2 eğitimi doğum anında silik bir şekilde dünyaya gelmiş kız çocuğu ve hayatı boyunca silik yaşamış biri olarak şimdiki farkındalığımla ben de varım, buradayım ve iyi ki varım. İyi ki varsın Sibel’ciğim.

Duygusal Denge / Derya Sav/ 16-17-23-24 Mart 2019 / Spor Eğitmeni (31 yaş) / İstanbul

31 yaşıma kadar yaşamış olduğum döngü halindeki sorunlarımın kaynaklarına ulaştım. Bu kök sebeplerin anne rahmine kadar dayanabileceği ve kök sorunlarımızı dönüştürmeden bugünümüzü yeniden düzenleyemeyeceğimizi, değiştiremeyeceğimizi öğrendim.

Burada bu farkındalıkları yaşayıp öğrenip, birebir deneyimlemek benim için mucize gibiydi.

Hayatımızı o kadar bilinçsiz ve eski travmalarımızla yaşıyormuşuz ki, fabrika ayarlarına dönmeden aslında aynı döngüde yaşamanın bir değeri de yokmuş sanki.

Bana bu farkındalığı yaşatan ve deneyimleten Kuraldışı’na teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum.

Duygusal Denge /  Zeliha Arslan / 16-17-23-24 Mart 2019 / Öğretmen (62 yaş) / İstanbul

Eğitimin, benim için çok yararlı oldu. Duygularımla barışmak, onların sesini hissetmek, tanımak çok güzeldi. Pek çok travmamın beden ve bilinçaltıyla bağlantısını gördüm. Bunları çözümlemenin yollarını öğrendim. Katılımcı arkadaşlarla birlikte çok güzel çalışmalar yaptık.

Bunların beden, duygu ve ruh bütünlüğüme olumlu katkıları oldu.

Bunun için Nil’e, Saim’e ve Kuraldışı ailesine teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge /  Duygu Sav / 16-17-23-24 Mart 2019 / (35 yaş) / İstanbul

İnsanın duygularının bedende cevap bulduğuna olan inancım tam. Onun için değil mi, kaygılandığımızda baş ağrısı yaşamamız? Onun için değil mi, üzüldüğümüzde midemizin ağrıması?

Dengeleme, inanç değiştirme vb. dönüşümlerinde duygularımıza, bedenimize, davranışlarımıza ve hayatımıza yansıdığı gerçeği kaçınılmaz. Hepsi doğru ve anlaşılır.

Duygusal Denge /  Gonca Çağlıer / 16-17-23-24 Mart 2019 / (45 yaş) / Eskişehir

Duygusal Denge ihtiyacını duyduğum bir konuydu. Bu eğitimde aslında duygularımı yeterince yaşayamadığım için onları kontrol etme ihtiyacı üzerine geldiğimi fark ettim. İhtiyacım olan onları kontrol etmeden önce yaşamama izin vermekmiş. Bu benim için büyük bir farkındalık oldu. Dengede yaşanan duygular ayrıca kontrol edilmeye, sınırlandırılmaya gerek duymayacak. Böyle olacağına inanıyorum. Bu deneyimi yaşamama yardım eden tüm ekibe teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ve tecrübelerinizi bizimle paylaşıyorsunuz.

Duygusal Denge /  Nilgün Gürsoy / 16-17-23-24 Mart 2019 / (63 yaş) / İstanbul

İlk eğitimim PiKi 1 ve arkasından aldığım PiKi 2 eğitimi hayatım boyunca yararlandığım en önemli eğitimdi.

Kendi hayatımda geçmişte yaşadığım tüm yanlışlardan ders aldığım, geleceğe çok daha özgüvenle bakacağım bir deneyim oldu. Bundan sonraki eğitimlerle birlikte bu eğitimlerin çok daha faydalı olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Hepinize ayrı ayrı minnettarım. Sevgiyle kalın…

Duygusal Denge /  Nursel Kalander / 16-17-23-24 Mart 2019 / Koç / Ankara

PiKi eğitimlerine (arınma) katılmaktaki temel amacım bugüne kadar farkında olmadığım olumsuz ve hayatımı derinden etkileyen blokajları kırarak içimdeki çalılıklardan kurtulmaktı. Süreç devam ediyor ve kendimde gözle görülür arınmalar fark ediyorum.

Duygusal Denge /  Safiye Savaş / 16-17-23-24 Mart 2019 / Noter  / İstanbul

Merhaba…

Bu benim 6. Eğitimim. PiKi 2 beni çocukluğuma götürdü. Bana acı veren duygularla yüzleştirdi. İnanıyorum ki bendeki değişimin en önemli farkındalığıydı. Burada olduğum için mutluyum. Öncelikle Nil ve Saim’e daha sonra asistanlara yeni versiyonum için çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge /  Figen Davutoğlu / 16-17-23-24 Mart 2019 / PLI Danışman (43 yaş) / İstanbul

Her bireyin kendi hayat yolculuğunu keşfetmesi için ustaca tasarlanmış harika bir program.

Bugüne dek hiç düşünmediğimiz güçlü ve zayıf yanlarınızı keşfetmek eşsiz bir deneyim.

Duygusal Denge bir eğitim programından daha fazlası. Kaçtığınız, unuttuğunuz, yönetemediğiniz tüm duygularınızın hakkını verebilmek için bir fırsat

Duygusal Denge /  Sevim Saral Kavruk / 16-17-23-24 Mart 2019 / Halkalı Kağıt, İşletmeci (51 yaş) / İstanbul

Öncelikle eğitmenlerimiz ve asistanlarına teşekkür etmek istiyorum. Bizi derindeki bizle tanıştıran, barıştıran son derece başarılı bir eğitim daha. Çok basit önemsiz gibi görünen bir olayın bütün hayatın üzerinde ne kadar etkili olabileceği, nasıl huzurlu bir hayata sahip olmamızı sabote edebileceğini ve en güzeli ise bunları tespit edip dönüştürme gücümüz olduğunu göstermesi. Kendini son derece güvende hissediyorsun. Evet, artık hayatının mimarı ve kaptanı sensin. Hoş geldin yeni sen, harika sen.

Duygusal Denge /  Berrin Karakaş / 16-17-23-24 Mart 2019 / Ankara

Tüm bireyler bu eğitime katılarak kendilerini fark ederek içsel keşif yolculuklarına adım atabilirler. Sevgiler

Duygusal Denge /  Ayça Pek/ 16-17-23-24 Mart 2019 / Avukat (31 yaş) / İstanbul

Geçmiş travmalarına kadar gidebilen bu eğitimde öğrendiğim en güzel şey; kötü hatırlanan şeyleri iyi olarak dönüştürebilme gücüne sahip olduğumuzdu ve burada bize yön veren bedenimizin bize ne kadar yardımcı olduğunu görebilmek çok güzeldi. Bunun dışında, tüm egzersizlerde beraber çalıştığımız partnerlerimizin bize ne kadar değer verdiği ve özveriyle çalıştığı ortadaydı. Bu nedenle insanı güvende hissettiren ve aynı zamanda her girdiğimde buradan huzurla çıkmamı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Duygusal Denge /  Reyhan Çabuker / 16-17-23-24 Mart 2019 / (43 yaş) / İstanbul

Neden bazen istediklerim olmuyor, neden hep aynı şey başıma geliyor, neden bir türlü bu duygudan kurtulamıyorum… Hepimizin sık sık sorduğu bu sorulara cevap bulmak için geldiğim ve başladığım bu kendini keşfetme yolculuğunda inanılmaz bir deneyim daha yaşadım. Kendimle ilgili yeni şeyler keşfedip, beni engelleyen bazı inançları fark etme ve düzeltme şansım oldu. Kesinlikle inanılmaz, şaşırtıcı, güvenli, profesyonel uygulamalar ile dolu çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler.

Duygusal Denge /  Dicle Öztekin / 16-17-23-24 Mart 2019 / Öğrenci (21 yaş) / İstanbul

Farkında olduğum fakat nedenini bulup çözemediğim inançları değiştirmeme yardımı olan bir eğitimdi. Duygusal olarak kendimi dengede hissetmeye başladım ve huzurlu olduğumu hissettim.

Herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Eğitmenler: Sema Baykara Deniz Asal

PİKİ Duygusal Denge /İlknur Terzioğlu / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /Öğretim Görevlisi (36 yaş)/ Antalya

Bugüne kadar hayatımda tekrar eden ve doyumlu bir hayat yaşamamı engelleyen inançlarımı keşfettiğim bir workshop oldu benim için. Birçok yeni farkındalık yaşadım. Deniz ve Sema hocanın ilgisi ve sempatikliği de workshopı benim için daha da renkli hale getirdi. Her şey için sonsuz teşekkür ediyorum. 

PİKİ Duygusal Denge /Serpil Aşık / 5-6-12-13 Mayıs 2018 (36 yaş) /Antalya

Güzel bilgiler veren bir workshoptı. Bu workshopa kapılarını açan Gülenay’a da teşekkür ediyorum. Sema’ya Deniz’e çok teşekkür ediyorum iyi ki bu workshopa geldim ve bu güzel insanları tanıdım. Bu aldığım workshopları hayatıma geçirmeye başladım ve devam ettiriyorum imkânım olsa da bütün workshopları alsam.

PİKİ Duygusal Denge /Elif Bozdemir / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /Moda Tasarımcısı (29 yaş)/ Antalya

PİKİ 2 workshopında gerçeklerimle yüzleşmek beni ürkütse de burada olmak, iyi enerjileri bedenime toplamak kendimi müthiş hissettirdi. Bu workshopta hiç fark etmediğim hatta iyi bir şey olduğunu düşündüğüm kendimdeki kör noktamı saptadım. Aslında bu beni üzdü, utandırdı. Bunu fark etmenin çok büyük bir adım olduğunun farkındayım. Ben kendime ve bütüne faydalı bir kadınım. Teşekkür ederim Kuraldışı.

PİKİ Duygusal Denge /Fatma Yılmaz / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /Ev Kadını (38 yaş)/ Antalya

Çok isteksiz gelip mutlu ayrıldığım bir workshoptı. Hayatımdaki farkındalıklar arttıkça iyi ki bu workshopa gelmişim diyorum. Eğitmenlerimizin o güzel enerjilerinin bu workshopın etkinliğini, yeterliliğini artırdığını düşünüyorum. Sema, Deniz ve bizi Kuraldışı ile buluşturan Gülenay Ünlü’ye sonsuz teşekkürler.

PİKİ Duygusal Denge /Fulya Sarman / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /Gazeteci (38 yaş)/ Antalya

Kendini yenilemek ve eksik hissettiği duygularını tamamlamak isteyen bireyler için çok faydalı bir workshop. Kendimde çözemediğim sürekli yüzleşmek zorunda kaldığım duygular ve olayları çözüp silmek… Size teşekkür ederim Nil Gün ve Saim. Sonra Deniz, Sema ve hayatıma kocaman bir pencere açan Gülenay.

PİKİ Duygusal Denge /Burcu Ünal Terzioğlu / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /Gıda Müh. (38 yaş)/ Antalya

Bu workshop kendimi tanıma ve farkındalık yolundaki en önemli basamaklardan biri oldu. Bilinçaltımı bilince çıkartarak, kaderimi elime alma gücümü verdi. Buradan daha güçlü ve farklı bir insan olarak ayrılıyorum.

PİKİ Duygusal Denge /Çağrı Oğuz / 5-6-12-13 Mayıs 2018 / (45 yaş)/ Antalya

Workshopların hayatımda olumlu yönde değişimler sağladığını gördüm. Her safhasında aşama aşama bedenim ve ruhum rahatlığa kavuştu. Ekibin enerjisi ve eğitmenlerimizin bize yaklaşım ve hassasiyetine minnettarım.

PİKİ Duygusal Denge /Gönül Fırtına / 5-6-12-13 Mayıs 2018 /İşletmeci (36 yaş)/ Antalya

Derinin altında organlar ve en içimde ruhum var. En içeri yaptığım yolculuğumdu. İçimden bildiğim ama fark edemediklerimi alıp çıkardım. Bir ben var benden içeri.

Eğitmenler: Nil Gün, Saim Koç

PİKİ Duygusal Denge /Nesrin Aydın / 10-11-17-18 Mart 2018 /Doktor (48 yaş)/ Ankara

Sevgili Nil ve Saim, PİKİ 2 workshopında da de sizlerle beraber olduğum için çok özel ve şanslı olduğumu düşünüyorum. Teşekkür ederim. Aktardığınız bilgiler harika, çabanız takdire şayan. PİKİ 3’te ve diğer workshoplarınızda görüşebilmeyi çok istiyorum. Özel ve güzel insanlar olduğunuzu düşünüyorum, çok insanın düşündüğü gibi. İyi ki varsınız. Görüşmek dileğiyle, sevgiler.

PİKİ Duygusal Denge /Pervin İvegen / 10-11-17-18 Mart 2018 /Mühendis/Ankara

Çok keyifli, bir o kadarda tatmin olmuş bir şekilde bitiriyorum. Merakın ve heyecanım bir sonraki workshopa kadar yine devam edecek. Nil, Saim ve stajyerler arkadaşlar harikasınız. Bu ülkede varlığınız bana umut ve güven veriyor. Emeğinize sağlık, Teşekkürler.

PİKİ Duygusal Denge / Sezen Kırcan/10-11-17-18 Mart 2018 / Ev Kadını (39 yaş)/Gaziantep

Kendimle ilgili birçok farkındalık yaşadığım harika bir workshoptı. Nil ve Saim binlerce teşekkürler.

PİKİ Duygusal Denge /Özge Pınar Terzioğlu/10-11-17-18 Mart 2018 / Avukat (36 yaş)/Kırklareli

PİKİ 2 workshopında bilinçaltımıza yolculuk yaptık. Geliştirici, dönüştürücü bir workshoptı. Grup dinamiği güzeldi. Nil ve Saim enerjiniz çok güzel, stajyerler de çalışmalara destek verdiler, onlar da gruba ayrı bir enerji kattılar. Her hafta, bu hafta neler keşfedeceğim duygusuyla geliyorum, iyi ki varsınız güzel insanlar. 

PİKİ Duygusal Denge / Delal Yıldız/ 10-11-17-18 Mart 2018/  Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Keyifli, eğlenceli, duygu dolu, sürprizli bir workshop daha sona erdi. Duygulara ulaşmanın en kısa yolu egzersizlerle sağlıklı sağaltımların yaşandığı bir workshop oldu. Kendime verebileceğim en güzel hediye duygularımın farkındalığı ile yol almaya niyet edip, bu yolculuğa başlamak. Rehberliğiniz için Nil ve Saim ikinize de müteşekkirim. Bir başka workshopta buluşuncaya kadar hoşça olun. 

PİKİ Duygusal Denge / Berker Kaplaner/10-11-17-18 Mart 2018 / Öğrenci (24 yaş)/İstanbul

Bu workshopta aradığım çok önemli şeyleri buldum ve daha da önemlisi 17 yıldır bana sorun çıkaran çok önemli bir problemi çözdüm. Ve bunun nasıl yapılacağını ve neleri çözebileceğini öğrendim. Bu workshopın benim için karşılığı umuttur. 

PİKİ Duygusal Denge /İrem İvegen/10-11-17-18 Mart 2018 / Öğrenci (18 yaş)/Ankara

Yine çok güzel ve etkileyici bir workshoptı. Etkinlikler aktiviteler, eğitmenler hepsi şahane. Bu harika workshopları düzenlediğiniz için çok ama çok teşekkür ederim. Artık çok daha farkındayım her şeyin. Hepsinin etkisini hayatımda görüyorum. Burada yaptığımız etkinliklerden sonra çok daha enerjik, mutlu ve cesur hissediyorum. Çok şey kattı gerçekten. Teşekkürler. 

PİKİ Duygusa Denge / Güler Şahin / 10-11-17-18 Mart 2018 /Mali Müşavir (44 yaş)/İstanbul

Kendimin en iyi versiyonu için harekete geçiyor ve Yaşam Okuluna devam ediyorum. Şaşkınlığımın şiddeti artarak devam ediyor. Kendimi çok rahat ve iyi hissediyorum. Toparlanıp şifalandığımı düşünüyor ve herkesin bu workshoplardan faydalanmasını tavsiye ediyorum. Emeğinize sağlık, teşekkürler… 

PİKİ Duygusa Denge /Mert Ülker  /10-11-17-18 Mart 2018 / Finansal Analist (46 yaş)/İstanbul

PİKİ 2 Duygusal Denge workshopı Bütünsel Kinesiyoloji workshopının temellerinin oturmaya başladığı çok faydalı bir workshop oldu. Önceki workshoplarda yer yer dokunulan ve bende büyük merak uyandıran Davranış Barometresi ile bu workshopta tanışma imkânı buldum. Önceki bir workshopta kendime duygularımla barışma sözü vermiştim. Bu workshop bu anlamda da beden ve duygularımla kucaklaşma imkânı sunduğu için benim için önemliydi. Hepsinden önemlisi, kendimin en iyi versiyonu olma hedefiyle çıktığım bu yolda, ters bir tarihe denk gelebileceğini sandığım bu workshopa koşa koşa gelerek, mükemmeliyetçiliğin bir izi olan üzerimde gereksiz yükler taşımaktan kurtulma yolunda bir adım daha atma ve bana kendimi hediye etme şeklinde güzel bir fırsat sunduğu için de ayrıca teşekkür ederim. Sevgiler. 

PİKİ Duygusal Denge /Renk Dığdığoğlu /10-11-17-18 Mart 2018 / İdari işler (32 yaş)/İstanbul

Anlatsalar inanmayacağım bir deneyim yaşattı bu workshop bana. Hayatımın en önemli noktalarından birine dokunmamı sağladı. Ve bu sadece izin verdiği kadarıydı. O kadar heyecanlı hissediyorum ki! Çok büyük bir sorun çözüldü ve biliyorum ki bundan sonraki workshoplarda sorunun ilk kaynağını bulup tamamen hayatımdan çıkarıyorum tamamen… Hem çok keyifli hem faydalı ve eğlenceli bir workshop oldu… İyi ki varım, iyi ki varsınız… Gelişmeleri paylaşacağım… Diğer workshopta! 

PİKİ Duygusal Denge /Birsen Kızıldaş /10-11-17-18 Mart 2018 /Gayrimenkul Danışmanı-Mimar (38 yaş)/ İstanbul

Hayatın gereksiz yükünden kurtulup gerçek potansiyelimizin farkına ulaşmayı hedeflediğimiz bu yolda PİKİ 2 ciddi fark yaratan bir workshop oldu. Duygu ve düşünce bütünlüğü için çok çok kıymetli bir aşama. 

PİKİ Duygusal Denge / Elif Hande Aktaş / 10-11-17-18 Mart 2018/Pastacı (34 yaş)/İstanbul

Kesinlikle bu workshopa katılmalısınız. Her ne koşulda olursanız olun bu deneyimi yaşadıktan sonra “iyi ki katılmışım” kelimesini bir milyon kere söyleyeceksiniz. Diğer PİKİ workshoplarını sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum. 

PİKİ Duygusal Denge / Melis Utku / 10-11-17-18 Mart 2018 / Hostes (35 yaş)/İstanbul

Kalıplaşmış, sıkışmış duygumla yüzleştim ve özgürleşmek için ilk adımı attım. Şimdi bu workshopta tesadüf diye bir şey olmadığını öğrendim. Bana ilham olan herkese teşekkür ederim. 

PİKİ Duygusal Denge /Fatma Özel/  10-11-17-18 Mart 2018 /Öğretmen (50 yaş)/ İstanbul

Hayatımda fark yaratan dokunuşlarınız devam ediyor. Her aşama için minnettarım. Sizlerle gelecek workshoplarda görüşebilmek dileğimle. Sevgiler. 

PİKİ Duygusal Denge / Hasan Bozdemir / 10-11-17-18 Mart 2018 /İnşaat Müh.  (34 yaş)/Antalya

Her workshop yeni bir deneyim, her deneyim yeni şeyleri öğrenmemi sağlayan farklı bir yol, her workshopta biraz daha birey olma yolculuğum devam ediyor ve ben kendimi buluyorum. Her şey için teşekkürler… 

PİKİ Duygusal Denge /Betül Varol / 10-11-17-18 Mart 2018 /Eğitim Danışmanı (24 yaş)/Eskişehir

Var gücüyle bizleri şifalandıran ve şifacıya dönüştüren sevgili eğitmenlerime sonsuz teşekkürler. Ruhumun, duygularımın ve bedenimin her geçen gün sağlığına kavuştuğunu hissediyorum.

PİKİ Duygusal Denge /Esin Aksin /10-11-17-18 Mart 2018 /Şirket Kurucu Ortağı (45 yaş)/ İstanbul

Her türlü iyileşmek, bedeninizi tanımak, hayat kalitenizi yükseltmek için bu workshopı kaçırmayın… Kendinize bu hediyeyi verin…

PİKİ Duygusal Denge / Aysu Durmaz / 10-11-17-18 Mart 2018 /  Halkla İlişkiler (36 yaş)/İstanbul

Bu workshop oldukça teknik bilgi içeren bir workshoptı. Fakat hatta AMA yapabileceklerimizin gittikçe daha fazla farkına vardığım insana kendini güvende hissettiren bir workshop oldu. Henüz çamuru atamadım AMA elimi daldırdım kovaya. O günler de gelecek. Hepinizi çok seviyorum.

PİKİ Duygusal Denge / Hilal Kesmez / 10-11-17-18 Mart 2018 /Ticaret (48 yaş)/İstanbul

Mutlu, huzurlu ve keyifle ayrıldığım bir workshop. Çok teşekkür ederim. 

PİKİ Duygusal Denge /Fatoş Yelkenci /10-11-17-18 Mart 2018 / Satış Pazarlama Uzmanı/İstanbul

Kendinizi gerçekten tanıdığınızı düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz. Gerçek bir yüzleşmeye, kendinizle buluşmaya hazırsanız bu workshopa katılmalısınız. Yaşam cesurları sever. Emeği geçen herkese sevgi ve teşekkürlerimle… 

PİKİ Duygusal Denge /Selim Yalçın / 10-11-17-18 Mart 2018 /Öğretmen (31 yaş)/ İstanbul

Bilinçaltının hayatımı ne kadar sabote ettiğinin farkına vardım. Bilinçaltındaki çekirdek inançların hayatımdaki davranışları, şekillenmesinde çok etkili olduğunu anladım. Bu çekirdek inançları silerek sabote etmesine izin vermeyeceğim. Bunun farkına varmak beni çok mutlu etti. 

PİKİ Duygusal Denge /Fatih Bay / 10-11-17-18 Mart 2018 / Satın alma Müdürü (45 yaş)/İstanbul

Çok değerli bilgiler kazandıran ve derinden etkileyen bir workshoptı. Farkında olarak ve olmayarak birçok önemli kazanımım oldu. PİKİ 3’ü merakla bekliyorum. 

PİKİ Duygusal Denge /Burcu Keskin / 10-11-17-18 Mart 2018 / Mühendis (40 yaş)/İstanbul

Duygusal boyutta yapılan bu çalışmaların değeri paha biçilemez. Artık çok iyi biliyoruz ki bilinç düzeyinde okumak, izlemek vs. dönüşüm sağlamak konusunda yetersiz. Ancak burada Kuraldışı’nda özellikle de PİKİ’de gerçekleştirdiğimiz egzersizler hayatımızda seviye atlamamız için en büyük katalizörlüğü sağlıyor. Teşekkürler, iyi ki varsınız.

PİKİ Duygusal Denge / Burak Yıldız / 10-11-17-18 Mart 2017/Öğrenci (24 yaş)/İzmir

Yaşam Okulunun en terleten, en enerjik ve en heyecanlı workshoplarından biri PİKİ. Ve aynı zamanda en çok farkındalıklar yaşatanlardan biri. Uzun araştırmalar, emekler ve uğraşlar sonucu ortaya çıkan bu birikimlerden yararlanıyor olmak benim için çok değerli. Bu kadar değerli, etkili ve derin bilgilerin böyle pratik bir biçimde verilmesi çok etkiledi beni. Aktiviteler sonucu hareketten yaklaşık 2 kilo verip fitleşmek de cabası. Herkese teşekkürler.

PİKİ Duygusal Denge /Nurşen Öztekin / 10-11-17-18 Mart 2018 /Emekli (48 yaş)/İstanbul

Bundan önce 4 workshopa katılmıştım. PİKİ 1- Zihinsel Denge aldıktan sonra Duygusal Denge workshopına katılmayıp bitirdikten sonra Duygusal Dengeye katılmak istemiştim. İyi ki ertelememişim bu yüzden çok mutluyum. Asla ertelemeyin.

PİKİ Duygusal Denge /Yasemin Yücel / 10-11-17-18 Mart 2018 /Büro Elemanı (35 yaş)/Eskişehir

Egzersizlerde şunu farkına vardım. Ben güçlü çıkmak için direniyorum ve güven duymuyorum. Kendimi ilk defa akışa bıraktım, egzersizleri yaptıran partnerime güvendim. Ne güzeldi, bilinçaltıma indim ve duygusal olarak ilk defa doya doya yüzleştim. Çok uzun bir yolum var. Yaşam Okulunda bu workshopla ilk adımı attım.

PİKİ Duygusal Denge /Hande Nur Karavar / 10-11-17-18 Mart 2018 /Doktor (33 yaş)/ İstanbul

Bu benim 2. workshopım ve mutlu, huzurlu olduğum için zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım, kendimi tamamlanmış hissettiğim tek yer. Kendimle ilgili şu anda tek istediğim şey Yaşam Okulu workshoplarını bir an önce tamamlamak ve şu anda hissettiğim duygunun kalıcı olarak hayatımın her anında olması. Doğru yerdeyim. Ve çok şanslıyım ki anlamlı hayatın kapıları bana açıldı. Yaşam amacımı bulmaya çok yakınım. Teşekkürler Kuraldışı ailesi.

Duygusal Denge /Dilek Çıkrıkçıoğlu / 15-16-22-23 Mart 2017 / İngilizce Öğretmeni (50 yaş) / İstanbul

Ruhumun derinliklerine inerek, duygularımı, bilinçaltımın derinliklerinden çıkararak özgürleşmeyi başardım. Bu yolda bana rehberlik eden eğitmenlerime başta derin mavi Nil ile grubun gurusu Saim’e, ve huzur abidesi Sema ile neşenin gücü Deniz’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben eşsiz bir varlığım ve bütünün en kıymetli parçasıyım. Kendimi çok ama çok seviyorum. Sayenizde bunu daha iyi anlıyorum. Teşekkürler.

Duygusal Denge /Sedef Özgüç / 15-16-22-23 Mart 2017 / Ürün Yöneticisi (36 yaş)/İstanbul

Duygusal Denge’nin Zihinsel Denge’ye göre daha yoğun olduğunu tahmin edebiliyordum ancak bu denli derinlere dokunması beni çok etkiledi. Bu etkiyle kendimi çok yalnız hissettim, ancak güvenilir ellerde olduğumu paylaşım yaptığımda içimi ferahlatan, yoluma ışık tutan ve yoluma devam edebilmem için verilen geribildirimlerle daha iyi anladım. Burada eğitmenlerin gerektiğinde şefkatli, gerektiğinde sarsıcı yaklaşımları çok önemli, çok değerli. Bunun yanı sıra gruba katılan her bireyin paylaşımı bir tesadüf değil. Önem verdiğimi, hassas olduğumu bildiğim veya belki de hiç fark etmediğim bir alanda farkındalık oluşturmamı sağlayan her paylaşım çok değerli. Hem Nil, hem Saim’e, hem de katılan tüm bireylere ve paylaşımlarına şükran duyuyorum. Teşekkür ederim.

 

Duygusal Denge /Berna Demircioğlu / 15-16-22-23 Mart 2017 / Satış (31 yaş)/İstanbul

Beni bu gözyaşı hayratına çevirerek beni kendimle bütünleştiren, kendimi kabul etmem için bir adım daha atmam da destek olan, hayatımda bir kurban seçmeden de mutlu olacağımı, mutluluğun, huzurun iç dünyamda olduğunu ilk başlangıç noktama kadar götürüp sök tak yapıp sonrasında yüzümü güldüren bir workshoptı. Eğitmenlerim Nil ve Saim sizlerden aldığım her geri bildirim ne kadar güvenli bir yerde olduğumu söylüyor. Tekrar teşekkürler.

 

Duygusal Denge /Azmi Delibalta / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mimar (61 yaş)/İstanbul

Her zamanki gibi yoğun duygularla bir workshop programını tamamladık. Çok güzel ve çok değerli paylaşımlar, egzersizler deneyimledik. Aydınlanma yolunda yeni adımlar attık. Yaşam Okulu bugün beni sertifika ya da katılım belgesiyle ödüllendirdi. Ama hayat benim için yeni başlıyor. Kendimi yeniden doğmuş hissediyorum. Saim ve Nil’e teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizden çok şey öğrendim.

 

Duygusal Denge /Demet Funda Işık / 15-16-22-23 Mart 2017 / Bankacı (40 yaş)/İstanbul

Açıkçası bu workshopa gelirken beklentim eee nolucak canım kuş mu konduracaklar ki bu kadar abarttıkları PİKİ ne olabilir diye düşünüyordum ama öyle farkındalıklar yaşadım ki 40 yıldır çözemediğim sorunlarımı, ağrılarımı, sıkıntılarımı 4 günde çözdüm desem az bile demiş olurum sanırım. Kendime 40 yılda yaptığım en büyük iyilik oldu belki de… Katkılarından dolayı Nil ve Saim’e, Deniz, Sema ve Dila’ya yürekten teşekkürler.

Duygusal Denge /Pelin Arat / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mağaza Müdürü(45 yaş)/İstanbul

Kendimle yüzleştiğim, harika bir workshop. Çok yoğun duygular yaşadım. Nil ve Saim hayatıma yeni ışıklı birçok kapı açtı. İçimdeki gücü keşfederek hayata daha pozitif bakıyorum. Kuraldışı sayesinde kendimi buldum. Yeniliklere hazırım.

 

Duygusal Denge /Ufuk Kasımoğlu / 15-16-22-23 Mart 2017 / Peyzaj (55 yaş) / İstanbul

Kendimle ilgili bir sürü farkındalığımın oluştuğu, yine duygu yüklü, dolu dolu bir workshoptu. Nil ve Saim öyle muhteşemsiniz ki! Her an ağzınızdan çıkacak kelimeleri sabırsızlıkla bekliyorum. Öğrenmenin hazzı bu workshopta en üstteydi benim için. Herkesten öğreneceğimiz öyle çok şey var ki! Paylaşımlar süperdi.

 

Duygusal Denge /Mine Nur Altan / 15-16-22-23 Mart 2017 / Öğretmen (34 yaş) /Nevşehir

Nil bilgisini çok güzel ve anlayabileceğimiz seviyede anlatan, uygulatan bir kadın. Saim’in açıklamaları ve destekleri de süper… Duygusal denge workshopı, bizim hayatımızda sorun gibi gördüğümüz ve üstünü kapatmaya çalıştığımız oysa sürekli ve bizi rahatsız eden olumsuz duygularımızı bulmak ve çözüme kavuşturmaya bir adım daha yaklaştığımız bir workshop oldu. Birey olma yolunda artılarımın çoğalmasına vesile oldu. Teşekkürler Nil ve Saim.

 

Duygusal Denge /Şule Öztürk / 15-16-22-23 Mart 2017 / Ev Kadını (47 yaş)/İstanbul

PİKİ workshopına 8 yıldır gelmek istiyordum. Katılan bir tanıdığım yoktu. Sadece Nil’in kitapları ve CD’lerinden edindiğim büyük faydalar vardı. Örneğin “Sigarayı Bırakmak” CD’si ile bu illetten kolayca kurtulmuştum. Bugün, kırktan fazla bu workshopa katılmış arkadaşım var. Keşke daha önce gelebilseymişim. Kendime dair çözmek istediklerim, daha iyi olmak için çabaladıklarım, şu anda öğrendiğim yöntemlerle parmaklarımın ucunda. Yeni arkadaşlarım ve hepimizin paylaşımları, deneyimlediklerimiz, bana hayatı daha kaliteli, doyumlu yaşamamın kolaylığını ve keyfini gösteriyor. workshoplara devam edeceğim, hatta hepsine geleceğim. Çok teşekkür ederim.

 

Duygusal Denge /İlknur Karaca Avcı / 15-16-22-23 Mart 2017 / Emekli Bankacı (47 yaş) / İstanbul

PİKİ workshopı, yoğun duygulanımların ve paylaşımların yaşandığı bir ortam sağladı bana. Farkında olmadığım yaşantıların ben de bıraktığı duyguların, gölgelerin izini sürmeme yardımcı oldu bu paylaşımlar. Kimselerle paylaşamadığım yanlarımı fısıldadığım ortam sundu bana ve geleceğe dair umut. Teşekkürler.

Duygusal Denge /Nebahat Soyugüzel / 15-16-22-23 Mart 2017 / Bankacı (49 yaş)/Edirne

Enerjimizi dengelemeyi, bunun hayatımıza ve sağlığımıza olan olumlu katkılarını öğrendim. Bedenimizin bilgeliğine güvenmeyi ve bedenimizin bize ne kadar doğru cevaplar verdiğini öğrendim. Benim hayatıma, çok olumlu katkı yapacak ve beni iyileştirecek birçok deneyim yaşadım. Bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.

