CARGILL

KURUMSAL KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

CARGILL

Etkisel İletişim

05-06 Mayıs 2004

Vildan Nuhoğlu / Forwarder (28) / İstanbul

Aldığım diğer eğitimlerin yanında kişinin içine yönelik, onun kendisini ve diğerlerini anlamasına yönelik özelliklerini arttırması bakımından daha ileri buldum. Yoğunluğu sebebiyle birlikte olunan kişiler ve eğitmenler ile yakınlık kurulması kolaylaştı. Hayatımda karşılaştığım, ne olabilir dediğim ve bazen sadece bana mı oluyor diye sorduğum layların cevaplarının aslında hiçte zor olmadığını anladım. Benimle aynı zorlukları yaşayan insanlarla veya zıt karakterlerle paylaşımda bulunarak örnek bir mikrokosmos yarattık ve sunuş beklentilerimin de ötesinde başarılı ve keyifliydi. Eğlenerek öğrenmek bu eğitime ad olarak verilebilir.

Elif Özdamar / Lojistik / İstanbul

Bu eğitimden aklımda kalan en anlamlı söz “Gerçek gelişim, zaaflarınızı güce çevirmektir.” Bu anlamda kendi iç yolculuğuma çıktığımda daha yolun ne kadar başında olduğumu düşünüp heyecanlanıyorum. Heyecanımın temelinde Nil ve Saim gibi koçlarla bu yolculuğun ne kadar zengin ve keyifli olacağını sezmem yatmaktadır. En yakın zamanda başka eğitimlerinizde birlikte olmak dileği ile mutlu ve sevgiyle kalın. Teşekkürler.

Cem Filiz / Çevre Müh. (25) / İstanbul

Bireylerin gelişimine yönelik olan bu eğitimin, iki gün gibi kısa bir süre içerisinde üzerimde bu kadar derin iz bırakmış olması son derece şaşırtıcı. Toplumsal ilişkilerimizin ne kadar yüzeysel olduğunu ve ne şekilde geliştirilebileceğini net bir şekilde gösterebiliyor. Gruptaki insanları, herhangi bir ortamda yıllar boyu tanıyamayacağım kadar iyi tanıdığımı hissediyorum. Hayatın içindeki yerlerimizi tespit etmemize ve geliştirme noktalarının farkına varmamıza yardım ettiğiniz için teşekkürler.