Hayatın, farkında olmadan yaşadığım günleri tüketme süreci olduğunu fark ettiğimde bireysel gelişim yolculuğum başlamış oldu. Kuraldışı’na düşen yolum aslında yolumun ne olduğunu farketmemi sağladı. Üniversite mezunu iki çocuk annesi ve birçok insanın ‘’bu saatten sonra…’’ dediği bir yaşam zamanındaydım. İçimdeki minik ses, çok kararlı bir şekilde hayat amacımı fısıldayıp duruyordu. Faydalı olmanın bende yarattığı heyecan ve şevk, kararlık ve neşeyle hayalimi gerçekleştirmemi sağladı.
Yol sırasında Kuraldışı’nda birçok eğitimden geçtim. İlk önce kendimle ve yüzlerce farklı güzel insanla tanıştım. Birçoğuyla dostluklar kurdum. Onlardan çok şey öğrendim. Bir şeyler öğrenmelerine vesile oldum. Bilmeye başladığımda fark ettim ki hiçbir şey bilmiyormuşum. Yaşam başlı başına bir okul ve farkındalıkla bakarak, harekete geçerek yaşarsak kendi hikayemizi istediğimiz şekilde yazabiliriz.
Eğitim bu yaşadıklarımdan sonra hayatımın bir parçası değil amacı oldu. Gelişim bireyde başlıyor ve oradan aileye, sosyal çevreye, kuruma topluma ve dünyaya yansıyor.
Amacım, ihtiyacı olan ve gerçekten bir şeyleri değiştirmek isteyen ancak nasıl yapacağını bilemeyen, deneme yanılma yoluyla kayıplar yaşayan, sıkıntılı ve zor süreçler içinde aynı döngüyü tekrarlayan kişilere yardımcı olmak. Öğrencileri eğitim hayatlarında desteklerken bireysel anlamda genç bir yetişkin olmasına yol arkadaşlığı yapmak. Bizi tüm ilişkilerimizde engelleyen, bunaltan, ayağımıza takılıp adım atmamızı engelleyen duvarları kaldırmaya ve kişinin en iyi versiyonu olmasına katalizör olmak. Bireysel gelişim eğitimlerini kurumlarda yaygınlaştırarak etkisel birey davranışlarının fark yaratmasını sağlamak. Halen kurumsal eğitim vermenin yanısıra yanı sıra Kuraldışı Akademi’de eğitmenlik deneyimimi zenginleştirmeye devam ediyorum.

Aldığım Eğitimler;
Uluslararası AC onaylı; Advenced Accredit Life Coach; Aile ve İlişkiler Koçu; Eğitim ve Öğrenci Koçu.
Kuraldışı Yaşam Okulu – İletişim, İlişkiler, NLP, Özsaygı, Amaç Belirleme, Gölgelerden Aydınlığa, Kendinle Yüzleş, Bütünsel Sağlık ve Nefes, Bütünsel Kinesiyoloji Eğitmen ve Danışmanlığı, Eğitmenin Eğitimi, Çekim Yasası, Davranış Yönetimi, EFT- Duygusal Özgürleşme Tekniği.