 

Duygusal Denge /Filiz Yılmaz/ 15-16-22-23 Mart 2017 / Emekli Mat. Müh. (50 yaş) / İstanbul

“Vücudunuzun bilgeliğine güvenin” sözü ne kadar doğru. Kinesiyolojinin gündelik yaşamımızda kullanılması birçok konuda farkındalık sağlayacağı gibi, workshop sırasında yaşanan deneyimlerle insanın kendisi ile ilgili yaşadığı aydınlanmalar çok şaşırtıcı olabiliyor. Her bir workshop gibi bazen üzücü, bazen eğlendirici ama kesinlikle farkındalık yaratıcı bir workshoptı. Hepinize gönülden sevgiler. Sağlık, mutluluk ve huzurla kalın.

 

Duygusal Denge /Civa Oral / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mimar (44 yaş) / İstanbul

Workshopın, kendimi keşfedip, aşamadığım önemli korkuları aşmama, kendimin ne kadar değerli olduğunu anlamama çok etkili bir yöntemle etki ettiğini hayretle keşfediyorum. Teşekkürler.

Duygusal Denge /Nur Filiz Erol / 15-16-22-23 Mart 2017 / Doktora Öğrencisi (31 yaş) /Ankara

Kendimle ilgili birçok olumsuz geri dönüşümü kabul edebilirden birkaç ay önce, bir şey hariç; bana sen kendin gibi değilsin deselerdi, güler geçerdim. Ama değilmişim, burada anladım ve her geçen gün kendime biraz daha yaklaşıyorum sizinle. Yani, aslında sloganınızda çok güzel özetlemişsiniz her şeyi; Kuraldışı bana kendimi kazandırıyor!

Duygusal Denge /Gülenay Ünlü / 15-16-22-23 Mart 2017 / Firma Sahibi (37 yaş) / Antalya

Ne diyeyim söyleyecek sözüm kalmadı. Artık her şeyin ve herkesin üstüme geldiğini zannederken, aslında benim gittiğimi görmem olağanüstü bir duygu. Farkındalığa devam. Haftaya yeni bir workshopta görüşmek üzere.

Duygusal Denge /Nevin Çamur Uzuner / 15-16-22-23 Mart 2017 / Ev Kadını((38 yaş) / İstanbul

PİKİ 1 den sonra ağzım açık, keyifle, şaşkınlıkla hayran olduğum 2. workshop. Her zamanki gibi hatta biraz daha çok kendimi tanıma potansiyelime yaklaşmama yardım eden çok faydalı bir workshop oldu. Artık hayatımda birçok konuda net bir şekilde ne yapacağımı, nasıl hissettiğimi biliyorum. Çok çok teşekkürler. Sizi çok seviyorum.

 

Duygusal Denge /Verda Terazi / 15-16-22-23 Mart 2017 / Eczacı (64 yaş) / İstanbul

Bu iki workshopta da dinlediğim, gördüğüm ve uyguladığım deneyimlerim faydalarını Verda’da görmek üzere, yaşamıma devam edeceğim. Faydalandığıma inanıyorum. Teşekkür ediyorum, sevgiyle ve iyi haberlerimle sizlere dönmeyi seçiyorum.

 

Duygusal Denge /Merve Aral / 15-16-22-23 Mart 2017 / Reklam, Satış (38 yaş) / İstanbul

Bu workshopta bedenin bir sesi olduğunu öğrendim. Öyle bir ses ki nerede bastırıldı ise, izin verdiğim sürece orada konuşmayı ve içinde biriktirdiklerini tane tane anlatmaya başladı. Benim de hafızam var dercesine. Adeta bu hafızanın her yerinde bir çentik kutusu vardı. Kızgınlık, acı, nefret, sevgi, beğenilmeme, kabul görmeme ne varsa tik atılmış bir sürü çentik kutusu. Öğrendiğim, bu tik atılmış çentik kutucuklarımı yok etmek ve yerine olumlu yenilerini koymak benim elimde. Bedenimin hafızasına yeni ve güzel bilgiler yerleştirmek için yol gösteren herkese sonsuz teşekkürler.

 

Duygusal Denge /Ceren Kubilay Papageorgiou / 15-16-22-23 Mart 2017 / Avukat (36 yaş) /İstanbul

Kolay kolay ulaşamayacağım zihin dehlizlerime aniden girebileceğimi, sorunlarımı daha çabuk ve kalıcı şekilde çözebileceğimi bilmek rahatlatıcı… Umuyorum PİKİ paketimin devamında kendimi daha özgür bırakır, çalışmalara hakkını veririm. Daha önümde çok yol var, ama elimdeki fener beni aydınlatıyor.

Duygusal Denge /Birsen Naz Çelikkaya/ 15-16-22-23 Mart 2017 / Muhasebe Müdürü (37 yaş) / İstanbul

Bugün ağlamaktan göz pınarlarım kurudu. CD’yi taktım ve izledim, kendimi inanılması güç bir durumla karşılaştım. Yüzleştim, ummadığım bir konu ile bedenim, duygularım yüzleşti. 38 yaşındayım ve 30 yıl öncesini izlemek ne demek? Tüm arkadaşlarımın paylaşımı beni bir oraya bir buraya savurdu. Bazılarında doğru yolda olduğumu, bazılarında ters istikamette bir yol aldığımı, yanlış olduğunu düşünmeden hayatın akışına bırakmışım kendimi, farkındalık böyle bir şey olsa.

 

Duygusal Denge /Burcu Uydan / 15-16-22-23 Mart 2017 / Yönetici Asistanı (35 yaş) / İstanbul

Bedenimin kaydettiği duygular ve anılar ile yüzleşmek, daha önce su yüzüne çıkmamış bazı mesajlarımın su yüzüne çıkması ile büyük bir hafifleme hissediyorum. Daha önceden göğsümde ve omuzlarımda taşıdığımın bile farkına varmadığım yüklerimi attım. Elbette karşılaşmalar, yüzleşmeler ilk anda sarsabiliyor, bununla beraber durulduktan sonra duygular paha biçilmez güzellikteler. İnsan kendini kabul etmek, sevmek, daha çok keşfetmek istiyor. Bu workshopa geldiğim için çok mutlu ve memnunum.

 

Duygusal Denge / Özge Ersoy / 15-16-22-23 Mart 2017 / Yön. Kurulu Asistanı ( 40 yaş) İstanbul

Bu workshop da diğer Yaşam Okulu workshopları kadar etkileyici ve farkındalık doluydu; her anı kıymetli, her anı etkileyici. Her workshopta biraz daha kendimiz olmaya yol alırken, PİKİ 2 oldukça yararlı bir workshop.

 

Duygusal Denge / Hande İlsever / 15-16-22-23 Mart 2017 / Satış-Pazarlama Müdürü (39 yaş) / İstanbul

Şimdi kararlılığımı kaybetmeden, kendimi sabote etmeyerek tüm Yaşam okulu workshoplarının neden alınmasının önerildiğini anladım. Bu son workshopla kendimi daha bütün, tamamlanmış hissediyorum. Bilinç düzeyinde anlamlandıramadığım tekrar eden ve beni rahatsız eden olayların kaynaklarından birine bugünkü bilinçaltı çalışmasında eriştim. Şu an beni engelleyen duyguların sahibinin ben olmadığımı fark etmemi başta şaşkınlık vericiydi. Sonrasında rahatlama hissettirdi. Çıkanlar henüz taze ama benim için yeni bir bakışa yol açacağına eminim. Sizi çok seviyorum ve teşekkür ediyorum.

 

Duygusal Denge /Sezin Aksin Başkan / 15-16-22-23 Mart 2017 / Yönetici   (40 yaş) / İstanbul

Bedenin bütün cevapları veriyor olması mucizesini artık hazmettiğimiz bir workshop oldu. Temizlenmek, yaralardan bağımsız yaşamı idame ettirebilmek uzun bir süreç ve bunu anlamamı sağladı. İlişkileri düzenlemek, kendini tanımak için harika ve hızlı bir yol. Günün sonunda tüm istediğimiz sevgi ve bu bizim içimizde. Her şey için teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Kamil Işık / 15-16-22-23 Mart 2017 / Yönetici (43 yaş) /Almanya

Bedenimizin, duygularımızın ve bilincimizin ne kadar mükemmel olduğunu bu workshopta hatırlıyorum ve bu mükemmel gücün nasıl doğru kullanabileceğimizi öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorum. Zihnimize ve duygularımıza yaptığımız bu yolculukta iyi rehberlerimiz olduğunuz için ve hayat yolculuğunda bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

Duygusal Denge / Baran Doğan / 15-16-22-23 Mart 2017 / Öğrenci (20 yaş)/İstanbul

Bedenin ve bilinçaltının bilgeliği gerçekten inanılmaz ve büyüleyici bir şey. Ne alakası var dediğimiz şeyler aslında sizin temel sorunlarınıza dayanıyor olabiliyor ve bunu öğrenmek ve bu sorunları bu kadar kısa sürede ve efektif çözmek gerçekten harika ve müthiş.

 

Duygusal Denge / Yeşim Özarda / 15-16-22-23 Mart 2017 / Doktor (49 yaş) /Bursa

Duygularımı ifade etmekle çoğunlukla sorun yaşıyorum. Bu workshopta bunun nedenini düşündüm sık sık. Yaptığım egzersizlerde özellikle bu yönde önemli farkındalıklar yaşadım. Özellikle kas testleriyle net yanıtlar almak benim gibi sadece “sol beyin” ile karar veren bir kişi için çok olumlu oluyor. Her konuya olan inancım artıyor, hem de sol ve sağ beynimin dengelendiğini hissediyorum. Ayrıca bu workshopta duygularımın bedenimde oluşturduğu cevapları net olarak görebildim ve çok faydalandım. Teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Kübra Gökçay / 15-16-22-23 Mart 2017 / Kimya Müh.(41 yaş) /İstanbul

Bu workshop ilk defa son derece sakin başlamıştı. Yaptığımız egzersizlerden gördüğüm yarar konusunda (hakkını verebildiğim hususunda ) kaygılarım vardı. Ancak ilk hafta belirlediğimiz enerji noktalarını çalıştım ve kendimi çok iyi hissettim. 2. hafta ise benim için çok sarsıcıydı, yaptığım paylaşımla birlikte pek çok aydınlanma yaşadım. Yaşamımda karşıma çıkan duyguların başıma gelen kimi olayların çözümlemelerini yapmak deneyimi olağanüstü idi. Bu yüzleşme için yapılan tüm katkılara sonsuz teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Gizay Akdoğan / 15-16-22-23 Mart 2017 / (24 yaş)/İstanbul

İlk defa bir workshop sonrası yazacak bir cümle bulamıyorum. Daha doğrusu neler yaşadığımı anlatacak kelimeler. Büyüleyici… Bir sol beyin olarak teslimiyet ve kendini bırakarak yaşabildiğim, bilinçaltı ve beden uyumunun şahane uyumunu deneyimlediğim bir workshop. Ben bu workshopta içimdeki sevgi ihtiyacı olan, yaralı ve küskün çocuğa sarıldım. Bunu metafor anlamında söylemiyorum, gerçekten sarıldığımı hissettim ve bunu yaşadım. Bu büyüleyici deneyime ben kendimle barışmak için attığım ilk adım diyorum… Ve yeniden doğuş! Her şey için sonsuz teşekkürler.

 

 

Duygusal Denge / Esin Uçar / 15-16-22-23 Mart 2017 / Öğretmen (31 yaş) / İstanbul

Bu workshopta sorunlarımızın daha derinlerine yolculuk yaptık. Farklı ve ilginç bir deneyimdi. Bunu tekrar yaşamak isterim. Hayatımla ilgili sorunları ele alarak zihin-beden ve ruh olarak bütünleşmek ve özgürleşmek.

 

Duygusal Denge / Seyhan Ergin / 15-16-22-23 Mart 2017 / Diş Hekimi (47 yaş) / İstanbul

Pek çok farkındalıkların yaşandığı, paylaşımların bol olduğu bir workshoptı.

 

Duygusal Denge / Nuray İrtem / 15-16-22-23 Mart 2017 / Makina Mühendisi (51 yaş)/Bursa

Anlatılmaz yaşanır.

 

Duygusal Denge / Ekin Irmak Yıldırım / 15-16-22-23 Mart 2017 / Moderatör (25 yaş) / İstanbul

PİKİ çok fazla mantık aramadan sadece tecrübe ederek öğrenilen ve adım adım ilerlenen bir workshop. Zihinsel Denge farklı bir boyutken Duygusal Denge çok derinlere kadar inip temel sorunun nerede olduğunu bizzat deneyimleyerek uzaya çıkmak kadar heyecan veren bir workshop. Beni hep tutuyor ve artık özgürleşmek istiyorum dediğin anda tak diye bilinçaltın ana sorunu sana gösteriyor. PİKİ adım adım ilerlenen, birer birer zincirlerini kırdığın bir workshop.

Duygusal Denge / Elif Ülker/ 15-16-22-23 Mart 2017 / (32 yaş) / İstanbul

Egzersizlerden sonra yapılan paylaşımlar beni çok etkiledi, bana ilham oldu ve ben de çıkıp paylaşım yapabildim. Bu benim için önemli bir adımdı. İçime yaptığım bu duygusal yolculuk kendimi daha fazla tanımamı, bana sıkıntı yaratan ve yaşam kalitemi etkileyen eksikliklerimi tespit edebilmemi sağlıyor. Amacım bu eksiklikler üzerine giderek, mutlu olmak ve etrafıma mutluluk saçabilmek. Buna imkân sağladığınız için çok şanslıyım, teşekkür ederim.

Duygusal Denge / Belma Akbaş / 15-16-22-23 Mart 2017 / Şirket Ortağı (47 yaş)/İstanbul

Duygusal dengem tamamlandı mı bilmem. Öğrenmeye gelişmeye devam diyorum. Her gelişimde biraz daha açıldığımı hissediyorum. Cesaretim içimde kıpırdanmaya başladı. Kendime bakabilmeye başladım. Kendimi sevmenin adımlarını attım. Bu workshopta değişik teknikler ile içimdeki gizli sızıları görmek içimi rahatlattı diyemem. Ama yapılması gereken bu, cesaretli olup korkuların üzerine yürümek. İşte bunu öğrendim. Sonu yok ileriye doğru… Sevgi ile gelişmek… Teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Ahmet İğdirligil / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mimar (61 yaş) / Bodrum

Aldığım workshop sürecinde; workshopa katılan gurubun içindeki herkesin derinlerinde bulunan ve ne olduğunu tanımlayamadığı, bilmediği sorunları açığa çıkarttı. Bunların açıkça paylaşılması neticesinde paylaşanın ve izleyenlerin üzerinde yaptığı etki müthiş. Derin bir rahatlama yaşandı. Yaşanılan yoğun duyguların paylaşımının bütün gruba yansıması, grubun dinamiğinin ne kadar önemli olduğunu kavradım. Her birimizin içinde benzer duyguları tetikledi. Eğitmenler ve katılımcılara teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge / Naz Kılıç / 15-16-22-23 Mart 2017 / Öğrenci (21 yaş) /İstanbul

Workshoptan sonra kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Kendi iç sesimi ve bedenimi daha yakından dinlediğimi hissediyorum. Bedenimizin mucizevî gücünü gördüğümde inanamadım. Yaptığımız egzersizler ve yaşadığımız deneyimler büyü gibiydi. İnsanın bilinçli zihniyle yaşadığı bu deneyimlere inanası gelmiyor. Herkese çok teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Özlem Pepeç / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mimar (33 yaş)/İstanbul

PİKİ 2 workshopında uzun zamandır cevabını aradığım soruların yanıtını çok şaşırtıcı bir şekilde bulmuş oldum. Hangi duygumu yemek ile özleştirdiğim sorusu 3 yaşında yaşadığım bir olay ile bulup cevabını net bir şekilde aldım. Bu konuda nasıl davranmam gereken konusu yine başkalarında değil benimle ilgili adımlar barındırıyor. Çok enteresan bir şekilde daha önce hatırlamadığım olaylar isteseniz de istemeseniz de yüzeye çıkıyor ve oradan yola çıkarak adım adım iyileşiyorsunuz. Deneyimlemek şaşırtıcı olmakla birlikte çok aydınlatıcı ve yol gösterici idi.

 

Duygusal Denge / Gizem Akdoğan / 15-16-22-23 Mart 2017 / Oyuncu (29 yaş)/İstanbul

Workshopların her biri ayrı ayrı farkındalıklarla beni çarparken bu workshopta hayatımı derinden etkileyen, tüm hayatımı etkileyerek üzerimde yük olarak taşıdığım kök kayıtlarımla yüzleştim. Kendimi hafiflemiş ve özgürleşmiş hissediyorum. Bu workshopın bendeki ayrıca önemi bana kız kardeşimi kazandırdı. İçim sevinç ve huzur dolu. Şimdiden bilinçaltımdaki beni sabote eden pek çok kaydı olumluya çevirdiğimi ve yeni hayatıma adım attığımı hissediyorum. Bunun için size şükran duyuyorum. Benim için çok özel bir workshoptı. Sevginiz ve duyarlılığınızla tekrar beni derinden etkilediniz. İyi ki varsınız. Sizi seviyorum.

 

Duygusal Denge / Zeynep Kıvılcım Arslan / 15-16-22-23 Mart 2017 / İngilizce Öğretmeni (34 yaş)/İstanbul

PİKİ Zihinsel Denge ve PİKİ Bilinçaltı Formatlama workshoplarından sonra PİKİ Duygusal Denge workshopını aldığımda çok daha iyi anladım bu workshopların neden modül modül ayrıldığını. Her zaman söylediğim şey şu ki insanın yapabileceği en yüksek yolculuk kendi içine yaptığı yolculuk. Bir öğretmen olarak bir gün okullarda “Beden Eğitimi” dersi gibi “Kinesiyoloji” derslerinin de olmasını ve tüm öğretmenlerin eğitim kinesiyolojisi ile tanışmasını diliyorum. Zira dünyayı anneler ve öğretmenler değiştirebilir… Teşekkürler Kuraldışı, 2001 yılından beri içimi aydınlatıyorsun.

 

Duygusal Denge / Marielle Mercadier / 15-16-22-23 Mart 2017 / Eğitmen (51 yaş)/Bodrum

Bu workshopta şu anki hayatımızda bizi rahatsız eden, kısıtlayan veya engelleyen durumların, davranışların ve duyguların köküne inip bunlardan özgürleşmek için etkin yolları öğreniyoruz. Kendimizi daha bütün hissetmek için bize yol gösteriyor ve ışık tutuyor.

 

Duygusal Denge / Burak Erol / 15-16-22-23 Mart 2017 / Tekniker (34 yaş)/ Ankara

Her workshop yeni bir farkındalık. Bilinçaltı formatlama workshopından önce cinsellikle ilgili tabularım olmadığını düşünürken aslında neredeyse cinselliğimin tamamen tabu olduğunu fark ettim. Duygusal Denge de ise geçmişten gelen kasetlerimin beni aslında ne kadar etkilediğini, hayatımı o kasetlere göre yaşadığımı fark ettim. Artık biliyorum ki bedenim zihnimden daha bilge. Onun göstericiliğine inanmayı, güvenmeyi öğrendiğim için çok mutluyum İyi ki varsın Kuraldışı. Bundan sonra hep hayatımda olacaksın.

 

Duygusal Denge / Delal Yıldız/ 15-16-22-23 Mart 2017 / Muhasebeci (45 yaş)/İstanbul

Sadece beden olmadığımızı, bedenimizin bizimle konuşma yolu olan duygularımızın hayatımızı tamamen şekillendirme yönünde etkisini çok net şekilde gördüğüm bir workshoptı. Yadsıdığımız ya da çok benimsediğimiz duygular bugün bizi biz yapan etkenler olarak karşımıza çıkıyor. Ne hissettiğimiz ve ne hissettirdiğimiz bugünümüzü oluşturduysa, yarınımıza da bunu kullanarak oluşturmamız mümkün. Herkes için mümkün. Teşekkür ederim.

 

Duygusal Denge / Tuğba Taşer Süer / 15-16-22-23 Mart 2017 / Mimar (35 yaş)/İstanbul

Spritüel bir sağ beyin olan ben PİKİ 1 workshopında “Bedenin Bilgeliği”ne sorsam bedenimde cevap seviyesine çıkmakta zorlandım. Kendimi workshopa bırakıp, içinde akmaya başladığımda gördüm ki bu sorular bilinçaltımın beni sabote etme yöntemiymiş. Girdiğim her kapının arkasından bir sürpriz çıktı. Sorularımın oyununa gelmeyip PİKİ 2’ye devam ettiğimde duygularıma sahip çıkıp bunların beni nasıl yönlendirdiğini, nasıl bir Tuğba’ya dönüştürdüğünü bedenimin verdiği cevaplarla çözmek şaşkınlıkla ve hayranlıkla içinden geçtiğim bir süreç oldu. Sarkacım sallanırken hissettiğim acı, dengeye geldiğimde bulduğum huzurun sinyalleriymiş, gördüm. Ben açık yüreklilikle bu yola girdiğimde evrenin de karşıma çıkardığı insanlar ve olaylarla bana destek olduğunu gördüm. Bu sürece hâkim ve sevgi dolu yüreklerin desteğiyle Kuraldışı’nda geçirmekse en şanslı olan kısım. Hepinize teşekkürler.

 

Duygusal Denge / Aykut Süer / 15-16-22-23 Mart 2017 / Finans-Muhasebe (35 yaş)/İstanbul

Workshopı faydalı buldum. Yapılan egzersizler ile geçmişte yaşamış olduğum, fakat bugünümü etkileyen farkındalıklar yaşadım. Yapılan her paylaşımdan bana, hayatıma, aileme dair dersler çıkardım. Yapılan çalışmalar ile hayatımı olumlu yönde etkileyen çekirdek inançlarımı değiştirme yönünde olumlu adımlar attım. Bu yönde bireysel gelişimim ve dönüşümüm için önemli adımlar attım.Metin Balcı / Tekstil Firması Sahibi (51 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Eşimin hediyesi olan iletişim eğitiminde edindiğim birçok farkındalıktan sonra mutlaka diğer eğitimlere de katılmalıyım diye düşündüm. Beşinci eğitimim olan PİKİ 2 eğitiminden sonra çok doğru bir karar verdiğimi ve kendim için harika bir yatırım yaptığımı fark ettim. Bu son eğitimde bizi başarısızlıklara, korkulara iten bilinçaltımızdaki sorunları çözmenin yanı sıra hayatımıza anlam, kalite ve renk katan birçok şeyi öğrendim. Diğer eğitim modüllerinde öğrenip yaşantımıza uygulayıp şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştım ve şimdi bu PİKİ 2 eğitiminden edindiğim derin bilgileri de yaşantıma geçirmek için sabırsızlanıyorum. Sevgili Nil ve Saim, bir kez daha iyi ki varsınız, her şey için ve verdiğiniz değerli bilgiler için sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrenmenin sonsuz olduğu evrende yeni bilgilerle sizinle buluşmak dileğiyle…

Birgül Sipahioğlu / Hostes (44yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Bu eğitimle bilinçaltı deryasına daldık. Hayretle ve şaşkınlıkla yaşadığım duygu ve düşüncelerin bilinçaltı boyutunda tezahürünü gördüm. Bu deneyimi yaşatan Kuraldışı ailesine teşekkür ederim. Daha önce yaşadığım duygu ve olayların hayatıma nasıl yansıdığını fark etmemi sağladı. Bunun bilinçaltı temizliğinde kaynağa inerek temizlenmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm.

Selva Damlacı / Yönetici Asistanı (33 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ 1 ile kendi içime doğru başladığım yolculuk PİKİ 2 ile devam ediyor. PİKİ 2\’de kendi içimde daha derinlere indim. PİKİ 3\’te kendi içime doğru yolculuğuma devam etmeyi merakla ve heyecanla bekliyorum. Nil, Saim ve Kuraldışı ailesine teşekkür ederim.

Mine Kırkağaçlı / Yönetici Asistanı (37 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Yaşam sevincimi, hayata bağlılığımı bulmama vesile olduğunuz için teşekkür ederim. Zor bir süreç oldu ama huzurla ayrılıyorum eğitimin sonunda. Şükran

Asude Atılgan / Kredi Değ. Yön. (31 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ’nin bir adım daha derinine indik bu eğitimde. Yaptığımız egzersizlerle rahatladık, enerji dolduk. Nil, Saim ve Kuraldışı ailesine sevgiler, teşekkürler.

Orçun Kuyucuoğlu / Yönetici (34 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ 2 eğitimi, bedenin ruhsal, zihinsel ve duygusal boyutta bütünlüğü için önemli bir adımdı. Bu eğitim, özellikle sol beyinli insanlar için rasyonalizasyonun azaltılması ve bilinçaltı ile hayatında aldığın kararlar arasındaki ilişkiyi anlamaları için fırsat. Önemli bir çalışma ve çok emek var. Hazırlanışı ve sunumu çok eşsizdi. Çok teşekkürler.

Dilek Palabıyık / Emekli (46 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Bu eğitim, tüm PİKİ paketini almakla ne kadar doğru karar verdiğimi gösterdi. Çok verimli bir çalışmaydı. Teşekkürler, sevgiler.

Ziynet Kavaklı / Gıda Müh. Satış Direktörü (44 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ 2 eğitiminde yapılan barometre çalışmalarının ne kadar faydalı olduğunu, hayat boyunca taşıdığımız bazı gereksiz yüklerden arınmak için çok uygun bir yöntem olduğunu gördüm, derin bir rahatlama sağladığını düşünüyorum. Mümkün olursa PİKİ 3\’e de katılmak istiyorum.

Fikriye Günay / Sigortacı (36 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Her geçen eğitimde kendimi daha doyumlu hissediyorum. Gönlümde bahar açıyor. Teşekkür ederim.

Sibel Yılmazer / Doktor (58 yaş) /Bursa / 06-07-13-14 Şubat 2016

Her eğitimden farklı çıkmak, sürekli gelişmek; işte güzellik burada. İnsan biraz da kendine zaman ayırmalı. Bunun en iyi yolu Kuraldışı çalışmaları. Hayatım gün geçtikçe güzelleşiyor, ben de öyle. Darısı herkesin başına.

Özlem Karaaslan Cengiz / Doktor (34 yaş) /Sivas / 06-07-13-14 Şubat 2016

Geçmişin yüklerini sırtımdan indirmeye başladım ve kendi potansiyelime doğru bir adım daha attım. İyi ki varsınız. İdolümsünüz. Sizi ve enerjinizi seviyorum.

Sümeyra Hayvadağı / Öğretmen (26 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Adı üstünde Duygusal Denge, bu eğitim bizim duygularımızı ortaya çıkardı. Hayatımda tekrar eden şeylerin bilinçaltıma kaydolduğunu ve bana neler hissettirdiğini tekrar deneyimlemiş ve dengelemiş oldum, şükürler olsun. Herkese teşekkür ederim.

Demet Şenol / Eğitim Koordinatörü (44 yaş)/İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Bedenin bilgeliği karşısında şapka çıkarmamak elde değil. Gerçekten her eğitimde yaşadığım muhteşem duyguları bunda da yaşadım. Bu eğitimler çok emekle, özenle ve çok ince elenip sık dokunarak hazırlanmış. Her şey şahaneydi yine. Anlatılmaz yaşanır. Sizleri çok seviyorum.

Kübra Cirit / İş Analisti (31 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Hiç hatırlamadığım anılarımın beni nerelere götürdüğünü, hayatımda neleri sabote ettiğimi, nelerden kaçtığımı fark etmemi sağlayan bir workshoptu. Nedenleri, niçinleri bildiğimizi sandığımız konuların aslında ne zaman, nerede, kaç yaşında tohum olarak ekilip, bütün inançlarımızı, hayatımızı değiştirdiğini anlatılsa inanamayacağınız ancak yaşayarak deneyimleyeceğiniz derin bir workshoptu. Kendime, Kuraldışı ailesine ve tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim

Bahattin Uca / Aile Hekimi (53 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Enerjiyi yükseltiyor. Teşekkürler.

Aynur Kılınç / Operatör Doktor (46 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ Duygusal Denge eğitimi katıldığım dördüncü eğitimimdi. Her eğitimde olduğu gibi biraz daha kendimi bulduğum, bulurken şaşırdığım, şaşırdığım kadar üzüldüğüm, üzüldüğüm kadar sevindiğim, sevindiğim kadar su yüzüne çıkmaya başladığım bir eğitimdi. En sonunda su yüzünde tamamen kalacağım günlere kavuşmak için sabırsızlıkla diğer eğitimleri bekliyorum.

Canan Koç / Öğretim Üyesi (47 yaş) / Sivas / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ 2 benim yaşamımda sıkça yaşadığım bir sorunun kökenine inmemi ve farkındalık kazanmamı sağladı. Günlük yaşamda karşılaşılan anlam veremediğimiz soruların derinlerde köklerinin olduğunu gördüm. Bize acı veren ve yaşamımızda sorunlara yol açan bilinçaltındaki sisli, puslu yaşantıların gün yüzüne çıkmasına destek olan bir eğitim.

Beytiye Beyazıt / İngilizce Öğretmeni (51 yaş) /Bursa / 06-07-13-14 Şubat 2016

Hayalimdi gerçek oluyor. Çok mutluyum. Dış kabuklarımı kıra kıra özüme ulaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Özüme ulaştığımda sınırlarım sonsuzluğa gömülecek. Sevgiyle.

Deniz Özgür Yalazan / Bankacı (40 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Duygu beden bütünlüğünü ve birliğimi sağlamak için daha iyi bir eğitim yoktur sanırım. Tüm yaşadığım duygulara bedenimden cevaplar almak çok güzel. Aldığım tüm eğitimler için size teşekkür ediyorum. Bunları hayatıma katmak çok keyifli. Bu yolculukta bana rehberlik ettiğiniz ve ışık olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.

Ruhşan Çağlar / Tekstil Tasarımcısı (46 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Katıldığım bütün eğitimler gibi PİKİ Duygusal Denge eğitimi de sürprizlerle doluydu. Duygularımızın bize hissettirdiklerinin anlayamadığımız nedenlerini buldum. Bu duygularımın kaynağına giderek onları elime bir silgi alarak sildim. Uzun zamandan beri hissettiğim ağrılarımın nedeninin bu duygular olduğunu keşfetmek çok etkileyiciydi. Şimdi kendimi çok daha dengeli ve enerji dolu hissediyorum. Her şey için çok teşekkür ederim.

Yağmur Akyıldız / Öğrenci (23 yaş) / İzmir / 06-07-13-14 Şubat 2016

İlk defa bir eğitimde duvarlarımı kırabildim. 23 yaşımda olmama rağmen kendimi hapsettiğim duygularımla yüzleştim. Bence bana kattığı en büyük şey bu oldu. Duygularımı özgürce yaşamanın en doğal hakkım olduğunu, duygularımın beni ben yaptığını, acısıyla tatlısıyla onları kabul etmeyi öğrendim. Duygularımı hapsetmek yerine onları özgürce yaşamayı öğrendim. 23 yaşımda kendime daha güzel bir hediye veremezdim sanırım. Hepinize teşekkür ederim.

Ebru Öner / Grafiker (39 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Dört dolu günü daha geride bıraktım. Bilgi dolu bol egzersizli bir eğitimdi. Kendimde yeni yolculuklara çıktım. Keşifler yaptım. Hayata daha farklı bakmaya başladım. Benim için PİKİ eğitimleri bilinçaltı olumsuz kayıtlarımı silip yerlerine yeni güzel ve pozitif kayıtları koyduğum ve kendimi yenilediğim, hayatımı güzelleştiren bir eğitim oldu. Hayata sevgi dolu bakmaya başladım. Bu eğitimler anlatılmaz, yaşanır. Kendine değer veren herkesin bu eğitimlere katılmasını canı gönülden dilerim.

İmam Veli İzgi / Aşçı (39 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Evet, aslında bana göre değil derken, bu eğitimde kendime bir yolculuk yapıp ve adım adım kendimi buluyorum. Doğduğum andan beri yıllarca içime sıkıştırılmış olan negatif duygularımdan kurtuldum. Üzerimde taşıdığım ağır yükleri attım. Hepsinden önemlisi kendim oldum ve artık olduğum gibi görünüyorum. Kendimi buldum.

Nigar Başaran / Hemşire (31 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Bu eğitim benim için çok değerli oldu. Kendimi şimdiye kadar ihmal ettiğimi, önemsemediğimi, sevmediğimi öğrendim. Artık kendimi çok seviyorum, her şeyden önce ben evrenin bir armağanıyım. Ve hayatımın kaptanı benim, hayatımın başrol oyuncusu benim. Teşekkürler.

Cansın Kardelen / Tıp Öğrencisi (20 yaş) /İzmir / 06-07-13-14 Şubat 2016

PİKİ 2 de barometre adlı bir çalışma yaptık. PİKİ 1’in sonunda bu çalışmayı anlattıklarında inanılmaz heyecanlanmıştım ve bunun üzerine gelmeye karar vermiştim. İyi ki de gelmişim. İnanamadığım şeyler oldu. Bu eğitim için büyük bir emek harcandığını görebiliyorum. Bu eğitimde yaşadıklarımla beraber ferahlamış ve özgürleşmiş hissediyorum. Mutluyum, huzurluyum, kendime güvenim arttı. Teşekkür ederim.

