Eğitmenin Eğitimi

Eğitmen: Kerem Şenoğlu

Eğitmenin Eğitimi / A. Hamdi Bektaş / 27-28 Kasım 2012 / Ekonomist (52) / İstanbul

Beni bu eğitime getiren ışığı alnından öperek kutluyor ve eğitmenimi bilmedende tanımadanda onun bana veridği kendi ışığını muhteşem anlatımıyla almama yardımcı olduğu için şükran’ım. Bana bu eğitimlerin 2 gün değil 1000 günde verilse koşa koşa geleceğimi ve yine şükranla dolu olacağımı bildiririm. Takip edip kovalıyacağım.

Eğitmenin Eğitimi / Batuhan Baysal / 27-28 Kasım 2012 / Emlakçı-Re/Max (32) / İstanbul

Eğitmenin eğitiminde daha önce bilmediğim ve öğrendikçe haz aldığım yepyeni bilgiler edindim. Sevgili Kerem’in enerjisi ve anlayışı çok yüksek. Hayatın ebedi öğrencisi olarak öğrendiklerimi hayatımda içselleştireceğim. Teşekkürler Kerem.

Eğitmenin Eğitimi / Dilâ Ertemli / 27-28 Kasım 2012 / Yaşam Koçu (42) / Çorlu

İki günde kendimi bu kadar değiştirebileceğimi ve topluluk önünde konuşma korkumu azaltabildiğime inanamıyorum. Kerem’in enerjisine bayıldım. Çok keyifli saatler geçirdim. Bu eğitim eğitmenlik hayatıma atılmamın ilk eğitimi olduğu için çok özel. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere. Sevgiler.

Eğitmenin Eğitimi / Duygu Gümüşçağlayan / 27-28 Kasım 2012 / Turkent Gıda / İthalat Sorumlusu (30) / İstanbul

Kerem, harika bir eğitmen. Her katılımcıya dokunabilen ve her katılımcıyı çekebilen egoyu sıfırlamış örnek bir eğitmen. Kendi adıma Tutuklu Öğrenci olarak katıldığım bu eğitimden “Keşke biraz daha devam etseydi” duygusuyla ayrılıyorum. Hem rahatlatıcı hem destekleyici hem de gerçek bir eğitici. Teşekkürler…

Eğitmenin Eğitimi / Gemma Kopri / 27-28 Kasım 2012 / Turizmci (43) / İstanbul

İki günlük harika bir eğitimdi. Öğrendiğimiz şeyleri uygulayabildiğimiz aktif bir eğitim. Böylece bilgileri kurukuruya teorik olarak değil pratik yaparak öğrenebildim. Öğrendiklerimin ışığında Kerem’in enerjisi motive edici, harika bir eğitmen olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler.

Eğitmenin Eğitimi / Gülay Koç / 27-28 Kasım 2012 / Firma Sahibi / Serbest (34) / İstanbul

Eğitim konusunda eksiklerimin farkına varabilmemi sağlaması açısından oldukça iyi idi. Paylaşım ve zamanımı verimli geçirmek konusunda da tatmin oldum. Teşekkür ediyorum.

Eğitmenin Eğitimi / Gülcan Sevim / 27-28 Kasım 2012 / Tekstil (43) / İstanbul

Almış olduğum “Eğitimcinin Eğitimi” eğitimini çok başarılı buldum. Farkına varmadığım pek çok şeyi keşfettim. Bu yüzden Kerem hocaya çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.

Eğitmenin Eğitimi / Kezban Bektaş / 27-28 Kasım 2012 / (28) / İstanbul

Eğitimin adı ‘Eğitmenin Eğitimi’ ancak aldığımız bilgiler iletişim içinde herkese gerekli bilgiler. Bilgi aktarımında bulunurken hem kendini, hem de karşısındaki önemsemenin, doğru davranmanın altın kurallarına (ve hayat içinde gerekli pek çok başka bilgiye) bu iki günde eğlenerek, öğrenerek sahip oldum. Teşekkürler.

Eğitmenin Eğitimi / Meral Orgun / 27-28 Kasım 2012 / End. Müh. (33) / İstanbul

17 yıllık öğretmen, 4 yıllık yaşam koçu ve öğrenci koçuyum. Kendime yeni kattığım ve eskiden devam eden sıfatlarım beni topluluklar önünde konuşmaya ve eğitmenliğimi geliştirmeye doğru yönlendiriyor. Bu eğitimi almamda Kuraldışı ismi ile 51 birleşimi olması etkili oldu. Bilgiler tutarlı ve kullanılabilir. Teşekkür ederim.