Seda Kostik / Editör (33 yaş) /İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Kendimi hafiflemiş hissediyorum. Yıllardır omzuma, sırtıma binen olumsuz inançlarımla yüzleşmek, bu inançların farkına varmak yordu ama hafifleyince yorgunluğa değdi. Bilinçaltımıza işleyen ve hayatımızı ‘kontrol eden’ bu kadar çok olumsuz inançtan bu büyülü yöntemle kurtulabileceğimizi görmek umudumu yeniden kazanmamı sağladı. Çok teşekkür ederim. Ben değerliyim!

Zehra Balcı / Tasarımcı (47 yaş) / İstanbul / 06-07-13-14 Şubat 2016

Sevgili Kuraldışı ailesi, her eğitim modülünden farklı keyif aldığım ve yeni sürprizlerle karşılaştığım güzel bir eğitimdi. Bedenimin mucizesine daha çok tanık oldukça, kendime olan güvenim beni çok mutlu ediyor. Kendime bakış açım gittikçe değişiyor. PİKİ eğitimlerinin diğer modüllerini heyecanla ve merakla bekliyorum. İyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız. Sevgiyle öpüyorum.

Ali İpram / İşçi (52 yaş) /Almanya / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bu eğitim de Kuraldışının muhteşem eğitimlerin biriydi. Ben daha önceki eğitimlerde birçok farkındalık yaşamıştım fakat bu eğitim beni çok derinlere götürdü. Bu PİKİ eğitimlerini herkese öneririm. Bana bu farkındalıkları yaşatan Nil, Saim ve Dila’ya ve tüm katılımcılara sonsuz şükranlarımı sunarım.

Hülya Ata / Öğretmen (45 ) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bedenimin, bilincimin ve bilinçaltımın derinliklerini ve varlığını bana hissettiren hem duygu yoğunluğundan ağlayıp, bayıldığım, hem de farkındalıklarla ayıldığım, kendime geldiğim, doyumlu bir eğitimdi. Katılımcı arkadaşlara ve eğitmenlere çok teşekkür ediyorum.

Hümeyra Tümer / Emekli (58) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bu eğitim çok gülüp çok da ağladığım bir eğitimdi. Ağladım deyince korkmayın kendimde beğenmeyip düzeltmek istediğim ama başaramadıklarımı bu eğitimde başarmıştım.
Sırtımdaki ağırlık gitmiş kendimi de kuş demeyeyim kelebek kadar hafif kanatlanmış uçan biri olarak gelecek eğitimlere gelmek için sabırsızlıkla bekleyen biri olmuştum. Biliyorum ki kendimi daha çok geliştirecek geliştirirken de eğlenecek biri olacaktım.
Sizleri seviyorum.

Çağla Demirbağ / Kimyager (36) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Sürprizlerle dolu, rengarenk, hadi ya, nasıl yani, ne alaka diyeceğiniz kapıları açan bir eğitim.

Hilal Şerifoğlu / Grafik Tasarımcısı (26 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Kendi gerçekleriniz beklenmedik anda karşınıza çıkabiliyor. Benim için de böyle oldu. Yine farkındalık dolu birçok duyguyu yaşadığım bir eğitimdi. Kendimi sevmeye başladığımı ve bu sevginin büyüyor olduğunu hissediyorum.

Fethiye Çınar / Memur (47) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Benim beklentimin üzerinde bir eğitim oldu. Farkındalığımın daha çok arttığı ve kendime bir adım daha yaklaştığımı hissediyorum.
Bu arada öğrenme açlığımın da arttığını hissediyorum. Daha dingin ve huzurlu oldum.
Nil ve Saime Teşekkür ediyorum.

İpek Çelikkalp / Hesap Koordinatörü (33) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Eski yaşanmışlıklar eski kayıplar, deneyimler, doğrular, yanlışlar. Her şey çorap söküğü gibi çıkıyor bu yaşam yolunda farkına varıyorsun, bağlantıyı kuruyorsun ve ışıldıyorsun.
Düşün, irdele, fark et, bağlantını kur, kendinin değerlerinin farkına var.
İlk önce kendini sonra tüm evreni sev. Bunlar PİKİ 2’de

Sabiha Saylan / Stilist (32) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

İç özgürlüğüme kavuştuğum bir eğitim oldu. Kelimeler ile ifade etmem mümkün değil, hani derler ya, anlatılmaz yaşanır, diye işte duygusal denge böyle bir eğitim.

Deniz Eylem Asal / Yaşam Koçu (45) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

2. kez katıldığım Duygusal Denge Eğitiminden bir kez daha farkındalıklar büyük bir rahatlama, yeni seçimler yapma gücüyle ayrılıyorum. Duygusal Denge Eğitiminin hayatımdaki önemi çok büyüktür. Çünkü geçmişte aldığım bu eğitimden sonra büyük dönüşümler ve değişimler yaşadım. Hayatımızın mimarı bilinçaltının bilince çıktığı, duygusal enerjilerinin serbest bıraktığı için başta Nil Gün’e ve tüm Kuraldışı ailesine şükranlarımı sunuyorum.
Yaşamın bir yolculuk mu? Bir serüven mi? Olduğunu burada aldığım tüm eğitimlerde fark ettim.
Herkese Sevgiler.

Eda Yılmaz / İnsan Kaynakları (33) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Eğitime gelirken önyargılarım, beklentilerim, endişe ve korkularım yanımdaydı. Şimdi ise farkındalıklarım, gücüm, mutluluğum cephelerim doldurulmuş taşıyor halde eve döneceğim.
Bu akışı seviyorum. İyi ki varsınız!
Teşekkürler çok teşekkürler,

Gülşah Şirin / Avukat (30) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Az önce Kuraldışın’daki en favori egzersizi yaptım. Tüm katılımcı arkadaşlarıma paylaşımları için çok teşekkür ederim. Benim için her şey çok güzeldi.

Sema Baykara / Doktor (53) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Yaşam okulunda kendimi tanıma, kendimle yüzleşme konusunda devam eden yolculuğum katıldığım Pİ-Kİ eğitimlerinde bilinçaltımızın derinliklerine inmek daha heyecanlı, daha etkileyici hale geldi. Bu yolda ilerledikçe daha nelerle karşılaşacağımı çok merak ediyorum ama bildiğim ve emin olduğum bir şey, son derece güvenilir ellerde olduğum. Bize bu kadar iyi organize edilmiş eğitimleri bu kadar coşkulu bir yürekle aktaran sevgili Nil, Saim ve Dila’ya bir kez daha sonsuz teşekkürler…

Burak Arı / İnsan Kaynakları (33) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

PİKİ gerçekten Büyücülük Okulu… Anne rahmine ve doğum anına döndüm; sarsıldım, şaşırdım, huzur doldum, sevgiyi hissettim, güldüm, ağladım ve yeniden doğdum. Ne müthiş bir deneyim…
Yaşam Okulu ve PİKİ’ler içinde en derin deneyimleri bu eğitimde yaşadım. Diğer PİKİ’leri sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum

Cenk Dıgdıdoğlu / İnşaat Mühendisi (44) / İstanbul B / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bedenimizde, bilincimizde ve bilinçaltımızdaki karanlıkta kalmış, saklı duygularımızla yüzleştiğimiz ve bizi sabote eden, rahatsızlık verenlerden özgürleştiğimiz yeni farkındalıklarla dolu harika bir eğitimdi.
Bedenimizi gücünü, enerjisini bir kez daha heyecanla dolu dolu yaşadık. PİKİ 3’de yaşayacaklarımı merakla bekliyorum. Nil, Saim ve Dila’ya şükranlarımla…

Perihan Keleş / Diş Hekimi (29) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Her zaman bir farkındalık yaşıyorum eğitimlerde. Paylaştıkça çoğalıyorum bunu fark ettim. Çok güzel bir eğitimdi, çok derinlere indiğimiz ve temizlendiğimiz bir eğitimdi. Büyük emeklerle hazırlanmış ve çok çok değerli.
Bu ortamda bulunduğum için Nil, Saim ve Dila’ya şükran duyuyorum. Çünkü tecrübeleri ve emekleri çok fazla.Bu eğitimi aldığım için kendimi çok şanslı buluyorum.

Feray Karayel / Öğretmen (33) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Eğer sol beyinliysen, bunu mutlaka yaşamalısın. Kazandıklarını gördükten sonra keşke bitmese diyecek ve inanmakta zorlanacaksın. Gel ve eğlen.

Sadiye Ateş / Avukat (44 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bu eğitimde çok farklı sonuçların aynı çıkış noktasından kaynaklanabileceğini ve bu çıkış noktasının yine farklı farklı sonuçlara varabileceğini gördüm.
Bu farklı bakış ve görüş açılarına sahip olmak benim için çok ilginç ve düşündürücü bir tecrübe oldu ve bu açıları bana sundukları için Nil, Dila ve Saim’e teşekkürler ederim.

Sultan Öztoprak / Mühendis (36 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Kendimi bu eğitimlerle daha iyi tanıdım. Tanıdıkça da hayatım güzelleşti ve kendime olan sevgim, saygım arttı. Tabii ki iş hayatımda ve ilişkilerimde maksimum verimlilik almaya başladım. Herkese bu eğitime katılmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Hiçbir şey için geç değildir.

Selma Ateş / Ev Hanımı (55 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Harika bir eğitim. Bedensel ve Ruhsal olarak kendimi tanımaya ve bilinçlenmeye başladım. Eğitmenlerime sevgiler.

Şaziye Çetinkaya / Ev Hanımı ( 54 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Buraya gelmeden önce böyle bir eğitim alabileceğimi hiç düşünmemiştim. Sevgili Nil ve Saim bu mükemmel eğitimi hazırlayıp ve bize harikulade bir şekilde sunduğunuz için yürekten teşekkür ediyorum.
Enerjiniz hiç eksilmesin sevgiyle yüzünüz hep gülsün.

Didem Ilgaz / Bilgisayar Mühendisi (39) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Nil ve Saim’in güvenilir yol göstericiliği, güçlü deneyimleri ve eşsiz eğitimleri eşliğinde her defasında kendimin bir üst versiyonu oluyorum.
Teşekkür ederim.

Murat Güleçal / Şirket Sahibi (45 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Geçen 4 eğitimden sonra bu 5. Eğitimim. Hepsi ama hepsi çok ama çok faydalı eğitimler. Her birinden ayrı ayrı eksersizlerde farklı faydalar elde ettik. Herkese teşekkürler.

Canan Özalp Türkeli / Firma Sahibi (43 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bu güne kadar her birimizin farklı hikâyesinin olduğunu biliyorum. Tabii kendimin de… Beş duyumla ana rahmine inip hatırlayamadığım hikâyemi bilinçaltında yaşamak, hissetmek bir mucize. Büyük farkındalıkları yaşatan PİKİ anlatılmayan ama yaşanan bir mucize. Size çok teşekkür ederim.

Deniz Irmak / Yönetici Asistanı (42) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Kendime söz vermiştim derine ineceğim. Dibine kadar gideceğim diye. Sözümü tuttum. Önce kendime kutluyorum. Sonra sizlere teşekkür ediyorum. Çok yaratıcı, keyifli bir eğitimdi. Çok keyif aldım ve aldığım sonuçlara inanamadım. Ne kadar doğru, nokta atışı oldu benim için. Farkındalıklarım daha da arttı, paylaşımlarla daha da güçlendi. Herkese tavsiye ediyorum. Sizlere sonsuz teşekkürler.
Her zaman sevgiyle kalın.

Ayfer Gültekin / Ev Hanımı (46 yaş) İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Bu eğitim de diğer eğitimler gibi süperdi. Her hafta başka bir eğitimde başka bir farkındalık yaşıyoruz. Her eğitim sonunda aynı şeyi yaşıyorum.

Banu Aşık / İhracat / Satış (39) / İstanbul / 10-11-17-18 Ocak 2015

Şaşırtıcı ve özgürleştirici bir yolculuk. Duygular denizinde kendimi yeniden bulduğumu hissettim. Sevinç ve coşkuyu hissettiğim bir eğitim. Hayatımın her alanında olumlu yansımalarını göreceğime eminim.
Çok Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Banu Kunovaç / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Yaşam Koçu/Eğitmen (40) / İstanbul

Ne öğreneceğim diye odaklanmaktan çok sadece kendini sürece bırakmak. İşte tüm mesele bu. Her bir eğitim diğerinden daha lezzetli, her eğitim kendine bir adım daha yaklaşmak, kendinle buluşmaya hazırlık. Heyecanlı, keyifli bir yolculuk.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Berkay Yılmaz / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Eğitim Müd./Citroen (43) / İstanbul

6 yaşında aldığım kararın hayatımın tamamına etki ettiğini, bunu birçok sefer tekrarladığımı ve yaşadığım korkudan, suçluluk duygusundan özgürleştiğim anları yaşamamda bana katalizör olduğunuz için size şükran duyuyorum. Hiçbir şey için geç değil, daha yaşayacak çok güzel bir hayatınız var.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Bülent Temiz / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Ofis Makinaları Satış Servis (42) / Ankara

Piki 2 eğitimi, adeta bir zaman makinesinde yolculuk gibiydi ve geçmişte yaşamış olduğumuz deneyimlerin bugünümüze nasıl etki ettiğini gördüm. Müthiş farklı bir kazanım oldu. Eğitmenlere ve grup arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Çisem Erkan / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Mimar (48) / İstanbul

Piki Duygusal Denge eğitimi sonrasında kendimi ‘‘yeniden doğmuş’’ hissediyorum. Hissiyattan da öte Sevgili Kuraldışı; Nil, Saim, Duygu, Dila ve tüm katılımcılar sayesinde bugün yeniden doğdum. Yaşam harika bir yolculuk ve dünya dost bir yer. Bu harika yerdeki harika yolculukta kendimize ne kadar ulaşabiliyorsak; ne kadar kendimiz olabiliyorsak o kadar tamamlanmış ve “bir” hissediyoruz. Kuraldışı sayesinde her gün kendimi daha fazla tanımaya ve gerçekleştirmeye başladım.
İyi ki varsınız…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Deniz Beykont / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Gayrimenkul Danışmanı/İstanbul Konut Merkezi (27) / İstanbul

Yine sözle anlatması çok zor deneyimler içeren bir eğitimin sonuna geldik. Bugün hayatımızda bizi yapmak istediklerimizden alıkoyan, daha doyumlu ve coşkulu bir hayat yaşamamızı engelleyen bilinçaltına girmek için en bilinçli yol bu eğitimler. Piki 1’de kapıyı açmıştık, şimdi içeriye adım attık. Bir sonraki eğitimde içeride dolaşmak için sabırsızlanıyorum. Bu yolda sabrı, açık kalpliliği, hayata ve kendine güveni yaşadım. Herkesin yaşaması deliklerimle… Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Didem Çabuk / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Sabancı Holding / Yönetici – Strateji İş Geliştirme (36) / İstanbul

Kendimi özgür sanırken gerçekten, aslında geçmişin, geçmiş deneyimlerin iplerinin beni nasıl bağladığını, kukla gibi oynattığını bu eğitimde çok daha iyi anladım. Ve yaptığımız egzersizlerin her birinde bir ipimi daha kopardım. Özgürleşmeye başlayınca anlıyor insan özgürlüğün ne demek olduğunu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ece Benligiray / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Brady / Satış Pazarlama (29) / İstanbul

4 günü kelimelere sığdırmak mümkün değil aslında. Yaşananlar, insanın kendisine kattıkları, fark ettikleri, özgürleştikleri, özgürleşmeye henüz hazır hissetmedikleri… O kadar çok şey var ki şu anda yazmak istediğim. İçim dopdolu… Şükranla, huzurla, kendime giden yolda bir adım daha atmış olmanın verdiği gururla dopdolu… Yaşanır deneyimler cebimde, yüzümde gülümseme ile çıkıyorum bir eğitimden daha… Bakalım daha neler göreceğiz diyorum şimdi… Sevgilerimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emre Germeyanoğlu / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Aydın Perde Dekorasyon / Muhasebe (30) / İstanbul

Piki bugüne kadar olan yaşamınızda fark ettiğiniz ya da fark edemediğiniz duygularınızı/anılarınızı keşfedip onlardan özgürleşebileceğiniz harika bir yolculuk. Bu serüveni herkesin yaşamasını diliyorum. Sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ercan Bal / 15-16-22-23 Şubat 2014 / İnsan Kaynakları Sorumlusu/YKM (29) / Ankara

Geçmişinizle olan duygusal bağlarımıza yapmış olduğumuz bu keyifli yolculuğu, herkesin yaşaması dileği ile çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Eylül Temiz / 15-16-22-23 Şubat 2014 / İK Uzmanı/Şişecam (26) / İstanbul

Anne karnında yaşadıklarınızı bedeninizin size hatırlatması mümkün ve yeniden deneyimleme şansınız var dersem, bana inanır mısınız? Bugün inandığınız ve size ait olduğunu sandığınız bazı inançlarınızın aslında sizin özgür seçiminiz olmadığını söylesem ne düşünürsünüz? Ya bedeninizde sakladığınız gerçekle “ben”le, gerçek tanrınızla tanışmak ister misiniz, desem? Tüm bunları yaşadım, deneyimledim. Kendinize ve bedeninize bu ödülü verin çünkü hak ediyor ve bu eğitime katılın. Tanrının gözleriyle evrene bakıyorum. Çünkü o benim içimde. O benim, ben de O.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ferhan Ata Erden / 15-16-22-23 Şubat 2014 / (40) / İstanbul

Bu eğitimde kendi iç yolculuğumun derinliklerine gittim. Başlangıçta tedirgindim. İçimde tuhaf bir gerginlik vardı. Eğitim süresince deneyimlediklerim beni değiştirmeye başladı. Geldiğim en özel eğitimlerden birisiydi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Feriha Temizel / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Mühendis (52) / İstanbul

Bu eğitimde de birçok farkındalıklar yaşadım. Öncelikle kendi içime doğru bir yolculuk başladı. Kendi duygularıma ne kadar uzak kalmışım. Duygularımla tanışmaya başladım. En önemlisi de insanlarla konuşurken onları gerçekten dinlemediğimi fark ettim ve bunu düzelttim. Zihin, ruh ve beden bütünlüğüne ulaşmak isteyen herkesin bu eğitimlere katılmasını öneririm.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fuat Mert / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Eğitimci (37) / Kocaeli

İnsanın hissettiklerini düşünmeden ya şöyle olursa ya böyle olursa demeden ifade etmesinin keyfi muhteşemmiş. Bu eğitimde aslında ne kadar duygusal olduğumu ve bunları bastırdığımı fark ettim. Yalnız bunları bana bir ay öncesine kadar hiçbir şekilde kabul ettiremezdiniz. Piki de yaşanılanlar anlatılıp anlaşabilecek boyutta değil. Tecrübe edilip anlaşılabilecek boyutta. Eğer olur da buraya gelme cesareti gösterebilirseniz içinizde hiç bilmediğiniz duygular olacağını keşfedeceksiniz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Füsun Şenocak / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Endüstri Mühendisi/İndo Tekstil (37) / İstanbul

Yapılan egzersizler sırasında karmaşık duygular beni bir kere daha içime dönmeme, bir kere daha kendimi sorgulamama neden oldu. Özsaygı eğitiminde olduğu gibi yine karıştım, yine bulandım. Bugün bir ışık yakaladığımı görüyorum. Nadir’in paylaşımı, oğlumla olan iletişimimizi ve ilişkimizi çözümleyip ikimizi de özgürleştireceğine inanıyorum. Kovanın içinden bir avuç daha çamur atacağım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gül Acuner / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Sabiha Gökçen Havaalanı / İşletme Planlama Şefi (33) / İstanbul

Bu eğitim ile zihin, beden, ruh bütünlüğüme bir adım daha yaklaştım. Piki 1’den bugüne tüm egzersizlerin hayatımdaki pozitif değişimlerini yaşıyorum, müthiş keyif alıyorum ve iyi hissediyorum. Çok teşekkür ederim. Herkese kendilerine bu eğitimi hediye etmelerini tavsiye ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülistan Coşkun / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Terranova Eğitim Danışmanlık / Yaşam Koçu (44) / Antalya

Evet yine bir eğitimi daha bitirdik. Burada kendimi masal perisinde olduğumu hissediyorum. Bazen burada hissettiğim duygularda çocukluğumda yaşadığım coşku ve mutluluk hislerine kadar gidiyorum. Artık yaşamı ve insanları daha çok seviyorum. Nil ve Saim sizleri çok seviyorum. İyi ki tanıdım sizi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Hale Büyükbozkurt / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Genel Müdür Yardımcısı (43) / İstanbul

Hayatıma sürekli çektiğim ve kendimi hep o kısır döngü içinde bulduğum konunun doğduğu yere gittim. Nereden kaynaklandığını anlayıp o dönemdeki hisleri tekrar hissetmem, aradaki bağlantıyı kurmam inanılmaz bir deneyim. Takılıp durduğum taşın neden orada olduğunu görmek ve hissetmek bana güç verdi ve bundan özgürleşmek için kapıyı açtı. Her zamanki gibi yürümek bizim elimizde…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Hülya Belketin / 15-16-22-23 Şubat 2014 / İktisatçı (38) / İstanbul

Burada birçok farkındalık yaşadım. Zihnimde en çok yer edenler şunlar: Şükret, hayatın yük değil, sen hafifsin ve sevgiyle sorumluluk üstleniyorsun; kendin için ve başkaları için. İnsanlar farklı evet ama birler ve ermiş gibi görünen insanların bile egoları ölmüş değil, mükemmel olmayışımızda mükemmeliz hepimiz. Kendime güveniyorum Nil, sana zaman zaman öfke duydum Piki eğitimlerinde ve her öfke duyuşumda sordum kendime bunun derinde yatan sebebi ne diye. Sağol Nil, sen sen olarak bana yardımcı oluyorsun, sırf bu eğitim değil. Seni bir tahta oturtmuştum ve bu sağlıklı değildi, artık daha sağlıklı bakıyorum birçok hayranlık duyduğum insana. Sende hayranlık duyduğum birçok şey var ama kendimi sevmeye başladığım için artık kimseyi tahta oturtma isteği yok içimde. Hepimiz değerliyiz. İngiliz dili ile ilgilenen bir dil bilimci neleri araştırır diye merak ediyorsan hâlâ, doktora tezimi yazdığımda sana gönderebilirim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Leyla Gelecek / 15-16-22-23 Şubat 2014 / (38) / İstanbul

Kendimi keşfetme yolculuğumda, en çetin dönemeçlerden birini, biraz daha hafifleyerek, özgürleşerek tamamladım. Geçmişin, korku, acı ve hüzün veren anıları, artık gerçekten içimi yakmayan bir anı olarak yerlerini alıyor. Ve gün geçtikçe, değerlilik, yeterlilik, hayata bağlılık ve kendine güven konusunda koca koca adımlarla kendime biraz daha yaklaşıyorum. HAYATI SEVİYORUM, KENDİMİ SEVİYORUM, SİZ KURALDIŞI AİLEMİ SEVİYORUM. İYİ Kİ VARIZ.
Not: Pikiler ancak bu kadar anlatılabiliyor, yaşamaya gelin.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Melda Çınar / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Kurumsal Eğitim Direktörü (35) / İstanbul

Bu sefer kendimden kaçmadım. Aldığım olumsuz geribildirimleri egzersizlerde kendime katarak üstüne giderek deneyimledim. Özde yatan sorunların hayatımı ne şekilde ve ne ölçüde etkilediğini öğrendim. Bana beni tanıma yolculuğunda sağladığınız bu güvenli ortam için, kendime koyduğum engellerimi görmeme yardımcı olduğunuz ve kendimi sevmeyi öğrenmemde bana yapabileceklerimi öğrettiğiniz için teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mesude Subaşı / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Patolog (54) / İstanbul

Temel Seviye 2’de çocukluğumdan gelen, şimdiki yaşımda yaşadığım, nereden geldiğini anlayamadığım değersizlik duygumu keşfettim. Daha derinlerde olduğunun da farkındayım. Temel seviye 3’te bu değersizlik duygumun yerine tamamlanmış özsaygımı koyacağım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Miray Saygı / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Yuva İşletmecisi (35) / Antalya

Taşıdığım yüklerden kurtulduğum, ferahladığım bir eğitim oldu. Bu eğitimi anlatmaya kelimeler yetmez. Yaratıcılığımızı özgür bıraktığımız bir eğitim oldu. Çok memnunum. Kendimi böyle bir yere düşürdüğüm için çok başarılı hissediyorum. Artık ben başarılı ve yaratıcıyım. Yaşasın!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Murat Tonbul / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Mimar (28) / İstanbul

İsmimi tüm eğitimlerde kullanabilmeniz ve böylece bütüne katkıda bulunabilmeme vesile olmanıza tüm kalbimle izin veriyorum. “Çocuklarımızın ağzına nasıl sıçıyoruz” kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. Ha gayret Nil!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nadir Çınar / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Dış İlişkiler ve Holistik Tıp Öğrencisi (30) / İstanbul

Yaratıcı gücü, sevgiyi, dünyadaki ifade şeklini, kızgınlığı, özgürlüğü, kendimi, yeniden var etmeyi hissettiğim ve deneyimlediğim 4 muhteşem gün geçirdim. Doğumumdan bu yana yaşadığım duyguları tekrar yaşayıp bu yaşıma (38) kadar yaptığım seçimlerin, bazı durumlarda neden aynı davranışları tekrarladığım, kök sorunların kaynağının farkına vardım. Hepimiz biriz, hepimiz tanrıyız… bu harikulade duyguyu yaşamak tarifsiz, ancak yaşanır.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nilüfer Günergin / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Remax / Gayrimenkul Danışmanı (46) / İstanbul

Yüzleşme, sarsılma, acı hissediyorum ama aydınlaşmış ve hazır gidiyorum. Sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Rüzgar Bayraktar / 15-16-22-23 Şubat 2014 / (42) / İstanbul

Çok farklı bir eğitim ve hayatımda yarattığı değişimleri gördükçe şaşırıyorum. İnsanın göremediği ve fark edemediği fakat onu engelleyen ipleri teker teker kesiyor bu eğitim. Görünmez engeller kalktıkça da gelişim hızlanıyor ve hayat daha huzurlu ve mutlu bir hale geliyor. Hayat değiştiren bir eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Serkan Çelik / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Firma Sahibi (50) / İstanbul

Yazamıyorum. Çok eğlenceli ve sıcak duygularımı ifade etmekte ve yazmakta zorlanıyorum. Tek kelimeyle HARİKA. Sonsuz teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sibel Sanlı / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Biyokimya Yüksek Mühendisi (38) / İzmir

Hayatımızın birçok kısmını biz değil duygularımız yaşıyor aslında. Biz bu duygularımızı ne kadar tanıyoruz. Ne kadar zamandır bizimle birlikte, ne zaman kattık o duyguyu valizimize. Bunların bazılarından kurtulmaya hazır mıyız. Özellikle bizi eksilten, içimizi karıştıran, hain ve de faydasız olanlardan. Haydi açalım o valizi. Şöyle sağa sola atalım bir bir içindeki duyguları. Sonra artık işimize yaramayanları bir kenara katlayıp koyalım. Katlayıp koyalım çünkü onlar bir dönem bize yoldaşlık ettiler. Onların da kıymetini bilmek lazım. Teşekkür edelim ve vedalaşalım. Sonra güzel olanları özenle yerleştirelim içimize. Sesi duyar gibiyim. Tek başıma nasıl yapabilirim ki bunu. Eee ne duruyorsun. Gelsene.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Solmaz Hisar / 15-16-22-23 Şubat 2014 / (39) / İstanbul

Piki 1 gibi muhteşem bir eğitimdi devamında aldığım daha muhteşem daha derinlere indiğim inanılmaz deneyimler yaşadığım harika bir eğitim. Bazı şeylerin anlatılması, konuşulması, ifade edilmesi çok zordur. Bu eğitimde öğrendiklerim ve yaşadıklarım benim için öyle… Muhteşem…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Solmaz Örücü / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Dr. Kuşhan Hotel / Resepsiyonist (37) / İstanbul

Kendimi bulma yolunda ışık olduğunuz için size olan şükran duygum artıyor. İnsanın kendini bulmasının bu kadar zorlu bir yolculuk olduğunu görmek, canını yaksa da kendine ulaşmak, yıllarca biriktirdiği çöplerinden arınmak zorlu bir yol ama bir o kadar da keyifli. Işığım olmaya, isteyen herkesi aydınlatmaya devam etmenizi sağlık ve huzurla bir daha ki eğitimde buluşmayı tüm kalbimle diliyorum. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tolga Mertcan / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Doktor (41) / İstanbul

Pikiler anlatılmaz yaşanır cümlesi bende bu eğitimde yer buldu. Muhteşem bir keşif ve temizleme operasyonu. Hararetle tavsiye ediyorum. inanılır deneyimlerle, anlatılamayacak (kelimelerle) serüvenler ve yolculuklar sizi bekliyor olacak.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tuba Bal / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Doktor (40) / İstanbul

Bu 4 gün de diğer eğitimlerin tamamlayıcısı, en etkileyicisiydi. Bugünkü davranışlarımın bir yansıtma olduğunu öğrendiğim, yaptıklarımın ve yaşadıklarımın ilk oluştuğum anla başladığını deneyimlediğim, uzun, keyifli, arındığım ve sonunda kendimi bulmaya bir adım daha attığım bir eğitimdi. Kendi değerimi biliyorum artık ve parlıyorum her zaman…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tuba Tonbul / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Çevre Müh. (36) –

İlginçtir, ben bu eğitimlere ilk Pi-Kiler için başlamıştım. Ancak yaşam okulu eğitimlerinde kendimi bulurken Pi-Ki 1 ve 2’nin ortalarına kadar kendimi sabote ederek faydalanmamı engelledim. Kendimi sürece bırakmak ve kontrolcülükten vazgeçmek benim için çoook zordu. Galiba bugün bu konuda ciddi bir aşama kaydettim. Kendimi tebrik ediyorum! Ve bu eğitimleri hazırlayan ve bize sunanlara çoook teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tuğba Öztek Çakıroğlu / 15-16-22-23 Şubat 2014 / (43) / İstanbul

Pikiler anlatması zor, büyü gibi eğitimler. Her eğitimde içimde değişik duygular oluşuyor ve bir sonraki eğitimi merak etmekten kendimi alamıyorum. Bu eğitimde aldığım en büyük ders, bütüne katkı sağlamak gerektiği. Her birey olarak bu dünyaya bir katkı sağlamalıyız. Hayata geliş amacımızı bulmalıyız. Çok teşekkürler…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yasemin Çorum / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Öğrenci Koçu (40) / İstanbul

Yeteneklerini kabul edip, geçmişin yüklerinden kurtularak özgürlüğe giden yolda zincirlerimizi kırdığımız harika bir eğitim. Farkındalıkla yaşamda atılan her cesur adım bizi bir adım daha gerçek bene yaklaştırıyor. Birlikteliğin artarak çoğalması, yalnız olmadığını bilmek, evrendeki varlığının sorumluluğunu alarak birey olmak gerçek yaşam… Yaşamın her anını heyecanla bekliyor ve sevgiyle kucaklıyorum. Endişeye mahal yokmuş.:) Sevgilerimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yeşim Yurttaş / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Akbank Bil. Müh. (22) / İstanbul

Kendinizi yeniden tanımak hatta yeniden doğuşunuza tanık olmak istiyorsanız, işte o bu eğitim. Zaman kaybetmeden acele edin. Her geçen zamanın için üzülürsün yoksa… Sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yunus Halit Türe / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Turkent Gıda / İthalat Sorumlusu (30) / İstanbul

Zaman zaman herkesin desteğe ihtiyacı olur. Yardım isteyebilmek de bir zayıflık değil, bir erdemdir. Bu ihtiyacı o kadar fazla yadsıyabilirsiniz ki, bir probleminiz olduğunu dahi göremeyebilirsiniz. İçinizdeki gündüz şeytanlarını ve daha da önemlisi, insan doğasını, kendi doğanızı anlamak için, böyle bir deneyim olanağı çok büyük bir şans. Asıl yanlışlık, hayatta denememektir! Sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zerrin Mertcan / 15-16-22-23 Şubat 2014 / Dövme Sanatçısı (18) / İstanbul

Her geçen eğitim daha da kendimi tanımama, duygularıma girmeye başlamama yardımcı oluyor. Kendimdeki değişimleri gördükçe, kendime olan sevgim daha da artıyor. Sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayça Kolukısa / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Mak. Müh. (28) / İstanbul

Kendinizle ilgili bildiğinizi sandığınız her şeyi bir kenara bırakıp; yeniden doğuşunuzu, özünüzü ve aslında kim olduğunuzu keşfettiğiniz bir deneyim. Kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız, kendinizi tanımak istiyorsanız katılmanız gereken bir eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aydan Çerçiler / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Eczacı (33) / Gaziantep

“Ölüp ölüp dirildik” yeniden doğduk. Korktum, cesaretlendim, çok merak ettim. 4 günlük eğitimde zincirlerimi kırdım. Bedenimin ne kadar mucizevi bir “Ben” ile varlığını sürdürdüğünü iliklerime kadar hissettim. Nefesim kesildi, yaşadıklarımı anlatmak mümkün değil. Yeniden doğmak yeni enerji ve hareket kabileyeti getirdi bana. Tıpkı çocuklar gibi hayatı bambaşka gözlerle yaşamak beni çok heyecanlandırıyor. Hazırım hayallerimi gerçekleştirmeye. Gelen ve sorgulayan herkese bir mesajım var. Gelin, deneyimleyin ve yaşayın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşe Çamcı / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Dermamed / Yönetici Ortak (37) / İstanbul

Ben hayatta sürekli karşımdaki insanlardan teyit almayı bekleyen, bir türlü adım atma cesareti bulamayan bir kadındım. NLP, PiKi seviye 1 eğitimlerinden sonra da az daha inancımı yitiriyor ve kendimi sabote ediyordum ki var gücümle devam ettim ve BAŞARDIM! Ciddi bir sınavdan geçtim ve yaşamayı seçtim. Önünüz her tıkandığında, yolunuz bitti sandığınızda lütfen kendinize güvenin ve devam edin. Hayat cesurları sever.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşe Subaşı / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Gemi İnşaat Mühendisi (29) / İstanbul

Özellikle PiKi seviye 1’de kafası karışanların, daha farklı beklentileri olanların, sorularının cevabını almaları için gelmeleri gereken bir eğitim. Eğer doğru yanıtları bulamadığınızı düşünüyorsanız ve yüzleşmeye hazırsanız gelin. Duygusal kayıtlar bedeninize hapsoluyor ve unuttuğunuzu sansanız da aslında nasıl da sizi takip ediyor bunu bulacaksınız. Bulduktan sonra bu kayıtlara müdahale de edebileceksiniz. Artık özgür olmak isteyen herkes gelmeli.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Banu Kunovaç / 5-7-12-13 Ekim 2013 / İç Mimarlık / Öğrenci (39) /

Bedenimde bir şeylerin çözüldüğünü ilk defa hissettim. Muhteşem deneyimler yaşatan bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Gerçekten ancak yaşadıkça tadı alınır bir eğitim. Hepinize teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Billur Bektaş / 5-7-12-13 Ekim 2013 / (27) / İstanbul

Bu eğitimle beraber isteklerimin sorumluluğunu almaya karar verdim. Korkularıma rağmen adım attığım için kendimi cesur hissediyorum. Burada tanıdığım her insanın bende uyandırdığı duyguya odaklanarak kendimi keşfetmeye başladım. Büyüdüğümü, özgürleştiğimi hissediyorum. Duygularımı yaşamaya izin verdiğim için kendime ve bu yolda bana rehberlik eden Kuraldışı ailesine teşekkür ediyorum. Ayrıca Canan’ın güleryüzüne, bize hazırladığı harika tatlara ve sevgisine teşekkür ediyorum!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Canay Atalay Türe / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Eğitmen-Kabin Amiri/Sun Express (39) / İstanbul

Hayatımı (33 yılımı ve anne karnında geçirdiğim zamanı) PiKi Duygusal Denge ile 1 saat içinde tekrar yaşadım; oldum, doğdum, büyüdüm. Yeni doğduğum bu hayatın farkı, artık onun kıymetini biliyor olmam ve önceliğim olana odaklanma kararım. Kuraldışı’nda her eğitimde “Artık daha fazlası olamaz” derken, kendimi yine şaşırır ve gelişirken buluyorum. İşte bu yüzden Tokyo seyahatimi iptal edip, PiKi seviye 3’e yerimi ayırtıyorum, “önce ben” ve arkası yarın…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ceyla Kalpakoğlu / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Öğretim Üyesi/Bilkent Üniversitesi (47) / Ankara

Kendimde eksik olan ve kendimi geliştirmem konusunda daha birçok şeyin farkına vardım. Yaptığımız egzersizlerle kendimi keşfetme yolculuğunu biraz biraz daha tamamladığımı, yaklaştığımı hissediyorum. Buranın atmosferi başka hiçbir şeye değişilmeyecek bir atmosfer. Buraya geldiğim ve buraya gelen insanlarla kaynaşmak benim için ayrı bir deneyim. O yüzden yeni şeylere her zaman açık olun derim öğrenmekten zarar gelmez.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Deniz Temizkan / 5-7-12-13 Ekim 2013 / İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik (19) / İstanbul

Bu Kuraldışı’ndaki harika eğitimlerimden sadece biriydi. Her eğitime artan bir coşkuyla katılıyor artan bir farkındalık ve heyecanla ayrılıyorum. Öğrenmek gelişmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı. PiKi seviye 2 birincinin devamı olarak çok daha inanılmazdı. Eğlendik keşfettik çoğaldık. Bireysel gelişim yolunda bir adım daha attık. Duygularınızın farkına varmak ve onların boyunduruğundan kurtulmak harika bir duygu. Siz de bir seçim yapın kendiniz için ve buraya bir uğrayın derim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Didem Süne / 5-7-12-13 Ekim 2013 / İstatistikçi (43) / İstanbul

İçimdeki korku, kaygı hissinin adım adım azaldığını hissetmek muhteşem bir duygu. PiKi eğitiminin sonunda bebekler gibi huzurlu bir hayata başlayacağımdan ve kendi ellerimle güzel bir yaşam yaratacağımdan eminim. Teşekkür ederim. Kendimi keşif yolunda bana ışık olduğunuz için…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dilek Kuyucuoğlu / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Bankacı (28) / İstanbul

Bu eğitimlere gelirken, neredeyse tüm yorumları okumuştum. Birçoğunda anlatılmaz, yaşanır, yazıyordu. Şimdi ne demek istediklerini çok daha iyi anladım. Bir insan size dışarıdaki havanın sıcak olduğunu ne kadar söylese bunu dışarı çıkıp o havayı solumadan, teninizde hissetmeden tam olarak anlayamazsınız. Bu eğitimlere katılmak, kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik. Gelin ve yaşayın!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Figen Yalçın / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Makine Mühendisi (28) / İstanbul

Kendimi güvende hissettiğim ortamdı. Aile gibi. Hayatımla ilgili tüm kontroller bende, iyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülay Ceylan / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Eğitmen (35) / İstanbul

Kuraldışı Eğitim paketlerine bakarken arkadaşımın tavsiyesi ile PiKi eğitimlerine katılmaya karar verdim. PiKi seviye 1 eğitiminde yaşadığım farkındalıklar beni PiKi seviye 2 eğitimine taşıdı. Bu eğitimle kendimle ilgili yıllardır yaşadığım ve sebebini bilemediğim bir davranış modelimin artık izi bile yok. Bu eğitimle yeniden doğdum ve hayatı samimi, içten, keyifli sürdürme cesaretini buldum. PiKi seviye 3 eğitimini heyecanla bekliyorum. Burada kurulan arkadaşlıklar çok farklı. Herkes maskesi olmadan olduğu gibi ve birbirine yardımcı olma konusunda gönülden isteyerek davranıyor. Eğitime katılan tüm arkadaşlarıma ve eğitmenlerime teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mehmet Aydın / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Mali Müşavir (44) / İstanbul

Yeniden doğmak, olmak, inanılmazdı. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meral Oğuz / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Turizm (41) / İstanbul

64 yaşındayım bu üçüncü eğitimim. Eğitimleri tamamlamak tüm amacım ve herkese buraya gelmelerini öneriyorum. Dünkü çalışmamız benim için olağanüstü idi. Buradaki yaşananlar anlatılmaz yaşanır. Hepinize sonsuz teşekkür ederim. Sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Merve Uncu / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Fjord / İş Geliştirme Direktörü (32) / İstanbul

Yıllardır kendimi kemiren ama farkında olmadığım duygularımın kapılarını açıp kendimi farkına varmamın ve sevmemin başlangıcına yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır hepinizi tanıyor gibiyim burda olmadığım zamanlarda da bir parçamın sizinle beraber olduğunu hissediyorum. Hepinizi seviyorum…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Metin Yalçın / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Öğrenci (17) / İstanbul

PiKi seviye 1’de geliş nedenim yaşam döngümü kırmak demiştim. PiKi seviye 2’de yaşam döngümü çatlattım. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Murat Çeken / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Tango Eğitmeni (32) / İstanbul

Gün be gün çok uzun zamandır aradığım ve ihtiyaç duyduğum değişime ve yenilenmeye beni adım adım yaklaştıran, kelimelerle tarif edemediğim bir yolculuk. Bu mutluluk ve özgürlük duygusunu bir gün umarım herkes yaşayabilir ya da yaşamayı seçerek PiKi’yi deneyimlemeye karar verir.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mustafa Doğan / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Elektronik Teknikeri (32) / İstanbul

Yavaş yavaş bana beni hediye eden bu güzelliklere eğitim bile denemez. Bu bambaşka bir şey. Buradan her çıkışta daha fazla özlem duyuyorum. Bu hayatı yaşama seçeneği verildiyse ve yaşıyorsam bu hayatta kendime verdiğim en güzel hediyesin, Kuraldışı.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nihan Germenyanoğlu / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Öğrenci (19) / İstanbul

Kendi bedenimin mucizesine tanık oldum. İnanılmaz tarif edilmeyecek çok yüce bir deneyim yaşadım. Bedenimin ve kendimin gücünü sonsuzluğunu hissettim. Yeniden doğmuş olmak heyecan verici, yeni hayatımın ilk günü çok dingin geçti. Kendimle, içimdeki benle tanıştığım için çok şanslı hissediyorum ne mutlu bana.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nilgün Ataman / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Turizmci/Ekonomist (42) / İstanbul

Bu duygu yoğunluğunu yaşadığım için çok şanslıyım. Kitaplarla başlayan PiKi seviye 1 ve PiKi seviye 2 ile devam eden yolculuğun hiç bitmemesini diliyorum. Hayatıma farkındalık ve duyguya girme sözcüklerini sokan Kuraldışı Ailesine çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nurdan Sevinç Özdüzen / 5-7-12-13 Ekim 2013 / A&C Danışmanlık / Gayrimenkul Alım-Satım (37) / İstanbul

PiKi seviye 1’den sonra uzun bir ara verdikten sonra PiKi seviye 2’ye başladım. Bu aranın benim için zor olacağını tahmin ediyordum ama eğitimin sonunda iyice karar verdim ki eğitimlere ara vermeden, insanın kendisi için attığı her adımın kıymetini bilerek ve değerlendirerek yürümeye devam etmesi gerekiyor. Eğitimden yeni çıktığım için karışık duygulardayım ama ne kadar ilerlediğimi hissedersem o kadar yolun başında olduğumu görüyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nurhan Kürkan / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Ziraat Yük. Müh. (59) / İzmir

PiKi eğitimi anlatılmaz yaşanır. Birey olma yolunda süregiden yaşamım PiKi 2 de çöplerimden kurtularak tam gaz yoluna devam ediyor. Bir sonraki adımı merakla bekliyorum. Her workshop yeni versiyonumu ortaya çıkarıyor. Herkese özellikle benim gibi öğrencilere tavsiye ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Özlem Güven / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Tamek Ürün Müdürü (31) / İstanbul

PiKi seviye 1’den sonra; kendimi koşulsuz sevmeyi öğrenirken, PiKi seviye 2’de yeniden doğmanın ve hayatımın, kendimin sorumluluğunu almayı seçtim. Kuraldışı Yaşam Okulu eğitimlerinde olduğu gibi bu eğitimde de çok şaşırtıcı ve “nasıl yani, vay be” dediğim egzersizleri tecrübe ettik ve çok işe yaradığını verdiği enerjiden dolayı yaşayarak hissettim. Çok güzel insanlarla iyi ki varım, iyi ki yaşıyorum, iyi ki buradayım dediğim sıcak paylaşımlar yaşadım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bedenin bilgeliğini keşfetmek harika bir serüven.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Engin / 5-7-12-13 Ekim 2013 / British Airways / Yolcu Hizmetleri Şefi (34) / İstanbul

Ben buraya gelmeden önce bu eğitimlerin faydalı olacağını düşünyordum. Ama bu kadar etkileyici bu kadar müthiş bu kadar olağanüstü olacağını düşünmemiştim bile. Müthişti. Kendine doğru yolculuk yapmak ve kendini tanımak isteyen herkese hararetle tavsiye ediyorum. Sevdiğim, sevmediğim tanıdığım tanımadığım herkesin bu eğitimleri almasını istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / R. Işın Kalpakoğlu / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Öğretmen (39) / Ankara

PiKi seviye 1’de duyguya girememiştim, ama fiziksel olarak her şeyi yaşıyordum. PiKi seviye 2’de de duygularıma hâlâ ulaşamıyorum diye sızlanırken, yaptığımız bir çalışmadan sonra yeniden doğdum. Her türlü bedensel ve duygusal olarak doğdum, içimdeki çocuğun uyandığını ve hafiflediğimi hissettim. Tüm hücrelerimi hissediyordum, uçuyordum. Herkesin bu deneyimleri yaşaması gerekiyor ki hayatında çok daha rahat ilerlemesi mümkün olabilsin. Anlatılmaz tek kelime ile yaşanır. Bu eğitimleri herkesin alması ve tüm eğitim kurumlarına koyulması ne kadar güzel olurdu. Herkese çok teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Refik Yıldırım / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Pazarlama (31) / İstanbul

Her eğitimin farklı ama olumlu bir enerjisi var. Yine eski dostlar ve yeni katılımcılarla birlikte çok güzel bir enerji ortaya çıktı. Hemen hemen herkes katılımcı kimliğini yansıttı. Yaşanan tüm duygular, farkındalıklar bizde kalsın ki merak edenler gelsin yaşasınlar. Her şey için teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selime Sevinçli / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Serbest Meslek Sahibi (51) / İstanbul

Bedensel ve duygusal müthiş bir çalışmaydı. Anlatılmaz, yaşanır derler ya gerçekten öyle, enerji noktalarının böyle çalışması ilginçti. Benim için, açılımlarım oldu ve merakla bekliyorum PiKi seviye 3’ü daha nelerle karşılaşacağım diye. Hepinizi çok seviyorum. Nil, Dilek, Dila, Öykü, Duygu. Teşekkür ederim.
Hemşire (47) / İstanbul

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selma Ataş / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Şirket Sahibi (51) / İstanbul

Evet, PiKi seviye 2’de bilinçaltı kasetlerimiz birer birer açılmaya başladı. Mucize gibiydi. Kalan kasetlerin açılması için PiKi 3’ü iple çekiyorum. Ayrıca PiKi 2’de yeniden doğduk. Gerçek anlamda doğdum anımı izledim. Bu harika bir deneyimdi. Başka hiçbir teknikte olmayan deneyimler yaşandı. Yaşam Okulu’nu bitirmek için sabırsızlanıyorum. Kimbilir daha ne mucizeler gerçekleşecek.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selma Yakut / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Terranova / Yaşam Koçu (39) / Antalya

Kendimle bu kadar hızlı yüzleşmemiştim. Kendimi özel hissettim. Burada her aldığım eğitim, her cümlede, her farkındalıkta da bu kadar mı, diyorum. Mucizeyi yaşıyorum yaşadıklarımda daha neler yapabileceğimi tahmin bile edemiyorum. Burası mucizeler dükkanı. Ruhumda, bedenimde o kadar çok değişiklik oldu ki. Kendimi bu kadar sabote ettiğimi, kendime acıdığımı hiç bilmiyordum. Teknikler, uygulamadaki mucize değişikler. Galiba kendin olmanın başka yolu yok. Hiçbir şey olmadan bu dünyadan gidecem diye çok korkuyordum. Artık olmak için bir şansım var. Bu kapıyı çaldığım için çok heyecanlıyım. Başlangıcı bu ya sonucu?

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Semra Çalo Güller / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Akdeniz Üniversitesi / Araştırma Görevlisi (32) / Antalya

PiKi seviye 1’de hayatınızın değiştiğini hissettiyseniz PiKi seviye 2’de bu hissi bedeninizde hissedeceksiniz. PiKi seviye 2’yi yaşadıktan sonra emin olun. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şule Aydın / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Jeoloji Müh. (30) / İstanbul

Senelerce içinde bulunduğum duvarları kırmanın haklı mutluluğunu yaşıyorum. Sonsuz şükranla…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tamer Çetiner / 5-7-12-13 Ekim 2013 / ING Bank / İK Uzmanı (36) / İstanbul

Neyin, nerede, ne zaman, nasıl olduğu önemli değil. Sadece yaşamak. İşte önemli olan bu. Sol beynini bir yana bırakıp ana odaklan. Hayatının tüm kayıtlarına el atabilme şansını ancak o zaman kullanabiliyorsun. Kendini yeniden doğmuş gibi hisset. Kuş gibi hisset. Tüm enerji yollarımın açıldığını hissedebilmek yaşamın en güzel farkındalığı bence.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zeliha Yıldırım / 5-7-12-13 Ekim 2013 / Firma Sahibi / Serbest (34) / İstanbul

İçimde yıllardır taşıdığım, yükleri, enerjileri boşalttığım bir eğitimdi, eğitim demek az kalır deneyimdi. Kendime yolculuğumda bende stres yaratan, ne olduğunu sol beynimle yıllardır bulamadığım duygularımı, anılarımı bıraktığım için aynı zamanda başkalarına da bu anlamda yardım edebildiğimi hissettiğim için çok mutluyum. Evrene, Allaha, Nil’e ve tüm Kuraldışı ekibine şükranlarımla… Kendimi ve sizleri çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Atilla Jeffrey Aktürk / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Biyokimya Uzmanı (44) / İstanbul

Bu eğitimden önce PiKi 1’i tamamlamış enerji bedenimizin ne denli güçlü olduğunu fark etmiştim. Duygusal Denge, Zihinsel Denge gibi akıl almaz bir deneyim. Evrenin bizi Dünya’ya tam donanımlı yolladığını ve özgürleşmek için sol beyin faaliyetlerimizin yanı sıra sağ beyin özellikleri ile aktive olan çok keyifli enerji bedeni desteğini kullanmayı öğrenmek gerekliymiş meğer. Eğitimde Dilek ve Dilâ çok keyifli açılımı bol bir yolculuğa çıkardılar bizi. Tüm katılımcılara katkıları için çok teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşe Tabakçı / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / İhracat Müdürü (33) / İstanbul

Bu eğitimde, öncesinde, hayal etmem mümkün olmayan deneyimler yaşadım. Hayal edilmesi ve anlatılması mümkün olmayan bu eğitimin yaşanması gerektiğini düşünüyor ve herkese tavsiye ediyorum. Bundan sonraki hayatımın aynı olmayacağını biliyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Belgin Yavuzlar Tübedar / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Endüstri Yüksek Mühendisi (33) / İstanbul

PiKi 1 sonrası benzer bir kâğıda -yeni yaşantımın ilk günü- diye yazmıştım. PiKi 2’de bunun ne kadar doğru olduğunu daha iyi anladım. Sadece dört günde bilinçaltımdan derinlere daldım. Belki yıllar sonra ilk kez kendimle karşılaştım. Birçok prangadan özgürleştim. Çıktığım ‘bana özel’ bu yolculuğa ne kadar çok ihtiyacım olduğunu daha iyi anladım. Sabırsızlıkla bir sonraki adımı bekliyorum. Şifalı kadın Dilek’e, tatlı kadın Dilâ’ya, yolumu aydınlatan Nil’e sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Burcu Oğuz / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Tekstil (41) / İstanbul

Kendini harikulade yetiştirmiş, alanında uzman olan ilham kaynağım Dilek’in farkına bile varmamış olabilecekleriniz de dahil bütün yaralarınızı tespit etmede ve şifalandırmada size destek olmasını arzu ediyorsanız, daha huzurlu, keyifli, mutlu, kısacası doyumlu bir hayatınız olmasını diliyorsanız size de, kendime aldığım PiKi 2 eğitimi hediyesini hararetle tavsiye ediyorum. Dilekcim, her zamanki gibi ruhuma dokundun, şifalanmamda aracı oldun sana binlerce kez teşekkür ediyorum. Varlığın bana güç veriyor. Seni çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ece Kabaoğlu / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Gazeteci –

Yeniden doğmuş gibiyim… Bugün gelmiş gibi… Ne mutlu bana ki buldum sizleri… Sizlerin aracılığıyla buluyorum kendimi. Alıyorum yaşamımın tüm sorumluluğunu sevgiyle, huzurla… Işık oldunuz, ilham oldunuz bana. Şükran duyuyorum varlığınıza… İyi ki varsınız… İyi ki varım… Sevgiyle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gizem Aktürk / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Sony / Pazarlama Müd. (39) / İstanbul

Her bir Kuraldışı eğitiminin bitişinde biraz daha fazla büyüleniyorum. PiKi 1’de bedenimizin gücünü keşfetmiştim. PiKi 2 eğitimi ile bedenime olan hayranlığım bir kat daha arttı. Geçirdiğim 4 günün ardından tüm benliğimle inanarak şunu söyleyebilirim ki artık daha büyük bir keyifle nefes alıyorum. Etrafımdaki her bir sese, her bir görüntüye daha duyarlı, daha hassas hissediyorum. Bu eğitimle hayatıma seyirci, figüran, yardımcı oyuncu olarak değil de, başrol oyuncusu olarak sımsıkı tutunma isteğim, hevesim bir kat daha arttı. Bu dünyada varlığımla nasıl bir fark yaratmak istediğimi kalbimin taa en içinde heyecanla hissediyorum. Kendimi keşfetme yolculuğumda bana destek olan herkese tüm kalbimle, ruhumla, varlığımla çok çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Hülya Çetiner / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / (28) / İstanbul

Kaderimi şekillendirebileceğimi öğrendim. Bu beni mutlu ve huzurlu yaptı. Hayatta düzeltilemeyecek hiçbir şey olmadığını, iç huzurunu, özgürleşmeyi ve özgünleşmeyi öğrendim. Kendi yolunu çizmek ve seçmek isteyenler durmayın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / İsmail Hakkı Sarı / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Danışman Astrolog (33) / İstanbul

Şu an bulunduğum durumdaki kök sorunumu tespit ettiğim ve karşılaştığım kişiden hoşlanmasam da onunla yüzleştiğim bu cümleleri kurarken bile hâlâ yüzleşmeye devam ettiğim hayatımın dönüm noktası olan bir eğitim. Beni hiç ama hiç düşünmediğim bir yolda yakaladı. Bence yaşadığım bu farkındalık bundan sonraki yaşamımın temel taşı olacaktır. Bana bu farkındalıkları yaşatan sizlere çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meral Aslan / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Bankacı / İstanbul

PiKi 2 eğitiminde, yaklaşık 3 yıldır uykuya geçememe sıkıntımı atlattım. Sayenizde her yatağa yatışımdan itibaren on dakika içinde uyumaya başladım. Artık yatmak ve yatakta uykuya dalmak için korkusuzca yatağıma uzanıyorum. Bu huzuru ve dinginliği sağladığınız ve bana öğrettiğiniz için teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Merve Özer Yılmaz / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Eğitim Danışmanı (39) / İstanbul

Hayatımızı temelden etkileyen çekirdek inançlarımızla bizi tanıştıran, doğum ve ölüm gibi hayatın başlangıç ve bitişini belirten en önemli 2 olayı bize yaşatan muhteşem bir eğitim. “Anlatılmaz yaşanır” denir ya tam da öyle bir eğitim. Benim çok ciddi enerji çıkışı, duygu akışları yaşadığım, hayatımın geri kalan zamanında da hep hatırlayacağım çok özel bir eğitim oldu. Bu eğitimin yaratıcısı Nil’e, uygulayıcısı Dilek ve Dilâ’ya sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nuran Kapucu / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Genel Müdür (38) / İzmir

PiKi 2 eğitimi mucizelerin insan hayatında yeri olduğuna inanmamı sağladı. Bedenimizin kendi kendini iyileştirme gücüne sahip olduğunu, sadece neler yapmamız gerektiğini bilmenin yeterli olduğunu öğretti. Zamanda yolculuk gerçek dünyada şimdilik mümkün değil. PiKi 2’de zamanda geriye ve ileriye gidip zihnimin yolculuğuna ve gücüne şahit oldum. Egzersizleri paylaşmak iyi ki yasak. Yaşadıklarımı, hissettiklerimi sözlerle anlatamam çünkü. Herkesin bu deneyimleri yaşaması dileğiyle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Özgür Akkan / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / Intermed Int Freight (35) / Ankara

Ben bu eğitimi 2,5 yıl önce almıştım. Bu ikinci kez katılışım. Geçen bu süre içinde pek çok şey yaşadım, fakat bu eğitimin bana kattığı şeylerin hâlâ hayatımda ve kullanımım için benimle olduğunu görmek yöntemlerin değerini bir kez daha hatırlattı. Önceki eğitimde o günkü benin katmanlarını çözmüştüm, bugünkü eğitim bugünkü benin katmanlarını çözdü. Tamamen benim güncel ihtiyaçlarıma yönelik olarak sistem canlı bir organizma gibi işlemeye devam ediyor. Bu tasarımın insan yapımı olduğuna inanmak, kendime inancımı daha da arttırdı. Nil, Dilek ve Dila ve tüm Kuraldışı sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Akdeniz / 26-27 Şubat 05-06 Mart 2013 / (34) / İstanbul

Çok kısa bir sürede her şeyim olan Kuraldışı ailesine minnettarım. Siz olmasaydınız ben kendimi asla bulamazdım ve bu duygu ile size teşekkür ederim. Kendime kavuştuğum için şükran duyuyorum. Yeni yeni tanıdığım kendimden çok mutluyum bunun bu kadar kolay olmasına hâlâ şaşırırken burada yaşadığım duyguların hiçbirini 42 yıllık hayatım da hiç yaşamadığımı fark ettim. Hayata, yaşama, kendime, insanlara, insanlığıma, doğallığıma kavuştum. Hepsi sizinle oldu. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşe Yarayan / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Eğitim Uzmanı (35) 7 İstanbul

5000 yıllık birikimi bilgiyi tecrübeleri ilahi gücü (bedenin) aktarımı olan PiKi harikulade bir eğitim süreci. Bedenin bilgeliğini her saat her gün şaşkınlıkla geçen bir eğitim süreci yaşadım. İyi ki gelmişim iyi ki katılmışım. Amerika kıtasını keşfeden K.K. gibi bizde bedenimizi keşfettik. Bu keşif mükemmeldi. Tüm ekibe sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Bağnur Sağır / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Gıda Yüksek Mühendisi (36) / İstanbul

Piki 1 Zihinsel Denge eğitiminden sonra, aldığım Duygusal Denge eğitimi kendimi tanıma yolculuğunda attığım yeni bir adım. Bir ağaç olduğumu keşfettim zihinsel dengede. Duygusal Dengede meyvelerim olduğunu gördüm. Onların farkına varıp, tadını alıp keyiflendim. Ve buradaki arkadaşlarımla paylaştım. Bu kadar yabancı ve uzak olduğumu bilmeden varmış gibi yaşamışım. Burada aldığım eğitimle (Nil’e, Dilek’e, Öykü’ye çok teşekkür ediyorum) yaşamı hissedebilmenin inanılmaz hazzını aldım… “Kayıp” gibi değil “var” olarak yaşamak isteyenlere selam olsun benden…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Demet Uncu / 13-14-20-21 Ekim 2012 / (36) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji workshop dizisinin can damarı olduğunu düşündüğüm ‘Duygusal Denge’ PiKi’ye olan ilgimi ve hayranlığımı daha artırdı. Herkesin deneyimlemesi gerektiğini düşündüğüm bu eğitim için verdiğiniz emeğe sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dila Ertemli / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Turizm (49) –

Daha önce katıldığım eğitimlerde farkına vardığım, benim farkına varamadığım fakat diğer insanların bildiği yani kör noktalarımı keşfetmiştim. Bu eğitim ise bilinçaltına kayıtlı kimsenin bilmediği kağıtların benim hayatımı nasıl olumsuz etkilediğini fark ettim. Harika bir deneyimdi. Yaşam Okulu’na dahil olduğum için dünyanın en şanslı insanıyım. İyi ki varsın Nil, iyi ki varsın Dilek, iyi ki varsın Öykü.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Duygu Gümüşçağlayan / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Arşiv Uzmanı / Koleksiyoncu / İstanbul

Tamamen tesadüf (!) eseri karşılaştığım Nil sayesinde kendimi bir anda bu eğitimin içinde buldum. Altı yıl önce almış olduğum PiKi Temel eğitiminden bu yana buraya yeniden gelmeyi düşünmeme rağmen bir adım atmamıştım. Cuma öğleden sonra karşılaşıp sanki bir aydan fazla olmamış gibi sarıldım. Hiç tereddütsüz kollarını açışı ve o enerjisi tüm bahanelerimden kurtulup kendimi bu sınıfta bulmamı sağladı. Bence bu eğitim dahil olmak üzere Nil’in verdiği eğitimleri almak kişinin kendine vereceği en güzel hediyedir. Ve hiçbir tanım, tarif, anlatım bu hediyenin değerini anlatmaya yetmez. Denemek ve görmek gerek.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Duygu Pekbey / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Doktor / Ankara

Eğitimde enerji düzeyim çok yükseldi ve çok yoğun duygular yaşadım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ebru Kara / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Finans (30) / Bursa

Bir insan kendisini nasıl doğurur, bunu yaşamak isteyen bu eğitime gelsin. PiKi eğitimlerinin bir bütün olduğunu, sadece 1’i almanın bir şey ifade etmeyeceğini de bu eğitimle anlayabilirsiniz. 3’ü sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ebru Taşpınar / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Boğaziçi Üniv. Kaynak Geliştirme Koordinatörü-İşletmeci (38) / İstanbul

Bir kez daha kendi içime yolculuk yaptığım muhteşem bir eğitimdi. Ağladım, güldüm, korktum, huzur buldum ve daha neler neler… İnanılmaz şeyler deneyimledim ve hayatıma anlamlı bir adım daha atmayı öğrendim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Erdal Burak Kabaoğlu / 13-14-20-21 Ekim 2012 / (35) / Çorlu/Tekirdağ

PiKi ile her geçen gün kendimi daha fazla keşfediyorum. Her modülde bir sonrakinden daha neler ortaya çıkacak merakını yaşıyorum. Tam kendimle ilgili her şeyi keşfettim derken yeni yöntemlerle daha derine iniyorum. Heyecanla bir sonraki eğitimi bekliyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Esra Paça / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Önder Kahve Otomatları (44) / İstanbul

Zihinsel Denge’den sonraki bu ikinci seviyede ana rahmine düştüğümüz andan bugünümüze kadar olan süre içinde bedenimizin hatırladığı bütün negatif düşüncelerden arınıp, kendime, kendi içime bir adım daha yaklaştığım bir deneyim oldu. Soğan kabuğu misali, her seferinde bir katman daha, bir adım daha atıyorum, taşıdığım yüklerden bir tanesini daha fark edip, ondan kurtulup, özgürleşiyorum. Kuraldışı’nın yararlı eğitimlerinden sadece biri… Bedenin diliyle, bedenin yardımıyla kendine biraz daha yaklaşma, kendini biraz daha tanıma, sevme, bilme, görme yolunda çok önemli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Nil’e, Dilek’e, Öykü’ye kalpten teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fatma Özdirek / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Şirket Ortağı/Asimina Sigorta (39) / İstanbul

PiKi 2’de kendimi, enerjimi tanıdım. Enerji paylaşımının hazzını ve doyumunu yaşadım. Kendimin en iyi versiyonu olma yolunda kararlı bir adım attım. Yaralarımı sağaltarak özgüven ve cesarete kavuştum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fuat Araz / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Öğretmen (34) / Kırıkkale

Bu PiKi eğitiminde güven konusunda önemli farkındalıklar yaşadım. Hayatın benim için korku imparatorluğuna dönüştüğünü anladım. Bizden yüksek bir bilincin olduğuna inancım oldukça arttı. Aklımızın almayacağı gerçekler olduğuna şahit oldum. Bireysel gelişimimde bu kabullenişin çok yararı olacağını düşünüyorum. Bu kabulleniş üzerimde yarattığım stresi azaltmama yardım ediyor. Farkındalığım ve aksiyona geçmem açısından ciddi faydalı bir eğitim oldu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gianna Yıldız / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Reklamcı (36) / İstanbul

Bu eğitim bana yeni umutlar verdi. Kendime güvenimi artırdı. İçimde daha önce hissetmediğim bir huzur ve mutlulukla ayrılıyorum. Kendi içinizde bir yolculuk yapmanın harika bir yolu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gizem Zimmerlay / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Finansçı (29) / İstanbul

PiKi’ye inanmamak bu eğitimden sonra mümkün değil bence. Hiç bilmediğim, tanımadığım, yadsıdığım duyguları yaşadım. Hafifledim resmen. Kendimi daha özgür hissediyorum. Kendini keşfetmek değişik bir duygu. İnsan inanılmaz şeyler görüyor. Bu bambaşka bir his… Başka bir boyut, başka bir DÜNYA!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / İrem Altuğ / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Denizci (27) / Yalova

PiKi 2 eğitiminde, kendimi yeniden doğurma deneyimi yaşadım, bu deneyim en temel korkumla yani ölümle yüzleşmemi sağladı. Bu mucizevi deneyim sayesinde birçok başka korkumdan da özgürleştim. Aldığım bu eğitim, bilinçaltımı tanımamı, geçmişteki kayıtlarımı açığa çıkarmamı ve kendi dönüşümüme başlamamı sağladı. PiKi 3’ü sabırsızlıkla bekliyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / İsmet Doğan / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Makine Mühendisi (37) / İstanbul