Eğitmenin Eğitimi / Mukaddes Yıldız / 27-28 Kasım 2012 / (54) / İzmir

Eğitmen; sunucu nasıl hazırlamalı ve aktarılmalı? Önce teorik, sonra pratik olarak ele aldık. Kerem’in akıcı, zevkli, heyecan dolu anlatımıyla, farkındalıkla bir eğitimi daha tamamladım. Durmak yok. Hedefe doğru yeni eğitimlerde görüşmek üzere diyorum. Teşekkürler Kerem ve Kuraldışı Ailesi…

Eğitmenin Eğitimi / Özgür Akkan / 27-28 Kasım 2012 / Eczacı / Tekirdağ

Bir şeyleri ve mümkünse yaptığımız şeyleri çıkıp anlatabilmenin ne kadar dönüştürücü bir etkisi olduğunu bana gösteren bu eğitim dolayısıyla Kerem’e çok teşekkür ederim. Kendinizi ve yaptıklarınızı yukarıdan görmenin çok güzel bir yöntemiydi. Eğitmen olmak amacı olmadan da herkesin keyifle faydalanabileceği bir eğitim. Teşekkürler ve sevgilerimle.

Eğitmenin Eğitimi / Alper Rozanes / 24-25 Nisan 2010 / Muhasebe (35) / İstanbul

Kerem müthiş donanımlı ve harika bir eğitmensin. Konuların derinliğine ve yoğunluğuna rağmen, hiçbir şekilde enerjinden taviz vermemeni, eğitim konusu dışında olsa dahi sana gelen tüm soruları bir eksper gibi cevaplayabiliyor olmanı gönülden tebrik ediyorum. Senden aldığım her eğitimin sonunda daha da geliştiğimi ve motive olduğumu hissediyorum, biliyorum.

Eğitmenin Eğitimi / Atiye Erdem / 24-25 Nisan 2010 / (44) / İstanbul

Dolu dolu, çok keyifli, çok öğretici bir eğitimdi. Kerem her zaman olduğu gibi bilgi birikimi, tecrübesi, donanımıyla harikalar yarattı. Eğitimci olmanın ne kadar donanım gerektirdiğini gördüm. “Yapmak” değil, “olma”nın, içselleştirmenin önemini bir kez daha anladım. Emeğine, yüreğine sağlık Kerem. Teşekkürler. İyi ki varsın. İyi ki varız.

Eğitmenin Eğitimi / Coşkun Özavnik / 24-25 Nisan 2010 / Yaşam Koçu-Öğretmen (39) / Alanya

Kerem’in verdiği hiçbir eğitimi kaçırmamam gerektiğini biliyordum. Fakat bu eğitim benim için konu başlığından ziyade kendimle ilgili çok önemli ve hayati farkındalıkları yaşadığım bir hayat deneyimi oldu. Katılımcılar bu farkındalığı yaşamamda bana çok değerli geri bildirimlerde bulundular. Kerem’e ve bütün katılımcılara içtenlikle teşekkür ediyorum. Eğiticinin Eğitimi sadece eğitmen olmak isteyenlerin değil, algının öğrenilmesi için tüm çalışanların alması gereken temel bireysel eğitimlerinden biridir. Ve bu eğitimi Kerem gibi mahir birinden almak bir ayrıcalıktır. Tekrar teşekkür ediyorum.

Eğitmenin Eğitimi / Dilek Kökter / 24-25 Nisan 2010 / Eczacı (45) / İstanbul

Eğitmenin Eğitimi, benim için hayatımı yansıtan, yani güçlü yönlerimi, geliştirilmesi gereken yöntemi, profillerin etkisini yeniden ve yeniden gösteren bir eğitim oldu. Burada edindiğim yeni bilgiler aslında hayatımda da yaygınlaşması gerekli bilgiler. Parametreler, profiller, karakterler ve tüm diğer donanımlar sadece eğitmenlik hayatında değil, tüm hayatımıza yayıldığında adım adım içselleşecektir. Ben kendi adıma donanımımı ve farkındalıklarımı aldım, cebime koydum ve şimdi içselleştirmek üzere, “uçuş saati arttırma” çalışmaları yapmak üzere, bu donanımları hayatımın birer parçası yapmak üzere hayatıma geri dönüyorum. Anlatımını çok sevdiğim Kerem’e ve katılımcı arkadaşlarımın geri bildirimlerine çok teşekkür ederim.

Eğitmenin Eğitimi / Esen Fakıoğlu / 24-25 Nisan 2010 / Endüstri Mühendisi (37) / İstanbul

Sadece “Eğitmen nasıl olunur?” sorusuna cevap değildi bu eğitim. Aynı zamanda “Nasıl daha iyi öğrenirim?”, “Bildiklerimi nasıl daha iyi aktarırım?”, “Nasıl kendimi geliştiririm?” sorularına da cevap oldu. Keyifli egzersizleri ile zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadan bitti.