Bu eğitimde öğrendiğim ve deneyimlediğim şeyleri hayatıma uygulamadığımda, olumsuzlukların olumluya döndüğünü gördüm. Kendimi bulma yolunda büyük bir adımdı. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Kaan Doğan / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Serbest (36) / İstanbul

Bu eğitim ile hayat boyu benim için bir sır olan genellikle insanların içinde boğulma ve endişe duygumun ben doğarken ve iki buçuk yaşında yaşadığım boğulma deneyimlerinden kaynaklandığını keşfettim. Bu çalışma ile içimdeki tüm utançları, korkuları, zehri boşalttığımı hissediyorum ve düşünüyorum. Sadece bu eğitimi değil, bu dahil olmak üzere bütün eğitimleri tavsiye ediyorum. Sevgiler…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Kezban Bektaş / 13-14-20-21 Ekim 2012 / İşletmeci (41) / İstanbul

Bedenimizi sadece güzel-çirkin, zayıf-şişman, kısa-uzun vs. diye nitelendiriyoruz; oysaki yaşamımızın bütün hafızası, bütün bilgisi bedenimizde kayıtlı. Eğer kayıtları olumluya çevirmek istiyor, kendinizi tanımak, bulmak istiyorsanız PiKi 1’in ardından PiKi 2’yi ve diğer BÜTÜNSEL KİNESİYOLOJİ eğitimlerini almanızı öneririm.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Lale Karauğuz / 13-14-20-21 Ekim 2012 / End. Müh./Fateks Kumaş A.Ş. (31) / İzmir

Sevgili Nil, Dilek, Öykü bana yaşattığınız tüm güzelliklere çok teşekkür ederim. Bu eğitimde, eğitimdeki bilgilere ek olarak muazzam bir hayat dersi aldım; tam da ihtiyacımın olduğu bir zamanda. PiKi bilgilerini gülerek ve eğlenerek öğrendim. Eğitim beni çok mutlu etti. Kuraldışı’na, Dilek ve Öykü’ye ve de Nil’e çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Murat Ertemli / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Yapı Kredi Bankası / Proje Yöneticisi (43) / İstanbul

Kendime bu kadar yabancı olarak yıllarca nasıl yaşamışım. Neler kaçırmış, neler ıskalamışım. Bu eğitimle kendimi daha iyi tanıdım. Bedenimdeki gücü ve onu nasıl kullanabileceğimi fark ettim. Meğerse ne mucizevi bir varlıkmışım ve ben ne kadar önemliymişim. Ve ben bütünün bir parçasıymışım. Bu bütünün parçası olmaktan çok mutluyum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nurseri Ataçeri / 13-14-20-21 Ekim 2012 / (30) / İstanbul

Güzel bir yolda ilerlediğime inanıyorum. Farklı deneyimlerden çok şey öğreniyorum. Sevgili Dilek, Öykü ve 49 her şey için teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Oya Doğan / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Serilen Yer Kaplamaları Ltd. Şti. / Mali Müşavir (32) / İstanbul

Sevgili Nil, Dilek ve Öykü, 1 yıldır devam ettiğimiz Yaşam Okulu deneyimlerimizin doruklarında bir modül daha aldık. Bütünsel yolculuğumuzun tadına doya doya varmak, her seferinde biraz daha büyümek bu olsa gerek. Öğrenciliğimizin tadı, bedenimizi tanımaya başladıkça daha da büyüleyici hal aldı. Bedenimizin gücünü bilmek, kendi gücümüzü bilmek ve bu gücü olumluya çevirmek harika bir deneyimdi. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Özlem Girginç / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Ev kadını (37) / İskenderun

PiKi 2, inanılmaz bir deneyim. Sonunda kendimin farkına vardım, enerjim değişti biliyorum… Kendimdeki, içimdeki yaşam enerjimin ne kadar korku dolu olduğunu, donduğunu ve Nil, Dilek, Öykü sayesinde yaşadığımın farkına vardım. Bugün buradan çok umut dolu ve bir sürü farkındalıkla gidiyorum. Gidiyorum şimdi ama dönüşüm muhteşem olacak biliyorum ve sizleri çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Saliha Erbağ / 13-14-20-21 Ekim 2012 / İç Mimar (30) / İstanbul

Anladım ki, bedenime istemeden çok zarar vermişim. Beni, bana rağmen kurtarmaya ve ayakta kalmaya çalışırken onu desteklememişim. Bana söylemek istediklerini duymaya başladım bu eğitimde. Artık “Bana rağmen” değil “benimle birlikte” daha iyiye koşuyoruz.  Kendimi sevmek, bedenimi de sevmek, onu desteklemek, farkına varmak, izin vermek demek (sıralama değişiyor biliyorum ) Vee artık harika bir afirmasyonum var… Sadece bana ait ve harika bir tane.  Kendimi öncelikler listemde ilk sıraya koyuyorum. Seni seviyorum Saliha…  Çoook teşekkürler Kuraldışı… 

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sibel Koç / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Ford Otosan / Mühendis (39) / İstanbul

İlk defa aynanın karşısına geçip, gözlerimi dikip kendi kendime “kendimi seviyorum” dedirttiren harika bir eğitim. Dünden beri kulaklarımda çınlıyor, kendimi seviyorum, kendimi seviyorum diye. Meğer ne kadar açmış yüreğim kendi sevgime… Bugün yine hep birlikte dans ederken ve şarkı söylerken çocukluğumda tattığım, ama unuttuğum, bütün ve bir olma duygusunu tekrar yaşadım. Teşekkürler, kendimi seviyorum dedirtmeyi bana başardığınız ve bütün, bir olmayı tekrar coşkuyla hatırlattığınız için. Sevgiyle kalın. 

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Suat Şahin / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Öğretmen (35) / İstanbul

Şu ana kadar aldığım eğitimler hiç şüphesiz çok şey kattı bana çok şeyi değiştirmeme katalizör oldu hayatımda. Ancak PiKi eğitimlerinin birincisinde fark ettim ki aslında burada bize dışarıdan bir vasıf bir özellik eklenmiyor, tam tersine bizde zaten var olan bedenimizde zaten sahip olduğumuz mucizevi yetenekleri nasıl kullanıp, nasıl aktive edebileceğimizi gördüm ve şaşkınlık içerisinde kaldım. PiKi II. de şaşkınlığım daha da arttı. Çünkü bu mucizevi yeteneklerimizin ne kadar çok olduğunu yaşayarak görme şansım oldu. PiKi III. eğitimini heyecan ve sabırsızlıkla bekliyorum. Dünya üzerinde mevcut kullandığımız insanoğlu tarafından icat edilmiş ne kadar teknoloji varsa hepsinden daha üstün niteliklerde yeteneğe sahip olduğumu bilmek olağanüstü.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şenay Sevim / 13-14-20-21 Ekim 2012 / Avukat (40) / İstanbul

Bu eğitimde, hayallerimi hayal edebilmeyi öğrendim. 29 yıldır bu bedenimin içinde yaşıyormuş gibi yapmışım. Hayallerimi gerçekmiş gibi yazdığımda çok heyecanlanmıştım. Gerçek olduğunda deneyimlediğimde duyacağım mutluluğu tahmin edebiliyorum. Her insanın bir misyonunun olduğuna inanıyorum. Kendimi sorgulamaya başladım. Ne için doğdum? Niye dünyaya geldim, diye… Kendime olan yolculuğumda burası bana bir pusula oldu. Adım adım ilerlerken fark yaratmak çok güzel bir duygu. Teşekkürler evren…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Alper Akar / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Timpa Medya / Genel Müd. (42) / İstanbul

Derinlere ve bilinçaltıma yolculukta, evrensel sistemin çalışma prensiplerini anlamada eşsiz bir deneyim. PiKi 1’in üzerine öyle bir krema ki hayatımda mucizevî değişikliklerin katalizörü oldu. PiKi mucizesini anlamak için, her dakikasını, her uygulamasını, her egzersizi derin derin içinize çekmeniz gerekir.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aylin Avcı Temizer / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Uzman Doktor (44) / İstanbul

PiKi eğitiminin, bana hissettirdiği duygular gerçekten mucizevî, hayatımın birçok cevapsız sorusuna bu eğitimde cevaplar buldum. Benim için çok kıymetli ve değerli cevaplardı. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissetmemi sağlayan uygulamalar gerçekten olağanüstüydü. Bana her şeyden önce kim olduğumu, kendi gerçeklerimi nasıl yarattığımı öğreten, anlatan, emek harcayan Nil, Dilek, Emine ve Ömer’e binlerce teşekkürler. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aynur Yılmaz / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Sanayi (48) / İzmir

İyi ki bu eğitime katılmışım. Yenilendim, arındım. Hayata başlayışımdan bugüne kadar yaşadığım tüm olumsuzlukları, stres yaratan duygu ve düşünceleri arkamda bıraktım. Kitaplar da çok güzeldi ama yaşayarak öğrenmek çok daha güzel. Her şey için çok teşekkürler. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Batuhan Baysal / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / (36) / Kayseri

Bu eğitimde kendimle yüzleşme cesaretinin başlangıcını gerçekleştirdim. Hissedince yüzleşiyorum, geçmişime çok derin bir yolculuk yaptım ve şu anda içimdeki elması hissediyor, ona dokunuyorum. Teşekkürler Nil, Dilek, Emine ve Ömer.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Betül Bayramoğlu / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / İhracat (55) / İstanbul

Muhteşem bir eğitim. Bu eğitimde ben de kendime doğru bir adım attım nihayet. Daha çok yolum var, ama doğru yoldayım biliyorum, çünkü muhteşem hissediyorum. Daha rahatım, daha hafifim. Nasıl anlatsam bilemiyorum ama gerçekten harika bir eğitim. Burada kazandığım deneyimlerle daha zenginim ve bu deneyimler hep benimle olacak.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Çiğdem Soytürk / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / (41) / İstanbul

Kuraldışı Yaşam Okulu’nda kendimi keşfetme yolculuğuna çıktım aylar önce. Yolculuğum boyunca yaşadığım serüven ve kazanımları sözcüklerle anlatmak yeterli olmayacaktır. Yalnızca kendimi hapsettiğim dikenli tellerden kendimi kurtardığımı söylemeliyim. Ama burada yaşanan büyüleyici gelişimi yaşamak için herkesin Kuraldışı Yaşam Okulu ülkesini ziyaret etmesini dilerim. Sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Demet Ünal / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Öğretmen (36) / İstanbul

Ben zaten “oldum” dedim. Zaten “olmuştum”. Biraz daha “olayım”, başkalarının kendileri “olmasına” yardım edebileyim istedim. Geldim ve gördüm ki, “zaten oldum” demek kendime yaptığın en büyük kötülükmüş. Kendime yardım etmek istiyormuşum da haberim bile yokmuş. Bu eğitimde zaman zaman serildim yerlere, üzüldüm, kızdım, şaşırdım herkese ve Demet’e. Ama haksızlık etmemeyi de öğrendim kendime. Öğrenmek, hem kendime yardım etmek hem de bana yardım edilmesine izin vermekmiş. PiKi ile karşılaşmak tesadüf değilmiş. Kendimi hem kötü hissettim hem de iyi. İyi hissetmemin duraklarından biri “kötü” sandığım duygularımda kalmam ya da kalmak istemem oldu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dilek Bandak / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Yorum Ajans / Grafiker (33) –

Kendimi hüzün dolu bir fonusun içine sıkışıp kalmış gibi hissediyordum. Sanki yaşama sevincimle, yaşamla, neşeyle bağlantım kopmuş gibiydi. Bu duyguları hissettim. Her ikisini de hüznü de, neşeyi de. Bu eğitimde doyasıya deneyimledim ve bu duyguların içimden akıp gitmesine izin verdim. Üstelik kendime itiraf edip, ama bir türlü kucaklaşamadığım bağımlılıklarımdan özgürleştiğimi derinden hissediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ebru Pehlivan / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Görsel Sanatlar Koordinatörü (46) / İstanbul

Duyglarınızı keşfetmek ve onlarla barış imzalamak istiyorsanız mutlaka bu eğitime katılın. Çok keyifli bir yolculuktu. Hayatınızda hâlâ çözemediğiniz, cevabını bulamadığınız sorularınız varsa, onlara çok farklı bir açıdan bakabilecek ve cevabına ulaşabileceksiniz. Çok keyifli bir yolculuktu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Esin Karabağ / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Anestezi Uzmanı (50) / İstanbul

Bu eğitim adı gibi birçok duygunun yaşanıldığı kendimi en özden tanımak için çok güzel bir fırsat. Kendini keşfetme yolculuğunda şaşırtacak birçok deneyimi yaşıyor, sana ağır gelen duygu ve düşüncelerden özgürleşiyor, hafifliyorsun. İçindeki BEN’e heyecanla ve keyifle yaklaşıyor, kendinle barışma yolunda önemli adımlar atıyorsun. Bu eğitimi seçmek kendime verdiğim çok özel ve güzel bir ödül.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / M. Baki Bıçak / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Ev Hanımı (40) / Çanakkale

Yaşam Okulu’nda artık bilinçaltı çalışmalarında olmaktan müthiş mutluyum. Yaşadığım onca farkındalıktan sonra, alıp hayatıma koyduğum, kazandığım tüm deneyimleri sekteye uğratabilecek olumsuz düşüncelerden tek tek kurtuluyorum, özgürleşiyorum. Özgürleşmenin getirdiği potansiyel alanlarımı en harika, en güzel, en pozitif, en keyifli duygularla doldurmanın hazzı ile PiKi 2’yi bitirdim. Teşekkürler Nil, teşekkürler Dilek, teşekler Emine, teşekkürler Ömer, teşekkürler Kuraldışı. Sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Maria Paola Sapienza / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Taş Ofisi / Mücevher ve İnşaat (26) / İstanbul

Yeniden doğmuş gibiyim, gün geçtikçe gerçek “BEN”e doğru ilerlediğimi hissediyor ve EVREN’in değerli bir parçası olduğumu görüyorum. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meral Yıldız / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Yönetici (26) / İstanbul

Kendimi keşfetme yolculuğunda adım adım gelişiyorum keyifle. Benim için çok önemli anda yaşıyorum. Bu dördüncü eğitimim önümde uzun bir yol var. Var olan değerlerime, kendime, kat be kat değer katıyorum. Kendimi seviyorum. Sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Sevgiler…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mukaddes Çalışır / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Öğretmen (50) / İstanbul

PiKi eğitiminin ikincisi olan Duygusal Denge (ilki Zihinsel Denge) daha derin bir arınma ve kendini tanıma yöntemi. Keşif yapmayı sever misin? Önce kendini keşfetmeye ne dersin? Bedeninin bilgeliğine güvenmek insana huzur veriyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Akbaş / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Eğitim Danışmanı (42) / İstanbul

Duygusal denge… Olağanüstü bir deneyim. Bedenin bilgeliğine birebir şahit olduğunuz ve bu bilgelik karşısında hayranlık duyduğunuz bir süreç. Derin temizlik, daha özgür bir ben için Yaşam Okulu’nun yanı sıra mutlaka almanızı öneriyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Kayacı / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Sigorta Brokeri (42) / İstanbul

Müthiş bir deneyim. Kendimi daha iyi tanımamı, keşfetmemi sağladı. Derinlerde saklı duygularımı fark edip dışarı çıkarıp hissettim. Hayatta bir kez yaşanabilecek deneyimler yaşadım. Kuş gibi hafifledim. Bedenimi ve duyguları keşfedip ve eksik yanımı tamamlayıp, bir bütün olmayı deneyimledim. Her şey için teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Soledad Sanchez Fernandez / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Egestar Kimya (38) / İzmir

PiKi 2 benim için çok şaşırtıcı bir eğitimdi. Kendim ile ilgili yaşadığım ve keşfettiğim duyguların kendi içimde olduklarını bilmiyordum. Bugün hayatımı yönlendiren duygularımın bilinçaltında olduğunu keşfettim. İçimde büyük duvarlar yıkılmaya başlamış hissediyorum, bundan sonra içimdeki duyguları daha dikkatli dinlemeye hazırım ve ona göre hayatımı daha büyük mutlulukla yaşayabilirim. Kendimi keşfettikten sonra etrafımdaki insanlarla paylaşmak gerektiğini öğrendim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yeşim Eratlı / 05-06-12-13 Mayıs 2012 / Bilgi İşlem / Bosch (43) / Bursa

PiKi herkesin alması zorunlu olan bir eğitim olmalı. Bu eğitim sayesinde her geçen gün özüme yaklaştığımı biliyorum. İçimdeki değişimi ve bunun dışa yansımasını keyifle izliyorum. Bildiğim ve bilmediğim tüm potansiyelimin açığa çıkması beni özgürleştiriyor. İyi ki varım! İyi ki varsınız!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Asuman Arıkan / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Ev Kadını (62) / İzmir

Çözülmeler hızlandı, daha temellere inmeye başladık. Yaşamadan anlaşılmıyor, nasıl oluyor, nasıl olur denebilecek şeyler. Yaşamaya değer. Hepsinin sonunda mutluluk var, yükü boşaltmak var. Daha ne olsun.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aylin Yeğin / 22-23-29-30 Ekim 2011 / İnşaat Mühendisi (41) / Gaziantep

Katıldığım bu sekizinci eğitimde şimdiye kadarki en güçlü deneyimi yaşadım. Hayatımızda öğretilmiş kalıpların yanı sıra yaşadığımız travmaları da fark ederek temizlemek çok önemli. Bu konuda zihinlerimiz güçlü birer engel, ruhumuz ise ihtiyaçlarımın bağımlısı olabiliyor zaman zaman. Bedenimizse olmak istediğimiz yolda engelleri fırsata, ihtiyaçları doyumluluğa dönüştürmedeki en büyük desteğimiz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşegül İlerigelen Özdemir / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Coca-Cola İçecek A.Ş. (37) / İstanbul

PiKi Seviye 1, Seviye 2 ve NLP eğitimini aldım. Bu eğitimlerle bile hayatımda değişimler başladı. Yaşam Okulunu bitirdiğim zaman nasıl olacağımı çok merak ediyorum. Katılımcılar başta Nil olmak üzere eğitimciler birer harika. Kendimi onlara ailemden daha yakın hissediyorum. Her eğitime ayrı bir heyecanla geliyorum. Çok güzel ve sürprizlerle dolu çalışmalar var. Enerjimi arttığını ve kendimi iyi hissediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Belgin Ağcabay / 22-23-29-30 Ekim 2011 / (53) / İzmir

Hayat kaliteni arttıran bir eğitim. Sağlık dersi içeriğinde bütün çocuklara mutlaka verilmesi gereken bir eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Burcu Kara / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Öğrenci (26) / İstanbul

Duygusal denge eğitimi, geçmişin duygu yüklerinden özgürleştiğim, yeniden doğduğumu hissettiğim eğitimdi. Bugün hayatımın ilk günü, yapacağım çok şey var ve ben artık cesurca adımlarımı atabiliyorum. Korkusuzca istediğim her şeyi gerçekleştirebilme gücünü hissediyorum. Kuraldışı aileme teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Deniz Bülbül / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Çevre Mühendisi (25) / İstanbul

Yine olağanüstü bir eğitimdi. İçsel yolculuğumda yeni bir aşamaya, yeni bir boyuta geçtiğimi hissediyorum. Bedensel olarak daha sağlıklı, ruhsal anlamda çok daha huzurluyum. İnsan denen mucize varlığın mucizelerini keşfetmeye başlamak inanılmaz bir serüven. Teşekkürler Kuraldışı.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Elvan Zihnioğlu / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Öğrenci (19) / İstanbul

PiKi Seviye 1’in ardından katıldığım PiKi Seviye 2 eğitiminde fiziksel, bedensel ve ruhsal boyutta inanılmaz değerli bilgiler, öğretiler aldım. Yüklerimden arındıkça özgürleştiğimi, rahatladığımı hissediyorum. PiKi Seviye 2’deki egzersizler diğer eğitimlerde fark ettiğim bazı sorunları çözümlememe fayda sağladı. Bedeninin bilgeliğini bana hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Esra Yıldız / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Mühendis (39) / Rize

Duygusal Denge eğitimi bol bol egzersiz yaptığımız bir eğitimdi. Hayatımı olumsuz yönde etkileyen çekirdek inançlarım temizlendi. Bundan sonraki hayatım boyunca her gün yapacağım nefes ve PiKi egzersizleri hayatıma girdi ve çok hızlı bir şekilde etkisini gösterdi. Bedenimin istediği her bilgiyi bana tıkır tıkır vermesi gerçek bir mucize. Geçmişin tüm kayıtları, istediğin her sorunun yanıtı kimseye değil sadece bedenime sormam ve cevabı almam çok büyüleyici. Kelimelerle anlatılamıyor yaşamak lazım. Bu deneyimleri bana yaşattıkları için Kuraldışı’na teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / F. Güzin Üreten / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Finansal Planlama Müdürü (37) / İstanbul

Bir çocuğun, ana rahmindeki süre boyunca, annesinin ve ceninin tüm etkilerini hissetmesinin ne demek olduğunu, çocuk için en önemli anların bu dönem içerisinde olduğunu öğrendim. Pek çok şeyi “gerçekten” geride bırakarak, affederek ve huzur içinde yaşıyorum. Kendini önemsemek, sevmek, doyumlu yaşamak, sağlıklı olmak ve bunlara sahip çıkmak çok güzel. Hepinize bana öğrettikleriniz ve katkılarınızdan dolayı şükran duyuyorum. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Funda Erdem / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Ankara Emeklilik / Bireysel Emeklilik Uzmanı (34) / İzmir

Çok yabancısı olduğumuz Bütünsel Kinesiyoloji kavramı uzaktan pek bir şey ifade etmiyor. Hatta okuyarak bile özümsemek mümkün değil. Ne zamanki egzersizler ve deneyimlerle yaşıyor ve hayatınızda da tekrar ediyorsunuz; bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığımızda mucizevi değişimler gerçekleşiyor. Enerjiye inansanız da, inanmasanız da kendi gerçekleştirdiğimiz mucizenin gücüyle var oluşunuzun hakkını vereceksiniz. PiKi öğrenmek bir boş zaman uğraşı değil, bir misyon!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gemma Kopri / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Mapp Merchandising Group / İnsan Kaynakları (36) / İstanbul

Geçmişin zincirlerinden kurtulmak için harika bir eğitim. Yıllarca sırtımızda taşıdığımız yükleri sonunda atabilmek. Yaşamda bize engel olan tüm o negatif inançları, pozitifleriyle değiştirmek için. Eğitimin sonunda “özgürüm” diyebilmek muhteşem, inanılmaz, anlatılamaz duygular. İyi ki katılmışım. Keşke herkesin bu eğitimi alması mümkün olsaydı…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / M. Doğu Yeşilel / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Global Education (40) / İstanbul

PiKi eğitimi, Yaşam Okulu’nun incisi diyebilirim. Bu eğitimlerin acilen tüm vatandaşlarımıza ulaşması gerçekliği fikrim, her geçen gün biraz daha güçleniyor. Bir anlamda çok şanslı biri olduğumu itiraf edebilirim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mehmet Karaboncuk / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Bankacı/T.Halk Bankası (45) / İstanbul

Bütünsel Kinesiyoloji mantıksal algılamanın çok üzerinde bir deniz. Ama bu denizin her damlasına dokunmak mucizeler yaratıyor. Bu denizde her insan olmak isteyene yer var. Damlaları ne kadar erken görebilirseniz mucizeye o kadar yakınsınız demektir. Nice bütünsel kinesiyoloji eğitimlerinde buluşmak üzere.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nazlı Bıçak / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Emekli (50) / Ankara

Bu eğitimlere sizler gibi bu yorumları okuduktan sonra kayıt yaptırmakta daha da ikna oldum. PiKi eğitiminin aslında ne olduğunu çok da araştırmadım. İyi ki de araştırmamışım çünkü benim doğrum buraya gelmeyi seçmekti. Hayatımın 37 senelik bölümünde herkese ve her şeye ayırdığım zaman, sevgiyi, güveni ve daha birçok şeyi kendimden ne kadar esirgediğimi ve aslında kimseye de doğru şekliyle vermediğimi fark ettim. Bu eğitimle kendimle tanışmanın adımlarını hızlandırmaya başladım. Yaşadığım deneyimler, yapılan uygulamalar şaşırtıcı derecede muhteşem sonuçlar veriyor. İş hayatımı, ailemle olan ilişkilerimi, dostluklarımı daha da geliştirdi. Potansiyelimi bana yeniden hatırlattı. Peki ya siz merak etmiyor musunuz POTANSİYELİNİZDE daha neler olduğunu. Sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nurhan Günay / 22-23-29-30 Ekim 2011 / İnş. Müh. –

Kabullenmediklerimi, kabullendiğim gerçekten yaşama dönmeye başladığım bir eğitim oldu. Artık bütüne katkı için hazırım ve yola çıktım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Öykü Yılmaz / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Güzellik Uzmanı (43) / İstanbul

PiKi Eğitimi sonuçların gözle görüldüğü, görmeden inanmam diyecek insanların mutlaka gelmesi gereken bir eğitim. Her gün ruhunuzla, bedeninizle ve zihninizle ilgili muhteşem farkındalıklar yaşanan bir eğitim. Bu eğitim sağlıklı kalmayı öğreten zihin-beden-ruh üçlemesini dengeye getirebileceğimizi gösteren bilgeliğini keşfettiğimiz muhteşem bir eğitim. Sağlığına önem veren kendini değerli gören herkesin yolunun geçmesi gereken bir workshop. Bütünsel Kinesiyolojinin hak ettiği ilgi ve değeri bulması umuduyla…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Rabia Yassıkaya / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Alice/BBDO – Reklamcı (40) / İstanbul

Hayatımda bir dönüm noktası oldu diyebilirim. Kendimi müthiş mutlu, enerjik hissediyorum. Bu eğitim yayılabildiği kadar yayılmalı. Nil’e, Dilek’e, Emine’ye, Ömer’e ve tabii ki önce kendime teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Renan Mamak / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Mat. Öğr. (57) / Adana

Bugün PiKi’nin 2. seviyesini tamamladım. Geçirmiş olduğum 4 günde yaşadığım deneyimler tarif edilemez. Kendimi özgürleşmiş ve hafiflemiş hissediyorum. Hayatımın kalitesinin artan ivmesi beni bile şaşırtıyor. Önümde daha uzun bir yol olduğunun bilincindeyim. Bu beni heyecanlandırıyor ve güzel geleceğim için umutlandırıyor. Böylesine pozitif ve sevgi dolu bir yerde, doğru bir yerde olduğum için kendimi kutluyorum. Bravo Renan!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selma Doğan / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Avukat (28) / İstanbul

PiKi Seviye 2’de inanılmaz farkındalıklar ve değişimler yaşadım. Hayatım ilginç bir şekilde gelişmeye ve güzelleşmeye başladı. Bu eğitimler sayesinde daha hafif daha canlı daha rahat daha mutlu, daha ne istediğini bilen bir insan oluyorum. Her eğitimde farklı gelişmeler yaşıyorum ve yaşamaya devam ediyorum. Herkes buraya gelmeli kendini keşfetmeli diyorum. Kuraldışı ailesini çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sevgi Gündüz Karlı / 22-23-29-30 Ekim 2011 / Dilbilimci (32) / Almanya

Bütünsel Kinesiyoloji bedenimizin doğal haliyle işleyişinin sağlık olduğunu ve onu ısrarla bozmak için neler yaptığımızın farkında olmamızı sağladı. Hepimiz beden ve enerji konusundaki deneyimlerimizle 5000 yıllık bir birikimin büyüsünü yaşadık. Bütünsel yaklaşımın önemini kavradık. İfade etmesi çok güç, deneyimlenmesi gerekiyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşen Erküçük / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Okul Müdürü / Öğretmen (43) / İstanbul

Bedenimin kendimi tanımam için duygularımı vs. yol gösterdiği birbirinden etkili uygulamalarla dolu günlerle geçen bu eğitimde rahatladım. Vücudumuzda biriken olumsuz enerjiyi boşalttık. Kendimizde beğenmediğimiz, bize yakışmayan davranışları attık. Enerjimizi yükselttik, başkalarının da enerjisini arttırmak çok keyifliydi. PiKi ile, kendimizi tanıma, duygularımızla yüzleşerek mutlu olma yolunda bir adım daha attığıma inanıyorum. Kendimi daha güçlü ve ruhumla barışık hissederek, yaşamıma devam ediyorum. Sezgilerim daha gelişkin. PiKi 5000 bin yıllık bilgileri çok değerli, ruhla yapılmazsa yararı olmuyor. Almak isteyenlerin Yaşam Okulu’nu da almaları daha yararlı olur. Bilinçle yapılınca uygulamalar çok zevkli oluyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Begüm Aygün / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Rehber Öğretmen (33) / İstanbul

Her dakikasında, içinde bulunduğuma şükrettiğim bir eğitimdi. Bütünlüğüme ulaşmamda, beni sabote eden bilinçaltı inanç ve duygu yüklerimden kurtulmamda, içimdeki sevgiyi daha fazla hissetmemde tarif edilmeyecek kadar büyük bir katalizör oldu. Ulaşmamız gereken tek noktanın içimizdeki sevgi olduğunu tüm hücrelerimle biliyorum artık. Bu eğitimdeki arkadaşlarım, eğitmenlerim iyi ki varlar. Onları çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Edine Süleymanoğlu / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Oyuncu (32) / İstanbul

PiKi, her aşamasında, her gününde yenilikler ve öğretilerle dolu çok özel bir eğitim. Bu aşamasında çok güzel farkındalıklara bizi ulaştıran harika uygulamalar yaşadık. İnsanın kendi içsel yolculuğunda, yol aldıran bir deneyimdi. Tüm arkadaşların paylaşımlarını dinleyerek geliştik. Eğitimi geliştiren 49’e ve uygulamaları yapan eğitmenlere teşekkürler. Yorulmanıza değdi. Herkesin bu eğitimi alması ve gelişmesi umuduyla. Sevgilerle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emine Arslantürk / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Bilgisayar Müh.(41) –

Her eğitimden daha meraklı, daha kendine yaklaşmış ve farkında çıkıyorum. Her köşe başının kişisel gelişimi ile doğduğu ülkemde biliyorum ki burası doğru adres. Eğitmenler yetkin ve sevgi dolu. PiKi ise bambaşka ve muhteşem bir dil. Bedenimin dilini öğreniyorum. Ve şimdiye kadar tüm biriktirdiklerimden, çöplerimden arınıyorum. Tüm bunlardan herkesin yararlanmasını çok istiyorum. Nil, Dilek, Emine ve Ömer iyi ki varsınız. Kendim olma yolunda rehberliğiniz için teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Füsun Şahin / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Genel Müdür / Serbest Ticaret (44) / İstanbul

İnançlarımı analiz edip hayata bağlanmamda çok büyük farkındalıklar yaşatan bu güzel workshop için çalışma arkadaşlarıma ve bütün ekibe teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gönül Ulugtan / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Remax Terminal / Broker (47) / İstanbul

Geçmiş deneyimlerin izlerinin üzerimde bu kadar etkili olduğunu fark etmemiştim. Kendimi sevmemenin, bu kadar çok yüklenmemin temelinde bu duygunun olduğunu gördüm. Sadece bu temizlik için bile bu eğitime gelirdim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meltem Ayran / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Öğrenci (24) / İstanbul

İnsanın kendini tanıması sahip olduğu gücün farkına varması tek kelimeyle bir “mucize”. Burada, önce bu mucizeye tanık oldum, sonra da gerçekten insan olmanın bu gücü keşfetmek ve anlamak değil, bu gücü bütünün hayrına, iyiliğe, güzelliğe kullanmak, erdem ve etik değerlere sahip olmak olduğunu kavradım. Aksi takdirde yaşam katlanılmaz bir yer haline gelirdi. Bu gücü hissetmek heyecan verici oludğu kadar, insana ciddi bir sorumluluk yüklüyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Murat Kuyluk / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Ege TV (52) / İzmir

Egzersizlerle dolu bir eğitimdi, kendine özgü yanı olan bu egzersizler, yaşanmış olan istemediğimiz birçok olaydan özgürleşmemize yardımcı oldu. Bu özgürlüğü ve temizliği sadece bilinç boyutunda değil, duygusal ve ruhsal boyutta yaşadım ve yaşayan arkadaşlarıma birebir tanık oldum. Hayatımı daha doyumlu yaşamak ve güzelleştirmek için kendime verdiğim en güzel armağanlardan biriydi. Hepinize teşekkürlerimi sunarım, sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Murat Onuk / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Yaşam Koçu (42) / İstanbul

Her şeyi bilen bedenimizin dilini anlamak yolunda bir adım daha ilerlemek, duygularım, inançlarım ve kendimde farkında olmadığım geçmişe ve geleceğe dönük pek çok konuda kendimi biraz daha tanımak fırsatını bulduğum bu eğitim için ne kadar şükran duysam azdır. Dilerim her birey hazır olduğunda bu deneyimi yaşama mutluluğuna erişir. Emeği olan herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Okan Özerdem / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / İş Geliştirme Md. / Kimya Yük. Müh. (56) / İstanbul

Hayatımda yaşadığım en derin kendimle yüzleşmeyi yaşadım. En derin korkularımı gördüm ve kendi kendime yaşayamadığım bir farkındalığı tecrübe ettim. Yaşam Okulu’ndaki diğer eğitimlere de destek olacağına inandığım bir eğitim oldu bu. Eğer bireysel gelişiminize gerçekten önem veriyorsanız, kaçırılmaması gereken bir eğitim daha önemlisi kaçırılmaması gereken bir deneyim bu workshop.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Seçil Köprülü / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / THY / Sorumlu Kabin Amiri (42) / İstanbul

Nil bizimle paylaştıkların için, evrene kattığın zenginlik için sonsuz şükran. İyi ki varsın. Bütünsel Kinesiyoloji inanılmaz zengin ve değerli bir dünya ve sen bu dünyanın kapılarını insanlara açıyorsun. Çok derin ve yoğun bilgiler sağlıyorsun bizlere, enerji ve bedene bütünsel yaklaşım, eğitimler sayesinde her birimizin yüreklerinde ruhlarında derinleşiyor anlamlanıyor. Yaşamın görünürden ve bilinirden çok daha derinlerde olduğu, bedenin ayrı ayrı parçalardan oluşan sıradan bir mekanizma olmadığı, bireyin bütünden apayrı tek başına bir parça olmadığı, özellikle insanın ve evrenin bütünlüğü git gide daha da derinlerde duyumsanıyor bizlerde. Ve bu bilinç yayıldıkça her şey çok daha güzel oluyor. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selin Kartal / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Eras Sigorta / Şirket Sahibi-Yönetici (48) / İstanbul

Yaşam Okulu eğitimlerine katıldığımda içimden hep çok uzun yorumlar yazmak geliyordu. Bu sefer gerçekten bir klişeye ihtiyaç duyuyorum: “Bu eğitim anlatılamaz, sadece yaşanır.” Bedeninle bağlantı kurabildiğinde nasıl bütün sorularına cevap geldiği ile ilgili müthiş bir deneyim. Her şeyin beyne ve mantığa teslim edildiği dünyamızda duygularla, kalple, insanlarla ve ruhumuzla tekrar bir tanışma fırsatı. Bu fırsatı kendime sunduğum için kendimi tebrik ediyorum. Bilgi ve deneyimlerimi cömertçe paylaşan Nil, Dilek, Emine ve Ömer’e de şükranlarımı sunuyorum. Bize bir şans daha verildi. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sezai Şahin / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Tekstil (25) / İstanbul

Yaşanmış duygularımızın bedenimizde bir kaydının olduğunu bir kez daha deneyimledim. Ben kayıtlardan özellikle sıkıntılı olanların temizlenmesi, şaşırtıcı nefes egzersizlerinin olumlu duygulara dönüşmesi ile adeta yeniden doğmuş gibi hissettim kendimi. Yaşam Okulu’nu tamamlayan tüm dostların bu eğitimi de almalarını öneriyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Suna Salkoviç / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / İspanya Başkonsolosluğu Tercüman / Sekreter (52) / İstanbul

Katıldığım bu eğitimin adı Duygusal Denge. Ancak ben dört günün sonunda anlıyorum ki aslında bu yaşamın dengesi. Geçmiş, gelecek ve An’ın tüm duygusal deneyimlerini bir arada yaşadığım muhteşem bir eğitimdi benim için. Kalemi elime alana kadar paylaşmak istediğim onca şeyin bir anda kelimelerle ifade edilemeyeceğini fark ettim. PiKi ifade edilemeyen ancak deneyimlenerek doyuma götüren mucizevî bir eğitim. Gerçekte kim olduğunuzu, neyi neden deneyimlediğinizi öğrenmek, farkında olmak ve fark yaratmak için kendinize bir iyilik yapın. Kuraldışı’na gelin ve sizi sabote eden inançlarınızdan, anlam veremediğiniz olumsuz duygularınızdan ve susmak bilmeyen zihninizin karmaşık seslerinden özgürleşin. Şükran ve yoğun haz duygusuyla buradan ayrılırken her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yasemin Tezcan / 23-24-30 Nisan 01 Mayıs 2011 / Diş teknisyeni (37) / İzmir

PiKi Duygusal Denge Eğitimi’nin duygularımı açığa çıkartmasını deneyimlemek, bilinçaltındaki çekirdek inançları balanslamak ve gerçekten derin bir temizlik yapmak müthiş. Bu eğitimde kendimi biraz daha tanıdığımı gözlemledim. Bundan sonraki Yaşam Okulu ve PiKi’nin diğer eğitimlerine katılmayı sabırla bekliyorum. PiKi’yi bizimle tanıştırdığı ve her şeyiyle hayatıma çok şey kattığı için Nil’e sonsuz teşekkürler. Ayrıca Dilek’e de çook teşekkürler, Emine, Ömer ve tüm katılımcılar hepinizi çok seviyorum. İyi ki Kuraldışı’yla tanıştım kendimi kazanacağımı biliyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aydın Gör / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Ortak / Fındık (53) / İstanbul

Öncelikle kendimi tanıdım. Gördüm ki hayatıma dair çok derinlerde yer etmiş ve
benzer olaylarla karşılaştığımda kullandığım bu kalıplardan kurtulmak için çok güzel enerji egzersizleri yaptık. Katı bir adamdan, esnek bir adam insan olma yolunda bana büyük katkılarınız oldu. İçimdeki kötü kalıplardan ve düşünce tohumlarından arındım. Hayata daha olumlu ve sevgiyle başlıyorum. Sağ olun, sevgili Nil, sevgili Dilek, sevgili Emine, sevgili Ömer teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Banu Uğurlu / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Tekstil (37) / İstanbul

Bu eğitimlere katılmadan önce kendimle bağlantımın tamamen koptuğunun bilincindeyim. Fakat bugün burada bu insanlarla, bu eğitimle ve uygulamalarımla bu bağın belki göbek bağı, belki yaşama ait bir kök, adı her ne ise tekrar bedenimde ve ruhumda filizlendiğini hissettim. Burada olduğum için kendimi kutluyor ve sizlere teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Batuhan Taşçılar / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Kuraldışı TV (53) / İstanbul

Bu eğitimde Piki Temel/Seviye 1’de olduğu gibi bedenin dilini öğrenmeye ve büyülenmeye devam ettik. Artık birçok şeyin sonuç haline gelmeden düzelmesini ya da gelişmesini sağlamak gerçekten çok keyifli. İstediğiniz her şeyi yapabilecek güce sahip olmak çok keyifli. Her şey için teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Canan Cengiz / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Pilates Trainer (37) / İstanbul

Piki çok gerekli ve kendimi tanıdım aslında bir altınmışım sadece rengim solmuş. İçimdeki gücü fark ettim. Kuraldışı’na şükranlarımı sunuyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Caner Eren / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Kimya Mühendisi (44) / İstanbul

Bu eğitim bana çok şey kattı ve kendimi öğretti. İnsan varlığının ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Neler yapabileceğimin farkına vardım. Her insanın gelmesi gereken bir eğitim, emin olun buna pişman olmazsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Celil Şengün / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Kimya Mühendisi (31) / İstanbul

Düş + Zaman = Gerçek. Geçmişi düşlediğin zaman gerçeğin geçmiş olur. Doğumunu düşlersen doğumunu yaşarsın. Şimdiyi düşlersen şimdiyi yaşarsın. Peki, bunların hepsini yaşayabiliyorsan ve üstüne Pi-Ki koyarsan ne olur biliyor musun? Birey, birey, birey olursun. Geçmişinden getirdiğin bütün yüklerimden arındım, gelecek için biletim elimde bitiriyorum bu eğitimi. Durak Piki Temel/Seviye 3.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dilek Onuk / 06-07-13-14 Kasım 2010 / THY / Doktor (32) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 1 üzerine, daha zorlayıcı ama arındırıcı ve özgürleştirici bir deneyim. Destekleri için tüm eğitmenlere çok teşekkür ederim. Eksikleri tamamlamaya
geleceğim. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere. Sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Eylem Kahramanoğlu / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Öğretmen/Serbest (32) / İstanbul

Affedemediğim insanları affedebildiğimi çok yoğun hissettiğim bir çalışmaydı. Annemi suçlayan ben onun beni sevdiğini, sıcaklığını hissettim. Aramızdaki sevgi alışverişini hissetim. Kendimi artık koruyabilecek güçlü bir kadın olduğumu fark ettim. Sürekli eleştiren, ezen, hayatımı aşağılayan olarak gördüğüm babamın beni korumaya ve güçlendirmeye çalıştığını hissettim. Babama ve kendime güvendim. Aramızda kopmamış zannettiğim göbek bağını kopardım. Özgürleştim, hafifledim, güvenim arttı.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nil Göker / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Aslan Hukuk Bürosu / Avukat (45) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 2 eğitiminde öğrendiğimiz ve uyguladığımız egzersizlerle bugüne kadar kendimi nasıl sabote ettiğimi fark ettim. Daha önce yanlışı başkalarında ararken ve suçlarken şimdi nedenini biliyor ve bundan özgürleşmenin keyfini yaşıyorum. Piki de öğrendiğim teknikler yaşam kalitemi de arttırdı. Artık yataktan çıkmak ve güne başlamak benim için bir eziyet değil. Enerjim arttı, azalırsa da nasıl yükselteceğimi biliyorum. Bu eğitimi katıldığım için çok mutluyum. Piki Temel/Seviye 3’ü heyecanla bekliyorum. Sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Okşan Edgü / 06-07-13-14 Kasım 2010 / (64) / İzmir

Sevgili Nil, her zamanki gibi çok faydalı bir eğitim geçirdim. Öğrendiklerimi severek uygulayacağım. Çok teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Özgen Saatçiler Şengün / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Öğretmen (35) / Alanya/Antalya

Kendimi tanıma, kendim olma maceram Piki Temel/Seviye 2 workshopu ile ivmelendi. Yoğun, keyifli, yüzleşmeli bir eğitim oldu. Doğduğum andan, şimdiki ana kadar yaşadığım stresli duygu ve düşünceleri geride bıraktım. Daha hafif olan yeni versiyonumla yeni maceralara hazırım. İçimde yaptığımız temizliklerle yeni hayatın, yeni dostların, yeni içimin bana katacağı bilgeliklere yer açıldı. Bana tanınan yeni hayat, hakkını vererek yaşayacağım bir hayat olacak. Kendim olma yolunda kendimi kabulle yola başlayacağım. Kendimi olduğum gibi seviyorum ve kabul ediyorum. Bizimle birlikte ter döken Nil’e Dilek’e Emine’ye şükranlarımı sunuyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Özatay / 06-07-13-14 Kasım 2010 / (52) / İstanbul

Dolu dolu yaşanan bir dört günlük eğitim sonunda, insanın kendini nasıl sabote ettiğini biraz daha farkına vardım.Kendimize ait en önemli temizliklerden bir tanesinin duygu temizliğinin yapıldığı bir eğitim olması da önemli kazançlardan bir tanesi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Serap Saylan / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Eğitimci (32) / İstanbul

Birçok bireysel gelişim kitabı okudum, psikologa gittiğim dönem oldu. Hiçbirinden istediğim şeyi alamadım. Birşeyler eksik kalıyordu. 49’ün okuduğum ilk kitabında benim için olduğunu anladım sanki. Böylece serüven başladı. Bu eğitimlere hiç şüphe duymadan başladım ve devam ediyorum. Kuraldışına, 49’e, Dilek’e, Emine’ye, Ömer’e ve herkese minnettarım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şeyda Sağdan / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Endüstri Mühendisi (34) / İstanbul

Düşünceler, duygularımın altında yatanlarla birleşerek oldukça şaşırtıcıydı. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissettiğim doğum deneyimi beni derinden etkiledi. Burdan şu sonuca vardım. Benim için doğum zordu ve başardım, gerisi daha kolay. Hayat kolay onu zor yapan benim algım. Ve içimdeki güç zorlukları yenmemi sağlayacak, cesur adımlar atıyorum. Hayatım benim kontrolümde.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şeyda Taşçılar / 06-07-13-14 Kasım 2010 / Vodafone / Mağaza Sorumlusu (30) / İstanbul

Evrenin gücünü ve enerjisini her bir hücresinde barındıran bedenimizin, bize söyleyeceği çok şey varmış. Bedenimiz aracılığı ile en ufak parçacığımızın bile sesini duyabilmek gerçekten muhteşem, anlamlı ve heyecan verici… Duyduğum bu seslerden kelimeleri aradım cümlelerini oluşturmak ve sonunda aynı dili konuşabiliyor olmak inanılmaz bir mutluluk, Yeni dil öğretmenlerimize en sıcak ve içten teşekkürlerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Adviye Akın / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Editör (34) / İstanbul

Piki Temel/Seviye 2 eğitimi ile birlikte hayatımdaki mucizeler çoğaldı. Hayatın bir mucize olduğunu damarlarımda hissediyorum. Bu mucizelerin yaşanması, oluşması için Piki bizim elimize verilen bir sihirli değnek sanki. Onu kullanmayı öğrettiğiniz için size sonsuz teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Banu Uzkut Onuk / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Emekli (62) / İstanbul

Tüm hücrelerime kadar hissettiğim doyum aldığım, özgürleştiğim, huzur bulduğum bir eğitimdi. Yaşam hedefimi odağımda tutan, zevk almamızı sağlayan bilinçaltımızın bizi sabote etmesine izin vermemeyi öğreten, geliştiren bir eğitimdi. Tüm eğitmenlerimizin enerjileri çok iyiydi ve bana çok iyi geldi. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Deniz Bülbül / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Arçelik / Elektrik Müh. (37) / Eskişehir

Piki aynı zamanda bilinçaltımıza bir yolculuk olduğu için çok kârlı olumlu sonuçlarını çok kısa bir sürede görebileceğiniz bir eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ece Batuk / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Serbest (49) / Çanakkale

Bu eğitimle bedenin bilgeliğini hayranlıkla izleyerek öğrendim. Kendimin en iyi versiyonu olma sürecimde büyük bir adım daha attım. Kuraldışı’ndaki her eğitim gibi bu eğitim de bize kendimizi kazandırdığı gibi, gelecek nesillere de büyük katkı sağlayacağına inandığım bilgiler edindim. Teşekkürler Kuraldışı Ailesi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Funda Akın / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Vestel (28) / İstanbul

Bu eğitimlerin dönüşüme çok katkısı olduğu inancındayım. Sonuna kadar sürdüreceğim. Çok teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gamze Aşnük / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Eczacı (45) / İstanbul

Hayatın ve anın içinde tam olarak var olduğunu hissettim. Özellikle çocukların bu eğitimleri almalarını çok isterim. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülden Tiryakioğlu / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Load Master (ACT AIRLINES) (34) / İstanbul

Her geçen gün yaşadığım farkındalıklar ve hayatımın anbean değiştiğini görmek harika. Nil, Saim harikasınız. Dilek, İrfan siz de harikasınız. Aslında
Her şey bir bütün olarak güzel. İyi ki varsınız, iyi ki varım, iyi ki buradayım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Melek Yağız / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Remax Center (45) / İstanbul

PiKi eğitimine, Yaşam Okulu Workshopları arasındaki süre çok uzun olduğu için ve bu boşlukta uzak kalmamak için almıştım. İyi ki almışım, bugüne kadar almış olduğum eğitimler PiKi ile tamamlanıyormuş. Özsaygı eğitimi alınca, tamam artık değerli ve yeterliyim demiştim, kendimi değersiz hissetmenin altında yatan olumsuz kaydımı bilmeden. O kayıt sürekli değersizlik hissi veriyordu ve anlamıyordum bu eğitime kadar. Bu eğitimi kelimelerle ifade edemiyorum. O kadar hafifim ki sürekli gülüyorum, zıplıyorum, yürürken bile. Mutlu olmak ne kadar kolaymış. Bu eğitime katıldığım için kendime ve herkese çok teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meryem Fırat / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Mühendis (29) / İstanbul

İyi ki, iyi ki…”iyi ki yapmışım”lar mahallesine yeni taşınan biri olarak, iyi ki varsınız, iyi ki gelmişim, iyi ki sizleri tanımışım ve iyi ki kendim için bu adımı atmışım diyorum. Yeni mahallemi çok seviyorum ve tadını çıkarıyorum. Yeniden doğmama emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Büyüme yolculuğumda yanımda olmanız dileğiyle. Sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nazlı Törer / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Elektrik Mühendisi (42) / İstanbul

Doyumlu ve mutlu bir yaşam istiyorsak, buna ulaşmanın yolu kişinin bireysel gelişimine emek vermesinden geçiyor. Bu bir seçim, her seçimin bir bedeli var. Yaşamınızın kahramanı mı, kurbanı mı olmayı seçiyorsunuz. Yaşadıklarınızı düşünmeyi mi seçiyorsunuz yoksa düşündüklerinizi hayata geçirmeyi mi seçiyorsunuz. Deneyin ve görün…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Oya Öztürk / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Doktor (40) / Tekirdağ

Her şey bir bütün aslında. Yaşam Okulu ile başlamış olduğum yolculuğuma PiKi’lerle devam etmek ayrı bir keyif ve haz. İnanılmaz deneyimler yaşadım. Bu eğitimlerdeki her bir egzersizin içinde olarak, yaşayarak deneyimledim. Beni engelleyen, sınırlayan şeylerin neler olduğunu fark ettim. Mucizenin ne olduğunu gördüm. Mucizeyi yaşadım. Mucize benim aslında. Her bir eğitimle kendi güzelliklerimin farkına vardım. Yaşadığım ertelenmişlikleri hayatımın her alanına yaydığımı, kaçışlarımın neler olduğunu fark ettim. Şimdi hayatımı ertelemeden, kaçmadan olduğu gibi yaşamayı seçiyorum. Bunu fark etmemde bana katalizör olan eğitmenlerime teşekkür ediyorum. Sizi çok seviyorum. Kendim olma yolculuğunda yolumun sizinle kesişmesinden dolayı çok mutluyum. Tüm sevgimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Özgür Akkan / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / İSG / Havacılık (42) / İstanbul

Hiç tahmin edemezdim ki, kendimi üzmeme sebep olan şeylerin çözümün bu kadar kolay olduğunu. Eğer mutsuzluğumuz hayatımızın kontrolünü eline almış gibi hissediyorsak, bir şeylerin ters gittiğini kabul etmeli ve bunun çözümünün olduğunu ta içimizde derinlerde yakalamalı ve bedenimizi bizim için en iyi olana bırakmalıyız. Ne kadar erken yakalarsak hayatı, o kadar anlam kazanırız. Umarım, benim tecrübemi okuyan herkesi harekete geçirebilirim. Ben artık her yerde herkesle birim, en az benim kadar fayda sağlamanız dileğiyle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Perihan Yavuz / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Mütes Mühendislik / Makine Müh. (54) / İstanbul

Bu eğitim bana PiKi Temel/Seviye 1’den çok farklı geldi ve çok etkilendim. Oldukça yararlı şeyler öğrendim, uyguladım. Kendimle yakınlarımla olan ilişkilerimi çok net olarak gördüm ve nasıl daha doyumlu hale getirebileceğimi öğrendim, bedenin nasıl böyle her şeyi bildiğine şaştım ve kabul ettim. Artık direnmemeyi ve keyfine varmayı seçtim. Teşekkür ederim her şey için.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar İmer / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Market Intelligence Manager (38) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 1’in üzerine ustaca yapılandırılmış bir eğitim, insanı anın ve kendinin farkındalığına yönlendiriyor. Yaşam yolculuğunu daha keyifli bir deneyime dönüştürmek için gerek PiKi Temel/Seviye 1 gerek Seviye 2, algılamanın ve gelişimin çok daha açık olduğu çocuk yaşlarda verilmesini diliyorum. Kendi yolculuğumda da her yeni gün karşılaşacağım olumlu olumsuz uyarıları sevgiyle kucaklamaya hazırlamak oldukça keyif ve güven verici. Bu rahatlığın farkına varmama aracılık eden Nil, Saim, Dilek ve İrfan’a ve orada tanıdığım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hepimiz her gün daha iyiye gidelim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sema Alkan / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Remax-İnci (37) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 2 eğitimine gelirken beni bu kadar derinden etkileyen, dönüştüren başka bir insan haline getiren tam anlamıyla bir maceraya atıldığımın hiç farkında değildim. Bana en uzak dediklerimin çok yakın olduğunu gördüm, çok şaşırdım. Sanki yıllardır tanıdığım, bildiğim insanlarla, belki de en güvende olduğum yuvamdaydım. Hem arkadaşlarımın paylaştıklarından, hem kendi farkındalıklarımdan çok şey öğrendim. Bana ağırlık verdiğini düşündüğüm acıların bazısı kül olup yandı bitti yok oldu. Kimisi uçtu gitti, kimisi de hiç orada olmamıştı. Yaşadıklarım için, bu huzur ve rahatlama duygusu için ne kadar teşekkür etsem az. Sizler harikasınız, Kuraldışı’na gelmiş olduğum için çok mutluyum, iyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Silvia Kopri / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / (35) Antalya

Hayata, mutluluğa evet, evet, evet demeye hazırsanız ve bunu yapabilmek için en uygun yolu evrene sipariş ettiyseniz, işte burada, karşınızda. Siparişiniz hazır sizi bekliyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yıldız Topçu / 26-27 Haziran 03-04 Temmuz 2010 / Göz Doktoru (34) / İstanbul

PiKi vücudumuzu keşfetme yolculuğu, PiKi sağlıklı olma, PiKi nazar boncuğu. PiKi ile öğrendik, meridyen noktalarını, olumluya çevirdik tüm olumsuzlukları. PiKi ile enerjim, bin kat daha yükseldi, enerji ile doldum, ruhum kendine geldi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Evren Şahinoğlu / 07-08-14-15 Kasım 2009 / Avukat (37) / İstanbul

Ağırlıklı olarak sol beynimi kullanan bir kişi olarak, PiKi eğitimlerine tedirginlik ve kuşku ile başlamıştım. Egzersizlerde yaşadığım duygular, paylaşımlar, deneyimler sonasında kendimi dünümle kıyasladığımda nasıl geliştiğimi gösterdi bana. Keyif, haz ve coşku dolu bir hayat için enerji dengelemesinin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Rüya gibi geçen 4 gün sonunda, günlük hayatta çok kolay uygulayabileceğim pek çok teknik öğrendim. Kuşku ile baktığım PiKi öğretisinin kısa vadeli sonuçları bile beni çok tatmin etti. Uzun vadede de bu öğretiyi, teknikleri hayatımın vazgeçilmez bir parçası yapacağım. Her doğumun bir mucize olduğu söylenir, 4 günde onlarca mucizeye tanık oldum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emine Arslan / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Aromatherapy-Kine terapist (36) / İstanbul

PiKi benim kendime yolculuğumun başladığı ilk adım da mucizelerini bana yaşatan çok önemli bir keşifdi. PiKi ile bedenimin her parçasının ayrı bir dili olduğunu, bana anlatmak istediklerini ve sağlıklı insan olabilmenin keşfini yaşadım. PiKi ile öğrenilmiş, kalıplaşmış ve kendimizi sabote ettiğimiz, pek çok duygudan çok kolay bir şekilde özgürleşmeyi öğrendi. Bu her insanın yaşamına mutlak girmesi gereken, çok değerli bir paylaşımdı. Her birimizin yaşamının, sağlığının sorumluluğunu alması gerekiyor. Hayatıma her gün yeni bir boyut açan Kuraldışı aileme çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zeynep Bozbay / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Mimar (33) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 2 harika bir eğitimdi. Harika tekniklerle tanıştım. Yaşam Okulu’nda olduğu gibi PiKi eğitiminde gücün kendimizde olduğunu deneyimledim. PiKi de bu gücü nasıl harekete geçireceğimiz ile ilgili teknikler öğrendim. Özüme doğru yaptığım yolculuğumu çok hızlandırdı. Kendime güvenim daha çok arttı. Enerjiyle çalışmak, deneyimlemek, harika bir duygu. Hepimizin enerji olduğunu duymuştum. Bunu idrak ettim. Kendime ve bütüne daha yararlı bir birey olma yolunda bana güç verdi. Teşekkürler Kuraldışı, artık kendimden ve hayatımdan daha çok zevk alıyorum. Buradan öğrendiklerimle kendimi aşıyorum. Sevgilerim…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Adnan Bozbay / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Akademisyen (30) / Ankara

Bence bu eğitim insanın özüne ulaşma yolculuğunda eşsiz bir anahtar olmuş, her kelimesi benim için çok değerliydi. Bedemizin herşeyi bildiğini birçok kez duydum. Fakat bunu bire bir yaşayıp hayretle tanık olmak benim gibi sol beyin ağırlıklı biri için süper ötesi bir deneyimdi. Çekirdek inançlarımız doğum anı gibi kayıtlarımızı değğiştirmek benim için hayatımızı yeniden şekillendirmekle eş anlam taşıdığını net bir şekilde söylebilirim. Her gün geliştiğimi deneyimliyorum emeğinize enerjinize sağlık sizleri seviyorum iyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Yıldız Karacasoy / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Finans (27) / İzmir

Ben PiKi Temel/Seviye 2 eğitiminde Yaşam Okulu’nda aldığım eğitimlerin de temelimi hazırlamasıyla muhteşem bir mucize yaşadım. İstiyorum ki herkes bu eğitimlerden yararlansın ve kendi mucizesini yaşasın benim gibi. İstiyorum ki benim mucizem nice insana umut olsun, örnek olsun, ilham versin. Ben iyileştim! Evet, artık ben iyileştim. Bu eğitime böbrek rahatsızlığı geçiren, diyalize girmek zorunda olan biri olarak geldim. Ama böbreğiyle iletişim kurup, “iyileşme” haberini bizzat böbreğinden alan, sonra defalarca farklı şekilde bunun teyitini yaşayan, kendi gücünün farkında, enerjisi, neşesi uzaya fırlamış, sağlıklı biri olarak geri döndüm. Yaşam Okulu’nda kendime hayatıma kavuştum. PiKi ile sağlığıma kavuştum. Müthiş bir huzur, dinginlik ve güven hissediyorum. Kendime, evrene, gücüme, hayatımın muhteşemliğine duyduğum güveni ifade güçlü, sevgi dolu, başarılı, cesur bir kadınım. Ama Nil ve Saim olmasaydı, ben hâlâ diyalize giren mutsuz bir kadın olacaktım. Herşeyin mümkün olduğunu anlamamı ve başarmamı sağlayan Nil ve Saim’e sonsuz teşekkür ediyorum. Nil ve Saim sizi çok seviyorum, ikinize de aşığım. Sevgiyle kalın…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selda Salar / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Müşteri Temsilcisi (36) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 1’de temellerin sarsılması ve taşların yerinden oynaması ile birlikte Seviye 2’de kökten temizlik başladı. Herşeyin asılnda ne kadar kolay olduğunu ve biz insanların kendi hayatımızı kendimizin zehir ettiğimizi görmek ne kadar üzücü ise de hayatın her döneminde bir çıkış noktasının olabildiğini ve gerçek mucizleri görmek şaşırtıcı ve inanılmaz geliyor. Bir yandan şaşkınım, bir yandan bu gelişimin hayatımdaki etkilerini düşünmek heyecan verici. PiKi’yi herkese tavsiye edeceğim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fatma Karabıyık / 19-20-21-22 Eylül 2009 / MY GYM / İşletme (33) / İstanbul

Emek verilerek, özenle hazırlanmış, şu andaki olmamız gereken seviyeye dair tüm bilgiler sindire sindire anlatılmış harika bir eğitim. Gerçekten samimiyetle, özden veriyorsunuz tüm değerli bilgilerinizi. Kıskançlık yok, püf noktası yok, sadece biz biliriz, biz yaparız, bize özel tutumu yok. Yıllarca, büyük uğraşılar vererek kazandığınız, emek vererek kafa yorarak çok şey katıp çok güzel sentezlerle donattığınız Psiko Kinesiyoloji bilgilerinizi bizimle, daha doğrusu evrenin yararına tüm insanlıkla paylaştığınız için sonsuz sevgiler, teşekkürler… Verdiğiniz tüm eğitimler, kesinlikle çok yararlı, değerli ve özel. Harikasınız. Hepinizin ömrüne bereket.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Cengiz Macun / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Sekreter (35) / İstanbul

Bu eğitim ile kendimi iyileştirme yolunda yoğun bir duygu hissediyorum. Ve duyguların yaşamımızdaki PiKi uygulamalarında net olarak görebildim. İçimdeki iyileştirici enerji harekete geçti. Bu beni şimdiden heyecanlandırıyor. Artık şimdi ve andayım. Eğitmenlerim Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şerife Dalcı / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Mali İşler Yöneticisi Emekli (49) / İstanbul

PiKi eğitimleri ile bedeninizin bilgeliğini keşfediyor, gücün bedenin zekasında olduğunu içten bir şekilde deneyimliyebiliyorsunuz. Kendinizi tanıma ve keşfetme, olumsuz bilinçaltı kasetlerinin yerine olumlu inançları ekmek için güzel bir eğitim. Doğumumuzu ölümümüzü ve tüm yaşamımızı bilinçli/bilinçsiz seçimlerimize belirliyoruz. Bilinçli seçimlerinizle, bedeninizi okuyarak, yaşamınızı yeniden yaşama sizin elinizde. PiKi ve Yaşam Okulu eğitimleri evrenin bizlere armağanı. Evrenin bu armağanları ile yaşamınızı kazanmaya hazır olun. Seçim sizin. Sevgilerimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nilgün Saraçoğlu / 19-20-21-22 Eylül 2009 / -48

PiKi hayatımın dönümü oldu. Bugün gerçeğimle yüzleşme deneyimi yaşadım. PiKi eğitimimi almak için bohçamı alıp başka şehirden çıkıp gelmiştim. Zorlu bir mücadele idi. Arkadaşlarımdan gelen destek ve güzel sözler beni güçlendirmesi gerekirken kendimi çok kötü hissetmeye başlamıştım. “Sen çok güçlü bir kadınsın, sen çok cesursun”, kendi halime bakıyordum. Cesurluluk-güç bunun neresinde ben sığınmaevindeyim. Onun için arkadalarım beni güçlendiriyorlar bana acıyorlar diyordum. Oysa ben kendime acımaktan başarılarımı bile göremez olmuştum. Bugün kendime acırken bir gerçekle karşılaştım. Bana acıyan yoktu. Ben kendime acıdığım için onca gözyaşı döküyordum. Ben güçlü ve başarılı bir kadın olmanın çabasını verdiğimi düşünüyordum, olduğuma inanmak istemiyordum. PiKi bu gücün bende olduğunu dolu dolu bugün gösterdi. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zeynep Çıtak / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Makine Müh. (47) / Bursa

PiKi’nin ve Yaşam Okulu tam bir bütün olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Yaşam Okulu’nda birçok bilgi öğrenip kendi isteklerimizi, öğreniyoruz, kendimizi tanıyoruz, yaşam amacımızı öğreniyoruz. Kısacası insan olarak varlığımızın anlamını keşfediyoruz. PiKi ise Yaşam Okulu’nda öğrendiğimiz kendimizin neden hâlâ ilerleyemediğini, kısacası amaçlarımız hedeflerimiz yolunda ilerlememizi engelleyen bilinçaltı kayıtlarımızın temizliği için mutlaka gerekli. Evet diyorum ki tamam birçok şey öğrendim gitmem gereken yolu biliyorum neden bir türlü yürümeye başlayamıyorum? PiKi’yle fark ettim ki hiç bilmediğim, o kadar çok bilinçaltı kaydım varmış ki beni engelleyen, ana rahmine düştüğümüz andan itibaren üstelik. Çok şükür ki PiKi teknikleriyle birçok bilinçaltı kaydımı bulduk ve bana olumsuz kayıt yapan çapaları değiştirdik. Hep derdim ki şimdi tamam, aslında değilmiş belki de her eğitimin sonunda bunu yine söyleyeceğim şimdi tamam. Ama artık biliyorum ki hiçbir zaman tamam olmayacak. Bu yolculuk ömür boyu sürecek çok keyifli ve mucizelerle dolu bir yolculuk. Her eğitimle ve sonrasındaki özümseme süresindeki farkındalıkları yaşayıp birer birer yaşama daha sıkı sarılmak muhteşem bir duygu. En güzel keşif insanın kendi içine yaptığı keşifmiş. Sizi seviyorum, iyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülay Özkan / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Mühendis / İzmir

Bu dört gün süratli bir şekilde geçti. Eğitim süresince günlerin bilincinde değildim. Zaman kavramı durmuştu sanki. Bu süreçte kendimden kopuşlar da yaşadım. Kendimi diğer kişilerle kıyaslamalar da. En çok da bunu yaptım ve bunun geri bildirimini almak benim için güzledi. Kendimin özel ve tek olduğumun ve her an gelişim içinde olduğumu fark ettim. Teşekkür ediyorum. Başta Saim ve Nil olmak üzere Ayşen’e, Dilek’e ve tüm eğitimdeki arkadaşlarıma. İyi ki varsınız. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Serap Zerener / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Öğretmen (46) / İstanbul

İnsan olarak potansiyelimi daha çok keşfettim ve hayran olduğum bir eğitimdi. PiKi müthiş bir hediye. Bilmediğimiz boyutlarımızı tanımak, kendimizi, duygularımızı, hayatımızı daha bilinçli yönetmek için donanım sağlıyor Kuraldışı eğitimleri. Yaşama olan inancımı daha da artırıyor, kocaman bir “EVEEEET” dememi sağlıyor. Enerjimi artık nasıl daha etkin kullanacağımı biliyorum, hayatıma ve başkalarının yaşamlarına nasıl daha olumlu dokunurum bunu biliyorum. Nil ve Saim iyi ki varsınız, varolmanın tadını çıkarmak çok kolay. Herkesin “otomatiğe sarmış yaşamdan” “bilinçle yaratılan yaşamlara geçmesi” temmennimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Serap Zerener / 19-20-21-22 Eylül 2009 / (32) / İstanbul

İnsan olarak potansiyelimi daha çok keşfettim ve hayran olduğum bir eğitimdi. PiKi müthiş bir hediye. Bilmediğimiz boyutlarımızı tanımak, kendimizi, duygularımızı, hayatımızı daha bilinçli yönetmek için donanım sağlıyor Kuraldışı eğitimleri. Yaşama olan inancımı daha da artırıyor, kocaman bir “EVEEEET” dememi sağlıyor. Enerjimi artık nasıl daha etkin kullanacağımı biliyorum, hayatıma ve başkalarının yaşamlarına nasıl daha olumlu dokunurum bunu biliyorum. Nil ve Saim iyi ki varsınız, varolmanın tadını çıkarmak çok kolay. Herkesin “otomatiğe sarmış yaşamdan” “bilinçle yaratılan yaşamlara geçmesi” temmennimle…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Coşkun Özavnik / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Psikolog (49) / İstanbul

Hayatımın en güzel bayramını geçirdim. Sadece kendim vardım belli fakat sevdiğim, değer verdiğim bütün insanlari çin çoğaldım. Temizlendim, kendimi gördüm, Hayallerimden, ideallerimden uzaklaşmış benden hiç hoşlanmadım. Bu ben değildim. Ama bu bayramda yeniden doğdum. Artık neleri nasıl başaracağımı biliyorum. Eşimi, canım kızlarımı ve canım işimi artık daha bilinçli seviyorum. Onlara nasıl bir ben sunacağımı biliyorum. Bir çocuk heyecanı ve saflığıyla, yıpranmadan yıpranmadan. Benim başaracağım amaçlarım var kendim için. İşim için, sevdiklerim için ve işim için. Beni yeniden doğrulttuğunuz için teşekkür ederim Nil ve Saim insanlık için iyi ki varsınız. Çok değerlisiniz ve gereklisiniz. Işığım oldunuz. Sevgiler… Ayşen ve Dilek teşekkür ederim. Bu bilge insanlar yeni bir dünya yaratıyorlar. Teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fahriye Ayık Sezer / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Mali Müşavir (34) / Ankara

Tıp eğitimi almış biriyim. Her şeyin tahlillerle, ilaçlarla, hastanelerle iyileştirildiğini bir eğitim aldım. Ama bu yöntemlerin yetmediği bir sürü örneklerle karşılaştım. Alternatif arayışlara girdiğim bir dönemde PiKi ile karşılaştım ve öğrenmek için Kuraldışı’ndayım. Eğitim hâlâ devam ediyor. Burda öğrendiğim yöntemlerin bu kadar kolay ve uygulanabilir olması beni hayrete düşürdü. Bu eğitimde öğrendiklerimin hastlarımın tedavisinde kullanmayı düşünüyorum. Ayraca bireysel gelişimime katkısı olan ilişkilerimin düzelmesine katkısı olan birçok farkındalık yaşadım. Herşey için teşekkürler…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Hülya Özcan / 19-20-21-22 Eylül 2009 / TKDK / Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı (35) / Çanakkale

Kuraldışı’nda aldığım her eğitimde farklı deneyimler ve güzellikler yaşıyorum. PiKi eğitimi teknik eğitim yanında duygulara ve ben’e yönelik çalışmaları olan çok kaliteli bir eğitim. Aynı zamanda Yaşam Okulu’na devam eden biri olarak diyebilirim ki PiKi ve Yaşam Okulu’nun birbirlerini destekleyen eğitimler olması benim için çok faydalı oldu. Her eğitimden sonra hissettiğim ortak duygu “iyi ki burdayım” duygusunu PiKi eğitiminde de hissediyorum. Nil ve Saim’e insanların hayatlarına benim hayatıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ebru Sözer / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Emag / Eğitim (50) / İzmir

Bu eğitim benim, hayatımda üst kabuklar, orta kabuklar ve hatta alttaki kabuklar çıkıp gittikten sonra en derinde kalan kendimle ilgili bilinçaltı kayıtlara ulaşmamı ve onları temizlememi, sonra üzerine değerli kayıtlar oluşturmamı sağladı. Hem de çok kısa bir zamanda. Evet ben yaşam okulunda ve de yaşamın kendisinde hayatı workshop olarak kullanarak, çok temizlik yapmışım. Bunları da burada tekrar anladım. Artık kendi dinginliğime ve huzuruma ve haz dolu yaşamıma adım attım, onu keşfediyorum. Daha güzeli var mı? Bu müthiş. Ayrıca insan kendini gelişime, dönüşüme adadığında ortada bedensel rahatsızlıkta kalmıyor. Sorumluluklarımı alan bir insan oldum. Duygu, düşünce ve hareket tutarlılığı ne içimde hissediyorum artık. Her öğrendiğimi hayatımda uyguluyorum. Bu çok değerli alet ve edevat için çok teşekkürler. Şükran duygumu harekete geçirdim tekrar. Vermeyi öğrettiğiniz için de çok teşekkürler, almayı öğrettiğiniz içinde çok teşekkürler. Şimdi hayata kök salabilirim biliyorum. Müthişsiniz, müthişiz. Ben de müthişim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Kemal Biçer / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Muhasebeci (51) / İzmir

Söylenecek tek bir söz “harika” sizde gelin gerçeği göreceksiniz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Şenoğlu / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Uzm. Ecz. (52) / Ankara

En iyi yolculuğun kendine olan yolculuk olduğunu, en güzel bilginin kendini bilmek olduğunu, insanın kendini bildiği zaman bütün evreni anladığını bu eğitim ile öğrendim. Benim için güzel bir yolculuk başladı. Nil’e, Saim’e, Dilek’e ve Ayşen’e çok teşekkür ediyorum. Hepsi bana ayna oldu, olmaya da devam edecekler. Hepinizi kucaklıyorum. Sevgi ile kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mert Aksongur / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Petromat (36) / İstanbul

Hayatımla ilgili aradığım çözümlerin cevaplarının tekniklerde değil bende olduğunu öğrendiğim harika bir deneyimdi. Kendimin giderek daha çok sürece odaklandığını hissediyorum. Sonuca değil… Hepimizin duyguları hasta. Duygularımızı iyileştirecek tek gerçek güç de bizde. Buradaki ortam bu gücün dışarı çıkmasına olanak sağlıyor ve herkesi farklı ve beklemediği duygularından yakalıyor. Ben çok büyük bir çözülme ya da sağaltım yaşamadım ama bunun da bir süreç olduğunun farkındayım ve yaşama güveniyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Marife Kaya / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Mühendis (44) / İstanbul

Özel bir bayram yaşadım ben bu bayram. PiKi Temel/Seviye 1’e geçen Şubat ayında geldim. Kitap ve DVD den pek çok bilgi öğrendim. Seviye 2’de ise hem bunları birebir uygulamasını gördüm, hissettim ve yaşadım. Enerji varlıklar olan biz insanın gerçek gücünü deneyimledim. Benim için çok önemli ve hayatımın inancı olan pek çok yanlış inanç ve kalıplardan kurtuldum. Beni yeniden doğduğum hem de 21 Eylül’de, gerçek yaşama güzel bir enerji olarak. Hayatın kaynağı sevgi ve enerji bunu bildim, öğrendim. Yaşama dair ne varsa paylaşmak için geldim. Ve paylaştım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Songül Öztürkcan / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Emlak Danışmanı (40) / İstanbul

İçimdeki boşluğun, yolumdaki engellerin sebeplerini buldum. Kahkahalarla güldüm. Yaşamımın her anını sorguladım. Değiştim. Geliştim. Ruhum temizlendi. Arındım. İçim ışıkla, sevgiyle doldu. Yaşam sıkı dur ben temeli sağlam yaptım. Şimdi sanat yapma zamanı. İnsanlar mimari görecek. Yaşamımı sanat gibi yaşamaya gidiyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meltem Atmaca / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Lojistik uzmanı (30) / İstanbul

Yaşam Okulu mezuniyetimden sonra tekrar Kuraldışı Ailesi’ni ziyaret etmek çok büyük mutluluk. PiKi Temel/Seviye 1 eğitiminde aldığım bilgileri, Seviye 2 eğitiminde daha detaylı bir şekilde kullandım. Ve bu eğitimde tam anlmayıla yeniden doğdum. Bu doğuşumun, Şubat ayında doğacak olan bebeğime enerji aktarımı konusunda büyük faydası olacağından eminim. Yaşam Okulu’nda öğrendiğim bilgiler ile bireysel gelişimim konusunda çok yol katettim ve yoluma devam ediyorum. Biliyorum ki, PiKi Eğitimleri ile doğduğum andan itibaren sahip olduğum enerjileri dengelemeyi ve olumsuz enerjilerden temizlenmeyi öğrendim. Yaşam Okulu ve PiKi Eğitimleri tam bir bütün oluşturuyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Arzu Keleş / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Di-Med (46) / İstanbul

Her eğitimde yeni bir kapı, yeni bir bakış kazanıyorum. Acılarıma baktığım açıyı değiştirdim bu eğitimde. Aslolan neye baktığınız değil nasıl baktığınız! Ve fark bir nokta (.) kadar 🙂 önemli bir nokta ama. Beni her defasında buraya çeken tüm sihrin (şayet varsa böyle bir şey) kendimizde olduğunu sürekli ezbere almamızı sağlamalarıdır. Her eğitimde illa ki şu cümle vardır. “Mucize Sensin” bir başkası değil. Kendini sadece ve sadece SEN İYİLEŞTİREBİLİRSİN. Ve seçim senin! 🙂

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Funda Erdemir / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Edebiyat Öğretmeni (35) / İstanbul

Her zamanki gibi süprizlerle dolu bir eğitimdi. İyi ki geldim ve iyi ki buradayım. Bilincimin çok derinlerine ektiğim kendimi sabote eden olumsuz inançlarımla düşüncelerimle yüzleştim ve onlardan özgürleştim. Yeni Ben’in inşaatımın temelini yeniden attım. Şimdi bugüne kadar edindiğim tüm bilgiler ve potansiyellerim birlikte en iyi versiyonumun yaratımı için el ele bu temelin üzerinde yükselecek. Artık yolum açık ve kendim yaşam misyonumun planımın önünde engel olmayacağım. Kendimin en iyi versiyonu olabilmek için mutlu huzurlu doyumlu bolluk içinde bir hayatı yaşamak için kendime izin veriyorum, verdim. PiKi eğitimleri ile zihinsel, ruhsal, bedensel uyum ve bütünselliğime ulaştım. Tam ve bütün bir birey olarak artık yaşam planımı misyonumu gerçekleştirmek ve bütüne katkıda bulunarak hem kendimi hem de yaşamımdaki insanları beslemek için hazırım. Bu dönüşümün mimarları olan Nil ve Saim’e ve tüm eğitmen arkadaşlarıma, eğitimlerdeki katılımcı arkadaşlarıma yürekten şükrediyorum. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Beyhan Uluç / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Toplum Dost Tarım Hareketi – Çiftçi (32) / Kocaeli

Yaşamımın dönüm noktalarından birini yaşadım. Kendimi hiçbir zaman böyle hafif ve rahatlamış hissetmedim. Hayatım boyunca aradığım soruların cevaplarını bana bedenim söyledi. İnanılmaz bir şey. Yaşamla ilgili tüm bildiklerimin hiçbir işe yaramadığını ve peşinden koştuğum tüm değerlerin ve en önemlisi sevginin zaten bende olduğunu deneyimleme şansına sahip oldum. Müthiş bir deneyim. Hiçbir şey bilmediğimi fark ettim. Bu farkındalıkları yaşamama araç olan Nil, Saim, Ayşen ve Dilek’e teşekkür ederim. Yaşamımda benden daha güzel hediyeler alamazdım. Sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Elif Vardar / 19-20-21-22 Eylül 2009 / Endüstri Mühendisi (35) / İstanbul

Hayat çok değerli, zaman çok değerli ve ben çok değerliyim. Bunu bu kadar kısa zamanda faketmeme aracı olduğunuz için size, burada tanıştığım tüm yeni dostlarıma ve kendime (bu eğitime katılmayı hediye ettiğim için) teşekkür ediyorum. Burada hiç beklemediğim deneyimler ve farkındalıklar yaşadım. Hayatımı sabote eden, fakat sabote ettiğinin farkında olmadığım olumsuz duygularımla yüzleştim ve onlarda özgürleştim. Ve şimdi kibirimi bir kenara bıraktım; değerli, yeterli ve özgür olmanın tadını çıkartıyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dilek Taşçılar / 2010 Öncesi / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

Muhteşem bir dört gün geçirdim. Bir sürü tekniğin bir arada kullanılarak, korkulardan arınmak, duygusal temizlik yapmak ve o esnada bir dizi farkındalık yaşamak, adeta yeniden doğuş gibiydi. PiKi, bana kendimi yuvada hissettirdi. Kendimde yaşadığım deneyim ve dönüşümlerin benimle beraber tüm sevdiklerime de katkı sağlayacağını bilmek, muhteşem bir duygu. PiKi Temel/Seviye 3’ü sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum. Workshop arkadaşlarıma, Saim ve Nil’e şükranlarımı sunuyorum. Kendimi ve sizleri çok seviyorum. Bedenim + zihnim + ruhum bu dört günde bir bütün hale gelerek, kendimi yeniden yaratmamı sağladılar. Bu MUHTEŞEM bir duygu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ester Candemir / 2010 Öncesi / Magi / Ekonomist (47) / İzmir

Sağlığımızın ve yaşamımızın tüm sorumluluğu bizim elimizde, kullanmayı isteriz veya istemeyiz. Eğer hayatımın direksiyonuna geçmeyi seçiyorum diyorsanız ehliyet almak için kılavuz, harita ihtiyacınızı karşılamak için harika bir kaynak. Hatta GPS. Herkese öneririm.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / 51 / 2010 Öncesi / Santa Ferma İlaç San. AŞ. / Ruhsatlandırma Şefi (42) / İstanbul

Bu enerji yoğun eğitim, bedenimle barışmak için müthiş bir vesile oldu. Enerjetik bedenimle bütün olduğumu hissetmek çok yükseltici bir duygu. Çevremdeki isteyen herkese PiKi uygulamalarını yapmak istiyorum. Kuraldışı’na sevgiyle teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ebru Olcay / 2010 Öncesi / Sigortacı (41) / İstanbul

Bedenimin bilgeliği konusunda şaşkınlığım ve dolayısıyla merakım artmış durumda. Master’ı büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Hayatımın tüm gerçeklerini bedenim bana söylüyor. Sadece doğru soruları, doğru zamanda ona sormak kalıyor. Ve bu bilgeliği herkese anlatmak, iletmek istiyorum. Benim yaşadığım bu inanılmaz farkındalığı herkesin yaşayabilmesi dileğiyle. Teşekkürler PiKi. Teşekkürler Nil ve Saim. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Esen Fakıoğlu / 2010 Öncesi / (38) / İstanbul

Yolumu bulmuştum, yapmak istediklerime karar vermiştim, yapmıştım yaşam haritamı… Bir şey eksikti yine de. Bir gün fırtına gibi eserken, yaratıcılığın kollarında sabahlarken bir başka gün bir şey yapmak istemiyordum. Biliyordum, zaman geçiyordu, hayatım akıyordu. Yapmak istediklerim için tek ihtiyacım olan şey sürekli bir enerjiydi. İşte bu eğitimle artık kilometrelerce yolu koşabilirim; son nefesimde ne kadar güzel bir hayat yaşadığımı düşünerek huzur dolu gülümseyebilirim. Açan çiçeklerimin renklerini canlandırıp kokularını tazeleyebilirim. Tüm arkadaşlarıma, Nil ve Saim’e teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tansu Tahincioğlu / 2010 Öncesi / Genel Müdür (42) / İstanbul

PiKi’yi açıklamak için bilinen terimleri kullanmak çok zor ama bir gün çıkıpta kimse size ben şifacıyım diyemez. Çünkü herkes zaten öyle, burda muhteşem enerjimizi kendi kendinizi dönüştürmek için kullanmayı öğreniyoruz. Kendini, yaşamı, dünyayı ve evreni sevenler bir iyilik yapsınlar ve bu eğitimlere katılsınlar. Kucak dolusu sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fatma Gülsevil Can / 2010 Öncesi / Lab. Teknisyeni (34) / Adana

Hadi canım bu kadarı da olmaz dedirtecek bir yöntem bu PiKi. Beden-ruh-zihin-duygu yanıtlarının anında alındığı bir yöntem ve eğitim. Anlatılmaz, yaşanır. İnanın çözümler bizde. Nil ve Saim bu işi mükemmel yapıyorlar. Bütüne katkıları için sonsuz teşekkürler. Kuraldışı, Nil, Saim iyi ki varsınız. PiKi Master’ı sabırsızlıkla bekliyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zeki Doğan Varan / 2010 Öncesi / İngilizce Öğretmeni (48) / İstanbul

Her türlü sorunun çözümünün bedenimizde olduğunu deneyimlerde yaşadım. Korkularımdan, endişelerimden kurtuldum. Bende olduğunu düşündüğüm inançların aslında bilinçaltının cevaplarında olmadığını gördüm. Bunları nasıl dengeleyebileceğimi, balanslayacağımı öğrendim. Yaşantımı şimdiye kadar nasıl geçirdiğimi neleri yanlış yaptığımı gördüm ve geçmişimden özgürleştim. Gerçek affedişi yaşadım. Hayatımın kalan kısmını nasıl daha kaliteli ve doyumlu geçireceğimi gördüm. Bunu gerçekleştireceğimi de artık biliyorum. Çünkü bedenimin mesajlarına kulak vermeyi, bedenime dikkat etmeyi öğrendim. Bedenin bilgeliğinin gücünü gördüm, hissettim. Huzurlu ve sağlıklı bir yaşam, doyumlu bir ilişki için iyi ki PiKi Temel/Seviye 2’ye katılmışım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aycan Dikiciler / 2010 Öncesi / Akademisyen (33) / İstanbul

PiKi eğitimlerini alınca, “her birey bu bilgilere sahip olsa hayat mükemmel olurdu” demek geliyor içimden. Eğitimin bize verdikleriyle fiziksel ve manevi tüm ihtiyaçlarımızın aslında yine bizde olduğunu teknik ve duygu yüküyle tamamiyle kavradık ve hayatımızda uygulamaya başladık ve ilk saatlerinde dahi güzellikleri hayatımıza çektik. Bu eğitimlerin tüm dünyaya yayılması için tüm arkadaşları ilgiye davet etmek istiyorum. Herkes hayatının kontrolünü eline alıp harika deneyimler yaşamak istiyorsa lütfen bu eğitimleri kaçırmasın. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Barış Bilen Vural / 2010 Öncesi / Bilgisayar Müh. (37) / İstanbul

Bedenimize ne kadar güveniyoruz? Bedenimiz gerçekten hastalıkların ilacını biliyor mu? Beden, ruh, zihin uyumunu hayatımızda sağlayabilir miyiz? İçsel sıkıntılarımız, fiziksel acılarımız, dertlerimiz bize ne anlatıyor? Bu anlatılanlara kulaklarımızı tıkamak ya da ilaçla bedenimizi uyuşturmak, uyumak ve aldatmak acaba bir çözüm mü? Beden bize verilen en büyük armağan ise, onun üzerinde yaşam enerjimizin coşku ile büyük bir hızla akmasına izin veriyor muyuz? Hangi bilinçaltı düşüncelerin bizi hayatımızda nasıl blokelediğini biliyor muyuz? Çocukluktan itibaren geliştirdiğimiz yanlış düşüncelerin ne kadar farkındayız? Arasıra  “Acaba böyle miyim?” diye takılıp kaldığımız düşünceler gerçekte bilinçli zihnimizin bir ürünü mü yoksa onlar tamamen daha derinlerden mi geliyor? Yaşamı tüm güzellikleriyle biteceğini bilerek kucaklamak bir bilinç düzeyidir. Hayatın her bir anının eşsiz bir güzellikte olduğunu ve hiçbir anın boşa gitmeyeceği şekilde değerlendirmek gerektiğinde bir bilinç düzeyidir. Sağlık, beden ve bilinç ile ruhun uyumunda oluşan bir ruh halidir. Sorularınız kalabalık, cevaplarınız iç sesinizde tatmin edici değilse, iç sesinizi takip edin. O eminim size doğruyu söyleyecektir, sizi kendinizle bütünleşmeye, PiKi eğitimine davet edecektir. Sorularınız ve arayışınız daimi olsun, sevgi ile kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Neva Övünç Öztürk / 2010 Öncesi / Bilgi işlem sorumlusu (41) / İstanbul

Tıpkı PiKi Temel/Seviye 1’de olduğu gibi Seviye 2’ye katılma kararını verdiğim için kendimle gurur duyuyorum. Seviye 2 eğitimi tek kelimeyle büyüleyiciydi… Bedenimin ışığının, gücünün enerjisinin farkına varabilmek, yıllarca arayıp, bakıp göremediklerimi gösterdi bana. Bedenimi dinlemeyi onu anlamayı öğrenmeye başladım ve bu bana şu ana kadar hiç yaşamadığım duyguları tattırdı. Gözümdeki ve zihnimdeki perdenin kalkmaya başladığını hissediyorum, yavaş yavaş görmeye, hissetmeye başladıklarım, şimdiden gözlerimi ve zihnimi kamaştırmaya başladı. Eşi benzeri bulunmayacak bu deneyimi yaşamama yardım eden, engin bilgelikleri, sıcaklıkları ve içimi aydınlatan enerjileriyle perdelerimi aralamamı sağlayan sevgili Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Bilgin Tiryakioğlu / 2010 Öncesi / Bankacı (37) / İstanbul

PiKi Yüksek eğitimini anlatmak mümkün değil. Şu andaki kelime dağarcığım PiKi İleri (Yüksek) Workshop’undaki duygularımı, deneyimlerimi anlatmaya yetmiyor. Keşke diyorum, keşke herkesin böyle bir eğitimi alması mümkün olsa. Böyle bir eğitim, hangi yaşta, hangi cinste ve hangi sosyal statüde olursa olsun, bir insanın hayatta yapabileceği en yüce yatırım. Hem kendinize, hem tüm insanlığa yatırım yapıyorsunuz. Katılımcıların her birinin varlığı ile bu yatırıma katkıda bulunduğunu biliyorsunuz, hissediyorsunuz. Tabii ki Nil ve Saim harikulade eğitimciler, yüce varlıklar, onlar Tanrı’nın armağanı bizlere. Yine her saniyesinden müthiş keyif aldım ve çoook eğlendim J Bu eğitime katıldığım için kendimi kutluyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aslı Doğu / 2010 Öncesi / Ekonomist (46) / İstanbul

Harika! Muhteşem! Şahane! Mucizelerle dolu dört gün ve yepyeni bir hayat. Yaşam Okulu’ndan kazandıklarımla birleştirdiğimde hayatımın akışından aldığım keyif her an artıyor. Bana bu ortamı yaratan herkese şükran duyuyorum ve burada, yaşamın tam ortasında olduğum için kendimi kutluyorum. Bu workshop kendime verdiğim en güzel, en anlamlı armağanlardan biriydi. Siz de, yaşamın akışına katılmak için kendinize bugünleri hediye edin.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Enver Karaömer / 2010 Öncesi / (18) / İstanbul

Hayatımız boyunca sahip olmak istediğiniz, yokluğunu hissettiğiniz sıcak bir arkadaşlık ortamında enerjilerinizi toplayarak neler yapabilirsiniz? Hiç düşünerek yorulmayın bence aynı frekanstan otuz insanın bir araya gelmesi, aynı duyguları paylaşması sadece büyük bir gücün altında olabilir. O gücün adı Nil ve Saim ve o yerin adı Kuraldışı. Bunların hepsinin bir araya gelmesi ise bir mucize. İmkânsız olan da yaşadıklarımı ilgisi olanlara anlatmak. Ama en basit ifadesi bilinçaltınızı biraz daha iyi tanımak ve biraz daha iyi kullanabilmek.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ayşen Üstünay / 2010 Öncesi / Oracle / Satış Danışmanı (36) / İstanbul

Varlığımın gücüne, bedenimin bilgeliğine, workshopun her bir egzersizinde şaşırdım, hayran kaldım. Hiçbir doktora, hiçbir ilaca ihtiyacım olmadığını, binlerce yılın bilgisini vücutlarımızda taşıdığımızı tekrar tekrar deneyimledim ve hissettim. Herbirimiz, sağlıklı kalmak, sağlığımızı “iyileştirmek” için ihtiyacımız olan araçlara sahibiz. Deneyimlerimiz çok güçlü ve dönüştürücü oldu. Bu deneyimleri daha çok kişiye aktarmak için sabırsızlanıyorum. Unuttuğumuz bilgileri ve bilgeliğimizi yeniden hatırlamak her insanın hakkı. Her gün, güne canlılık, coşku ve umutla başlamak hepimizin “insanlık” hakkı. Bunu bizlere kazandırdığınız için müteşekkirim. Sevgili Nil, Saim, İrfan çok özel insanlarsınız. Yüreklerinizdeki sevginizi, bilginizi, bilgeliğinizi bizlerle paylaştınız. Bu paylaşımdan büyük mutluluk ve haz duyarken, bunu arzu eden herkese aktarmanın benim sorumluluğum olduğunun bilincindeyim; bu sorumluluğu heyecanla üstleniyorum. Artık yaratıcılığımı, bolluğa çeviren ve bolluğu paylaşarak büyüten bir kadınım. Sizleri çok seviyorum. Varlığınıza şükrediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ali Öztürk / 2010 Öncesi / Endüstri ve Örgüt Psikoloğu (37) / İstanbul

Sevginin olduğu yerde neler olmaz ki… Bu sevgi dolu eğitim ve arkadaşlar için teşekkürler EVREN… Hayatın sonsuz akışında, yolunuz Kuraldışı’na düşerse bilin ki DOĞRU yerdesiniz… Sevgili Nil ve Saim, dünyanın ve evrenin bilincine yaptığınız katkıdan dolayı sizlere çok çok çok teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülten Özcan / 2010 Öncesi / Sezer Group / İşletmeci (39) –

PiKi Temel/Seviye 1’de bedenimin bilgeliğine hayran olmuştum. Seviye 2’de ise bedenimdeki her türlü olumsuz duygudan sıyrılmanın sevincini ve huzurunu yaşadım. PiKi İleri sayesinde şu anda ben kendimi ve çevremi aydınlatan bir ışığım. Bu ışığın PiKi Temel/Seviye 1 ve 2 teknikleri ile yaşadığım müddetçe hiç sönmeyeceğinin de farkındayım. Ben sevgiyim, ben ışığım, ben huzurluyum. Bedenimi keşfetmenin ne kadar heyecan verici olduğunu kelimelerle tarif etmem imkânsız. İyi ki varsın Nil, iyi ki varsın Saim. İyi ki varsınız asistanlarımız. Hepimizi seviyorum. Herkesi bu sonsuz yolculuğa davet ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emre İğdirsel / 2010 Öncesi / Serbest / İthalat (42) –

PiKi eğitimlerinde duygusal boyutu geliştirdiğimiz PiKi Temel/Seviye 2 eğitimi bedenimizin bize ilettiği mesajları bir süzgeçten geçirip iyileştirmemizi sağladı. Bedenimizin iyileştirici gücünü bir kez daha keşfedip elimizde ne kadar değerli bir güç tuttuğumuzu fark ettirdi. Aslında yapılan uygulamaların günlük hayata geçirilmesinin çok kolay olduğu ve sonuçlarının bütüne katkısının ne kadar fazla gerçeğini bize sundu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meral Orgun / 2010 Öncesi / (34) –

İçinde yüzdüğüm açık denizde Nil ve Saim’in kitapları tutunabileceğim tahta parçalarıydı. Onlardan yardım aldıkça onlara doğru çekildim. Alanya’dan kalkıp eğitimlere gelmek sosyo-ekonomik koşullarımda zor olsa bile bunu görmeycek kadar büyülenmiştim. Burada yaşadığım derin içe dönüşler ile ben gidiyorum, daha ben geri dönüyorum. Yolculuk çok keyifli, gözyaşlarım içimi ve dışımı yıkıyor ve ben kendim oluyorum. PiKi inanılmayacak kadar büyülü ama Saim ve Nil ve grubundaki insanlar bana antidepresan bıraktırabilecek kadar hayatımın içinde ve benim bir parçam. Eğitimdeki söylediğim bir cümle herşeyin özeti. “Burada yaşadıklarımı görünce bugüne kadar yaşadığım tüm ilişkiler ne kadar sığmış” dedim. İnsanların hayatlarını değiştirdikleri için Nil ve Saim’e farklı gözle bakıyorum. Bunu herkes yapamaz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nermin Doğruoğlu / 2010 Öncesi / Öğrenci (24) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 1 ve 2 eğitimleriyle hayatımına 10 adım ileri sıçrama yaptım. Çevremde gerçekten bir ışık oldum ve fark yaratıyorum. Her iki eğitimde de öğrendiğim uygulamalarla önce kendime, sonra çevreme ve daha sonra da Evrene her şeyi iyileştirmek adına katkıda bulunuyorum. Eğitimimiz gerçekten çok doyumlu ve verimli geçti, ayrıca PiKi eğitim salonumuz ışık ve sevgi doluydu.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aysun Sipahioğlu / 2010 Öncesi / Üsküdar Halk Eğitim Merkezi / Öğretmen (30) / İstanbul

Beynimizin bizi olumlu ya da olumsuz nelere şartladığını inanılmaz bir şekilde fark ettim. Asıl güzel olanıda bu olumsuz (negatif) şartlanmaların, düşüncelerin kalıpların hiçbir tıbbi yardım olmadan yine bizim tarafımızdan olumluya hem de bir ömür boyu sürecek bir olumluya yine bizim dönüştürebilme gücümüzle dönüşmesi. İlacımın yine kendim olduğunu bilmek ve artık bunu nasıl yapacağımı bulmak tarifsiz!!! Tarif mi istiyorsunuz? O halde hadi, hemen, şimdi “KURALDIŞI”na!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sibel Çalışkan / 2010 Öncesi / Öğretmen (36) –

PiKi Temel/Seviye 2’de yaptığımız workshop çalışmaları ile hayatımın akışkanlığını sağladım. Ruhumun derinliklerine inmeyi ve evrenin ışık ve seslerini içimde hissettim. Bütünün parçası olduğumun bilincine vardım. Ben’in evi olan bedenimin sigortalarını sağlamlaştırıp ışıkların yanmasını sağladım. Bu ışık altında evimi temizleyip düzenleyeceğim. Evimin tüm tesisatlarından sorumluyum. Tesisatların düzenli bakımını yapabileceğim bilgi ve beceri için grup arkadaşlarıma ve eğitmelerime teşekkür ederim. Yeni çapamla her türlü durumda sağlıklı tepkiler vereceğimi biliyor ve veriyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Zeynep Eren / 2010 Öncesi / Makina Mühendisi (28) / Ankara

Benim için çok etkileyici, mucizevi bir eğitimdi. Bir hekim olarak da PiKi eğitimi ile hastalarıma ve yakınlarıma çok faydalı olacağıma inanıyorum. İnsanın ne kadar mükemmel bir varlık olduğunu, isterse neleri başarabileceğimi ve bu potansiyeli görmek ne kadar harika. Bu potansiyeli bilip de kullanmamak ise üzücü. Bu bilgilerle, çevremizi ve evreni daha güzele, daha iyiye ve daha sağlıklı hale dönüştürmek aslında ne kadar kolaymış. Bunları bize öğrettiği için Nil ve Saim’e teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Meltem Erdoğan / 2010 Öncesi / Bağımsız Herbalife Distribütörü (35) / Muğla

Evet… Bedenin Bilgeliği… Yanıtını aradığımız her sorunun cevabının kendi bedenimizde-öz bedenimizde gizli olduğunu görmek çok heyecanlandırıcı. Aslında gizli olduğunu söylemek tam karşılamıyor gördüklerimi-hissettiklerimi. Sorduğumuz her sorunun cevabı gayet açıkça bedenimizde. Sadece görmek istemek… 4 günlük eğitimin heyecanıyla paylaşmak istediğim o kadar çok şey var ki. Teşekkürler Nil, Saim ve İrfan… Sevgiyle kalın…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nur Karali / 2010 Öncesi / Turizm / Şarkıcı / Eğitmen (33) / İstanbul

Hayatımda dönüşüm yaratmak için yepyeni yöntemler öğrendiğim bir başka eğitimdi PiKi Temel/Seviye 2. Çok kolay olması beklenmemeli. Evet biraz karmaşıktı ama karışık değil. Bu karmaşıklığı minimum düzeye çekmek adına katılımcı sayısı biraz daha az tutulabilirdi. Bu sadece benim minik bir önerim. Kişiye en büyük fayda yine kişinin kendinde var. Tabii yöntemini bilirseniz. Ve burası bu yöntemi öğretiyor.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nilgün Uluvar / 2010 Öncesi / Hemşire (47) / İstanbul

PiKi Temel/Seviye 2, Seviye 1’de öğrenilenleri geliştirmekle kalmadı; Yaşam Okulu’nda kazandıklarımızın içselleştirilmesi, tamamlanmasına katkıda bulundu. Bunun yanısıra diğer insanlarada yardım edebilmek, tüm grubun 2. Gün yüzündeki, gözlerindeki ışıltı bu akşam (her Kuraldışı günü akşamında olduğu gibi J) neşe ile, mutluluk ve umutla evime döndürüyor. İnsanın kendi içimdeki gücü keşfetmesi ve değerlendirmesi muhteşem bir duygu, bu gücü diğer insanların, bütünün iyiliği için nasıl kullanabileceğini, yönlendirebileceğini öğrenmesi ise “Haz”zın ta kendisi. Çok teşekkürler sevgili Nil, Saim ve İrfan.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emel Özbek / 2010 Öncesi / (33) / İstanbul

PiKi Temel’den sonra yine muhteşem bir performans sergiledi Nil ve Saim. Burada olmak çok keyifli hergün gelişiyor ve değişiyorum. Bana ışık veren herkese teşekkür ediyorum. PiKi’yi adım adım öğreniyoruz. Master’ı iple çekiyorum. En iyi versiyonum olmak için buradayım. Dönüşüm ve olmak sürecindeyim. Düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum. Kendini ve bedeni tanımak isteyen, iyileştirmek isteyen herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Hayata ve benim hayatımda olan herkese şükran duyuyorum. PiKi anlatılmaz yaşanır.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Atilla Malçok / 2010 Öncesi / (27) –

Bu yoğun emek, son derce saygın ve ilginç workshop için Saim ve Nil’e teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nurcan Akpınar / 2010 Öncesi / INGBANK / Uzman (40) / İstanbul

İşte yine kendimle karşılaştığım bir eğitim daha. Sarsıcıydı, bir o kadarda hafifletici. Tekrar tekrar ben oldum, ben değildim. Gerçek manasıyla aynaya baktım. Gördüğüm insan muhteşemdi. Bu bendim hiç olmadığım, olamadığım kadar. Artık yaşam daha farklı çünkü ben daha farklıyım. Dokunduğum her insan beni tanıyacak. Çeşit çeşit, boy boy maskelere ihtiyaç duymaktan özgürleştim. Zihninizin başka bir deyişle mantığınızın size karışmadan karşıdan bakmasını istiyorsanız burada olun. Gördüklerinize inanamayacaksınız Nil ve Saim’in size anlatacakları var.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Volkan Yalçın / 2010 Öncesi / (29) / Bursa

Bu eğitime katıldığım için kendimi kutluyorum. Burada geçirdiğim o anlarda ne kadar değerli bilgiler aldığımı şu an daha iyi anlıyorum. Çok değerli bilgilerini paylaştıkları için Nil ve Saim’e çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Grubumdaki arkadaşlar gerçekten çok özel insanlar hepsini çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Necla Kadıyoran / 2010 Öncesi / Tekstil – Tasarım (51) / Ankara

Dolu dolu bir eğitimdi. Yaşamın en hüzün ve en haz dolu anlarını tüm katılımcılarla Nil ve Saim’le birlikte deneyimlemek harikaydı. Keşkesiz bir yaşam için ikinci doğumumu yaşadım. Tüm deneyimlerimi anlatmam için kelimeler yetersiz kalıyor o yüzden bu yazıyı okuyanlara bu eğitime katılmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Tüm katılımcı arkadaşlarıma, başta Nil ve Saim’e sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülay Özalp / 2010 Öncesi / Bankacı (39) / İstanbul

NLP eğitiminde duygu ve düşüncelerimi keşfetmiştim. Burada ise bedenimi, bedenimin inançlarıma verdiği tepkileri ve önce onunla barışık olmayı öğrendim. Bedenimin söylediklerine kulak vermeyi öğrendim. İnsanın en iyi doktorunun yine kendisi olduğunu öğrendim. İleriki hayatımda daha da bilinçli ve farkında olarak uygulamam durumunda hayatıma hayat katacağını düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler hayat farkında olunca güzelmiş.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nejla Başbağ / 2010 Öncesi / Psikolog (41) –

İnsanın kendini keşfetmesi müthiş bir deneyim, çok şaşırtıcı ve heyecan verici. Bilinçaltımız ne büyük bir derya, okyanus adeta. Onu anlayıp istediğin yerde kullanmak ise müthiş haz verici ve motive edici. Keşfedilmesi gereken ne çok gücümüz varmış meğer. İnsan yaşamında müthiş sıçramalar güçlü hazlar yaşatabiliyor. Harikulade bir deneyim. Herkes yaşamalı, bu sinerjiyi koklamalı bence. Nil, Saim ve katılan tüm arkadaşlara teşekkürler. İnsan olduğumu ve paylaşmanın gücünü hissettim. Hep varolun mutlu ve doyumlu olun.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selen Servi / 2010 Öncesi / Turizmci (41) / Antalya

Yaşam okulu sonrası alacağım eğitimlerden daha az etkileneceğim kanısı içindeydim. Daha ne olabilir ki? Benim için çok şey demek olan “Kuraldışı” kendini Pİ-Kİ’de yeniden, yeniden, yeniden var etti. Temel ve ileri beni mastera hazırladığı için çok mutlu ve heyecanlıyım. İyi niyet iyi düşünce iyi davranış kendini bedende nasıl da gösteriyor. Mucize bedende saklı. Nil ve Saim bir kere daha gönülden şükranlarımla. Sizi hayat kutsasın!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nesrin Sertel Sarıpınar / 2010 Öncesi / Kimyager (34) / İstanbul

: Pi- Ki ileri ve Yaşam Okulu’nun tamamlayıcı ve cilası. Bilinçaltımızı blokajlardan temizledik, enerjimizi yükselttik. Her anlamda özel bir workshoptu. Nil’in babası Ekrem amcayı uğurladık, vicdanımızı yokladık. Çok şey öğrendik bu eğitimde. Böyle samimi bir ortamı başka nerde bulabiliriz? Hem eğlenip hem gelişebiliriz? İşte burada, sevginin ortasında…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şule Şanlı / 2010 Öncesi / Bankacı (43) / İstanbul

Nil ve Saim’le yeni ufuklara bilinçli yelken açmaktan çoook mutluyum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Semra Dallı / 2010 Öncesi / İletişim (32) / Ankara

Hayat yolculuğunda; Yaşam Okulu’na katılma şansını yakalamış olan arkadaşları bir versiyon daha yükselten bir eğitim. Kendimizi keşfettikçe coşku ve heyecanınızı artıran bir eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Elif Koç / 2010 Öncesi / İletişim (32) / Ankara

Çok etkilendim ve çok beğendim. Hem eğitim hem de arkadaşlar çok keyifli ve geliştiriciydi. Diğer eğitimlere de katılmayı ve gelişmeye devam etmeyi seçiyorum. Bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Emel Öztürk / 2010 Öncesi / Döviz Bürosu (39) / İzmir

Bu benim Kuraldışı’ndan aldığım üçüncü eğitim (İlişkiler ve Pi – Ki Temel). Yaşam Okulu’nun daha en başlarında olmama rağmen Pi-Ki İleri’de inanılmaz farkındalıklar yaşadım ve bir hafta içindeki değişim inanılmazdı. Gerçekten inanılmaz iki insan ve inanılmaz bir eğitim. İyi ki varsınız. Size çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Çiğdem Çubuk / 2010 Öncesi / Öğretmen (32) / İstanbul

Pi-Ki İleri geldiğim yedinci eğitim ve yine iyi ki katıldım dedim. İçime yaptığım yolculukta adım, adım ilerlediğimi Yaşam Okulu’nun ilk eğitiminde anlamış ve eğitimler ilerledikçe koştuğumu hatta lüks bir arabayla hızla yol aldığımı hissetmiştim. Pi-Ki eğitimleri Yaşam Okulu’nu tamamlayıcı destekleyici ve bence olmasa olmaz bilgilerle dolu. Bedenimin bilgeliğine hayran oldum. Özellikle bu eğitimde yeniden doğduğumu, yaşam misyonumu, varlığımın önemini ve ölümün doğallığını öğrendim. Şu anda gelişim sürecimde uçakla ilerlediğimi hissediyorum. Nil ve Saim sizin için çok önemli ve özel olan bugününüzü bile -Nil in babası Ekrem Amca’nın ölümünün yedinci günü- bizlere bizlerin gelişimine ayırdığınız için sonsuz teşekkürler. Ve Ekrem Amca sana böyle bir evlat yetiştirdiğin için Şükran duyuyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Alper Rozanes / 2010 Öncesi / Eğitimci / Mühendis (55) / Bursa

Bu eğitim benim için gerçekten çok farklıydı. Hayatım boyunca kullanacağım ve farkındalığımı bambaşka boyutlarda katlanarak artıran olaylara ve düşünce şekillerine maruz kaldım. Artık beklentinin olduğu yerde hayal kırıklığı olduğunu biliyorum. Ve bu yaşadığım olaylar bütün beklentilerimin üzerinde olduğu gibi hayata ve insanlara baktığım şekillerde sağlam ve olumlu gelişmelere neden oldu. Burası gerçekten bambaşka bir ortam burada insan olmayı öğreniyoruz.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Pınar Baran / 2010 Öncesi / Bankacı (42) / İstanbul

Otuz dört yaşıma kadar bir kadın olarak birçok amacım vardı. İyi bir anne olmak, iyi bir eş, iyi bir evlat bunların hepsini gerçekleştirdim. Evet, otuz dört yaşımda bunlarla beraber kendime ve bütüne iyi bir şeyler yapmam gerektiğini ve yaşamıma yeni anlamlar, amaçlar katmanın zamanının geldiğini fark ettim. Artık hayatımın birçok amacı var. Ve ben güvenle, gururla, farkındalıklarımla hayata olan bağlılığını yaşama sevincimle aşka sevgiye de inancımı yitirmeden önce kendime sonra sevdiklerime ve bütüne faydası olacak çok çok şeyler yapacağım. Ve bir gün ruhum bu dünyayı terk ettiği zaman sevdiklerim ve hayatına dokunduğum insanlar bu dünyada güzel bir Pınar gelip geçti, iyi ki onu tanıdık diyecekler. Teşekkürler Nil ve Saim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tayfun Yalçın / 2010 Öncesi / Avukat (30) / Muğla

Yaşam Okulu eğitimlerinin ardından aldığım Pi- Ki eğitimlerinde bedenin zihne, zihnin bedene ne kadar etki ettiğini gözlemledim. Biz ne söylersek söyleyelim bedenimiz yalan söylemiyor. Yaşarken hayatımızın kıymetini bilerek o anda dolu dolu yaşamanın bilincine varmak da ayrı bir farkındalık oldu. Enerji arttırıcı egzersizler hakikaten etkili.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nihal Çelik / 2010 Öncesi / Gayrimenkul Danışmanı (39) / İstanbul

Aldığım en verimli eğitimdi. Enerjimi doğru kullanarak hayatımda ne harikalar yaratacağımı öğrendim. Grubumuz harikaydı. Hepsi teker teker mükemmel insanlardı. Bize kattıklarından dolayı sevgili Nil ve Saim’e çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatım çok farklı olacak, buraya hasta geldim sapasağlam dönüyorum. Burası çok güzel, enerji muhteşem, tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Tülay Polat / 2010 Öncesi / Tasarımcı (26) / İstanbul

Muhteşem bir eğitimdi. Nil ve Saim yine harikaydılar. O kadar çok kendimi hafiflemiş, yüklerimden arınmış hissettim ki kendimi annemden yeni doğmuş gibi hissettim. Bu eğitim benim için ikinci doğumumun fiziksel gerçekleşmiş haliydi. Bütün eğitimler birbirinden güzel. Kendini iyi hissetmek ve kendini tanımak isteyen herkesin bu eğitimleri almasını canı gönülden istiyorum. Çünkü kendilerine yapmış oldukları en büyük iyilik bu olacak. Ve bir insanın kendine verebileceği en büyük hediye kendisinin en iyi versiyonunun olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimde o kadar çok yol aldım ki. Kendimi çok seviyorum, hafifledim. Yüklerimden arındım ve hayattan büyük keyif alıyorum. Ve bu keyif parayla ölçülemez. Hiç ama hiç maddi bir karşılığı yok. Lütfen kendinizi önemsiyorsanız bu eğitimlere katılın. Sizi seviyorum Nil ve Saim, size gönülden şükran duygularımı iletiyorum, siz benim gönlümde yaşıyorsunuz, sizi sevgiyle öpüyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Arlin Çilingir / 2010 Öncesi / İspanya Başkonsolosluğu Sekreter / Psikolog (46) / İstanbul

Sitede tüm eğitimlerin içeriklerini okuduğumda ilk öncelikle dikkatimi çeken Pi-Ki olmuştu. Bilinçaltı ile bilinci balanslamak cümlesi bende sihirli bir etki yapmıştı. Temelde olduğu gibi ileride de hem eğlendik hem öğrendik. Hayat hakkında doğum, yaşam ve ölüm üçlemesi hakkında bakış açılarımızı bizi sabote eden farkında dahi olmadığımız bilinçaltı inançlarımızı keşfettik. Bu eğitime katıldığım için çok mutlu hissediyorum. Grup sinerjisi ile birlikte inanılmaz deneyimler yaşadık. Adeta kendimizi yeniden programladık diyebilirim. Enerjimin yüksekliğini somut bir şekilde hissediyorum. Bu eğitime gelmeyi seçtiğim için önce kendime ardından eşsiz bilgilerini tüm sıcaklıkları ile bizle paylaşan Nil ve Saim’e teşekkür ediyorum. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Didem Petekkaya / 2010 Öncesi / İç Mimar (33) / Ankara

Yaşarken tekrar doğuşu yaşamak bu oluyor galiba. Nil ve Saim ne kadar değerli ne kadar özelsiniz. Kusursuz bir eğitim. Bedenimizin en büyük işbirlikçimiz olduğunu hatırlattınız bize. Her şeyin cevabı içimizde, bunu çözmemizi, kullanmamızı sağladığınız için sonsuz teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Buket Sönmez / 2010 Öncesi / Emekli (57) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim Yaşam Okulu’nu bitirdikten sonra hayat benim için dans pistine dönüştü. Şimdi Pi-Ki gibi eğitimlerle bu enerjiyi keşfediyor ve kontrol etmeyi öğreniyorum. Hayatta öğrenecek yaşanılacak çok şey hatırlattığınız ve yaşama katılmama katalizör olduğunuz için şükran duyuyorum. İyi ki varsınız sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Esra Albayrak / 2010 Öncesi / İng. Okutmanı/Başkent Üniversitesi (30) / Ankara

Yaşam Okulu’nda öğrendiklerimizi destekleyen müthiş bir bilinçaltı çalışması tekniği eğitimi. Yine harika farkındalıklar yaşadım. Yine zenginleştim. Master’ı dört gözle bekliyorum. Pi-Ki’yi bize öğrettiğiniz, paylaştığınız, sunduğunuz için sonsuz teşekkürler. Bu eğitimin hayatımda yeni açılımlara vesile olacağını biliyorum. Yine sayenizde, iyi ki varsınız. Hiçbir eğitimi birbirinden ayırmadan her bir eğitimi düzenlediğiniz için sizi (Saim ve Nil) takdir ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Bilnur Al / 2010 Öncesi / Broker / Gayrimenkul (41) / İstanbul

Sevgili Nil ve Saim “sözün bittiği yer” bu iki haftalık eğitimde bu cümlenin çok uyduğu şeyler yaşandı…. Hala şaşkınım ama huzurluyum ve de mutluyum. Her seferinde her eğitimde çoğaldığımı hissediyorum. Sizi seviyorum, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Sevgilerimle

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ömer Önder / 2010 Öncesi / Karia Bilişim / Firma Ortağı (34) / İstanbul

Hayatımın eğitimini alıyorum ve sizi çoook seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nihal Güneş / 2010 Öncesi / Remax Mega / İnsan Kaynakları ve Proje Uzmanı (29) / İstanbul

Katıldığım her workshopta yeni bir deneyim yaşıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Bazen üzülüyorum bazen seviniyorum ama en nihayetinde kendimi tanıyorum, tanıdıkça çoğalıyor, ayrışıyorum. Teşekkürler Nil, teşekkürler Saim. Şükranlarımı sunuyorum, sevgilerimle.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fatoş Kesici / 2010 Öncesi / Eczacı(33) İstanbul

Pi-Ki’de çok güzel deneyimler, çok güzel farkındalıklar yaşadım. Bunları yaşamakla kalmadım, güçlendim ve enerji doldum. Hala güçleniyorum ve enerjiyle dolmaya devam ediyorum. Evrenle bir oldum bu eğitimde. Ben olmaktan, biz olmaktan ve “bir” olmaktan dolayı çok mutluyum. Gelişimime katkısı olan tüm arkadaşlarıma, Nil’e ve Saim’e teşekkür ediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / 45 / 2010 Öncesi / Bilgisayar Müh. (31) / İstanbul

Bu eğitime Pi-Ki Temel’den sonra kuşkularla gelmiştim. Pi-Ki Temel’de etkilenmiş olsam da çok derinde bir deneyim yaşamamıştım. Ama içimde bir ses de beni bu eğitime yönlendiriyordu. Ve şimdi diyorum ki “iyi ki gelmişim” Gelmesem -hiç farkında olmadan- çok şeyi kazanmamış olacaktım. Nerede, hangi ortamda ana rahmine düştüğüm ana kadar gidebilmek ve çözümlemeler yapmak mümkün olabilir ki! Bir enerji-varlık olduğumun bu kadar farkında olmamıştım. Gökyüzü hiç bu kadar parlak görünmemişti gözüme ve evren hiç bu kadar geniş olmamıştı. Hem şu an da burada, hem de her yerde olabilmek spritüel bir söylem değil, gerçeğin ta kendisi…

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Fatma Özer Çetin / 2010 Öncesi / Pazarlama Uzmanı (37) / İstanbul

Nüfus cüzdanımda yazılı olan bir doğum tarihim var ama aslında Pi-Ki İleri’de doğdum. Kendimi bir bebek gibi saf, temiz ve doğal hissediyorum. Hayatımda gerilim yaratan bütün anılarımdan temizlendiğimi hissediyorum. Daha önce hiç yaşamadığım muhteşem deneyimler yaşadım. Yaşamakla anlatmak çok farklı, herkesin bunları yaşamasını gönülden diliyorum. İyi ki varsınız Nil ve Saim. Sizi çok seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Şenay Yaprak Durmuş / 2010 Öncesi / Mimar (48) / İstanbul

İçsel bir yolculuk bu. Bu yolculuğu deneyimli rehberler eşliğinde yapmak olayın en güzel tarafı. Bilinçaltı birikimlerine ulaşmak, çöplükleri temizlemek, yerine yepyeni, taze olumlamalarla doldurmak. İşte bu her insanın yaşaması gereken bir deneyim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Nilgün Yetiş / 2010 Öncesi / İSG Yatırım Yapım ve İşletme / Yönetici (39) / İstanbul

Yeniden doğum, canlanış, hafifleyiş ve bir enerji yükselmesi… Nil ve Saim’e böyle bir eğitim oluşturdukları için teşekkür ediyorum. Bana yılların oluşturduğu stresi ve kabukları atmamda ve kendi özüme ulaşmamda yardımcı oldukları için de teşekkür ederim. Bilinçaltımla tanışmak, barışmak, yanlış düşüncelerimi kaldırmak, insanca yaşamanın keyfine varmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Funda Şimşek / 2010 Öncesi / Ev Hanımı (53) / Yunanistan

Pi-Ki İleri benim yeniden doğduğum eğitim. Biliyorum ki ben bir enerjiyim ve bu dünyada yapmayı isteyip de yapamayacağım hiçbir şey yok. Kendi gücümü fark etmemi sağlayan tüm eğitimlere şükran duyuyorum. Nil ve Saim size şükran duyuyorum. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Muzaffer Ünsur / 2010 Öncesi / Veteriner Hekim (46) / İstanbul

İnsana kendi olmasını öğreten, özgürleştiren, yeniden yaşamasını sağlayan, kendi hayatını yeniden programlamayı öğreten, hayatı öğreten, sevdiren harika bir eğitimdi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Doğan Özdem / 2010 Öncesi / Öğrenci (22) / İstanbul

Hayatımda zamanlama olarak en uygun dönemde kendime çektiğim ve büyük keyif aldığım bir eğitim oldu. Kendime olan güvenimi yeniden tazeledim, bana yük olan birçok inancımdan uzaklaştığım güzel bir dört gündü. Sizlere bize kattığınız ve kazandırdıklarınızdan dolayı şükran duyuyorum. Kendime verdiğim en güzel armağanlardan biri oldu bu eğitim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gamze Pekyalçın / 2010 Öncesi / Denizci (41) / İstanbul

Herkesin bu eğitimlerden faydalanmasını, kendisini ve hayatı tanımasını yürekten diliyorum. Hayatınızın efendisi olmak, sorumluluğunuzu kabul etmek ve bu dünya için ama öncelikle kendiniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız Pi-Ki eğitimlerine katılmanızı öneririm. Türkiye’de henüz çok yeni olan bu teknikle, fiziksel, duygusal ve ruhsal temizliğinizi yapın ve hayatın harikuladeliğinin hazzını yaşayın.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Metin Ekçe / 2010 Öncesi / Web Tasarımcısı (38) / İstanbul

Ölüme odaklanmak yerine yaşama odaklanmayı seçtiğimde ne kadar büyük bir potansiyeli açığa çıkardığımı deneyimlemenin ve bu potansiyelle yaşama dönmenin keyfini yaşıyorum. Artık yaşamımın istediğim bütün alanlarında enerjimi istediğim şekilde dengeleyerek kullanabiliyorum. Bunları yaşamadan anlayabilmeniz inanın ki mümkün değil. Şükranlarımla Nil, şükranlarımla Saim, Şükranlarımla Banu ve Eda, şükranlarımla tüm grup.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Aylin Özkil / 2010 Öncesi / Uçak Mühendisi (34) / İstanbul

Benim için çok geliştirici bir eğitim oldu. Bilinçaltımızı tanıdıkça kendimize hayran kalmamak mümkün değil, şükretmemek mümkün değil. Ve en güzeli bunu fark etmek. Biz aynıyız ve aynı amacı paylaşıyoruz. Daha çok sevgi yaratmak, ifade etmek ve o olmak. Teşekkürler Evren!

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Eren İrdiren / 2010 Öncesi / Doktor (40) / Tekirdağ

Evrende her şeyin ve her birimizin enerji olduğu gerçeğini bu eğitimle deneyimledim. Yaşamın doğal döngüsü içinde doğum, yaşam ve ölümün her birini doğallıkla kabullenmek ve olduğu gibi deneyimlemek asıl yaşama sanatı. Ölümü kabullenmeden yaşamı tam olarak kavrayamıyoruz. Vedalaşmayı bilmeyen gerçekten kucaklaşamazmış. Ve şu bir gerçek ki; doğum anımızdan ölümüze dek, bu yaşamda her şeyi ama her şeyi an be an seçerek yaratan kendimiziz. Korktuklarımızı veya sevdiklerimizi hayatımıza katan biziz. Bu eğitim bana çekim yasasını hayatımda bilgece ve her an uygulayabileceğimi gösterdi. Teşekkürler Saim ve Nil.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Mehmet Güden / 2010 Öncesi / Yönetici Ortak (41) / istanbul

Arınmışlık duygusu içindeyim, aldığım eğitimlerin en yoğunu, zevklisi ve bütünleyici olanıydı. Kendimi çok iyi hissediyorum. Sağlıklı, güçlü, kararlı ve hayatı deliler gibi yaşamak arzusunu yaşıyorum. Bütün bu duyguların sahibi benim, bunları açığa çıkaran Kuraldışı Eğitim kurumuna ve bu bilgileri bize tüm içtenliğiyle aktaran Nil ve Saim’e şükranlarımı, teşekkürlerimi sunarım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gül Gültekin Çamak / 2010 Öncesi / Öğretmen (34) / İstanbul

Yeniden doğuyorum ve öteki eğitimleri sabırsızlıkla bekliyorum. Sizi; Nil, Saim, Eda, Banu ve tüm arkadaşlar hepinizi kendime çektiğim için kendimi ve sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülseren Önder / 2010 Öncesi / Büfe İşletmecisi (38) / Aydın

Bu eğitim bana yaşam ile ölüm arasındaki yolda keyifle, doyumla yürümeyi kabullenmeyi ve hayata daha sıkı bağlanmayı öğretti. Çok çarpıcı egzersizler yaşadım. Gerçekten çok heyecan verici, şaşırtıcı. Hayatı bu kadar basit kurallarla güzelleştiriyor olmak ve yaşamla bütünleşmek çok güzel. Teşekkürler bizlere bu sırları öğrettiğiniz için.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Gülin Sarıyiğit / 2010 Öncesi / Araştırma Uzmanı (34) / İstanbul

Psiko -Kinesiyoloji ileri seviye, bu eğitimde yeniden dünyaya geldiğimi hissettim. Yaşam enerjim yükseldi. “Hayat çok güzel ve dolu dolu yaşanıyor”u öğretti. Artık ne istediğimi tamamen biliyorum. Hayat amacımı buldum bu eğitimde. “Ben sürekli çoğalan ve çoğaltan bir insanım.” İyi ki varsınız Nil ve Saim. Sevgiler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Rengin Sezer / 2010 Öncesi / Pazarlama Eğitmenliği (47) / İstanbul

Yaşam Okulunu bitirişimin ardından Pi-Ki eğitimlerine başladım. Temel eğitimde edindiğim deneyimler beni ileri seviyeye son derece istekli olarak getirdi. Bedenimde var olan enerji blokajlarının açılması, ne isteyip ne istemediğimi sorgulamaya gerek kalmadan bilmem, hepimizin bir olana ait olduğumuz, onu tamamlayan sistemin bir parçası oluşumuz, hayatımızın realitesini yani kader denen şeyi an be an yaptığımız seçimlerle yarattığımızı yaşadık. Beni iyileştiren, dönüştüren sürecin önemli bir parçasını yaşadım. Nil’e, Saim’e ve katılımcı tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Banu Özdem / 2010 Öncesi / Diş Hekimi (49) / İstanbul

Kendime ve bütüne çok büyük katkısının olacağını bildiğim bu eğitim serisinin ikinci basamağı, bana tahminimden çok daha fazla armağanlar verdi. Rehberimiz bedenimiz. Onun iyileştirici gücünü, bilgeliğinin keyfini yaşamak harika ötesi. Bilgilerini bizimle özden paylaşan rehberim Nil sen çok özelsin.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Besriye Güden / 2010 Öncesi / Yiyecek İçecek Müdürü (39) / İstanbul

Pi-Ki eğitimi benim için yeniden doğmak gibi oldu. Yeniden doğdum ve yaşam realitemi sıfırdan tekrar oluşturuyorum. Bugüne kadar kendi gelişimimle ilgilendim. Şu andan itibaren gelişirken çevreme de faydalı olmayı seçiyorum. Çok basit yöntemlerle çevremdeki insanlara faydalı olmak etkileyiciydi. Birçok insana kendi güçlerini fark ettirmek güzel bir duygu. Bu eğitimde gerçek hayat amacımı buldum. Herkesin hayat amacını bulması dileğiyle. Hepimiz özel ve güzeliz, önemli olan farkında yaşamak. Herkese farkındalıklarla dolu bir yaşam diliyorum. Nil ve Saim size sonsuz teşekkürler ediyorum. Sizi seviyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Eda Kuşçu / 2010 Öncesi / İngilizce Okutmanı (37) / Ankara

Bedenimle, ruhumla ve zihnimle balans içinde olmak ne muhteşem bir doyum. Bedenin bilgeliğini öğreniyorsunuz, hem iyileşiyor hem de iyileştiriyorsunuz. Enerjiyi kaynağından almayı deneyimliyorsunuz, enerjinizi bloke eden inançlarınızı değiştirebiliyorsunuz. Böyle bir eğitim yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Rezzan Fırıl / 2010 Öncesi / Güzellik Uzmanı (52) / İstanbul

Nasıl anahtarlara sahip olduğumuzu görünce hayran kalmamak ve heyecanlanmamak mümkün değil. Yaşamı sevmek ve değerini bilmek çok önemli ve bu eğitimde her hücrenize kadar bunu hissedebiliyorsunuz. Anı yaşamak, şükran duymak, enerjimizin neleri dönüştürebileceğini bilmek ve görmek çok keyifli. Bu kendimizi çok güçlü kılıyor. Master eğitimini sabırsızlıkla bekliyorum. Tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Nil ve Saim böyle bir eğitimi yarattığınız için size şükranlarımı sunuyorum. Her şey çok güzeldi, özeldi ve mucize gibiydi.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Reyyan Hacıevliyagil / 2010 Öncesi / Doğuş Yayın Grubu (37) / İstanbul

Kendimi tanımanın daha iyi bir yöntemi var mı? Sanmıyorum. Pi-Ki benim yeniden doğmamı gerçekleştirdi. Yaşamak için kaybedecek zamanım olmadığını bana öğreten tüm Kuraldışı eğitmenlerine ve takım arkadaşlarıma minnettarım.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Ferda Esin / 2010 Öncesi / İş Analisti/Finansbank Bilgi Teknolojileri (45) / İstanbul

Kelimelerle ifade edemediğim bir deneyim. Yaşam sevinci hücrelerime kadar işledi. Yeniden doğmak bu işte. Hem kendime hem de çevremdekilere yararlı olmak için bana verilen hediyeler çok değerli. Bu eğitim Yaşamı Kutlamak için kendinize verebileceğiniz en önemli hediye. Sevgili eğitmenlerime yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sebahat Aydemir / 2010 Öncesi / Garanti Ödeme Sistemleri / İnsan Kaynakları Md. (36) / İstanbul

Eğitim keyifli ve doyum veren bir süreç. Öğreniyorsun, gelişiyorsun ve bunu kendiliğinden doğal bir akışla yapıyorsun. Saim ve Nil, tam bir yaşam ustası. Bu iki usta, bilgeliklerini sıcak, samimi bir ortamda sunuyorlar ve ben hiçbir kaygı duymadan onların sunduğu tüm bilgileri kendi iç dünyama alıyorum ve benden de doğru yoluna gitmesine, devam etmesine şaşkınlıkla ve mutlulukla izliyorum. Teşekkürler Nil, teşekkürler Saim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Sema Benlier / 2010 Öncesi / Güngenci Saat (34) / İstanbul

İçinde rengarenk ışıklar yüzen bir dolu yolculuğa çıktım. Her nefes alışımda canlandım, bildim, affettim; her nefes verişimde hafifledim, hafifledim, hafifledim. Dengenin sonsuz gücü içimde artık. Anı yaşamanın güzelliği, bilgeliği içimde artık. Hep beraber nefes aldık hep beraber verdik. Hep beraber ışık, enerji olduk. Yaşamın her aşamasından geçtik, geçtikçe olgunlaştım. Teşekkürler Nil ve Saim.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Selin Kuyumcu / 2010 Öncesi / (43) / Ankara

Müthiş bir deneyim, müthiş farkındalıklı ve harika bir grup çalışması oldu. Yaşamın ne kadar kıymetli olduğunu görmemi sağladı bu eğitim. Bugün bu odadan çıkarken ölüm korkumu da, bağımlılıklarımı da (sigara) burada bırakıyorum. Artık yaşam çok daha keyifli. Anda yaşıyor, anın tadını çıkarıyorum. Teşekkürler.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / Dilek Yaraş / 2010 Öncesi / Kamu (34) / Ankara

Evrenin enerjiden oluştuğunu, hepimizin her şeyin enerjinin değişik formları olduğunu bilgi ve sezgi boyutunda biliyordum. Ama bu eğitimde bunu adeta elle tutulur bir şekilde deneyimledim… Yaşam Okulunda kendimi düşünsel ve duygusal olarak didik didik etmiştim. Bu eğitimde işin enerji boyutuna dalınca mucizevî bir biçimde her şey yerli yerine oturdu. Ben bu eğitimin daha ileri seviyelerine de katılmaya ve öğrendiklerimi “isteyen” herkese öğretmeye karar verdim. Çünkü ben insanlara iyi gelmek istiyorum, faydalı olmak ve hizmet etmek istiyorum. Bu eğitimde öğrendiklerimi gereksinmesi olanlarla paylaşmanın da hizmetin en iyi yollarından biri diye düşünüyorum.

Duygusal Denge: Çekirdek İnançlarınızı Programlayın / İrfan Dürmüş / 2010 Öncesi / Göz Hastalıkları Uzmanı (44) / İstanbul

Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? İşinizde, ailenizde, dostlarınızla problemler mi yaşıyorsunuz? Sürekli hastalanıyor, stres içinde mi yaşıyorsunuz? Ve hep bu kötü gidişe başka olaylar, başka kişiler mi sebep oluyor? Kendinizi kandırmayı bırakın, bu eğitime katılın, kendinizi ve etrafınızdakileri nasıl iyileştireceğinizi öğrenin. Kısacası hayatınızı siz yönetin. Bu kadar cesur musunuz? Kendinize bu şansı verecek kadar güveniyor musunuz?